eog 2.12 - en to rw translation catalogue (33 entries)

en: Save As
rw: Kubika nka

en: To:
rw: Kuri:

en: seconds
rw: amasogonda

en: All Files
rw: Amadosiye yose

en: Save Image
rw: Bika Ishusho

en: Camera
rw: Kamera

en: Other
rw: Ikindi

en: Tag
rw: Itagi

en: Value
rw: Agaciro

note: only used for internal purpose
en: Filename
rw: Izina ry'idosiye

en: Width
rw: Ubugari

en: Height
rw: Ubuhagarike

en: Attribute
rw: Ikiranga

en: File
rw: Idosiye

en: Comment
rw: Icyo wongeraho

en: Date
rw: Itariki

en: Time
rw: Igihe

en: Day
rw: Umunsi

en: Month
rw: Ukwezi

en: Year
rw: Umwaka

en: Overwrite
rw: Gusimbuza

en: Retry
rw: Ongera ugerageze

en: Delete
rw: Gusiba

en: New
rw: Gishya

en: Open
rw: Gufungura

en: Close
rw: Gufunga

en: Save
rw: Kubika

en: Undo
rw: Isubiranyuma

en: Right
rw: Iburyo

en: Left
rw: Ibumoso

en: In
rw: Imbere

en: Out
rw: Inyuma

en: Normal
rw: Bisanzwe
