eom 1.25.0 - en to gd translation catalogue (8 entries)

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Size
gd: Meud

en: Type
gd: Seòrsa

en: Open Folder
gd: Fosgail pasgan

en: _Retry
gd: _Feuch ris a-rithist

en:  (invalid Unicode)
gd:  (Unicode mì-dhligheach)

en: Move to _Trash
gd: Gluais dhan _sgudal

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
gd: An sgudal
