eom 1.25.0 - en to cs translation catalogue (330 entries)

en: Show “_%s”
cs: Zobrazit „_%s“

en: _Move on Toolbar
cs: _Přesunout na lištu nástrojů

en: Move the selected item on the toolbar
cs: Přesunout vybranou položku na nástrojovou lištu

en: _Remove from Toolbar
cs: _Odstranit z nástrojové lišty

en: Remove the selected item from the toolbar
cs: Odstranit vybranou položku z nástrojové lišty

en: _Delete Toolbar
cs: _Odstranit nástrojovou lištu

en: Remove the selected toolbar
cs: Odstranit vybranou nástrojovou lištu

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Simple image viewer
cs: Jednoduchý prohlížeč obrázků

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
cs: Eye of MATE je jednoduchý prohlížeč pro prohlížení obrázků ve vašem počítači. Po načtení obrázku můžete obrázek zvětšit a otočit a také zobrazit další obrázky v adresáři, ze kterého byl obrázek načten.

en: Eye of MATE Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků Eye of MATE

en: Browse and rotate images
cs: Procházení a otáčení obrázků

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
cs: obrázek;obrázky;obrázků;prohlížeč;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotografie;procházet;procházení;prohlížet;prohlížení;miniatury;otáčet;otočení;natočení;

en: Image Properties
cs: Vlastnosti obrázku

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Next
cs: _Následující

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Name:
cs: Název:

en: Width:
cs: Šířka:

en: Height:
cs: Výška:

en: Type:
cs: Typ:

en: Bytes:
cs: Bajtů:

en: Location:
cs: Umístění:

en: General
cs: Všeobecné

en: Aperture Value:
cs: Hodnota clony:

en: Exposure Time:
cs: Čas expozice:

en: Focal Length:
cs: Ohnisková vzdálenost:

en: Flash:
cs: Blesk:

en: ISO Speed Rating:
cs: Citlivost ISO:

en: Metering Mode:
cs: Režim měření:

en: Camera Model:
cs: Typ fotoaparátu:

en: Date/Time:
cs: Datum a čas:

en: Description:
cs: Popis:

en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

en: Author:
cs: Autor:

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Save As
cs: Uložit jako

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Save _As
cs: Uložit _jako

en: <b>%f:</b> original filename
cs: <b>%f:</b> původní název souboru

en: <b>%n:</b> counter
cs: <b>%n:</b> čítač

en: Choose a folder
cs: Zvolte složku

en: Destination folder:
cs: Cílová složka:

en: Filename format:
cs: Formát názvu souboru:

en: File Path Specifications
cs: Specifikace cesty k souboru

en: Start counter at:
cs: Spustit čítač od:

en: Replace spaces with underscores
cs: Nahradit mezery podtržítky

en: Options
cs: Možnosti

en: Rename from:
cs: Přejmenovat z:

en: To:
cs: Do:

en: File Name Preview
cs: Náhled názvu souboru

en: Eye of MATE Preferences
cs: Předvolby Eye of MATE

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Image Enhancements
cs: Vylepšení obrázku

en: Smooth images when zoomed-_out
cs: Vyhlazovat obrázky při _oddálení

en: Smooth images when zoomed-_in
cs: Vyhlazovat obrázky při př_iblížení

en: _Automatic orientation
cs: _Automatická orientace

en: Background
cs: Pozadí

en: As custom color:
cs: Jako vlastní barvu:

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Transparent Parts
cs: Průhledné části

en: As check _pattern
cs: Jako _vzor čtverců

en: As custom c_olor:
cs: Jako vlastní _barvu:

en: Color for Transparent Areas
cs: Barva průhledných oblastí

en: As _background
cs: Jako _pozadí

en: Image View
cs: Zobrazení obrázku

en: Image Zoom
cs: Přiblížení obrázku

en: E_xpand images to fit screen
cs: _Roztáhnout obrázky podle obrazovky

en: Sequence
cs: Posloupnost

en: _Switch image after:
cs: _Přepnout obrázek po:

en: seconds
cs: sekund

en: _Random sequence
cs: _ Náhodná sekvence

en: _Loop sequence
cs: Opakovat _sekvenci

en: Slideshow
cs: Promítání snímků

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Size
cs: Velikost

en: Type
cs: Typ

en: File Size
cs: Velikost souboru

en: Folder
cs: Složka

en: Aperture
cs: Clona

en: Exposure
cs: Expozice

en: Metering
cs: Měření

en: Camera
cs: Fotoaparát

en: Date
cs: Datum

en: Time
cs: Čas

en: Focal Length
cs: Ohnisková délka

en: Automatic orientation
cs: Automatická orientace

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
cs: Zda má být obrázek automaticky otočen dle údajů EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
cs: Barva, která je použita pro vyplnění oblasti za obrázkem. Pokud není klíč use-background-color nastaven, je místo toho použita barva dle aktivního motivu GTK+.

en: Use a custom background color
cs: Použít vlastní barvu pozadí

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
cs: Pokud je toto aktivní, barva nastavená v klíči background-color bude použita pro vyplnění oblasti za obrázkem. Pokud není nastaven, určí barvu výplně aktuální motiv GTK+.

en: Interpolate Image
cs: Interpolace obrázku

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
cs: Zda se má oddálený obrázek interpolovat. To zvyšuje kvalitu, ale je pomalejší než obrázky bez interpolace.

en: Extrapolate Image
cs: Extrapolace obrázku

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
cs: Zda se má přiblížený obrázek extrapolovat. To vede k rozmazání a je pomalejší než obrázky bez extrapolace.

en: Transparency indicator
cs: Indikátor průhlednosti

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
cs: Udává jak se má zobrazit transparentnost v obrázku. Volby jsou: šachovnice, jeda barva a žádný. Pokud je zvolena volba "jedna barva", klíč "trans-color" určuje její hodnotu.

en: Scroll wheel zoom
cs: Přibližování rolovacím kolečkem

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
cs: Zda má být rolovací kolečko používáno pro změnu přiblížení.

en: Zoom multiplier
cs: Násobič přiblížení

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
cs: Násobič použitý při přibližování kolečkem myši. Hodnota definuje velikost kroku přiblížení při každé události. Například hodnota 0,05 znamená 5% nárůst přiblížení při každém otočení kolečka a hodnota 1,00 znamená 100% nárůst přiblížení.

en: Transparency color
cs: Barva průhlednosti

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
cs: Pokud má klíč průhlednosti hodnotu COLOR, pak tento klíč určuje barvu, která se použije pro indikaci průhlednosti.

en: Randomize the image sequence
cs: Znáhodnit sekvenci obrázků

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
cs: Zda má být sekvence obrázků zobrazována v náhodné smyčce.

en: Loop through the image sequence
cs: Opakovat sekvenci obrázků

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
cs: Zda má být sekvence obrázků zobrazována v nekonečné smyčce.

en: Allow zoom greater than 100% initially
cs: Povolit počáteční přiblížení větší než 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
cs: Pokud je toto nastaveno na „FALSE“, malé obrázky nebudou automaticky roztaženy, aby se přizpůsobily obrazovce.

en: Delay in seconds until showing the next image
cs: Zpoždění v sekundách do zobrazení dalšího obrázku

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
cs: Hodnota větší než 0 určuje počet sekund, po který zůstane obrázek na obrazovce, než je automaticky zobrazen další. Nula zakazuje automatické procházení.

en: Show/Hide the window toolbar.
cs: Zobrazovat/Skrývat lištu nástrojů okna.

en: Show/Hide the window statusbar.
cs: Zobrazovat/Skrývat stavovou lištu okna.

en: Show/Hide the image collection pane.
cs: Zobrazovat/Skrývat panel se sbírkou obrázků.

en: Image collection pane position.
cs: Pozice panelu náhledů obrázků.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
cs: Zda lze měnit velikost panelu se sbírkou obrázků.

en: Show/Hide the window side pane.
cs: Zobrazovat/Skrývat postranní panel okna.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
cs: Zobrazovat/Skrývat tlačítka posuvu panelu se sbírkou obrázků.

en: Close main window without asking to save changes.
cs: Zavřít hlavní okno bez dotazu na uložení změn.

en: Trash images without asking
cs: Přesunout obrázky do koše bez výzvy

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
cs: Pokud je aktivováno, prohlížeč obrázků Eye of MATE nebude žádat o potvrzení při přesouvání obrázků do koše. Bude se ale stále ptát, když některé soubory nebude možné přesunout do koše a byly by místo toho smazány.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
cs: Zda má mít seznam metadat v okně Vlastnosti svoji vlastní stránku.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
cs: Pokud je aktivováno, přesune se podrobný seznam metadat v okně Vlastnosti na jeho vlastní stránku v okně. Tak by mělo být toto okno více použitelné na menších obrazovkách, např. na netboocích. Pokud je vypnuto, widget se vloží na stránku „Metadata“.

en: External program to use for editing images
cs: Externí program pro úpravu obrázků

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
cs: Název souboru  desktop (včetně ".desktop") používaného pro editaci obrázků (pokud kliknete na tlačítko "Edit Image" panelu nástrojů). Nastavte na prázdný řetězec, pro zakázání této funkce.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
cs: Zda má okno s výběrem souborů zobrazovat uživatelovu složku obrázků, pokud nejsou načteny žádné obrázky.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
cs: Pokud je aktivováno a v aktivním okně není načten žádný obrázek, okno s výběrem souborů zobrazí uživatelovu složku obrázků pomocí speciálních adresářů uživatele XDG. Pokud je deaktivováno nebo nebyla nastavena složka obrázků, zobrazí se aktuální pracovní adresář.

en: Active plugins
cs: Aktivní zásuvné moduly

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
cs: Seznam aktivních modulů. Neobsahuje umístění aktivních modulů. Umístění modulu naleznete v souboru .eom-plugin.

en: Fullscreen with double-click
cs: Celá obrazovka dvojklikem

en: Reload Image
cs: Znovu načíst obrázek

en: Reload current image
cs: Znovu načte aktuální obrázek

en: Date in statusbar
cs: Datum ve stavové liště

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: Question
cs: Dotaz

en: If you don't save, your changes will be lost.
cs: Bez uložení budou vaše změny ztraceny.

en: Save changes to image "%s" before closing?
cs: Uložit změny v obrázku „%s“ před zavřením?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
cs[0]: Existuje %d obrázek s neuloženými změnami. Uložit změny před ukončením?
cs[1]: Existují %d obrázky s neuloženými změnami. Uložit změny před ukončením?
cs[2]: Existuje %d obrázků s neuloženými změnami. Uložit změny před ukončením?
cs[3]: Existuje %d obrázků s neuloženými změnami. Uložit změny před ukončením?

en: S_elect the images you want to save:
cs: _Vyberte obrázky, které chcete uložit:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
cs: Bez uložení budou všechny vaše změny ztraceny.

en: File format is unknown or unsupported
cs: Formát souboru je neznámý nebo nepodporovaný

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
cs: Program Eye of MATE nemohl stanovit podporovaný zapisovatelný formát souboru v závislosti na názvu souboru.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
cs: Prosím zkuste odlišnou příponu souboru, jako .png nebo .jpg.

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Images
cs: Všechny obrázky

en: pixel | pixels
cs[0]: pixel
cs[1]: pixely
cs[2]: pixelů
cs[3]: pixelů

en: Open Image
cs: Otevřít obrázek

en: Save Image
cs: Uložit obrázek

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Transformation on unloaded image.
cs: Transformace nenačteného obrázku.

en: Transformation failed.
cs: Transformace selhala.

en: EXIF not supported for this file format.
cs: EXIF není pro tento formát souboru podporován.

en: Image loading failed.
cs: Nahrávání obrázku selhalo.

en: No image loaded.
cs: Nenačten žádný obrázek.

en: Temporary file creation failed.
cs: Tvorba dočasného souboru selhala.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor pro ukládání: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
cs: Nelze alokovat paměť pro načtení JPEG souboru

en: _Retry
cs: _Znovu

en: Could not load image '%s'.
cs: Nelze načíst obrázek „%s“.

en: No images found in '%s'.
cs: V „%s“ nebyly nalezeny žádné obrázky.

en: The given locations contain no images.
cs: Zadaná umístění neobsahují žádné obrázky.

en: Image Data
cs: Údaje o obrázku

en: Image Taking Conditions
cs: Údaje o snímku

en: GPS Data
cs: Údaje GPS

en: Maker Note
cs: Poznámka výrobce

en: Other
cs: Ostatní

en: XMP Rights Management
cs: XMP - správa práv

en: XMP Other
cs: XMP - ostatní

en: Tag
cs: Symbol

en: Value
cs: Hodnota

en: North
cs: Sever

en: East
cs: Východ

en: West
cs: Západ

en: South
cs: Jih

en: %a, %d %B %Y  %X
cs: %a, %e. %B %Y  %X

en: %.1f (lens)
cs: %.1f (objektiv)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
cs[0]: %i × %i pixel
cs[1]: %i × %i pixely
cs[2]: %i × %i pixelů
cs[3]: %i × %i pixelů

en: Unknown
cs: Neznámé

en: %a, %d %B %Y
cs: %a, %e. %B %Y

en: Image Settings
cs: Nastavení obrázků

en: Image
cs: Obrázek

en: The image whose printing properties will be set up
cs: Obrázek, jehož vlastnosti tisku budou nastaveny

en: Page Setup
cs: Vzhled stránky

en: The information for the page where the image will be printed
cs: Informace o stránce, na které bude obrázek vytištěn

en: Position
cs: Poloha

en: _Left:
cs: V_levo:

en: _Right:
cs: Vp_ravo:

en: _Top:
cs: _Nahoře:

en: _Bottom:
cs: _Dole:

en: C_enter:
cs: Uprostř_ed:

en: None
cs: Žádný

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Vertical
cs: Svisle

en: Both
cs: Obojí

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: _Height:
cs: _Výška:

en: _Scaling:
cs: Š_kálování:

en: _Unit:
cs: _Jednotka:

en: Millimeters
cs: Milimetry

en: Inches
cs: Palce

en: Preview
cs: Náhled

en: as is
cs: beze změny

en: Taken on
cs: Vyfotografováno

en: At least two file names are equal.
cs: Názvy alespoň dvou souborů jsou stejné.

en: Could not display help for Eye of MATE
cs: Nelze zobrazit nápovědu pro Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
cs:  (neplatný Unicode)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
cs[0]: %i × %i pixel  %s    %i%%
cs[1]: %i × %i pixely  %s    %i%%
cs[2]: %i × %i pixelů  %s    %i%%
cs[3]: %i × %i pixelů  %s    %i%%

en: _Reload
cs: _Obnovit

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
cs: _Skrýt

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
cs: Obrázek „%s“ byl upraven v externí aplikaci.
    Přejete si jej znovu načíst?

en: Use "%s" to open the selected image
cs: Otevřít vybraný obrázek pomocí „%s“

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
cs: Ukládání obrázku „%s“ (%u/%u)

en: Opening image "%s"
cs: Otevírá se obrázek „%s“

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

en: Viewing a slideshow
cs: Probíhá promítání snímků

en: Error printing file:
    %s
cs: Chyba během tisku souboru:
    %s

en: Toolbar Editor
cs: Editor nástrojové lišty

en: _Reset to Default
cs: O_bnovit na výchozí

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Tento program je svobodný software; můžete jej šířit anebo modifikovat podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď verze 2 této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: Kopii GNU General Public License byste měli obdržet spolu s tímto programem; pokud se tak nestalo, napište si o ni Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Eye of MATE
cs: O aplikaci Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
cs: Oči MATE je jednoduchý prohlížeč obrázků pro pracovní prostředí MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
cs: Chyba při spuštění dialogu předvoleb vzhledu:

en: _Open Background Preferences
cs: _Otevřít předvolby pozadí

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
cs: Obrázek „%s“ byl nastaven jako pozadí plochy.
    Přejete si upravit její vzhled?

en: Saving image locally…
cs: Obrázek se ukládá místně…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
cs: Opravdu chcete přesunout
    „%s“ do koše?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
cs: Koš pro „%s“ není dostupný. Přejete si odstranit tento obrázek natrvalo?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
cs[0]: Jste si jisti, že chcete přesunout
    %d vybraný obrázek do koše?
cs[1]: Jste si jisti, že chcete přesunout
    %d vybrané obrázky do koše?
cs[2]: Jste si jisti, že chcete přesunout
    %d vybraných obrázků do koše?
cs[3]: Jste si jisti, že chcete přesunout
    %d vybraných obrázků do koše?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
cs: Některé z vybraných obrázků nelze přesunout do koše a budou odstraněny natrvalo. Jste si jisti, že chcete pokračovat?

en: Move to _Trash
cs: Přesunou_t do koše

en: _Do not ask again during this session
cs: _Neptát se znovu během tohoto sezení

en: Couldn't access trash.
cs: Nelze přistoupit ke koši.

en: Couldn't delete file
cs: Soubor nelze smazat

en: Error on deleting image %s
cs: Chyba při odstraňování obrázku %s

en: _Image
cs: _Obrázek

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Open…
cs: _Otevřít…

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: T_oolbar
cs: Nás_trojová lišta

en: Edit the application toolbar
cs: Upravit lištu nástrojů

en: Prefere_nces
cs: _Předvolby

en: Preferences for Eye of MATE
cs: Předvolby Eye of MATE

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Help on this application
cs: Nápověda pro tuto aplikaci

en: _About
cs: O _aplikaci

en: About this application
cs: O této aplikaci

en: _Toolbar
cs: _Nástrojová lišta

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
cs: Změní viditelnost lišty nástrojů v aktuálním okně

en: _Statusbar
cs: _Stavový řádek

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
cs: Změní viditelnost stavové lišty v aktuálním okně

en: _Image Collection
cs: S_bírka obrázků

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
cs: Změní viditelnost panelu se sbírkou obrázků v aktuálním okně

en: Side _Pane
cs: Postranní _panel

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
cs: Změní viditelnost postranního panelu v aktuálním okně

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save changes in currently selected images
cs: Uložit změny v aktuálně vybraných obrázcích

en: Open _with
cs: Otevřít _pomocí

en: Open the selected image with a different application
cs: Otevřít vybraný obrázek jinou aplikací

en: Save _As…
cs: Uložit _jako…

en: Save the selected images with a different name
cs: Uložit vybrané obrázky pod odlišným názvem

en: Open Containing _Folder
cs: Otevřít mateřskou _složku

en: Show the folder which contains this file in the file manager
cs: Složku, která obsahuje tento soubor, otevřít ve správci souborů

en: _Print…
cs: _Tisk…

en: Print the selected image
cs: Vytisknout vybraný obrázek

en: Prope_rties
cs: Vlast_nosti

en: Show the properties and metadata of the selected image
cs: Zobrazit vlastnosti a metadata vybraného obrázku

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Undo the last change in the image
cs: Vrátit poslední změnu v obrázku

en: Flip _Horizontal
cs: Převrátit _vodorovně

en: Mirror the image horizontally
cs: Zrcadlit obrázek vodorovně

en: Flip _Vertical
cs: Převrátit _svisle

en: Mirror the image vertically
cs: Zrcadlit obrázek svisle

en: _Rotate Clockwise
cs: Otočit v_e směru hodinových ručiček

en: Rotate the image 90 degrees to the right
cs: Otočit obrázek o 90 stupňů doprava

en: Rotate Counterc_lockwise
cs: Otočit p_roti směru hodinových ručiček

en: Rotate the image 90 degrees to the left
cs: Otočit obrázek o 90 stupňů doleva

en: Set as _Desktop Background
cs: Nastavit jako _pozadí plochy

en: Set the selected image as the desktop background
cs: Nastavit vybraný obrázek jako pozadí plochy

en: Move the selected image to the trash folder
cs: Přesunout vybraný obrázek do koše

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy the selected image to the clipboard
cs: Zkopíruje vybraný obrázek do schránky

en: _Zoom In
cs: Přiblíži_t

en: Enlarge the image
cs: Zvětšit obrázek

en: Zoom _Out
cs: Z_menšit

en: Shrink the image
cs: Zmenšit obrázek

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: Show the image at its normal size
cs: Zobrazit obrázek v původní velikosti

en: _Best Fit
cs: Přizpůsobit velikost

en: Fit the image to the window
cs: Přizpůsobit obrázek oknu

en: _Fullscreen
cs: Přes _celou obrazovku

en: Show the current image in fullscreen mode
cs: Zobrazit aktuální obrázek v režimu celé obrazovky

en: Pause Slideshow
cs: Pozastavit promítání snímků

en: Pause or resume the slideshow
cs: Pozastavit nebo pokračovat v promítání snímků

en: _Previous Image
cs: _Předchozí obrázek

en: Go to the previous image of the collection
cs: Přejít na předchozí obrázek ze sbírky

en: _Next Image
cs: _Následující obrázek

en: Go to the next image of the collection
cs: Přejít na následující obrázek ze sbírky

en: _First Image
cs: P_rvní obrázek

en: Go to the first image of the collection
cs: Přejít na první obrázek ze sbírky

en: _Last Image
cs: Po_slední obrázek

en: Go to the last image of the collection
cs: Přejít na poslední obrázek ze sbírky

en: _Random Image
cs: Ná_hodný obrázek

en: Go to a random image of the collection
cs: Přejít na náhodný obrázek ze sbírky

en: S_lideshow
cs: _Přehlídka snímků

en: Start a slideshow view of the images
cs: Spustit promítání snímků

en: Right
cs: Vpravo

en: Left
cs: Vlevo

en: In
cs: Zvětšit

en: Out
cs: Zmenšit

en: Normal
cs: Normální

en: Fit
cs: Přizpůsobit

en: Collection
cs: Sbírka

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
cs: Koš

en: Edit the current image using %s
cs: Edituje současný obrázek pomocí %s

en: Edit Image
cs: Upravit obrázek

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Open in fullscreen mode
cs: Otevřít v režimu celé obrazovky

en: Disable image collection
cs: Zakázat sbírku obrázků

en: Open in slideshow mode
cs: Otevřít v režimu promítání snímků

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
cs: Spustit novou instanci namísto znovupoužití existující

en: Show the application's version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: [FILE…]
cs: [SOUBOR…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: Spustit příkaz „%s --help“ k zobrazení úplného seznamu dostupných přepínačů příkazové řádky.
