eom 1.25.0 - en to sl translation catalogue (332 entries)

en: Show “_%s”
sl: Pokaži "_%s"

en: _Move on Toolbar
sl: _Premakni na orodni vrstici

en: Move the selected item on the toolbar
sl: Premakne izbrani predmet na orodni vrstici

en: _Remove from Toolbar
sl: _Odstrani iz orodne vrstice

en: Remove the selected item from the toolbar
sl: Odstrani izbrani predmet iz orodne vrstice

en: _Delete Toolbar
sl: _Izbriši orodno vrstico

en: Remove the selected toolbar
sl: Odstrani izbrano orodno vrstico

en: Separator
sl: Ločilnik

en: Simple image viewer
sl: Preprost pregledovalnik slik

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
sl: Eye of MATE je preprost pregledovalnik za brskanje slik na računalniku. Ko je slika naložena, jo lahko povečate in zavrtite. Ogledate si lahko tudi naslednje slike iz iste mape.

en: Eye of MATE Image Viewer
sl: Pregledovalnik slik Eye of MATE

en: Browse and rotate images
sl: Prebrskaj in zavrti slike

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
sl: slika;pregledovalnik;ogledovalnik;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotografije;fotke;brskanje;prebrskaj;ogled; sličice;zavrti;zasukaj;vrtenje;sukanje

en: Image Properties
sl: Lastnosti slike

en: _Previous
sl: _Predhodni

en: _Next
sl: _Naslednji

en: _Close
sl: _Zapri

en: Name:
sl: Ime:

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Bytes:
sl: Bajti:

en: Location:
sl: Mesto:

en: General
sl: Splošno

en: Aperture Value:
sl: Vrednost zaslonke:

en: Exposure Time:
sl: Čas osvetlitve:

en: Focal Length:
sl: Goriščna razdalja:

en: Flash:
sl: Bliskavica:

en: ISO Speed Rating:
sl: ISO raven hitrosti:

en: Metering Mode:
sl: Metrični način:

en: Camera Model:
sl: Model aparata:

en: Date/Time:
sl: Datum/Čas:

en: Description:
sl: Opis:

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Save As
sl: Shrani kot

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Save _As
sl: Shr_ani kot

en: <b>%f:</b> original filename
sl: <b>%f:</b> izvorno ime

en: <b>%n:</b> counter
sl: <b>%n:</b> števec

en: Choose a folder
sl: Izbor mape

en: Destination folder:
sl: Ciljna mapa:

en: Filename format:
sl: Zapis datoteke:

en: File Path Specifications
sl: Določilo poti datoteke

en: Start counter at:
sl: Začni števec z:

en: Replace spaces with underscores
sl: Zamenjaj presledke z vezaji

en: Options
sl: Možnosti

en: Rename from:
sl: Preimenuj iz:

en: To:
sl: V:

en: File Name Preview
sl: Predogled imena datoteke

en: Eye of MATE Preferences
sl: Možnosti za Eye of MATE

en: _Help
sl: _Pomoč

en: Image Enhancements
sl: Prilagajanje slike

en: Smooth images when zoomed-_out
sl: Glajenje slik med _oddaljevanjem

en: Smooth images when zoomed-_in
sl: Glajenje slik med _približevanjem

en: _Automatic orientation
sl: _Samodejno usmerjevanje

en: Background
sl: Ozadje

en: As custom color:
sl: Kot barvo _po meri:

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Transparent Parts
sl: Prosojni deli

en: As check _pattern
sl: kot preizkusni _vzorec

en: As custom c_olor:
sl: kot barva _po meri:

en: Color for Transparent Areas
sl: Barva za prosojne površine

en: As _background
sl: kot _ozadje

en: Image View
sl: Pogled slike

en: Image Zoom
sl: Približanje slike

en: E_xpand images to fit screen
sl: _Razširi slike na velikost zaslona

en: Sequence
sl: Zaporedje

en: _Switch image after:
sl: _Preklopi sliko vsakih:

en: seconds
sl: sekund

en: _Random sequence
sl: _Naključno zaporedje

en: _Loop sequence
sl: _Slike prikazuj krožno

en: Slideshow
sl: Predstavitev

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Size
sl: Velikost

en: Type
sl: Vrsta

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: Folder
sl: Mapa

en: Aperture
sl: Zaslonka

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: Metering
sl: Umerjanje

en: Camera
sl: Kamera

en: Date
sl: Datum

en: Time
sl: Čas

en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

en: Automatic orientation
sl: Samodejno usmerjevanje slike

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sl: Ali naj bo slika zavrtena samodejno na osnovi EXIF podatkov usmerjenosti.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sl: Dejavna barva, ki je uporabljena kot barva ozadja slike. V kolikor možnost uporabi-barvo-ozadja ni določena, bo uporabljana barva polnila trenutne GTK+ teme.

en: Use a custom background color
sl: Uporabi barvo ozadja po meri

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sl: V primeru, da je dejavna barva določena s ključem barve-ozadja, bo ta uporabljena kot barva ozadja slike. V kolikor barva ni določena, bo uporabljana barva polnila trenutne GTK+ teme.

en: Interpolate Image
sl: Preslikaj sliko

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sl: Ali naj bo slika preslikana ob oddaljevanju ali ne. Preslikava ustvari boljšo kakovost slike, vendar je pogosto nekoliko počasnejše.

en: Extrapolate Image
sl: Preslikaj sliko

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sl: Ali naj bo slika preslikana ob približanju ali ne. Preslikava ustvari zamegljeno sliko in je pogosto nekoliko počasnejše.

en: Transparency indicator
sl: Določilnik prosojnosti

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
sl: Določa kako bi naj bila transparentnost prikazana. Veljavne vrednosti so preverjene, barvno in brezbarvno. Če izbereš barvo, potem izbrana barva določa vrednost uporabljene barve.

en: Scroll wheel zoom
sl: Približanje z drsnikom

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sl: Ali naj se srednji gumb miške uporablja za približevanje slike ali ne.

en: Zoom multiplier
sl: Koraki približevanja

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sl: Vrednost približanja pri uporabi srednjega kolesa miške. Vrednost določa korak približanja za vsak premik kolesa. Vrednost 0,05, na primer, poveča sliko za 5% ob vsakem premiku srednjega gumba miške, vrednost 1,00 pa poveča za 100%.

en: Transparency color
sl: Barva prosojnosti

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sl: V primeru, da je ključ prosojnosti vrednost COLOR, potem ta ključ določa katera barva naj se uporabi kot prosojna barva.

en: Randomize the image sequence
sl: Naključno zaporedje slik

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
sl: Ali se naj izbrane slike prikazujejo v naključnem zaporedju neprestano.

en: Loop through the image sequence
sl: Kroži med izbranimi slikami

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sl: Ali naj se izbrane slike prikazujejo neprestano.

en: Allow zoom greater than 100% initially
sl: Dovoli privzeto približanje večje kot 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sl: V primeru, da je vrednost NAPAK, male slike med prikazovanjem ne bodo raztegnjene na velikost ekrana.

en: Delay in seconds until showing the next image
sl: Zamik v sekundah pred prikazom naslednje slike.

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sl: Vrednost večja kot  0 določi čas v sekundah, za čas, ko slika ostane na ekranu, preden se pokaže naslednja. Vrednost 0 onemogoči samodejno prikazovanje.

en: Show/Hide the window toolbar.
sl: Pokaži / Skrij orodno vrstico.

en: Show/Hide the window statusbar.
sl: Pokaži / Skrij vrstico stanja.

en: Show/Hide the image collection pane.
sl: Pokaži / Skrij okno zbirke slik

en: Image collection pane position.
sl: Zbirka slik v ravnini.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
sl: Ali naj bo pladenj zbirke slik razširljiv ali ne.

en: Show/Hide the window side pane.
sl: Pokaži / Skrij stranski pladenj.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
sl: Pokaži / Skrij drsne gumbe pladnja zbirke slik.

en: Close main window without asking to save changes.
sl: Zaprite glavno okno, brez vprašanja, za shraniti spremembe.

en: Trash images without asking
sl: Slike vrzi v smeti brez vprašanj

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sl: Izbrana možnost omogoči, da program ne bo več zahteval potrditve ob premikanju slik v smeti. Še vedno pa bo zahteval odgovor v primeru, da datoteke v smeti ni mogoče premakniti in bo zato slika trajno izbrisana.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
sl: Ali naj ima seznam metapodatkov v oknu lastnosti svojo stran.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je seznam metapodatkov na svoji strani v pogovornem oknu. S tem se uporabnost pogovornega okna poveča pri delu na majhnih zaslonih, kot so dlančniki in tablični računalniki. Onemogočen gradnik bo vključen na strani "Metapodatkov".

en: External program to use for editing images
sl: Uporabi zunanji program za urejanje slik

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
sl: Ime namizne datoteke (vključno z ».desktop«) programa, ki ga želite uporabiti za urejanje slik (ko kliknete gumb »Uredi sliko«). Nastavite prazen niz, da onemogočite to funkcijo.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
sl: Ali naj izbirnik datotek pokaže uporabnikovo mapo s slikami, kadar ni naloženih slik.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sl: Izbrana možnost omogoča, da izbirnik datotek pokaže uporabnikovo mapo s slikami z uporabo XDG uporabniških map. Pri onemogočeni možnosti ali pa pri nedoločeni mapi s slikami, pa bo prikazana trenutna delovna mapa.

en: Active plugins
sl: Dejavni vstavki

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sl: Seznam dejavnih vstavkov ne vsebuje podatkov "mesta" dejavnega vstavka. Oglejte si .eom-plugin datoteko za podatke o "mestu" vstavka.

en: Fullscreen with double-click
sl: Celozaslonski način z dvojnim klikom

en: Reload Image
sl: Ponovno nalaganje slike

en: Reload current image
sl: Omogoča ponovno nalaganje trenutne slike

en: Date in statusbar
sl: Datum v vrstici stanja

en: Close _without Saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: Question
sl: Vprašanje

en: If you don't save, your changes will be lost.
sl: V primeru, da ne shranite, bodo spremembe izgubljene.

en: Save changes to image "%s" before closing?
sl: Ali naj se shranijo spremembe slike "%s" pred zapiranjem?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
sl[0]: Odprta je %d slika z ne-shranjenimi spremembami. Ali naj se spremembe shranijo?
sl[1]: Odprti sta %d sliki z ne-shranjenimi spremembami. Ali naj se spremembe shranijo?
sl[2]: Odprte so %d slike z ne-shranjenimi spremembami. Ali naj se spremembe shranijo?
sl[3]: Odprtih je %d slik z ne-shranjenimi spremembami. Ali naj se spremembe shranijo?

en: S_elect the images you want to save:
sl: _Izbor slike za shranjevanje:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
sl: V primeru, da ne shranite, bodo spremembe izgubljene.

en: File format is unknown or unsupported
sl: Zapis datoteke ni znan ali pa je nepodprt.

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
sl: Program Eye of MATE ne more zaznati zapisa podprtih oblik datotek na osnovi imena datoteke.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sl: Poskusite z drugo pripono datotek, kot na primer .png ali .jpg.

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Images
sl: Vse slike

en: pixel | pixels
sl[0]: slik. točka
sl[1]: slik. točki
sl[2]: slik. točke
sl[3]: slik. točk

en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Transformation on unloaded image.
sl: Pretvorba na še ne naloženi sliki.

en: Transformation failed.
sl: Pretvorba ni uspela.

en: EXIF not supported for this file format.
sl: EXIF ni podprta oblika zapisa slike.

en: Image loading failed.
sl: Nalaganje slike ni uspelo.

en: No image loaded.
sl: Ni nobene naložene slike.

en: Temporary file creation failed.
sl: Napaka med ustvarjanjem trenutne datoteke.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke za shranjevanje: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sl: Ni mogoče rezervirati pomnilnika za nalaganje datoteke JPEG

en: _Retry
sl: Poskusi _znova

en: Could not load image '%s'.
sl: Ni mogoče odpreti slike `%s'.

en: No images found in '%s'.
sl: Ni najdenih slik v '%s'.

en: The given locations contain no images.
sl: Izbrano mesto ne vsebuje slik.

en: Image Data
sl: Podatki slike

en: Image Taking Conditions
sl: Pogoji fotografiranja

en: GPS Data
sl: GPS podatki

en: Maker Note
sl: Beležnica

en: Other
sl: Ostalo

en: XMP Rights Management
sl: XMP upravljanje dovoljenj

en: XMP Other
sl: XMP Ostalo

en: Tag
sl: Oznaka

en: Value
sl: Vrednost

en: North
sl: Sever

en: East
sl: Vzhod

en: West
sl: Zahod

en: South
sl: Jug

en: %a, %d %B %Y  %X
sl: %a, %d. %B %Y  %X

en: %.1f (lens)
sl: %.1f (leča)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
sl[0]: %i × %i slik. točka
sl[1]: %i × %i slik. točki
sl[2]: %i × %i slik. točke
sl[3]: %i × %i slik. točk

en: Unknown
sl: Neznano

en: %a, %d %B %Y
sl: %a, %d. %B %Y

en: Image Settings
sl: Nastavitve slik

en: Image
sl: Slika

en: The image whose printing properties will be set up
sl: Slika kateri bodo nastavljene lastnosti tiskanja

en: Page Setup
sl: Nastavitev strani

en: The information for the page where the image will be printed
sl: Podrobnosti strani, kjer bo natisnjena slika

en: Position
sl: Položaj

en: _Left:
sl: _Levo:

en: _Right:
sl: _Desno:

en: _Top:
sl: _Zgoraj:

en: _Bottom:
sl: _Spodaj:

en: C_enter:
sl: Sr_edina:

en: None
sl: Brez

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: Both
sl: Oba

en: _Width:
sl: _Širina:

en: _Height:
sl: _Višina:

en: _Scaling:
sl: _Merilo:

en: _Unit:
sl: _Enota:

en: Millimeters
sl: milimetri

en: Inches
sl: palci

en: Preview
sl: Predogled

en: as is
sl: kot je

en: Taken on
sl: Prevzeto na

en: At least two file names are equal.
sl: Vsaj dve imeni datotek sta enaki.

en: Could not display help for Eye of MATE
sl: Ni mogoče prikazati pomoči za Eye of MATE.

en:  (invalid Unicode)
sl: (neveljaven Unicode)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
sl[0]: %i × %i slik. točk  %s    %i%%
sl[1]: %i × %i slik. točk  %s    %i%%
sl[2]: %i × %i sl. točk  %s    %i%%
sl[3]: %i × %i slik. točk  %s    %i%%

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sl: _Skrij

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
sl: Slika "%s" je spremenjena z zunanjim programom.
    Ali želite sliko ponovno naložiti?

en: Use "%s" to open the selected image
sl: Uporabi "%s" za odpiranje izbrane slike

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
sl: Shranjevanje slike "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
sl: Odpiranje slike "%s"

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Viewing a slideshow
sl: Ogled predstavitve

en: Error printing file:
    %s
sl: Napaka med tiskanjem datoteke:
    %s

en: Toolbar Editor
sl: Urejevalnik orodnih vrstic

en: _Reset to Default
sl: _Povrni na privzeto

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Ta program spada med prosto programsko opremo; lahko ga širite in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2 ali (po vaši izbiri) katerikoli poznejši različici.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Ta program je na voljo v upanju, da bo uporaben, vendar je BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez jamstva o USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO. Za več podrobnosti si glejte besedilo Splošnega javnega dovoljenja (GNU GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sl: Skupaj s tem programom bi morali prejeti izvod Splošnega dovoljenja GNU GNU General Public License v primeru, da ga niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Eye of MATE
sl: O Eye of MATE

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc. 
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
sl: Eye of MATE je preprost pregledovalnik slik za namizno okolje MATE.

en: Error launching appearance preferences dialog:
sl: Napaka pri zagonu pogovornega okna z nastavitvami videza:

en: _Open Background Preferences
sl: _Odpri možnosti ozadja

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
sl: Slika "%s" je določena kot ozadje namizja.
    Ali želite spremeniti njen videz?

en: Saving image locally…
sl: Krajevno shranjevanje slike ...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
sl: Ali stre prepričani, da želite premakniti
    "%s" v smeti?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
sl: Smeti za "%s" ni mogoče najti. Ali želite slike trajno izbrisati?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite premakniti
    %d izbrano sliko v smeti?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite premakniti
    %d izbrani sliki v smeti?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite premakniti
    %d izbrane slike v smeti?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite premakniti
    %d izbranih slik v smeti?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sl: Nekaterih izbranih slik ni mogoče premakniti v smeti in bodo trajno izbrisane. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Move to _Trash
sl: Premakni v sme_ti

en: _Do not ask again during this session
sl: _To sejo ne vprašaj več

en: Couldn't access trash.
sl: Ni mogoč dostop do smeti.

en: Couldn't delete file
sl: Ni mogoče izbrisati datoteke

en: Error on deleting image %s
sl: Napaka med brisanjem datoteke %s.

en: _Image
sl: _Slika

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Prikaz

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Open…
sl: _Odpri …

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Close window
sl: Zapri okno

en: T_oolbar
sl: O_rodna vrstica

en: Edit the application toolbar
sl: Urejanje orodne vrstice programa

en: Prefere_nces
sl: _Lastnosti

en: Preferences for Eye of MATE
sl: Možnosti za enote programa Eye of MATE

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: Help on this application
sl: Pomoč za delo s programom

en: _About
sl: _O programu

en: About this application
sl: O programu

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
sl: Spremeni prikazovanje orodne vrstice trenutnega okna.

en: _Statusbar
sl: _Vrstica stanja

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
sl: Spremeni prikaz vrstice stanja trenutnega okna.

en: _Image Collection
sl: _Zbirka slik

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
sl: Spremeni prikazovanje pladnja slik galerije v trenutnem oknu.

en: Side _Pane
sl: _Stranski pladenj

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
sl: Spremeni prikazovanje stranskega pladnja v trenutnem oknu.

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save changes in currently selected images
sl: Shrani spremembe trenutno izbranih slik

en: Open _with
sl: Odpri _s programom

en: Open the selected image with a different application
sl: Odpri izbrano sliko z drugim programom

en: Save _As…
sl: Shrani _kot ...

en: Save the selected images with a different name
sl: Shrani izbrano sliko z drugim imenom

en: Open Containing _Folder
sl: Odpri vsebojočo _mapo

en: Show the folder which contains this file in the file manager
sl: Prikaži mapo, ki vsebuje to datoteko v upravitelju datotek

en: _Print…
sl: _Natisni ...

en: Print the selected image
sl: Natisni izbrano sliko

en: Prope_rties
sl: _Lastnosti

en: Show the properties and metadata of the selected image
sl: Pokaži lastnosti in metapodatke izbrane slike

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: Undo the last change in the image
sl: Razveljavi zadnje spremembe v sliki

en: Flip _Horizontal
sl: Zrcali _vodoravno

en: Mirror the image horizontally
sl: Zrcali sliko vodoravno

en: Flip _Vertical
sl: Zrcali _navpično

en: Mirror the image vertically
sl: Zrcali sliko navpično

en: _Rotate Clockwise
sl: Zavrti v _desno

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sl: Zavrti sliko za 90 stopinj v desno

en: Rotate Counterc_lockwise
sl: Zavrti v _levo

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sl: Zavrti sliko za 90 stopinj v levo

en: Set as _Desktop Background
sl: Slika kot _ozadje namizja

en: Set the selected image as the desktop background
sl: Nastavi izbrano sliko kot ozadje namizja.

en: Move the selected image to the trash folder
sl: Premakni izbrano sliko v mapo smeti

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Copy the selected image to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano sliko na odložišče

en: _Zoom In
sl: _Približaj

en: Enlarge the image
sl: Približaj sliko

en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

en: Shrink the image
sl: Oddalji sliko

en: _Normal Size
sl: _Običajna velikost

en: Show the image at its normal size
sl: Pokaži sliko v običajni velikosti

en: _Best Fit
sl: _Najboljša prilagoditev

en: Fit the image to the window
sl: Prilagodi sliko velikosti okna

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Show the current image in fullscreen mode
sl: Pokaži trenutno sliko v celozaslonskem načinu

en: Pause Slideshow
sl: Premor predvajanja

en: Pause or resume the slideshow
sl: Predvajanje ali premor predstavitve

en: _Previous Image
sl: _Predhodna slika

en: Go to the previous image of the collection
sl: Skoči na predhodno sliko zbirke

en: _Next Image
sl: _Naslednja slika

en: Go to the next image of the collection
sl: Skoči na naslednjo sliko zbirke

en: _First Image
sl: _Prva slika

en: Go to the first image of the collection
sl: Skoči na prvo sliko zbirke

en: _Last Image
sl: _Zadnja sliko

en: Go to the last image of the collection
sl: Skoči na zadnjo sliko zbirke

en: _Random Image
sl: _Naključna slika

en: Go to a random image of the collection
sl: Skoči na naključno sliko zbirke

en: S_lideshow
sl: D_rsnice

en: Start a slideshow view of the images
sl: Začni predstavitveno prikazovanje slik

en: Right
sl: Desno

en: Left
sl: Levo

en: In
sl: Povečaj

en: Out
sl: Pomanjšaj

en: Normal
sl: Običajno

en: Fit
sl: Prilagodi

en: Collection
sl: Zbirka

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
sl: Smeti

en: Edit the current image using %s
sl: Uredite trenutno sliko z uporabo %s

en: Edit Image
sl: Uredi sliko

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Open in fullscreen mode
sl: Odpri v celozaslonskem načinu

en: Disable image collection
sl: Onemogoči zbiranje slik

en: Open in slideshow mode
sl: Odpri v načinu predstavitve

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sl: Začni novo sejo, namesto ponovne uporabe obstoječe seje programa

en: Show the application's version
sl: Pokaži različico programa

en: [FILE…]
sl: [DATOTEKA ...]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice zaženite '%s --help'.
