eom 1.25.0 - en to ka translation catalogue (139 entries)

en: Show “_%s”
ka: აჩვენე “_%s”

en: _Move on Toolbar
ka: გადატანა ინსტრუმენტების ველზე

en: Move the selected item on the toolbar
ka: გადაიტანე მონიშნული ელემენტი ინსტრუმენტთა ველზე

en: _Remove from Toolbar
ka: ინსტრუმენტთა ველიდან  ამოშლა

en: Remove the selected item from the toolbar
ka: ამოშალე მონიშნული ელემენტი ინსტრუმენტების ველიდან

en: _Delete Toolbar
ka: ინსტრუმენტთა პანელის ამოშლა

en: Remove the selected toolbar
ka: ინსტრუმენტთა პანელის ამოშლა

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Eye of MATE
ka: გნომის თვალი

en: _Previous
ka: _წინა

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Name:
ka: სახელი:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Location:
ka: ადგილმდებარეობა:

en: General
ka: საერთო

en: Keywords:
ka: საკვანძო სიტყვები:

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Details
ka: დეტალები

en: Save As
ka: დაიმახსოვრე როგორც

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Start counter at:
ka: ჩართე მრიცხველი:  -დან

en: Options
ka: სესიის პარამეტრები

en: To:
ka: სად:

en: Eye of MATE Preferences
ka: გნომეს თვალის  პარამეტრები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Background
ka: ფონი

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: As check _pattern
ka: შ_აბლონად დაყენება

en: As custom c_olor:
ka: სხვა _ფრად

en: Color for Transparent Areas
ka: ფერი გამჭვირვალე ველებისათვის

en: As _background
ka: ფონად დაყენება

en: Image View
ka: სურათის ხედი

en: _Switch image after:
ka: გადართე ამ გრაფიკული გამოსახულების სემდეგ:

en: seconds
ka: წამი

en: _Loop sequence
ka: აჩვენე თანმიმდევრობის ციკ_ლი

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Size
ka: ზომა

en: Type
ka: ტიპი

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Camera
ka: კამერა

en: Date
ka: თარიღი

en: Time
ka: დრო

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Interpolate Image
ka: გრაფიკული გამოსახულების ინტერპოლირება

en: Transparency indicator
ka: გამჭირვალობის ინდიკატორი

en: Transparency color
ka: გამჭვირვალეირვალობის ფერი

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ka: თუ გამჭვირვალობის გასაღებს მინიჭებული აქვს ფერი, მაშინ ეს გასაები განსაზღვრავს ფერს, რომელიც გამოიყენება გამჭვირვალობისათვის.

en: Loop through the image sequence
ka: განსაზღვრე გრაფიკულ გამოსახულებათა თანმიმდევრობა

en: Allow zoom greater than 100% initially
ka: გაადიდე 100%-მდე

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ka: თე ეს მონაცემი მცდარია, პატარა გრაფიკული გამოსახულებები არ გაიჭიმება ეკრანზე.

en: Delay in seconds until showing the next image
ka: წამობრივი დაყოვნება მომდევნო გამოსახულების გამოსვლამდე.

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ka: ნულზე მეტი რიცხვი აღნიშნავს წამებს,  თუ რამდენ ხანს დარჩება გამოსახულება ეკრანზე, სანამ მას მომდევნო არ შეცვლის. ციფრი 0 თიშავს ავტომატური ჩვენების შესაძლებლობას.

en: Active plugins
ka: აქტიური პლაგინები

en: Close _without Saving
ka: დახური დამახსოვრების გარეშე

en: Question
ka: შეკითხვა

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All Images
ka: ყველა გრაფიკული გამოსახულება

en: Save Image
ka: გრაფიკული გამოსახულების შენახვა

en: Open Folder
ka: გახსენი საქაღალდე

en: Transformation on unloaded image.
ka: ჩაუტვირთავი გრაფიკული გამოსახულების ტრანსფორმაცია.

en: EXIF not supported for this file format.
ka: EXIF-ი ვერ კიტხულობს მოცემული ფორმატის ფაილებს.

en: No image loaded.
ka: გრაფიკული გამოსახულება ჩატვირთული არაა.

en: Temporary file creation failed.
ka: ვერ ვქმნი დროებით ფაილს.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ka: ვერ ვქმნი დროებით ფაილს %s  -ის შესანახად

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ka: ვერ განვსაზღვრე მეხსიერების ზომა JPEG ფაილის ჩასატვირთად

en: _Retry
ka: _სცადე

en: Image Data
ka: სურათის შექმნის თარიღი

en: Image Taking Conditions
ka: გრაფიკული გამოსახულების იარლიყის მდგომარეობა

en: Maker Note
ka: შენიშვნა

en: Other
ka: სხვა

en: Tag
ka: იარლიყი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: North
ka: ჩრდილოეთი

en: East
ka: აღმოსავლეთი

en: West
ka: დასავლეთი

en: South
ka: სამხრეთი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Image
ka: გამოსახულება

en: None
ka: არა

en: _Width:
ka: _სიგანე:

en: Preview
ka: ესკიზი

en: as is
ka: როგორც არის

en: At least two file names are equal.
ka: მინიმუმ ორი ფაილის სახელწოდება იდენტურია.

en: Could not display help for Eye of MATE
ka: ვერ ვპოულობ MATE Eye-ს დამხმარე სახელმძღვანელოს.

en:  (invalid Unicode)
ka: (მცდარი უნიკოდი)

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: Leave Fullscreen
ka: დატოვე მთელს ეკრანზე

en: Toolbar Editor
ka: ინსტრუმენტთა პანელის რედაქტორი

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ka: დარწმუნებული ხარ რომ გინდა 
    "%s" -ს გადაგდება?

en: Move to _Trash
ka: _გადააგდე

en: Couldn't access trash.
ka: ვერ ვწვდები სანაგვე ყუთს.

en: Error on deleting image %s
ka: შეცდომა %s გრაფიკული გამოსახულების წაშლისას

en: _Image
ka: _გრაფიკული გამოსახულება

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Go
ka: _წინ

en: _Tools
ka: _ხელსაწყო

en: _Open…
ka: გახსნა…

en: Open a file
ka: გახსენი ფაილი

en: Close window
ka: დახურე ფანჯარა

en: T_oolbar
ka: _ინსტრუმენტთა პანელი

en: Prefere_nces
ka: _პარამეტრები

en: Preferences for Eye of MATE
ka: პარამეტრები გნომის თვალისთვის

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _About
ka: _შესახებ

en: About this application
ka: ამ პროგრამის შესახებ

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ველი

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ka: ცვის ინსტრუმენტების ველის შეხედულებას მიმდინარე ფანჯარაში.

en: _Statusbar
ka: _სტატუსის პანელი

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ka: ცვლის სტატუსის შესახედაობას სახეობას მიმდინარე ფანჯარაში.

en: _Image Collection
ka: _კოლექცია

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ka: ცვლის გამოსახულებათა კოლექციის ველის შესახედაობას მიმდინარე ფანჯარაში.

en: Side _Pane
ka: გვერდითა _პანელი

en: _Save
ka: _შენახვა

en: _Print…
ka: _ბეჭდვა…

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: Flip _Horizontal
ka: ჰორიზონ_ტალურად

en: Flip _Vertical
ka: ვერტიკალურად

en: _Rotate Clockwise
ka: საათის ისრის _მიმართულებით

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Zoom In
ka: _გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: _Normal Size
ka: _ნორმალური ზომა

en: _Best Fit
ka: _საუკეთესო მორგება

en: _Fullscreen
ka: _მთელს ეკრანზე

en: _Previous Image
ka: _წინა

en: _Next Image
ka: _შემდეგი

en: _First Image
ka: _პირველი

en: _Last Image
ka: _ბოლო

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Left
ka: მარცხნივ

en: In
ka: გა_დიდება

en: Out
ka: და_პატარავება

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Fit
ka: გაშალე

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ka: სანაგვე ყუთი

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Show the application's version
ka: პროგრამის ვერსია
