eom 1.25.0 - en to ug translation catalogue (106 entries)

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Type:
ug: تىپى:

en: Location:
ug: ئورنى:

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Copyright:
ug: نەشر ھوقۇقى:

en: Details
ug: تەپسىلىي

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Start counter at:
ug: سانىغۇچنىڭ باش نۇمۇرى:

en: Options
ug: تاللانما

en: To:
ug: نىشان:

en: Eye of MATE Preferences
ug: Eye of MATE نى سەپلەش

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Color
ug: تەگ رەڭگى

en: Color for Transparent Areas
ug: سۈزۈك رايون ئۇغۇن ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: As _background
ug: (_B) ئارقا رەڭ قىلىش

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: _Loop sequence
ug: (_L)دەۋرىيلىك تەرتىۋى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Type
ug: تىپ

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Camera
ug: فوتو ئاپپارات

en: Date
ug: چېسلا

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Focal Length
ug: فوكۇس ئارىلىقى

en: Interpolate Image
ug: رەسىمنى تولۇقلاش

en: Transparency indicator
ug: سۈزۈكلۈك كۆرسەتكۈچى

en: Transparency color
ug: سۈزۈك رەڭ

en: Loop through the image sequence
ug: رەسىم تەرتىۋى بويىچە دەۋرىلىنىش

en: Allow zoom greater than 100% initially
ug: دەسلەپكى يىراق-يېقىنلىقى 100% دىن چوڭ بولسا بولىدۇ

en: Delay in seconds until showing the next image
ug: كېيىكى رەسىم كۆرسىتىلگىچە بىر نەچچە سېكوند ئۇزارتىش

en: Close _without Saving
ug: ساقلىماي تاقا(_W)

en: Question
ug: سوئال

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: All Images
ug: بارلىق رەسىملەر

en: Save Image
ug: رەسىمنى ساقلاش

en: Open Folder
ug: فولدېرنى ئېچىش

en: Transformation on unloaded image.
ug: ئوقۇلمىغان رەسىمنى ئۆزگەرتىش

en: EXIF not supported for this file format.
ug: مەزكۇر فورماتتىكى ھۆججەتكە نىسپەتەن EXIF تەمىنلەنمىگەن.

en: No image loaded.
ug: ھۆججەت ئوقۇلمىدى

en: Temporary file creation failed.
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت ياساشتا مەغلۇپ بولدى

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ug: ساقلاشتا كېرەك بولىدىغان ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ياسىغىلى بولمىدى: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ug: ھۆججىتىنى ئوچۇشتا كېرەك بولىدىغان ئىچكى ساقلىغۇچنى تەييارلىغىلى بولمىدى JPEG

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: Image Data
ug: رەسىم مەزمۇنى

en: Image Taking Conditions
ug: رەسىمنى تەڭشەش

en: Maker Note
ug: ياسىغۈچىنىڭ ئىلاۋىسى

en: Other
ug: باشقا

en: Tag
ug: قېلىپ

en: Value
ug: قىممىتى

en: North
ug: شىمال

en: East
ug: شەرق

en: West
ug: غەرب

en: South
ug: جەنۇب

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Image
ug: سۈرەت

en: None
ug: يوق

en: _Width:
ug: كەڭلىك(_W):

en: Millimeters
ug: مىللىمېتىر

en: Inches
ug: دىيۇيم

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: as is
ug: ئۆزگەرمەيدۇ

en: At least two file names are equal.
ug: ھېچ بولمىغاندا ئىككى ھۆججەتنىڭ نامى ئوخشاش.

en:  (invalid Unicode)
ug:  (ئىناۋەتسىز يۇنىكود)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: Couldn't access trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Error on deleting image %s
ug: رەسىمنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى %s

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Close window
ug: رامكىنى يېپىش

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: Preferences for Eye of MATE
ug: نىڭ سەپلىمىسىنى ئۆزگەرتىش Eye of MATE

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: About this application
ug: بۇ قوللىنىشچان پروگرامما ھەققىدە

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ug: ھازىرقى رامكىدىكى toolbar نىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىش

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ug: ھازىرقى رامكىدا ھالەت رامكىسىنى كۆرسىتىش ياكى كۆرسەتمەسلىكنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Side _Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_P)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: Flip _Horizontal
ug: گورزىنتال يۆنىلىشتە ئالماشتۇرۇش

en: Flip _Vertical
ug: تىك يۆنىلىشتە ئالماشتۇرۇش

en: _Rotate Clockwise
ug: (_R) سائەت ئىستېرىلكىسى يۆلۈنىشىدە چورۈش

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Zoom In
ug: (_Z)چوڭايتىش

en: Zoom _Out
ug: (_O) كىچىكلىتىش

en: _Normal Size
ug: (_N)ئەسلى چوڭلىقى

en: Right
ug: ئوڭ

en: Left
ug: سول

en: In
ug: ئىچى

en: Out
ug: سىرتى

en: Normal
ug: نورمال

en: Fit
ug: دەلمۇ-دەل كەلتۈرۈش

en: Collection
ug: توپلام

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Show the application's version
ug: قوللىنىشچان پروگرامما نەشرىنى كۆرسەت
