eom 1.25.0 - en to tr translation catalogue (324 entries)

en: Show “_%s”
tr: "_%s" Göster

en: _Move on Toolbar
tr: _Araç Çubuğunda Taşı

en: Move the selected item on the toolbar
tr: Seçili öğeyi araç çubuğu üzerinde taşı

en: _Remove from Toolbar
tr: _Araç Çubuğundan Kaldır

en: Remove the selected item from the toolbar
tr: Seçili öğeyi araç çubuğundan kaldır

en: _Delete Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Sil

en: Remove the selected toolbar
tr: Seçili araç çubuğunu kaldır

en: Separator
tr: Ayıraç

en: Eye of MATE
tr: MATE'nin Gözü

en: Simple image viewer
tr: Sade bir resim görüntüleyicisi

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
tr: MATE'nin gözü, bilgisayarınızdaki resimleri taramak için kullanabileceğiniz sade bir görüntüleyicidir. Herhangi bir resim yüklendiğinde onu döndürebilir, yakınlaştırabilir ve dosyanın yüklendiği klasördeki diğer resimleri görüntüleyebilirsiniz.

en: Eye of MATE Image Viewer
tr: MATE'nin Gözü Resim Görüntüleyicisi

en: Browse and rotate images
tr: Resimleri tara ve çevir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
tr: resim;görüntü;gösterici;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotoğraflar;tara;küçük resimler;çevir;

en: Image Properties
tr: Resim Özellikleri

en: _Previous
tr: Ö_nceki

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Close
tr: _Kapat

en: Name:
tr: İsim:

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Type:
tr: Tür:

en: Bytes:
tr: Bayt:

en: Location:
tr: Konum:

en: General
tr: Genel

en: Aperture Value:
tr: Açıklık Değeri:

en: Exposure Time:
tr: Açığa Çıkarma Süresi:

en: Focal Length:
tr: Odak Uzaklığı:

en: Flash:
tr: Flaş:

en: ISO Speed Rating:
tr: ISO Hız Derecesi:

en: Metering Mode:
tr: Ölçüm Kipi:

en: Camera Model:
tr: Fotoğraf Makinesi:

en: Date/Time:
tr: Tarih/Zaman:

en: Description:
tr: Tanım:

en: Keywords:
tr: Anahtar Kelimeler:

en: Author:
tr: Yazan:

en: Copyright:
tr: Telif Hakkı:

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Metadata
tr: Temel bilgi

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: Save _As
tr: F_arklı Kaydet

en: <b>%f:</b> original filename
tr: <b>%f:</b> özgün dosya ismi

en: <b>%n:</b> counter
tr: <b>%n:</b> sayaç

en: Choose a folder
tr: Bir dizin seç

en: Destination folder:
tr: Hedef dizin:

en: Filename format:
tr: Dosya adı biçimi:

en: File Path Specifications
tr: Dosya Yolu Özellikleri

en: Start counter at:
tr: Sayaç başlangıcı:

en: Replace spaces with underscores
tr: Boşlukları alt çizgilerle değiştir

en: Options
tr: Ayarlar

en: Rename from:
tr: Yeniden isimlendir:

en: To:
tr: Kime:

en: File Name Preview
tr: Dosya Adı Önizlemesi

en: Eye of MATE Preferences
tr: MATE'nin Gözü Tercihleri

en: _Help
tr: _Yardım

en: Image Enhancements
tr: Görüntü Geliştirmeleri

en: Smooth images when zoomed-_out
tr: Uzaklaştırırken resimleri _yumuşat

en: Smooth images when zoomed-_in
tr: Yakınlaştırırken resimleri _yumuşat

en: _Automatic orientation
tr: _Kendiliğinden yönelim

en: Background
tr: Arkaplan

en: As custom color:
tr: Özel renk olarak:

en: Background Color
tr: Arkaplan rengi

en: Transparent Parts
tr: Şeffaf Kısımlar

en: As check _pattern
tr: Satranç tahtası _deseni olarak

en: As custom c_olor:
tr: Özel _renk olarak:

en: Color for Transparent Areas
tr: Şeffaf Alanlar için Renk

en: As _background
tr: Arkaplan _olarak

en: Image View
tr: Resim Görünümü

en: Image Zoom
tr: Resim Yakınlaştırması

en: E_xpand images to fit screen
tr: Resimleri ekrana uyması için _genişlet

en: Sequence
tr: Dizi

en: _Switch image after:
tr: _Resim değiştirme süresi:

en: seconds
tr: saniye

en: _Random sequence
tr: _Rastgele dizi

en: _Loop sequence
tr: Döngü _sırası

en: Slideshow
tr: Slayt Gösterisi

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Size
tr: Boyut

en: Type
tr: Tür

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

en: Folder
tr: Dizin

en: Aperture
tr: Açıklık

en: Exposure
tr: Pozlama

en: Metering
tr: Ölçme

en: Camera
tr: Fotoğraf makinesi

en: Date
tr: Tarih

en: Time
tr: Saat

en: Focal Length
tr: Odak Uzaklığı

en: Automatic orientation
tr: Kendiliğinden yönelme

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
tr: Resmin EXIF yönelim bilgileri temel alınarak kendiliğinden yönlendirilmesi.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
tr: Resmin arkasındaki kısmı kaplayacak renk. use-background-color anahtarı etkinleştirilmemişse renk faal GTK+ teması tarafından belirlenir.

en: Use a custom background color
tr: Özel arka plan rengi kullan

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
tr: Etkinse, background-color anahtarı tarafından belirtilen renk resmin arka planını kaplayacaktır. Renk belirtilmemişse, güncel GTK+ teması kaplayacak rengi belirleyecektir.

en: Interpolate Image
tr: Resmi Aradeğerle

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
tr: Uzaklaştırma sırasında resmin aradeğerlenecek olup olmayacağını ayarlar. Aradeğerlemek kaliteyi arttırır ancak biraz yavaşlamaya yol açabilir.

en: Extrapolate Image
tr: Resmi Aradeğerle

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
tr: Yakınlaştırma sırasında resmin aradeğerlenecek olup olmayacağını ayarlar. Aradeğerlemek kaliteyi arttırır ancak biraz yavaşlamaya yol açabilir.

en: Transparency indicator
tr: Şeffaflık belirteci

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
tr: Şeffaflığın nasıl belirtileceğini belirler. Geçerli değerleri şunlardır: seçili, renk ve boş. Eğer renk seçiliyse, kullanılan renk değerini trans-renk anahtarı belirler.

en: Scroll wheel zoom
tr: Kaydırma tekerleği yakınlaştırması

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
tr: Fare tekerleğinin yakınlaştırma için kullanılıp kullanılmayacağını ayarlar.

en: Zoom multiplier
tr: Yakınlaştırma çarpanı

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
tr: Fare kaydırma tekerleğini yakınlaştırma için kullanırken uygulanacak çarpan. Bu değer her kaydırma eylemin kullanılacak adımı belirler. Örneğin, 0.05 her kaydırma eyleminde %5 yakınlaştırma ile sonuçlanır ve 1.00 %100 yakınlaştırma ile sonuçlanır.

en: Transparency color
tr: Şeffaflık rengi

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
tr: Eğer transparency anahtarı, COLOR değerine sahip ise, bu anahtar şeffaflığı ayarlamak için kullanılan rengi belirler.

en: Randomize the image sequence
tr: Resim sıralamasını rastgele yap

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
tr: Resim dizisinin rastgele bir döngü içinde gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Loop through the image sequence
tr: Resim sıralamasında dön

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
tr: Resim dizisinin sonsuz bir döngü içinde gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Allow zoom greater than 100% initially
tr: Başlangıçta %100'den daha fazla yakınlaştırmaya izin ver

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
tr: Eğer FALSE olarak seçiliyse, küçük resimler öntanımlı olarak ekrana sığacak biçimde boyutlandırılmaz.

en: Delay in seconds until showing the next image
tr: Sonraki resmin görüntülenmesinden önce beklenecek saniye olarak süre

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
tr: 0'dan büyük bir değer bir sonraki görüntülemeden önce resmin ekranda kalacağı süreyi saniye olarak belirler. Sıfır değeri otomatik gözatmayı kapatır.

en: Show/Hide the window toolbar.
tr: Pencere araç çubuğunu göster/gizle.

en: Show/Hide the window statusbar.
tr: Pencere durum çubuğunu göster/gizle.

en: Show/Hide the image collection pane.
tr: Resim koleksiyonu panosunu göster/gizle.

en: Image collection pane position.
tr: Resim koleksiyonu bölmesi konumu.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
tr: Resim koleksiyonu panosunun yeniden boyutlandırılabilir olup olmayacağını ayarlar.

en: Show/Hide the window side pane.
tr: Pencere köşe panosunu göster/gizle.

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
tr: Resim koleksiyonu panosunun kaydırma düğmelerini göster/gizle.

en: Close main window without asking to save changes.
tr: Ana pencereyi değişiklikleri kaydetmek için sormadan kapat.

en: Trash images without asking
tr: Resimleri sormada çöpe at

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
tr: Etkinleştirilirse, MATE'nin Gözü resimleri çöpe taşırken teyit istemeyecektir. Ancak resimlerden herhangi biri çöpe taşınamaz ise ve doğrudan silinecekse onay istenecektir.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
tr: Özellikler penceresindeki metadata listesinin kendine ait sayfasının olması.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
tr: Etkinleştirilmişse, özellikler diyaloğundaki ayrıntılı meta veriler diyalogda kendi sayfalarına taşınacaktır. Bu, el üstü bilgisayarlarınki gibi küçük ekranlarda diyaloğu daha kullanılır yapar. Devre dışı bırakılırsa, widget "Üstveri" sayfasında gömülü bulunacaktır.

en: External program to use for editing images
tr: Resimleri düzenlemek için kullanılacak harici program

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
tr: "Resmi Düzenle" araç çubuğu düğmesi seçildiğinde resimlerin düzenlenmesi için kullanılacak uygulamanın masaüstü dosya ismi (buna ".desktop" dahildir). Bu işlevi devre dışı bırakmak için boş bir dize kullanın.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
tr: Hiçbir resim yüklenmediyse dosya seçicinin kullanıcının resimler dizinini gösterip göstermeyeceğini ayarlar.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
tr: Etkinleştirilmişse ve faal pencerede hiçbir resim yüklenmemişse, dosya seçici XDG özel kullanıcı dizinlerini kullanarak kullanıcının resim dizinini görüntüleyecektir. Devre dışı bırakılmışsa ya da hiçbir resim dizini belirlenmemişse, güncel çalışma dizinini gösterecektir.

en: Active plugins
tr: Etkin eklentiler

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
tr: Etkin eklentilerin listesi. Etkin eklentilerin "Konumunu" içermez. Eklentinin "Konumunu" öğrenmek için .eom-plugin dosyasını kullanabilirsiniz.

en: Fullscreen with double-click
tr: Çift tıklama ile tam ekran

en: Reload Image
tr: Resmi Tekrar Yükle

en: Reload current image
tr: Mevcut resmi tekrar yükle

en: Date in statusbar
tr: Durum çubuğunda tarih

en: Close _without Saving
tr: Ka_ydetmeden Kapat

en: Question
tr: Soru

en: If you don't save, your changes will be lost.
tr: Kaydetmezseniz değişikliklerinizi kaybedersiniz.

en: Save changes to image "%s" before closing?
tr: Kapatmadan önce "%s" adlı resmin değişikliklerini kaydetmek ister misiniz?

en: S_elect the images you want to save:
tr: Kaydetmek istedi_ğiniz resimleri seçin:

en: If you don't save, all your changes will be lost.
tr: Kaydetmezseniz tüm değişikliklerinizi kaybedersiniz.

en: File format is unknown or unsupported
tr: Dosya biçimi bilinmiyor ya da desteklenmiyor

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
tr: MATE'nin Gözü dosya ismine bakarak desteklenen bir yazılabilir dosya biçimine karar veremedi.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
tr: Lütfen .png ya da .jpg gibi başka bir dosya uzantısı deneyin.

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: All Images
tr: Tüm Resimler

en: Open Image
tr: Resim Aç

en: Save Image
tr: Görüntüyü Kaydet

en: Open Folder
tr: Dizin Aç

en: Transformation on unloaded image.
tr: Yüklenmemiş resim üzerinde dönüşüm.

en: Transformation failed.
tr: Dönüşüm başarısız oldu.

en: EXIF not supported for this file format.
tr: Bu dosya biçimi için EXIF desteklenmiyor.

en: Image loading failed.
tr: Resim yüklemesi başarısız oldu.

en: No image loaded.
tr: Resim yüklenmedi.

en: Temporary file creation failed.
tr: Geçici dosya oluşturması başarısız.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
tr: Kayıt için geçici dosya oluşturulamadı: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
tr: JPEG dosyası yüklemek için bellek ayrılamadı

en: _Retry
tr: _Yeniden dene

en: Could not load image '%s'.
tr: Resim '%s' yüklenemedi.

en: No images found in '%s'.
tr: '%s' içerisinde resim bulunamadı.

en: The given locations contain no images.
tr: Verilen konumlar hiçbir resim içermiyor.

en: Image Data
tr: Resim Verisi

en: Image Taking Conditions
tr: Resim Kayıt Şartları

en: GPS Data
tr: GPS Verileri

en: Maker Note
tr: Yapımcı Notu

en: Other
tr: Diğer

en: XMP Rights Management
tr: XMP Hak Yönetimi

en: XMP Other
tr: XMP Diğer

en: Tag
tr: Etiket

en: Value
tr: Değer

en: North
tr: Kuzey

en: East
tr: Doğu

en: West
tr: Batı

en: South
tr: Güney

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Image Settings
tr: Resim Ayarları

en: Image
tr: Resim

en: The image whose printing properties will be set up
tr: Yazdırma özellikleri ayarlanacak resim

en: Page Setup
tr: Sayfa Ayarı

en: The information for the page where the image will be printed
tr: Resmi basılacak sayfa için bilgi

en: Position
tr: Pozisyon

en: _Left:
tr: _Sol:

en: _Right:
tr: S_ağ:

en: _Top:
tr: Ü_st:

en: _Bottom:
tr: _Alt:

en: C_enter:
tr: _Merkez:

en: None
tr: Hiçbiri

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Both
tr: İkisi de

en: _Width:
tr: _Genişlik:

en: _Height:
tr: _Yükseklik:

en: _Scaling:
tr: Ö_lçekleme:

en: _Unit:
tr: _Birim:

en: Millimeters
tr: Milimetre

en: Inches
tr: İnç

en: Preview
tr: Önizleme

en: as is
tr: olarak

en: Taken on
tr: Çekildiği zaman

en: At least two file names are equal.
tr: En az iki dosya ismi eşit.

en: Could not display help for Eye of MATE
tr: MATE'nin Gözü için yardım görüntülenemedi

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

en: _Reload
tr: _Yeniden Yükle

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
tr: S_akla

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
tr: "%s" adlı resim harici bir uygulama tarafından değiştirildi.
    Tekrar yüklemek ister misiniz?

en: Use "%s" to open the selected image
tr: Seçilen resmi açmak için "%s" kullan

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
tr: Resim "%s" kaydediliyor (%u/%u)

en: Opening image "%s"
tr: "%s" görseli açılıyor

en: Leave Fullscreen
tr: Tam Ekranı Terk Et

en: Viewing a slideshow
tr: Slayt gösterisi izleme

en: Error printing file:
    %s
tr: Dosya yazdırırken hata:
    %s

en: Toolbar Editor
tr: Araç Çubuğu Düzenleyicisi

en: _Reset to Default
tr: Öntanımlılara _Sıfırla

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu program özgür bir yazılımdır, Özgür Yazılım Vakfı'nın yayınladığı GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. veya  daha sonraki sürümlerindeki şartlar altında dağıtabilir ve/veya değiştirilebilir.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Bu program faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez.  Lütfen daha fazla detay için GNU Genel Kamu Lisansı'nı inceleyin.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
tr: Bu programla beraber GNU Genel Kamu Lisansını da almış olmalısınız; eğer almadıysanız, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA adresine yazınız.

en: About Eye of MATE
tr: MATE'nin Gözü Hakkında

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Telif Hakkı © 2011 Perberos
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
tr: Eye of MATE, MATE Masaüstü Ortamı için bir görsel görüntüleyicidir.

en: Error launching appearance preferences dialog:
tr: Görünüm tercihleri iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu:

en: _Open Background Preferences
tr: _Arkaplan Tercihlerini Aç

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
tr: "%s" adlı resim Masaüstü Arka Planı olarak tanımlandı.
    Görünümünü değiştirmek ister misiniz?

en: Saving image locally…
tr: Resim yerel olarak kaydediliyor...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
tr: "%s" dosyasını çöpe taşımak istediğinize
    emin misiniz?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
tr: "%s" için çöp kutusu bulunamadı. Bu resmi kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
tr: Seçtiğiniz bazı resimler çöp kutusuna taşınamıyor ve kalıcı olarak silinecek. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Move to _Trash
tr: _Çöpe Taşı

en: _Do not ask again during this session
tr: _Bu oturum boyunca bir daha sorma

en: Couldn't access trash.
tr: Çöpe erişilemedi.

en: Couldn't delete file
tr: Dosya silinemedi

en: Error on deleting image %s
tr: %s resmini silerken hata oluştu

en: _Image
tr: _Resim

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Go
tr: _Git

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Open…
tr: _Aç…

en: Open a file
tr: Bir dosya aç

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: T_oolbar
tr: _Araç Çubuğu

en: Edit the application toolbar
tr: Uygulama araç çubuğunu düzenle

en: Prefere_nces
tr: _Tercihler

en: Preferences for Eye of MATE
tr: MATE'nin Gözü Tercihleri

en: _Contents
tr: İçi_ndekiler

en: Help on this application
tr: Bu uygulama hakkında yardım

en: _About
tr: _Hakkında

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

en: _Toolbar
tr: _Araç çubuğu

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
tr: Etkin penceredeki araç çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: _Statusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
tr: Etkin penceredeki durum çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: _Image Collection
tr: Resim _Koleksiyonu

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
tr: Geçerli pencere içindeki resim koleksiyonu panelinin görünürlüğünü değiştirir

en: Side _Pane
tr: Yan _Panel

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
tr: Etkin penceredeki yan panelinin görünürlüğünü değiştirir

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Save changes in currently selected images
tr: Seçilen resimlerdeki değişiklikleri kaydet

en: Open _with
tr: Birlikte _aç

en: Open the selected image with a different application
tr: Seçilen resmi başka bir uygulama ile birlikte aç

en: Save _As…
tr: _Farklı Kaydet...

en: Save the selected images with a different name
tr: Seçilen resmi başka bir isim ile kaydet

en: Open Containing _Folder
tr: İçeren Klas_örü Aç

en: Show the folder which contains this file in the file manager
tr: Bu dosyayı içeren klasörü dosya yöneticisinde göster

en: _Print…
tr: _Yazdır…

en: Print the selected image
tr: Seçilen resmi bastır

en: Prope_rties
tr: Ö_zellikler

en: Show the properties and metadata of the selected image
tr: Seçilen resmi özelliklerini ve temel bilgilerini göster

en: _Undo
tr: _Geri

en: Undo the last change in the image
tr: Resimdeki son değişikliği geri al

en: Flip _Horizontal
tr: Yatay Ç_evir

en: Mirror the image horizontally
tr: Resmi yatay olarak yansıt

en: Flip _Vertical
tr: Dikey Çe_vir

en: Mirror the image vertically
tr: Resmi dikey olarak yansıt

en: _Rotate Clockwise
tr: Saat Yönünde Döndü_r

en: Rotate the image 90 degrees to the right
tr: Resmi 90 derece sağa çevir

en: Rotate Counterc_lockwise
tr: Saa_t Yönünün Tersine Döndür

en: Rotate the image 90 degrees to the left
tr: Resmi 90 derece sola çevir

en: Set as _Desktop Background
tr: Masaüstü arkaplanı _olarak ata

en: Set the selected image as the desktop background
tr: Seçilen resmi masaüstü arkaplanı olarak ata

en: Move the selected image to the trash folder
tr: Seçili resmi çöp dizinine taşı

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Copy the selected image to the clipboard
tr: Seçili resmi panoya kopyala

en: _Zoom In
tr: _Yakınlaştır

en: Enlarge the image
tr: Resmi genişlet

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Shrink the image
tr: Resmi daralt

en: _Normal Size
tr: _Normal Boyut

en: Show the image at its normal size
tr: Resmi normal boyutunda göster

en: _Best Fit
tr: _En Uygun Görünüm

en: Fit the image to the window
tr: Resmi pencereye uydur

en: _Fullscreen
tr: _Tam ekran

en: Show the current image in fullscreen mode
tr: Mevcut resmi tam ekran kipinde göster

en: Pause Slideshow
tr: Slayt Gösterisini Duraklat

en: Pause or resume the slideshow
tr: Slayt gösterisini duraklat ya da sürdür

en: _Previous Image
tr: Ö_nceki Resim

en: Go to the previous image of the collection
tr: Koleksiyondaki bir önceki resme git

en: _Next Image
tr: _Sonraki Resim

en: Go to the next image of the collection
tr: Koleksiyondaki bir sonraki resme git

en: _First Image
tr: _İlk Resim

en: Go to the first image of the collection
tr: Koleksiyondaki ilk resme git

en: _Last Image
tr: _Son Resim

en: Go to the last image of the collection
tr: Koleksiyondaki son resme git

en: _Random Image
tr: _Rastgele Resim

en: Go to a random image of the collection
tr: Koleksiyondan rastgele bir resme git

en: S_lideshow
tr: S_layt gösterisi

en: Start a slideshow view of the images
tr: Resimlerin slayt gösterimini başlat

en: Right
tr: Sağ

en: Left
tr: Sol

en: In
tr: Yakınlaş

en: Out
tr: Uzaklaş

en: Fit
tr: Uydur

en: Collection
tr: Koleksiyon

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Edit the current image using %s
tr: Güncel resmi %s programını kullanarak düzenle

en: Edit Image
tr: Resmi Düzenle

en: Properties
tr: Özellikler

en: Open in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde aç

en: Disable image collection
tr: Resim koleksiyonunu kapat

en: Open in slideshow mode
tr: Slayt gösterisi kipinde aç

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
tr: Mevcut oluşumu tekrar kullanmak yerine yeni bir oluşum başlat

en: Show the application's version
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: [FILE…]
tr: [DOSYA…]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: Tüm komut satırı işlemlerini görmek için '%s --help' komutunu çalıştırın.
