eos-sdk - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Image credits
ro: Credite imagini

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
ro: Click pentru licenta de imagini.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
ro: Credite imagini: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
ro: Drepturi de autor %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
ro: Drepturi de autor %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
ro: Utilizat cu perimisiune.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
ro: Domeniu public.

en: Owner permission
ro: Permisiuni proprietar.

en: Copyrighted free use
ro: Drepturi de autor cu utilizare gratuita.

en: Creative Commons Attribution 2.0
ro: Atribuire Creative Commons  2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
ro: Atribuire Creative Commons  3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
ro: Atribuire Creative Commons  4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
ro: Atribuire Creative Commons-Necomercial 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
ro: Atribuire Creative Commons-Necomercial 3.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
ro:  Atribuire Creative Commons-Necomerciale-ShareAlike 2.0 Generic

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
ro: Atribuire Creative Commons-NoDerivs 2.0

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
ro: Atribuire Creative Commons-NoDerivs 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
ro: Atribuire Creative Commons-ShareAlike 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
ro: Atribuire Creative Commons-ShareAlike 2.5 Generic

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
ro: Atribuire Creative Commons-ShareAlike 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
ro: Atribuire Creative Commons-ShareAlike 4.0 International

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
ro: Licenta gratuita GNU,versiunea 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
ro: Licenta gratuita,versiunea 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
ro: Licenta gratuita,versiunea 1.3
