eom 1.25.0 - en to as translation catalogue (237 entries)

en: _Move on Toolbar
as: টুলবাৰে স্থানান্তৰ কৰক (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
as: চিহ্নিত বস্তুকে টুলবাৰ-এ স্থানান্তৰ কৰেন

en: _Remove from Toolbar
as: টুলবাৰৰ পৰা অপসাৰণ কৰক (_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
as: চিহ্নিত বস্তুকে টুলবাৰৰ পৰা অপসাৰণ কৰো

en: _Delete Toolbar
as: টুলবাৰ আঁতৰাওক (_D)

en: Remove the selected toolbar
as: চিহ্নিত টুলবাৰ অপসাৰণ কৰো

en: Separator
as: বিভাজক

en: Eye of MATE Image Viewer
as: Eye of MATE ছবি প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা

en: Browse and rotate images
as: ছবি ব্ৰাউজ কৰক আৰু ঘুৰায় লওক

en: Image Properties
as: ছবিৰ গুণ

en: _Previous
as: পূৰ্ববৰ্তী (_P)

en: _Next
as: পৰবৰ্তী (_N)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: Name:
as: নাম

en: Type:
as: ধৰণ:

en: Location:
as: অবস্থান:

en: General
as: সাধাৰণ

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Keywords:
as: <b>অভিব্যক্ত:</b>

en: Author:
as: লেখক:

en: Copyright:
as: স্বত্বাধিকাৰ:

en: Details
as: বিবৰণ

en: Metadata
as: মিটাডাটা

en: Save As
as: নতুন নামে সংৰক্ষণ কৰো

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: Choose a folder
as: এটা ফ'ল্ডাৰ বাচি লওক

en: Destination folder:
as: গন্তব্যৰ ফোল্ডাৰ:

en: Filename format:
as: নথিপত্ৰৰ নাম:

en: Start counter at:
as: ইয়াত কাউন্টাৰ আৰম্ভ কৰক:

en: Replace spaces with underscores
as: ৰিক্তস্থানক আন্ডাৰস্ক'ৰেৰে প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Options
as: বিকল্প

en: Rename from:
as: ইয়াৰ পৰা পুনঃ নামকৰণ কৰক:

en: To:
as: অভিমুখে:

en: Eye of MATE Preferences
as: Eye of MATE সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: Smooth images when zoomed-_out
as: সৰুকৈ প্ৰদৰ্শনৰ সময়ত ছবিসমূহ স্মুদ কৰা হ'ব (_o)

en: Smooth images when zoomed-_in
as: ডাঙৰকৈ প্ৰদৰ্শনৰ সময়ত ছবিসমূহ স্মুদ কৰা হ'ব (_i)

en: _Automatic orientation
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে দিশ নিৰ্ণয় কৰা (_A)স

en: Background
as: পটভূমি

en: Background Color
as: পটভূমিৰ ৰং

en: As check _pattern
as: চৌখুপী ছেক হিচাপে (_p)

en: As custom c_olor:
as: নিজৰ পছন্দৰ ৰং হিচাপে: (_o)

en: Color for Transparent Areas
as: স্বচ্ছ অংশসমূহৰ বাবে ৰং

en: As _background
as: পটভূমি হিচাপে (_b)

en: Image View
as: ছবি প্ৰদৰ্শন

en: E_xpand images to fit screen
as: পৰ্দ্দাত খাপ খুৱাব বাবে ছবি ডাঙৰ কৰক (_x)

en: _Switch image after:
as: ইয়াৰ পিছত ছবি পৰিবৰ্তন কৰক: (_S)

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: _Loop sequence
as: চক্ৰাকাৰ আবৰ্তনৰ ক্ৰমপৰ্যায় (_L)

en: Slideshow
as: স্লাইডশ্ব'

en: Plugins
as: প্লাগ-ইন

en: Size
as: মাপ

en: Type
as: ধৰন

en: Folder
as: ফোল্ডাৰ

en: Camera
as: ক্যামেৰা

en: Date
as: তাৰিখ

en: Time
as: সময়

en: Focal Length
as: ফোকাসৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Automatic orientation
as: স্বয়ংক্ৰিয় দিশ নিৰ্ধাৰণ

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
as: EXIF দিশৰ মতে ছবিক স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে ঘূৰুৱা হ'ব নে নহয় ।

en: Interpolate Image
as: ছবিক প্ৰক্ষিপ্ত কৰক

en: Extrapolate Image
as: ছবি প্ৰক্ষিপ্ত কৰা হ'ব

en: Transparency indicator
as: স্বচ্ছতা সূচক

en: Scroll wheel zoom
as: স্ক্ৰল হুইল জুম

en: Zoom multiplier
as: জমু মাল্টিপ্লায়াৰ

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
as: জুম কৰিবলৈ মাউছৰ স্ক্ৰ'ল হুইল ব্যৱহাৰ কৰোঁতে প্ৰয়োগ কৰিব লগা গুণক । এই মানে প্ৰত্যেক স্ক্ৰ'লৰ ঘটনাৰ কাৰণে জুম কৰাৰ পদক্ষেপৰ সংজ্ঞা দিয়ে । যেনে, ০.০৫ ৰ ফলত প্ৰত্যেক স্ক্ৰ'ল ঘটনাত এটা ৫% জুম বৃদ্ধি হয় আৰু ১.০০ ৰ ফলত ১০০% জুম বৃদ্ধি হয় ।

en: Transparency color
as: স্বচ্ছতাৰ ৰং

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
as: স্বচ্ছতা চাবিৰ মান যদি COLOR হয়, তেনেহ'লে এই চাবিটোৱে নিৰ্ধাৰণ কৰে কি ৰং ব্যৱহাৰ কৰি স্বচ্ছতা বুজুৱা হ'ব  ।

en: Loop through the image sequence
as: ছবিৰ ক্ৰমত আবৰ্তন কৰক

en: Allow zoom greater than 100% initially
as: প্ৰাথামিক ডাঙৰ কৰি চোৱাৰ মাত্ৰা ১০০ %ৰ অধিক হ'ব পাৰে

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
as: ইয়াক যদি FALSE হিচাপে নিৰ্ধাৰিত কৰা হয় তেনেহ'লে প্ৰাথমিকভাবে সৰু ছবিসমূহকে সম্পূৰ্ণ পৰ্দাত দেখুৱা ন'হ'ব  ।

en: Delay in seconds until showing the next image
as: পিছৰ ছবি চোৱাৰ সময়ৰ ব্যৱধান

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
as: ০ ৰ পৰা ডাঙৰ মানে নিৰ্দেশ কৰে কিমান চেকেন্ডৰ পিছত স্ক্ৰিনত ছবি সলনি কৰা হ'ব  । ০ ৰ মান স্বয়ংক্ৰিয় ব্ৰাউজিং নিষ্ক্ৰিয় কৰে ।

en: Trash images without asking
as: প্ৰশ্ন নকৰি ছবি আঁতৰুৱা হ'ব

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
as: বিভিন্ন বৈশিষ্ট্যৰ সম্বাদত উপস্থিত মিটাডাটা তালিকাৰ ক্ষেত্ৰত স্বত্বন্ত্ৰ পৃষ্ঠা উপলব্ধ কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: Active plugins
as: সক্ৰিয় প্লাগ-ইন

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
as: সক্ৰিয় প্লাগ-ইনৰ তালিকা । ইয়াত সক্ৰিয় প্লাগ-ইনৰ "স্থান" নাথাকে । এটা প্লাগ-ইনৰ "স্থান"ৰ কাৰণে .eom-plugin নথিপত্ৰ চাওক ।

en: Fullscreen with double-click
as: দুবাৰ ক্লিকত সম্পূৰ্ণ পৰ্দাত প্ৰদৰ্শন

en: Reload Image
as: ছবি পুনঃ তুলি লওক

en: Reload current image
as: বৰ্তমান ছবি পুনঃ তুলি লওক

en: Date in statusbar
as: অৱস্থাবাৰত তাৰিখ

en: Close _without Saving
as: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰক (_w)

en: Question
as: প্ৰশ্ন

en: File format is unknown or unsupported
as: নথিপত্ৰৰ আকৃতি অজ্ঞাত বা অসমৰ্থিত

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
as: Eye of MATE এ নথিপত্ৰৰ নামৰ আধাৰত এটা সমৰ্থিত লিখিব পৰা নথিপত্ৰৰ আকৃতি নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰিলে ।

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
as: অনুগ্ৰহ কৰি .png বা .jpg ৰ দৰে এটা অন্য নথিপত্ৰৰ সম্প্ৰসাৰণ বাচি লওক ।

en: All Files
as: সৰ্বধৰনৰ নথিপত্ৰ

en: All Images
as: সকলো ছবি

en: Save Image
as: ছবি সংৰক্ষণ কৰো

en: Open Folder
as: ফোল্ডাৰ খোলক

en: Transformation on unloaded image.
as: আন-লোডছ কৰা ছবিত ৰূপান্তৰণ  ।

en: Transformation failed.
as: ৰূপান্তৰণ বিফল ।

en: EXIF not supported for this file format.
as: এই নথিপত্ৰ আকৃতিৰ বাবে EXIF সমৰ্থিত নহয় ।

en: Image loading failed.
as: ছবি তুলি লোৱা বিফল ।

en: No image loaded.
as: কোনো ছবি তুলি লোৱা নহয় ।

en: Temporary file creation failed.
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ বিফল ।

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
as: সংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে অস্থায়ী নথিপত্ৰ সৃষ্টি কৰা ন'গ'ল: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
as: JPEG নথিপত্ৰ পঢ়াৰ বাবে স্মৃতিশক্তি বিতৰণ কৰা ন'গ'ল

en: _Retry
as: পুনঃচেষ্টা(_R)

en: Could not load image '%s'.
as: '%s' ছবি তুলি ল'বলৈ অক্ষম ।

en: No images found in '%s'.
as: '%s' ত কোনো ছবি পোৱা ন'গ'ল ।

en: The given locations contain no images.
as: এই স্থানত কোনো ছবি নাই ।

en: Image Data
as: ছবিৰ তথ্য

en: Image Taking Conditions
as: ছবি গ্ৰহনৰ চৰ্ত্ত

en: Maker Note
as: সৃষ্টিকৰ্তাৰ টোকা

en: Other
as: অন্যান্য

en: XMP IPTC
as: IPTC

en: XMP Rights Management
as: XMP অধিকাৰৰ পৰিচালনা

en: XMP Other
as: অন্যান্য

en: Tag
as: টেগ

en: Value
as: মান

en: North
as: উত্তৰ

en: East
as: পূৰ্ব

en: West
as: পশ্চিম

en: South
as: দক্ষিণ

en: %.1f (lens)
as: %.1f (লেন্স)

en: %.1f (35mm film)
as: %.1f (৩৫ মিলিমিটাৰ ফিল্ম)

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Image Settings
as: চিত্ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Image
as: ছবি

en: Page Setup
as: পৃষ্ঠাৰ বিন্যাস

en: The information for the page where the image will be printed
as: ছবি মূদ্ৰণ কৰিব লগা পৃষ্ঠাৰ তথ্য

en: Position
as: অৱস্থান

en: _Left:
as: বাওঁফালে(_L):

en: _Right:
as: সোঁফালে (_R):

en: _Top:
as: ওপৰত (_T):

en: _Bottom:
as: তলত (_B):

en: C_enter:
as: মাজত (_e):

en: None
as: শূণ্য

en: Horizontal
as: অনুভূমিক

en: Vertical
as: উলম্ব

en: Both
as: দুয়োটা

en: _Width:
as: প্ৰস্থ:(_W)

en: _Height:
as: উচ্চতা (_H):

en: _Scaling:
as: স্কেলিং (_S):

en: _Unit:
as: একক (_U):

en: Millimeters
as: মিলিমিটাৰ

en: Inches
as: ইঞ্চিসমূহ

en: Preview
as: পূৰ্ব প্ৰদৰ্শন

en: as is
as: যেনে আছে

en: Taken on
as: চলি আছে

en: At least two file names are equal.
as: অন্ততঃ দুটা নথিপত্ৰৰ নাম একেই ।

en: Could not display help for Eye of MATE
as: Eye of MATE সংক্ৰান্ত সহায়ক তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en:  (invalid Unicode)
as:  (অবৈধ ইউনিকোড)

en: _Reload
as: পুনৰায় লোড (_R)

en: Use "%s" to open the selected image
as: নিৰ্বাচিত ছবি খুলিবলৈ "%s" ব্যৱহাৰ কৰক

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
as: "%s" ছবি ৰক্ষা কৰা হৈছে (%u/%u)

en: Leave Fullscreen
as: পূৰ্ণপৰ্দা মোড ত্যাগ কৰো

en: Error printing file:
    %s
as: নথিপত্ৰ মূদ্ৰণ কৰোঁতে ভুল:
    %s

en: Toolbar Editor
as: টুলবাৰ সম্পাদক

en: _Reset to Default
as: অবিকল্পিতলৈ পুনঃ নিৰ্ধাৰণ কৰক (_R)

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে
    "%s" আবৰ্জনাৰ বক্সত স্থানান্তৰ কৰিবলৈ নিশ্চিত নে ?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
as: "%s"-ৰ বাবে প্ৰযোজ্য আবৰ্জনাৰ বাকচ পোৱা নাযায় । আপুনি এইটো স্থায়ীৰূপে বৰ্জন কৰিবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
as: নিৰ্বাচিত কিছু ছবি, আবৰ্জনাৰ বাকচত স্থানান্তৰ কৰা সম্ভব ন'হ'ব আৰু স্থায়ীভাবে বৰ্জন কৰা হ'ব । আগবাঢ়িবলৈ আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Move to _Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্সত স্থানান্তৰণ (_T)

en: _Do not ask again during this session
as: বৰ্তমানৰ অধিবেশনত পুনঃ প্ৰশ্ন কৰা ন'হ'ব (_D)

en: Couldn't access trash.
as: আবৰ্জনা ফোল্ডাৰত প্ৰবেশ কৰা নাযায় ।

en: Couldn't delete file
as: নথিপত্ৰ আঁতৰাবলৈ ব্যৰ্থ

en: Error on deleting image %s
as: %s আঁতৰাওঁতে ভুল ।

en: _Image
as: ছবি (_I)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Go
as: গন্তব্য (_G)

en: _Tools
as: সৰঞ্জাম (_T)

en: Open a file
as: নথিপত্ৰ খোলো

en: Close window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক

en: T_oolbar
as: টুল-বাৰ(_o)

en: Edit the application toolbar
as: অনুপ্ৰয়োগৰ টুলবাৰ সম্পাদন কৰক

en: Prefere_nces
as: পছন্দ(_n)

en: Preferences for Eye of MATE
as: Eye of MATE সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: Help on this application
as: এই অনুপ্ৰয়োগৰ কাৰণে সহায়

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: About this application
as: এপ্লিকেশন পৰিচিত

en: _Toolbar
as: টুল-বাৰ (_T)

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
as: বৰ্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত টুলবাৰৰ উপস্থিতি বদলায়

en: _Statusbar
as: স্ট্যাটাস-বাৰ (_S)

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
as: বৰ্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত অৱস্থাসূচক বাৰৰ উপস্থিতি বদলায়

en: _Image Collection
as: ছবিৰ সংকলন (_I)

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
as: বৰ্তমান সংযোগক্ষেত্ৰৰ ছবি সংকলনৰ পেইনৰ প্ৰদৰ্শন পৰিবৰ্তন কৰে

en: Side _Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন (_P)

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
as: বৰ্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত কাষৰ পেইনৰ উপস্থিতি বদলায়

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: Save changes in currently selected images
as: বৰ্ত্তমানে নিৰ্বাচিত ছবিৰ সলনিসমূহ সংৰক্ষণ কৰক

en: Open _with
as: ইয়াৰ সহায়ত খোলক (_w)

en: Open the selected image with a different application
as: নিৰ্বাচিত ছবিক অন্য এটা অনুপ্ৰয়োগেৰে খোলক

en: Save the selected images with a different name
as: নিৰ্বাচিত ছবিক অন্য নামেৰে ৰক্ষা কৰক

en: Print the selected image
as: নিৰ্বাচিত ছবি মূদ্ৰণ কৰক

en: Prope_rties
as: গুণসমূহ (_r)

en: Show the properties and metadata of the selected image
as: নিৰ্বাচিত ছবিৰ গুণসমূহ আৰু মিটাডাটা দেখাওক

en: _Undo
as: পূৰ্বাবস্থা (_U)

en: Undo the last change in the image
as: ছবিক পূৰ্বাৱস্থালৈ নিয়ক

en: Flip _Horizontal
as: অনুভূমিক দিশত ওলোটাওক (_H)

en: Mirror the image horizontally
as: ছবিৰ অনুভূমিক ভাবে মিৰৰ কৰক

en: Flip _Vertical
as: উলম্বভাবে ওলোটাওক (_V)

en: Mirror the image vertically
as: ছবিক উলম্বভাবে মিৰৰ কৰক

en: _Rotate Clockwise
as: ঘড়িৰ কাঁটাৰ দিশত ঘূৰাওক (_R)

en: Rotate the image 90 degrees to the right
as: ছবিক ৯০ ডিগ্ৰী সোঁফালে ঘূৰাওক

en: Rotate Counterc_lockwise
as: ঘড়িৰ কাঁটাৰ বিপৰীত দিশত ঘূৰাওক (_l)

en: Rotate the image 90 degrees to the left
as: ছবিক ৯০ ডিগ্ৰী বাওঁফালে ঘূৰাওক

en: Set as _Desktop Background
as: ডেষ্কট'পৰ পটভূমি ৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব (_D)

en: Set the selected image as the desktop background
as: নিৰ্বাচিত ছবি ডেস্কট'পৰ পটভূমি ৰূপে ধাৰ্য কৰক

en: Move the selected image to the trash folder
as: নিৰ্বাচিত ছবিক আবৰ্জনাৰ বাকচলৈ নিয়ক

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Zoom In
as: ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন (_Z)

en: Enlarge the image
as: ছবি ডাঙৰ কৰক

en: Zoom _Out
as: সৰু কৰি প্ৰদৰ্শন (_O)

en: Shrink the image
as: ছবি সৰু কৰক

en: _Normal Size
as: স্বাভাবিক মাপ (_N)

en: Show the image at its normal size
as: স্বাভাবিক মাপত ছবি দেখুৱাওক

en: _Best Fit
as: সৰ্বোত্তম মাপ (_B)

en: Fit the image to the window
as: ছবিক সংযোগক্ষেত্ৰত খাপ খোৱাওক

en: _Fullscreen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দাজুড়ে প্ৰদৰ্শন (_F)

en: Show the current image in fullscreen mode
as: বৰ্ত্তমানৰ ছবিক সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত দেখুৱাওক

en: _Previous Image
as: আগৰ ছবি (_P)

en: Go to the previous image of the collection
as: সংকলনৰ আগৰ ছবিলৈ যাওক

en: _Next Image
as: পিছৰ ছবি (_N)

en: Go to the next image of the collection
as: সংকলনৰ পিছৰ ছবিলৈ যাওক

en: _First Image
as: প্ৰথম ছবি (_F)

en: Go to the first image of the collection
as: সংকলনৰ প্ৰথম ছবিলৈ যাওক

en: _Last Image
as: সৰ্বশেষ ছবি (_L)

en: Go to the last image of the collection
as: সংকলনৰ সৰ্বশেষ ছবিলৈ যাওক

en: Start a slideshow view of the images
as: ছবিসমূহৰ এটা স্লাইড-ছো প্ৰদৰ্শন আৰম্ভ কৰক

en: Right
as: সোঁফালে

en: Left
as: বাওঁফালে

en: In
as: ভিতৰত

en: Out
as: বাহিৰত

en: Normal
as: স্বাভাবিক

en: Fit
as: সৰ্বোত্তম মাপ

en: Collection
as: সংগ্ৰহ

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স

en: Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Open in fullscreen mode
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাৰ মোডত খোলক

en: Disable image collection
as: ছবিৰ সঙ্কলন নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
as: উপস্থিত চানেকি পুনৰায় ব্যৱহাৰ নকৰি এটা নতুন চানেকি নিৰ্মাণ কৰক

en: Show the application's version
as: এপ্লিকেশনৰ সংস্কৰণ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
as: আদেশ-শাৰীৰ পৰা ব্যৱহাৰযোগ্য সকলো বিকল্পৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা চোৱাৰ বাবে '%s --help' প্ৰয়োগ কৰক  ।
