eom 1.25.0 - en to dz translation catalogue (221 entries)

en: Show “_%s”
dz: “_%s”སྟོན།

en: _Move on Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུ་སྤོ། (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུ་སྤོ།

en: _Remove from Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུ་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུ་ལས་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་དེ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Delete Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་བཏོན་གཏང་།(_R)

en: Remove the selected toolbar
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Separator
dz: དབྱེ་བྱེད།

en: Eye of MATE
dz: ཨའི་ཨོཕ་ཇི་ནོམ།

en: Eye of MATE Image Viewer
dz: ཇི་ནོམ་ གཟུགས་བརྙན་སྟོན་བྱེད་ཀྱི་མིག་ཏོ་

en: Browse and rotate images
dz: གཟུགས་བརྙན་ཚུ་ བརྡ་འཚོལ་འབད་དེ་བསྒྱིར་

en: Image Properties
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: _Previous
dz: ཧེ་མམ།(_P)

en: _Next
dz: ཤུལ་མམ།(_N)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: Name:
dz: མིང་:།

en: Type:
dz: དབྱེ་བ:

en: Location:
dz: གནས་ཁོངས:།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: Description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:

en: Copyright:
dz: འདྲ་བཤུས་དབང་ཆ་:

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད།

en: Metadata
dz: མེ་ཊ་གནད་སྡུད་

en: Save As
dz: དེ་སྦེ་སྲུངས།

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: Choose a folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཅིག་གདམ་ཁ་བརྐྱབས

en: Destination folder:
dz: འགྲོ་་ཡུལ་སྣོད་འཛིན:

en: Filename format:
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་་གི་རྩ་སྒྲིག:

en: Start counter at:
dz: ལུ་: གདོང་ལན་འགོ་བཙུགས:

en: Replace spaces with underscores
dz: བར་་སྟོང་ཚུ་གི་ཚབ་ལུ་ གཤམ་ཐིག་བཙུགས

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Rename from:
dz:  ལས་བསྐྱར་མིང་བཏགས:

en: To:
dz: ལུ་:

en: Eye of MATE Preferences
dz: ཨའི་ཨོཕ་ཇི་ནོམ་གྱི་་དགའ་གདམ།

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Automatic orientation
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཕྱོགས་(_A)

en: Background
dz: རྒྱབ་གཞི་

en: Background Color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: As check _pattern
dz: ཐིག་ཁྲ་ཅན་གྱི་ དཔེ་གཞི་བཟུམ་སྦེ།(_p)

en: As custom c_olor:
dz: "སྲོལ་སྒྲིག་གི་ ཚོས་གཞི་བཟུམ་སྦེ།(_o)"

en: Color for Transparent Areas
dz: དྭངས་གསལ་ཅན་གྱི་ མངའ་ཁོངས་ཀྱི་དོན་ལུ་ཚོས་གཞི།

en: As _background
dz: རྒྱབ་གཞི་བཟུམ་སྦེ།(_b)

en: Image View
dz: གཟུགས་བརྙན་མཐོང་སྣང་།(_V)

en: E_xpand images to fit screen
dz: གསལ་གཞི་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་(_x)

en: _Switch image after:
dz: ཤུལ་ལས་གཟུགས་བརྙན་སོར་:

en: seconds
dz: སྐར་ཆ།

en: _Loop sequence
dz: འབྱུང་རིམ་འཕྲལ་བཀོལ་འབད།(_L)

en: Slideshow
dz: བཤུད་བརྙན་

en: Plugins
dz: པལག་ཨིནསི།

en: Size
dz: ཚད།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Folder
dz: སྣོད་འཛིན།

en: Camera
dz: པར་ཆས།

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས།

en: Time
dz: དུས་ཚོད།

en: Focal Length
dz: ཕོ་ཀཱལ་རིང་ཚད།

en: Automatic orientation
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཕྱོགས་

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
dz: ཨི་ཨེགསི་ཨཨའི་ཨེཕ་ཕྱོགས་ལུ་གཞི་བཞག་གི་ཐོག་ལས་ གཟུགས་བརྙན་དེ་རང་བཞིན་གྱིས་བསྒྱིར་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན།

en: Interpolate Image
dz: གཟུགས་བརྙན་བསྐྱར་བསྣོན་འབད།

en: Transparency indicator
dz: དྭངས་གསལ་གྱི་ བརྡ་སྟོན་པ།

en: Scroll wheel zoom
dz: འཁོར་ལོ་རྒྱས་ཟུམ་ བཤུད་བསྒྲིལ་འབད་

en: Zoom multiplier
dz: རྒྱས་ཟུམ་དགུ་མཐའ་རྐྱབ་མི་

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
dz: རྒྱས་ཟུམ་གྱི་དོན་ལུ་ མཱའུསི་བཤུད་སྒྲིལ་འཁོར་ལོ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ འཇུག་སྤྱོད་འབད་ཡོད་མིའི་དགུ་མཐའ་རྐྱབ་མི། བེ་ལུ་དེ་གིས་ བཤུད་སྒྲིལ་བྱུང་ལས་རེ་རེའ་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་རྒྱས་ཟུམ་རིམ་པ་འདི་  ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན། དཔེར་ན་ ༥%རྒྱས་ཟུམ་ཡར་འཕར་ཅིག་ནང་ བཤུད་སྒྲིལ་བྱུང་ལས་ རེ་རེ་ལུ་ གྲུབ་འབྲས་ ༠་༠༥ དང་ ༡༠༠% རྒྱས་ཟུམ་ཡར་འཕར་ཅིག་ནང་ ༡་༠༠ དེ་ཅིག་ཨིན།

en: Transparency color
dz: དྭངས་གསལ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
dz: དྭངས་གསལ་ལྡེ་མིག་དེ་ལུ་ བེ་ལུའི་ COLOR ཡོད་པ་ཅིན་ ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ དྭངས་གསལ་གྱི་ བརྡ་སྟོན་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཚོས་གཞི་ཐག་་བཅད་འབདཝ་ཨིན།

en: Loop through the image sequence
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་ འབྱུང་རིམ་ཐོག་ལས་ འཕྲལ་བཀོལ་འབད།

en: Allow zoom greater than 100% initially
dz: འགོ་ཐོག་བསྒང་ རྒྱས་ཟུམ་བརྒྱ་ཆ་ ༡༠༠% ལས་ལྷག་བཅུག

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
dz: གལ་སྲིད་འདི་ FALSE ་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ འགོ་ཐོག་བསྒང་ གཟུགས་བརྙན་ཆུང་ཀུ་ཚུ་ གསལ་གཞི་ནང་ཚུདཔ་སྦེ་ བསྣར་མི་འགྱོ།

en: Delay in seconds until showing the next image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཤུལ་མམ་དེ་ མ་སྟོན་ཚུན་ཚོད་ སྐར་ཆའི་ནང་ ཕྱིར་འགྱངས་འབདཝ་ཨིན།

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
dz: ༠ ལས་སྦོམ་པའི་ བེ་ལུ་གིས་ སྐར་ཆ་ངོས་འཛིན་འབད་དེ་ གཟུགས་བརྙན་ཤུལ་མམ་ཅིག་ རང་བཞིན་གྱིས་མ་ཐོན་ཚུན་ཚོད་ གསལ་གཞི་གུ་ གཟུགས་བརྙན་ཅིག་སྡོདཔ་ཨིན། ཀླད་ཀོར་གྱིས་ རང་བཞིན་བརྡ་འཚོལ་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Active plugins
dz: ཤུགས་ལྡན་པལག་ཨིནསི།

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
dz: ཤུགས་ལྡན་པ་ལག་ཨིནསི་གྱི་ཐོ། འདི་གིས་ཤུགས་ལྡན་པ་ལག་ཨིན་ནང་ན་མེད།"Location" བྱིན་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིན་གྱི་"Location" འཐོབ་ནི་གི་དོན་ལས་ཨི་ཨོ་ཇི་པ་ལག་ཨིན་ཡིག་སྣོད་བལྟ།

en: Close _without Saving
dz: མ་བསྲུངས་པར་ ཁ་བསྡམས།(_w)

en: Question
dz: དྲི་བ།

en: File format is unknown or unsupported
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ རྩ་སྒྲིག་ མ་ཤེས་པས་ ཡང་ན་ རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས་

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
dz: ཇི་ནོམ་གྱི་ཨཱི་དེ་གིས་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་ལུ་གཞི་བཞག་ཐོག་ལས་ རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད་པའི་ འབྲི་བཏུབ་པའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ རྩ་སྒྲིག་ཅིག་ གཏན་འབེབས་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
dz: པི་ཨེན་ཇི་ ཡང་ན་ ཇེ་པི་ཇི་ བཟུམ་མའི་ ཡིག་སྣོད་རྒྱ་བསྐྱེད་སོ་སོ་ཅིག་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: All Images
dz: གཟུགས་བརྙན་ཆ་མཉམ།

en: Save Image
dz: གཟུགས་བརྙན་སྲུངས་

en: Open Folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ།

en: Transformation on unloaded image.
dz: གཟུགས་བརྙན་རྐྱང་པོའི་དོན་ལས་ གཟུགས་བརྙན་གྱི་བརྡ་དོན་ སྟོན/སྦ།

en: Transformation failed.
dz: བཟོ་བསྒྱུར་འབད་ནི་ འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོདཔ།

en: EXIF not supported for this file format.
dz: ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་འདི་གི་དོན་ལུ་ ཨི་ཨེགསི་ཨའི་ཨེཕ་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག།

en: Image loading failed.
dz: གཟུགས་བརྙན་ མངོན་གསལ་འབད་ནི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་

en: No image loaded.
dz: གཟུགས་བརྙན་ཅིག་ཡང་ མངོན་གསལ་མ་འབད་བས།

en: Temporary file creation failed.
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
dz:  %s ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
dz: ཇེ་པི་ཨི་ཇི་ཡིག་སྣོད་ བཙུགས་ནིའི་དོན་ལས་ མེ་མོ་རི་ སྤྲོད་མ་ཚུགས།

en: _Retry
dz: སླར་རྩོལ།(_R)

en: Could not load image '%s'.
dz: '%s'

en: No images found in '%s'.
dz: '%s' ནང་ལས་ གཟུགས་བརྙན་མ་ཐོབ།

en: The given locations contain no images.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་གནད་ཁོངས་ནང་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་མེད།

en: Image Data
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་གནད་སྡུད།

en: Image Taking Conditions
dz: གཟུགས་བརྙན་འབག་ནིའི་གནས་སྟངས།

en: Maker Note
dz: བཟོ་མིའི་དྲན་ཐོ།

en: Other
dz: གཞན།

en: XMP Exif
dz:  ཨེགསི་ཨེམ་པི་  ཨི་ཨེགསི་ཨའི་ཨེཕ།

en: XMP IPTC
dz: ཨའི་པི་ཊི་སི   ཨའི་པི་ཊི་སི

en: XMP Rights Management
dz: ཨེགསི་ ཨེམ་པི་ ཐོབ་དབང་ འཛིན་སྐྱོང་

en: XMP Other
dz: ཨེགསི་ ཨེམ་ པི་ གཞན།

en: Tag
dz: ངོ་རྟགས།

en: Value
dz: བེ་ལུ།

en: North
dz: བྱང་།

en: East
dz: ཤར།

en: West
dz: ནུབ།

en: South
dz: ལྷོ།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Image Settings
dz: ཤོག་ལེབ་སྒྲིག་སྟངས་

en: Image
dz: གཟུགས་བརྙན།

en: Page Setup
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་

en: The information for the page where the image will be printed
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་མི་ཤོག་ལེབ་ཀྱི་དོན་ལུ་བརྡ་དོན།

en: Position
dz: གནས་ས་

en: _Left:
dz: གཡོན:(_L)

en: _Right:
dz: གཡས:(_R)

en: _Top:
dz: སྤྱི་ཏོག:(_T)

en: _Bottom:
dz: གཤམ:(_B)

en: C_enter:
dz: དབུས:(_e)

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: Horizontal
dz: ཐད་སྙོམས་

en: Vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་

en: Both
dz: གཉིས་ཆ་རང་

en: _Width:
dz: རྒྱ་ཚད་:(_W)

en: _Height:
dz: མཐོ་ཚད:(_H)

en: _Scaling:
dz: ཆ་ཚད་འཇལ་ནི:(_S)

en: _Unit:
dz: སྡེ་ཕྲན:(_U)

en: Millimeters
dz: མི་ལི་མི་ཊརསི་

en: Inches
dz: ཨིན་ཅེསི་

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ།

en: as is
dz: ཨིན་དོ་བཟུམ།

en: Taken on
dz: གུ་ལུ་འབག་ཡོདཔ

en: At least two file names are equal.
dz: ཉུང་མཐའ་ལུ་ ཡིག་སྣོད་གཉིས་ཀྱི་མིང་ འདྲ་མཉམ་འདུག

en: Could not display help for Eye of MATE
dz: ཨའི་ཨོཕ་ཇི་ནོམ་གྱི་དོན་ལུ་ གྲོགས་རམ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས།

en:  (invalid Unicode)
dz: (ནུས་མེད་ཡུ་ནི་ཀོཌི)

en: _Reload
dz: སླར་མངོན་གསལ་འབད།(_R)

en: Use "%s" to open the selected image
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་གཟུགས་བརྙེན་ཁ་ཕྱེ་ནི་གི་དོན་ལུ་ "%s"ལག་ལེན་འཐབ

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
dz: གཟུགས་བརྙན་ "%s" (%u/%u) སྲུང་བཞག་འབད་

en: Leave Fullscreen
dz: གསལ་གཞང་གངམ་བཞག

en: Error printing file:
    %s
dz: ཡིག་སྣོད་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག:
    %s

en: Toolbar Editor
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཞུན་དགཔ།

en: _Reset to Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལུ་ སླར་སྒྲིག་འབད་ (_R)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
dz: ལས་རིམ་འདི་སྟོང་མར་ཐོབ་པའི་མཉེན་ཆས་ཅིག་ཨིནམ་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ རང་དབང་མཉེན་ཆས་གཞི་ཚོགས་ཀྱིས་ དཔེ་བསྐྲུན་འབད་མི་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་གྱི་ ཐོན་རིམ་ ༢ ཡང་ན་ ཁྱོད་རའི་བློ་འདོད་བཞིན་དུ་ ཤུལ་ལས་ཀྱི་ཐོན་རིམ་གང་རུང་གི་ ཁ་ཚིག་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ བསྐྱར་འགྲེམ་འབད་བ་ ཡང་ན་ ལེགས་བཅོས་འབད་ཆོག

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
dz: ལས་རིམ་འདི་ ཀུན་ལུ་ཕན་པའི་རེ་བ་བསྐྱེད་དེ་འགྲེམ་སྤེལ་འབདཝ་ཨིན། དེ་འབདཝ་དང་ ཉེན་ལེན་ག་ནི་ཡང་མེད་པའི་ནང་ལས་ ཐ་ན་སྐྱེལ་འདྲེན་ ཡང་ན་ དམིགས་བསལ་དགོས་དོན་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཚུད་སྒྲིག་ཡོད་མེད་ཀྱི་ཉེན་ལེན་ཙམ་ཡང་མེད། རྒྱས་བཤད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་ལུ་བལྟ།

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་"%s"ངེས་པར་དུ་ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་ནི་ཨིན་ན?

en: Move to _Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ལུ་སྤོ་བཤུད་འབད།(_T)

en: Couldn't access trash.
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Error on deleting image %s
dz: གཟུགས་བརྙན་ %s བཏོན་གཏང་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: _Image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཆ།(_I)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Go
dz: འགྱོ།(_G)

en: _Tools
dz: ལག་ཆས།(_T)

en: Open a file
dz: ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Close window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཁ་བསྡམས།

en: T_oolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་།(_o)

en: Edit the application toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གིས་འཇུག་སྤྱོད་ཞུན་དག་འབད

en: Prefere_nces
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_n)

en: Preferences for Eye of MATE
dz: ཨའི་ཨོཕ་ཇི་ནོམ་གྱི་དོན་ལུ་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: _Contents
dz: ནང་དོན།(_C)

en: Help on this application
dz: གློག་རིམ་འདིལུ་  གྲོགས་རམ་འབད་

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: About this application
dz: གློག་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས།

en: _Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་། (_T)

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: _Statusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་།(_S)

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་གི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: _Image Collection
dz: གཟུགས་བརྙན་བསྡུ་ལེན།(_I)

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ གཟུགས་བརྙན་བསྡུ་ལེན་པེན་གྱི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

en: Side _Pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན།

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ཟུར་ཁའི་་པེན་གྱི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན་

en: _Save
dz: སྲུངས།(_S)

en: Save changes in currently selected images
dz: ད་ལྟོ་ སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་གཟུགས་ཚུ་ནང་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ སྲུང་བཞག་འབད་

en: Open _with
dz: ཁ་ཕྱེ་(_w)

en: Open the selected image with a different application
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་ གཟུགས་བརྙན་དེ་ གློག་རིམ་སོ་སོ་ཅིག་དང་གཅིག་ཁར་ཁ་ཕྱེ་

en: Save the selected images with a different name
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་ གཟུགས་བརྙན་དེ་ མིང་སོ་སོ་ཅིག་སྦེ་ སྲུང་བཞག་འབད་

en: Print the selected image
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་གཟུགས་བརྙེན་དེ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Prope_rties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ (_P)

en: Show the properties and metadata of the selected image
dz: གསལ་འཐུ་གྲུབ་པའི་གཟུགས་བརྙན་དེའི་ མེ་ཊ་གནས་སྡུད་ཀྱི་ རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ སྟོན་

en: _Undo
dz: ་འབད་བཤོལ།(_U)

en: Undo the last change in the image
dz: གཟུགས་བརྙན་ནང་་མཇུག་གི་ བསྒྱུར་བཅོས་དེ་ འབད་བཤོལ་འབད་

en: Flip _Horizontal
dz: ཐད་སྙོམས་མྱུར་ལྷོག(_H)

en: Mirror the image horizontally
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ ཐད་སྙོམས་སྦེ་ ངོ་འཆར་འབད་

en: Flip _Vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་མྱུར་ལྷོག(_V)

en: Mirror the image vertically
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ ཀེར་ཕྲང་ ངོ་འཆར་འབད་

en: _Rotate Clockwise
dz: གཡས་སྐོར་སྦེ་བསྒྱིར།(_R)

en: Rotate the image 90 degrees to the right
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་ ཌིག་རི་ ༩༠ བསྒྱིར་

en: Rotate Counterc_lockwise
dz: གཡོན་སྐོར་སྦེ་བསྒྱིར།(_l)

en: Rotate the image 90 degrees to the left
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ གཡོན་་ཁ་ཐུག་ལུ་ ཌིག་རི་ ༩༠ བསྒྱིར་

en: Move the selected image to the trash folder
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་པའི་ གཟུགས་བརྙན་དེ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ བཀོག་

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས།(_C)

en: _Zoom In
dz: ཕྱིར་རྒྱས།(_Z)

en: Enlarge the image
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ ཆེར་བསྐྱེད་འབད་

en: Zoom _Out
dz: ནང་ཟུམ།(_O)

en: Shrink the image
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ བསྐུམ་

en: _Normal Size
dz: སྤྱིར་བཏང་གི་ཚད།(_N)

en: Show the image at its normal size
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ ཁོ་རའི་སྤྱིར་གཏང་གི་ཚད་ནང་སྟོན་

en: _Best Fit
dz: ལེགས་སྒྲིག(_B)

en: Fit the image to the window
dz: གཟུགས་བརྙན་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་་ཅིག་ནང་བཙུགས་

en: _Fullscreen
dz: གསལ་གཞི་གངམ།(_F)

en: Show the current image in fullscreen mode
dz: ད་ལྟོའི་ གཟུགས་བརྙན་དེ་  ཐབས་ལམ་གསལགཞི་གངམ་ནང་སྟོན་

en: _Previous Image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཧེ་མམ།(_P)

en: Go to the previous image of the collection
dz: བསྡུ་གསོག་གི་ གཟུགས་བརྙན་ ཧེ་མམ་ནང་འགྱོ་

en: _Next Image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཤུལ་མམ།(_N)

en: Go to the next image of the collection
dz: བསྡུ་གསོག་གི་ གཟུགས་བརྙན་ ཤུལ་མམ་ནང་འགྱོ་

en: _First Image
dz: གཟུགས་བརྙན་དང་པམ་།(_F)

en: Go to the first image of the collection
dz: བསྡུ་གསོག་གི་ གཟུགས་བརྙན་དང་པམ་ནང་འགྱོ་

en: _Last Image
dz: གཟུགས་བརྙན་མཐའ་མམ།(_L)

en: Go to the last image of the collection
dz: བསྡུ་གསོག་གི་ གཟུགས་བརྙན་ མཇུག་མམ་དེ་ནང་འགྱོ་

en: Start a slideshow view of the images
dz: སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་ གཟུགས་བརྙན་ཚི་གི་ བཤུད་བརྙན་ མཐོང་སྣང་ཅིག་ འགོ་བཙུགས་

en: Right
dz: གཡས

en: Left
dz: གཡོན

en: In
dz: ནང་ན།

en: Out
dz: ཕྱི་ཁ།

en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་

en: Fit
dz: ཚུད་སྒྲིག

en: Collection
dz: བསྡུ་གསོག་

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Open in fullscreen mode
dz: གསལ་གཞི་གངམ་གྱི་ཐབས་ལམ་ནང་ ཁ་ཕྱེ་

en: Disable image collection
dz: གཟུགས་བརྙན་བསྡུ་ལེན་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་

en: Show the application's version
dz: གློག་རིམ་དེ་གི་ཐོན་རིམ་སྟོན།
