eom 1.25.0 - en to nn translation catalogue (219 entries)

en: Show “_%s”
nn: Vis «_%s»

en: _Move on Toolbar
nn: _Flytt på verktøylinja

en: Move the selected item on the toolbar
nn: Flytt det valte elementet på verktøylinja

en: _Remove from Toolbar
nn: _Fjern frå verktøylinja

en: Remove the selected item from the toolbar
nn: Fjern det valte elementet frå verktøylinja

en: _Delete Toolbar
nn: _Fjern verktøylinja

en: Remove the selected toolbar
nn: Fjern den valde verktøylinja

en: Separator
nn: Skiljefelt

en: Eye of MATE Image Viewer
nn: Eye of MATE biletevisar

en: Browse and rotate images
nn: Bla gjennom og roter bilete

en: Image Properties
nn: Bileteeigenskapar

en: _Previous
nn: _Førre

en: _Next
nn: _Neste

en: _Close
nn: _Lukk

en: Name:
nn: Namn:

en: Location:
nn: Plassering:

en: General
nn: Allmennt

en: Description:
nn: Skildring:

en: Keywords:
nn: Nøkkelord:

en: Author:
nn: Forfattar:

en: Copyright:
nn: Opphavsrett:

en: Details
nn: Detaljar

en: Save As
nn: Lagra som

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: Choose a folder
nn: Vel ei mappe

en: Destination folder:
nn: Målmappe:

en: Filename format:
nn: Filnamnformat:

en: Start counter at:
nn: Start teljar på:

en: Replace spaces with underscores
nn: Byt ut mellomrom med understrek

en: Options
nn: Innstillingar

en: Rename from:
nn: Byt namn frå:

en: To:
nn: Til:

en: Eye of MATE Preferences
nn: Eye of MATE-brukarval

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Automatic orientation
nn: _Automatisk orientering

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

en: As check _pattern
nn: Som _rutemønster

en: As custom c_olor:
nn: Som sjølvvald f_arge:

en: Color for Transparent Areas
nn: Farge på gjennomsiktige område

en: As _background
nn: Som _bakgrunn

en: Image View
nn: Bileteframsyning

en: E_xpand images to fit screen
nn: _Utvid bilete til å passa på skjermen

en: _Switch image after:
nn: _Byt bilete etter:

en: seconds
nn: sekund

en: _Loop sequence
nn: Vis bilete i _løkke

en: Slideshow
nn: Lysbileteframsyning

en: Plugins
nn: Tilleggsmodular

en: Size
nn: Storleik

en: Folder
nn: Mappe

en: Camera
nn: Kamera

en: Date
nn: Dato

en: Time
nn: Tid

en: Focal Length
nn: Fokallengde

en: Automatic orientation
nn: Automatisk orientering

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
nn: Om biletet skal roterast automatisk ut frå EXIF-orientering.

en: Interpolate Image
nn: Interpoler bilete

en: Transparency indicator
nn: Indikator på gjennomskin

en: Scroll wheel zoom
nn: Rullehjulzooming

en: Zoom multiplier
nn: Zoom-faktor

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
nn: Zoomfaktor når mushjulet vert brukt til å zooma. Denne verdien definerer zoomsteget for kvar rullehending. Til dømes vil 0.05 svara til 5 % zoomsteg for kvar rullehending, og 1.00 svarar til 100 % zoomsteg.

en: Transparency color
nn: Farge som markerer klårleik

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
nn: Dersom nøkkelen transparency har verdien COLOR, vil denne nøkkelen styra kva for ein farge som vert brukt til å markera gjennomskinlege delar av eit bilete.

en: Loop through the image sequence
nn: Vis bileta i ei løkke i staden for å stoppa når siste bilete er vist

en: Allow zoom greater than 100% initially
nn: Tillat at biletet er forstørra fyrste gong det vert vist

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
nn: Dersom denne er stilt til usann, vert ikkje små bilete strekte slik at dei passar i vindauget når dei vert lasta inn.

en: Delay in seconds until showing the next image
nn: Pause i sekund før neste bilete vert vist

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
nn: Ein verdi større enn 0 er kor mange sekund eit bilete held seg på skjermen før det neste vert vist automatisk. Null slår av automatisk bytte av bilete.

en: Active plugins
nn: Aktive tilleggsmodular

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nn: Liste over aktive tillegg. Inneheld ikkje «plasseringa» til dei aktive tillegga. Sjå fila .eom-plugin for å finna «plasseringa» til eit tillegg.

en: Close _without Saving
nn: Lukk _utan å lagra

en: Question
nn: Spørsmål

en: File format is unknown or unsupported
nn: Filformatet er ukjend eller ikkje støtta

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
nn: Eye of MATE klarte ikkje å finna eit støtta filformat å skriva til ut frå filnamnet.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
nn: Prøv ei anna filending, slik som .png eller .jpg.

en: All Files
nn: Alle filer

en: All Images
nn: Alle bileta

en: Save Image
nn: Lagra bilete

en: Open Folder
nn: Opna mappe

en: Transformation on unloaded image.
nn: Transformasjon på ikkje lasta bilete.

en: Transformation failed.
nn: Transformasjonen feila.

en: EXIF not supported for this file format.
nn: EXIF er ikkje støtta i dette filformatet.

en: Image loading failed.
nn: Lasting av bilete feila.

en: No image loaded.
nn: Ingen bilete lasta.

en: Temporary file creation failed.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil til lagring: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
nn: Kan ikkje setja av minne til å lasta JPEG-bilete

en: _Retry
nn: Prøv _omatt

en: Could not load image '%s'.
nn: Klarte ikkje å opna biletet «%s».

en: No images found in '%s'.
nn: Fann ingen bilete i «%s».

en: The given locations contain no images.
nn: Dei oppgjevne adressene har ingen bilete.

en: Image Data
nn: Biletedata

en: Image Taking Conditions
nn: Tilhøva biletet vart teke under

en: Maker Note
nn: Skaparmerknad

en: Other
nn: Anna

en: XMP Rights Management
nn: XMP rettshandsaming

en: XMP Other
nn: XMP anna

en: Tag
nn: Merke

en: Value
nn: Verdi

en: North
nn: Nord

en: East
nn: Aust

en: West
nn: Vest

en: South
nn: Sør

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Image Settings
nn: Bileteinnstillingar

en: Image
nn: Bilete

en: Page Setup
nn: Sideoppsett

en: The information for the page where the image will be printed
nn: Informasjon om arket der biletet vert skrive ut

en: Position
nn: Posisjon

en: _Left:
nn: _Venstre:

en: _Right:
nn: Høg_re:

en: _Top:
nn: _Topp:

en: _Bottom:
nn: _Botn:

en: C_enter:
nn: S_entrert:

en: None
nn: Ingen

en: Horizontal
nn: Vassrett

en: Vertical
nn: Loddrett

en: Both
nn: Begge

en: _Width:
nn: _Breidde:

en: _Height:
nn: _Høgd:

en: _Scaling:
nn: _Skalering:

en: _Unit:
nn: Ei_ning:

en: Millimeters
nn: Millimeter

en: Inches
nn: Tommar

en: Preview
nn: Førehandsvisning

en: as is
nn: som det er

en: Taken on
nn: Teke

en: At least two file names are equal.
nn: Minst to filnamn er like.

en: Could not display help for Eye of MATE
nn: Kan ikkje visa hjelp for Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
nn:  (ugyldig Unicode)

en: _Reload
nn: _Last om att

en: Use "%s" to open the selected image
nn: Bruk «%s» til å opna det valde biletet

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
nn: Lagrar biletet «%s» (%u/%u)

en: Leave Fullscreen
nn: Forlat fullskjerm

en: Error printing file:
    %s
nn: Feil under utskrift av biletet:%s

en: Toolbar Editor
nn: Verktøylinjeredigering

en: _Reset to Default
nn: _Gå tilbake til standard

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nn: Dette programmet er fri programvare. Du kan, om du ynskjer, spreia det vidare det og/eller endra det, under vilkåra sett fram i GNU General Public License, gjeve ut av Free Software Foundation, anten versjon 2 av lisensen, eller (om du ynskjer) ei seinare utgåve av lisensen.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nn: Programmet vert gjeve ut i von om at programmet vil vera nyttig, men UTAN NOKON FORM FOR GARANTI, ikkje eingong nokon implisitt garanti om at programmet er EIGNA FOR SAL eller er EIGNA FOR NOKO BESTEMT FØREMÅL. Sjå den fulle teksten i GNU General Public License for fleire detaljar.

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
nn: Vil du flytta «%s» til papirkorga?

en: Move to _Trash
nn: Flytt til _papirkorga

en: Couldn't access trash.
nn: Klarte ikkje aksessera papirkorga.

en: Error on deleting image %s
nn: Feil under sletting av biletet «%s»

en: _Image
nn: B_ilete

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _View
nn: _Vis

en: _Go
nn: _Gå

en: _Tools
nn: _Verktøy

en: _Open…
nn: _Opna …

en: Open a file
nn: Opna ei fil

en: Close window
nn: Lukk vindauge

en: T_oolbar
nn: V_erktøylinje

en: Edit the application toolbar
nn: Rediger verktøylinja til programmet

en: Prefere_nces
nn: _Brukarval

en: Preferences for Eye of MATE
nn: Brukarval for Eye of MATE

en: _Contents
nn: _Innhald

en: Help on this application
nn: Hjelp om dette programmet

en: _About
nn: _Om

en: About this application
nn: Om dette programmet

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
nn: Styrer om verktøylinja er synleg i det aktive vindauget

en: _Statusbar
nn: _Statuslinje

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
nn: Styrer om statuslinja er synleg i det aktive vindauget

en: _Image Collection
nn: B_iletesamling

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
nn: Styrer om biletsamling-feltet er synleg i det aktive vindauget

en: Side _Pane
nn: Side_panel

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
nn: Styrer om sidestolpen er synleg i det aktive vindauget

en: _Save
nn: _Lagra

en: Save changes in currently selected images
nn: Lagra endringar i dei valde bileta

en: Open _with
nn: Opna _med

en: Open the selected image with a different application
nn: Opna det valde biletet med eit anna program

en: Save the selected images with a different name
nn: Lagra det valde biletet med eit anna namn

en: _Print…
nn: _Skriv ut …

en: Print the selected image
nn: Skriv ut det valde biletet

en: Prope_rties
nn: Eigensk_apar

en: Show the properties and metadata of the selected image
nn: Vis eigenskapar og metadata for det valde biletet

en: _Undo
nn: _Angre

en: Undo the last change in the image
nn: Angra den siste endringa i biletet

en: Flip _Horizontal
nn: Vend _vassrett

en: Mirror the image horizontally
nn: Spegelvend biletet vassrett

en: Flip _Vertical
nn: Vend _loddrett

en: Mirror the image vertically
nn: Spegelvend biletet loddrett

en: _Rotate Clockwise
nn: Roter med _klokka

en: Rotate the image 90 degrees to the right
nn: Roter biletet 90 grader medurs

en: Rotate Counterc_lockwise
nn: Roter _mot klokka

en: Rotate the image 90 degrees to the left
nn: Roter biletet 90 grader moturs

en: Move the selected image to the trash folder
nn: Flytt det valde biletet til papirkorga

en: _Copy
nn: _Kopier

en: _Zoom In
nn: For_størr

en: Enlarge the image
nn: Forstørr biletet

en: Zoom _Out
nn: For_minsk

en: Shrink the image
nn: Krymp biletet

en: _Normal Size
nn: V_anleg storleik

en: Show the image at its normal size
nn: Vis biletet i vanleg storleik

en: _Best Fit
nn: _Beste tilpassing

en: Fit the image to the window
nn: Tilpass biletet til vindauget

en: _Fullscreen
nn: _Fullskjerm

en: Show the current image in fullscreen mode
nn: Vis biletet i fullskjerm

en: _Previous Image
nn: _Førre bilete

en: Go to the previous image of the collection
nn: Gå til det førre biletet i samlinga

en: _Next Image
nn: _Neste bilete

en: Go to the next image of the collection
nn: Gå til det neste biletet i samlinga

en: _First Image
nn: F_yrste bilete

en: Go to the first image of the collection
nn: Gå til det fyrste biletet i samlinga

en: _Last Image
nn: _Siste bilete

en: Go to the last image of the collection
nn: Gå til det siste biletet i samlinga

en: Start a slideshow view of the images
nn: Start ei lysbileteframsyning av bileta

en: Right
nn: Høgre

en: Left
nn: Venstre

en: In
nn: Inn

en: Out
nn: Ut

en: Fit
nn: Tilpass

en: Collection
nn: Samling

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
nn: Papirkorga

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Open in fullscreen mode
nn: Opna i fullskjerm

en: Disable image collection
nn: Slå av biletesamling

en: Show the application's version
nn: Viser programmets versjon

en: [FILE…]
nn: [FIL …]
