eom 1.25.0 - en to xh translation catalogue (101 entries)

en: Eye of MATE
xh: Iliso le-MATE

en: _Previous
xh: Enga_phambili

en: _Next
xh: Elan_delayo

en: _Close
xh: _Vala

en: Name:
xh: Igama:

en: Type:
xh: Uhlobo:

en: Location:
xh: Indawo:

en: General
xh: Jikelele

en: Description:
xh: Inkcazelo:

en: Copyright:
xh: Amalungelo omqulunqi:

en: Details
xh: Iinkcukacha

en: Save As
xh: Gcina Njenge

en: Start counter at:
xh: Qalisa isibali e-:

en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

en: To:
xh: Iya ku:

en: Eye of MATE Preferences
xh: Uluhlu Lokukhethwayo KwiLiso Le-MATE

en: _Help
xh: _Nceda

en: Background
xh: Okungasemva

en: Background Color
xh: UMbala wangaseMva

en: As check _pattern
xh: Njengepateni _yokukhangela

en: Color for Transparent Areas
xh: Umbala Weendawo Ocace Gca

en: As _background
xh: Nje_ngokungasemva

en: seconds
xh: imizuzwana

en: _Loop sequence
xh: _Ukulandelana kwesethi yeengxelo

en: Plugins
xh: Izingeniso

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Type
xh: Uhlobo

en: Folder
xh: Isiqulatho seefayili

en: Camera
xh: i-Camera

en: Date
xh: Umhla

en: Time
xh: Ixesha

en: Focal Length
xh: Ubude Besazulu

en: Interpolate Image
xh: Ukufakela umfanekiso

en: Transparency indicator
xh: Isalathisi esicace gca

en: Transparency color
xh: Umbala ocace gca

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
xh: Ukuba iqhosha lokucace gca limele COLOR, elo qhosha limisa umbala osetyenzisiweyo ukubonisa isicacisi.

en: Loop through the image sequence
xh: Setha iingxelo uyidlulise kulandelwano lwemfanekiso

en: Allow zoom greater than 100% initially
xh: Vumela isandisi esingaphezulu kwe-100% xa kuqaliswayo

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
xh: Ukuba le nto imiselwe ku-FALSE imifanekiso emincinane ayinako ukutsalwa ukuze yanele kwiskrini xa kuqaliswayo.

en: Delay in seconds until showing the next image
xh: Yilibazise imizuzwana de kuvele umfanekiso olandelayo

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
xh: Ixabiso elingaphezulu kwe-0 limisela imizuzwana ehlalwa ngumfanekiso kwiskrini de kuboniswe olandelayo ngokuzenzekelayo. Iqanda alikuvumeli ukukhangela okuzenzekelayo.

en: Active plugins
xh: Ingeniso ezisebenzayo

en: Close _without Saving
xh: Vala _ungagcinanga

en: Question
xh: Umbuzo

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: All Images
xh: Yonke Imifanekiso

en: Save Image
xh: Gcina Umfanekiso

en: Open Folder
xh: Vula Isiqulathi Seefayili

en: No image loaded.
xh: Akukho mfanekiso ufakiweyo.

en: Temporary file creation failed.
xh: Ukwenziwa kwefayili yexeshana akuphumelelanga.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
xh: Ayikwazanga ukwenza ifayili yexeshana yovimba wolwazi lokugcina: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
xh: Ayikwazanga ukwabela uvimba wolwazi lokufakwa kwefayili ye-JPEG

en: _Retry
xh: _Zama kwakhona

en: Image Data
xh: I-data Yomfanekiso

en: Image Taking Conditions
xh: Izimo Ezithatyathwa Ngumfanekiso

en: Maker Note
xh: Inqaku Lomenzi

en: Other
xh: Ezinye

en: Tag
xh: Isiphawuli

en: Value
xh: Ixabiso

en: North
xh: umNtla

en: East
xh: iMpuma

en: West
xh: iNtshona

en: South
xh: uMzantsi

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Image
xh: Umfanekiso

en: None
xh: Akukho nanye

en: _Width:
xh: _Ububanzi:

en: Preview
xh: Ukujonga phambi koshicilelo

en: as is
xh: njengoko injalo

en: Could not display help for Eye of MATE
xh: Ayikwazanga ukubonisa uncedo lweLiso le-MATE

en:  (invalid Unicode)
xh:  (I-Unicode engasebenziyo)

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: Couldn't access trash.
xh: Ayikwazanga ukufikelela emgqomeni.

en: Error on deleting image %s
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kucinywa umfanekiso %s

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: _Go
xh: _Hamba

en: _Tools
xh: _Izixhobo

en: Open a file
xh: Vula ifayili

en: Close window
xh: Vala ifestile

en: Prefere_nces
xh: Okukhe_thwayo

en: Preferences for Eye of MATE
xh: Uluhlu Lwezinto ezikhethwayo zeLiso le-MATE

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
xh: Iguqula ukubonakala kwe-toolbar kule festile ikhoyo ngoku

en: _Statusbar
xh: _Umgca wokubonakalisa okuqhubekayo

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
xh: Iguqula ukubonakala komgca wobume befestile okuyo ngoku

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Undo
xh: _Buyisela okwenziweyo

en: Flip _Horizontal
xh: Jikelezisa Ngobu_banzi

en: Flip _Vertical
xh: Jikelezisa Ngobu_de

en: _Rotate Clockwise
xh: _Jikelezisa Usa Ngakwicala Eya Kulo Iwotshi

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Zoom In
xh: _Yandisa

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: _Normal Size
xh: _Ubungakanani Obuqhelekileyo

en: Collection
xh: Ingqokelela

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
xh: uMgqomo

en: Properties
xh: Iimpawu
