eom 1.26.0 - en to uz translation catalogue (216 entries)

en: Show “_%s”
uz: “_%s” ni ko'rsatish

en: _Move on Toolbar
uz: Asboblar paneliga _koʻchirish

en: Move the selected item on the toolbar
uz: Asboblar panelidagi tanlangan elementni koʻchirish

en: _Remove from Toolbar
uz: Asboblar panelidan _olib tashlash

en: Remove the selected item from the toolbar
uz: Asboblar panelidagi tanlangan elementni olib tashlash

en: _Delete Toolbar
uz: Asboblar panelini _olib tashlash

en: Remove the selected toolbar
uz: Tanlangan asboblar panelini olib tashlash

en: Separator
uz: Ajratuvchi

en: Eye of MATE
uz: MATE'ning koʻzi

en: Simple image viewer
uz: Sodda rasm ko'ruvchi

en: Eye of MATE Image Viewer
uz: «MATE'ning koʻzi» rasm koʻruvchisi

en: Browse and rotate images
uz: Rasmni koʻrish va burish

en: Image Properties
uz: Rasm xossalari

en: _Previous
uz: _Oldingi

en: _Next
uz: _Keyingi

en: _Close
uz: _Yopish

en: Name:
uz: Nomi:

en: Width:
uz: Eni:

en: Height:
uz: Bo'yi:

en: Type:
uz: Turi:

en: Bytes:
uz: Baytlar:

en: Location:
uz: Joylashuv:

en: General
uz: Umumiy

en: Date/Time:
uz: Sana/Vaqt:

en: Description:
uz: Taʼrifi:

en: Keywords:
uz: Kalit so'zlar:

en: Author:
uz: Muallif:

en: Copyright:
uz: Mualliflik huquqi:

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: Save As
uz: Quyidagicha saqlash

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: Choose a folder
uz: Jildni tanlash

en: Destination folder:
uz: Moʻljal jild

en: Filename format:
uz: Fayl nomi formati:

en: Start counter at:
uz: Hisoblagichning boshlangʻich qiymati:

en: Options
uz: Parametrlar

en: Eye of MATE Preferences
uz: «MATE'ning koʻzi» dasturi parametrlari

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Automatic orientation
uz: _Avtomatik orientir olish

en: Background
uz: Orqa fon

en: As custom c_olor:
uz: Boshqa r_ang sifatida:

en: Color for Transparent Areas
uz: Shaffof hududlar uchun rang

en: As _background
uz: _Orqa fon sifatida

en: Image View
uz: Rasmni koʻrish

en: E_xpand images to fit screen
uz: Rasmlarni ekranga _moslash

en: seconds
uz: soniya

en: Slideshow
uz: Slayd-shou

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Size
uz: Hajmi

en: Type
uz: Turi

en: Folder
uz: Jild

en: Camera
uz: Kamera

en: Focal Length
uz: Fokus masofasi

en: Automatic orientation
uz: Avtomatik orientir olish

en: Transparency indicator
uz: Shaffoflik indikatori

en: Scroll wheel zoom
uz: Sichqoncha gʻildiragi yordamida kattalashtirish/kichiklashtirish

en: Transparency color
uz: Shaffoflik rangi

en: Allow zoom greater than 100% initially
uz: 100% dan ortiq kattalashtirishga ruxsat berish

en: Delay in seconds until showing the next image
uz: Keyingi rasmni koʻrsatish orasidagi kechikish

en: Active plugins
uz: Faol plaginlar

en: Fullscreen with double-click
uz: Ikki marta chertish bilan butun ekranga

en: Reload Image
uz: Rasmni qayta yuklash

en: Reload current image
uz: Joriy rasmni qayta yuklash

en: Date in statusbar
uz: Sana holat panelida

en: Close _without Saving
uz: _Saqlamasdan Yopish

en: Question
uz: Savol

en: If you don't save, your changes will be lost.
uz: Agar saqlamasangiz,barcha o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: Save changes to image "%s" before closing?
uz: “%s” rasmga o'zgarishlar yopishdan avval saqlansinmi?

en: If you don't save, all your changes will be lost.
uz: Agar saqlamasangiz,barcha o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: File format is unknown or unsupported
uz: Faylning formati nomaʼlum yoki qoʻllanilmaydi

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
uz: Iltimos .png yoki .jpg kabi boshqa fayl kengaytmasidan foydalanib koʻring.

en: All Files
uz: Barcha Fayllar

en: All Images
uz: Hamma rasmlar

en: Open Image
uz: Rasmni Ochish

en: Save Image
uz: Tasvirni Saqlash

en: Open Folder
uz: Jildni ochish

en: EXIF not supported for this file format.
uz: Ushbu fayl formati uchun EXIF qoʻllanilmaydi.

en: Image loading failed.
uz: Rasmni yuklab boʻlmadi.

en: No image loaded.
uz: Rasm yuklanmadi.

en: Temporary file creation failed.
uz: Vaqtinchalik fayl yaratib boʻlmadi.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
uz: Saqlash uchun vaqtinchalik fayl yaratib boʻlmadi: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
uz: JPEG faylini yuklash uchun xotira ajratib boʻlmadi

en: _Retry
uz: _Qaytadan urinish

en: Could not load image '%s'.
uz: '%s' rasmini yuklab boʻlmadi.

en: No images found in '%s'.
uz: '%s' manzilida rasmlar mavjud emas.

en: The given locations contain no images.
uz: Koʻrsatilgan joyda rasmlar mavjud emas.

en: Image Data
uz: Rasm maʼlumotlari

en: Image Taking Conditions
uz: Rasmga olish shartlari

en: Maker Note
uz: Muallif izohi

en: Other
uz: Boshqa

en: XMP Rights Management
uz: XMP huquqlari boshqaruvi

en: Value
uz: Qiymat

en: North
uz: Shimol

en: East
uz: Sharq

en: West
uz: G'arb

en: South
uz: Janub

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Image Settings
uz: Rasm parametrlari

en: Image
uz: Rasm

en: Page Setup
uz: Sahifani moslash

en: Position
uz: Holati

en: _Left:
uz: _Chapda:

en: _Right:
uz: _Oʻngda:

en: _Top:
uz: _Yuqorida:

en: _Bottom:
uz: _Pastda:

en: C_enter:
uz: M_arkazda:

en: None
uz: Yo'q

en: Horizontal
uz: Gorizontal

en: Vertical
uz: Vertikal

en: Both
uz: Ikkalasi ham

en: _Width:
uz: _Eni:

en: _Height:
uz: _Balandligi:

en: _Scaling:
uz: _Masshtab:

en: _Unit:
uz: _Birlik:

en: Millimeters
uz: Millimterlar

en: Inches
uz: Dyuym

en: Preview
uz: Oldindan koʻrish

en: as is
uz: sifatida

en: Taken on
uz: Olindi

en: At least two file names are equal.
uz: Kamida ikkita fayl nomi bir xil.

en: Could not display help for Eye of MATE
uz: «MATE'ning koʻzi» uchun yordam faylini koʻrsatib boʻlmadi

en:  (invalid Unicode)
uz:  (xato yunikod)

en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
uz: Yas_shirish

en: Use "%s" to open the selected image
uz: Tanlangan rasmni ochish uchun "%s" dan foydalaning

en: Leave Fullscreen
uz: To'liq Ekrandan Chiqish

en: Error printing file:
    %s
uz: Faylni bosib chiqarish xatosi:
    %s

en: Toolbar Editor
uz: Asboblar panelini tahrirlash

en: _Reset to Default
uz: _Andoza parametrlarni tiklash

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
uz: Ushbu dastur dasturiy ta'minot: siz uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyaning 2 yoki har qanday kechroq (o'z ixtiyoringizga ko'ra) versiyasi shartlari asosida qayta tarqatish va/yoki o'zgartirishingiz mumkin.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uz: Ushbu dastur foydali bo'lishidan umidda, lekin hech qanday kafolatsiz tarqatiladi; hatto BIROR MAQSAD UCHUN YAROQLILIK yoki MUVOFIQLIK ham kafolatlanmaydi. Tafsilotlar uchun GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyasiga qarang.

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
uz: Rostdan ham "%s" ni chiqindilar
    qutisiga koʻchirmoqchimisiz?

en: Move to _Trash
uz: Chiqindilar _qutisiga koʻchirish

en: Couldn't access trash.
uz: Chiqindilar qutisiga murojaat etib boʻlmadi.

en: Couldn't delete file
uz: Faylni o'chirib bo'lmadi

en: Error on deleting image %s
uz: %s rasmni oʻchirishda xatolik

en: _Image
uz: _Rasm

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Go
uz: _O'tish

en: _Tools
uz: _Vositalar

en: _Open…
uz: _Ochish…

en: Open a file
uz: Faylni ochish

en: Close window
uz: Oynani yopish

en: T_oolbar
uz: As_boblar paneli

en: Edit the application toolbar
uz: Dastur asboblar panelini tahrirlash

en: Prefere_nces
uz: Pa_rametrlar

en: Preferences for Eye of MATE
uz: «MATE'ning koʻzi» dasturi parametrlari

en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: Help on this application
uz: Ushbu dastur boʻyicha qoʻllanma

en: _About
uz: _Haqida

en: About this application
uz: Ushbu dastur haqida

en: _Toolbar
uz: _Asboblar paneli

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
uz: Joriy oynadagi asboblar paneli koʻrinishini oʻzgartiradi

en: _Statusbar
uz: _Holat paneli

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
uz: Joriy oynadagi holat paneli koʻrinishini oʻzgartiradi

en: _Image Collection
uz: _Rasm toʻplami

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
uz: Joriy oynadagi rasm toʻplami paneli koʻrinishini shzgartiradi

en: Side _Pane
uz: Yon _Panel

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
uz: Joriy oynadagi yon panel koʻrinishini oʻzgartiradi

en: _Save
uz: _Saqlash

en: Save changes in currently selected images
uz: Joriy tanlangan rasmlardagi oʻzgarishlarni saqlash

en: Open _with
uz: Boshqa dastur _bilan ochish

en: Open the selected image with a different application
uz: Tanlangan rasmni boshqa dastur bilan ochish

en: Save _As…
uz: Quyidagicha_Saqlash...

en: Save the selected images with a different name
uz: Tanlangan rasmlarni boshqa nom bilan saqlash

en: _Print…
uz: _Chop etish

en: Print the selected image
uz: Tanlangan rasmni bosib chiqarish

en: Prope_rties
uz: _Xossalari

en: _Undo
uz: _Bekor qilish

en: Undo the last change in the image
uz: Rasmdagi oxirgi oʻzgarishni bekor qilish

en: Flip _Horizontal
uz: _Gorizontal akslantirish

en: Mirror the image horizontally
uz: Rasmni gorizontal akslantirish

en: Flip _Vertical
uz: _Vertikal akslantirish

en: Mirror the image vertically
uz: Rasmni vertikal akslantirish

en: _Rotate Clockwise
uz: Soat koʻrsatgichi boʻyicha _burish

en: Rotate the image 90 degrees to the right
uz: Rasmni 90 daraja oʻngga burish

en: Rotate Counterc_lockwise
uz: Soat _koʻrsatgichiga qarshi burish

en: Rotate the image 90 degrees to the left
uz: Rasmni 90 daraja chapga burish

en: Set as _Desktop Background
uz: _Ish stoli orqa foni sifatida oʻrnatish

en: Set the selected image as the desktop background
uz: Tanlangan rasmni ish stoli orqa foni sifatida oʻrnatish

en: Move the selected image to the trash folder
uz: Tanlangan rasmni chiqindilar qutisi jildiga joʻnatish

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Zoom In
uz: _Yaqinlashtirish

en: Enlarge the image
uz: Rasmni kattalashtirish

en: Zoom _Out
uz: _Uzoqlashtirish

en: _Normal Size
uz: _Oʻrnatacha oʻlcham

en: Show the image at its normal size
uz: Rasmni asl oʻlchamida koʻrsatish

en: _Best Fit
uz: _Eng yaxshi Moslik

en: Fit the image to the window
uz: Rasmni oynaga sigʻdirish

en: _Fullscreen
uz: _To'liq Ekran

en: Show the current image in fullscreen mode
uz: Joriy rasmni butun ekran usulida koʻrsatish

en: _Previous Image
uz: _Oldingi rasm

en: Go to the previous image of the collection
uz: Toʻplamdagi bitta oldingi rasmga oʻtish

en: _Next Image
uz: _Keyingi rasm

en: Go to the next image of the collection
uz: Toʻplamdagi keyingi rasmga oʻtish

en: _First Image
uz: _Birinchi rasm

en: Go to the first image of the collection
uz: Toʻplamdagi birinchi rasmga oʻtish

en: _Last Image
uz: _Oxirgi rasm

en: Go to the last image of the collection
uz: Toʻplamdagi oxirgi rasmga oʻtish

en: _Random Image
uz: _Tasodifiy Rasm

en: S_lideshow
uz: S_laydshou

en: Start a slideshow view of the images
uz: Rasmlar slayd-shousini boshlash

en: Right
uz: Oʻng

en: Left
uz: Chap

en: In
uz: Yaqinlashtirish

en: Out
uz: Uzoqlashtirish

en: Normal
uz: Odatiy

en: Fit
uz: Sigʻdirish

en: Collection
uz: Toʻplam

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

en: Edit Image
uz: Rasmni Tahrirlash

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: Open in fullscreen mode
uz: Butun ekranga usulida ochish

en: Disable image collection
uz: Rasm toʻplamini oʻchirish

en: Show the application's version
uz: Dastur versiyasini ko'rsatish
