eom 1.25.0 - en to hy translation catalogue (310 entries)

en: Show “_%s”
hy: Ցույց տալ “_%s”

en: _Move on Toolbar
hy: _Տեղափոխել gործիքադարակի մեջ

en: Move the selected item on the toolbar
hy: Տեղափոխել ընտրված տարրը գործիքադարակի մեջ

en: _Remove from Toolbar
hy: _Հեռացնել գործիքադարակից

en: Remove the selected item from the toolbar
hy: Հեռացնել ընտրված տարրը գործիքադարակի մեջից

en: _Delete Toolbar
hy: _Ջնջել գործիքադարակը

en: Remove the selected toolbar
hy: Հեռացնել ընտրված գործիքների վահանակը

en: Separator
hy: Բաժանարար

en: Simple image viewer
hy: Պարզ պատկեր դիտող

en: Eye of MATE Image Viewer
hy: Eye of MATE Պատկերների ապտապատկերման սարք

en: Browse and rotate images
hy: Զննել և պտտել պատկերներ

en: Image Properties
hy: Պատկերի Հատկություններ

en: _Previous
hy: _Նախորդ

en: _Next
hy: _Հաջորդ

en: _Close
hy: _Փակել

en: Name:
hy: Անուն։

en: Width:
hy: Լայնություն։

en: Height:
hy: Բարձրություն։

en: Type:
hy: Տիպ։

en: Bytes:
hy: Բայթեր։

en: Location:
hy: Տեղադրությունը։

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Aperture Value:
hy: Ապերտուրայի արժեք։

en: Exposure Time:
hy: Էքսպոզիցիայի ժամանակ։

en: Focal Length:
hy: Ֆոկուսի Երկարություն։

en: Flash:
hy: ֆլեշ։

en: ISO Speed Rating:
hy: ISO Արագության Վարկանիշ։

en: Metering Mode:
hy: Չափման ռեժիմ։

en: Camera Model:
hy: Կամերայի մոդել։

en: Date/Time:
hy: Օր/Ժամ:

en: Description:
hy: Նկարագրություն։

en: Keywords:
hy: Բանալիբառեր:

en: Author:
hy: Հեղինակ:

en: Copyright:
hy: Հեղինակային իրավունքներ։

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Metadata
hy: Մետատվյալներ

en: Save As
hy: Պահել որպես

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: <b>%f:</b> original filename
hy: <b>%f:</b> ինքնատիպ ֆայլի անուն

en: <b>%n:</b> counter
hy: <b>%n:</b> հաշվիչ

en: Choose a folder
hy: Ընտրեք թղթապանակ

en: Destination folder:
hy: Նշանակման վայրի պանակ

en: Filename format:
hy: Ֆայլի ձևաչափ:

en: File Path Specifications
hy: Ֆայլի Ուղղու Որոշակիացում

en: Start counter at:
hy: Սկսել հաշվիչը․

en: Replace spaces with underscores
hy: Փոխարինել բացատներ ընդգծումներով

en: Options
hy: Տարբերակներ

en: Rename from:
hy: Վերանվանել․

en: To:
hy: Դեպի։

en: File Name Preview
hy: Ֆայլի Անունի Նախադիտում

en: Eye of MATE Preferences
hy: Eye of MATE  Նախապատվություններ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: Image Enhancements
hy: Պատկերի Բարելավումներ

en: Smooth images when zoomed-_out
hy: Հարթեցնել պատկերները, երբ մասշտաբը փոքրացված է

en: Smooth images when zoomed-_in
hy: Հարթեցնել պատկերները, երբ մասշտաբը խոշորացված է

en: _Automatic orientation
hy: _Ավտոմատ կողմնորոշում

en: Background
hy: Ֆոն

en: As custom color:
hy: Որպես գործարկողի գույն:

en: Background Color
hy: Ֆոնի գույն

en: Transparent Parts
hy: Թափանցիկ մասեր

en: As check _pattern
hy: Որպես ստուգման _օրինաչափություն

en: As custom c_olor:
hy: Որպես գործարկողի գույն․

en: Color for Transparent Areas
hy: Թափանցիկ Տտարածքների համար Գույն

en: As _background
hy: Որպես _ֆոն

en: Image View
hy: Պատկեր Դիտող

en: Image Zoom
hy: Պատկերի Խոշորացում

en: E_xpand images to fit screen
hy: Ընդարձակել պատկերը ամբողջ էկրանին

en: Sequence
hy: Հաջորդականություն

en: _Switch image after:
hy: _Անցնել պատկերը հետո:

en: seconds
hy: վայրկյաններ

en: _Random sequence
hy: _Պատահական հաջորդականություն

en: _Loop sequence
hy: Հաջորդականության _Հանգույց

en: Slideshow
hy: Սլայդերի ցուցադրում

en: Plugins
hy: Կոնտակտներ

en: Size
hy: Չափս

en: Type
hy: Տիպ

en: Folder
hy: Թղթապանակ

en: Camera
hy: ֆոտոխցիկ

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Focal Length
hy: Ֆոկուսի երկարությունը

en: Automatic orientation
hy: Ավտոմատ կողմնորոշում

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
hy: Արդյոք պատկերը պետք է պտտվի ինքնաբերաբար EXIF կողմնորոշման հիման վրա։

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
hy: Գույնը, որն օգտագործվում է պատկերի ետևում տարածքը լրացնելու համար։ Եթե օգտագործել֊ֆանի֊գույն բանալին սահմանված չէ,ապա փոխարենը գույն որոշում է ակտիվ GTK+ թեման։

en: Use a custom background color
hy: Օգտագործել սովորական ֆոնի գույն

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
hy: Եթե սա ակտիվ է, ապա գույնը կսահմանվի ֆոնի֊գույն բանալու կողմից, որը կոգտագործվի պատկերի ետևի տարածքը լրացնելու համար։ Եթե դա սահմանված չէ, ապա ընթացիկ GTK+ թեման կորոշի լրացնելու գույնը։

en: Interpolate Image
hy: Ընդմիջարկել պատկերը

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
hy: Արֆյոք պատկերը պետք է լինի ինտերպոլացված։ Սա հանգեցնում է ավելի լավ որակի, բայց որոշ չափով դանդաղ է, քան ոչինտերպոլացված պատկերները։

en: Extrapolate Image
hy: էկստրապոլացնել Պատկերը

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
hy: Արդյոք պատկերը պետք է էքստրապոլացնել։ Սա հանգեցնում է աղոտ որակի, և ինչ-որ չափով դանդաղ է, քան ոչ-էքստրապոլացված պատկերները։

en: Transparency indicator
hy: Թափանցիկության ցուցանիշ

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
hy: Սահմանում է, թե ինչպես պետք է ցույց տալ թափանցիկությունը։ Թույլատրելի արժեքներ են՝ ստուգված, գույն և ոչ մեկը։ Եթե գույն ըընտրված չէ, ապա տրանս֊գույնբանալին սահմանում է գունի արժեքը որն օգտագործված է։

en: Scroll wheel zoom
hy: Պտտել անիվի խոշորացումը

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
hy: Արդյոք անիվի ոլորումը պետք է օգտագործվի խոշորացման համար։

en: Zoom multiplier
hy: Խոշորացման բազմապատկիչ

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
hy: Բազմապատկիչը կիրառվում է, երբ մկնիկի ոլորումը օգտագործվում է խոշորացման համար։ Այս արժեքը սահմանում է ոլորման քայլը, որն օգտագործվում է յուրաքանչյուր ոլորման համար։ Օրինակ, 0.05 արդյունքները 5% խոշորացման ավելացման համար յուրաքանչյուր ոլորման համար և 1.00 արդյունք 100% խոշորացում։

en: Transparency color
hy: Թափանցիկ գույն

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
hy: Եթե թափանցիկության բանալին ունի արժեքը՝ գույն, ապա այս բանալին որոշում է գույնը, որն օգտագործվում է, նշելով թափանցիկությունը։

en: Randomize the image sequence
hy: Պատահականացնել պատկերի հաջորդականությունը

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
hy: Արդյոք պատկերների հաջորդականությունը պետք է ցույց տալ պապահական հանգույցով։

en: Loop through the image sequence
hy: Տեղապտույտ է տալիս պատկերի հերթականությունը

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
hy: Արդյոք պատկերների հաջորդականությունը պետք է ցույց տալ անվերջ հանգույցով։

en: Allow zoom greater than 100% initially
hy: Թույլ տալ խոշորացնել ավելի մեծ, քան 100% սկզբնական շրջանում

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
hy: Եթե սա սահմանվել է կեղծ, ապա պատկերը կձգվի էկրանին սկզբնական ջրջանում էկրանին տեղավորելու համար։

en: Delay in seconds until showing the next image
hy: Ուշացումը վայրկյաններով, մինչև ցուցադրվում է հաջորդ պատկերը

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
hy: Արժեքը ավելի մեծ է, քան 0 սահմանվում են վարկյանները, որ պատկերը մնում է էկրանին մինչև ինքնաբերաբար ցուցադրվում է հաջորդը։ Զրոն անջատում է ինքնաբերաբար թերթումը։

en: Show/Hide the window toolbar.
hy: Ցուցադրել/Թաքցնել գործիքադարակի պատուհանը

en: Show/Hide the window statusbar.
hy: Ցուցադրել/Թաքցնել կարգավիճակի վահանակի պատուհանը։

en: Show/Hide the image collection pane.
hy: Ցուցադրել/Թաքցնել պատկերի հավաքածուի վահանակը։

en: Image collection pane position.
hy: Պատկերների հավաքագրման վահանակի դիրքորոշումը։

en: Whether the image collection pane should be resizable.
hy: Արդյոք պատկերի հավաքածուի վահանակը պետք է լինի չափափոխելի։

en: Show/Hide the window side pane.
hy: Ցուցադրել/Թաքցնել կողմնակի վահանակի պատուհանը։

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
hy: Ցույց տալ/թաքցնել պատկերի հավաքագրման վահանակի ոլորման կոճակները։

en: Close main window without asking to save changes.
hy: Փակել հիմնական պատուհանը, առանց խնդրելով պահպանել փոփոխությունները:

en: Trash images without asking
hy: Զամբյուղից պատկերները առանց հարցնելու

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
hy: Եթե ակտիվացված է, ապա Eye of MATE չի հարցնի հաստատման համար, երբ պատկերները տեղափոխվում են զամբյուղից։ Այն կհարցնի, եթե որևէ  ֆայլ չի կարող տեղափոխել է զամբյուղից և փոխարենը կջնջի։

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
hy: Արդյոք մետատվյալները ցուցակ հատկությունների երկխոսության մեջ պետք է ունենա իր սեփական էջը։

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
hy: Եթե ակտիվացված է, ապա մանրակրկիտ մետատվյալներ ցուցակը հատկությունների երկխոսության մեջ կարող է տեղափոխվել իր սեփական էջի երկխոսություն։ Այդպես պետք է անել այն երկխոսությունը, որը ավելի շատ է օգտագործվում էկրաններին, քան ավելի քիչ, օրինակ, ինչպես օգտագործվում է ըստ նեթբուքերի։ Եթե անջատված է, ապա դաշտը կլինի ներդրված "Metadata" էջում:

en: External program to use for editing images
hy: Արտաքին ծրագիրը օգտագործել պատկերների խմբագրման համար

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
hy: Աշխատանքային սեղանի ֆայլի անունը (այդ թվում ".desktop"), որը դիմումը օգտագործում է պատկերի խմբագրման համար (երբ "Edit Image" գործիքաշարի կոճակը սեղմված է)։ Սահմանել դատարկ տող, այս հնարավորության անջատման համար։

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
hy: Արդյոք ֆայլ ընտրոցը պետք է ցույց օգտագործողների լուսանկարների թղթապանակը, եթե չկան բեռնված պատկերներ։

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
hy: Եթե ակտիվացված է և ոչ մի պատկեր բեռնվախ չէ ակտիվ պատւհանում, ապա ֆայլ ընտրողը կցուցադրի օգտագործողների լուսանկարները, օգտագործելով XDG հատուկ օգտվողի թղթապանակները։ Եթե ապաակտիվացված է կամ նկարների թղթապանակը սահմանված չէ, ապա դա ցույց կտա ընթացիկ աշխատանքային թղթապանակը։

en: Active plugins
hy: Ակտիվ կոնտակտները

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
hy: Ակտիվ կոնտակտների ցանկը։ Այն չի պարունակում "Location" ակտիվ կոնտակտները։ Տես .eom-plugin ֆայլը, ձեռք բերելու համար "Location" տվյալ կոնտակտների համար։

en: Fullscreen with double-click
hy: Ամբողջ էկրանով կրկնակի սեղմեք

en: Reload Image
hy: Վերբեռնել պատկերը

en: Reload current image
hy: Վերբեռնել ընթացիկ պատկերը

en: Date in statusbar
hy: Ամսաթիվը կարգավիճակի վահանակի մեջ

en: Close _without Saving
hy: Փակել _առանց Պահպանելու

en: Question
hy: Հարց

en: If you don't save, your changes will be lost.
hy: Եթե դուք չպահպանեք ձեր բոլոր փոփոխությունները կկորչեն։

en: Save changes to image "%s" before closing?
hy: Պահպանե՞լ պատկերի փոփոխությունները "%s" փակելուց առաջ։

en: S_elect the images you want to save:
hy: Ընտրեք պատկերներ, որոնք ցանկանում եք պահպանել:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
hy: Եթե դուք չպահպանեք, ապա ձեր բոլոր փոփոխությունները կկորչեն։

en: File format is unknown or unsupported
hy: Ֆայլի ֆորմատը անհայտ է կամ չաջակցվող

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
hy: Eye of MATE չի կարող որոշել աջակցվող ֆայլի ֆորմատը ֆայլի անվանումների հիման վրա :

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
hy: Խնդրում եմ, փորձեք մեկ այլ ֆայլի ընդլայնում ինչպիսին են .png կամ .jpg։

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: All Images
hy: Բոլոր Նկարները

en: Open Image
hy: Բացել Պատկերը

en: Save Image
hy: Պահպանել պատկերը

en: Open Folder
hy: Բացել թղթապանակը

en: Transformation on unloaded image.
hy: Կերպարանափոխություն բեռնաթափված պատկերի վրա։

en: Transformation failed.
hy: Կերպարանափոխություն ձախողվեց.

en: EXIF not supported for this file format.
hy: EXIF չի ապահովվում այս ֆայլի ֆորմատը։

en: Image loading failed.
hy: Պատկերի բեռնումը ձախողվեց

en: No image loaded.
hy: Բեռնված պատկեր չկա։

en: Temporary file creation failed.
hy: Ժամանակավոր ֆայլի ստեղծումը ձախողվեց.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ժամանակավոր ֆայլ պահպանման համար: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
hy: Հնարավոր չէ հիշողություն հատկացնել JPEG ֆայլերի բեռման համար

en: _Retry
hy: _Կրկին փորձել

en: Could not load image '%s'.
hy: Հնարավոր չէ բեռնել պատկերը '%s'.

en: No images found in '%s'.
hy: Պատկերներ չեն գտնվել '%s' մեջ։

en: The given locations contain no images.
hy: Տվյալ վայրերը չեն պարունակում պատկերներ։

en: Image Data
hy: Պատկերի տվյալներ

en: Image Taking Conditions
hy: Պատկերը Վերցնելու Պայմանները

en: Maker Note
hy: Ստեղծողի Գրառում

en: Other
hy: Այլ

en: XMP Rights Management
hy:  XMP Իրավունքների Կառավարում

en: XMP Other
hy: XMP Այլ

en: Tag
hy: Թեգ

en: Value
hy: Արժեք

en: North
hy: Հյուսիս

en: East
hy: Արևելք

en: West
hy: Արևմտյան

en: South
hy: Հարավ

en: %a, %d %B %Y  %X
hy: %a, %d %B %Y %X

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Image Settings
hy: Պատկերի Պարամետրեր

en: Image
hy: Պատկեր

en: The image whose printing properties will be set up
hy: Պատկերը, որի տպագրական հատկությունները պետք է սահմանվի

en: Page Setup
hy: Էջի Տեղակայում

en: The information for the page where the image will be printed
hy: Տեղեկատվություն էջի համար, թե որտեղ պետք է տպագրվի պատկերը

en: Position
hy: Դիրք

en: _Left:
hy: _Ձախ:

en: _Right:
hy: _Աջ:

en: _Top:
hy: _Վերև։

en: _Bottom:
hy: _Ներքև։

en: C_enter:
hy: Կենտրոն։

en: None
hy: Ոչինչ

en: Horizontal
hy: Հորիզոնական

en: Vertical
hy: ՈՒղղահայաց

en: Both
hy: Երկուսն

en: _Width:
hy: _Լայնք:

en: _Height:
hy: _Բարձրություն։

en: _Scaling:
hy: _Սանդղակավորում։

en: _Unit:
hy: _Միավոր:

en: Millimeters
hy: Միլիմետր

en: Inches
hy: Դյույմ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: as is
hy: Ինչպես որ կա

en: Taken on
hy: Ստանալ

en: At least two file names are equal.
hy: Առնվազն երկու ֆայլի անուններ հավասար են։

en: Could not display help for Eye of MATE
hy: Չի հաղոջվում պատկերել ձեռնարկը Eye of MATE համար

en:  (invalid Unicode)
hy: (անվավեր Յունիկոդ)

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
hy: Թաքցնել

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
hy: Պատկերը "%s" փոփոխվել է ըստ արտաքին դիմումի։
    Ցանկանում ե՞ք վերաբեռնել այն։

en: Use "%s" to open the selected image
hy: Օգտագործել "%s" ընտրված պատկերը բացելու համար

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
hy: Պատկերի պահպանում "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
hy: Պատկերի բացում "%s"

en: Leave Fullscreen
hy: Թողնել ամբողջ էկրանով

en: Error printing file:
    %s
hy: Ֆայլի տպման սխալ։
    %s

en: Toolbar Editor
hy: Գործիքադարակի խմբագիր

en: _Reset to Default
hy: _Վերականգնել Նախնականը

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy: Այս ծրագիրը հանդիսանում է ազատ ծրագրային ապահովում. Դուք կարող եք վերաբաշխել և/կամ ձեւափոխել այն՝ համաձայն GNU Համընդհանուր Հանրային Արտոնագրի պայմանների, ինչպես հրապարակվել է Ազատ Ծրագրային Ապահովության Հիմնադրամի կողմից, կամ տարբերակ 2 լիցենզիայի, կամ (ձեր ընտրությամբ) ցանկացած ավելի ուշ տարբերակը։

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hy: Այս ծրագիրը տարածվում է այն հույսով, որ օգտակար կլինի, բաըց ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՎԷ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ; բացակայում են նույնիսկ ՎԱՃԱՌՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԲԱՎԱՐԱՐ ՈՐԱԿԸ կամ ՈՐՈՇ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԿԻՐԱՌԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Մանրամասները տեսեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի մեջ։

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hy: Դուք պետք է ընդունեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի պատճենը այս ծրագրի հետ համատեղ, եթե ոչ, ապա գրեք Ազատ Ծրագրային Ապահովման Հիմնադրամ, Inc., 51 Franklin փողոց, Հինգերորդ հարկ, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _Open Background Preferences
hy: _Բացել ֆոնի Նախընտրանքները

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
hy: Պատկերը "%s"-ը սահմանվել է որպես աշխատասեղանի ֆոն։
    Ցանկանում ե՞ք փոփոխել դրա տեսքը։

en: Saving image locally…
hy: Տեղային պատկերի պահպանում․․․

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք տեղափոխել
    "%s" զամբյուղից.

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
hy: Զամբյուղը "%s" համար չի կարող գտնվել։ Ցանկանու՞մ եք հեռացնել այս պատկերը մշտապես։

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
hy: Որոշ ընտրված պատկերներ չեն կարող տեղափոխվել է զամբյուղից և կհեռացվեն մշտապես։ Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք շարունակել։

en: Move to _Trash
hy: Տեղափոխել Թափոն զամբյուղի մեջ

en: _Do not ask again during this session
hy: _Նորից չհարցնել  այս նստաշրջանի ընթացքում

en: Couldn't access trash.
hy: Չհաջողվեց մուտք գործել թափոնների զամբյուղ։

en: Couldn't delete file
hy: Չհաջողվեց ջնջել ֆայլը

en: Error on deleting image %s
hy: Պատկերի ջնջելու սխալ %s

en: _Image
hy: _Պատկեր

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Go
hy: _Գնալ

en: _Tools
hy: _Գործիքներ

en: _Open…
hy: _Բացել․․․

en: Open a file
hy: Բացել Ֆայլը

en: Close window
hy: Պատուհանը փակել

en: T_oolbar
hy: Գ_ործիքադարակ

en: Edit the application toolbar
hy: Խմբագրիր կիրառական ծրագրերի գործիքադարակը

en: Prefere_nces
hy: Պարամետր_եր

en: Preferences for Eye of MATE
hy: Նախընտրանքներ Eye of MATE համար

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Help on this application
hy: Այս դիմումի օգնությունը

en: _About
hy: _Մասին

en: About this application
hy: Այս ծրագրի մասին

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
hy: Փոխել գործիքադարակի տեսանելիությունը ընթացիկ պատուհանի մեփ

en: _Statusbar
hy: _Կարգավիճակների վահանակ

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
hy: Փոխել կարգավիճակների պատուհանի տեսանելիությունը ընթացիկ պատուհանի մեջ

en: _Image Collection
hy: _Պատկերի Հավաքածուն

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
hy: Փոխել պատկերների հավաքագրման վահանակի տեսանելիությունը ընթացիկ պատուհանի մեջ

en: Side _Pane
hy: Կողմնակի _Վահանակ

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
hy: Փոխել կողային վահանակում ընթացիկ պատուհանի տեսանելիությունը

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: Save changes in currently selected images
hy: Ներկա պահին ընտրված պատկերների փոփոխությունները պահպանոլ

en: Open _with
hy: Բացել

en: Open the selected image with a different application
hy: Բացել ընտրված պատկերը տարբեր դիմումներով

en: Save _As…
hy: Պահել _որպես…

en: Save the selected images with a different name
hy: Պահպանել ընտրված պատկերները տարբեր անունով

en: Open Containing _Folder
hy: Բացել Ստեղծվող _Թղթապանակը

en: _Print…
hy: _Տպել…

en: Print the selected image
hy: Տպել ընտրված պատկերը

en: Prope_rties
hy: Հատկություններ

en: Show the properties and metadata of the selected image
hy: Ցույց տալ ընտրված պատկերի հատկությունները և մետատվյալները

en: _Undo
hy: _Հետադարձել

en: Undo the last change in the image
hy: Հետադարձել պատկերի վերջին փոփոխությունը

en: Flip _Horizontal
hy: Շրջել _Հորիզոնական

en: Mirror the image horizontally
hy: Հորիզոնական կերպով արտացոլիր պատկերը

en: Flip _Vertical
hy: Շրջել _ՈՒղղաձիգ

en: Mirror the image vertically
hy: Ուղղաձիգ կերպով արտացոլիր պատկերը

en: _Rotate Clockwise
hy: _Պտտել ժամացույցի սլաքի ուղղությամբ

en: Rotate the image 90 degrees to the right
hy: Պտտել պատկերը 90 աստիճանով դեպի աջ

en: Rotate Counterc_lockwise
hy: Պտտել ժամացույցի սլաքի հակառակ

en: Rotate the image 90 degrees to the left
hy: Պտտել պատկերը 90 աստիճանով դեպի ձախ

en: Set as _Desktop Background
hy: Սահմանել որպես _Աշխատանքային սեղանի  Ֆոն

en: Set the selected image as the desktop background
hy: Ընտրված պատկերը սահմանել որպես աշխատանքային սեղանի ֆոն

en: Move the selected image to the trash folder
hy: Տեղափոխել ընտրված պատկերը աղբարկղի թղթապանակի մեջ

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: Copy the selected image to the clipboard
hy: Ընտրված պատկերըը պատճենել տվյալների փոխանակության բուֆերում

en: _Zoom In
hy: _Մեծացնել մասշտաբը

en: Enlarge the image
hy: Մեծացնել պատկերը

en: Zoom _Out
hy: Փոքրացնել _Մասշտաբը

en: Shrink the image
hy: Կրճատել պատկերը

en: _Normal Size
hy: _Նորմալ Չափ

en: Show the image at its normal size
hy: Ցուցադրել պատկերը իր ներմալ չափերով

en: _Best Fit
hy: _Լավագույն Համապատասխանում

en: Fit the image to the window
hy: Հարմարեցնել պատկերը պատուհանին

en: _Fullscreen
hy: _Ամբողջ էկրանով

en: Show the current image in fullscreen mode
hy: Ընթացիկ պատկերը ցույց տալ ամբողջ էկրանի ռեժիմում

en: Pause Slideshow
hy: Դադարեցրու Ցուցադրում

en: Pause or resume the slideshow
hy: Կանգնիր կամ վերսկսիր ցուցադրությունը

en: _Previous Image
hy: _Նախորդ պատկերը

en: Go to the previous image of the collection
hy: Գնալ նախորդ պատկերով հավաքածուի մեջ

en: _Next Image
hy: _Հաջորդ Պատկերը

en: Go to the next image of the collection
hy: Գնալ հաջորդ պատկերով հավաքածուի մեջ

en: _First Image
hy: _Առաջին Պատկերը

en: Go to the first image of the collection
hy: Գնալ առաջին պատկերով հավաքածուի մեջ

en: _Last Image
hy: _Վերջին Պատկերը

en: Go to the last image of the collection
hy: Գնալ վերջին պատկերով հավաքածուի մեջ

en: _Random Image
hy: _Պատահական Պատկեր

en: Go to a random image of the collection
hy: Գնալ դեպի պատահական պատկերով հավաքածուի մեջ

en: S_lideshow
hy: Ց_ուցադրում

en: Start a slideshow view of the images
hy: Պատկերների համար մեկնարկել սլայդցուցադրման տեսքը

en: Right
hy: Աջ

en: Left
hy: Ձախ

en: In
hy: Մեջ

en: Out
hy: Դուրս

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Fit
hy: Տեղավորել

en: Collection
hy: Հավաքածու

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
hy: Թափոնի զամբյուղ

en: Edit the current image using %s
hy: Խմբագրել ընթացիկ պատկերը օգտագործելով %s

en: Edit Image
hy: Խմբագրել Պատկերը

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: Open in fullscreen mode
hy: Բացել ամբողջ էկրանի ռեժիմում

en: Disable image collection
hy: Ապաակտիվացնել պատկերի հավաքածուն

en: Open in slideshow mode
hy: Բացել ցուցադրման եղանակում

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
hy: Սսկել նոր դեպք փոխարենը հետագա օգտագործման գոյություն ունեցող մեկի

en: Show the application's version
hy: Ցույց տուր դիմման տարբերակը

en: [FILE…]
hy: [ՖԱՅԼ...]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hy: Մեկնարկել '%s --help' հասանելի հրամանային տողի տարբերակների ամբողջական ցանկը տեսնելու համար։
