eom 1.25.0 - en to ie translation catalogue (280 entries)

en: Show “_%s”
ie: Monstrar «_%s»

en: _Move on Toolbar
ie: _Mover al panel

en: Move the selected item on the toolbar
ie: Mover chascun element selectet in li Paper-corb

en: _Remove from Toolbar
ie: _Remover ex li panel

en: Remove the selected item from the toolbar
ie: Remover li selectet element ex li panel

en: _Delete Toolbar
ie: Remo_ver li panel

en: Remove the selected toolbar
ie: Remover li selectet panel de instrumentarium

en: Eye of MATE
ie: Li ocul de MATE

en: Simple image viewer
ie: Un simplic visor de images

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
ie: Li Ocul de MATE es un simplic visor por navigar images sur vor computator. Quande un image sta cargat, vu posse scalar e rotar it, e vider sequent images in li fólder de quel vu ha cargat li image.

en: Eye of MATE Image Viewer
ie: Visor de images Li ocul de MATE

en: Browse and rotate images
ie: Navigar e rotar images

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
ie: image;visor;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotos;navigar;miniaturas;rotar;

en: Image Properties
ie: Proprietás del image

en: _Previous
ie: Pre_cedent

en: _Next
ie: _Sequent

en: _Close
ie: _Clúder

en: Name:
ie: Nómine:

en: Width:
ie: Largore:

en: Height:
ie: Altore:

en: Type:
ie: Tip:

en: Bytes:
ie: Octetes:

en: Location:
ie: Localisation:

en: Aperture Value:
ie: Valore de apertura:

en: Exposure Time:
ie: Exposition:

en: Focal Length:
ie: Dist. focal:

en: ISO Speed Rating:
ie: Velocitá ISO:

en: Metering Mode:
ie: Mode de mesura:

en: Camera Model:
ie: Modelle de cámera:

en: Date/Time:
ie: Date e hora:

en: Description:
ie: Descrition:

en: Keywords:
ie: Clav-paroles:

en: Author:
ie: Autor:

en: Copyright:
ie: Jure editorial:

en: Details
ie: Detallies

en: Save As
ie: Gardar quam

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: Save _As
ie: Gardar _quam

en: <b>%f:</b> original filename
ie: <b>%f:</b> fil-nómine original

en: <b>%n:</b> counter
ie: <b>%n:</b> numerator

en: Choose a folder
ie: Selecte un fólder

en: Destination folder:
ie: Fólder de destination:

en: Filename format:
ie: Format del fil-nómine:

en: File Path Specifications
ie: Rutes de files

en: Start counter at:
ie: Iniciar li numerator a:

en: Replace spaces with underscores
ie: Substituer spacies per substrecs

en: Options
ie: Optiones

en: Rename from:
ie: Renominar de:

en: To:
ie: A:

en: File Name Preview
ie: Prevision de nómines de file

en: Eye of MATE Preferences
ie: Preferenties del Ocul de MATE

en: _Help
ie: Au_xilie

en: Image Enhancements
ie: Augmentationes de image

en: Smooth images when zoomed-_out
ie: Glattar a_grandat images

en: Smooth images when zoomed-_in
ie: Glattar di_minuet images

en: _Automatic orientation
ie: Orientation _automatic

en: Background
ie: Funde

en: As custom color:
ie: Quam un color personalisat:

en: Background Color
ie: Color del funde

en: Transparent Parts
ie: Partes transparent

en: As check _pattern
ie: Quam li _dessine chac

en: As custom c_olor:
ie: Quam un c_olor:

en: Color for Transparent Areas
ie: Color por areas transparent

en: As _background
ie: Quam li _funde

en: Image View
ie: Vise de image

en: Image Zoom
ie: Scale de image

en: E_xpand images to fit screen
ie: _Agrandar images al dimension del ecran

en: Sequence
ie: Sequentie

en: _Switch image after:
ie: Monstrar li _sequent image pos:

en: seconds
ie: secondes

en: _Random sequence
ie: Sequentie _hasardal

en: _Loop sequence
ie: Sequentie _ciclic

en: Slideshow
ie: Exhibition

en: Plugins
ie: Plugines

en: Size
ie: Grandore

en: Type
ie: Tip

en: File Size
ie: Grandore de file

en: Folder
ie: Fólder

en: Aperture
ie: Apertura

en: Exposure
ie: Exposition

en: Metering
ie: Mesura

en: Camera
ie: Cámera

en: Time
ie: Hora

en: Focal Length
ie: Dist. focal

en: Automatic orientation
ie: Orientation automatic

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ie: Automaticmen rotar li image secun li orientation de EXIF.

en: Use a custom background color
ie: Usar un color del funde personalisat

en: Interpolate Image
ie: Interpolar image

en: Extrapolate Image
ie: Extrapolar image

en: Transparency indicator
ie: Color de transparentie

en: Scroll wheel zoom
ie: Agrandar per rulette de mus

en: Transparency color
ie: Color de transparentie

en: Loop through the image sequence
ie: Usar un ciclic sequentie de images

en: Allow zoom greater than 100% initially
ie: Permisser un inicial scale plu mult quam 100%

en: Delay in seconds until showing the next image
ie: Retarde in secondes ante que monstrar li sequent image

en: Show/Hide the window toolbar.
ie: Monstrar o celar li panel de instrumentarium.

en: Show/Hide the window statusbar.
ie: Monstrar o celar li panel del statu.

en: Show/Hide the image collection pane.
ie: Monstrar o celar li collection de images.

en: Image collection pane position.
ie: Position del panel de collection.

en: Show/Hide the window side pane.
ie: Monstrar o celar li panel lateral del fenestre.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
ie: Monstrar o celar li butones de rulament del panel de collection.

en: Trash images without asking
ie: Mover images in li Paper-corb sin questiones

en: Active plugins
ie: Activ plugines

en: Fullscreen with double-click
ie: Mode plen-ecran per un duplic clic

en: Reload Image
ie: Recargar li image

en: Reload current image
ie: Recargar li actual image

en: Date in statusbar
ie: Date in li panel del statu

en: Close _without Saving
ie: Cluder si_n gardar

en: If you don't save, your changes will be lost.
ie: Si vu ne garda it, vor modificationes va esser perdit.

en: Save changes to image "%s" before closing?
ie: Gardar li modificationes del image «%s» ante que cluder?

en: S_elect the images you want to save:
ie: S_electe li images quel vu vole gardar:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ie: Si vu ne garda it, omni modificationes va esser perdit.

en: File format is unknown or unsupported
ie: Li formate de file es ínconosset o ínsuportat

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
ie: Li Ocul de MATE ne successat determinar un scribil formate de file ex li nómine de file.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ie: Ples usar un altri extension quam .png o .jpg

en: All Files
ie: Omni files

en: All Images
ie: Omni images

en: Open Image
ie: Aperter un image

en: Save Image
ie: Salvar li image

en: Open Folder
ie: Aperter li fólder

en: Transformation on unloaded image.
ie: Transformation de image ínchargat.

en: Transformation failed.
ie: Transformation ne successat.

en: EXIF not supported for this file format.
ie: EXIF es ínsuportat por ti-ci formate de file

en: Image loading failed.
ie: Ne posset chargar li image

en: No image loaded.
ie: Null image chargat.

en: Temporary file creation failed.
ie: Ne successat crear un file temporari.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ie: Ne posset crear un file temporari por gardar: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ie: Ne posset assignar memorie por cargar un file JPEG

en: _Retry
ie: _Repenar

en: Could not load image '%s'.
ie: Ne posset chargar li image «%s»

en: No images found in '%s'.
ie: Null images trovat in «%s».

en: The given locations contain no images.
ie: Li localisationes providet ne contene images.

en: Image Data
ie: Data del image

en: Image Taking Conditions
ie: Fat sub conditiones

en: GPS Data
ie: Data GPS

en: Maker Note
ie: Note del creator

en: Other
ie: Altri

en: XMP Exif
ie: Exif XMP

en: XMP IPTC
ie: IPTC XMP

en: XMP Rights Management
ie: Gerentie de jures XMP

en: XMP Other
ie: Altri XMP

en: Value
ie: Valore

en: North
ie: Nord

en: East
ie: Ost

en: South
ie: Sud

en: %.1f (lens)
ie: %.1f (linse)

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: Image Settings
ie: Parametres de image

en: The image whose printing properties will be set up
ie: Li image, proprietás de printation de quel va esser configurat

en: Page Setup
ie: Formate de págine

en: The information for the page where the image will be printed
ie: Li information pri li págine sur quel li image es printat

en: _Left:
ie: A _levul:

en: _Right:
ie: A dext_ri:

en: _Top:
ie: _Supra:

en: _Bottom:
ie: _Infra:

en: C_enter:
ie: C_entre:

en: None
ie: Null

en: Both
ie: Ambi

en: _Width:
ie: _Largore:

en: _Height:
ie: _Altore:

en: _Scaling:
ie: _Scale:

en: _Unit:
ie: _Unité:

en: Millimeters
ie: Millimetres

en: Preview
ie: Previder

en: as is
ie: quam es

en: Taken on
ie: Fat ye

en: At least two file names are equal.
ie: Alminu du nómines de file es identic.

en: Could not display help for Eye of MATE
ie: Ne posset monstrar li auxilie por li Ocul de MATE

en:  (invalid Unicode)
ie:  (Unicode ínvalid)

en: _Reload
ie: _Recargar

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ie: C_elar

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ie: Li image «%s» har esset modificat per un application extern.
    Esque vu vole recargar it?

en: Use "%s" to open the selected image
ie: Usar «%s» por aperter li selectet image

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
ie: Gardante image «%s» (%u/%u)

en: Opening image "%s"
ie: Apertente li image «%s»

en: Leave Fullscreen
ie: Surtir plen-ecran

en: Viewing a slideshow
ie: Exhibition

en: Error printing file:
    %s
ie: Un errore evenit  printante li file:
    %s

en: Toolbar Editor
ie: Redactor del instrumentarium

en: _Reset to Default
ie: _Reverter al predefinit

en: About Eye of MATE
ie: Pri li Ocul de MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
ie: Li Ocul de MATE es un simplic visor de grafica por li ambientie MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
ie: Un errore evenit lansante li dialog de aspecte:

en: _Open Background Preferences
ie: Aperter _preferenties del funde

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ie: Li image «%s» esset assignat quam li tapete.
    Esque vu vole modificar su aspecte?

en: Saving image locally…
ie: Gardante li image localmen...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ie: Esque vu vole mover
    «%s» in li Paper-corb?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ie: Un Paper-corb por «%s» ne posse esset trovat. Esque vu vole remover ti-ci image permanentmen?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ie: Alcun images ne posse esser movet in li Paper-corb e va esser deletet permanentmen. Esque vu vole continuar?

en: Move to _Trash
ie: Mover al P_aper-corb

en: _Do not ask again during this session
ie: _Ne questionar denov in ti session

en: Couldn't access trash.
ie: Ne successat accessar li Paper-corb.

en: Couldn't delete file
ie: Ne successat deleter un file

en: Error on deleting image %s
ie: Errore evenit deletente li image %s

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _View
ie: _Vise

en: _Go
ie: _Ear

en: _Tools
ie: Ins_trumentarium

en: _Open…
ie: _Aperter...

en: Open a file
ie: Aperter un file

en: Close window
ie: Clúder li fenestre

en: T_oolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: Edit the application toolbar
ie: Modificar li instrumentarium del application

en: Prefere_nces
ie: Prefere_nties

en: Preferences for Eye of MATE
ie: Preferenties del ocul de MATE

en: _Contents
ie: _Contenete

en: Help on this application
ie: Auxilie por ti-ci application

en: _About
ie: _Pri

en: About this application
ie: Pri ti-ci application

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ie: Visibilitá del panel lateral in li actual fenestre

en: _Statusbar
ie: Panel del _statu

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ie: Visibilitá del panel del statu in ti-ci fenestre

en: _Image Collection
ie: Collection de _images

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ie: Visibilitá del galerie del panel de collection in li actual fenestre

en: Side _Pane
ie: Panel _lateral

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ie: Visibilitá del panel lateral in li actual fenestre

en: _Save
ie: _Gardar

en: Save changes in currently selected images
ie: Gardar li modificationes del selectet images

en: Open _with
ie: Aperter _per

en: Open the selected image with a different application
ie: Aperter li selectet image per un altri application

en: Save _As…
ie: Gardar _quam...

en: Save the selected images with a different name
ie: Gardar li selectet images con altri nómines

en: Open Containing _Folder
ie: Aperter li contenent _fólder

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ie: Monstrar li fólder que contene ti-ci file in li gerente de files

en: _Print…
ie: _Printar...

en: Print the selected image
ie: Printar li selectet image

en: Prope_rties
ie: Prop_rietás

en: Show the properties and metadata of the selected image
ie: Monstrar li proprietás e metadata del selectet image

en: _Undo
ie: _Defar

en: Undo the last change in the image
ie: Defar li ultim modification del image

en: Flip _Horizontal
ie: Reflecter _horizontalmen

en: Mirror the image horizontally
ie: Reflecter li image horizontalmen

en: Flip _Vertical
ie: Reflecter _verticalmen

en: Mirror the image vertically
ie: Reflecter li image horizontalmen

en: _Rotate Clockwise
ie: Rotar a _dextri

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ie: Rotar li image a dextri por 90 gradus

en: Rotate Counterc_lockwise
ie: Rotar a _levul

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ie: Rotar li image a levul por 90 gradus

en: Set as _Desktop Background
ie: Assignar quam _funde del Pupitre

en: Set the selected image as the desktop background
ie: Assignar li selectet image quam li funde del Pupitre

en: Move the selected image to the trash folder
ie: Mover li selectet image in li Paper-corb

en: _Copy
ie: _Copiar

en: Copy the selected image to the clipboard
ie: Copiar li selectet image al Paperiere

en: _Zoom In
ie: _Agrandar

en: Enlarge the image
ie: Agrandar li image

en: Zoom _Out
ie: _Diminuer

en: Shrink the image
ie: Diminuer li image

en: _Normal Size
ie: _Normal dimension

en: Show the image at its normal size
ie: Monstrar li image in su natural dimension

en: _Best Fit
ie: _Ajustar

en: Fit the image to the window
ie: Adjustar al dimension del fenestre

en: _Fullscreen
ie: Plen-_ecran

en: Show the current image in fullscreen mode
ie: Monstrar li actual image in li mode plen-ecran

en: Pause Slideshow
ie: Pausar li exhibition

en: Pause or resume the slideshow
ie: Pausar o reprender li exhibition

en: _Previous Image
ie: _Precedent image

en: Go to the previous image of the collection
ie: Ear al precedent image del collection

en: _Next Image
ie: _Sequent image

en: Go to the next image of the collection
ie: Ear al sequent image del collection

en: _First Image
ie: P_rim image

en: Go to the first image of the collection
ie: Ear al prim image del collection

en: _Last Image
ie: _Ultim image

en: Go to the last image of the collection
ie: Ear al ultim image del collection

en: _Random Image
ie: Image al _hasard

en: Go to a random image of the collection
ie: Ear a un image hasardal in li collection

en: S_lideshow
ie: Ex_hibition

en: Start a slideshow view of the images
ie: Iniciar un exhibition del images

en: Right
ie: A dextri

en: Left
ie: A levul

en: Out
ie: Ex

en: Fit
ie: Ajustar

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ie: Paper-corb

en: Edit the current image using %s
ie: Redacter li actual image per %s

en: Edit Image
ie: Redacter li image

en: Properties
ie: Proprietás

en: Open in fullscreen mode
ie: Aperter in li mode plen-ecran

en: Disable image collection
ie: Despermisser li Galerie de images

en: Open in slideshow mode
ie: Aperter in li mode de exhibition

en: Show the application's version
ie: Monstra li version del programma
