eom 1.25.0 - en to br translation catalogue (310 entries)

en: Show “_%s”
br: Diskouez “_%s”

en: _Move on Toolbar
br: _Dilec'hiañ war ar varrenn ostilhoù

en: Move the selected item on the toolbar
br: Dilec'hiañ an elfenn diuzet war ar varrenn ostilhoù

en: _Remove from Toolbar
br: _Lemel diouzh ar varrenn ostilhoù

en: Remove the selected item from the toolbar
br: Lemel an elfenn diuzet diouzh ar varrenn ostilhoù

en: _Delete Toolbar
br: _Dilemel ar varrenn ostilhoù

en: Remove the selected toolbar
br: Lemel ar varrenn ostilhoù diuzet

en: Separator
br: Disranner

en: Simple image viewer
br: Ur welerez skeudennoù eeun

en: Eye of MATE Image Viewer
br: Eye of MATE gwelerez skeudennoù

en: Browse and rotate images
br: Merdeiñ ha c'hwelañ ar skeudennoù

en: Image Properties
br: Perzhioù ar skeudenn

en: _Previous
br: _Kent

en: _Next
br: _Da heul

en: _Close
br: _Serriñ

en: Name:
br: Anv :

en: Width:
br: Led :

en: Height:
br: Sav :

en: Type:
br: Rizh :

en: Bytes:
br: Eizhbitoù :

en: Location:
br: Lec'hiadur :

en: General
br: Hollek

en: Aperture Value:
br: Gwerzh digeriñ an amkanell :

en: Exposure Time:
br: Padvezh ar c'hizañ :

en: Focal Length:
br: Hirder an amkanell :

en: Flash:
br: Brogonenn (flash) :

en: ISO Speed Rating:
br: Tizh ISO :

en: Metering Mode:
br: Mod muzuliañ :

en: Camera Model:
br: Rizh ar benveg :

en: Date/Time:
br: Deiziad/Eur :

en: Description:
br: Deskrivadur :

en: Keywords:
br: Gerioù alc'hwez :

en: Author:
br: Aozer :

en: Copyright:
br: Copyright :

en: Details
br: Munudoù

en: Metadata
br: Metaroadennoù

en: Save As
br: Gwarediñ dindan

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: <b>%f:</b> original filename
br: <b>%f:</b> anv restr orin

en: <b>%n:</b> counter
br: <b>%n :</b> konterez

en: Choose a folder
br: Dibab un teuliad

en: Destination folder:
br: Teuliad an dehaezadur :

en: Filename format:
br: Mentrezh anv ar restr :

en: File Path Specifications
br: Erspizadurioù treug ar restr

en: Start counter at:
br: Lakaat ar gonterez da gregiñ da :

en: Replace spaces with underscores
br: Amsaviñ an esaouioù gant islinennoù (_)

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Rename from:
br: Adenvel diouzh :

en: To:
br: Ouzh:

en: File Name Preview
br: Alberz anv ar restr

en: Eye of MATE Preferences
br: Gwellvezioù Eye of MATE

en: _Help
br: _Skoazell

en: Image Enhancements
br: Gwellaat ar skeudenn

en: Smooth images when zoomed-_out
br: Lufrañ ar skeudennoù pa zoumer da vi_hanaat

en: Smooth images when zoomed-_in
br: Lufrañ ar skeudennoù pa zoumer da vra_saat

en: _Automatic orientation
br: _Reteradur emgefreek

en: Background
br: Drekleur

en: As custom color:
br: D'ul liv personelaet :

en: Background Color
br: Liv an drekleur

en: Transparent Parts
br: Parzhioù treuzwelus

en: As check _pattern
br: Evel goustur dre linennoù kroaziet

en: As custom c_olor:
br: Da _liv personelaet :

en: Color for Transparent Areas
br: Liv evit ar maezioù treuzwelus

en: As _background
br: Evel _drekleur

en: Image View
br: Gwel ar skeudenn

en: Image Zoom
br: Zoum ar skeudenn

en: E_xpand images to fit screen
br: Astenn ar skeuden d'he lakaat da genglotañ gant ar skramm

en: Sequence
br: Kemalenn

en: _Switch image after:
br: _Cheñch skeudenn war-lerc'h:

en: seconds
br: eilenn

en: _Random sequence
br: _Kemalenn dargouezhek

en: _Loop sequence
br: Kemalenn dre _zol

en: Slideshow
br: Treyonennaoueg

en: Plugins
br: Enlugelladoù

en: Size
br: Ment

en: Type
br: Rizh

en: Folder
br: Teuliad

en: Camera
br: Kamera

en: Date
br: Deiziad

en: Time
br: Eur

en: Focal Length
br: Hirder an amkanell

en: Automatic orientation
br: Reteradur emgefreek

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
br: Hag-eñ e tlefe ar skeudenn bezañ c'hwelet ent emgefreek diazezet war ur reteradur mod EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
br: Al liv arveret evit leuniañ ar maez a-dreñv ar skeudenn. Ma n'eo ket bet erspizet an alc'hwez use-background-color e vo despizet al liv gant an neuz oberiant mod GTK+ en e lec'h.

en: Use a custom background color
br: Arverañ ul liv drekleur personelaet

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
br: Mar gweredekaet e vo arveret al liv despizet gant an alc'hwez background-color da leuniañ ar maez a-dreñv ar skeudenn. Ma n'eo ket bet gweredekaet e vo despizet al liv leuniañ gant an neuz mod GTK+.

en: Interpolate Image
br: Etrelotodiñ ar skeudenn

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
br: Hag-eñ e vo etrelotodet ar skeudenn dre ar zoum bihanaat. Ur berzhded well a vo tizhet ganti met gorrekoc'h e vo eget skeudennoù nad int ket bet etrelotodet.

en: Extrapolate Image
br: Traletodiñ ar skeudenn

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
br: Hag-eñ e vo tralotodet ar skeudenn dre ar zoum brasaat. Ur berzhded gant ruzed a vo tizhet ganti ha gorrekoc'h e vo eget skeudennoù nad int ket bet tralotodet.

en: Transparency indicator
br: Meneg ar boullder

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
br: Despizañ a ra penaos e vo meneget ar boullder. Ar gwerzhioù talvoudek a dalv da gwiriet, liv ha tra ebet. Mar bez dibabet liv e vo despizet gwerzh al liv arveret gant an alc'hwez trans-color.

en: Scroll wheel zoom
br: Zoum dre ar rod dibuniñ

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
br: Hag-eñ e vo graet gant ar rod dibuniñ evit ar zoumañ.

en: Zoom multiplier
br: Lieskementer ar zoum

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
br: Al lieskementer da vezañ sevenet pa vez graet gant ar rod dibuniñ evit ar zoumañ. Ar werzh-mañ a zespiz ar pazioù zoumañ arveret evit pep dargouezh dibuniñ. Da skouer, 0.05 a dalv d'un azvuiadañ dre 5% evit pep dargouezh dibuniñ ha 1.00 a dalv d'un azvuiadañ dre 100%.

en: Transparency color
br: Liv ar boullder

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
br: Mar bez ar werzh COLOR gant alc'hwez ar boullder e vo despizet al liv a vo arveret evit menegiñ ar boullder gant an alc'hwez-mañ.

en: Randomize the image sequence
br: Dargouezekaat kemalenn ar skeudennoù

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
br: Hag-eñ e vo diskouezet ar kemalenn skeudennoù dre un dol dargouezhek.

en: Loop through the image sequence
br: Dol a-hed ar gemalenn skeudennoù

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
br: Hag-eñ e tlefe ar gemalenn skeudennoù bezañ diskouezet dre un dol dizibenn.

en: Allow zoom greater than 100% initially
br: Aotreañ ur zoom brasoc'h eget ar 100% a-orin

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
br: Ma lakaot FALSE amañ, ne vo ket azasaet ar skeudennoù bihan da vent ar skramm.

en: Delay in seconds until showing the next image
br: Koulzad e eilennoù a-raok diskouez ar skeudenn da heul

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
br: Ur werzh vrasoc'h eget 0 a lâr an niver a eilennoù a chomo ur skeudenn hewel a-raok ma vo diskouezet war-eeun an hini da heul. Mann a lazh ar merdeiñ emgefreek.

en: Show/Hide the window toolbar.
br: Diskouez/kuzhat ar varrennad ostilhoù.

en: Show/Hide the window statusbar.
br: Diskouez/kuzhat barrennad stad ar prenestr.

en: Show/Hide the image collection pane.
br: Diskouez/kuzhat penel ar skeudennaoueg.

en: Image collection pane position.
br: Lec'hiadur penel ar skeudennaoueg.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
br: Hag-eñ e vo tro da gemmañ ment panell ar skeudennaoueg.

en: Show/Hide the window side pane.
br: Diskouez/kuzhat panell gostez ar prenestr.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
br: Diskouez/kuzhat afelloù dibuniñ panell ar skeudennaoueg.

en: Close main window without asking to save changes.
br: Enrollañ ar prenestr pennañ hep goulenn da enrollañ ar c'hemmoù.

en: Trash images without asking
br: Kas ar skeudennoù d'al lastez hep goulenn

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
br: Mar gweredekaet, ne c'houlenno ket Eye of MATE ur gadarnadenn pa vo kaset ar skeudennoù d'al lastez. Goulenn a ray c'hoazh ma n'eus ket tro da zilec'hiañ ar restroù d'al lastez ha mar befent dilamet kentoc'h.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
br: Hag-eñ e rankfe roll ar metaroadennoù war boestad emziviz ar perzhioù kaout o fajenn dezho.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
br: Mar gweredekaet e vo dilec'hiet roll ar metaroadennoù munutaet a zo war boestad emziviz ar perzhioù betek o fajenn dezho war ar voestad. Da aesoc'h da vezañ graet ganto e tlefe mont evit ar skrammoù bihanoc'h d.sk. skrammoù an urzhiataerioù hezoug. Mar diweredekaet e vo enkorfet ar widjed war ar bajennad "Metaroadennoù".

en: External program to use for editing images
br: Goulev diavaez da arverañ evit daskemmañ skeudennoù

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
br: Anv restr evit ar burev eus an arload (".desktop" en o zouez) da arverañ evit daskemmañ ar skeudennoù (pa vez kliket war afell ar varrennad ostilhoù "Daskemmañ skeudennoù"). Lakaat an hedad da c'houllo a-benn diweredekaat ar c'heweriuster-mañ.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
br: Hag-eñ e tlefe an dibaberez restroù diskouez teuliad skeudennoù an arveriad ma n'eus tamm skeudenn ebet bet karget.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
br: Mar gweredekaet ha ma n'eus tamm skeudenn ebet bet karget er prenestr oberiant e vo skrammet teuliad skeudennoù an arveriad en ur ober gant kavlec'hiadoù an arveriad arbennik mod XDG gant an dibaberez skeudennoù. Mar diweredekaet pe ma n'eo ket bet despizet teuliad ar skeudennoù e vo diskouezet ar c'havlec'hiad bremanel war arver.

en: Active plugins
br: Enlugelladoù oberiant

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
br: Roll an enlugelladoù oberiant. N'emañ ket "Lec'hiadur" an enlugelladoù ennañ. Lennit ar restr .eom-plugin da gaout "Lec'hiadur" un enlugellad lavaret.

en: Fullscreen with double-click
br: Skrammad a-bezh dre zaouglikañ

en: Reload Image
br: Adkargañ ar skeudenn

en: Reload current image
br: Adkargañ ar skeudenn vremanel

en: Date in statusbar
br: Deiziad war varrennad ar stad

en: Close _without Saving
br: Serriñ _hep enrollañ

en: Question
br: Goulenn

en: If you don't save, your changes will be lost.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet ho kemmoù.

en: Save changes to image "%s" before closing?
br: Enrollañ ar c'hemmoù bet graet d'ar skeudenn "%s" kent serriñ ?

en: S_elect the images you want to save:
br: Diuzit ar sk_eudennoù a fell deoc'h enrollañ :

en: If you don't save, all your changes will be lost.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet ho kemmoù holl.

en: File format is unknown or unsupported
br: Dianav pe anskor eo ar mentrezh restr

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
br: N'eo ket bet gouest Eye of MATE da zespizañ ur mentrezh restr skoret a c'hallfe bezañ skrivet warni, diazezet war an anv restr.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
br: Mar plij, klaskit un askouezhadenn restr disheñvel evel .png pe .jpg.

en: All Files
br: An holl restroù

en: All Images
br: An holl skeudennoù

en: Open Image
br: Digeriñ ar skeudenn

en: Save Image
br: Enrollañ ar skeudenn

en: Open Folder
br: Digeriñ an teuliad

en: Transformation on unloaded image.
br: Treuzfurmadurioù war ur skeudenn n'eo ket bet karget.

en: Transformation failed.
br: C'hwitadenn war an treuzfurmañ.

en: EXIF not supported for this file format.
br: N'eo ket skoret an EXIF evit ar mentrezh-restr-mañ.

en: Image loading failed.
br: C'hwitadenn war kargañ ar skeudenn.

en: No image loaded.
br: Skeudenn ebet karget

en: Temporary file creation failed.
br: Sac'het eo krouidigezh ar restr padennek.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
br: Ne oa ket tu da grouiñ ar restr padennek evit an enrollañ : %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
br: Ne oa ket tu da reiñ memor evit kargañ ar restr mod JPEG

en: _Retry
br: _Adklask

en: Could not load image '%s'.
br: N'hall ket kargañ ar skeudenn '%s'.

en: No images found in '%s'.
br: Skeudenn ebet bet kavet e '%s'.

en: The given locations contain no images.
br: N'eus skeudenn ebet el lec'hiadurioù roet.

en: Image Data
br: Roadennoù ar skeudenn

en: Image Taking Conditions
br: Amplegadoù e-pad al luc'hskeudenniñ

en: Maker Note
br: Evezhiadenn an aozer

en: Other
br: Arloadoù all

en: XMP Rights Management
br: Ardoadur gwirioù XMP

en: XMP Other
br: XMP all

en: Tag
br: Klav

en: Value
br: Gwerzh

en: North
br: Norzh

en: East
br: Reter

en: West
br: Kornog

en: South
br: Su

en: %.1f (lens)
br: %.1f (ferenn)

en: %.1f (35mm film)
br: %.1f (film 35mm)

en: Unknown
br: Dianav

en: Image Settings
br: Arventennoù ar skeudenn

en: Image
br: Skeudenn

en: The image whose printing properties will be set up
br: Ar skeudenn ma vo kefluniet ar perzhioù moullañ dezhi

en: Page Setup
br: Arventennoù ar bajenn

en: The information for the page where the image will be printed
br: An titouroù evit ar bajennad ma vo moullet ar skeudenn

en: Position
br: Lec'hiadur

en: _Left:
br: K_leiz :

en: _Right:
br: D_ehou :

en: _Top:
br: _Lein :

en: _Bottom:
br: _Traoñ :

en: C_enter:
br: Kr_eizañ :

en: None
br: Tra ebet

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Vertical
br: A-serzh

en: Both
br: An eil hag egile

en: _Width:
br: _Led :

en: _Height:
br: _Sav :

en: _Scaling:
br: O skeulaat :

en: _Unit:
br: _Unanenn :

en: Millimeters
br: Milimetroù

en: Inches
br: Meutadoù

en: Preview
br: Alberz

en: Taken on
br: Kemeret d'an/ar

en: At least two file names are equal.
br: Bez ez eus daou restr kevatal da vihanañ

en: Could not display help for Eye of MATE
br: Ne oa ket tu da ziskouez ar skoazell evit Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
br:  (Unicode didalvoudek)

en: _Reload
br: _Adkargañ

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
br: Ku_zhat

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
br: Daskemmet eo bet ar skeudenn "%s" gant un arload diavaez.
    Ha c'hoant hoc'h eus d'hec'h adkargañ ?

en: Use "%s" to open the selected image
br: Ober gant "%s" da zigeriñ ar skeudenn bet diuzet

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
br: Enrolladur ar skeudenn "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
br: Digoradur ar skeudenn "%s"

en: Error printing file:
    %s
br: Fazi e-pad ma oa o voullañ ar restr :
    %s

en: Toolbar Editor
br: Embanner ar varrennad-ostilhoù

en: _Reset to Default
br: _Adderaouekaat d'ar gwerzhioù dre ziouer

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo ar goulev-mañ ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo ar meziant-mañ gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant File-Roller ; ma n'hoc'h eus ket bet, skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: _Open Background Preferences
br: _Digeriñ gwellvezioù an drekleur

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
br: Despizet eo bet ar skeudenn "%s" evel drekleur ar burev.
    Ha c'hoant hoc'h eus da zaskemmañ he neuz ?

en: Saving image locally…
br: Oc'h enrollañ ar skeudenn ent lec'hel...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h kas
    "%s" d'al lastez?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
br: N'eo ket bet kavet lastez evit "%s". Ha c'hoant hoc'h eus da zilemel ar skeudenn-mañ da vat ?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
br: Ul lod eus ar skeudennoù diuzet n'hallont ket bezañ kaset d'al lastez ha dilamet e vint da vat. Ha sur oc'h e fell deoc'h ober an dra-se ?

en: Move to _Trash
br: Kas d'al lastez

en: _Do not ask again during this session
br: _Arabat goulenn en-dro e-korf an estez-mañ

en: Couldn't access trash.
br: Ne oa ket tu da dizhout al lastez.

en: Couldn't delete file
br: N'hall ket dilemel ar restr

en: Error on deleting image %s
br: Fazi en ur zilemel ar skeudenn %s

en: _Image
br: S_keudenn

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: _Go
br: _Mont

en: _Tools
br: _Ostilhoù

en: _Open…
br: _Digeriñ...

en: Open a file
br: Digeriñ ur restr

en: Close window
br: Serriñ ar prenestr

en: T_oolbar
br: Barrennad _ostilhoù

en: Edit the application toolbar
br: Embann barrennad ostilhoù an arload

en: Prefere_nces
br: _Gwellvezioù

en: Preferences for Eye of MATE
br: Gwellvezioù evit Eye of MATE

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: Help on this application
br: Kaout skoazell evit an arload-mañ

en: _About
br: _Diwar-benn

en: About this application
br: Diwar-benn an arload-mañ

en: _Toolbar
br: Barrennad-_Ostilhoù

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
br: Kemmañ a ra hewelded ar varrennad-ostilhoù er prenestr bremanel

en: _Statusbar
br: Barrenn ar _stad

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
br: Kemmañ a ra hewelded ar varrenn-stad er prenestr bremanel

en: _Image Collection
br: _Skeudennaoueg

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
br: Kemmañ a ra hewelder panell ar skeudennaoueg er prenestr bremanel

en: Side _Pane
br: Barrenn _gostez

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
br: Kemmañ a ra hewelder ar banell gostez er prenestr bremanel

en: _Save
br: _Enrollañ

en: Save changes in currently selected images
br: Enrollañ ar c'hemmoù er skeudennoù diuzet bremañ

en: Open _with
br: Digeriñ _gant

en: Open the selected image with a different application
br: Digeriñ ar skeudenn diuzet gant un arload disheñvel

en: Save _As…
br: Enrollañ e_vel...

en: Save the selected images with a different name
br: Enrollañ ar skeudennoù diuzet gant un anv disheñvel

en: Open Containing _Folder
br: Digeriñ an _teuliad a endalc'h traoù

en: _Print…
br: _Moullañ...

en: Print the selected image
br: Moullan ar skeudenn diuzet

en: Prope_rties
br: Pe_rzhioù

en: Show the properties and metadata of the selected image
br: Diskouez perzhioù ha metaroadennoù ar skeudenn diuzet

en: _Undo
br: _Dizober

en: Undo the last change in the image
br: Dizober ar c'hemm diwezhañ graet d'ar skeudenn

en: Flip _Horizontal
br: Gwintañ a-_blaen

en: Mirror the image horizontally
br: Tuginañ evel ur melezout a-blaen

en: Flip _Vertical
br: Gwintañ a-_serzh

en: Mirror the image vertically
br: Tuginañ evel ur melezout a-serzh

en: _Rotate Clockwise
br: _C'hwelañ gant roud ar bizied

en: Rotate the image 90 degrees to the right
br: C'hwelañ ar skeudenn dre 90 derez war an tu dehou

en: Rotate Counterc_lockwise
br: C'hwe_lañ gant roud gin ar bizied

en: Rotate the image 90 degrees to the left
br: C'hwelañ ar skeudenn dre 90 derez war an tu kleiz

en: Set as _Desktop Background
br: Despizañ evel _drekleur ar burev

en: Set the selected image as the desktop background
br: Despizañ ar skeudenn diuzet evel drekleur ar burev

en: Move the selected image to the trash folder
br: Dilec'hiañ ar skeudenn diuzet betek teuliad al lastez

en: _Copy
br: _Eilañ

en: Copy the selected image to the clipboard
br: Eilañ ar skeudenn diuzet er golber

en: _Zoom In
br: _Zoom brasaat

en: Enlarge the image
br: Brasaat ar skeudenn

en: Zoom _Out
br: Zoom _bihanaat

en: Shrink the image
br: Bihanaat ar skeudenn

en: _Normal Size
br: Ment _reizh

en: Show the image at its normal size
br: Diskouez ar skeudenn gent he ment reizh

en: _Best Fit
br: _Kenglotadenn wellañ

en: Fit the image to the window
br: Lakaat ar skeudenn da genglotañ gant ar prenestr

en: _Fullscreen
br: _Skrammad a-bezh

en: Show the current image in fullscreen mode
br: Diskouez ar skeudenn vremanel dre ar mod skrammad a-bezh

en: Pause Slideshow
br: Ehanañ ar dreyonennaoueg

en: Pause or resume the slideshow
br: Ehanañ pe adloc'hañ an dreyonennaoueg

en: _Previous Image
br: Skeudenn _gent

en: Go to the previous image of the collection
br: Mont d'ar skeudenn gent eus ar skeudennaoueg

en: _Next Image
br: Skeudenn da _heul

en: Go to the next image of the collection
br: Mont d'ar skeudenn war-lerc'h eus ar skeudennaoueg

en: _First Image
br: Skeudenn g_entañ

en: Go to the first image of the collection
br: Mont d'ar skeudenn gentañ eus ar skeudennaoueg

en: _Last Image
br: _Skeudenn d_iwezhañ

en: Go to the last image of the collection
br: Mont d'ar skeudenn diwezhañ eus ar skeudennaoueg

en: _Random Image
br: Skeudenn _dargouezhek

en: Go to a random image of the collection
br: Mont d'ur skeudenn dargouezhek eus ar skeudennaoueg

en: S_lideshow
br: Treyonennaoue_g

en: Start a slideshow view of the images
br: Loc'hañ gwel un dreyonennaoueg

en: Right
br: Dehou

en: Left
br: Kleiz

en: In
br: E-barzh

en: Out
br: Er-maez

en: Normal
br: Reizh

en: Fit
br: Kenglotañ

en: Collection
br: Dastumad

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
br: Lastez

en: Edit the current image using %s
br: Embann ar skeudenn vremanel en ur ober gant %s

en: Edit Image
br: Embann ar skeudenn

en: Properties
br: Perzhioù

en: Open in fullscreen mode
br: Digeriñ e mod ar skrammad a-bezh

en: Disable image collection
br: Diweredekaat an dastumad skeudennoù

en: Open in slideshow mode
br: Digeriñ dre vod un dreyonennaoueg

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
br: Loc'hañ un eriol nevez e-lec'h ober gant unan a zo anezhi endeo

en: Show the application's version
br: Diskouez handelv an arload

en: [FILE…]
br: [RESTR...]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
br: Erounit '%s --help' da welout ur roll klok eus dibarzhioù evit an arc'hadoù hegerz.
