eom 1.25.0 - en to be translation catalogue (294 entries)

en: Show “_%s”
be: Паказаць “_%s”

en: _Move on Toolbar
be: _Перанесці на панэль

en: Move the selected item on the toolbar
be: Дадаць вылучаны аб'ект да панэлі начыння

en: _Remove from Toolbar
be: _Выдаліць з панэлі

en: Remove the selected item from the toolbar
be: Прыняць вылучаны аб'ект з панэлі начыння

en: _Delete Toolbar
be: _Выдаліць панэль

en: Remove the selected toolbar
be: Прыняць выбраную панэль начыння

en: Separator
be: Межнік

en: Simple image viewer
be: Просты прагляднік выяў

en: Eye of MATE Image Viewer
be: Прагляднік выяваў Eye of MATE

en: Browse and rotate images
be: Дазваляе аглядаць і паварочваць выявы

en: Image Properties
be: Уласцівасці выявы

en: _Previous
be: _Папярэдняя

en: _Next
be: _Наступная

en: _Close
be: _Закрыць

en: Name:
be: Назва:

en: Width:
be: Шырыня:

en: Height:
be: Вышыня:

en: Type:
be: Тып:

en: Bytes:
be: Байтаў:

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: General
be: Асноўнае

en: Aperture Value:
be: Значэнне дыяфрагмы:

en: Exposure Time:
be: Час вытрымкі:

en: Focal Length:
be: Фокусная адлегласць:

en: Flash:
be: Выбліск:

en: ISO Speed Rating:
be: Чуласць ISO:

en: Metering Mode:
be: Рэжым вымярэння экспазіцыі:

en: Camera Model:
be: Мадэль камеры:

en: Date/Time:
be: Дата/час:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Keywords:
be: Словы-ключы:

en: Author:
be: Аўтар:

en: Copyright:
be: Аўтарскае права:

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Metadata
be: Метазвесткі

en: Save As
be: Захаваць як

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: <b>%f:</b> original filename
be: <b>%f:</b> арыгінальная назва файла

en: <b>%n:</b> counter
be: <b>%n:</b> лічыльнік

en: Choose a folder
be: Пазначыць каталог

en: Destination folder:
be: Каталог прызначэння:

en: Filename format:
be: Фармат назвы файла:

en: File Path Specifications
be: Спецыфікацыі шляха файла

en: Start counter at:
be: Запусціць лічыльнік ад:

en: Replace spaces with underscores
be: Замяніць прагалы на падкрэсленні

en: Options
be: Параметры

en: Rename from:
be: Пераназваць з:

en: To:
be: у:

en: File Name Preview
be: Перадпрагляд назвы файла

en: Eye of MATE Preferences
be: Настáўленні Eye of MATE

en: _Help
be: _Даведка

en: Image Enhancements
be: Паляпшэнні прагляду

en: Smooth images when zoomed-_out
be: Згладжваць выяву пры _аддаленні

en: Smooth images when zoomed-_in
be: Згладжваць выяву пры _набліжэнні

en: _Automatic orientation
be: _Аўтаматычная арыентацыя

en: Background
be: Абрус

en: As custom color:
be: Як адмысловы колер:

en: Background Color
be: Колер фону

en: Transparent Parts
be: Празрыстыя часткі

en: As check _pattern
be: Як абраны ў_зор

en: As custom c_olor:
be: Як адмысловы _колер:

en: Color for Transparent Areas
be: Колер для празрыстых частак

en: As _background
be: Як _фон

en: Image View
be: Выгляд выявы

en: Image Zoom
be: Маштабаванне выявы

en: E_xpand images to fit screen
be: _Расцягваць выявы на ўвесь экран

en: Sequence
be: Паслядоўнасць

en: _Switch image after:
be: _Змяніць выяву праз:

en: seconds
be: секунд

en: _Random sequence
be: _Выпадковая паслядоўнасць

en: _Loop sequence
be: _Цыклічная паслядоўнасць

en: Slideshow
be: Слайдшоў

en: Plugins
be: Плагіны

en: Size
be: Памер

en: Type
be: Тып

en: Folder
be: Каталог

en: Camera
be: Камера

en: Date
be: Дата

en: Time
be: Час

en: Focal Length
be: Факальная адлегласць

en: Automatic orientation
be: Аўтаматычная арыентацыя

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
be: Ці трэба аўтаматычна паварочваць выяву паводле арыентацыі EXIF.

en: Use a custom background color
be: Свой колер фону

en: Interpolate Image
be: Інтэрпаляцыя пра аддаленні

en: Extrapolate Image
be: Экстрапаляцыя пры набліжэнні

en: Transparency indicator
be: Індыкатар празрыстасці

en: Scroll wheel zoom
be: Маштабаванне колцам мышы

en: Zoom multiplier
be: Крок маштабавання

en: Transparency color
be: Колер празрыстасці

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
be: Калі ключ празрыстасці мае значэнне COLOR, тады гэты ключ вызначае колер для паказу празрыстасці.

en: Randomize the image sequence
be: Рандамізаваць паслядоўнасць выяў

en: Loop through the image sequence
be: Пракручваць паслядоўнасць выяваў

en: Allow zoom greater than 100% initially
be: Дазволіць пачатковы маштаб большы за 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
be: Калі гэтае значэнне ўсталявана ў FALSE, малыя выявы не будуць адразу ж расцягвацца да памераў экрана.

en: Delay in seconds until showing the next image
be: Прамежак часу ў секундах паміж зменамі выяваў

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
be: Значэнне, большае за 0, азначае колькасць секунд, якую выява будзе заставацца на экране, пакуль не будзе аўтаматычна паказана наступная. Нуль адключае аўтаматычную змену выяваў.

en: Show/Hide the window toolbar.
be: Паказаць/схаваць панэль начыння.

en: Show/Hide the window statusbar.
be: Паказаць/схаваць радок стану.

en: Show/Hide the image collection pane.
be: Паказаць/схаваць панэль калекцыі выяў.

en: Image collection pane position.
be: Пазіцыя панэлі калекцыі выяў.

en: Show/Hide the window side pane.
be: Паказаць/схаваць бакавую панэль.

en: Close main window without asking to save changes.
be: Закрываць галоўнае акно без запыту на захаванне зменаў.

en: Trash images without asking
be: Выдаляць у сметніцу без пацверджання

en: External program to use for editing images
be: Вонкавая праграма для рэдагавання выяў

en: Active plugins
be: Актыўныя плагіны

en: Fullscreen with double-click
be: На ўвесь экран па падвойным пстрыку

en: Reload Image
be: Перачытаць выяву

en: Reload current image
be: Перачытаць дзейную выяву

en: Date in statusbar
be: Дата ў радку стану

en: Close _without Saving
be: _Закрыць без захавання

en: Question
be: Пытанне

en: If you don't save, your changes will be lost.
be: Калі не захаваць, змены страцяцца.

en: Save changes to image "%s" before closing?
be: Захаваць змены выявы "%s" перад закрываннем?

en: S_elect the images you want to save:
be: _Адзначце выявы, якія хочаце захаваць:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
be: Калі не захаваць, усе змены страцяцца.

en: File format is unknown or unsupported
be: Фармат файла не падтрымліваецца

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
be: Eye of MATE не здолеў вызначыць фармат файла, запіс у які б падтрымліваўся, абапіраючыся на назву файла.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
be: Паспрабуйце іншае пашырэнне файла кшталту .png ці .jpg.

en: All Files
be: Усе файлы

en: All Images
be: Усе выявы

en: Open Image
be: Адкрыць выяву

en: Save Image
be: Запісаць выяву

en: Open Folder
be: Адкрывае каталог

en: Transformation on unloaded image.
be: Трансфармаванне незагружанай выявы.

en: Transformation failed.
be: Памылка пры трансфармацыі

en: EXIF not supported for this file format.
be: EXIF не падтрымліваецца для гэтага фармату.

en: Image loading failed.
be: Не выйшла загрузіць выяву

en: No image loaded.
be: Выява не загружана.

en: Temporary file creation failed.
be: Памылка стварэння часовага файла.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл, каб захаваць %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
be: Немагчыма вызваліць памяць для загрузкі файла JPEG

en: _Retry
be: _Паўтарыць

en: Could not load image '%s'.
be: Не выйшла загрузіць выяву '%s'.

en: No images found in '%s'.
be: Не знойдзена выяў у '%s'.

en: The given locations contain no images.
be: Пададзеныя каталогі не змяшчаюць выяў.

en: Image Data
be: Даныя выявы

en: Image Taking Conditions
be: Умовы здымання выявы

en: Maker Note
be: Нататка стваральніка

en: Other
be: Іншыя

en: XMP Rights Management
be: Кіраванні дазволамі ў XMP

en: XMP Other
be: Іншыя палі XMP

en: Tag
be: Тэг

en: Value
be: Значэнне

en: North
be: Паўночны

en: East
be: Усходні

en: West
be: Заходні

en: South
be: Паўднёвы

en: %.1f (lens)
be: %.1f (аб'ектыў)

en: %.1f (35mm film)
be: %.1f (эквівалент у 35мм)

en: Unknown
be: Невядомы

en: Image Settings
be: Настáўленні выявы

en: Image
be: Выява

en: The image whose printing properties will be set up
be: Выява, чыі ўласцівасці друку трэба змяніць

en: Page Setup
be: Настáўленне аркуша

en: The information for the page where the image will be printed
be: Інфармацыя пра аркуш, на якім будзе надрукавана выява

en: Position
be: Пазіцыя

en: _Left:
be: З_лева:

en: _Right:
be: С_права:

en: _Top:
be: У_версе:

en: _Bottom:
be: У_нізе:

en: C_enter:
be: Па_сярэдзіне:

en: None
be: Нічога

en: Horizontal
be: Гарызантальна

en: Vertical
be: Вертыкальна

en: Both
be: Абодва

en: _Width:
be: _Шырыня:

en: _Height:
be: _Вышыня:

en: _Scaling:
be: _Маштабаванне:

en: _Unit:
be: _Адзінкі:

en: Millimeters
be: Міліметры

en: Inches
be: Цалі

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: as is
be: як ёсць

en: Taken on
be: Знята

en: At least two file names are equal.
be: Не менш за две аднолькавыя назвы файлаў.

en: Could not display help for Eye of MATE
be: Немагчыма паказаць даведку для Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
be:  (хібны юнікод)

en: _Reload
be: _Перачытаць

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
be: Сх_аваць

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
be: Выява "%s" была зменена іншай праграмай.
    Ці жадаеце перачытаць яе?

en: Use "%s" to open the selected image
be: Выкарыстоўвайце "%s", каб адкрыць вылучаную выяву

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
be: Захаванне выявы "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
be: Адкрыванне выявы "%s"

en: Leave Fullscreen
be: Вярнуцца ў звычайны рэжым

en: Error printing file:
    %s
be: Памылка друку файла:
    %s

en: Toolbar Editor
be: Рэдактар панэлі

en: _Reset to Default
be: Скінуць да стандартнага

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гэта свабодная праграма; яе можна распаўсюджваць і/ці змяняць паводле ўмоваў GNU General Public License версіі 2 ці пазнейшай (на ваш выбар), апублікаванай Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Гэтая праграма распаўсюджваецца з надзеяй на тое, што яна будзе карыснай, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без відавочных гарантый прыдатнасці да КАМЕРЦЫЙНАГА ПРОДАЖУ ці ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Па падрабязнасці звяртайцеся да GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
be: Вы мусілі атрымаць копію GNU General Public License разам з гэтай праграмай; калі не атрымалі, лістуйце да Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _Open Background Preferences
be: _Адкрыць настáўленні абруса

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
be: Цяпер выява "%s" ляжыць на стале ў якасці абруса.
    Жадаеце змяніць абрус?

en: Saving image locally…
be: Лакальнае захаванне выяў...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
be: Вы насамрэч жадаеце перанесці
    "%s" у сметніцу?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
be: Сметніца для "%s" не знойдзена. Жадаеце выдаліць выяву назаўсёды?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
be: Некаторыя з вылучаных выяў нельга перанесці ў сметніцу. Яны будуць выдалены назаўсёды. Сапраўды жадаеце працягнуць?

en: Move to _Trash
be: Перанесці ў _сметніцу

en: _Do not ask again during this session
be: _Больш падчас гэтага сеансу не пытацца.

en: Couldn't access trash.
be: Сметніца недаступная.

en: Couldn't delete file
be: Нельга выдаліць файл.

en: Error on deleting image %s
be: Памылка выдалення выявы %s

en: _Image
be: _Выява

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Go
be: _Перайсці

en: _Tools
be: _Начынне

en: _Open…
be: _Адкрыць

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: Close window
be: Закрыць акно

en: T_oolbar
be: Панэль _начыння

en: Edit the application toolbar
be: Змяніць панэль начыння

en: Prefere_nces
be: _Настáўленні

en: Preferences for Eye of MATE
be: Настáўленні для Eye of MATE

en: _Contents
be: _Змесціва

en: Help on this application
be: Даведнік па праграме

en: _About
be: _Пра аплет

en: About this application
be: Пра праграму

en: _Toolbar
be: _Панэль начыння

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
be: Змяняе бачнасць панэлі начыння ў дзейным акне

en: _Statusbar
be: _Радок стану

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
be: Змяняе бачнасць радка стану ў дзейным акне

en: _Image Collection
be: _Калекцыя выяваў

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
be: Змяняе бачнасць прасторы калекцыі выяў у актыўным акне

en: Side _Pane
be: Бакавая _панэль

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
be: Змяняе бачнасць бакавой панэлі ў актыўным акне

en: _Save
be: _Захаваць

en: Save changes in currently selected images
be: Захаваць змяненні ў вылучаных выявах

en: Open _with
be: Адкрыць у

en: Open the selected image with a different application
be: Адкрыць вылучаную выяву ў іншай праграме

en: Save _As…
be: Захаваць _як…

en: Save the selected images with a different name
be: Захаваць вылучаную выяву пад іншай назвай

en: Open Containing _Folder
be: Адкрыць змяшчальны каталог

en: _Print…
be: _Друк…

en: Print the selected image
be: Друкаваць вылучаную выяву

en: Prope_rties
be: Улас_цівасці

en: Show the properties and metadata of the selected image
be: Паказаць уласцівасці і метазвесткі вылучанай выявы

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: Undo the last change in the image
be: Скасаваць апошняе змяненне выявы

en: Flip _Horizontal
be: _Адвярнуць гарызантальна

en: Mirror the image horizontally
be: Гарызантальна адлюстраваць выяву

en: Flip _Vertical
be: _Адвярнуць вертыкальна

en: Mirror the image vertically
be: Вертыкальна адлюстраваць выяву

en: _Rotate Clockwise
be: Па_вярнуць па сонцу

en: Rotate the image 90 degrees to the right
be: Павярнуць выяву на 90 градусаў па сонцу

en: Rotate Counterc_lockwise
be: Павярнуць супраць сонца

en: Rotate the image 90 degrees to the left
be: Павярнуць выяву на 90 градусаў супраць сонца

en: Set as _Desktop Background
be: Зрабіць абрусам стала

en: Set the selected image as the desktop background
be: Зрабіць вылучаную выяву абрусам стала

en: Move the selected image to the trash folder
be: Перанесці вылучаную выяву ў сметніцу

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Copy the selected image to the clipboard
be: Капіяваць вылучаную выяву ў буфер

en: _Zoom In
be: На_блізіць

en: Enlarge the image
be: Наблізіць выяву

en: Zoom _Out
be: З_меншыць маштаб

en: Shrink the image
be: Аддаліць выяву

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: Show the image at its normal size
be: Паказаць выяву ў стандартным памеры

en: _Best Fit
be: _Падагнаць пад акно

en: Fit the image to the window
be: Падагнаць выяву пад акно

en: _Fullscreen
be: _На ўвесь экран

en: Show the current image in fullscreen mode
be: Адкрыць дзейную выяву на ўвесь экран

en: Pause Slideshow
be: Прыпыніць слайдшоў

en: Pause or resume the slideshow
be: Прыпыніць ці ўзнавіць слайдшоў

en: _Previous Image
be: _Пяпярэдняя выява

en: Go to the previous image of the collection
be: Перайсці да папярэдняй выявы ў калекцыі

en: _Next Image
be: _Наступная выява

en: Go to the next image of the collection
be: Перайсці да наступнай выявы ў калекцыі

en: _First Image
be: Пер_шая выява

en: Go to the first image of the collection
be: Перайсці да першай выявы ў калекцыі

en: _Last Image
be: Ап_ошняя выява

en: Go to the last image of the collection
be: Перайсці да апошняй выявы ў калекцыі

en: _Random Image
be: _Выпадковая выява

en: Go to a random image of the collection
be: Перайсці да выпадковай выявы з калекцыі

en: S_lideshow
be: С_лайдшоў

en: Start a slideshow view of the images
be: Пачаць слайдшоў з выяў

en: Right
be: Справа

en: Left
be: Злева

en: In
be: Павялічыць

en: Out
be: Паменшыць

en: Normal
be: Звычайны

en: Fit
be: Запоўніць

en: Collection
be: Калекцыя

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
be: Сметніца

en: Edit the current image using %s
be: Рэдагаваць дзейную выяву ў %s

en: Edit Image
be: Рэдагаваць выяву

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Open in fullscreen mode
be: Адкрыць на ўвесь экран

en: Disable image collection
be: Адключыць калекцыю выяў

en: Open in slideshow mode
be: Адкрыць у слайдшоў-рэжыме

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
be: Запусціць новы экзэмпляр замест ўжывання дзейнага

en: Show the application's version
be: Паказаць версію праграмы

en: [FILE…]
be: [ФАЙЛ…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: Запусціце '%s --help' каб атрымаць поўны спіс даступных параметраў загаднага радка.
