eom 1.25.0 - en to rw translation catalogue (35 entries)

en: Name:
rw: Izina:

en: Type:
rw: Ubwoko

en: Location:
rw: Intaho:

en: General
rw: Rusange

en: Description:
rw: Umwirondoro

en: Details
rw: Birambuye

en: Save As
rw: Kubika nka

en: Options
rw: Amahitamo

en: To:
rw: Kuri:

en: Background
rw: Mbuganyuma

en: Background Color
rw: Ibara rya mbuganyuma

en: seconds
rw: amasogonda

en: Size
rw: Ingano

en: Type
rw: Ubwoko

en: Folder
rw: Ububiko

en: Camera
rw: Kamera

en: Date
rw: Itariki

en: Time
rw: Igihe

en: All Files
rw: Amadosiye yose

en: Save Image
rw: Bika Ishusho

en: Other
rw: Ikindi

en: Tag
rw: Itagi

en: Value
rw: Agaciro

en: North
rw: Amajyaruguru

en: South
rw: Amajyepho

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Image
rw: Ishusho

en: None
rw: Nta na kimwe

en: Preview
rw: Igaragazambere

en: Right
rw: Iburyo

en: Left
rw: Ibumoso

en: In
rw: Imbere

en: Out
rw: Inyuma

en: Normal
rw: Bisanzwe

en: Properties
rw: indangakintu
