eom 1.25.0 - en to kab translation catalogue (35 entries)

en: _Remove from Toolbar
kab: _Kkes seg ufeggag n ifecka

en: _Delete Toolbar
kab: _Kkes afeggag n ifecka

en: Eye of MATE
kab: Tiṭ n MATE

en: _Close
kab: _Mdel

en: Type:
kab: Anaw:

en: Location:
kab: Emplacement :

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: Options
kab: Iɣewwaṛen

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: Background
kab: Arrière-plan

en: Size
kab: Taille

en: Type
kab: Anaw

en: Focal Length
kab: Teɣzi n udikan

en: Open Folder
kab: Ldi akaram

en: _Retry
kab: _Eɛreḍ tikkelt-nniḍen

en: Other
kab: Wiyaḍ

en: Unknown
kab: Arussin

en: Image
kab: Tugna

en: None
kab: Ula yiwen

en: Preview
kab: Aperçu

en:  (invalid Unicode)
kab:  (Unicode arameɣtu)

en: _Reload
kab: _Smiren

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _View
kab: Sk_en

en: _Go
kab: _Ddu

en: Close window
kab: Mdel asfaylu

en: _About
kab: _Ɣef

en: _Save
kab: _Sekles

en: _Undo
kab: Se_fsex

en: _Copy
kab: _Suken

en: Zoom _Out
kab: _Semẓi

en: Right
kab: Ayfus

en: Left
kab: Aẓelmaḍ

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
kab: Iḍumman

en: Properties
kab: Tulmisin
