eom 1.25.0 - en to mai translation catalogue (163 entries)

en: Show “_%s”
mai: देखाबू “_%s”

en: _Move on Toolbar
mai: अओजारपट्टी पर लए जाउ (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
mai: चयनित मदकेँ अओजारपट्टीमे घसकाबू

en: _Remove from Toolbar
mai: अओजारपट्टी सँमेटाबू (_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
mai: चयनित मदकेँ अओजारपट्टी सँ हटाबू

en: _Delete Toolbar
mai: अओजारपट्टीमेटाबू (_D)

en: Remove the selected toolbar
mai: चयनित अओजारपट्टी हटाबू

en: Separator
mai: विभाजक

en: Eye of MATE
mai: गनोम क' आँखि

en: Image Properties
mai: चित्र विशेषता

en: _Previous
mai: पछिला (_P)

en: _Next
mai: अगिला (_N)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: Name:
mai: नाम:

en: Type:
mai: प्रकार:

en: Location:
mai: स्थानः

en: General
mai: सामान्य

en: Description:
mai: विवरण:

en: Keywords:
mai: बीजशब्द:

en: Author:
mai: लेखक:

en: Copyright:
mai: कॉपीराइट:

en: Details
mai: विवरण

en: Metadata
mai: मेटाडाटा

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: Start counter at:
mai: गिनती एतए सँ शुरू करू:

en: Options
mai: विकल्प

en: To:
mai: प्रति:

en: Eye of MATE Preferences
mai: गनोमक आँख हेतु वरीयतासभ

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Automatic orientation
mai: स्वचालित अभिमुखन (_A)

en: Background
mai: पृष्ठभूमि

en: Background Color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: As check _pattern
mai: चेक पैटर्न जहिना (_p)

en: As custom c_olor:
mai: पसंदीदा रंग जहिना (_o)

en: Color for Transparent Areas
mai: पारदर्शी क्षेत्रसभ लेल रंग

en: As _background
mai: पृष्ठभूमि जहिना (_b)

en: Image View
mai: बिंब दृश्य

en: E_xpand images to fit screen
mai: स्क्रीनमे फिट बैठबाक लेल बिंब पसारू (_x)

en: _Switch image after:
mai: एकर बाद बिंब स्विच करू (_S):

en: seconds
mai: सकेण्ड

en: _Loop sequence
mai: लूप शृंखला (_L)

en: Slideshow
mai: स्लाइडशो

en: Plugins
mai: प्लगइन्स

en: Size
mai: आकार

en: Type
mai: प्रकार

en: Folder
mai: फ़ोल्डर

en: Camera
mai: कैमरा

en: Date
mai: दिनांक

en: Time
mai: समय

en: Focal Length
mai: फोकल नमाइ

en: Automatic orientation
mai: स्वचालित अभिमुखन

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
mai: की EXIF अभिमुखन पर आधारित बिंबकेँ स्वतः घुमाबल जएनाइ चाही अथवा नहि.

en: Interpolate Image
mai: बिंब अंतर्वेशित करू

en: Transparency indicator
mai: पारदर्शिता सूचक

en: Transparency color
mai: पारदर्शी रंग

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
mai: जँ पारदर्शी कुँजीमे रंग मूल्य अछि, तखन ई कुँजी निर्धारित करैत अछि जे कओन रंग पारदर्शिता केँ प्रदर्शित करबा मे उपयोगमे लेल जएताह.

en: Loop through the image sequence
mai: बिंब शृंखला क' द्वारा लूप करू

en: Allow zoom greater than 100% initially
mai: प्रारंभमे 100% सँ बेसी ज़ूम स्वीकारू

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
mai: जँ एकरा गलत नियत कएल जाएत अछि तँ बिंब केँ स्क्रीन क' अनुरूप पसारल नहि जएताह.

en: Delay in seconds until showing the next image
mai: अगिला बिंब देखाबै सँ पहिला सकेण्डमे देरी

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
mai: 0 सँ अधिक मूल्य ई निर्धारित करैत अछि जे एकटा बिंब एतबा सकेण्ड तक स्क्रीन पर रहताह, जखन तक अगिला स्वचालित रूपसँ देखाइ पड़ताह. शून्य स्वचालित ब्राउज़िंगकेँ अक्षम कए देत अछि.

en: Active plugins
mai: प्लगिन सक्रिय

en: Close _without Saving
mai: बिनु सहेजने बन्न करू (_w)

en: Question
mai: प्रश्न

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: All Images
mai: सभ बिंब

en: Save Image
mai: चित्र सहेजू

en: Open Folder
mai: फोल्डर खोलू

en: Transformation on unloaded image.
mai: अनलोडेड बिंबमे बदलू

en: EXIF not supported for this file format.
mai: EXIF एहि फाइल प्रारूप क'लेल समर्थित नहि अछि.

en: No image loaded.
mai: कोनो बिंब लोडेड नहि.

en: Temporary file creation failed.
mai: अस्थाइ फाइल निर्माण बिफल.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
mai: %s केँ सहेजब लेल अस्थाइ फाइल तैआर नहि कए सकल

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
mai: JPEG फाइल केँ लोड करब लेल मेमोरी बांटल नहि जाए सकल

en: _Retry
mai: पुनः कोशिश करू (_R)

en: Image Data
mai: बिंब डाटा

en: Image Taking Conditions
mai: बिंब लेबाक परिस्थितिसभ

en: Maker Note
mai: बनोनिहारक टिप्पणी

en: Other
mai: आन

en: Tag
mai: टैग

en: Value
mai: मान

en: North
mai: उत्तर

en: East
mai: पूर्व

en: West
mai: पश्चिम

en: South
mai: दक्षिण

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Image
mai: बिंब

en: Page Setup
mai: पृष्ठ सेटअप

en: Position
mai: स्थिति

en: _Left:
mai: बामाँ (_L):

en: _Right:
mai: दहिन्ना (_R):

en: _Top:
mai: उप्पर (_T):

en: _Bottom:
mai: नीच्चाँ (_B):

en: None
mai: किछु नहि

en: Horizontal
mai: क्षैतिज

en: Vertical
mai: लम्बवत

en: Both
mai: दुनू

en: _Width:
mai: चओड़ाइ (_W):

en: _Height:
mai: उँचाइ (_H):

en: _Unit:
mai: एकाइ (_U):

en: Millimeters
mai: मिलीमीटर

en: Inches
mai: इंच

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: as is
mai: जहिना अछि

en: At least two file names are equal.
mai: कम सँ कम दुइ फाइल नाम समान अछि.

en: Could not display help for Eye of MATE
mai: गनोमक आँखि लेल मद्दति नहि देखाए सकत

en:  (invalid Unicode)
mai: (अवैध यूनिकोड)

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: Leave Fullscreen
mai: फुलस्क्रीन छोड़ू

en: Error printing file:
    %s
mai: फाइल छापबमे त्रुटि:
    %s

en: Toolbar Editor
mai: अओजारपट्टी संपादक

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
mai: ई प्रोग्राम फ्री सोफ्टवेयर अछि; अहाँ एकरा पुनर्वितरित कए सकैत छी आओर/अथवाएकरा GNU जनरल पब्लिक लाइसेंसक शर्तक अधीन रूपांतरित कए सकैत छीजहिना फ्री सोफ्टवेयर फाउंडेशनक द्वारा प्रकाशित कएल गेल अछि; अथवा तँ लाइसेंस क' संस्करण 2अथवा कोनो बादबला संस्करण (अहाँक विकल्प अनुसार).

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
mai: ई प्रोग्रामकेँ एहि आशासँ वितरित कएल गेल अछि जे ई उपयोगी हएताह, मुदा बिनु कोनो वारंटीक; एतय तक जे बिनि कोनो मर्चेंटेबिलिटी अथवा खास उद्देश्य क'लेल फिटनेस क' वारंटीक.  GNU जनरल पब्लिक लाइसेंसकेँ बेसी विस्तार क'लेल देखू.

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे
    "%s" केँ रद्दीमे देब चाहैत छी?

en: Move to _Trash
mai: रद्दीमे लए जाउ (_T)

en: Couldn't access trash.
mai: रद्दी पर पंहुच नहि पाबि सकल.

en: Error on deleting image %s
mai: बिंब %s मेटाबैमे त्रुटि

en: _Image
mai: चित्र (_I)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: _Go
mai: जाउ (_G)

en: _Tools
mai: अओजार (_T)

en: Open a file
mai: एकटा फ़ाइल खोलू

en: Close window
mai: विंडो बन्न करू

en: T_oolbar
mai: अओजारपट्टी (_o)

en: Prefere_nces
mai: वरीयतासभ (_n)

en: Preferences for Eye of MATE
mai: ग्नोमक आँखि लेल वरीयतासभ

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: About this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' बारेमे

en: _Toolbar
mai: अओजारपट्टी (_T)

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
mai: मोजुदा विंडोमे अओजार पट्टीक दृश्यता बदलू

en: _Statusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_S)

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
mai: मोजुदा विंडोमे प्रस्थिति पट्टीक दृश्यता बदलू

en: _Image Collection
mai: बिंब संग्रह (_I)

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
mai: मोजुदा विंडोमे बिंब संग्रह पैनक दृश्यता बदलू

en: Side _Pane
mai: किनार क' पट्टी (_P)

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Undo
mai: पूर्ववत् करू (_U)

en: Flip _Horizontal
mai: क्षैतिज पलटू (_H)

en: Flip _Vertical
mai: लंबबत पलटू (_V)

en: _Rotate Clockwise
mai: दक्षिणावर्त घुमावू (_R)

en: Rotate Counterc_lockwise
mai: बामावर्त घुमावू (_l)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Zoom In
mai: आकार पैघ करू (_Z)

en: Zoom _Out
mai: छोट आकार (_O)

en: _Normal Size
mai: सामान्य आकार (_N)

en: _Best Fit
mai: सर्वोत्तम अनुरूप (_B)

en: _Fullscreen
mai: फुलस्क्रीन (_F)

en: _Previous Image
mai: पछिला बिंब (_P)

en: _Next Image
mai: अगिला बिंब (_N)

en: _First Image
mai: पहिला बिंब (_F)

en: _Last Image
mai: अंतिम बिंब (_L)

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Left
mai: बामाँ

en: In
mai: भीतर

en: Out
mai: बाहर

en: Normal
mai: सामान्य

en: Fit
mai: अनुरूप

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
mai: रद्दी

en: Properties
mai: गुण

en: Show the application's version
mai: अनुप्रयोग संस्करण देखाबू
