eos-sdk - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Image credits
bn: ছবির কৃতিত্ব

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of an image license, such as "Public domain" or "Creative Commons Attribution". These names are translated elsewhere in this file. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup, and so should not contain any ampersands (&),
en: %s.
bn: %s

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
bn: ছবির লাইসেন্সের জন্য চাপুন।

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
bn: ছবির কৃতিত্ব: %s

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
bn: স্বত্ব %d %s

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
bn: স্বত্ব %s

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
bn: অনুমতি নিয়ে ব্যবহৃত।

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
bn: সর্বজনীন ডোমেইন

en: Owner permission
bn: স্বত্বাধিকারীর অনুমতি

en: Copyrighted free use
bn: স্বত্ব সংরক্ষণ করে মুক্ত ব্যবহার

en: Creative Commons Attribution 2.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- অবাণিজ্যিক 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- অবাণিজ্যিক 3.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- অবাণিজ্যিক- শেয়ারএ্যালাইক 2.0 জেনেরিক

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- নোডেরিভ 2.0

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- নোডেরিভ 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- শেয়ারএ্যালাইক 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- শেয়ারএ্যালাইক 2.5 জেনেরিক

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- শেয়ারএ্যালাইক 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
bn: ক্রিয়েটিভ কমনস আরোপণ- শেয়ারএ্যালাইক 4.0 আন্তর্জাতিক

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
bn: GNU মুক্ত নথিপত্র লাইসেন্স, ভার্সন 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
bn: GNU মুক্ত নথিপত্র লাইসেন্স, ভার্সন 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
bn: GNU মুক্ত নথিপত্র লাইসেন্স, ভার্সন 1.3
