eos-sdk - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Image credits
ar: اعتمادات الصورة

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
ar: انقر من لعرض ترخيص الصورة.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
ar: اعتمادات الصورة: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
ar: حقوق الطبع والنشر %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
ar: حقوق الطبع والنشر %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
ar: تستخدم بإذن.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
ar: مجال عام

en: Owner permission
ar: إذن المالك

en: Copyrighted free use
ar: للاستخدام بدون حقوق طبع ونشر

en: Creative Commons Attribution 2.0
ar: ترخيص مساهمة المشاركات الإبداعية 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
ar: ترخيص مساهمة المشاركات الإبداعية - غير تجاري 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - غير تجاري 3.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - غير تجاري - المشاركة بالمثل 2.0 عام

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - بدون اشتقاق 2.0

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
ar: ترخيص مساهمة المشاع الإبداعي - بلا اشتقاق 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - مشاركة بالمثل 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - مشاركة بالمثل 2.5 عام

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - المشاركة بالمثل 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
ar: ترخيص إسناد المشاع الإبداعي - المشاركة بالمثل 4.0 دولي

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
ar: رخصة جنو للوثائق الحرة، الإصدار 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
ar: رخصة جنو للوثائق الحرة، الإصدار 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
ar: رخصة جنو للوثائق الحرة، الإصدار 1.3
