eom 1.25.0 - en to tk translation catalogue (53 entries)

en: _Close
tk: _Ýap

en: Name:
tk: Ad:

en: Type:
tk: Hil:

en: Location:
tk: Ýer:

en: Save As
tk: Aýry Gaýd Et

en: Background
tk: Arkaplan

en: Background Color
tk: Arkaplan Renki

en: Color for Transparent Areas
tk: Durja meýdançalar üçin renk

en: seconds
tk: sanyýa

en: Plugins
tk: Baglançlar

en: Size
tk: Ululyk

en: Type
tk: Hil

en: Folder
tk: Halta

en: Date
tk: Taryh

en: Time
tk: Zaman

en: Focal Length
tk: Orta Uzynlyky

en: Transparency color
tk: Durjalyk renki

en: Question
tk: Sorag

en: All Files
tk: Ehli Faýllar

en: All Images
tk: Ehli Resimler

en: Save Image
tk: Resimi Gaýd Et

en: Open Folder
tk: Haltany Aç

en: No image loaded.
tk: Hiç resim ýüklenmedi

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
tk: Wagtlaýyn faýl gaýd etmek üçin bejerlip bilmedi: %s

en: _Retry
tk: _Ýenede

en: Value
tk: Mykdar

en: Unknown
tk: Natanyş

en: Image
tk: Resim

en: None
tk: Hiç

en: Preview
tk: Namaýyş

en: _Reload
tk: _Ýene Ýükle

en: _View
tk: _Görkez

en: _Go
tk: _Git

en: _Tools
tk: _Esbaplar

en: Open a file
tk: Bir faýly aç

en: Close window
tk: Äpişgäni ýap

en: Prefere_nces
tk: _Seçeneekler

en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: _About
tk: _Barada

en: About this application
tk: Bu progrma barada

en: _Toolbar
tk: _Esbap zolaky

en: _Statusbar
tk: _Durum Zolaky

en: _Save
tk: _Gaýd Et

en: _Undo
tk: _Izine Al

en: Flip _Horizontal
tk: Keseleýyn Düňder

en: Flip _Vertical
tk: Dikleýin Düňnder

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: _Zoom In
tk: _Kiçelt

en: Zoom _Out
tk: _Ulalt

en: _Normal Size
tk: _Kadaly Ululyk

en: Collection
tk: Ýygym

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
tk: Zibil

en: Properties
tk: Häsiýetler
