eom 1.25.0 - en to crh translation catalogue (66 entries)

en: Separator
crh: Ayırğıç

en: _Previous
crh: _Evelki

en: _Next
crh: _Soñraki

en: _Close
crh: _Qapat

en: Name:
crh: İsim:

en: Type:
crh: Tür:

en: Location:
crh: Konum:

en: General
crh: Umumiy

en: Description:
crh: Tasvir:

en: Copyright:
crh: Telif aqqı:

en: Details
crh: Tafsilât

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: To:
crh: Kimge:

en: _Help
crh: _Yardım

en: Background
crh: Arkaplan

en: Background Color
crh: Arqazemin Renki

en: seconds
crh: saniye

en: Plugins
crh: Plaginler

en: Size
crh: Boyut

en: Type
crh: Tür

en: Folder
crh: Klasör

en: Date
crh: Tarih

en: Time
crh: Vaqıt

en: Focal Length
crh: Odak Uzaklığı

en: Active plugins
crh: Faal plaginler

en: Close _without Saving
crh: Saqlamadan _Qapat

en: Question
crh: Sual

en: All Files
crh: Tüm Dosyalar

en: Open Folder
crh: Cilbent Aç

en: _Retry
crh: Ken_e Deñe

en: Other
crh: Diger

en: Value
crh: Qıymet

en: North
crh: Şimal

en: East
crh: Şarq

en: West
crh: Ğarp

en: South
crh: Cenüp

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: Image
crh: Suret

en: None
crh: İç biri

en: _Width:
crh: _Genişlik:

en: Preview
crh: Ög-baquv

en:  (invalid Unicode)
crh:  (geçersiz Unikod)

en: _Reload
crh: Kene Yük_le

en: _Edit
crh: _Tarir

en: _View
crh: _Körünim

en: _Go
crh: _Git

en: _Tools
crh: _Aletler

en: Open a file
crh: Bir dosye aç

en: Close window
crh: Pencereni qapat

en: Prefere_nces
crh: _Tercihler

en: _Contents
crh: _İçindekiler

en: _About
crh: _Aqqında

en: About this application
crh: Bu uyğulama aqqında

en: _Toolbar
crh: _Alet çubuğı

en: _Statusbar
crh: _Durum Çubuğu

en: Side _Pane
crh: _Kenar Çubuğu

en: _Save
crh: _Saqla

en: _Undo
crh: _Keri yap

en: _Copy
crh: _Kopyala

en: Zoom _Out
crh: U_zaqlaştır

en: Right
crh: Sağ

en: Left
crh: Sol

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
crh: Çöp

en: Properties
crh: Hasiyetler

en: Show the application's version
crh: Uygulamanın sürümünü göster
