eog - en to wa translation catalogue (184 entries)

en: Image Viewer
wa: Håyneu d' imådjes

en: View different types of images
wa: Vey sacwantès diferinnès sôres d' imådjes

en: <b>File Name Preview</b>
wa: <b>Prévoeyaedje do no d' fitchî</b>

en: <b>File Path Specifications</b>
wa: <b>Sipecifiaedjes do tchmin</b>

en: <b>Image Interpolation</b>
wa: <b>Eterpolåcion di l' imådje</b>

en: <b>Image Zoom</b>
wa: <b>Zoumaedje di l' imådje</b>

en: <b>Options</b>
wa: <b>Tchuzes</b>

en: <b>Sequence</b>
wa: <b>Secwince</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
wa: <b>bokets transparins</b>

en: Allow _zoom greater than 100% initially
wa: Permete on _zoumaedje di pus di 100% a l' atake

en: As _background
wa: Come li _fond

en: As check _pattern
wa: Come on motif e c_wåreas

en: As custom c_olor:
wa: Come ene coleur da _vosse:

en: Color for Transparent Areas
wa: Coleur po les bokets k' on voet houte

en: Destination Folder:
wa: Ridant d' destinåcion:

en: Eye of GNOME Preferences
wa: Preferinces di Eye of Gnome

en: Filename Format:
wa: Cogne do no d' fitchî:

en: Image View
wa: Vuwe d' imådje

en: Interpolate image on _zoom
wa: Eterpoler l' imådje pol _zoumaedje

en: Rename From:
wa: Rilomer a pårti di:

en: Replace spaces by underscore
wa: Replaecî les espåces avou des sorlignîs

en: Save As
wa: Schaper et rlomer

en: Saving Image
wa: Schapant l' imådje

en: Slide Show
wa: Môde diyas

en: Start counter at:
wa: Enonder l' conteu a:

en: To:
wa: A:

en: _Browse
wa: _Foyter

en: _Loop sequence
wa: Secwince e _blouke

en: _Switch image after:
wa: _Candjî d' imådje après:

en: seconds
wa: segondes

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
wa: Ene valixhance pus grande ki 0 dene li tins e segondes ki l' imådje dimeure sol waitroûle divant d' passer al shuvante. Zero c' est po dismete li håynaedje otomatike e môde diyas.

en: Allow zoom greater than 100% initially
wa: Permete on zoumaedje di pus di 100% a l' atake

en: Delay in seconds until showing the next image
wa: Tins e segondes divant d' passer a l' imådje shuvante

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is choosen, then the trans_color key determines the used color value.
wa: Definixhe kimint indiker l' transparince. Les valixhances valides sont «CHECK_PATTERN» (motif a cwåreas), «COLOR» (ene coleur) oudonbén «NONE» (rén). Si «COLOR» a stî tchoezi, adon li clé «trans_color» definixh li coleur a-z eployî.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
wa: Si l' clé pol transparince a stî metou al valixhance «COLOR», adon cisse clé ci definixh li coleur a-z eployî po mostrer l' transparince.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
wa: Si çoula est metou a «FALSE» (fås), les ptitès imådjes èn seront nén stindowes po rimpli l' plaece li prumî côp k' ele sont håynêyes.

en: Interpolate Image
wa: Eterpoler l' imådje

en: Last collection window geometry
wa: Djeyometreye do dierin purnea di ramexhnêye d' imådjes

en: Last singleton window geometry
wa: Djeyometreye do dierin purnea po ene seule imådje

en: Loop through the image sequence
wa: Aler e blouke el secwince d' imådjes

en: Open images in a new window
wa: Drovi les imådjes en on novea purnea

en: Show/hide image information for collection.
wa: Mostrer/catchî les informåcions des imådjes pol ramexhnêye.

en: Show/hide image information for single image.
wa: Mostrer/catchî les informåcions po ene seule imådje.

en: Show/hide the image collection pane.
wa: Mostrer/catchî l' panea di ramexhnêye d' imådjes.

en: Show/hide the window statusbar.
wa: Mostrer/catchî l' bår ås messaedjes do purnea.

en: Show/hide the window toolbar.
wa: Mostrer/catchî l' bår ås usteyes do purnea.

en: Transparency color
wa: Coleur pol transparince

en: Transparency indicator
wa: Indicateu d' transparince

en: Whether opening an image should create a new window instead of replacing the image in the current window.
wa: Si l' drovaedje d' ene imådje doet drovi on novea purnea purade ki replaecî l' imådje k' est ddja dins l' purnea do moumint.

en: Whether or not the sequence of images should be shown in an endless loop.
wa: Si l' secwince d' imådjes doet esse håynêye e blouke sins fén ou nén.

en: Whether the image should be interpolated on zoom or not. This leads to better quality but is somewhat slower than non interpolated images.
wa: Si l' imådje doet esse eterpolêye tot zoumant ou nén. Çoula dene ene meyeuse cwålité, mins c' est eto ene miete pus londjin k' on zoumaedje sins eterpolåcion.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
wa: Dji n' a savou fé on fitchî timporaire po schaper: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
wa: Dji n' a savou alouwer del memwere assez po tcherdjî l' fitchî JPEG

en: Transformation on unloaded image.
wa: Transformaedje so on fitchî nén tcherdjî.

en: EXIF not supported for this file format.
wa: EXIF nén sopoirté po cisse sôre di fitchî ci.

en: File exists
wa: Li fitchî egzistêye

en: No image loaded.
wa: Nole imådje di tcherdjeye

en: Temporary file creation failed.
wa: L' ahivaedje do fitchî timporaire a fwait berwete.

en: Image Data
wa: Dinêyes di l' imådje

en: Image Taking Conditions
wa: Condicions å moumint d' prinde l' imådje

en: Maker Note
wa: Notes do fjheu

en: Other
wa: Ôtes

en: Tag
wa: Etikete

en: Value
wa: Valixhance

note: only used for internal purpose
en: Filename
wa: No do fitchî

en: Width
wa: Lårdjeur

en: Height
wa: Hôteur

en: Filesize
wa: Grandeu do fitchî

en: Attribute
wa: Atribut

en: File
wa: Fitchî

en: At least two file names are equal.
wa: I gn a pol moens does nos d' fitchîs ki sont les minmes.

en:  (invalid Unicode)
wa:  (unicôde nén valide)

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: All Images
wa: Totes les imådje

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: %s x %s pixels | %s x %s pixels
wa[0]: %s x %s picsels
wa[1]: %s x %s picsels

en: Open in new window
wa: Drovi en on novea purnea

en: Load Image
wa: Tcherdjî imådje

en: Save Image
wa: Schaper imådje

en: Open Folder
wa: Drovi ridant

en: Could not display help for Eye of GNOME
wa: Dji n' a savou håyner l' aidance di Eye of Gnome

en: Counter
wa: Conteu

en: Comment
wa: Rawete

en: Time
wa: Tins

en: Day
wa: Djoû

en: Month
wa: Moes

en: Year
wa: Anêye

en: Hour
wa: Eure

en: Minute
wa: Munute

en: Second
wa: Segonde

en: Option not available.
wa: Tchuze nén disponibe

en: To use this function you need the libexif library. Please install libexif (http://libexif.sf.net) and recompile Eye of GNOME.
wa: Po-z eployî cisse fonccionålité vos dvoz aveur li livreye libexif. Astalez s' ivs plait libexif (http://libexif.sf.net) eyet recopilez Eye of Gnome.

en: as is
wa: come elle est

en: Saving image %s.
wa: Schapant l' imådje %s.

en: Cancel saving ...
wa: Dji rnonce a schaper...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
wa: Çouchal, c' est on libe programe; vos l' poloz bén spåde et vos l' poloz bén candjî tot shuvant li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU eplaideye pal Free Software Foundation; ça pout esse li 2e modêye del licince ou (si vos inmez mî) ene pus nouve.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
wa: Li programe est spårdou avou l' espwer k' i serè ahessåve, mins SINS NOLE WAERANTEYE; dji n' waeranti nén minme ki vos VINDRÎZ bén li programe ou ki vos vs È SIEVRÎZ BÉN PO ENE SÔRE OU L' ÔTE. Waitîz li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU po vey les pondants eyet les djondants.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
wa: Avou ci programe ci, vos dvrîz aveur rçuvou ene copeye del Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU; si vos n' l' avoz nén avou, sicrijhoz al Free SoftWare Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Eye of GNOME
wa: Eye of Gnome

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
wa: Li programe di håynaedje et di catalogaedje d' imådjes di Gnome

en: Could not display help for Eye of GNOME.
    %s
wa: Dji n' a savou håyner l' aidance di Eye of Gnome.
    %s

en: Overwrite file %s?
wa: Sipotchî l' fitchî %s?

en: File exists. Do you want to overwrite it?
wa: Li fitchî egzistêye dedja, el voloz vs sipotchî?

en: Skip
wa: Passer houte

en: Overwrite
wa: Sipotchî

en: Error on saving %s.
wa: Åk n' a nén stî tot schapant %s.

en: Retry
wa: Rissayî

en: Couldn't determine destination uri.
wa: Dji n' a savou determiner l' URI d' destinåcion.

en: Couldn't determine file format of %s
wa: Dji n' a savou determiner l' sôre di fitchî po %s

en: Please use an appropriate filename suffix or select a file format.
wa: Sicrijhoz s' i vs plait ene cawete pol no do fitchî, oudonbén tchoezixhoz ene sôre di fitchî.

en: Error on saving images.
wa: Åk n' a nén stî tot schapant les imådjes.

en: Print
wa: Imprimer

en: Print Preview
wa: Prévoeyadje

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
wa: Estoz vs seur di voleur taper
    «%s» å batch?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
wa[0]: Estoz vs seur di voleur taper
    l' imådje tchoezeye å batch?
wa[1]: Estoz vs seur di voleur taper
    les %d imådjes tchoezeyes å batch?

en: Move to Trash
wa: Taper å batch

en: Couldn't access trash.
wa: Dji n' sai acceder å batch.

en: Error on deleting image %s
wa: Åk n' a nén stî tot disfaçant l' imådje %s

note: [image width] x [image height] pixels  [bytes]    [zoom in percent]
en: %i x %i pixels  %s    %i%% | %i x %i pixels  %s    %i%%
wa[0]: %i x %i picsels  %s    %i%%
wa[1]: %i x %i picsels  %s    %i%%

en: Reason: %s
wa: Råjhon: %s

en: Image loading failed for %s
wa: Li tcherdjaedje di l' imådje a fwait berwete po %s

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _Image
wa: _Imådje

en: _Go
wa: _Potchî

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Open...
wa: _Drovi...

en: Open a file
wa: Drovi on fitchî

en: _Close
wa: _Clôre

en: Close window
wa: Clôre li purnea

en: Prefere_nces
wa: _Preferinces

en: Preferences for Eye of GNOME
wa: Preferinces po Eye of Gnome

en: _Contents
wa: Å d_vins

en: Help On this application
wa: Aidance so ç' programe ci

en: _About
wa: Å_d fwait

en: About this application
wa: Åd fwait di ç' programe ci

en: _Toolbar
wa: Bår ås _usteyes

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
wa: Candjî l' veyåvisté del bår ås usteyes do purnea do moumint

en: _Statusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
wa: Candjî l' veyåvisté del bår ås messaedjes do purnea do moumint

en: _Image Collection
wa: Rame_xhnêye d' imådjes

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
wa: Candjî l' veyåvisté do panea ramexhnêye d' imådjes do purnea do moumint

en: _Save
wa: _Schaper

en: Save _As...
wa: Schaper et r_lomer...

en: Print...
wa: Imprimer...

en: _Undo
wa: _Disfé

en: Flip _Horizontal
wa: Discandjî di _coutchî

en: Flip _Vertical
wa: Discandjî d' _astampé

en: _Rotate Clockwise
wa: Tourner dins l' sins des a_weyes

en: Rotate Counterc_lockwise
wa: Tourner dins l' sins _contråve des aweyes

en: Rotat_e 180°
wa: Tourner di 180 _digrés

en: Set As _Wallpaper
wa: Mete come _tapisreye

en: _Full Screen
wa: _Forrimpli li waitroûle

en: _Slideshow
wa: Môde di_yas

note: accelerators
en: _Zoom In
wa: _Zoumer

en: Zoom _Out
wa: _Diszoumer

en: _Normal Size
wa: Grandeu _normåle

en: Best _Fit
wa: _Rimpli å mî

en: _Next Image
wa: Imådje _shuvante

en: _Previous Image
wa: Imådje di d_vant

en: Move to _Trash
wa: _Taper å batch

en: _First Image
wa: _Prumire imådje

en: _Last Image
wa: _Dierinne imådje

en: Image _Information
wa: _Informåcion d' l' imådje

en: Changes the visibility of the information pane in the current window
wa: Candjî l' veyåvisté do panea d' informåcions do purnea do moumint

en: Open
wa: Drovi

en: Close
wa: Clôre

en: Save
wa: Schaper

en: Undo
wa: Disfé

en: Right
wa: Droete

en: Left
wa: Hintche

en: In
wa: Ragrandi

en: Out
wa: Raptiti

en: Normal
wa: Normå

en: Fit
wa: Rimpli

en: Next
wa: Shuvant

en: Previous
wa: Di dvant

en: User interface description not found.
wa: Li discrijhaedje di l' eterface do programe n' a nén stî trové.

en: [FILE...]
wa: [FITCHÎ...]

en: Unable to create Eye of GNOME user interface
wa: Dji n' a savou ahiver l' eterface do programe Eye of Gnome

en: File not found. | Files not found.
wa[0]: Fitchî nén trové.
wa[1]: Fitchîs nén trovés.

en: Could not open `%s'
wa: Dji n' a savou drovi «%s»

en: Open '%s'
wa: Drovi «%s»

en: Empty
wa: Vude
