eom 1.25.0 - en to si translation catalogue (133 entries)

en: Show “_%s”
si: “_%s” පෙන්වන්න

en: _Move on Toolbar
si: මෙවලම් පවරුව වෙත ගෙන යන්න (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
si: තෝරාගත් අයිතමය මෙවලම් පවරුව වෙත ගෙන යන්න

en: _Remove from Toolbar
si: මෙචලම් පුවරුවෙන් ඉවත් කරන්න (_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
si: තෝරාගත් අයිතමය මෙචලම් පුවරුවෙන් ඉවත් කරන්න

en: _Delete Toolbar
si: මෙවලම් පුවරුව මකන්න (_D)

en: Remove the selected toolbar
si: තෝරාගත් මෙවලම් පුවරුව ඉවත් කරන්න

en: Separator
si: වෙනකරනය

en: Eye of MATE
si: MATE ඇස

en: Eye of MATE Image Viewer
si: MATE ඇසේ දසුන

en: Browse and rotate images
si: පිළිඹිබු ගවේශනය කිරීම සහ කරකැවීම

en: Image Properties
si: පිළිඹිබු වත්කම්

en: _Previous
si: පෙර (_P)

en: _Next
si: මීළඟ (_N)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: Name:
si: නම:

en: Type:
si: වර්‍ගය:

en: Location:
si: පිහිටිම:

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Details
si: විස්තර

en: Save As
si: සුරකින අයුර

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: Choose a folder
si: බහලුමක් තෝරන්න

en: Filename format:
si: ගොනු නාම සංයුතිය:

en: Start counter at:
si: ගණකයේ ආරම්භය:

en: Options
si: විකල්ප

en: To:
si: වෙත:

en: Eye of MATE Preferences
si: MATE ඇසේ අභිප්‍රේත

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: Background
si: පසුබිම

en: Background Color
si: පසුබිම් වර්‍ණය

en: Color for Transparent Areas
si: විනිවිද පෙනෙන ප්‍රදේශ සඳහා වර්‍ණ

en: As _background
si: පසුබිම ලෙස (_b)

en: Image View
si: පිළිඹිබු දසුන

en: seconds
si: තත්පර

en: Slideshow
si: තිරපෙන්නුම

en: Plugins
si: ප්ලගීන

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Type
si: වර්‍ගය

en: Folder
si: බහලුම

en: Camera
si: කැමරාව

en: Date
si: දිනය

en: Time
si: වේලාව

en: Transparency color
si: විනිවිදයන වර්‍ණ

en: Active plugins
si: සක්‍රීය ප්ලගීන

en: Close _without Saving
si: සුරකීමකින් තොරව වසන්න (_w)

en: Question
si: ප්‍රශ්නය

en: All Files
si: සියළුම ගොනු

en: All Images
si: සියළුම පිළිඹිබු

en: Save Image
si: පිළිඹිබුව සුරකින්න

en: Open Folder
si: බහලුම විවෘත කරන්න

en: No image loaded.
si: පිළිඹිබුව පූරණය නොවුනි.

en: Temporary file creation failed.
si: තාවකාලික ගොනු නිර්මාණය අසමත්විය.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
si: JPEG ගොනුව පූරණයට මතකය වෙන් කළ නොහැක

en: _Retry
si: නැවත උත්සාහ කරන්න (_R)

en: Image Data
si: පිළිඹිබු දත්ත

en: Image Taking Conditions
si: පිළිඹිබු ගැනිමේ සීමා

en: Maker Note
si: සටහනක් සාදන්න

en: Other
si: වෙනත්

en: Tag
si: ඇමුණුම

en: Value
si: අගය

en: North
si: උතුර

en: East
si: නැගෙනහිර

en: West
si: බටහිර

en: South
si: දකුණ

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Image Settings
si: පිළිඹිබු සැකසුම්

en: Image
si: පිළිඹිබු

en: Page Setup
si: පිටු සැකසුම

en: Position
si: පිහිටීම

en: _Left:
si: වම (_L):

en: _Right:
si: දකුණ (_R):

en: _Top:
si: ඉහල (_T):

en: _Bottom:
si: පහල (_B):

en: C_enter:
si: මැද (_e):

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Horizontal
si: තිරස්

en: Vertical
si: සිරස්

en: Both
si: දෙකම

en: _Width:
si: පළල (_W):

en: _Height:
si: උස (_H):

en: _Scaling:
si: සතිමාණය (_S):

en: _Unit:
si: ඒකක (_U):

en: Millimeters
si: මිලි මීටර

en: Inches
si: අගල්

en: Preview
si: පුර්ව දර්ශනය

en: At least two file names are equal.
si: අවම වශයෙන් ගොනු නාම දෙකක් වත් අවශ්‍යවේ.

en: Could not display help for Eye of MATE
si: MATE ඇස සඳහා සහාය විවෘත කළ නොහැක

en:  (invalid Unicode)
si:  (සාවද්‍ය යුනිකෙතය)

en: _Reload
si: ප්‍රතිපුරණය (_R)

en: Error printing file:
    %s
si: ගොනුව මුද්‍රණය දෝෂ සහිතයි:
    %s

en: Toolbar Editor
si: මෙවලම් පුවරු සකසනය

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
si: ඔබට විශ්වාසද ඔබට  
    "%s" ඉවතලීමට අවශ්‍යද?

en: Move to _Trash
si: ඉවතලන්න (_T)

en: Couldn't access trash.
si: ීවතලන බහලුම භාවිත කළ නොහැක.

en: Error on deleting image %s
si: %s පිළිඹිබුව මැකීමෙදි දෝෂයකි

en: _Image
si: පිළිඹිබුව (_I)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _View
si: දසුන (_V)

en: _Go
si: යන්න (_G)

en: _Tools
si: මෙවලම් (_T)

en: Open a file
si: ගොනුව විවෘත කරන්න

en: Close window
si: කවුළුව වසන්න

en: T_oolbar
si: මෙවලම් පුවරුව (_o)

en: Edit the application toolbar
si: යෙදුම් මෙවලම් පුවරුව සකසන්න

en: Prefere_nces
si: අභිප්‍රේත (_n)

en: Preferences for Eye of MATE
si: MATE ඇස සඳහා අභිප්‍රේත

en: _Contents
si: අන්තර්ගත (_C)

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: About this application
si: මෙම යෙදුම සම්බන්ධව

en: _Toolbar
si: මෙවලම්තීරුව (_T)

en: _Statusbar
si: තත්ව පුවරුව (_S)

en: Side _Pane
si: පැති පුවරුව (_P)

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: _Undo
si: අහෝසි (_U)

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Zoom In
si: විශාල කරන්න (_Z)

en: Zoom _Out
si: කුඩා කරන්න (_O)

en: _Normal Size
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමාණය (_N)

en: _Fullscreen
si: සම්පූර්ණ තිරය (_F)

en: _Previous Image
si: පෙර පිළිඹිබුව (_P)

en: _Next Image
si: මීළඟ පිළිඹිබුව (_N)

en: _First Image
si: පළමු පිළිඹිබුව (_F)

en: _Last Image
si: අවසාන පිළිඹිබුව (_L)

en: Right
si: දකුණ

en: Left
si: වම

en: In
si: ඇතුලත්

en: Out
si: පිටත

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
si: ඉවතලන බහලුම

en: Properties
si: වත්කම්

en: Show the application's version
si: යෙදුමේ අනුවාදය පෙන්වන්න
