eos-sdk - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Image credits
ru: Примечания к Образу Выпуска

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
ru: Нажмите для получения лицензии на изображение.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
ru: Титры выпуска: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
ru: Авторское право  %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
ru: Авторские права %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
ru: Использовано с разрешения.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
ru: Общественное достояние

en: Owner permission
ru: Разрешение от владельца

en: Copyrighted free use
ru: Свободное использование, защищенное авторским правом

en: Creative Commons Attribution 2.0
ru: Атрибуция Creative Commons Attribution 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
ru: Атрибуция Creative Commons Attribution 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
ru: Атрибуция Creative Commons Attribution 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
ru: Creative Commons Атрибуция-Некоммерческое 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
ru: Creative Commons Атрибуция-Некоммерческое 3.0

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
ru: Лицензия свободной документации GNU, версия 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
ru: Лицензия свободной документации GNU, версия 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
ru: Лицензия свободной документации GNU, версия 1.3
