eom 1.25.0 - en to ga translation catalogue (183 entries)

en: Show “_%s”
ga: Taispeáin "_%s"

en: _Move on Toolbar
ga: _Bog ar Bharra Uirlisí

en: Move the selected item on the toolbar
ga: Bog an mhír roghnaithe ar an mbarra uirlisí

en: _Remove from Toolbar
ga: _Bain ón mBarra Uirlisí

en: Remove the selected item from the toolbar
ga: Bain an mhír roghnaithe ón mbarra uirlisí

en: _Delete Toolbar
ga: _Scrios Barra Uirlisí

en: Remove the selected toolbar
ga: Bain an barra uirlisí roghnaithe

en: Separator
ga: Deighilteoir

en: Eye of MATE Image Viewer
ga: Amharcán Íomhánna Eye of MATE

en: Browse and rotate images
ga: Brabhsáil agus rothlaigh íomhánna

en: Image Properties
ga: Airíonna Íomhá

en: _Previous
ga: _Roimhe Seo

en: _Next
ga: _Ar Aghaidh

en: _Close
ga: _Dún

en: Name:
ga: Ainm:

en: Type:
ga: Cineál:

en: Location:
ga: Suíomh:

en: General
ga: Ginearálta

en: Description:
ga: Cur Síos:

en: Keywords:
ga: Lorgfhocail:

en: Author:
ga: Údar:

en: Copyright:
ga: Cóipcheart:

en: Details
ga: Sonraí

en: Metadata
ga: Meiteashonraí

en: Save As
ga: Sábháil Mar

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: Choose a folder
ga: Roghnaigh fillteán

en: Destination folder:
ga: Sprioc-fhillteán:

en: Filename format:
ga: Formáid ainm comhaid:

en: Start counter at:
ga: Tosaigh áiritheoir ag:

en: Replace spaces with underscores
ga: Ionadaigh spásanna le fostríoca

en: Options
ga: Roghanna

en: Rename from:
ga: Athainmnigh ó:

en: To:
ga: Chuig:

en: Eye of MATE Preferences
ga: Sainroghanna Eye of MATE

en: _Help
ga: Cab_hair

en: Smooth images when zoomed-_out
ga: Smúdáil íomhánna agus súmáilte _amach

en: Smooth images when zoomed-_in
ga: Smúdáil íomhánna agus súmáilte _isteach

en: _Automatic orientation
ga: Treoshuíomh _uathoibríoch

en: Background
ga: Cúlra

en: Background Color
ga: Dath Cúlra

en: As check _pattern
ga: Mar _phatrún táiplise

en: As custom c_olor:
ga: Mar _dhath saincheaptha:

en: Color for Transparent Areas
ga: Dath do Limistéir Trédhearcacha

en: As _background
ga: Mar _chúlra

en: Image View
ga: Amharc Íomhánna

en: E_xpand images to fit screen
ga: _Leathnaigh íomhánna chun scáileán a oiriúnú

en: _Switch image after:
ga: _Athraigh íomhá i ndiaidh:

en: seconds
ga: soicind

en: _Loop sequence
ga: Lúb _seicheamh

en: Slideshow
ga: Taispeántas Sleamhnán

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Size
ga: Méid

en: Type
ga: Cineál

en: Folder
ga: Fillteán

en: Camera
ga: Ceamara

en: Date
ga: Data

en: Time
ga: Am

en: Active plugins
ga: Breiseáin Gníomhacha

en: Fullscreen with double-click
ga: Lánscáileán le déchliceáil

en: Reload Image
ga: Athluchtaigh Íomhá

en: Reload current image
ga: Athluchtaigh íomhá reatha

en: Date in statusbar
ga: Dáta sa bharra stádais

en: Close _without Saving
ga: Dún _gan Sábháil

en: Question
ga: Ceist

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: All Images
ga: Gach Íomhá

en: Save Image
ga: Sábháil Íomhá

en: Open Folder
ga: Oscail Fillteán

en: Transformation failed.
ga: Theip ar thrasfhoirmiú.

en: Image loading failed.
ga: Theip ar luchtú íomhá.

en: No image loaded.
ga: Níor luchtaíodh aon íomhá.

en: _Retry
ga: _Atriail

en: Could not load image '%s'.
ga: Níorbh fhéidir íomhá '%s' a luchtú.

en: No images found in '%s'.
ga: Níor aimsíodh aon íomhá i '%s'.

en: Image Data
ga: Sonraí Íomhá

en: Image Taking Conditions
ga: Coinníollacha Thógáil Íomhánna

en: Maker Note
ga: Nóta Déantóra

en: Other
ga: Eile

en: XMP Exif
ga: Exif XMP

en: XMP IPTC
ga: IPTC XMP

en: XMP Other
ga: Eile XMP

en: Tag
ga: Clib

en: Value
ga: Luach

en: North
ga: Tuaisceart

en: East
ga: Oirthear

en: West
ga: Iarthar

en: South
ga: Deisceart

en: %.1f (lens)
ga: %.1f (lionsa)

en: %.1f (35mm film)
ga: %.1f (scannán 35mm)

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Image Settings
ga: Socruithe Íomhá

en: Image
ga: Íomhá

en: Page Setup
ga: Socrú Leathanaigh

en: _Left:
ga: Ar _chlé:

en: _Right:
ga: Ar _dheis:

en: _Top:
ga: Ag ba_rr:

en: _Bottom:
ga: Ag _bun:

en: C_enter:
ga: Lár_nach:

en: None
ga: Neamhní

en: Horizontal
ga: Cothrománach

en: Vertical
ga: Ingearach

en: Both
ga: Araon

en: _Width:
ga: _Leithead:

en: _Height:
ga: A_irde:

en: _Scaling:
ga: _Scálú:

en: _Unit:
ga: A_onad:

en: Millimeters
ga: Milliméadair

en: Inches
ga: Orlaí

en: Preview
ga: Reámhamharc

en: as is
ga: mar atá

en: Taken on
ga: Tógtha ar

en: Could not display help for Eye of MATE
ga: Níorbh fhéidir cabhair a thaispeáint le Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
ga:  (Unicode neamhbhailí)

en: _Reload
ga: _Athluchtaigh

en: Use "%s" to open the selected image
ga: Úsáid "%s" chun an íomhá roghnaithe a oscailt

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
ga: Íomhá "%s" á shábháil (%u/%u)

en: Leave Fullscreen
ga: Fág Lánscáileán

en: Error printing file:
    %s
ga: Earráid agus comhad á phriontáil:
    %s

en: Toolbar Editor
ga: Eagarthóir Bharra Uirlisí

en: _Reset to Default
ga: _Athshocraigh go Réamhshocraithe

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ga: Is bogearraí saor é an clár seo; is féidir leat é a athdháileadh nó a athrú faoi théarmaí an GNU General Public License mar foilsíodh é ag an Free Software Foundation; leagan 2 an License, nó (de do rogha) aon leagan níos déanaí.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ga: Dáileadh an clár seo le súil go mbeidh sé úsáideach, ach GAN AON BHARÁNTA; gan an baránta intuigthe INDÍOLTÓIREACHTA nó OIRIÚNACHTA D'FHEIDHM ÁIRITHE fiú. Féach an GNU General Public License le haghaidh tuilleadh mionsonraí.

en: Move to _Trash
ga: Bog go _Bruscar

en: Couldn't access trash.
ga: Níorbh fhéidir bruscar a rochtain.

en: Error on deleting image %s
ga: Earráid agus íomhá %s á scriosadh

en: _Image
ga: Í_omhá

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Go
ga: _Téigh

en: _Tools
ga: _Uirlisí

en: Open a file
ga: Oscail comhad

en: Close window
ga: Dún fuinneom

en: T_oolbar
ga: _Barra Uirlisí

en: Edit the application toolbar
ga: Cuir barra uirlisí an fheidhmchláir in eagar

en: Prefere_nces
ga: _Sainroghanna

en: Preferences for Eye of MATE
ga: Sainroghanna le Eye of MATE

en: _Contents
ga: _Inneachar

en: Help on this application
ga: Cabhair leis an feidhmchlár seo

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: About this application
ga: Maidir leis an feidhmchlár seo

en: _Toolbar
ga: _Barra Uirlisí

en: _Statusbar
ga: Barra _Stádais

en: _Image Collection
ga: Bailiúchán Í_omhánna

en: Side _Pane
ga: _Pána Taoibh

en: _Save
ga: _Sábháil

en: Save changes in currently selected images
ga: Sábháil athruithe in íomhánna atá roghnaithe faoi láthair

en: Open _with
ga: Oscail _le

en: Print the selected image
ga: Priontáil an íomhá roghnaithe

en: Prope_rties
ga: _Airíonna

en: _Undo
ga: _Cealaigh

en: Flip _Horizontal
ga: Smeach go _Cothrománach

en: Flip _Vertical
ga: Smeach go h_Ingearach

en: _Rotate Clockwise
ga: _Rothlaigh go Deisealach

en: Rotate Counterc_lockwise
ga: Rothlaigh go _Tuathalach

en: Set as _Desktop Background
ga: Socraigh mar Chúlra na _Deisce

en: Set the selected image as the desktop background
ga: Socraigh an íomhá roghnaithe mar chúlra na deisce

en: Move the selected image to the trash folder
ga: Bog an íomhá roghnaithe go dtí an fillteán bruscair

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: _Zoom In
ga: Súmáil _Isteach

en: Zoom _Out
ga: Súmáil _Amach

en: _Normal Size
ga: _Gnáthmhéid

en: _Best Fit
ga: _Oiriúnú is Fearr

en: _Fullscreen
ga: _Lánscáileán

en: Show the current image in fullscreen mode
ga: Taispeáin an íomhá reatha i mód lánscáileáin

en: _Previous Image
ga: An Íomhá _Roimhe Seo

en: _Next Image
ga: An Chéad Íomhá _Eile

en: _First Image
ga: An _Chéad Íomhá

en: Go to the first image of the collection
ga: Téigh go dtí chéad íomhá an bhailiúcháin

en: _Last Image
ga: An Íomhá _Dheiridh

en: Go to the last image of the collection
ga: Téigh go dtí íomhá dheiridh an bhailiúcháin

en: Right
ga: Deas

en: Left
ga: Clé

en: In
ga: Isteach

en: Out
ga: Amach

en: Normal
ga: Gnáthrothlú

en: Fit
ga: Oiriúnaigh

en: Collection
ga: Bailiúchán

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ga: Bruscar

en: Properties
ga: Airíonna

en: Open in fullscreen mode
ga: Oscail i mód lánscáileán

en: Disable image collection
ga: Díchumasaigh bailiúchán íomhánna

en: Show the application's version
ga: Taispeáin leagan an fheidhmchláir
