eom 1.25.0 - en to af translation catalogue (215 entries)

en: Show “_%s”
af: Wys “_%s”

en: _Move on Toolbar
af: _Skuif op nutsbalk

en: Move the selected item on the toolbar
af: Skuif die geselekteerde item op die nutsbalk

en: _Remove from Toolbar
af: Sk_rap vanaf nutsbalk

en: Remove the selected item from the toolbar
af: Skrap die geselekteerde item vanaf die nutsbalk

en: _Delete Toolbar
af: _Skrap nutsbalk

en: Remove the selected toolbar
af: Skrap die geselekteerde nutsbalk

en: Separator
af: Skeier

en: Eye of MATE
af: MATE se Oog

en: Eye of MATE Image Viewer
af: Beeldkyker MATE se Oog

en: Browse and rotate images
af: Bekyk en roteer beelde

en: Image Properties
af: Beeldeienskappe

en: _Previous
af: Vo_rige

en: _Next
af: Vo_lgende

en: _Close
af: _Sluit

en: Name:
af: Naam:

en: Type:
af: Tipe:

en: Location:
af: Ligging:

en: General
af: Algemeen

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Keywords:
af: Sleutelwoorde:

en: Author:
af: Outeur:

en: Copyright:
af: Kopiereg:

en: Details
af: Detail

en: Save As
af: Stoor as

en: Choose a folder
af: Kies 'n gids

en: Destination folder:
af: Teikengids:

en: Filename format:
af: Lêernaamformaat:

en: Start counter at:
af: Begin teller by:

en: Replace spaces with underscores
af: Vervang spasies met onderstreep

en: Options
af: Keuses

en: Rename from:
af: Hernoem vanaf:

en: To:
af: Aan:

en: Eye of MATE Preferences
af: Voorkeure vir MATE se Oog

en: _Help
af: _Hulp

en: _Automatic orientation
af: Outom_atiese oriëntasie

en: Background
af: Agtergrond

en: Background Color
af: Agtergrondkleur

en: As check _pattern
af: As geruite _patroon

en: As custom c_olor:
af: As pasgemaakte k_leur:

en: Color for Transparent Areas
af: Kleur vir deursigtige areas

en: As _background
af: As _agtergrond

en: Image View
af: Beeld_aansig

en: E_xpand images to fit screen
af: R_ek beelde om by skerm te pas

en: _Switch image after:
af: Wi_ssel beeld na:

en: seconds
af: sekondes

en: _Loop sequence
af: _Lus volgorde

en: Slideshow
af: Skyfievertoning

en: Plugins
af: Inproppe

en: Size
af: Grootte

en: Type
af: Tipe

en: Folder
af: Gidse

en: Camera
af: Kamera

en: Date
af: Datum

en: Time
af: Tyd

en: Focal Length
af: Fokuslengte

en: Automatic orientation
af: Outomatiese oriëntasie

en: Interpolate Image
af: Interpoleer beeld

en: Transparency indicator
af: Deursigtigheidsaanwyser

en: Transparency color
af: Deursigtigheidskleur

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
af: As die deursigtigheidsleutel die waarde KLEUR het,dan bepaal hierdie sleutel die kleur wat gebruik gaan wordom deursigtigheid aan te dui.

en: Loop through the image sequence
af: Lus deur die beeldvolgorde

en: Allow zoom greater than 100% initially
af: Laat zoem groter as 100% aanvanklik toe

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
af: Indien dit op VALS ingestel is sal kleiner beelde aanvanklik nie gerek word om in die skerm in te pas nie.

en: Delay in seconds until showing the next image
af: Vertraging in sekondes tot vertoning van die volgende beeld

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
af: 'n Waarde groter as 0 bepaal die aantal sekondes wat die beeld op die skerm bly totdat die volgende beeld outomaties vertoon word. Nul deaktiveer die outomatiese blaaier.

en: Active plugins
af: Aktiewe inproppe

en: Fullscreen with double-click
af: Volskerm met dubbelklik

en: Reload Image
af: Herlaai beeld

en: Reload current image
af: Herlaai huidige beeld

en: Date in statusbar
af: Datum in statusbalk

en: Close _without Saving
af: Sluit _af sonder om te stoor

en: Question
af: Vraag

en: File format is unknown or unsupported
af: Lêerformaat is onbekend of word nie ondersteun nie

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
af: MATE se Oog kon geen ondersteunde skryfbare formaat bepaal gebaseer op die lêernaam nie.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
af: Probeer gerus 'n ander uitbreiding soos .png of .jpg.

en: All Files
af: Alle lêers

en: All Images
af: Alle beelde

en: Save Image
af: Stoor beeld

en: Open Folder
af: Open gids

en: Transformation on unloaded image.
af: Transformasie op ongelaaide beeld.

en: Transformation failed.
af: Transformasie het misluk.

en: EXIF not supported for this file format.
af: EXIF word nie ondersteun vir hierdie formaat nie.

en: Image loading failed.
af: Laai van beeld het misluk.

en: No image loaded.
af: Geen beeld gelaai nie.

en: Temporary file creation failed.
af: Skep van tydelike lêer het misluk.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
af: Kon nie 'n tydelike lêer skep vir storing van: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
af: Kon nie geheue toeken vir laai van JPEG-lêer nie

en: _Retry
af: P_robeer weer

en: Could not load image '%s'.
af: Kon nie beeld '%s' laai nie.

en: No images found in '%s'.
af: Geen beelde in '%s' gevind nie.

en: The given locations contain no images.
af: Die gegewe liggings bevat geen beelde nie.

en: Image Data
af: Beelddata

en: Image Taking Conditions
af: Omstandighede met neem van beeld

en: Maker Note
af: Maker se nota

en: Other
af: Ander

en: XMP Rights Management
af: XMP-regtebestuur

en: XMP Other
af: XMP ander

en: Tag
af: Etiket

en: Value
af: Waarde

en: North
af: Noord

en: East
af: Oos

en: West
af: Wes

en: South
af: Suid

en: %.1f (35mm film)
af: %.1f (35mm-film)

en: Unknown
af: Onbekend

en: Image Settings
af: Beeldinstellings

en: Image
af: Prent

en: Page Setup
af: Bladsyopstelling

en: The information for the page where the image will be printed
af: Die inligting vir die bladsy waar die beeld gedruk gaan word

en: Position
af: Posisie

en: _Left:
af: _Links:

en: _Right:
af: _Regs:

en: _Top:
af: _Bo:

en: _Bottom:
af: _Onder:

en: C_enter:
af: S_entreer:

en: None
af: Geen

en: Horizontal
af: Horisontaal

en: Vertical
af: Vertikaal

en: Both
af: Albei

en: _Width:
af: _Breedte:

en: _Height:
af: _Hoogte:

en: _Scaling:
af: _Skaal:

en: _Unit:
af: _Eenheid:

en: Millimeters
af: Millimeter

en: Inches
af: Duim

en: Preview
af: Voorskou

en: Taken on
af: Geneem op

en: At least two file names are equal.
af: Ten minste twee lêername is die selfde.

en: Could not display help for Eye of MATE
af: Kon nie hulp vertoon vir MATE se Oog nie

en:  (invalid Unicode)
af:  (ongeldige Unicode)

en: _Reload
af: He_rlaai

en: Use "%s" to open the selected image
af: Gebruik "%s" op die geselekteerde beeld te open

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
af: Stoor tans beeld "%s" (%u/%u)

en: Leave Fullscreen
af: Verlaat volskerm

en: Error printing file:
    %s
af: Fout met druk van beeld:
    %s

en: Toolbar Editor
af: Nutsbalkredigeerder

en: _Reset to Default
af: He_rstel na verstek

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
af: Wil jy definitief
    "%s" skuif na die asblik?

en: Move to _Trash
af: Skuif na _asblik

en: Couldn't access trash.
af: Kon nie toegang kry tot asblik nie.

en: Error on deleting image %s
af: Fout met skrap van beeld %s

en: _Image
af: _Beeld

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _View
af: _Bekyk

en: _Go
af: _Gaan

en: _Tools
af: _Nutsgoed

en: Open a file
af: Open 'n lêer

en: Close window
af: Sluit venster

en: T_oolbar
af: N_utsbalk

en: Edit the application toolbar
af: Redigeer die nutsbalk

en: Prefere_nces
af: Voork_eure

en: Preferences for Eye of MATE
af: Voorkeure vir MATE se Oog

en: _Contents
af: _Inhoud

en: Help on this application
af: Hulp met hierdie toepassing

en: _About
af: _Aangaande

en: About this application
af: Aangaande dié toepassing

en: _Toolbar
af: _Nutsbalk

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
af: Verander die sigbaarheid van die nutsbalk in huidige venster

en: _Statusbar
af: _Statusstaaf

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
af: Verander die sigbaarheid van die statusbalk in huidige venster

en: _Image Collection
af: _Beeldversameling

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
af: Verander die sigbaarheid van die beeldversamelingpaneel in huidige venster

en: Side _Pane
af: Sy_paneel

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
af: Verander die sigbaarheid van die sypaneel in huidige venster

en: _Save
af: _Stoor

en: Save changes in currently selected images
af: Stoor die veranderinge in die tans geselekteerde beelde

en: Open _with
af: Open _met

en: Open the selected image with a different application
af: Open die geselekteerde beelde met 'n ander toepassing

en: Save the selected images with a different name
af: Stoor die geselekteerde beelde met 'n ander naam

en: Print the selected image
af: Druk die geselekteerde beeld

en: Prope_rties
af: Eie_nskappe

en: Show the properties and metadata of the selected image
af: Wys die eienskappe en metadata vir die geselekteerde beeld

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: Undo the last change in the image
af: Ontdoen die laaste verandering in die beeld

en: Flip _Horizontal
af: Draai _horisontaal om

en: Mirror the image horizontally
af: Maak 'n horisontale spieëlbeeld

en: Flip _Vertical
af: Draai _vertikaal om

en: Mirror the image vertically
af: Maak 'n vertikale spieëlbeeld

en: _Rotate Clockwise
af: _Roteer kloksgewys

en: Rotate the image 90 degrees to the right
af: Roteer die beeld 90 grade na regs

en: Rotate Counterc_lockwise
af: Roteer _anti-kloksgewys

en: Rotate the image 90 degrees to the left
af: Roteer die beeld 90 grade na links

en: Move the selected image to the trash folder
af: Skuif die geselekteerde beeld na die asblik

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Zoom In
af: _Zoem in

en: Enlarge the image
af: Vergroot die beeld

en: Zoom _Out
af: Zoem _uit

en: Shrink the image
af: Krimp die beeld

en: _Normal Size
af: _Normale grootte

en: Show the image at its normal size
af: Wys die beeld op sy normale grootte

en: _Best Fit
af: _Beste passing

en: Fit the image to the window
af: Pas die beeld in die venster

en: _Fullscreen
af: _Volskerm

en: Show the current image in fullscreen mode
af: Wys die huidige beeld in volskermmodus

en: _Previous Image
af: Vo_rige beeld

en: Go to the previous image of the collection
af: Gaan na die vorige beeld in die versameling

en: _Next Image
af: Vo_lgende beeld

en: Go to the next image of the collection
af: Gaan na die volgende beeld in die versameling

en: _First Image
af: _Eerste beeld

en: Go to the first image of the collection
af: Gaan na die eerste beeld in die versameling

en: _Last Image
af: _Laaste beeld

en: Go to the last image of the collection
af: Gaan na die laaste beeld in die versameling

en: Start a slideshow view of the images
af: Begin 'n skyfievertoning van die beelde

en: Right
af: Regs

en: Left
af: Links

en: Out
af: Uit

en: Normal
af: Normaal

en: Fit
af: Pas

en: Collection
af: Versameling

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
af: Asblik

en: Properties
af: Eienskappe

en: Open in fullscreen mode
af: Open in volskermmodus

en: Disable image collection
af: Deaktiveer beeldversameling

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
af: Begin 'n nuwe instansie in plaas van om 'n bestaande een oor te gebruik
