eom 1.25.0 - en to bs translation catalogue (132 entries)

en: Show “_%s”
bs: Prikaži "_%s"

en: _Move on Toolbar
bs: _Pomjeri na traku sa alatima

en: Move the selected item on the toolbar
bs: Pomjeri izabranu stavku na traku sa alatima

en: _Remove from Toolbar
bs: _Ukloni sa trake sa alatima

en: Remove the selected item from the toolbar
bs: Ukloni odabranu stavku sa alatne trake

en: _Delete Toolbar
bs: _Izbriši alatnu traku

en: Remove the selected toolbar
bs: Ukloni odabranu alatnu traku

en: Separator
bs: Razmak

en: _Previous
bs: _Prethodni

en: _Next
bs: _Sljedeći

en: _Close
bs: _Zatvori

en: Name:
bs: Naziv:

en: Width:
bs: Širina:

en: Height:
bs: Visina:

en: Type:
bs: Tip:

en: Location:
bs: Lokacija:

en: General
bs: Općenito

en: Date/Time:
bs: Datum/Vrijeme:

en: Description:
bs: Opis:

en: Author:
bs: Autor:

en: Copyright:
bs: Autorska prava:

en: Details
bs: Detalji

en: Save As
bs: Snimi kao

en: Choose a folder
bs: Odaberi folder

en: Start counter at:
bs: Započni brojač na:

en: Options
bs: Opcije

en: To:
bs: U:

en: _Help
bs: _Pomoć

en: Background
bs: Pozadina

en: Background Color
bs: Boja pozadine

en: As check _pattern
bs: Kao _kvadratići

en: Color for Transparent Areas
bs: Boja providnih područja

en: As _background
bs: Kao _pozadina

en: seconds
bs: sekundi

en: _Loop sequence
bs: Sekvenca _petlje

en: Plugins
bs: Plugini

en: Size
bs: Veličina

en: Type
bs: Tip

en: Folder
bs: Direktorij

en: Camera
bs: Kamera

en: Date
bs: Datum

en: Time
bs: Vrijeme

en: Focal Length
bs: Dužina žarišta

en: Interpolate Image
bs: Interpoliraj sliku

en: Transparency indicator
bs: Indikator providnosti

en: Transparency color
bs: Providna boja

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
bs: Ako je vrijednost ključa za providnost COLOR, onda ovaj ključ određuje boju koja će se koristiti za naznačavanje providnosti.

en: Loop through the image sequence
bs: Petlja kroz niz slika

en: Allow zoom greater than 100% initially
bs: Dopusti prvobitno uvećanje preko 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
bs: Ako ovo nije postavljeno, male slike neće odmah biti razvučene da bi se uklopile na ekran.

en: Delay in seconds until showing the next image
bs: Pauza u sekundama prije prikazivanja sljedeće slike

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
bs: Vrijednost veća od 0 određuje koliko sekundi će slika ostati na ekranu prije nego se automatski prikaže sljedeća. Nula isključuje automatski pregled.

en: Reload Image
bs: Ponovno učitaj sliku

en: Close _without Saving
bs: Zatvori _bez sačuvanja

en: Question
bs: Pitanje

en: If you don't save, your changes will be lost.
bs: Ako ne spremite, sve vaše izmjene će biti izgubljene.

en: Save changes to image "%s" before closing?
bs: Sačuvajte promjene slike "%s" prije zatvaranja?

en: S_elect the images you want to save:
bs: _Izaberite slike koje želite snimiti:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
bs: Ako ne spremite, sve vaše izmjene će biti izgubljene.

en: All Files
bs: Svi fajlovi

en: All Images
bs: Sve slike

en: Open Image
bs: Otvori sliku

en: Save Image
bs: Spremi sliku

en: Open Folder
bs: Otvori Folder

en: No image loaded.
bs: Nije učitana slika.

en: Temporary file creation failed.
bs: Neuspješno pravljenje privremene datoteke.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
bs: Nisam mogao napraviti privremenu datoteku za snimanje: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bs: Nisam mogao dodijeliti memoriju za učitavanje JPEG datoteke

en: _Retry
bs: _Pokušaj ponovo

en: Could not load image '%s'.
bs: Nije moglo učitati sliku '%s'.

en: No images found in '%s'.
bs: Nisu nađene slike u '%s'.

en: Image Data
bs: Podaci slike

en: Image Taking Conditions
bs: Uslovi snimanja slike

en: Maker Note
bs: Bilješka fotografa

en: Other
bs: Ostalo

en: Tag
bs: Oznaka

en: Value
bs: Vrijednost

en: North
bs: Sjever

en: East
bs: Istok

en: West
bs: Zapad

en: South
bs: Jug

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Image Settings
bs: Postavke slike

en: Image
bs: Slika

en: Position
bs: Pozicija

en: _Left:
bs: _Lijevo

en: _Right:
bs: _Desno

en: _Top:
bs: _Vrh:

en: _Bottom:
bs: D_no:

en: C_enter:
bs: _Središte:

en: None
bs: Nijedan

en: Both
bs: Oboje

en: _Width:
bs: _Širina:

en: _Height:
bs: V_isina

en: Millimeters
bs: Milimetri

en: Preview
bs: Prethodan pogled

en: as is
bs: kao što je

en:  (invalid Unicode)
bs:  (nevažeći unicode)

en: _Reload
bs: _Učitaj ponovo

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
bs: S_akrij

en: Couldn't access trash.
bs: Nemam pristupa smeću.

en: Error on deleting image %s
bs: Greška pri brisanju slike %s

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: _Go
bs: _Idi

en: _Tools
bs: _Alati

en: _Open…
bs: _Otvori...

en: Open a file
bs: Otvori file

en: Close window
bs: Zatvori prozor

en: T_oolbar
bs: A_latna traka

en: Prefere_nces
bs: _Postavke

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: _About
bs: _O

en: About this application
bs: O ovoj aplikaciji

en: _Toolbar
bs: _Alatna traka

en: _Statusbar
bs: _Statusna traka

en: _Save
bs: _Snimi

en: _Print…
bs: _Štampaj...

en: _Undo
bs: _Vrati

en: Flip _Horizontal
bs: Obrni _vodoravno

en: Flip _Vertical
bs: Obrni _uspravno

en: _Rotate Clockwise
bs: Okreni u smjeru _kazaljke na satu

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Zoom In
bs: _Uvećaj

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: _Normal Size
bs: _Normalna veličina

en: Right
bs: Desno

en: Left
bs: Lijevo

en: Collection
bs: Zbirka

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
bs: Smeće

en: Properties
bs: Postavke

en: [FILE…]
bs: [FAJL...]
