eom 1.25.0 - en to nb translation catalogue (327 entries)

en: Show “_%s”
nb: Vis «_%s»

en: _Move on Toolbar
nb: _Flytt på verktøylinje

en: Move the selected item on the toolbar
nb: Flytt valgt oppføring på verktøylinjen

en: _Remove from Toolbar
nb: Fje_rn verktøylinje

en: Remove the selected item from the toolbar
nb: Fjern valgt oppføring fra verktøylinjen

en: _Delete Toolbar
nb: F_jern verktøylinje

en: Remove the selected toolbar
nb: Fjern valgt verktøylinje

en: Separator
nb: Skillelinje

en: Simple image viewer
nb: Enkel bildeviser

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
nb: Eye of MATE er en enkel fremviser for å se igjennom bilder på din datamaskin. Når et bilde er lastet inn, kan du forstørre og rotere bildet, og også se påfølgende bilder i mappen bildet ble lastet inn fra.

en: Eye of MATE Image Viewer
nb: Eye of MATE bildevisning

en: Browse and rotate images
nb: Bla gjennom og roter bilder

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
nb: bilde;vise;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;foto;utforske;miniatyrbilder;rotere;

en: Image Properties
nb: Egenskaper for bilde

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: _Close
nb: _Lukk

en: Name:
nb: Navn:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Bytes:
nb: Byte:

en: Location:
nb: Plassering:

en: General
nb: Generelt

en: Aperture Value:
nb: Blenderåpning:

en: Exposure Time:
nb: Eksponeringstid:

en: Focal Length:
nb: Brennvidde:

en: Flash:
nb: Blitz:

en: ISO Speed Rating:
nb: ISO-verdi:

en: Metering Mode:
nb: Lysmålingsmodus:

en: Camera Model:
nb: Kameramodell:

en: Date/Time:
nb: Dato/klokkeslett:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Details
nb: Detaljer

en: Save As
nb: Lagre som

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Save _As
nb: Lagre _som

en: <b>%f:</b> original filename
nb: <b>%f:</b> opprinnelig filnavn

en: <b>%n:</b> counter
nb: <b>%n:</b> teller

en: Choose a folder
nb: Velg en mappe

en: Destination folder:
nb: Målmappe:

en: Filename format:
nb: Format for filnavn:

en: File Path Specifications
nb: Spesifisert filsti

en: Start counter at:
nb: Start teller på:

en: Replace spaces with underscores
nb: Erstatt mellomrom med understreking

en: Options
nb: Valg

en: Rename from:
nb: Endre navn fra:

en: To:
nb: Til:

en: File Name Preview
nb: Forhåndsvisning av filnavn

en: Eye of MATE Preferences
nb: Brukervalg for Eye of MATE

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Image Enhancements
nb: Bildeforbedringer

en: Smooth images when zoomed-_out
nb: Jevn ut bilder som for_minskes

en: Smooth images when zoomed-_in
nb: Jevn ut bilder som _forstørres

en: _Automatic orientation
nb: _Automatisk orientering

en: Background
nb: Bakgrunn

en: As custom color:
nb: Som egendefinert farge:

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Transparent Parts
nb: Gjennomsiktige deler

en: As check _pattern
nb: Som _rutemønster

en: As custom c_olor:
nb: Som tilpasset f_arge:

en: Color for Transparent Areas
nb: Farge for gjennomsiktige områder

en: As _background
nb: Som _bakgrunn

en: Image View
nb: Bildevisning

en: Image Zoom
nb: Bildeforstørrelse

en: E_xpand images to fit screen
nb: _Utvid bilder til å passe skjermen

en: Sequence
nb: Sekvens

en: _Switch image after:
nb: _Bytt bilde etter:

en: seconds
nb: sekunder

en: _Random sequence
nb: _Tilfeldig sekvens

en: _Loop sequence
nb: _Løkkesekvens

en: Slideshow
nb: Lysbildevisning

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Size
nb: Størrelse

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: Folder
nb: Mappe

en: Aperture
nb: Blenderverdi

en: Exposure
nb: Eksponeringstid

en: ISO
nb: ISO-verdi

en: Metering
nb: Lysmålingsmodus

en: Camera
nb: Kamera

en: Date
nb: Dato

en: Time
nb: Tid

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Automatic orientation
nb: Automatisk orientering

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
nb: Om bildet skal roteres automatisk basert på EXIF-orientering.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
nb: Fargen som brukes til å fylle området bak bildet. Hvis use-background-color nøkkelen ikke er satt blir fargen bestemt av aktiv GTK+drakt.

en: Use a custom background color
nb: Bruk en egendefinert bakgrunnsfarge

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
nb: Hvis dette er aktivert, vil fargen satt av background-colour nøkkelen bli brukt til å fylle området bak bildet. Hvis den ikke er satt, vil gjeldende GTK+drakt bestemme fyllfargen.

en: Interpolate Image
nb: Interpoler bilde

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
nb: Om bildet skal interpoleres ved forminskning. Dette gir bedre kvalitet, men er noe tregere enn ikke-interpolerte bilder.

en: Extrapolate Image
nb: Ekstrapoler bilde

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
nb: Om bildet skal ekstrapoleres ved forstørrelse. Dette gir en uskarp effekt og er noe tregere enn ikke-ekstrapolerte bilder.

en: Transparency indicator
nb: Indikator for gjennomsiktighet

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
nb: Bestemmer hvordan gjennomsiktighet vises. Gyldige verdier er 'checked', 'color' og 'none'. Hvis en farge er valgt, bestemmer trans-colour -nøkkelen dem amgitte fargeverdien.

en: Scroll wheel zoom
nb: Forstørr med musehjul

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
nb: Om musehjulet skal brukes til å forstørre eller ikke.

en: Zoom multiplier
nb: Forstørrelsesfaktor

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
nb: Faktor som skal brukes ved bruk av mushjulet for forstørrelse. Denne verdien definerer forstørrelsessteg til bruk for hver rullehendelse. 0.05 gir f.eks 5% forstørrelse for hver forstørrelseshendelse og 1.00 gir 100% per steg.

en: Transparency color
nb: Farge for gjennomsiktighet

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
nb: Hvis nøkkel for gjennomsiktighet har verdien COLOR bestemmer denne nøkkelen farge som brukes for å indikere gjennomsiktighet.

en: Randomize the image sequence
nb: Tilfeldiggjør bildesekvensen

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
nb: Om bildesekvensen skal vises i en tilfeldig løkke.

en: Loop through the image sequence
nb: Kontinuerlig visning av bildesekvensen

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
nb: Om bildesekvensen skal vises i en uendelig løkke.

en: Allow zoom greater than 100% initially
nb: Tillat forstørring større enn 100% ved start

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
nb: Hvis dette settes til FALSE vil ikke små bilder strekkes for å passe til skjermen.

en: Delay in seconds until showing the next image
nb: Pause i sekunder før visning av neste bilde

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
nb: En verdi større enn 0 bestemmer antall sekunder før neste bilde vises automatisk. Null deaktiverer automatisk fremvisning.

en: Show/Hide the window toolbar.
nb: Vis/skjul vinduets verktøylinje.

en: Show/Hide the window statusbar.
nb: Vis/skjul vinduets statuslinje.

en: Show/Hide the image collection pane.
nb: Vis/skjul bildesamlingsområdet.

en: Image collection pane position.
nb: Posisjon for bildeansamlingspanel.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
nb: Om bildesamlingsområdet skal kunne endre størrelse eller ikke.

en: Show/Hide the window side pane.
nb: Vis/skjul vinduets sidelinje.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
nb: Vis/skjul rulleknapper for bildesamlingsområdet.

en: Close main window without asking to save changes.
nb: Lukk hovedvinduet uten å spørre om å lagre endringer.

en: Trash images without asking
nb: Slett bilder uten å spørre

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
nb: Hvis aktivert, vil Eye of MATE ikke spørre om bekreftelse når bilder flyttes til papirkurven. Programmet vil dog stadig spørre om filene ikke kan flyttes til papirkurven og i steden for bil bli slettet.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
nb: Hvorvidt metadatalisten i egenskaper-dialogen skal ha sin egen side.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
nb: Hvis aktivert, vil den detaljerte listen over metadata i egenskapsdialogvinduet flyttes til sin egen side i dialogvinduet. Dette gjør dialogvinduet mer anvendelig på mindre skjermer, eksempelvis nettbærbare. Hvis avslått, vil kontrollen bli innebygd i «Metadata»-siden.

en: External program to use for editing images
nb: Eksternt program til bruk for redigering av bilder

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
nb: Skrivebordsfilnavnet (inkludert «.desktop») av programmet til bruk for redigering av bilder (når "Rediger bilde" verktøyslinjen klikkes). Sett til en tom streng for å skru dette av.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
nb: Om filvelger skal bruke bilder fra brukers mappe hvis ingen bilder er lastet.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
nb: Hvis aktivert, og inget bilde er innlest i aktivt vindu, vil filvelgeren vis brukerens bilde ved bruk av XDG spesielle brukermapper. Hvis avskrudd eller hvis bildemappa ikke har blitt satt opp, vil det vise gjeldende arbeidsmappe.

en: Active plugins
nb: Aktive tillegg

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nb: Liste med aktive tillegg. Inne holder ikke «Plassering» for aktive tillegg. Se .eom-plugin-filen for å finne «Plassering» for et gitt tillegg.

en: Fullscreen with double-click
nb: Fullskjerm med dobbeltklikk

en: Reload Image
nb: Les bilde på nytt

en: Reload current image
nb: Les dette bildet på nytt

en: Date in statusbar
nb: Dato i statuslinje

en: Close _without Saving
nb: Fortsett _uten å lagre

en: Question
nb: Spørsmål

en: If you don't save, your changes will be lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringene gå tapt.

en: Save changes to image "%s" before closing?
nb: Lagre endringer i bilde «%s» før du lukker?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
nb[0]: Det finnes %d bilde med endringer som ikke er lagret. Lagre endringer før programmet lukkes?
nb[1]: Det finnes %d bilder med endringer som ikke er lagret. Lagre endringer før programmet lukkes?

en: S_elect the images you want to save:
nb: V_elg bildene du vil lagre:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil alle endringene dine gå tapt.

en: File format is unknown or unsupported
nb: Filformatet er ukjent eller ikke støttet

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
nb: Eye of MATE kunne ikke bestemme et støttet skrivbart filformat basert på filnavnet.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
nb: Prøv en annen filtype som .png eller .jpg.

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Images
nb: Alle bilder

en: pixel | pixels
nb[0]: piksel
nb[1]: piksler

en: Open Image
nb: Åpne bilde

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Transformation on unloaded image.
nb: Transformasjon på bilde som ikke er lastet.

en: Transformation failed.
nb: Transformasjon mislyktes.

en: EXIF not supported for this file format.
nb: EXIF er ikke støttet for dette filformatet.

en: Image loading failed.
nb: Innlasting av bilde mislyktes.

en: No image loaded.
nb: Ingen bilder lastet.

en: Temporary file creation failed.
nb: Oppretting av midlertidig fil mislyktes.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
nb: Kunne ikke opprette midlertidig fil for lagring: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
nb: Kunne ikke reservere minne for lasting av JPEG-fil

en: _Retry
nb: _Prøv igjen

en: Could not load image '%s'.
nb: Kunne ikke laste bilde «%s».

en: No images found in '%s'.
nb: Ingen bilder funnet i «%s».

en: The given locations contain no images.
nb: Oppgitte plasseringer inneholder ingen bilder.

en: Image Data
nb: Bildedata

en: Image Taking Conditions
nb: Tilstand når bildet ble tatt

en: GPS Data
nb: GPS-data

en: Maker Note
nb: Utvidet metadata for kameramodell

en: Other
nb: Annet

en: XMP Rights Management
nb: XMP rettighetshåndtering

en: XMP Other
nb: XMP annet

en: Tag
nb: Merking

en: Value
nb: Verdi

en: North
nb: Nord

en: East
nb: Øst

en: West
nb: Vest

en: South
nb: Sør

en: %.1f (lens)
nb: %.1f (linse)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
nb[0]: %i × %i piksel
nb[1]: %i × %i piksler

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Image Settings
nb: Egenskaper for bilde

en: Image
nb: Bilde

en: The image whose printing properties will be set up
nb: Bilde som skal brukes til egenskaper for utskrift

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: The information for the page where the image will be printed
nb: Informasjon for siden hvor bildet skal skrives ut

en: Position
nb: Posisjon

en: _Left:
nb: _Venstre:

en: _Right:
nb: Høy_re:

en: _Top:
nb: _Topp:

en: _Bottom:
nb: _Bunn:

en: C_enter:
nb: S_entrert:

en: None
nb: Ingen

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Both
nb: Begge

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: _Scaling:
nb: _Skalering:

en: _Unit:
nb: En_het:

en: Millimeters
nb: Millimeter

en: Inches
nb: Tommer

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: as is
nb: som det er

en: Taken on
nb: Tatt

en: At least two file names are equal.
nb: Minst to filnavn er like.

en: Could not display help for Eye of MATE
nb: Kunne ikke vise hjelp for Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
nb[0]: %i × %i piksel  %s    %i%%
nb[1]: %i × %i piksler  %s    %i%%

en: _Reload
nb: L_es på nytt

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
nb: S_kjul

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
nb: Bilde «%s» er endret av et ekstert program.
    Vil du laste bildet på nytt?

en: Use "%s" to open the selected image
nb: Bruk «%s» til å åpne valgt bilde

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
nb: Lagrer bilde «%s» (%u/%u)

en: Opening image "%s"
nb: Åpner bilde «%s»

en: Leave Fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Viewing a slideshow
nb: Viser lysbilder

en: Error printing file:
    %s
nb: Feil under utskrift av fil:
    %s

en: Toolbar Editor
nb: Redigering av verktøylinje

en: _Reset to Default
nb: _Sett til forvalg

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Dette programmet er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Dette programmet distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Eye of MATE
nb: Om Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2011 Perberos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
nb: Eye of MATE er en lettbrukt bildeframviser for skrivebordsmiljøet MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
nb: Klarte ikke åpne vinduet med innstillinger for utseende:

en: _Open Background Preferences
nb: _Åpne brukervalg for bakgrunn

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
nb: Bilde «%s» er satt som skrivebordsbakgrunn.
    Vil du forandre utseende på bildet?

en: Saving image locally…
nb: Lagrer bildet lokalt …

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
nb: Er du sikker på at du vil
    flytte «%s» til papirkurven?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
nb: Fant ikke papirkurv for «%s». Er du sikker på at du vil fjerne dette bildet permanent?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
nb[0]: Er du sikker på at du vil flytte
    %d valgt bilde til papirkurven?
nb[1]: Er du sikker på at du vil flytte
    de %d valgte bildene til papirkurven?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
nb: Noen av de valgte bildene kan ikke flyttes til papirkurven og vil bli fjernet permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Move to _Trash
nb: Flytt til _papirkurv

en: _Do not ask again during this session
nb: Ikke spør i_gjen under denne økta

en: Couldn't access trash.
nb: Kunne ikke aksessere papirkurv.

en: Couldn't delete file
nb: Kunne ikke slette fil

en: Error on deleting image %s
nb: Feil under sletting av bilde %s

en: _Image
nb: _Bilde

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Go
nb: _Gå til

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: T_oolbar
nb: V_erktøylinje

en: Edit the application toolbar
nb: Rediger programmets verktøylinje

en: Prefere_nces
nb: _Brukervalg

en: Preferences for Eye of MATE
nb: Brukervalg for Eye of MATE

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Help on this application
nb: Hjelp om dette programmet

en: _About
nb: _Om

en: About this application
nb: Om dette programmet

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
nb: Endrer synlighet for verktøylinjen i aktivt vindu

en: _Statusbar
nb: _Statuslinje

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
nb: Endrer synlighet for statuslinjen i aktivt vindu

en: _Image Collection
nb: B_ildesamling

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
nb: Endre synlighet for bildesamlingsområdet i aktivt vindu

en: Side _Pane
nb: Si_defelt

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
nb: Endrer synlighet for sidelinjen i aktivt vindu

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save changes in currently selected images
nb: Lagre endringene i de aktive valgte bildene

en: Open _with
nb: Åpne _med

en: Open the selected image with a different application
nb: Åpne det valgte bildet med et annet program

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Save the selected images with a different name
nb: Lagre de valgte bildene med et annet navn

en: Open Containing _Folder
nb: Åpne inneholdende _mappe

en: Show the folder which contains this file in the file manager
nb: Vis mappen som inneholder denne filen i filhåndtereren

en: _Print…
nb: _Skriv ut …

en: Print the selected image
nb: Skriv ut valgt bilde

en: Prope_rties
nb: Egenskape_r

en: Show the properties and metadata of the selected image
nb: Vis egenskaper og metadata for det valgte bildet

en: _Undo
nb: A_ngre

en: Undo the last change in the image
nb: Angre siste endring i bildet

en: Flip _Horizontal
nb: Vend _horisontalt

en: Mirror the image horizontally
nb: Speil bildet horisontalt

en: Flip _Vertical
nb: Vend _vertikalt

en: Mirror the image vertically
nb: Speil bildet vertikalt

en: _Rotate Clockwise
nb: _Roter med klokken

en: Rotate the image 90 degrees to the right
nb: Roter bildet 90 grader til høyre

en: Rotate Counterc_lockwise
nb: Roter mot k_lokken

en: Rotate the image 90 degrees to the left
nb: Roter bildet 90 grader til venstre

en: Set as _Desktop Background
nb: Som bakgrunn for skrivebor_det

en: Set the selected image as the desktop background
nb: Sett valgt bilde som skrivebordsbakgrunn

en: Move the selected image to the trash folder
nb: Flytt valgt bilde til papirkurven

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selected image to the clipboard
nb: Kopier valgt bilde til utklippstavlen

en: _Zoom In
nb: _Forstørr

en: Enlarge the image
nb: Forstørr bildet

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: Shrink the image
nb: Krymp bildet

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: Show the image at its normal size
nb: Vis bildet i normal størrelse

en: _Best Fit
nb: _Beste tilpasning

en: Fit the image to the window
nb: Tilpass bildet til vinduet

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Show the current image in fullscreen mode
nb: Vis det aktive bildet i fullskjerm-modus

en: Pause Slideshow
nb: Sett lysbildevisning på pause

en: Pause or resume the slideshow
nb: Gjennoppta eller sett lysbildevisning på pause

en: _Previous Image
nb: F_orrige bilde

en: Go to the previous image of the collection
nb: Gå til forrige bilde i samlingen

en: _Next Image
nb: _Neste bilde

en: Go to the next image of the collection
nb: Gå til neste bilde i samlingen

en: _First Image
nb: _Første bilde

en: Go to the first image of the collection
nb: Gå til første bilde i samlingen

en: _Last Image
nb: _Siste bilde

en: Go to the last image of the collection
nb: Gå til siste bilde i samlingen

en: _Random Image
nb: Tilfel_dig bilde

en: Go to a random image of the collection
nb: Gå til et tilfeldig bilde i samlingen

en: S_lideshow
nb: _Lysbildeframvisning

en: Start a slideshow view of the images
nb: Start lysbildevisning av bildene

en: Right
nb: Høyre

en: Left
nb: Venstre

en: In
nb: Inn

en: Out
nb: Ut

en: Fit
nb: Tilpass

en: Collection
nb: Samling

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
nb: Papirkurv

en: Edit the current image using %s
nb: Rediger nåværende bilde ved bruk av %s

en: Edit Image
nb: Rediger bilde

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Open in fullscreen mode
nb: Åpne i fullskjermmodus

en: Disable image collection
nb: Slå av bildesamling

en: Open in slideshow mode
nb: Åpne i presentasjonsmodus

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
nb: Starter en ny instans i stedet for å gjenbruke en eksisterende

en: Show the application's version
nb: Viser programmets versjon

en: [FILE…]
nb: [FIL…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: Kjør «%s --help» for å se en full liste med tilgjengelige kommandolinjeflagg.
