eom 1.25.0 - en to fy translation catalogue (34 entries)

en: Separator
fy: Ôfskieder

en: _Close
fy: Slute

en: Name:
fy: Namme:

en: Location:
fy: Lokaasje:

en: General
fy: Algemien

en: Options
fy: Opsjes

en: Background
fy: Eftergrûn

en: seconds
fy: sekonden

en: Size
fy: Grutte

en: Folder
fy: Map

en: Camera
fy: Kamera

en: All Files
fy: Alle Triemen

en: Open Folder
fy: Iepen Map

en: Other
fy: Oare programma's

en: North
fy: Noard

en: South
fy: Súd

en: Unknown
fy: Ûnbekend

en: Image
fy: Ôfbylding

en: None
fy: Gjin

en:  (invalid Unicode)
fy:  (mishypte Unicode)

en: _Reload
fy: He_rlade

en: _Edit
fy: B_ewurkje

en: _View
fy: _Sjen litte

en: _Go
fy: _Gean

en: Prefere_nces
fy: Foarkarre_n

en: _Contents
fy: Ynhâld

en: _About
fy: _Oer

en: _Toolbar
fy: Arkbalke

en: _Undo
fy: Ûngedien meitsje

en: Zoom _Out
fy: Seamje Út

en: Right
fy: Rjuchts

en: Left
fy: Lofts

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
fy: Jiskefet

en: Properties
fy: Eigenskippen
