eom 1.25.0 - en to ca translation catalogue (330 entries)

en: Show “_%s”
ca: Mostra «_%s»

en: _Move on Toolbar
ca: _Mou a la barra d'eines

en: Move the selected item on the toolbar
ca: Mou l'element seleccionat a la barra d'eines

en: _Remove from Toolbar
ca: Sup_rimeix de la barra d'eines

en: Remove the selected item from the toolbar
ca: Suprimeix l'element seleccionat de la barra d'eines

en: _Delete Toolbar
ca: Sup_rimeix la barra d'eines

en: Remove the selected toolbar
ca: Suprimeix la barra d'eines seleccionada

en: Separator
ca: Separador

en: Simple image viewer
ca: Visualitzador simple d'imatges

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
ca: Eye of MATE és un visualitzador simple per navegar per les imatges a l'ordinador. Un cop que es carrega una imatge, podeu fer zoom a la imatge i rotar-la, i també veure les imatges posteriors al directori des d'on es va carregar la imatge.

en: Eye of MATE Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges Eye of MATE

en: Browse and rotate images
ca: Navegueu per les imatges i gireu-les

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
ca: imatge;visualitzador;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotos;explorar;miniatures;girar;

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: _Previous
ca: Ant_erior

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Name:
ca: Nom:

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Aperture Value:
ca: Valor de l'obertura:

en: Exposure Time:
ca: Temps d'exposició:

en: Focal Length:
ca: Longitud focal:

en: Flash:
ca: Flaix:

en: ISO Speed Rating:
ca: Valoració ISO de la velocitat:

en: Metering Mode:
ca: Mode de mesurament:

en: Camera Model:
ca: Model de la càmera:

en: Date/Time:
ca: Data i hora:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Author:
ca: Autor:

en: Copyright:
ca: Drets d'autor:

en: Details
ca: Detalls

en: Metadata
ca: Metadades

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: <b>%f:</b> original filename
ca: <b>%f:</b> nom de fitxer original

en: <b>%n:</b> counter
ca: <b>%n:</b> comptador

en: Choose a folder
ca: Trieu una carpeta

en: Destination folder:
ca: Carpeta de destinació:

en: Filename format:
ca: Format del nom de fitxer:

en: File Path Specifications
ca: Definició del camí dels fitxers

en: Start counter at:
ca: Inicia el comptador a:

en: Replace spaces with underscores
ca: Substitueix els espais amb guions baixos

en: Options
ca: Opcions

en: Rename from:
ca: Reanomena de:

en: To:
ca: A:

en: File Name Preview
ca: Vista prèvia del nom de fitxer

en: Eye of MATE Preferences
ca: Preferències d'Eye of MATE

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Image Enhancements
ca: Millores de la imatge

en: Smooth images when zoomed-_out
ca: Suavitza les imatges en disminuir el z_oom

en: Smooth images when zoomed-_in
ca: Suavitza les _imatges en augmentar el zoom

en: _Automatic orientation
ca: Orientació _automàtica

en: Background
ca: Fons

en: As custom color:
ca: Com a color personalitzat:

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Transparent Parts
ca: Parts transparents

en: As check _pattern
ca: Com a _patró de quadrats

en: As custom c_olor:
ca: Com a c_olor personalitzat:

en: Color for Transparent Areas
ca: Color per a àrees transparents

en: As _background
ca: Com a _fons

en: Image View
ca: Visualització de la imatge

en: Image Zoom
ca: Zoom de la imatge

en: E_xpand images to fit screen
ca: Ajusta totes les imatges a la _pantalla

en: Sequence
ca: Seqüència

en: _Switch image after:
ca: Canvia d'imatge despré_s de:

en: seconds
ca: segons

en: _Random sequence
ca: _Seqüència aleatòria

en: _Loop sequence
ca: Seqüència en buc_le

en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

en: Plugins
ca: Connectors

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: Folder
ca: Carpeta

en: Aperture
ca: Obertura

en: Exposure
ca: Exposició

en: Metering
ca: Mesurament

en: Camera
ca: Càmera

en: Date
ca: Data

en: Time
ca: Hora

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Automatic orientation
ca: Orientació automàtica

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ca: Si la imatge s'ha de girar automàticament d'acord amb les dades EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
ca: El color que s'utilitzarà per a emplenar l'àrea de darrere la imatge. Si la clau «use-background-color» no està establerta, s'utilitzarà el color del tema de GTK+.

en: Use a custom background color
ca: Utilitza un color de fons personalitzat

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
ca: Si està actiu, el color establert en la clau «background-color» s'utilitzarà per a emplenar l'àrea de darrere la imatge. Si no està establerta, s'utilitzarà el color del tema de GTK+.

en: Interpolate Image
ca: Interpola la imatge

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ca: Si s'ha d'interpolar la imatge en disminuir el zoom. Això aporta una millor qualitat però és una mica més lent que les imatges no interpolades.

en: Extrapolate Image
ca: Extrapola la imatge

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ca: Si s'ha d'extrapolar la imatge en augmentar el zoom. Això aporta una qualitat borrosa i és una mica més lent que les imatges no extrapolades.

en: Transparency indicator
ca: Indicador de transparència

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ca: Determina com s'ha d'indicar la transparència. Els valors vàlids són: comprova, color o cap. Si se selecciona color, aleshores la clau «trans-color» determina el valor del color utilitzat.

en: Scroll wheel zoom
ca: Zoom amb la rodeta de desplaçament

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ca: Si s'ha d'utilitzar la rodeta de desplaçament per fer zoom.

en: Zoom multiplier
ca: Factor del zoom

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ca: El factor que s'ha d'aplicar quan es faci servir la rodeta del ratolí per fer zoom. Aquest valor defineix la quantitat de zoom que es farà a cada esdeveniment de la rodeta. Per exemple, 0,05 significa que a cada esdeveniment de rodeta s'incrementarà un 5% el zoom, 1,00 incrementarà el zoom en un 100%.

en: Transparency color
ca: Color de transparència

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ca: Si la clau de transparència té el valor COLOR, aleshores aquesta clau determina el color que s'utilitza per indicar la transparència.

en: Randomize the image sequence
ca: Selecciona aleatòriament la seqüència d'imatges

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
ca: Si la seqüència d'imatges s'hauria de mostrar en un bucle aleatori.

en: Loop through the image sequence
ca: Repeteix la seqüència d'imatges

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ca: Si la seqüència d'imatges s'hauria de mostrar en un bucle infinit.

en: Allow zoom greater than 100% initially
ca: Permet que el zoom inicialment sigui superior al 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ca: En el cas que estigui establert a FALSE, les imatges petites no s'estiraran per ajustar a la finestra inicialment.

en: Delay in seconds until showing the next image
ca: Retard en segons abans de mostrar la següent imatge

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ca: Un valor més gran que 0 determina els segons que romandrà una imatge en pantalla fins que la següent es mostri automàticament. Zero inhabilita la navegació automàtica.

en: Show/Hide the window toolbar.
ca: Mostra o oculta la barra d'eines de la finestra.

en: Show/Hide the window statusbar.
ca: Mostra o oculta la barra d'estat de la finestra.

en: Show/Hide the image collection pane.
ca: Mostra o oculta el plafó de la col·lecció d'imatges.

en: Image collection pane position.
ca: Posició del plafó de la col·lecció d'imatges.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
ca: Si el plafó de la col·lecció d'imatges s'ha de poder redimensionar.

en: Show/Hide the window side pane.
ca: Mostra o oculta el plafó lateral de la finestra.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
ca: Mostra o oculta els botons de desplaçament del plafó de la col·lecció d'imatges.

en: Close main window without asking to save changes.
ca: Tanca la finestra principal sense preguntar per desar els canvis.

en: Trash images without asking
ca: Envia les imatges a la paperera sense confirmar

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
ca: Si està activat, Eye of MATE no sol·licitarà confirmació en enviar imatges a la paperera. Tot i això, la demanarà si algun dels fitxers no es pot enviar a la paperera i s'ha de suprimir.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ca: Si la llista de metadades del diàleg de propietats hauria de tenir la seva pròpia pàgina.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
ca: Si està activat, es mourà la llista de metadades detallades del diàleg de propietats a la seva pròpia pàgina en el diàleg. Això farà que el diàleg sigui més fàcil d'utilitzar en pantalles petites; per exemple quan s'utilitzi en ordinadors ultraportàtils. Si està inhabilitat, l'estri s'incrustarà a la pàgina «Metadades».

en: External program to use for editing images
ca: Programa extern a utilitzar per editar les imatges

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
ca: El nom del fitxer d'escriptori (amb «.desktop») de l'aplicació a utilitzar per a l'edició de les imatges (quan es fa clic al botó «Edita la imatge» de la barra d'eines). Establiu-ho amb la cadena buida per desactivar aquesta característica.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
ca: Si el selector de fitxers hauria de mostrar la carpeta d'imatges de l'usuari si no s'ha carregat cap imatge.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
ca: Si està activat i no s'ha carregat cap imatge a la finestra activa, el selector de fitxers mostrarà la carpeta de les imatges dels usuaris mitjançant els directoris dels usuaris especials XDG. Si està desactivat o no s'ha configurat la carpeta de les imatges, es mostrarà el directori de treball actual.

en: Active plugins
ca: Activa els connectors

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ca: Llista de connectors actius. No conté la ubicació («Location») dels connectors actius. Vegeu el fitxer .eom-plugin per obtenir el valor «Location» d'un connector determinat.

en: Fullscreen with double-click
ca: Pantalla completa amb doble clic

en: Reload Image
ca: Torna a carregar la imatge

en: Reload current image
ca: Torna a carregar la imatge actual

en: Date in statusbar
ca: Data a la barra d'estat

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: Question
ca: Pregunta

en: If you don't save, your changes will be lost.
ca: Es perdran els canvis si no els deseu.

en: Save changes to image "%s" before closing?
ca: Abans de tancar voleu desar els canvis a la imatge «%s»?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
ca[0]: Hi ha %d imatge que té canvis sense desar. Voleu desar els canvis abans de tancar?
ca[1]: Hi ha %d imatges que tenen canvis sense desar. Voleu desar els canvis abans de tancar?

en: S_elect the images you want to save:
ca: S_eleccioneu les imatges que voleu desar:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ca: Es perdran tots els canvis si no els deseu.

en: File format is unknown or unsupported
ca: El format de fitxer és desconegut o no està implementat

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
ca: Eye of MATE no ha pogut determinar el format de fitxer basant-se en el nom del fitxer.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ca: Proveu una extensió de fitxer diferent, com .png o .jpg.

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Images
ca: Totes les imatges

en: pixel | pixels
ca[0]: píxel
ca[1]: píxels

en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Transformation on unloaded image.
ca: Transformació en una imatge descarregada.

en: Transformation failed.
ca: No s'ha pogut transformar la imatge.

en: EXIF not supported for this file format.
ca: Aquest format de fitxer no pot fer servir EXIF.

en: Image loading failed.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: No image loaded.
ca: No hi ha cap imatge carregada.

en: Temporary file creation failed.
ca: Ha fallat la creació del fitxer temporal.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per desar: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ca: No s'ha pogut assignar memòria per carregar el fitxer JPEG

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: Could not load image '%s'.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge «%s».

en: No images found in '%s'.
ca: No s'ha trobat cap imatge a «%s».

en: The given locations contain no images.
ca: Les ubicacions donades no contenen cap imatge.

en: Image Data
ca: Dades de la imatge

en: Image Taking Conditions
ca: Condicions de captura de la imatge

en: GPS Data
ca: Dades GPS

en: Maker Note
ca: Nota de l'autor

en: Other
ca: Altres

en: XMP Exif
ca: XMP EXIF

en: XMP Rights Management
ca: Gestió de drets XMP

en: XMP Other
ca: Altres XMP

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Value
ca: Valor

en: North
ca: Nord

en: East
ca: Est

en: West
ca: Oest

en: South
ca: Sud

en: %a, %d %B %Y  %X
ca: %a %-d %B de %Y, %X

en: %.1f (lens)
ca: %.1f (lent)

en: %.1f (35mm film)
ca: %.1f (film de 35 mm)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
ca[0]: %i × %i píxel
ca[1]: %i × %i píxels

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %a, %d %B %Y
ca: %a %-d %B de %Y

en: Image Settings
ca: Ajusts de la imatge

en: Image
ca: Imatge

en: The image whose printing properties will be set up
ca: La imatge de la qual se'n configuraran les propietats de la impressió

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: The information for the page where the image will be printed
ca: La informació de la pàgina on s'imprimirà la imatge

en: Position
ca: Posició

en: _Left:
ca: _Esquerra:

en: _Right:
ca: _Dreta:

en: _Top:
ca: _Superior:

en: _Bottom:
ca: _Inferior:

en: C_enter:
ca: _Centre:

en: None
ca: Cap

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Both
ca: Ambdós

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: _Height:
ca: A_lçada:

en: _Scaling:
ca: Canvi d'e_scala:

en: _Unit:
ca: _Unitat:

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Inches
ca: Polzades

en: Preview
ca: Presentació preliminar

en: as is
ca: actual

en: Taken on
ca: Presa al

en: At least two file names are equal.
ca: Hi ha dos noms de fitxer iguals com a mínim.

en: Could not display help for Eye of MATE
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda d'Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode no vàlid)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
ca[0]: %i × %i píxel  %s    %i%%
ca[1]: %i × %i píxels  %s    %i%%

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ca: _Oculta

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ca: Una aplicació externa ha modificat la imatge «%s».
    Voleu tornar a carregar-la?

en: Use "%s" to open the selected image
ca: Utilitza «%s» per obrir la imatge seleccionada

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
ca: S'està desant la imatge «%s» (%u/%u)

en: Opening image "%s"
ca: S'està obrint la imatge «%s»

en: Leave Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Viewing a slideshow
ca: Visualització d'una projecció de diapositives

en: Error printing file:
    %s
ca: S'ha produït un error en imprimir el fitxer:
    %s

en: Toolbar Editor
ca: Editor de la barra d'eines

en: _Reset to Default
ca: _Restableix al valor predeterminat

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és lliure; el podeu redistribuir i/o modificar d'acord amb els termes de la Llicència pública general de GNU tal com la publica la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència com (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols amb la garantia de COMERCIALITZACIÓ o APTITUD PER A PROPÒSITS DETERMINATS. Per obtenir més informació, consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la  Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA.

en: About Eye of MATE
ca: Quant a Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2011 Perberos
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
ca: Eye of MATE és un visualitzador de gràfics senzill per a l'entorn d'escriptori MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
ca: Error en iniciar el diàleg de preferències de l'aparença:

en: _Open Background Preferences
ca: Obre les preferències del _fons de pantalla

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ca: S'ha establert la imatge «%s» com a fons d'escriptori.
    Voleu modificar la seva aparença?

en: Saving image locally…
ca: S'està desant la imatge en local…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ca: Esteu segur que voleu moure
    «%s» a la paperera?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ca: No s'ha pogut trobar una paperera per a «%s». Voleu suprimir permanentment aquesta imatge?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu moure
    %d imatge seleccionada a la paperera?
ca[1]: Esteu segur que voleu moure les
    %d imatges seleccionades a la paperera?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ca: No es poden moure a la paperera algunes de les imatges seleccionades, de manera que se suprimiran permanentment. Esteu segur que voleu continuar?

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: _Do not ask again during this session
ca: No _ho tornis a demanar en aquesta sessió

en: Couldn't access trash.
ca: No s'ha pogut accedir a la paperera.

en: Couldn't delete file
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer

en: Error on deleting image %s
ca: S'ha produït un error en eliminar la imatge %s

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Vista

en: _Go
ca: _Vés

en: _Tools
ca: Ei_nes

en: _Open…
ca: _Obre…

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: T_oolbar
ca: _Barra d'eines

en: Edit the application toolbar
ca: Edita la barra d'eines de l'aplicació

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Preferences for Eye of MATE
ca: Preferències d'Eye of MATE

en: _Contents
ca: _Contingut

en: Help on this application
ca: Ajuda per a aquesta aplicació

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines de la finestra actual

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat de la finestra actual

en: _Image Collection
ca: Col·lecció d'_imatges

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ca: Canvia la visibilitat del plafó de la col·lecció d'imatges de la finestra actual

en: Side _Pane
ca: Plafó _lateral

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ca: Canvia la visibilitat del plafó lateral en la finestra actual

en: _Save
ca: De_sa

en: Save changes in currently selected images
ca: Desa els canvis de les imatges seleccionades

en: Open _with
ca: Obre a_mb

en: Open the selected image with a different application
ca: Obre la imatge seleccionada amb una aplicació diferent

en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Save the selected images with a different name
ca: Desa les imatges seleccionades amb un nom diferent

en: Open Containing _Folder
ca: Obre la carpeta con_tenidora

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ca: Mostra la carpeta que conté aquest fitxer al gestor de fitxers

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: Print the selected image
ca: Imprimeix la imatge seleccionada

en: Prope_rties
ca: P_ropietats

en: Show the properties and metadata of the selected image
ca: Mostra les propietats i les metadades de la imatge seleccionada

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo the last change in the image
ca: Desfés l'últim canvi a la imatge

en: Flip _Horizontal
ca: Inverteix _horitzontalment

en: Mirror the image horizontally
ca: Capgira horitzontalment la imatge

en: Flip _Vertical
ca: Inverteix _verticalment

en: Mirror the image vertically
ca: Capgira verticalment la imatge

en: _Rotate Clockwise
ca: _Gira cap a la dreta

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit horari

en: Rotate Counterc_lockwise
ca: Gira cap a _l'esquerra

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit antihorari

en: Set as _Desktop Background
ca: Estableix com a fons d'_escriptori

en: Set the selected image as the desktop background
ca: Estableix la imatge seleccionada com a fons d'escriptori

en: Move the selected image to the trash folder
ca: Mou la imatge seleccionada a la paperera

en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy the selected image to the clipboard
ca: Copia la imatge seleccionada al porta-retalls

en: _Zoom In
ca: Augmenta el _zoom

en: Enlarge the image
ca: Amplia la imatge

en: Zoom _Out
ca: Disminueix el z_oom

en: Shrink the image
ca: Encongeix la imatge

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: Show the image at its normal size
ca: Mostra la imatge en la seva mida normal

en: _Best Fit
ca: _Millor ajust

en: Fit the image to the window
ca: Ajusta la imatge a la finestra

en: _Fullscreen
ca: Pantalla _completa

en: Show the current image in fullscreen mode
ca: Mostra la imatge actual en mode pantalla completa

en: Pause Slideshow
ca: Fes una pausa a la projecció de diapositives

en: Pause or resume the slideshow
ca: Fes una pausa o reprèn la projecció de diapositives

en: _Previous Image
ca: Imatge a_nterior

en: Go to the previous image of the collection
ca: Vés a l'anterior imatge de la col·lecció

en: _Next Image
ca: Imatge _següent

en: Go to the next image of the collection
ca: Vés a la següent imatge de la col·lecció

en: _First Image
ca: P_rimera imatge

en: Go to the first image of the collection
ca: Vés a la primera imatge de la col·lecció

en: _Last Image
ca: Ú_ltima imatge

en: Go to the last image of the collection
ca: Vés a l'última imatge de la col·lecció

en: _Random Image
ca: Imatge _aleatòria

en: Go to a random image of the collection
ca: Vés a una imatge aleatòria de la col·lecció

en: S_lideshow
ca: Pre_sentació de diapositives

en: Start a slideshow view of the images
ca: Inicia una projecció de les imatges

en: Right
ca: Dreta

en: Left
ca: Esquerra

en: In
ca: Apropa

en: Out
ca: Allunya

en: Fit
ca: Ajusta

en: Collection
ca: Col·lecció

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ca: Paperera

en: Edit the current image using %s
ca: Edita la imatge actual amb %s

en: Edit Image
ca: Edita la imatge

en: Properties
ca: Propietats

en: Open in fullscreen mode
ca: Obre a pantalla completa

en: Disable image collection
ca: Inhabilita la col·lecció d'imatges

en: Open in slideshow mode
ca: Obre en mode projecció de diapositives

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ca: Inicia una instància nova en lloc de reutilitzar-ne una d'existent

en: Show the application's version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: [FILE…]
ca: [FITXER…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per veure la llista completa d'opcions disponibles de la línia d'ordres.
