eom 1.25.0 - en to oc translation catalogue (330 entries)

en: Show “_%s”
oc: Afichar “_%s”

en: _Move on Toolbar
oc: _Desplaçar sus la barra d'espleches

en: Move the selected item on the toolbar
oc: Desplaçar l'element seleccionat sus la barra d'espleches

en: _Remove from Toolbar
oc: _Suprimir de la barra d'espleches

en: Remove the selected item from the toolbar
oc: Suprimir l'element seleccionat de la barra d'espleches

en: _Delete Toolbar
oc: _Suprimir la barra d'espleches

en: Remove the selected toolbar
oc: Suprimir la barra d'espleches seleccionada

en: Separator
oc: Separador

en: Simple image viewer
oc: Visualizaira d'imatges

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
oc: Eye of MATE es una visualizaira d'imatges simpla per percórrer los imatges de vòstre ordenador. Un còp un imatge es cargat, podètz agrandir o far virar l’imatge, e tanben veire los imatges contenguts dins lo repertòri d’ont es cargat l’imatge.

en: Eye of MATE Image Viewer
oc: Visualizaira d'imatges Eye of MATE

en: Browse and rotate images
oc: Percórrer e pivotar los imatges

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
oc: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;imatge;foto;fòto;

en: Image Properties
oc: Proprietats de l'imatge

en: _Previous
oc: _Precedent

en: _Next
oc: _Seguent

en: _Close
oc: _Tampar

en: Name:
oc: Nom :

en: Width:
oc: Largor :

en: Height:
oc: Nautor :

en: Type:
oc: Tipe :

en: Bytes:
oc: Octets :

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Aperture Value:
oc: Valor de dobertura :

en: Exposure Time:
oc: Durada d'exposicion :

en: Focal Length:
oc: Distància focala :

en: Flash:
oc: Flash :

en: ISO Speed Rating:
oc: Sensibilitat ISO :

en: Metering Mode:
oc: Mòde de mesura :

en: Camera Model:
oc: Modèl d'aparelh de fotografiar :

en: Date/Time:
oc: Data e ora :

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Keywords:
oc: Mots claus :

en: Author:
oc: Autor :

en: Copyright:
oc: Dreches d'autor :

en: Details
oc: Detalhs

en: Metadata
oc: Metadonadas

en: Save As
oc: Enregistrar jos

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Save _As
oc: Enregistrar _jos

en: <b>%f:</b> original filename
oc: <b>%f :</b> nom de fichièr original

en: <b>%n:</b> counter
oc: <b>%n :</b> comptador

en: Choose a folder
oc: Causissètz un repertòri

en: Destination folder:
oc: Repertòri de destinacion :

en: Filename format:
oc: Format del nom de fichièr :

en: File Path Specifications
oc: Especificacions del camin

en: Start counter at:
oc: Comptar a partir de :

en: Replace spaces with underscores
oc: Remplaçar los espacis per de soslinhats

en: Options
oc: Opcions

en: Rename from:
oc: Renomenar a partir de :

en: To:
oc: Destinatari :

en: File Name Preview
oc: Apercebut del nom de fichièr

en: Eye of MATE Preferences
oc: Preferéncias de Eye of MATE

en: _Help
oc: Aju_da

en: Image Enhancements
oc: Melhoraments de l'imatge

en: Smooth images when zoomed-_out
oc: Lisar l'imatge al moment del zoom a_rrièr

en: Smooth images when zoomed-_in
oc: Lisar l'imatge al moment del zoom a_vant

en: _Automatic orientation
oc: Orientacion _automatica

en: Background
oc: Rèireplan

en: As custom color:
oc: Color personalizada :

en: Background Color
oc: Color de rèireplan

en: Transparent Parts
oc: Partidas transparentas

en: As check _pattern
oc: Coma un _damièr

en: As custom c_olor:
oc: Coma c_olor personalizada :

en: Color for Transparent Areas
oc: Color de las zònas transparentas

en: As _background
oc: Coma _fons

en: Image View
oc: Visualizacion Imatge

en: Image Zoom
oc: Zoom de l'imatge

en: E_xpand images to fit screen
oc: Es_pandir los imatges per emplenar l'ecran

en: Sequence
oc: Sequéncia

en: _Switch image after:
oc: _Cambiar d'imatge aprèp :

en: seconds
oc: segondas

en: _Random sequence
oc: _Sequéncia aleatòria

en: _Loop sequence
oc: Sequéncia en boc_la

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Plugins
oc: Extensions

en: Size
oc: Talha

en: Type
oc: Tipe

en: File Size
oc: Talha del fichièr

en: Folder
oc: Repertòri

en: Aperture
oc: Dobertura

en: Exposure
oc: Durada d'exposicion

en: Metering
oc: Mòde de mesura

en: Camera
oc: Aparelh de fotografiar

en: Date
oc: Data

en: Time
oc: Ora

en: Focal Length
oc: Longor focala

en: Automatic orientation
oc: Orientacion automatica

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
oc: Indica se l'imatge se deu pivotar automaticament en se basant sus las entresenhas d'orientacion EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
oc: La color utilizada per emplenar la zòna darrièr l'imatge. Se la clau use-background-color es pas definida, la color es determinada pel tèma GTK+ actiu.

en: Use a custom background color
oc: Definir una color de rèireplan personalizada

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
oc: Se es activat, la color definida per la clau background-color es utilizada per emplenar la zòna darrièr l'imatge. Siquenon, es lo tèma GTK+ actual que determina la color d'emplenatge.

en: Interpolate Image
oc: Interpolar l'imatge

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
oc: Indica se l'imatge deu èsser interpolat al moment del zoom arrièr. Aquò dona una melhora qualitat de rendut mas es pus lent que los imatges pas interpolats.

en: Extrapolate Image
oc: Extrapolar l'imatge

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
oc: Indica se se deu interpolar l'imatge pendent un zoom. Balha una qualitat d'imatge melhora mas es mai lent que los imatges pas interpolats.

en: Transparency indicator
oc: Indicador de transparéncia

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
oc: Determina lo biais que la transparéncia deu èsser indicada. Las valors validas son checked, color e none. Se COLOR es causit, alara la clau trans-color determina la valor de la color utilizada.

en: Scroll wheel zoom
oc: Zoom amb la moleta de la mirga

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
oc: Indica se se deu utilizar la rodeta de la mirga per zoomar.

en: Zoom multiplier
oc: Multiplicador de zoom

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
oc: Lo multiplicador d'aplicar quand utilizatz la moleta de la mirga per far un zoom. Aquesta valor definís l'encrena utilizat per cada eveniment de defilament. Per exemple, 0,05 permet d'aumentar lo zoom de 5 % del zoom per cada eveniment de defilament e 1,00 permet d'aumentar de 100 % lo zoom.

en: Transparency color
oc: Color de transparéncia

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
oc: Se la clau de transparéncia a la valor COLOR, es la clau que determinà la color que serà utilizada per indicar la transparéncia.

en: Randomize the image sequence
oc: Far venir aleatòria la sequéncia d’imatges

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
oc: Indique se una sequéncia d'imatge se deu afichar en bocla.

en: Loop through the image sequence
oc: Repetir la sequéncia d'imatges

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
oc: Indique se una sequéncia d'imatge se deu afichar en bocla.

en: Allow zoom greater than 100% initially
oc: Autorizar un zoom inicial pus bèl que 100 %

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
oc: Se aquò es definit a FALS, los imatges pichons seràn pas estirats per qu'emplenen l'ecran a la debuta.

en: Delay in seconds until showing the next image
oc: Espèra, en segondas, abans d'afichar l'imatge seguent

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
oc: Una valor pus granda que 0 determina la durada d'afichatge d'un imatge a l'ecran, en segonda, abans de passar automaticament a l'imatge seguent. Zèro desactiva la navigacion automatica.

en: Show/Hide the window toolbar.
oc: Visualizar/amagar la barra d'espleches de la fenèstra.

en: Show/Hide the window statusbar.
oc: Afichar/amagar la barra d'estat de la fenèstra.

en: Show/Hide the image collection pane.
oc: Visualizar/amagar lo panèl de la colleccion d'images.

en: Image collection pane position.
oc: Posicion de la fenèstra de la colleccion d'imatges.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
oc: Indica se lo panèl de la colleccion d'imatges se deu poder redimensionar.

en: Show/Hide the window side pane.
oc: Afichar/amagar lo panèl lateral de la fenèstra.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
oc: Visualizar/amagar los botons de defilament del panèl de la colleccion d'imatges.

en: Close main window without asking to save changes.
oc: Tampa la fenèstra principala sens demandar l'enregistrament de las modificacions.

en: Trash images without asking
oc: Metre los imatges a l'escobilhièr sens confirmacion

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
oc: Se activat, Eye of MATE demanda pas de confirmacion quand los imatges son mesas a l'escobilhièr. Demanda totjorn se un fichièr pòt èsser mes a l'escobilhièr e deuriá doncas èsser suprimit dirèctament.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
oc: Indica se la lista de las metadonadas dins la bóstia de dialòg de las proprietats deu figurar dins un onglet separat.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
oc: Se activat, la lista detalhada de las metadonadas dins la bóstia de dialòg de las proprietats es desplaçada dins un onglet separat de la bóstia de dialòg. Aquò deu far la bóstia de dialòg mai legibla suls ecrans pichons, per exemple los netbooks. Se desactivat, la lista detalhada es integrada a l'onglet Metadonadas.

en: External program to use for editing images
oc: Programa extèrn a utilizar per modificar las imatges

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
oc: Lo nom del fichièr de burèu (inclusent lo « .desktop » de l'aplicacion d'utilizar per l'edicion d'imatges (quand lo boton de la barra d'aisinas « Modificar l'imatge». Definissètz una cadena de tèxt voida per desactivar aquesta foncionalitat.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
oc: Indica se lo selector de fichièrs deu afichar lo dorsièr dels imatges de l'utilizaire se cap d'imatge es pas cargat.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
oc: Se activat e qu'i a pas d'imatge cargat dins la fenèstra principala, lo selector de fichièrs aficha lo dorsièr dels imatges de l'utilizaire en utilizant los repertòris utilizaires especials segon la nòrma XDG. Se desactivat o se lo repertòri dels imatges es pas configurat, aficha lo repertòri de trabalh actual.

en: Active plugins
oc: Extensions activas

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
oc: Lista dels apondons actius. Conten pas l'emplaçament dels apondons actius. Legissètz lo fichièr .eom-plugin per obténer l'emplaçament d'un apondon.

en: Fullscreen with double-click
oc: Ecran complèt amb un clic doble

en: Reload Image
oc: Recargar l'imatge

en: Reload current image
oc: Recargar l'imatge actual

en: Date in statusbar
oc: Data dins la barra d'estat

en: Close _without Saving
oc: Tampar _sens enregistrar

en: If you don't save, your changes will be lost.
oc: S'enregistratz pas, vòstras modificacions seràn perdudas.

en: Save changes to image "%s" before closing?
oc: Volètz enregistrar las modificacions aportadas a l'imatge « %s » abans de tampar ?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
oc[0]: I a %d imatge modificat non enregistrat. Volètz enregistrar las modificacions abans de tampar ?
oc[1]: I a %d imatges modificats non enregistrats. Volètz enregistrar las modificacions abans de tampar ?

en: S_elect the images you want to save:
oc: Sel_eccionatz los imatges que volètz enregistrar :

en: If you don't save, all your changes will be lost.
oc: S'enregistratz pas, totas vòstras modificacions seràn perdudas.

en: File format is unknown or unsupported
oc: Lo format de fichièr es desconegut o pas gerit

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
oc: Eye of MATE a pas poscut determinar un format de fichièr que gerís l'escritura segon lo nom de fichièr.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
oc: Ensajatz una autra extension de fichièr coma .png o .jpg.

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All Images
oc: Totes los imatges

en: pixel | pixels
oc[0]: pixèl
oc[1]: pixèls

en: Open Image
oc: Dobrir un imatge

en: Save Image
oc: Enregistrar l'imatge

en: Open Folder
oc: Dobrir un repertòri

en: Transformation on unloaded image.
oc: Transformacion impossibla se l'imatge es pas cargat.

en: Transformation failed.
oc: Transformacion impossibla.

en: EXIF not supported for this file format.
oc: EXIF es pas gerit dins aqueste format de fichièr.

en: Image loading failed.
oc: Impossible de cargar l'imatge.

en: No image loaded.
oc: Pas cap d'imatge cargat.

en: Temporary file creation failed.
oc: Impossible de crear un fichièr temporari.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
oc: Impossible de crear un fichièr temporari per enregistrar : %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
oc: Impossible d'atribuir de memòria per cargar lo fichièr JPEG

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: Could not load image '%s'.
oc: Cargament impossible de l’imatge « %s ».

en: No images found in '%s'.
oc: Pas cap d'imatge trobat dins « %s ».

en: The given locations contain no images.
oc: Los emplaçaments indicats contenon pas d'imatge.

en: Image Data
oc: Donadas de l'imatge

en: Image Taking Conditions
oc: Condicions de la presa d'imatge

en: GPS Data
oc: Donadas GPS

en: Maker Note
oc: Nòta del fabricant

en: Other
oc: Autre

en: XMP Rights Management
oc: XMP gestion dels dreches

en: XMP Other
oc: XMP autre

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Value
oc: Valor

en: North
oc: Nòrd

en: East
oc: Èst

en: West
oc: Oèst

en: South
oc: Sud

en: %a, %d %B %Y  %X
oc: %a %e %B de %Y, %X

en: %.1f (lens)
oc: %.1f (objectiu)

en: %.1f (35mm film)
oc: %.1f (filme 35 mm)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
oc[0]: %i × %i pixèl
oc[1]: %i × %i pixèls

en: Unknown
oc: Desconegut

en: %a, %d %B %Y
oc: %A %e %B % de Y

en: Image Settings
oc: Paramètres de l'imatge

en: Image
oc: Imatge

en: The image whose printing properties will be set up
oc: L'imatge que las proprietats d'impression seràn configuradas

en: Page Setup
oc: Configuracion de la pagina

en: The information for the page where the image will be printed
oc: Las entresenhas de la pagina ont s'imprimirà l'imatge

en: Position
oc: Posicion

en: _Left:
oc: _Esquèrra :

en: _Right:
oc: _Drecha :

en: _Top:
oc: _Naut :

en: _Bottom:
oc: _Bas :

en: C_enter:
oc: C_entre

en: None
oc: Pas cap

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Both
oc: Los dos

en: _Width:
oc: _Largor :

en: _Height:
oc: _Nautor :

en: _Scaling:
oc: _Mesa a l'escala :

en: _Unit:
oc: _Unitat :

en: Millimeters
oc: Millimètres

en: Inches
oc: Poces

en: Preview
oc: Apercebut

en: as is
oc: coma

en: Taken on
oc: Pres lo

en: At least two file names are equal.
oc: Al mens dos noms de fichièrs son identics.

en: Could not display help for Eye of MATE
oc: Impossible de visualizar l'ajuda d'Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
oc:  (Unicode invalid)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
oc[0]: %i × %i pixèl  %s    %i%%
oc[1]: %i × %i pixèls  %s    %i%%

en: _Reload
oc: _Recargar

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
oc: A_magar

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
oc: L'imatge « %s » es estat definit coma rèireplan del burèu.
    Volètz modificar lo biais de l'afichar ?

en: Use "%s" to open the selected image
oc: Utilizar « %s » per dobrir l'imatge seleccionat

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
oc: Enregistrament de l’imatge « %s » (%u/%u)

en: Opening image "%s"
oc: Dobrir l'imatge « %s »

en: Leave Fullscreen
oc: Quitar lo plen ecran

en: Viewing a slideshow
oc: Visualizacion d’un diaporama

en: Error printing file:
    %s
oc: Error al moment d'imprimir lo fichièr :
    %s

en: Toolbar Editor
oc: Barra d'espleches

en: _Reset to Default
oc: _Reinicializar a las valors per defaut

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Aqueste programa es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Aqueste programa es distribuit en esperant que vos serà util mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens tanpauc la garantida implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULAR. Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai d'entresenhas.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la licéncia GNU GPL amb aqueste programa ; s'es pas lo cas, escrivètz a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Eye of MATE
oc: A prepaus d’Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
oc: Eye of MATE es una pichona visualizaira de grafics per l’environament de burèu MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
oc: I a aguda una error al moment de dobrir la fenèstra de preferéncia d'aparéncia :

en: _Open Background Preferences
oc: _Dobrir las peferéncias de rèireplan

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
oc: L'imatge « %s » es estat definit coma rèireplan del burèu.
    Volètz modificar lo biais de l'afichar ?

en: Saving image locally…
oc: Enregistrament de l'imatge en local…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
oc: Volètz vertadièrament desplaçar
    « %s » a l’escobilhièr ?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
oc: Impossible de trobar una banasta per « %s ». Volètz suprimir definitivament aqueste imatge ?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
oc[0]: Volètz desplaçar l’imatge
    seleccionat a l’escobilhièr ?
oc[1]: Volètz desplaçar los
    %d imatges seleccionats a l’escobilhièr ?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
oc: D'unes d'aqueles imatges seleccionats pòdon pas èsser meses a l'escobilhièr e van èsser suprimits definitivament. Volètz vertadièrament contunhar ?

en: Move to _Trash
oc: Desplaçar dins l'_escobilhièr

en: _Do not ask again during this session
oc: _Demandar pas mai pendent aquesta session

en: Couldn't access trash.
oc: Impossible d'accedir a la banasta.

en: Couldn't delete file
oc: Impossible de suprimir lo fichièr

en: Error on deleting image %s
oc: Error al moment de suprimir l'imatge %s

en: _Image
oc: _Imatge

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Go
oc: _Anar

en: _Tools
oc: _Espleches

en: _Open…
oc: _Dobrir…

en: Open a file
oc: Dobrir un fichièr

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: T_oolbar
oc: B_arra d'espleches

en: Edit the application toolbar
oc: Modificar la barra d'espleches de l'aplicacion

en: Prefere_nces
oc: Preferé_ncias

en: Preferences for Eye of MATE
oc: Preferéncias d'Eye of MATE

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: Help on this application
oc: Ajuda sus aquesta aplicacion

en: _About
oc: A _prepaus

en: About this application
oc: A prepaus del logicial

en: _Toolbar
oc: _Barra d'espleches

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
oc: Modifica la visibilitat de la barra d'espleches dins la fenèstra actuala

en: _Statusbar
oc: Barra d'e_stat

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
oc: Modifica la visibilitat de la barra d'estat dins la fenèstra actuala

en: _Image Collection
oc: Colleccion d'_imatges

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
oc: Modifica la visibilitat del panèl de colleccion d'imatges dins la fenèstra actuala

en: Side _Pane
oc: Panèl _lateral

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
oc: Modifica la visibilitat del panèl lateral dins la fenèstra actuala

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Save changes in currently selected images
oc: Enregistrar las modificacions dins los imatges actualament seleccionats

en: Open _with
oc: Dobrir _amb

en: Open the selected image with a different application
oc: Dobrir l'imatge seleccionat amb una autra aplicacion

en: Save _As…
oc: Enregistrar _jos…

en: Save the selected images with a different name
oc: Enregistrar los imatges seleccionats jos un autre nom

en: Open Containing _Folder
oc: _Dobrir lo dossièr contenent

en: Show the folder which contains this file in the file manager
oc: Aficha lo dorsièr que conten aqueste fichièr dins lo gestionari de fichièrs

en: _Print…
oc: _Imprimir…

en: Print the selected image
oc: Imprimir l'imatge seleccionat

en: Prope_rties
oc: Prop_rietats

en: Show the properties and metadata of the selected image
oc: Visualizar las proprietats e las metadonadas de l'imatge seleccionat

en: _Undo
oc: _Anullar

en: Undo the last change in the image
oc: Anullar la darrièra modificacion de l'imatge

en: Flip _Horizontal
oc: Miralh _orizontal

en: Mirror the image horizontally
oc: Pivòta l'imatge a l'entorn d'un axe vertical

en: Flip _Vertical
oc: Miralh _vertical

en: Mirror the image vertically
oc: Pivòta l'imatge a l'entorn d'un axe orizontal

en: _Rotate Clockwise
oc: _Pivotar dins lo sens de las agulhas d'un relòtge

en: Rotate the image 90 degrees to the right
oc: Pivotar l'imatge de 90 grases a drecha

en: Rotate Counterc_lockwise
oc: Pivotar dins lo sens _invèrs de las agulhas d'un relòtge

en: Rotate the image 90 degrees to the left
oc: Pivotar l'imatge de 90 grases a esquèrra

en: Set as _Desktop Background
oc: Definir coma rèireplan del _burèu

en: Set the selected image as the desktop background
oc: Definir l'imatge seleccionat coma fons de burèu

en: Move the selected image to the trash folder
oc: Desplaçar l'imatge seleccionat dins lo repertòri de l’escobilhièr

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Copy the selected image to the clipboard
oc: Copiar l’imatge seleccionat dins lo quichapapièr

en: _Zoom In
oc: _Zoom +

en: Enlarge the image
oc: Agrandir l'imatge

en: Zoom _Out
oc: Zoo_m -

en: Shrink the image
oc: Reduire l'imatge

en: _Normal Size
oc: Talha _normala

en: Show the image at its normal size
oc: Visualizar l'imatge a sa talha normala

en: _Best Fit
oc: Talha _ideala

en: Fit the image to the window
oc: Adaptar l'imatge a la fenèstra

en: _Fullscreen
oc: _Plen ecran

en: Show the current image in fullscreen mode
oc: Afichar l'imatge actual

en: Pause Slideshow
oc: Metre lo diaporama en pausa

en: Pause or resume the slideshow
oc: Met en pausa o repren lo diaporama

en: _Previous Image
oc: Imatge _precedent

en: Go to the previous image of the collection
oc: Anar a l'imatge precedent de la colleccion

en: _Next Image
oc: Imatge _seguent

en: Go to the next image of the collection
oc: Anar a l'imatge seguent de la colleccion

en: _First Image
oc: _Primièr imatge

en: Go to the first image of the collection
oc: Anar al primièr imatge de la colleccion

en: _Last Image
oc: _Darrièr imatge

en: Go to the last image of the collection
oc: Anar al darrièr imatge de la colleccion

en: _Random Image
oc: Imatge _aleatòri

en: Go to a random image of the collection
oc: Anar a l'imatge seguent de la colleccion

en: S_lideshow
oc: _Diaporama

en: Start a slideshow view of the images
oc: Aviar un diaporamà dels imatges

en: Right
oc: Drecha

en: Left
oc: Esquèrra

en: In
oc: Dabans

en: Out
oc: Darrièr

en: Normal
oc: Normala

en: Fit
oc: Filtre

en: Collection
oc: Colleccion

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Edit the current image using %s
oc: Modificar l’imatge actual en utilizant %s

en: Edit Image
oc: Modificar l’imatge

en: Properties
oc: Proprietats

en: Open in fullscreen mode
oc: Dobrir en mòde ecran complèt

en: Disable image collection
oc: Desactivar la colleccion d'imatge

en: Open in slideshow mode
oc: Dobrir en mòde diaporama

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
oc: Aviar un exemplar novèl al luòc d'utilizar l'existent

en: Show the application's version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: [FILE…]
oc: [FICHIÈR…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
oc: Aviatz « %s --help » per veire la lista complèta de opcions disponiblas en linha de comanda.
