eos-sdk - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Image credits
es: Créditos de Imágenes

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
es: Clic para licencia de la imagen.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
es: Crédito de Imagen: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
es: Derechos de autor %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
es: Derechos de autor %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
es: Utilizada con permiso.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
es: Dominio público

en: Owner permission
es: Permiso dado por el autor

en: Copyrighted free use
es: Uso libre de derechos de autor

en: CC0-1.0
es: CC0-1.0 Universal

en: Creative Commons Attribution 2.0
es: Creative Commons Atribución 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
es: Creative Commons Atribución 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
es: Creative Commons Atribución 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
es: Creative Commons Atribución-NoComercial 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
es: Creative Commons Atribución-NoComercial 3.0 Unported

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
es: Creative Commons Atribución-NoComercial-CompartirIgual 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
es: Creative Commons Atribución-SinDerivadas 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
es: Creative Commons Atribución-SinDerivadas 3.0 Unported

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
es: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
es: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 2.5 Genérica

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
es: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 3.0 Unported

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
es: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 4.0 Internacional

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
es: Licencia de documentación libre de GNU, versión 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
es: Licencia de documentación libre de GNU, versión 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
es: Licencia de documentación libre de GNU, versión 1.3
