eom 1.25.0 - en to fur translation catalogue (206 entries)

en: Show “_%s”
fur: Mostre “_%s”

en: _Move on Toolbar
fur: _Sposte su la bare dai imprescj

en: Move the selected item on the toolbar
fur: Sposte l'element selezionât su la bare dai imprescj

en: _Remove from Toolbar
fur: _Gjave de sbare dai imprescj

en: Remove the selected item from the toolbar
fur: Gjave l'element selezionât de bare dai imprescj

en: _Delete Toolbar
fur: _Elimine bare dai imprescj

en: Remove the selected toolbar
fur: Gjave la bare dai imprescj selezionade

en: Separator
fur: Paradane

en: Eye of MATE Image Viewer
fur: Visôr di figuris Eye of MATE

en: Browse and rotate images
fur: Sgarfe e zire figuris

en: Image Properties
fur: Propietâts de figure

en: _Previous
fur: _Precedent

en: _Next
fur: _Prossim

en: _Close
fur: _Siere

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Location:
fur: Posizion:

en: General
fur: Gjenerâl

en: Metadata
fur: Metadâts

en: Save As
fur: Salve cul non

en: Choose a folder
fur: Sielç une cartele

en: Destination folder:
fur: Cartele di destinazion:

en: Filename format:
fur: Formât dal non dal file:

en: Start counter at:
fur: Scomence a contâ a:

en: Replace spaces with underscores
fur: Sostituìs i spazis cun underscores

en: Rename from:
fur: Cambie non di:

en: To:
fur: A:

en: Eye of MATE Preferences
fur: Preferencis di Eye of MATE

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Automatic orientation
fur: Orientament _automatic

en: Background
fur: Fondâl

en: Background Color
fur: Colôr di fondâl

en: As custom c_olor:
fur: Come c_olôr personâl:

en: Color for Transparent Areas
fur: Colôrs pes areis trasparentis

en: As _background
fur: Come _daûr

en: Image View
fur: Viodude figure

en: E_xpand images to fit screen
fur: Slarg_je la figure par adatâsi al visôr

en: _Switch image after:
fur: _Cambie figure daspò:

en: _Loop sequence
fur: _Loop de secuence

en: Slideshow
fur: Presentazion

en: Size
fur: Dimension

en: Type
fur: Gjenar

en: Folder
fur: Cartele

en: Camera
fur: Machine fotografiche

en: Time
fur: Ore

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Automatic orientation
fur: Orientament automatic

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
fur: Se la figure e à di jessi zirade in automatic in base al orientament EXIF.

en: Interpolate Image
fur: Interpolazion figure

en: Transparency indicator
fur: Indicatôr trasparence

en: Scroll wheel zoom
fur: Zoom cun la ravuedute dal surîs

en: Zoom multiplier
fur: Moltiplicatôr zoom

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
fur: Il moltiplicatôr di aplicâ cuant che tu dopris la ravuedute dal surîs pal zoom. Chest valôr al definìs i increments dal zoom. Par esempli, 0.05 al vûl dî un aument dal zoom dal 5% par ogni event di scoriment e 1.00 intun aument dal 100% par ogni event di scoriment.

en: Transparency color
fur: Colôr trasparence

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
fur: Se la clâf de trasparence e à il valôr COLOR, alore cheste clâf e determine il colôr di doprâ par indicâ la trasparence.

en: Loop through the image sequence
fur: Continue a scori al infinît te secuence di figuris

en: Allow zoom greater than 100% initially
fur: Permèt un zoom iniziâl plui grant dal 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
fur: Se al è FALSE lis figuris piçulis no vignaran slargjadis par adatâsi al visôr cuant che a son viertis.

en: Delay in seconds until showing the next image
fur: Ritart in seconts prime di mostrâ la figure dopo

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
fur: Un valôr plui grant di 0 al determine trops seconts une figure e à di sta sul visôr prime che chê dopo e vignedi mostrade in automatic. Un valôr di zero al disative il scoriment automatic.

en: Active plugins
fur: Plugins atîfs

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
fur: Liste dai plugins atîfs. No conten la "Posizion" dai plugins atîfs. Cjale il file .eom-plugin par viodi dulà che a son logâts sul disc i plugins.

en: Fullscreen with double-click
fur: Dut il visôr cul dopli clic

en: Reload Image
fur: Torne a cjamâ figure

en: Reload current image
fur: Torne a cjamâ la figure atuâl

en: Date in statusbar
fur: Date su la bare di stât

en: Question
fur: Domande

en: File format is unknown or unsupported
fur: Il formât dal file nol è cognossût o nol è supuartât

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
fur: Eye of MATE nol pues determinâ un formât di file supuartât in scriture in base al non dal file.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
fur: Par plasê prove une estension dal file divierse come .png o .jpg.

en: All Files
fur: Ducj i files

en: All Images
fur: Dutis lis figuris

en: Save Image
fur: Salve figure

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Transformation on unloaded image.
fur: Trasformazion su une figure no cjamade.

en: Transformation failed.
fur: Trasformazion falide.

en: EXIF not supported for this file format.
fur: EXIF no supuartât par chest formât di file.

en: Image loading failed.
fur: Cjamade de figure falide.

en: No image loaded.
fur: Nissune figure cjamade.

en: Temporary file creation failed.
fur: Creazion dal file temporani falide.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
fur: No si pues creâ il file temporani pal salvataç: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
fur: No si pues alocâ la memorie par cjamâ il file JPEG

en: _Retry
fur: To_rne a provâ

en: Could not load image '%s'.
fur: No si pues cjamâ la figure '%s'.

en: No images found in '%s'.
fur: Nissune figure cjatade in '%s'.

en: The given locations contain no images.
fur: Tes posizions specificadis no son figuris.

en: Image Data
fur: Dâts de figure

en: Image Taking Conditions
fur: Condizions dal scat

en: Maker Note
fur: Notis autôr

en: Other
fur: Altri

en: XMP Exif
fur: XMP - Exif

en: XMP IPTC
fur: XMP - IPTC

en: XMP Rights Management
fur: XMP - Gjeston dai dirits

en: XMP Other
fur: XMP - Altri

en: Tag
fur: Etichete

en: Value
fur: Valôr

en: %a, %d %B %Y  %X
fur: %a, %d di %B %Y  %X

en: Unknown
fur: Scognossût

en: %a, %d %B %Y
fur: %a, %d %B di %Y

en: Image
fur: Figure

en: Page Setup
fur: Impueste pagjine

en: The information for the page where the image will be printed
fur: Lis informazions pe pagine dulà che la figure e vignarà stampade

en: Position
fur: Posizion

en: _Left:
fur: Ça_mpe:

en: _Right:
fur: _Diestre:

en: _Top:
fur: _Alt:

en: _Bottom:
fur: _Bas:

en: C_enter:
fur: C_entre in:

en: None
fur: No stâ centrâ

en: Horizontal
fur: Orizontâl

en: Vertical
fur: Verticâl

en: Both
fur: Ducj e doi i sens

en: _Width:
fur: _Largjece:

en: _Height:
fur: _Altece:

en: _Scaling:
fur: _Ridimensionament:

en: _Unit:
fur: _Unitât:

en: Millimeters
fur: Millimetris

en: Inches
fur: Poleârs

en: Preview
fur: Anteprime

en: as is
fur: cemût che al è

en: Taken on
fur: Cjapât ai

en: At least two file names are equal.
fur: Almancul doi nons dai files a son compagns.

en: Could not display help for Eye of MATE
fur: No si pues mostrâ il jutori par Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
fur: (Unicode no valit)

en: _Reload
fur: _Torne a cjamâ

en: Use "%s" to open the selected image
fur: Dopre "%s" par vierzi la figure selezionade

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
fur: Daûr a salvâ la figure "%s" (%u/%u)

en: Error printing file:
    %s
fur: Erôr te stampe dal file:
    %s

en: Toolbar Editor
fur: Editor de bare dai imprescj

en: _Reset to Default
fur: Valô_rs predeterminâts

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Chest program al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Chest program al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
fur: Sêstu sigûr di volê spostâ
    "%s" te Scovacere?

en: Move to _Trash
fur: Sposte te _Scovacere

en: Couldn't access trash.
fur: No si pues acedi ae _Scovacere.

en: Error on deleting image %s
fur: Erôr te eliminazion de figure %s

en: _Image
fur: _Figure

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Viodude

en: _Go
fur: _Va

en: _Tools
fur: _Imprescj

en: Open a file
fur: Vierç un file

en: Close window
fur: Siere il barcon

en: T_oolbar
fur: Bare d_ai imprescj

en: Edit the application toolbar
fur: Cambie la bare dai imprescj de aplicazion

en: Preferences for Eye of MATE
fur: Preferencis par Eye of Mate

en: _Contents
fur: _Somari

en: Help on this application
fur: Jutori su cheste aplicazion

en: _About
fur: Informazions

en: About this application
fur: Informazions su cheste aplicazion

en: _Toolbar
fur: _Bare dai imprescj

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
fur: Cambie la visibilitât de bare dai imprescj intal barcon atuâl

en: _Statusbar
fur: Bare di _stât

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
fur: Cambie la visibilitât de bare di stât intal barcon atuâl

en: _Image Collection
fur: Colezion f_iguris

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel de colezion des figuris intal barcon atuâl

en: Side _Pane
fur: _Panel in bande

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel in bande intal barcon atuâl

en: _Save
fur: _Salve

en: Save changes in currently selected images
fur: Salve i cambiaments intes figuris selezionadis cumò

en: Open _with
fur: Vierç c_un

en: Open the selected image with a different application
fur: Vierç la figure selezionade cuntune aplicazion divierse

en: Save the selected images with a different name
fur: Salve la figure selezionade cuntun non diviers

en: Print the selected image
fur: Stampe la figure selezionade

en: Prope_rties
fur: P_ropietâts

en: Show the properties and metadata of the selected image
fur: Mostre lis propietâts e i metadâts de figure selezionade

en: _Undo
fur: _Anule

en: Undo the last change in the image
fur: Anule l'ultin cambiament fat ae figure

en: Flip _Horizontal
fur: Disledrose in ori_zontâl

en: Mirror the image horizontally
fur: Zire la figure di 180 grâts sul lât orizontâl

en: Flip _Vertical
fur: Disledrose in _verticâl

en: Mirror the image vertically
fur: Zire la figure di 180 grâts sul lât verticât

en: _Rotate Clockwise
fur: _Zire in sens orari

en: Rotate the image 90 degrees to the right
fur: Zire la figure di 90 grâts a diestre

en: Rotate Counterc_lockwise
fur: Zire i_n sens antiorari

en: Rotate the image 90 degrees to the left
fur: Zire la figure di 90 grâts a çampe

en: Move the selected image to the trash folder
fur: Sposte la figure selezionade te Scovacere

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Zoom In
fur: _Plui zoom

en: Enlarge the image
fur: Slargje la figure

en: Zoom _Out
fur: _Mancul zoom

en: Shrink the image
fur: Strenç la figure

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: Show the image at its normal size
fur: Mostre la figure te sô dimension normâl

en: Fit the image to the window
fur: Adate la figure a lis dimensions dal barcon

en: Show the current image in fullscreen mode
fur: Mostre la figure atuâl su dut il visôr

en: _Previous Image
fur: Figure _precedente

en: Go to the previous image of the collection
fur: Va ae figure prime de colezion

en: _Next Image
fur: Figure _sucessive

en: Go to the next image of the collection
fur: Va ae figure dopo de colezion

en: _First Image
fur: Prime _figure

en: Go to the first image of the collection
fur: Va ae prime figure de colezion

en: _Last Image
fur: _Ultime figure

en: Go to the last image of the collection
fur: Va ae ultime figure de colezion

en: Start a slideshow view of the images
fur: Invie une presentazion des figuris

en: Right
fur: Diestre

en: Left
fur: Çampe

en: In
fur: Plui zoom

en: Out
fur: Mancul zoom

en: Normal
fur: Normâl

en: Fit
fur: Adate

en: Collection
fur: Colezion

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
fur: Scovacere

en: Properties
fur: Propietâts

en: Open in fullscreen mode
fur: Vierç inte modalitât su dut il visôr

en: Disable image collection
fur: Disative colezion figuris

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
fur: Invie une gnove istance invezit di tornâ a doprâ chê esistint
