eom 1.25.0 - en to pl translation catalogue (330 entries)

en: Show “_%s”
pl: Wyświetl "_%s"

en: _Move on Toolbar
pl: _Przesuń na pasku narzędziowym

en: Move the selected item on the toolbar
pl: Przesuwa zaznaczony obiekt na pasku narzędziowym

en: _Remove from Toolbar
pl: _Usuń z paska narzędziowego

en: Remove the selected item from the toolbar
pl: Usuwa zaznaczony obiekt z paska narzędziowego

en: _Delete Toolbar
pl: _Usuń pasek narzędziowy

en: Remove the selected toolbar
pl: _Przesuń zaznaczony pasek narzędziowy

en: Simple image viewer
pl: Prosta przeglądarka obrazów

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
pl: Eye of MATE to prosta przeglądarka zdjęć na komputerze. Po załadowaniu obrazu można go powiększać i obracać, a także przeglądać kolejne obrazy w katalogu, z którego obraz został załadowany.

en: Eye of MATE Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów Eye of MATE

en: Browse and rotate images
pl: Przeglądanie i obracanie obrazów

en: Image Properties
pl: Właściwości obrazu

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Bytes:
pl: Bajty:

en: Location:
pl: Położenie:

en: General
pl: Ogólne

en: Aperture Value:
pl: Przesłona:

en: Exposure Time:
pl: Czas ekspozycji:

en: Focal Length:
pl: Ogniskowa:

en: Flash:
pl: Lampa błyskowa:

en: ISO Speed Rating:
pl: Wartość ISO:

en: Metering Mode:
pl: Tryb pomiaru:

en: Camera Model:
pl: Model aparatu:

en: Date/Time:
pl: Data/Czas:

en: Description:
pl: Opis:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Author:
pl: Autor:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Details
pl: Szczegóły

en: Metadata
pl: Metadane

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Save _As
pl: Z_apisz jako

en: <b>%f:</b> original filename
pl: <b>%f:</b> oryginalna nazwa pliku

en: <b>%n:</b> counter
pl: <b>%n:</b> licznik

en: Choose a folder
pl: Wybór katalogu

en: Destination folder:
pl: Katalog docelowy:

en: Filename format:
pl: Format nazwy pliku:

en: File Path Specifications
pl: Określenie ścieżki pliku

en: Start counter at:
pl: Początek licznika:

en: Replace spaces with underscores
pl: Zamiana spacji na podkreślenia

en: Options
pl: Opcje

en: Rename from:
pl: Zmiana nazwy z:

en: To:
pl: Do:

en: File Name Preview
pl: Podgląd nazwy pliku

en: Eye of MATE Preferences
pl: Preferencje programu Eye of MATE

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Image Enhancements
pl: Ulepszenia obrazu

en: Smooth images when zoomed-_out
pl: Interpolacja obrazu przy p_omniejszaniu

en: Smooth images when zoomed-_in
pl: Interpolacja obrazu przy powię_kszaniu

en: _Automatic orientation
pl: Orientacja _automatyczna

en: Background
pl: Tło

en: As custom color:
pl: Własny kolor:

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Transparent Parts
pl: Części przezroczyste

en: As check _pattern
pl: Wzór _szachownicy

en: As custom c_olor:
pl: Własny k_olor:

en: Color for Transparent Areas
pl: Kolor dla obszarów przezroczystych

en: As _background
pl: _Tło

en: Image View
pl: Wyświetlanie obrazu

en: Image Zoom
pl: Skalowanie obrazu

en: E_xpand images to fit screen
pl: Dopasowywanie ob_razów do rozmiaru ekranu

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: _Switch image after:
pl: Zmia_na obrazu po:

en: seconds
pl: sekund(y)

en: _Random sequence
pl: _Losowa kolejność

en: _Loop sequence
pl: _Zapętlanie

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Size
pl: Rozmiar

en: Type
pl: Typ

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

en: Folder
pl: Katalog

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Exposure
pl: Czas naświetlania

en: Metering
pl: Tryb pomiaru

en: Camera
pl: Aparat

en: Date
pl: Data

en: Time
pl: Czas

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Automatic orientation
pl: Orientacja automatyczna

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
pl: Określa, czy obraz ma być automatycznie obrócony na podstawie danych EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
pl: Kolor użyty do wypełnienia obszaru za obrazem. Jeśli nie ustawiono klucza use-background-color, kolor wypełnienia zostanie zamiast tego określony z bieżącego motywu biblioteki GTK+.

en: Use a custom background color
pl: Użycie własnego koloru tła

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
pl: Jeśli włączono, kolor ustawiony przez klucz background-color zostanie użyty do wypełnienia obszaru za obrazem. Jeśli nie jest ustawione, kolor wypełnienia zostanie określony z bieżącego motywu biblioteki GTK+.

en: Interpolate Image
pl: Interpolacja obrazu

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
pl: Określa, czy przy powiększaniu obrazu powinien on być interpolowany. Interpolacja poprawia jakość obrazu, lecz spowalnia jego wyświetlanie.

en: Extrapolate Image
pl: Ekstrapolacja obrazu

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
pl: Określa, czy przy powiększaniu obrazu powinien on być ekstrapolowany. Ekstrapolacja powoduje rozmazanie obrazu i spowalnia jego wyświetlanie.

en: Transparency indicator
pl: Wskaźnik przezroczystości

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
pl: Określa jak przezroczytość powinna być ozaczona. Prawidłowe wartości to wzór szachownicy, kolor i brak. Jeżeli wybran yjest kolor, to klucz trans-color określi wartość użytego koloru.

en: Scroll wheel zoom
pl: Przybliżanie i oddalanie za pomocą kółka myszy

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
pl: Określa, czy kółko myszy ma być używane do przybliżania.

en: Zoom multiplier
pl: Mnożnik przybliżania

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
pl: Mnożnik, jaki ma zostać zastosowany podczas używania kółka myszy do zbliżania i oddalania. Ta wartość definiuje poziom przybliżenia na każdy skok obrotu kółka. Przykładowo, wartość 0.05 powoduje przybliżanie o 5% na każdy skok obrotu, a 1.00 powoduje przybliżenie o 100%.

en: Transparency color
pl: Kolor przezroczystości

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
pl: Jeśli klucz transparency (przezroczystość) ma wartość COLOR (kolor), wówczas opcja ta określa kolor wykorzystywany do prezentacji przezroczystości.

en: Randomize the image sequence
pl: Wylosuj kolejność obrazów

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
pl: Określa czy kolejność obrazów powinna być pokazywana w losowej pętli

en: Loop through the image sequence
pl: Zapętlanie sekwencji obrazów

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
pl: Określa, czy sekwencja obrazów powinna być zapętlana.

en: Allow zoom greater than 100% initially
pl: Możliwe początkowe powiększenie większe od 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
pl: Jeśli opcja jest ustawiona na "false", to małe obrazy nie będą rozciągane, aby wypełnić początkowo ekran.

en: Delay in seconds until showing the next image
pl: Opóźnienie w sekundach wyświetlania pojedynczego obrazu

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
pl: Wartość większa od 0 określa liczbę sekund, jaką obraz pozostaje na ekranie przed wyświetleniem kolejnego. Wartość zero wyłącza automatyczne przeglądanie.

en: Show/Hide the window toolbar.
pl: Wyświetla/ukrywa pasek narzędziowy.

en: Show/Hide the window statusbar.
pl: Wyświetla/ukrywa pasek stanu.

en: Show/Hide the image collection pane.
pl: Wyświetla/ukrywa panel kolekcji obrazów.

en: Image collection pane position.
pl: Pozycja panelu kolekcji obrazów

en: Whether the image collection pane should be resizable.
pl: Określa, czy można zmieniać rozmiar panelu kolekcji obrazów.

en: Show/Hide the window side pane.
pl: Wyświetla/ukrywa boczny panel.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
pl: Wyświetla/ukrywa przyciski przewijania panelu kolekcji obrazów.

en: Close main window without asking to save changes.
pl: Zamknij główne okno bez pytania o zapisanie zmian.

en: Trash images without asking
pl: Przenoszenie obrazów do kosza bez potwierdzenia

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
pl: Jeśli włączone, program Eye of MATE nie będzie żądał potwierdzenia podczas przenoszenia obrazów do kosza. Będzie żądał potwierdzenia, jeśli jakiś plik nie będzie mógł zostać przeniesiony i zostanie usunięty.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
pl: Określa, czy lista metadanych w oknie dialogowym właściwości powinna znajdować się na osobnej stronie.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
pl: Jeśli jest włączone, szczegółowa lista metadanych w oknie dialogowym właściwości zostanie przeniesiona na osobną stronę w oknie dialogowym. Powinno to sprawić, że okno dialogowe będzie bardziej użyteczne na mniejszych ekranach, np. w netbookach. Jeśli jest wyłączone, widżet będzie zagnieżdżony na stronie "Metadane".

en: External program to use for editing images
pl: Zewnętrzny program do użycia do edytowania obrazów

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
pl: Nazwa pliku desktop (włączając ".desktop") aplikacji do użycia do edytowania obrazów (kiedy przycisk "Edytuj obraz" na pasku narzędzi jest kliknięty). Ustaw jako pusty ciąg znaków, aby wyłączyć tę funkcję.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
pl: Określa, czy okno wybierania pliku powinno wyświetlać katalog obrazów użytkownika, jeśli nie wczytano żadnych obrazów.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
pl: Jeśli jest włączone, a żaden obraz nie będzie wczytany w aktywnym oknie, okno wyboru pliku wyświetli katalog obrazów użytkownika używając katalogów specjalnych użytkownika XDG. Jeśli jest wyłączone lub katalog obrazów nie został ustawiony, wyświetli się bieżący katalog roboczy.

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
pl: Lista włączonych wtyczek. Nie zawiera położenia włączonych wtyczek. Położenie danej wtyczki można sprawdzić w pliku .eom-plugin.

en: Fullscreen with double-click
pl: Pełny ekran za pomocą dwukrotnego kliknięcia

en: Reload Image
pl: Wczytaj obraz ponownie

en: Reload current image
pl: Wczytuje bieżący obraz ponownie

en: Date in statusbar
pl: Data na pasku stanu

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Question
pl: Pytanie

en: If you don't save, your changes will be lost.
pl: Jeżeli obraz nie zostanie zapisany, zmiany zostaną utracone.

en: Save changes to image "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany obrazu "%s" przed jego zamknięciem?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
pl[0]: %d zmieniony obraz nie został zapisany. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[1]: %d zmienione obrazy nie zostały zapisane. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[2]: %d zmienionych obrazów nie zostało zapisanych. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[3]: %d zmienionych obrazów nie zostało zapisanych. Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: S_elect the images you want to save:
pl: Wy_bór obrazów do zapisania:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
pl: Jeżeli obraz nie zostanie zapisany, wszystkie zmiany zostaną utracone.

en: File format is unknown or unsupported
pl: Format pliku jest nieznany lub nieobsługiwany

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
pl: Program Eye of MATE nie mógł określić obsługiwanego zapisywalnego formatu pliku opierając się na jego nazwie.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
pl: Proszę spróbować inne rozszerzenie pliku, takie jak .png lub .jpg.

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Images
pl: Wszystkie obrazy

en: pixel | pixels
pl[0]: piksel
pl[1]: piksele
pl[2]: pikseli
pl[3]: pikseli

en: Open Image
pl: Otwarcie obrazu

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Open Folder
pl: Otwarcie katalogu

en: Transformation on unloaded image.
pl: Transformacja na niewczytanym obrazie.

en: Transformation failed.
pl: Transformacja się nie powiodła.

en: EXIF not supported for this file format.
pl: Dane EXIF nie są obsługiwane dla tego formatu pliku.

en: Image loading failed.
pl: Wczytanie obrazu się nie powiodło.

en: No image loaded.
pl: Nie wczytano obrazu.

en: Temporary file creation failed.
pl: Utworzenie pliku tymczasowego się nie powiodło.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego do zapisu: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
pl: Nie można przydzielić pamięci do wczytania pliku JPEG

en: _Retry
pl: _Ponów

en: Could not load image '%s'.
pl: Nie można wczytać obrazu "%s".

en: No images found in '%s'.
pl: Nie odnaleziono obrazów w "%s".

en: The given locations contain no images.
pl: Podane położenia nie zawierają obrazów.

en: Image Data
pl: Dane obrazu

en: Image Taking Conditions
pl: Warunki robienia zdjęcia

en: GPS Data
pl: Dane GPS

en: Maker Note
pl: Opis twórcy

en: Other
pl: Inne

en: XMP Exif
pl: XMP EXIF

en: XMP Rights Management
pl: Zarządzanie uprawnieniami XMP

en: XMP Other
pl: Inne XMP

en: Tag
pl: Etykieta

en: Value
pl: Wartość

en: North
pl: Północny

en: East
pl: Wschodni

en: West
pl: Zachodni

en: South
pl: Południowy

en: %.1f (lens)
pl: %.1f (obiektyw)

en: %.1f (35mm film)
pl: %.1f (film 35mm)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
pl[0]: %i × %i piksel
pl[1]: %i × %i piksele
pl[2]: %i × %i pikseli
pl[3]: %i × %i pikseli

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazu

en: Image
pl: Obraz

en: The image whose printing properties will be set up
pl: Obraz, którego właściwości drukowania będą ustawiane

en: Page Setup
pl: Układ strony

en: The information for the page where the image will be printed
pl: Informacja o stronie, na której obraz zostanie wydrukowany

en: Position
pl: Położenie

en: _Left:
pl: _Lewo:

en: _Right:
pl: _Prawo:

en: _Top:
pl: _Góra:

en: _Bottom:
pl: _Dół:

en: C_enter:
pl: Śr_odek:

en: None
pl: Brak

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Both
pl: Oba

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: _Height:
pl: _Wysokość:

en: _Scaling:
pl: S_kalowanie:

en: _Unit:
pl: _Jednostka:

en: Millimeters
pl: Milimetry

en: Inches
pl: Cale

en: Preview
pl: Podgląd

en: as is
pl: jak jest

en: Taken on
pl: Zrobione o

en: At least two file names are equal.
pl: Co najmniej dwa pliki mają tę samą nazwę.

en: Could not display help for Eye of MATE
pl: Nie można wyświetlić pomocy programu Eye of MATE

en:  (invalid Unicode)
pl:  (nieprawidłowy unikod)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
pl[0]: %i × %i piksel  %s    %i%%
pl[1]: %i × %i piksele  %s    %i%%
pl[2]: %i × %i pikseli  %s    %i%%
pl[3]: %i × %i pikseli  %s    %i%%

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
pl: _Ukryj

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
pl: Obraz "%s" został zmodyfikowany przez zewnętrzny program.
    Wczytać go ponownie?

en: Use "%s" to open the selected image
pl: Użycie "%s" do otwarcia zaznaczonego obrazu

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
pl: Zapisywanie obrazu "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
pl: Otwieranie obrazu "%s"

en: Leave Fullscreen
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: Viewing a slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Error printing file:
    %s
pl: Błąd podczas drukowania pliku:
    %s

en: Toolbar Editor
pl: Edytor paska narzędziowego

en: _Reset to Default
pl: Przywróć _domyślne

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Eye of MATE
pl: O Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
pl: Eye of MATE to prosta przeglądarka grafiki dla środowiska MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
pl: Błąd uruchamiania dialogu preferencji wyglądu:

en: _Open Background Preferences
pl: Otwórz p_referencje tła

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
pl: Obraz "%s" został ustawiony jako tło pulpitu.
    Zmodyfikować jego wygląd?

en: Saving image locally…
pl: Zapisywanie obrazu lokalnie…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
pl: Na pewno przenieść
    "%s" do kosza?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
pl: Kosz dla "%s" nie mógł zostać odnaleziony. Usunąć obraz bezpowrotnie?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
pl[0]: Czy na pewno przenieść
    %d zaznaczony obraz do kosza?
pl[1]: Czy na pewno przenieść
    %d zaznaczone obrazy do kosza?
pl[2]: Czy na pewno przenieść
    %d zaznaczonych obrazów do kosza?
pl[3]: Czy na pewno przenieść
    %d zaznaczonych obrazów do kosza?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
pl: Niektóre zaznaczone obrazy nie mogą zostać przeniesione do kosza i zostaną usunięte bezpowrotnie. Na pewno kontynuować?

en: Move to _Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: _Do not ask again during this session
pl: _Bez ponownego pytania w trakcie tej sesji

en: Couldn't access trash.
pl: Nie można uzyskać dostępu do kosza.

en: Couldn't delete file
pl: Nie można usunąć pliku

en: Error on deleting image %s
pl: Błąd podczas usuwania obrazu %s

en: _Image
pl: _Obraz

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Go
pl: _Przejdź

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: Open a file
pl: Otwarcie pliku

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: T_oolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Edit the application toolbar
pl: Modyfikuje pasek narzędziowy programu

en: Prefere_nces
pl: P_referencje

en: Preferences for Eye of MATE
pl: Preferencje programu Eye of MATE

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Help on this application
pl: Pomoc na temat programu

en: _About
pl: _O programie

en: About this application
pl: Informacje o programie

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
pl: Zmienia widok paska narzędziowego w bieżącym oknie

en: _Statusbar
pl: _Pasek stanu

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
pl: Zmienia widok paska stanu w bieżącym oknie

en: _Image Collection
pl: _Kolekcja obrazów

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
pl: Zmienia widoczność panelu kolekcji obrazów w bieżącym oknie

en: Side _Pane
pl: Panel _boczny

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
pl: Zmienia widoczność panelu bocznego w bieżącym oknie

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save changes in currently selected images
pl: Zapisuje zmiany w bieżąco zaznaczonych obrazach

en: Open _with
pl: Otwórz _za pomocą

en: Open the selected image with a different application
pl: Otwiera zaznaczony obraz za pomocą innego programu

en: Save _As…
pl: Z_apis jako…

en: Save the selected images with a different name
pl: Zapisuje zaznaczony obraz pod inną nazwą

en: Open Containing _Folder
pl: Otwórz _katalog zawierający

en: Show the folder which contains this file in the file manager
pl: Wyświetl folder który zawiera plik w menedżerze plików

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: Print the selected image
pl: Drukuje zaznaczony obraz

en: Prope_rties
pl: _Właściwości

en: Show the properties and metadata of the selected image
pl: Wyświetla właściwości i metadane zaznaczonego obrazu

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: Undo the last change in the image
pl: Cofa ostatnie zmiany w obrazie

en: Flip _Horizontal
pl: Odbij po_ziomo

en: Mirror the image horizontally
pl: Odbija obrazu w poziomie

en: Flip _Vertical
pl: Odbij pio_nowo

en: Mirror the image vertically
pl: Odbija obraz w pionie

en: _Rotate Clockwise
pl: Obróć w p_rawo

en: Rotate the image 90 degrees to the right
pl: Obraca obraz o 90 stopni w prawo

en: Rotate Counterc_lockwise
pl: Obróć w _lewo

en: Rotate the image 90 degrees to the left
pl: Obraca obraz o 90 stopni w lewo

en: Set as _Desktop Background
pl: Ustaw jako _tło pulpitu

en: Set the selected image as the desktop background
pl: Ustawia zaznaczony obraz jako tło pulpitu

en: Move the selected image to the trash folder
pl: Przenosi zaznaczony obraz do katalogu kosza

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the selected image to the clipboard
pl: Skopiuj zaznaczony obraz do schowka

en: _Zoom In
pl: P_owiększ

en: Enlarge the image
pl: Powiększa obraz

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Shrink the image
pl: Pomniejsza obraz

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: Show the image at its normal size
pl: Wyświetla obrazy w naturalnej wielkości

en: _Best Fit
pl: Najlepsze d_opasowanie

en: Fit the image to the window
pl: Dopasowuje obraz do okna

en: _Fullscreen
pl: Pełny _ekran

en: Show the current image in fullscreen mode
pl: Wyświetla bieżący obraz w trybie pełnoekranowym

en: Pause Slideshow
pl: Wstrzymaj pokaz slajdów

en: Pause or resume the slideshow
pl: Wstrzymuje lub wznawia pokaz slajdów

en: _Previous Image
pl: _Poprzedni obraz

en: Go to the previous image of the collection
pl: Przechodzi do poprzedniego obrazu w kolekcji

en: _Next Image
pl: _Następny obraz

en: Go to the next image of the collection
pl: Przechodzi do następnego obrazu w kolekcji

en: _First Image
pl: Pier_wszy obraz

en: Go to the first image of the collection
pl: Przechodzi do pierwszego obrazu w kolekcji

en: _Last Image
pl: _Ostatni obraz

en: Go to the last image of the collection
pl: Przechodzi do ostatniego obrazu w kolekcji

en: _Random Image
pl: _Losowy obraz

en: Go to a random image of the collection
pl: Przechodzi do losowego obrazu w kolekcji

en: S_lideshow
pl: Po_kaz slajdów

en: Start a slideshow view of the images
pl: Rozpoczyna pokaz slajdów danych obrazów

en: Right
pl: Prawo

en: Left
pl: Lewo

en: In
pl: Powiększ

en: Out
pl: Pomniejsz

en: Normal
pl: Zwykły

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Collection
pl: Kolekcja

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
pl: Kosz

en: Edit the current image using %s
pl: Edytuj bieżący obraz używając %s

en: Edit Image
pl: Edytuj obraz

en: Properties
pl: Właściwości

en: Open in fullscreen mode
pl: Otwiera w trybie pełnoekranowym

en: Disable image collection
pl: Wyłącza kolekcję obrazów

en: Open in slideshow mode
pl: Otwiera w trybie pokazu slajdów

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
pl: Uruchamia nową instancję zamiast ponownego użycia bieżącej

en: Show the application's version
pl: Wyświetla wersję programu

en: [FILE…]
pl: [PLIK…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Uruchomienie "%s --help" wyświetli pełną listę opcji wiersza poleceń.
