eos-sdk - en to pt_BR translation catalogue (25 entries)

en: Image credits
pt_BR: Créditos da imagem

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
pt_BR: Clique para licença da imagem.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
pt_BR: Créditos da imagem: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
pt_BR: Direitos autorais %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
pt_BR: Direitos autorais %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
pt_BR: Utilizando com permissão.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
pt_BR: Domínio público

en: Owner permission
pt_BR: Com a permissão do proprietário

en: Copyrighted free use
pt_BR: Uso livre do direitos de autor

en: CC0-1.0
pt_BR: CC0-1.0 Universal

en: Creative Commons Attribution 2.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution 3.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição 3.0 Não Adaptada

en: Creative Commons Attribution 4.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição 4.0 Internacional

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-NãoComercial 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-NãoComercial 3.0 Não Adaptada

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
pt_BR: Creative Commons Atribuição-NãoComercial-CompartilhaIgual 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-SemDerivações 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-SemDerivações 3.0 Não Adaptada

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-CompartilhaIgual 2.0 Genérica

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
pt_BR: Creative Commons Atribuição-CompartilhaIgual 2.5 Genérica

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
pt_BR: Creative Commons Atribuição-CompartilhaIgual 3.0 Não Adaptada

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
pt_BR: Creative Commons Atribuição-CompartilhaIgual 4.0 Internacional

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
pt_BR: Licença GNU de Documentação Livre, versão 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
pt_BR: Licença GNU de Documentação Livre, versão 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
pt_BR: Licença GNU de Documentação Livre, versão 1.3
