eos-sdk - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Image credits
hi: चित्र क्रेडिट

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
hi: चित्र लाइसेंस के लिए क्लिक करें.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
hi: चित्र क्रेडिट: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
hi: कॉपीराइट %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
hi: कॉपीराइटt %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
hi: अनुमति के साथ उपयोग किया गया

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
hi: सार्वजनिक डोमेन

en: Owner permission
hi: स्वामी अनुमति

en: Copyrighted free use
hi: कॉपीराइट किया गया निशुल्क उपयोग

en: Creative Commons Attribution 2.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन n 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-गैरव्यावसायिक 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-गैरव्यावसायिक 3.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-गैरव्यावसायिक-शेयरअलाइक 2.0 जेनरिक

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-नोडेरिव्ज़ 2.0

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-नोडेरिव्ज़ 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-शेयरअलाइक 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-शेयरअलाइक 2.5 जेनरिक

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-शेयरअलाइक 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
hi: क्रिएटिव कॉमन्स एट्रिब्यूशन-शेयरअलाइक 4.0 अंतर्राष्ट्रीय

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
hi: GNU निशुल्क दस्तावेज़ लाइसेंस, संस्करण 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
hi: GNU निशुल्क दस्तावेज़ लाइसेंस, संस्करण 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
hi: GNU निशुल्क दस्तावेज़ लाइसेंस, संस्करण 1.3
