eom 1.25.0 - en to ky translation catalogue (268 entries)

en: Show “_%s”
ky: «_%s» көрсөтүү

en: _Move on Toolbar
ky: Аспап панелине _ташуу

en: Move the selected item on the toolbar
ky: Тандалган элементти аспап панелине ташуу

en: _Remove from Toolbar
ky: Аспап панелинен ө_чүрүү

en: Remove the selected item from the toolbar
ky: Тандалган элементти аспап панелинен өчүрүү

en: _Delete Toolbar
ky: Аспап панелин ө_чүрүү

en: Remove the selected toolbar
ky: Тандалган аспап панелин өчүрүү

en: Separator
ky: Бөлгүч

en: Eye of MATE
ky: MATE көзү

en: Eye of MATE Image Viewer
ky: «MATE көзү» аттуу сүрөт көрсөткүчү

en: Browse and rotate images
ky: Сүрөттөрдү көрүү жана айлантуу

en: Image Properties
ky: Сүрөт касиеттери

en: _Previous
ky: _Мурунку

en: _Next
ky: _Кийинки

en: _Close
ky: _Жабуу

en: Name:
ky: Аты:

en: Width:
ky: Туурасы:

en: Height:
ky: Бийиктиги:

en: Type:
ky: Түрү:

en: Bytes:
ky: Байты:

en: Location:
ky: Дареги:

en: General
ky: Жалпы

en: Aperture Value:
ky: Апертура мааниси:

en: Exposure Time:
ky: Экспозиция убакыты:

en: Focal Length:
ky: Фокус аралыгы:

en: Flash:
ky: Жаркы:

en: ISO Speed Rating:
ky: ISO сезгичтиги:

en: Metering Mode:
ky: Ченөө режими:

en: Camera Model:
ky: Камера модели:

en: Date/Time:
ky: Датасы/убакыты:

en: Description:
ky: Баяндамасы:

en: Keywords:
ky: Ачкыч сөздөрү:

en: Author:
ky: Автору:

en: Copyright:
ky: Автордук укуктары:

en: Details
ky: Деталдар

en: Metadata
ky: Метамаалыматтар

en: Save As
ky: Ат коюп сактоо

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: <b>%f:</b> original filename
ky: <b>%f:</b> асыл нуска файл аты

en: <b>%n:</b> counter
ky: <b>%n:</b> эсептегич

en: Choose a folder
ky: Каталогду тандоо

en: Destination folder:
ky: Дайындоо каталогу:

en: Filename format:
ky: Файл атынын форматы:

en: File Path Specifications
ky: Файл жолунун спецификациялары

en: Start counter at:
ky: Эсептегичтин башталышы:

en: Replace spaces with underscores
ky: Боштуктарды астын сызууга алмаштыруу

en: Options
ky: Параметрлер

en: Rename from:
ky: Өзгөртүүгө чейин:

en: To:
ky: Кимге:

en: File Name Preview
ky: Файл атын көрүү

en: Eye of MATE Preferences
ky: «MATE көзү» программасынын ырастоолору

en: _Help
ky: _Жардам

en: Image Enhancements
ky: Сүрөттү жакшыртуу

en: Smooth images when zoomed-_out
ky: Сүрөттөрдү к_ичирейтүү учурунда тегиздөө

en: Smooth images when zoomed-_in
ky: Сүрөттөрдү ч_оңойтуу учурунда тегиздөө

en: _Automatic orientation
ky: _Автоматтык ориентация

en: Background
ky: Фон

en: As custom color:
ky: Тандалган түстөй:

en: Background Color
ky: Фон түсү

en: Transparent Parts
ky: Тунук жерлер

en: As custom c_olor:
ky: Тандалган _түстөй:

en: Color for Transparent Areas
ky: Тунук жерлердин түсү

en: As _background
ky: _Фондой

en: Image View
ky: Сүрөт көрүү

en: Image Zoom
ky: Сүрөттү масштабдоо

en: E_xpand images to fit screen
ky: Сүрөттөрдү экрандын өлчөмүнө чейин кейңейтүү

en: Sequence
ky: Ырааттуулук

en: _Switch image after:
ky: Сүрөттү _которуу убагы:

en: seconds
ky: секунда

en: _Loop sequence
ky: Ырааттуулугун _циклдөө

en: Slideshow
ky: Слайд-шоу

en: Plugins
ky: Плагиндер

en: Size
ky: Өлчөмү

en: Type
ky: Түрү

en: Folder
ky: Папка

en: Camera
ky: Камера

en: Date
ky: Дата

en: Time
ky: Убакыт

en: Focal Length
ky: Фокус аралыгы

en: Automatic orientation
ky: Автоматтык ориентация

en: Use a custom background color
ky: Башка фон түсүн колдонуу

en: Interpolate Image
ky: Сүрөттү интерполяциялоо

en: Extrapolate Image
ky: Сүрөттү экстраполяциялоо

en: Transparency indicator
ky: Тунуктук индикатору

en: Scroll wheel zoom
ky: Чычкан дөңгөлөгү менен масштабдоо

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ky: Масштабдоо үчүн чычкан дөңгөлөгү колдонулуулабы дегенин дайындайт.

en: Zoom multiplier
ky: Масштабдоо коэффициенти

en: Transparency color
ky: Тунуктуктун түсү

en: Loop through the image sequence
ky: Сүрөт ырааттуулугун циклдөө

en: Show/Hide the window toolbar.
ky: Аспап панелин көрсөтүү/жашыруу.

en: Show/Hide the window statusbar.
ky: Абал сабын көрсөтүү/жашыруу.

en: Show/Hide the image collection pane.
ky: Сүрөт коллекциясынын панелин көрсөтүү/жашыруу.

en: Show/Hide the window side pane.
ky: Каптал панелди көрсөтүү/жашыруу.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
ky: Сүрөт коллекциясынын панелиндеги тегеретүү кнопкаларын көрсөтүү/жашыруу

en: Trash images without asking
ky: Сүрөттөрдү суроосуз себетке ташуу

en: Active plugins
ky: Активдүү плагиндер

en: Fullscreen with double-click
ky: Кош басуу менен толук экранга өтүү

en: Reload Image
ky: Сүрөттү кайтадан жүктөө

en: Reload current image
ky: Кезектеги сүрөттү кайтадан жүктөө

en: Date in statusbar
ky: Абал сабындагы дата

en: Close _without Saving
ky: Сакта_бай жабуу

en: Question
ky: Суроо

en: If you don't save, your changes will be lost.
ky: Эгер сактабасаңыз, өзгөртүүлөрүңүз таптакырга жоголот.

en: Save changes to image "%s" before closing?
ky: «%s» сүрөтүнүн өзгөртүүлөрүн жабуу алдында сактайсызбы?

en: S_elect the images you want to save:
ky: Сактоо үчүн сүрөттөрдү _тандаңыз:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ky: Эгер сактабасаңыз, бардык өзгөртүүлөрүңүз такырга жоголот.

en: File format is unknown or unsupported
ky: Файл форматы белгисиз же колдолбойт

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ky: .png же .jpg сыяктуу кеңейтүүлөрүн колдонуп аракет кылып көрүңүз.

en: All Files
ky: Бардык файлдар

en: All Images
ky: Бардык сүрөттөр

en: Open Image
ky: Сүрөттү ачуу

en: Save Image
ky: Сүрөттү сактоо

en: Open Folder
ky: Папканы ачуу

en: Transformation on unloaded image.
ky: Жүктөлө элек сүрөттү өзгөртүү.

en: Transformation failed.
ky: Өзгөртүү оңунан чыккан жок.

en: EXIF not supported for this file format.
ky: Бул файл форматы үчүн EXIF колдолбойт.

en: Image loading failed.
ky: Сүрөттү жүктөө оңунан чыккан жок.

en: No image loaded.
ky: Сүрөт жүктөлгөн жок.

en: Temporary file creation failed.
ky: Убактылуу файлын жаратуу оңунан чыккан жок.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ky: Сактоо үчүн убактылуу файлын жаратуу оңунан чыккан жок: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ky: JPEG файлын жүктөө үчүн эсти бөлүү мүмкүн эмес

en: _Retry
ky: _Кайталоо

en: Could not load image '%s'.
ky: «%s» сүрөтүн жүктөө оңунан чыккан жок.

en: No images found in '%s'.
ky: '%s' дарегинде сүрөттөр табылган жок.

en: The given locations contain no images.
ky: Көрсөтүлгөн жайгашкан жерлеринде сүрөттөр жок.

en: Image Data
ky: Сүрөт маалыматтары

en: Image Taking Conditions
ky: Сүрөткө тартуу шарттары

en: Maker Note
ky: Автордун эскертүүлөрү

en: Other
ky: Башкалар

en: XMP Other
ky: XMP башкасы

en: Tag
ky: Теги

en: Value
ky: Мааниси

en: North
ky: Түндүк

en: East
ky: Чыгыш

en: West
ky: Батыш

en: South
ky: Түштүк

en: %.1f (lens)
ky: %.1f (объектив)

en: %.1f (35mm film)
ky: %.1f (35 мм тасмасы)

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Image Settings
ky: Сүрөт параметрлери

en: Image
ky: Сүрөт

en: The image whose printing properties will be set up
ky: Басма касиеттери ырастала турган сүрөт

en: Page Setup
ky: Барактын параметрлери

en: Position
ky: Турган жери

en: _Left:
ky: _Сол:

en: _Right:
ky: _Оң:

en: _Top:
ky: _Үстү:

en: _Bottom:
ky: _Асты:

en: C_enter:
ky: _Борбор:

en: None
ky: Жок

en: Horizontal
ky: Түзүнөн

en: Vertical
ky: Тигинен

en: Both
ky: Экөө тең

en: _Width:
ky: _Туурасы:

en: _Height:
ky: _Бийиктиги:

en: _Scaling:
ky: _Масштабы:

en: _Unit:
ky: _Бирдиги:

en: Millimeters
ky: Миллиметр

en: Inches
ky: Дюйм

en: Preview
ky: Үлгүлөр

en: as is
ky: өзгөртүүсүз

en: Taken on
ky: Тартылганы

en: At least two file names are equal.
ky: Кеминде эки файл аты бирдей.

en: Could not display help for Eye of MATE
ky: «MATE көзү» программасынын жардамын көрсөтүү оңунан чыккан жок

en:  (invalid Unicode)
ky:  (туура эмес Юникод)

en: _Reload
ky: _Кайтадан жүктөө

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ky: Жа_шыруу

en: Use "%s" to open the selected image
ky: Тандалган сүрөттү ачуу үчүн «%s» программасын колдонуу

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
ky: «%s» сүрөтүн сактоодо (%u/%u)

en: Opening image "%s"
ky: «%s» сүрөтүн ачууда

en: Leave Fullscreen
ky: Толук экрандан чыгуу

en: Error printing file:
    %s
ky: Файлды басып чыгаруу учурундагы ката:
    %s

en: Toolbar Editor
ky: Аспап панелинин редактору

en: _Reset to Default
ky: Баштапкыга _түшүрүү

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ky: Бул программа ― эркин программалык камсыздоо; Free Software Foundation менен жарыяланган GNU General Public License'тин шартына ылайыктап таратып же өзгөртсөңүз болот; же 2 версиясындагы лицензия менен, же (өз ыктыярыңыз боюнча) каалаган кечки версиясы менен.

en: _Open Background Preferences
ky: Фон ырастоолорун _ачуу

en: Saving image locally…
ky: Сүрөттү дискке сактоо…

en: Move to _Trash
ky: С_ебетке ташуу

en: _Do not ask again during this session
ky: Бул сеанс учурунда сура_боо

en: Couldn't access trash.
ky: Себетке кирүү мүмкүн эмес.

en: Couldn't delete file
ky: Файлды өчүрүү оңунан чыккан жок

en: Error on deleting image %s
ky: %s сүрөтүн өчүрүү учурундагы ката

en: _Image
ky: _Сүрөт

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Go
ky: Ө_түү

en: _Tools
ky: _Аспаптар

en: _Open…
ky: _Ачуу…

en: Open a file
ky: Файлды ачуу

en: Close window
ky: Терезени жабуу

en: T_oolbar
ky: А_спап панели

en: Edit the application toolbar
ky: Тиркеменин аспап панелин оңдоо

en: Prefere_nces
ky: _Ырастоолор

en: Preferences for Eye of MATE
ky: «MATE көзү» программасынын ырастоолору

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: Help on this application
ky: Бул тиркеме боюнча жардам

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: About this application
ky: Бул тиркеме жөнүндө

en: _Toolbar
ky: _Аспап панели

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ky: Аспап панелинин көрүнүүсүн кезектеги терезеден которот

en: _Statusbar
ky: _Абал сабы

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ky: Абал сабынын көрүнүүсүн кезектеги терезеден которот

en: _Image Collection
ky: _Сүрөт коллекциясы

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ky: Сүрөт коллекциясынын панелинин көрүнүүсүн кезектеги терезеден которот

en: Side _Pane
ky: Каптал _панель

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ky: Каптал панелдин көрүнүүсүн кезектеги терезеден которот

en: _Save
ky: _Сактоо

en: Save changes in currently selected images
ky: Кезектеги тандалган сүрөттөрдүн өзгөртүүлөрүн сактоо

en: Open _with
ky: Башка _программадан ачуу

en: Open the selected image with a different application
ky: Тандалган сүрөттү башка программадан ачуу

en: Save _As…
ky: Ат _коюп сактоо…

en: Save the selected images with a different name
ky: Тандалган сүрөттөргө бөлөк ат коюп сактоо

en: _Print…
ky: _Басма…

en: Print the selected image
ky: Тандалган сүрөттү басып чыгаруу

en: Prope_rties
ky: Касие_ттери

en: Show the properties and metadata of the selected image
ky: Тандалган сүрөттүн касиеттерин жана метамаалыматтарын көрсөттүү

en: _Undo
ky: _Жокко чыгаруу

en: Undo the last change in the image
ky: Сүрөттөгү акыркы өзгөртүүнү жокко чыгаруу

en: Flip _Horizontal
ky: _Түзүнөн чагылтуу

en: Mirror the image horizontally
ky: Сүрөттү түзүнөн чагылтуу

en: Flip _Vertical
ky: _Тигинен чагылтуу

en: Mirror the image vertically
ky: Сүрөттү тигинен чагылтуу

en: _Rotate Clockwise
ky: Саатын жебеси боюнча _буруу

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ky: Сүрөттү сааттын жебеси боюнча 90° буруу

en: Rotate Counterc_lockwise
ky: _Сааттын жебесине каршы буруу

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ky: Сүрөттү сааттын жебесине каршы 90° буруу

en: Set as _Desktop Background
ky: _Иш столунун фону кылып орнотуу

en: Set the selected image as the desktop background
ky: Тандалган сүрөттү иш столунун фону кылып орнотуу

en: Move the selected image to the trash folder
ky: Тандалган сүрөттү себетке ташуу

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Zoom In
ky: _Чоңойтуу

en: Enlarge the image
ky: Сүрөттү чоңойтуу

en: Zoom _Out
ky: _Кичирейтүү

en: Shrink the image
ky: Сүрөттү кичирейтүү

en: _Normal Size
ky: Кади_мкидей өлчөм

en: Show the image at its normal size
ky: Сүрөттү кадимкидей өлчөмүндө көрсөтүү

en: _Best Fit
ky: Терезеге _батыруу

en: Fit the image to the window
ky: Сүрөттү терезеге батыруу

en: _Fullscreen
ky: _Толук экран

en: Show the current image in fullscreen mode
ky: Кезектеги сүрөттү толук экран режиминен көрсөтүү

en: Pause Slideshow
ky: Слайд-шоуду бир азга токтотуу

en: Pause or resume the slideshow
ky: Слайд-шоуду бир азга токтотуу же кайтадан баштоо

en: _Previous Image
ky: _Мурунку сүрөт

en: Go to the previous image of the collection
ky: Коллекциянын мурунку сүрөтүнө өтүү

en: _Next Image
ky: _Кийинки сүрөт

en: Go to the next image of the collection
ky: Коллекциянын кийинки сүрөтүнө өтүү

en: _First Image
ky: _Биринчи сүрөт

en: Go to the first image of the collection
ky: Коллекциянын биринчи сүрөтүнө өтүү

en: _Last Image
ky: _Акыркы сүрөт

en: Go to the last image of the collection
ky: Коллекциянын акыркы сүрөтүнө өтүү

en: _Random Image
ky: _Кокустук сүрөт

en: Go to a random image of the collection
ky: Коллекциянын кокустук сүрөтүнө өтүү

en: Start a slideshow view of the images
ky: Коллекциядагы сүрөттөрдүн слайд-шоусун жүргүзүү

en: Right
ky: Оңго буруу

en: Left
ky: Солго буруу

en: In
ky: Чоңойтуу

en: Out
ky: Кичирейтүү

en: Normal
ky: Кадимкидей

en: Fit
ky: Эбине келтирүү

en: Collection
ky: Сүрөт коллекциясы

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ky: Себет

en: Properties
ky: Касиеттери

en: Open in fullscreen mode
ky: Толук экран режиминен ачуу

en: Disable image collection
ky: Сүрөт коллекциясын өчүрүү

en: Open in slideshow mode
ky: Слайд-шоу режиминде ачуу

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ky: Кезектегини колдонуунун ордуна жаңы көчүрмөнү жүргүзүү

en: Show the application's version
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: [FILE…]
ky: [ФАЙЛ…]
