epiphany master - en to eu translation catalogue (850 entries)

en: Web
eu: Weba

en: Browse the web
eu: Nabigatu webean

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
eu: GNOMEren web nabigatzailea, mahaigainera egokitutako bateragarritasunarekin eta erabil errazeko erabiltzailearen interfazearekin web orrietan zentra zaitezen. Webaren ikuspegi eder, garbi eta sotil baten bila bazabiltza, hau da zure nabigatzailea.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
eu: Weba aplikazioa bere kode-izenagatik ezaguna da: Epiphany.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Web Browser
eu: Web-nabigatzailea

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
eu: weba;nabigatzailea;internet;epiphany;

en: New Window
eu: _Leiho berria

en: New Incognito Window
eu: Isilpeko leiho berria

en: Browse with caret
eu: Arakatu kurtsorearekin

en: Home page
eu: Hasierako orria

en: Address of the user’s home page.
eu: Erabiltzailearen orrialde nagusiaren helbidea.

en: Default search engine.
eu: Bilaketa-motor lehenetsia.

en: Name of the search engine selected by default.
eu: Lehenetsi gisa hautatutako bilaketa-motorraren izena.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
eu: Zaharkituta. Erabili 'search-engine-providers'

en: List of the search engines.
eu: Bilaketa-motorren zerrenda.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
eu: Bilaketa-motorren zerrenda. vardict elementuen matrize bat da, non vardict bakoitza bilaketa-motor bat eta onartutako honako gakoak diren: "name" bilaketa-motorraren izena da. "url" bilaketaren URLa bilaketa-terminoa %s katearekin ordeztuta da. "bang" bilaketa-motorraren bang-a (laster-letra) da.

en: Enable Google Search Suggestions
eu: Gaitu Google bilaketen iradokizunak

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
eu: URLa sartzeko bunbuilo beherakorrean Googlen bilaketen iradokizunak erakutsiko diren ala ez.

en: Force new windows to be opened in tabs
eu: Derrigortu leiho berriak fitxetan irekitzea

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
eu: Derrigortu galdetzea leiho berriek irekitzeko fitxa berriak erabiltzea leiho berrien ordez.

en: Whether to automatically restore the last session
eu: Azken saioa automatikoki leheneratuko den edo ez adierazten du

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
eu: Abioan saioa nola leheneratuko den definitzen du. Balio onartuak: 'always' (beti) aplikazioaren aurreko egoera beti leheneratzen da; eta 'crashed' (kraskatuta) aplikazioa kraskatzen denean soilik leheneratuko da saioa.

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
eu: Saioa leheneratzean berehala ikusgai ez dauden fitxen karga atzeratzea edo ez

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
eu: Aukera hau gaituta badago (TRUE gisa ezarrita), saioa leheneratzean  fitxak ez dira kargatuko erabiltzaileak haien gainean klik egin arte.

en: List of adblock filters
eu: Adblock iragazkien zerrenda

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
eu: Iragarkien blokeatzaileak erabiliko dituen eduki-iragazkien arauak dituzten URLen zerrenda, JSON formatuan

en: Whether to ask for setting browser as default
eu: Nabigatzailea lehenetsi modura ezarriko den galdetuko den ala ez

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
eu: Aukera honetan egia ezartzen denean, nabigatzaileak galdetuko du nabigatzaile lehenetsia bihurtuko den ala ez, lehendik ezarrita ez badago.

en: Start in incognito mode
eu: Abiarazi isilpeko moduan

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
eu: Aukera honetan egia ezartzen denean, nabigatzailea beti isilpeko moduan abiaraziko da

en: Active clear data items.
eu: Datu-elementuen garbiketa aktiboa.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
eu: Datu-elementuak garbitzen dituen hautapenak (bit-maskara) aktibo egon behar du modu lehenetsian. 1 = Cookie-ak, 2 = HTTP disko-cachea, 4 = Datuen biltegi lokala, 8 = Lineaz kanpoko web-aplikazioen cachea, 16 = IndexDB datu-baseak, 32 = WebSQL datu-baseak, 64 = pluginen datuak, 128 = HSTS politiken cachea, 256 = Jarraipenaren prebentzio adimentsuaren datuak.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
eu: Zabaldu fitxen tamaina fitxa-barrako leku erabilgarria betetzeko.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
eu: Gaitzen bada, fitxa-barraren leku erabilgarri osoa erabiltzeko zabalduko dira fitxak. Ezarpen honi ez ikusiarena egiten zaio Pantheon mahaigainean.

en: The visibility policy for the tabs bar.
eu: Fitxa-barraren ikusgaitasunaren araua.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
eu: Fitxa-barra noiz erakutsiko den kontrolatzen du. Balio onartuak: 'always' (beti), fitxa-barra beti erakusten da; 'more-than-one' (bat baino gehiago), fitxa-barra soilik erakutsiko da fitxa bat edo gehiago daudenean); eta 'never' (inoiz ere ez), fitxa-barra ez da inoiz erakusten. Ezarpen honi ez ikusiarena egiten zaio Pantheon mahaigainean, eta 'always' balioa erabiltzen da.

en: Keep window open when closing last tab
eu: Mantendu leihoa irekita azken fitxa ixtean

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
eu: Gaituta badago, aplikazioaren leihoa irekita geratuko da azken fitxa ixten denean.

en: Reader mode article font style.
eu: Irakurle moduaren artikuluen letra-tipoaren estiloa.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
eu: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Balio onartuak: 'sans' eta 'serif'.

en: Reader mode color scheme.
eu: Irakurle moduaren kolore-eskema

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
eu: Irakurle moduan ikusiko diren artikuluen koloreen estiloa hautatzen du. Balio onartuak: 'argia' (testu iluna atzeko plano argian) eta 'iluna' (testu argia atzeko plano ilunean). Ezarpen honi ez ikusiarena egingo zaio sistema osorako estilo ilun baten hobespena eskaintze duten sistemetan, esaterako GNOME 42 eta berriagoetan.

en: Minimum font size
eu: Gutxieneko letra-tamaina

en: Use GNOME fonts
eu: Erabili GNOMEren letra-tipoak

en: Use GNOME font settings.
eu: Erabili GNOMEren letra-tipoen ezarpenak.

en: Custom sans-serif font
eu: Sans serif letra-tipo pertsonalizatua

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
eu: Balio bat mahaigaineko sans-serif letra-tipoa gainidazteko 'use-gnome-fonts' ezartzean.

en: Custom serif font
eu: Serif letra-tipo pertsonalizatua

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
eu: Balio bat mahaigaineko serif letra-tipoa gainidazteko 'use-gnome-fonts' ezartzean.

en: Custom monospace font
eu: Tarte bakarreko letra-tipo pertsonalizatua

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
eu: Balio bat mahaigaineko tarte bakarreko letra-tipoa gainidazteko 'use-gnome-fonts' ezartzean.

en: Use a custom CSS
eu: Erabili CSS pertsonalizatua

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
eu: Erabili CSS pertsonalizatua webguneetako CSS propioak aldatzeko.

en: Use a custom JS
eu: Erabili JS pertsonalizatua

en: Use a custom JS file to modify websites.
eu: Erabili JS pertsonalizatua webguneak aldatzeko.

en: Enable spell checking
eu: Gaitu ortografia-egiaztapena

en: Spell check any text typed in editable areas.
eu: Area editagarrietako edozein testuren ortografia zuzendu.

en: Default encoding
eu: Kodeketa lehenetsia

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
eu: Kodeketa lehenetsia. Onartutako balioak WebKitGTK liburutegiak uler ditzakeenak dira.

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
eu: Hobetsitako hizkuntzak. Hizkuntza-kodeen matrizea edo 'system' uneko hizkuntza erabiltzeko.

en: Allow popups
eu: Onartu laster-leihoak

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
eu: Eman baimena guneei leiho berriak JavaScript-ekin irekitzeko (JavaScript gaituta badago).

en: User agent
eu: Erabiltzaile-agentea

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
eu: Erabiltzaile-agente gisa erabiliko den katea nabigatzailea web zerbitzarietan identifikatzeko.

en: Enable adblock
eu: Gaitu iragarkien blokeatzailea

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
eu: Web orriak erakutsi nahi dituzten kapsulatutako iragarkiak blokeatu edo ez adierazten du.

en: Remember passwords
eu: Gogoratu pasahitzak

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
eu: Webguneetan pasahitzak gorde eta aurretik osatuko diren ala ez.

en: Enable site-specific quirks
eu: Gaitu gune zehatzen bitxikeriak

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
eu: Gaitu berezitasunak zenbait webgunek hobeto funtziona dezaten. Hobe ezarpen hau desgaitzen baduzu arazo bat arazten ari zarenean.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
eu: Gaitu jarraipenaren prebentzio adimentsua (ITP)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
eu: Jarraipenaren prebentzio adimentsua gaituko den ala ez

en: Allow websites to store local website data
eu: Onartu webguneek datuak lokalean biltegiratu ditzaten

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
eu: Webguneek cookie-ak, biltegiratze-datu lokalak eta IndexedDB datu-baseak onartuko dituzten ala ez. Hau desgaitzen bada, zenbait webgunek ez dute ongi funtzionatuko.

en: Default zoom level for new pages
eu: Orri berrien zoomaren maila lehenetsia

en: Enable autosearch
eu: Gaitu bilaketa automatikoa

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
eu: Sareko bilaketa automatiko bat egingo den ala ez helbide-barran URL bat ez dirudien zerbait sartzen denean. Ezarpen hau desgaituta badago, dena kargatuko da URL bat bailitzan, bilaketa-motor bat esplizituki hautatzen ez bada goitibeherako menuan.

en: Enable mouse gestures
eu: Gaitu sagu-keinuak

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
eu: Sagu-keinuak gaituko diren ala ez. Sagu-keinuak Opera nabigatzailearen portaeran oinarrituta daude eta saguaren erdiko botoia + keinua erabilita aktibatzen dira.

en: Last upload directory
eu: Kargarako azken direktorioa

en: Keep track of last upload directory
eu: Gogoratu kargarako azken direktorioa

en: Last download directory
eu: Deskargarako azken direktorioa

en: Keep track of last download directory
eu: Gogoratu deskargarako azken direktorioa

en: Hardware acceleration policy
eu: Hardware bidezko azelerazioaren politika

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
eu: Hardware bidezko azelerazioa gaituko den ala ez. Balio onartuak: 'always' (beti) eta 'never' (inoiz ere ez). Hardware bidezko azelerazioa beharrezkoa izan daiteke errendimendu onargarria lortzeko kapsulatutako gailuetan, baina memoriaren erabilera handitzen du eta kontrolagailu grafikoen akats larriak jasan ditzake.

en: Always ask for download directory
eu: Beti galdetu deskargarako direktorioa

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
eu: Deskarga bakoitzean direktorioen aukeratzaile bat erakutsiko den ala ez.

en: Enable immediately switch to new open tab
eu: Gaitu fitxa ireki berrira berehala joatea

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
eu: Fitxa ireki berrira automatikoki joango den ala ez.

en: Enable WebExtensions
eu: Gaitu WebExtensions

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
eu: WebExtensions gaituko den ala ez. WebExtensions nabigatzaile anitzetarako hedapen-sistema bat da.

en: Active WebExtensions
eu: WebExtensions aktibo

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
eu: WebExtensions aktibo dagoen ala ez adierazten du.

en: Show developer actions
eu: Erakutsi garatzaile-ekintzak

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
eu: Garatzaile-ekintzen laster-menua erakutsiko den ala ez. Horrela, 'Orriaren iturburua' eta 'Aztertu elementua' ekintzak erabili ahal izango dira.

en: Web application additional URLs
eu: Web-aplikazioaren URL gehigarriak

en: The list of URLs that should be opened by the web application
eu: Web-aplikazioak ireki beharko dituen URLen zerrenda

en: Show navigation buttons in WebApp
eu: Erakutsi nabigazio-botoiak WebApp-en

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
eu: WebApp-en nabigaziorako botoiak erakutsiko diren ala ez.

en: Run in background
eu: Exekutatu atzeko planoan

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
eu: Gaituta badago, aplikazioa atzeko planoan exekutatuko da leihoa ixtean.

en: WebApp is system-wide
eu: WebApp sistema osokoa da

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
eu: Gaituta badago, aplikazioa ezin da ez editatu ez kendu.

en: The downloads folder
eu: Deskargen karpeta

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
eu: Deskargak gordetzeko karpetaren bide-izena, edo "Downloads" (Deskargak) deskargen karpeta lehenetsia erabiltzeko, edo "Desktop" (Mahaigaina) mahaigaina karpeta erabiltzeko.

en: Window position
eu: Leihoaren posizioa

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
eu: Aurreko saioetatik berreskuratu ez den leiho berrian erabiliko den posizioa.

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
eu: Aurreko saioetatik berreskuratu ez den leiho berrian erabiliko den tamaina.

en: Is maximized
eu: Maximizatua

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
eu: Aurreko saioetatik berreskuratu ez den leiho berria maximizatuta abiaraziko den ala ez.

en: Disable forward and back buttons
eu: Desgaitu aurrera eta atzera joateko botoiak

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
eu: Ezarritakoa 'true' (egia) bada, aurrera eta atzera joateko botoiak desgaituko dira eta erabiltzaileek ezin izango dute nabigatzailearen historia hurbila atzitu.

en: Firefox Sync Token Server URL
eu: Firefox Sync token-zerbitzariaren URLa

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
eu: Firefox Sync token-zerbitzari pertsonalizatu baten URLa.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
eu: Firefox Sync kontu-zerbitzariaren URLa

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
eu: Firefox Sync kontu-zerbitzari pertsonalizatu baten URLa.

en: Currently signed in sync user
eu: Unean sinkronizatze-erabiltzaile gisa saioan hasita

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
eu: Mozillaren zerbitzariekin datuak sinkronizatzeko erabiltzen den Mozilla kontuari lotutako posta elektronikoa.

en: Last sync timestamp
eu: Azken sinkronizazioaren denbora-zigilua

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
eu: Egin zen azken sinkronizazioaren data-zigilua UNIX denboran (segundotan).

en: Sync device ID
eu: Sinkronizatze-gailuaren IDa

en: The sync device ID of the current device.
eu: Uneko gailuaren sinkronizatze-gailuaren IDa.

en: Sync device name
eu: Sinkronizatze-gailuaren izena

en: The sync device name of the current device.
eu: Uneko gailuaren sinkronizatze-gailuaren izena.

en: The sync frequency in minutes
eu: Sinkronizazioaren maiztasuna (minututan)

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
eu: Bi sinkronizazio jarraituen arteko minutu kopurua.

en: Sync data with Firefox
eu: Sinkronizatu datuak Firefox-ekin

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) Epiphanyren bilduma Firefoxenarekin sinkronizatu behar bada. Bestela, FALSE (faltsua)

en: Enable bookmarks sync
eu: Gaitu laster-markak sinkronizatzea

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) laster-marken bilduma sinkronizatu behar bada. Bestela, FALSE (faltsua).

en: Bookmarks sync timestamp
eu: Laster-marken sinkronizazioaren denbora-zigilua

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
eu: Laster-marken azken sinkronizazioa burutu zeneko denbora-zigilua.

en: Initial sync or normal sync
eu: Hasierako sinkronizazioa, edo sink. arrunta

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) laster-marken bilduma aurreneko aldiz sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: Enable passwords sync
eu: Gaitu pasahitzak sinkronizatzea

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) pasahitzen bilduma sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: Passwords sync timestamp
eu: Pasahitzen sinkronizazioaren denbora-zigilua

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
eu: Pasahitzen azken sinkronizazioa burutu zeneko denbora-zigilua.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) pasahitzen bilduma aurreneko aldiz sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: Enable history sync
eu: Gaitu historia sinkronizatzea

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) historiaren bilduma sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: History sync timestamp
eu: Historiaren sinkronizazioaren denbora-zigilua

en: The timestamp at which last history sync was made.
eu: Historiaren azken sinkronizazioa burutu zeneko denbora-zigilua.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) historiaren bilduma aurreneko aldiz sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: Enable open tabs sync
eu: Gaitu irekitako fitxak sinkronizatzea

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
eu: TRUE (egia) irekitako fitxen bilduma sinkronizatu behar bada. Bestela FALSE (faltsua).

en: Open tabs sync timestamp
eu: Irekitako fitxen sinkronizazioaren denbora-zigilua

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
eu: Irekitako fitxen azken sinkronizazioa burutu zeneko denbora-zigilua.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia ostalari honentzako mikrofonoaren baimena eskatzean.

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati erabiltzailearen mikrofonoa atzitzeko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzaileak erabiltzaileari galdetuko diola adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia ostalari honentzako geolokalizazioaren baimena eskatzean.

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati erabiltzailearen kokalekua atzitzeko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzaileak erabiltzaileari galdetuko diola adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia ostalari honentzako jakinarazpenaren baimena eskatzean.

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati jakinarazpenak erakusteko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzaileak erabiltzaileari galdetuko diola adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia ostalari honentzako pasahitza gordetzeko baimena eskatzean.

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati pasahitzak gordentzeko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzaileak erabiltzaileari galdetuko diola adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
eu: Zer erabaki aplikatu ostalari honek web-kameraren baimenak eskatzean

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati erabiltzailearen web-kamera atzitzeko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzaileak erabiltzaileari galdetuko diola adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia ostalari honentzako iragarkien baimena eskatzean.

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati iragarkiak bidaltzeko baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta nabigatzailearen ezarpen globala erabiliko dela adierazten du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek eskaeren aurrean erabakia automatikoki hartuko dela zehazten dute.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
eu: Aplikatu beharreko erabakia erreprodukzio automatikoko politika bat eskatzean ostalari honetarako

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
eu: Aukera honek gordetzen du ostalari jakin bati erreprodukzio automatikorako baimena eman zaion ala ez. Balio onartuak: 'undecided' (erabaki gabe) balio lehenetsia da eta mutututako multimedien erreprodukzio automatikoa onartzen dela esan nahi du; 'allow' (baimendu) eta 'deny' (ukatu) balioek multimedia automatikoki erreproduzitzeko eskariak automatikoki onartu edo ukatuko direla zehazten dute.

en: Memory usage
eu: Memoria-erabilera

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: About Web
eu: Weba aplikazioari buruz

en: Epiphany Technology Preview
eu: Epiphanyren aurrerapen teknologikoak

en: A simple, clean, beautiful view of the web
eu: Webaren ikuspegi xume, garbi eta dotorea.

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
eu: Aplikazioak

en: List of installed web apps
eu: Instalatutako web-aplikazioen zerrenda

en: Delete
eu: Ezabatu

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
eu: Instalatuta:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
eu: Zure webgunerik gogokoena gehitu dezakezu <b>Instalatu web-aplikazio gisa…</b> sakatuta orriaren menuan.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
eu: Ongi etorri Weba aplikaziora

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
eu: Hasi nabigatzen eta gehien bisitatu dituzun webguneak agertuko dira hemen.

en: Remove from overview
eu: Kendu ikuspegitik

en: Private Browsing
eu: Arakatze pribatua

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
eu: Isilpean nabigatzen ari zara. Modu honetan ikusitako orriak ez dira nabigazio-historian agertuko eta gordetako informazio guztia garbitu egingo da leihoa ixten duzunean. Deskargatu dituzun fitxategiak gorde egingo dira.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
eu: Isilpeko moduak zure jarduerak ordenagailu hau darabilten besteengandik ezkutatzen ditu.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
eu: Ez ditu zure jarduerak ezkutatuko lanetik ari bazara. Zure Interneteko Zerbitzuen Hornitzaileak (ISP), zure gobernuak, beste gobernu batzuk, bisitatzen dituzun webguneek eta iragarkien enpresek zure jardueren aztarna jarrai dezakete.

en: PIN required
eu: PINa behar da

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
eu: Sartu PINa %s erabiltzailerako, %s:%d gunean autentifikatzeko.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Login
eu: _Saio-hasiera

en: Select certificate
eu: Hautatu ziurtagiria

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
eu: %s:%d guneak %s erabiltzailerako ziurtagiri bat eman dezazun behar du.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
eu: %s:%d guneak autentifikaziorako ziurtagiri bat eman dezazun behar du.

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Select a Directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select the Destination
eu: Hautatu helburua

en: Download Requested
eu: Deskarga eskatu da

en: _Download
eu: _Deskargatu

note: Type
en: Type: %s (%s)
eu: Mota: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
eu: Iturburua: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
eu: Non gorde nahi duzu fitxategia?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
eu: %s deskargatzea amaitu da

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
eu: Deskarga amaitu da

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
eu: Sakatu %s pantaila osotik irteteko

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
eu: Weba automatizazioaren bidez kontrolatua da

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
eu: %s URIak ez du baimenik Epiphanyren %s baliabidea atzitzeko

en: Send an email message to “%s”
eu: Bidali posta '%s' helbidera

en: Blank page
eu: Orri hutsa

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Arabic (_IBM-864)
eu: Arabiarra (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
eu: Arabiarra (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
eu: Arabiarra (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
eu: Arabiarra (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
eu: Baltikokoa (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
eu: Baltikokoa (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
eu: Baltikokoa (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
eu: _Armeniarra (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
eu: _Georgiarra(GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
eu: Europako Erdialdekoa (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
eu: Europako Erdialdekoa (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
eu: Europako Erdialdekoa (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
eu: Europako Erdialdekoa (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
eu: Txinatar soildua (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
eu: Txinatar soildua (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
eu: Txinatar soildua (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
eu: Txinatar soildua (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
eu: Txinatar soildua (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
eu: Txinatar tradizionala (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
eu: Txinatar tradizionala (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
eu: Txinatar tradizionala (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
eu: Zirilikoa (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
eu: Zirilikoa (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
eu: Zirilikoa (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
eu: Zirilikoa (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
eu: Zirilikoa (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
eu: Zirilikoa (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
eu: Zirilikoa/_Errusiarra (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
eu: Grekoa (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
eu: Grekoa (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
eu: Grekoa (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
eu: Gujeratiarra (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
eu: Gurmukhi-koa (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
eu: Hindia (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
eu: Hebrearra (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
eu: Hebrearra (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
eu: Hebrearra (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
eu: Hebrearra (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
eu: _Hebrear bisuala (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
eu: Japoniarra (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
eu: Japoniarra (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
eu: Japoniarra (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
eu: Korearra (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
eu: Korearra (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
eu: Korearra (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
eu: Korearra (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
eu: _Zeltikoa (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
eu: _Islandiarra (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
eu: _Nordikoa (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
eu: _Farsia (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
eu: Kroaziarra (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
eu: _Errumaniarra (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
eu: E_rrumaniarra (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
eu: Europako _Hegoaldekoa (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
eu: Thailandiarra (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
eu: Thailandiarra (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
eu: _Thailandiarra (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
eu: Turkiarra (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
eu: Turkiarra (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
eu: Turkiarra (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
eu: Turkiarra (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
eu: Zirilikoa/Ukrainarra (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
eu: Zirilikoa/Ukrainarra (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
eu: Vietnamdarra (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
eu: Vietnamdarra (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
eu: Vietnamdarra (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
eu: Vietnamdarra (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
eu: Mendebaldekoa (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
eu: Mendebaldekoa (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
eu: Mendebaldekoa (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
eu: Mendebaldekoa (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
eu: Mendebaldekoa (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
eu: Ingelesa (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

en: Type to search…
eu: Idatzi bilaketa…

en: Find previous occurrence of the search string
eu: Hitzaren aurreko agerraldia bilatzen du

en: Find next occurrence of the search string
eu: Hitzaren hurrengo agerraldia bilatzen du

en: %s is not a valid URI
eu: '%s' ez da baliozko URIa

en: Text not found
eu: Ez da testua aurkitu

en: Search wrapped back to the top
eu: Bilatu berriro goitik

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: All supported types
eu: Onartutako mota guztiak

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
eu: Inprimaki hau ez da segurua - pasahitza ez da pribatua izango

en: _Dismiss
eu: _Baztertu

en: Web process crashed
eu: Web prozesua kraskatu da

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
eu: Web prozesua amaitu egin da memoria-mugak gainditu direlako

en: Web process terminated by API request
eu: Web-prozesua amaitu da API eskari baten ondorioz

en: Page Unresponsive
eu: Orriak ez du erantzuten

en: The current page “%s” is not responding
eu: Uneko “%s” orriak ez du erantzuten

en: _Wait
eu: _Itxaron

en: Force _Stop
eu: Behartu _gelditzea

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
eu: '%s' kargatzen…

en: Loading…
eu: Kargatzen…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
eu: Webgune honek aurkeztutako identifikazioa beste webgune batena da.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
eu: Webgune honen identifikazioa zaharregia da fidagarria izateko. Egiaztatu data zure ordenagailuaren egutegian.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
eu: Webgune honen identifikazioa ez da erakunde fidagarri batek igorritakoa.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
eu: Ezin izan da webgune honen identifikazioa prozesatu. Hondatuta egon daiteke.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
eu: Webgune honen identifikazioa igorri zuen erakunde fidagarriak errebokatu du.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
eu: Ezin da webgune honen identifikazioan fidatu, zifratze oso ahula darabilelako.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
eu: Webgune honen identifikazioa etorkizuneko datentzako bakarrik da baliozkoa. Egiaztatu data zure ordenagailuaren egutegian.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
eu: Arazoa orria kargatzean

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
eu: Ezin izan da webgune hau bistaratu.

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
eu: Badirudi '%s' gunea ez dagoela erabilgarri.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
eu: Baliteke aldi baterako ezin erabili izana edo helbide berri batera aldatua izatea. Egiaztatu zure interneteko konexioak ongi funtzionatzen duela.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
eu: Errorearen xehetasuna: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
eu: Birkargatu

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
eu: Eeeepaaa! Arazo bat egin daiteke

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
eu: '%s' webguneak Web ustekabean ixtea eragin du.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
eu: Hau berriro gertatzen bada, eskertuko genizuke arazoaren berri %s(e)ko garatzaileei bidaliko bazenie.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
eu: Arazoa orria bistaratzean

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
eu: Eeeepaaa!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
eu: Zerbait oker joan da orri hau bistaratzean. Kargatu berriro edo bisitatu beste orri bat jarraitzeko.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
eu: Orriak ez du erantzuten

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
eu: Ai ene!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
eu: Orri honek ez du erantzunik eman denbora luzez. Kargatu berriro edo bisitatu beste orri bat jarraitzeko.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
eu: Segurtasuneko bortxaketa

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
eu: Konexio hau segurua ez dela dirudi.

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
eu: Honek ez dirudi benetako %s. Erasotzaileek webgune honetatik edo honetara doan informazioa lapurtzen edo aldatzen saia daitezke.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
eu: Joan atzera

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
eu: Onartu arriskua eta jarraitu

[ctx: proceed-anyway-access-key]
note: Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the invalid TLS certificate error page.
en: P
eu: J

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: %s could not be found.
eu: %s ez da aurkitu.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
eu: Egiaztatu fitxategi-izenaren maiuskulak edo idaztean egindako beste akats batzuk. Begiratu, baita ere, fitxategia lekuz aldatu, izenez aldatu edo ezabatu den.

en: None specified
eu: Ez da bat ere zehaztu

en: Technical information
eu: Informazio teknikoa

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Web pages
eu: Web orriak

en: Images
eu: Irudiak

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
eu: Deskargak

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
eu: Ezin izan da aldi bateko %s direktorioa sortu.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
eu: '%s' fitxategia badago. Kendu ezazu paretik.

en: Failed to create directory “%s”.
eu: Huts egin du %s direktorioa sortzean.

note: TRANSLATORS: Please modify the main address of duckduckgo in order to match * the version used in your country. For example for the french version : * replace the ".com" with ".fr" :  "https://duckduckgo.fr/?q=%s&amp;t=epiphany"
en: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany
eu: http://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany&amp;kl=eu-es&amp;kad=eu_ES

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
eu: %s(r)en GNOME Web %s(e)n

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
eu: Gaur %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
eu: Gaur %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
eu: Atzo %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
eu: Atzo %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
eu: %a, %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
eu: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
eu: %b %d, %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
eu: %b %d %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
eu: Huts egin du %s IDa duen web-aplikazioaren mahaigaineko fitxategi-izena eskuratzeak

en: Failed to install desktop file %s:
eu: Huts egin du %s mahaigaineko fitxategia instalatzeak:

en: Profile directory %s already exists
eu: %s profil-direktorioa badago lehendik

en: Failed to create directory %s
eu: Huts egin du %s direktorioa sortzeak

en: Failed to create .app file: %s
eu: Huts egin du .app fitxategia sortzeak: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
eu: Ezin da SQLite konexioa sortu. Itxi nabigatzailea eta saiatu berriro.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
eu: Nabigatzailearen pasahitzen datu-basea ezin da ireki. Itxi nabigatzailea eta saiatu berriro.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
eu: '%s'(r)en pasahitza '%s'(r)en inprimakian

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
eu: Pasahitza '%s'(r)en inprimakian

en: Failed to obtain storage credentials.
eu: Huts egin du biltegiaren kredentzialak eskuratzeak.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
eu: Bisitatu Firefox Sync eta hasi saioa berriro sinkronizazioarekin jarraitzeko.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
eu: Zure Mozilla kontuaren pasahitza aldatu egin dela dirudi.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
eu: Bisitatu Firefox Sync eta hasi saioa pasahitz berriarekin sinkronizazioaren prozesuarekin jarraitzeko.

en: Failed to obtain signed certificate.
eu: Huts egin du sinatutako ziurtagiria eskuratzeak.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
eu: Ezin izan da uneko sinkronizatze-erabiltzailearen sinkronizazioko tokenik aurkitu.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
eu: Uneko sinkronizatze-erabiltzailearen sinkronizazioko tokenak baliogabeak dira.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
eu: Huts egin du sinkronizazio-sekretuak gordetzeeak (zerbitzu sekretua edo sekretuen ataria hautsita?):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
eu: '%s'(e)n sinkronizazioko tokenak

en: Failed to upload client record.
eu: Huts egin du bezeroaren erregistroa kargatzeak.

en: Failed to upload crypto/keys record.
eu: Huts egin du zifratzearen/gakoen erregistroa kargatzeak.

en: Failed to retrieve crypto keys.
eu: Huts egin du zifratzearen gakoak eskuratzeak.

en: Failed to upload meta/global record.
eu: Huts egin du 'meta/global' erregistroa kargatzeak.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
eu: Zure Mozilla kontuak %d biltegiratze-bertsioa darabil. Weba aplikazioak %d bertsioa soilik onartzen du.

en: Failed to verify storage version.
eu: Huts egin du biltegiaren bertsioa egiaztatzeak.

en: Failed to upload device info
eu: Huts egin du gailuaren informazioa kargatzeak.

en: Failed to retrieve the Sync Key
eu: Huts egin du sink. gakoa  eskuratzea.

en: Bookmark Properties
eu: Laster-marken propietateak

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
eu: Fitxategia ez da baliozko Epiphany-ko laster-marken fitxategia: etiketen taula falta da

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
eu: Fitxategia ez da baliozko Epiphany-ko laster-marken fitxategia: laster-marken taula falta da

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
eu: Firefoxen laster-marken datu-basea ezin izan da ireki. Itxi Firefox eta saiatu berriro.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
eu: Ezin izan dira Firefox-eko laster-markarik lortu.

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
eu: HTML laster-marken datu-basea ezin da ireki: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
eu: HTML laster-marken datu-basea ezin da irakurri.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
eu: HTML laster-marken datu-basea ezin da analizatu: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
eu: Laster-marken fitxategia ezin izan da analizatu:

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Save Link As
eu: Gorde esteka honela

en: Save Image As
eu: Gorde irudia honela

en: Save Media As
eu: Gorde _multimedia honela

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
eu: Sortu orriaren laster-marka

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
eu: Editatu laster-marka

en: Stop
eu: Gelditu

en: The certificate does not match this website
eu: Ziurtagiria ez dator webgune honekin bat

en: The certificate has expired
eu: Ziurtagiria iraungi da

en: The signing certificate authority is not known
eu: Sinaduraren ziurtagiri-emailearen ez da ezaguna

en: The certificate contains errors
eu: Ziurtagiriak erroreak ditu

en: The certificate has been revoked
eu: Ziurtagiria errebokatu da

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
eu: Sinatzeko algoritmo ahul batekin sinatu da ziurtagiria

en: The certificate activation time is still in the future
eu: Ziurtagiria aktibatzeko denbora oraindik etorkizuneko da

en: The identity of this website has been verified.
eu: Webgune honen identitatea egiaztatu da.

en: The identity of this website has not been verified.
eu: Webgune honen identitatea ez da egiaztatu.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
eu: Ez da arazorik atzeman konexioarekin.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
eu: Ziurtagiri hau baliozkoa da. Hala ere, orri honen baliabideak modu ez-seguruan bidali dira.

en: _Clear All
eu: Garbitu _denak

en: %d second left | %d seconds left
eu[0]: segundo %d falta da
eu[1]: %d segundo falta dira

en: %d minute left | %d minutes left
eu[0]: minutu %d falta da
eu[1]: %d minutu falta dira

en: %d hour left | %d hours left
eu[0]: ordu %d falta da
eu[1]: %d ordu falta dira

en: %d day left | %d days left
eu[0]: segundo %d falta da
eu[1]: %d segundo falta dira

en: %d week left | %d weeks left
eu[0]: aste %d falta da
eu[1]: %d aste falta dira

en: %d month left | %d months left
eu[0]: hilabete %d falta da
eu[1]: %d hilabete falta dira

en: Finished
eu: Amaitua

en: Moved or deleted
eu: Lekuz aldatua edo ezabatua

en: Error downloading: %s
eu: Errorea deskargatzean: %s

en: Cancelling…
eu: Bertan behera uzten…

en: Starting…
eu: Hasieratzen…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
eu: Azken sinkronizazioa: %s

en: Something went wrong, please try again later.
eu: Zerbait oker joan da, saiatu berriro geroago.

en: %u min | %u mins
eu[0]: Min %u
eu[1]: %u min

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
eu: Kargatu berriro uneko orria

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Stop loading the current page
eu: Gelditu uneko orria kargatzea

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
eu: Ezin da historia eraldatu anonimoaren moduan egotean.

en: Remove the selected pages from history
eu: Kendu hautatutako orriak historiatik

en: Copy URL
eu: Kopiatu URLa

en: Clear Browsing History?
eu: Garbitu nabigazio-historia?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
eu: Nabigazio-historia garbitzen bada, historiako esteka guztiak betiko ezabatuko dira.

en: Cl_ear
eu: _Garbitu

en: Remove all history
eu: Kendu historia osoa

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
eu: Jakinarazpen-eskaera

en: Camera Request
eu: Kamera-eskaera

en: Microphone Request
eu: Mikrofono-eskaera

en: Location Request
eu: Kokaleku-eskaera

en: Webcam and Microphone Request
eu: Web-kameraren eta mikrofonoaren eskaera

en: Permission Request
eu: Baimen-eskaera

en: Open a new browser window instead of a new tab
eu: Ireki nabigatzaile-leiho berria, fitxa berria ireki ordez

en: Load the given session state file
eu: Kargatu emandako saioaren egoeraren fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Start an instance with user data read-only
eu: Abiarazi instantzia bat irakurtzeko soilik den erabiltzaile-datuekin

en: Start a private instance with separate user data
eu: Abiarazi instantzia pribatu bat erabiltzaile-datuak bereizita dituena

en: Start a private instance in web application mode
eu: Abiarazi instantzia pribatu bat web-aplikazioen moduan

en: Start a private instance for WebDriver control
eu: Abiarazi instantzia pribatu bat WebDriver kontrolerako

en: Custom profile directory for private instance
eu: Profil-direktorio pertsonalizatua instantzia pribaturako

en: URL …
eu: URLa …

en: Web options
eu: Webaren aukerak

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
eu: '%s' guneko orriak jakinarazpenak bidali nahi dizkizu

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
eu: Kokalekua erabiltzeko eskaera

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
eu: '%s' guneko orriak zure kokalekua ezagutu nahi du

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
eu: Mikrofonoa erabiltzeko eskaera

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
eu: '%s' guneko orriak zure mikrofonoa erabili nahi du

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
eu: Web-kamera erabiltzeko eskaera

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
eu: '%s' guneko orriak zure web-kamera erabili nahi du

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
eu: Web-kamera eta mikrofonoa erabiltzeko eskaera

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
eu: '%s' guneko orriak zure web-kamera eta mikrofonoa erabili nahi ditu

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
eu: Webgunearen datuak erabiltzeko eskaera

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
eu: '%s' guneko orriak bere datu propioak erabili nahi ditu (cookie-ak barne)  '%s' arakatu bitartean. Hori egiten bada, “%s” guneak “%s” gunean duzun jardueran jarraipena egingo du..

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
eu: Arbela erabiltzeko eskaera

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
eu: '%s' guneko orriak zure arbela erabili nahi du

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
eu: Webgunearen identifikazio digitala ez da fidagarria. Erasotzaile bat konektatuta eduki dezakezu %s dela itxura eginez.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
eu: Gune honek ez du segurtasunik. Erasotzaile batek zuk bidalitako edozein informazio ikusi dezake, edo erabiltzen ari zaren edukia kontrolatu dezake.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
eu: Webgune honek zurekin ezarri duen konexioa ez da erabat segurua.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
eu: Zure konexioa segurua dela dirudi.

en: _View Certificate…
eu: _Ikusi ziurtagiria…

en: Allow
eu: Baimendu

en: Deny
eu: Ukatu

en: Ask
eu: Galdetu

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Advertisements
eu: Iragarkiak

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Password saving
eu: Pasahitza gordetzea

en: Location access
eu: Kokalekua atzitzea

en: Microphone access
eu: Mikrofonoa atzitzea

en: Webcam access
eu: Web-kamera atzitzea

en: Media autoplay
eu: Multimediaren erreprodukzio automatikoa

en: Without Sound
eu: Soinurik gabe

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
eu: Fitxa berria irekitzen du

note: Undo, redo.
en: _Undo
eu: _Desegin

en: Re_do
eu: Be_rregin

note: Edit.
en: Cu_t
eu: _Moztu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Paste Text Only
eu: Itsatsi te_stua soilik

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: S_end Link by Email…
eu: Bi_dali esteka postaz…

en: _Reload
eu: Bir_kargatu

en: _Back
eu: At_zera

en: _Forward
eu: A_urrera

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
eu: _Gehitu laster-marka…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
eu: Ireki esteka leiho _berrian

en: Open Link in New _Tab
eu: Ireki esteka _fitxa berrian

en: Open Link in I_ncognito Window
eu: Ireki esteka _isilpeko leihoan

en: _Save Link As…
eu: Gorde _esteka honela…

en: _Copy Link Address
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Copy E-mail Address
eu: _Kopiatu helbide elektronikoa

note: Images.
en: View _Image in New Tab
eu: Ikusi _irudia fitxa berrian

en: Copy I_mage Address
eu: Kopiatu ir_udiaren helbidea

en: _Save Image As…
eu: Gorde _irudia honela…

en: Set as _Wallpaper
eu: Ezarri _horma-paper gisa

note: Video.
en: Open Video in New _Window
eu: Ireki bideoa _leiho berrian

en: Open Video in New _Tab
eu: Ireki bideoa _fitxa berrian

en: _Save Video As…
eu: Gorde _bideoa honela…

en: _Copy Video Address
eu: _Kopiatu bideoaren helbidea

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
eu: Ireki audioa _leiho berrian

en: Open Audio in New _Tab
eu: Ireki audioa _fitxa berrian

en: _Save Audio As…
eu: Gorde _audioa honela…

en: _Copy Audio Address
eu: _Kopiatu audioaren helbidea

en: Save Pa_ge As…
eu: Gorde _orria honela…

en: _Take Screenshot…
eu: _Egin pantaila-argazkia…

en: _Page Source
eu: _Orriaren iturburua

en: Search the Web for “%s”
eu: Bilatu '%s' webean

en: Open Link
eu: Ireki esteka

en: Open Link In New Tab
eu: Ireki esteka fitxa berrian

en: Open Link In New Window
eu: Ireki esteka leiho berrian

en: Open Link In Incognito Window
eu: Ireki esteka isilpeko leihoan

en: _Ask Later
eu: _Galdetu geroago

en: _Deny
eu: _Ukatu

en: _Allow
eu: _Onartu

en: Leave Website?
eu: Utzi webgunea?

en: A form was modified and has not been submitted
eu: Inprimaki bat aldatu da baina ez da bidali.

en: _Discard Form
eu: _Baztertu inprimakia

en: Download operation
eu: Deskarga-eragiketa

en: Show details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: %d download operation active | %d download operations active
eu[0]: Desgarga-eragiketa %d aktibo
eu[1]: %d deskarga-eragiketa aktibo

en: Set as Default Browser?
eu: Ezarri nabigatzaile lehenetsi gisa?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
eu: Erabili Weba aplikazioa kanpoko estekak irekitzeko eta interneten ibiltzeko nabigatzaile lehenetsi gisa

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
eu: Erabili Epiphany Technoloty Preview aplikazioa kanpoko estekak irekitzeko eta interneten ibiltzeko nabigatzaile lehenetsi gisa

en: _Ask Again Later
eu: _Galdetu geroago berriro

en: _No
eu: _Ez

en: _Yes
eu: _Bai

en: Save password?
eu: Gorde pasahitza?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
eu: Pasahitzak edozein momentutan ezabatu daitezke hobespenetara joanda

en: Not Now
eu: Orain ez

en: Never Save
eu: Ez gorde inoiz

en: Save
eu: Gorde

en: Close Multiple Tabs?
eu: Itxi fitxa anitz?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
eu: Leiho hau ixten bada, irekitako fitxa guztiak galduko dira

en: C_lose Tabs
eu: I_txi fitxak

en: New tab opened
eu: Fitxa berria ireki da

en: Switch
eu: Aldatu

en: Cookies
eu: Cookie-ak

en: HTTP disk cache
eu: HTTP diskoko cachea

en: Local storage data
eu: Biltegiratze lokaleko datuak

en: Offline web application cache
eu: Lineaz kanpoko web-aplikazioen cachea

en: IndexedDB databases
eu: IndexedDB datu-baseak

en: HSTS policies cache
eu: HSTS politiken cachea

en: Intelligent Tracking Prevention data
eu: Jarraipenaren prebentzio adimentsuaren datuak

en: New search engine
eu: Bilaketa-motor berria

en: A_dd Search Engine…
eu: _Gehitu bilaketa-motorra…

en: This field is required
eu: Eremu hau derrigorrezkoa da

en: Address must start with either http:// or https://
eu: Helbidearen hasierak http:// edo https:// izan behar du

en: Address must contain the search term represented by %s
eu: Helbideak %s katearekin ordezkatutako bilaketa-terminoa eduki behar du

en: Address should not contain the search term several times
eu: Helbideal ez du bilaketa-terminoa behin baino gehiagotan eduki behar

en: Address is not a valid URI
eu: çHelbidea ez da baliozko URIa

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
eu: Helbidea ez da baliozko URLa. Helbidearen itxurak honelakoa izan behar du: https://www.adibidea.com/search?q=%s

en: This shortcut is already used.
eu: Lasterbide hori jadanik erabilia dago.

en: Search shortcuts must not contain any space.
eu: Bilakerako lasterbideek ez dute zuriunerik izan behar.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
eu: Bilaketarako lasterbideek !, # edo @ bezalako ikur batekin hasi behar dute.

en: A name is required
eu: Izen bat behar da

en: This search engine already exists
eu: Bilaketa-motor hori badago lehendik

en: Remove Extension
eu: Kendu hedapena

en: Do you really want to remove this extension?
eu: Ziur zaude hedapen hau kendu nahi duzula?

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Delete All Passwords?
eu: Ezabatu pasahitz guztiak?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
eu: Horrek lokalean biltegiratutako pasahitz guztiak garbituko ditu, eta hori ezin da desegin.

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Copy password
eu: Kopiatu pasahitza

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Copy username
eu: Kopiatu erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Remove Password
eu: Kendu pasahitza

en: Light
eu: Argia

en: Dark
eu: Iluna

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
eu: Ireki fitxategia (manifest.json/xpi)

en: Add Language
eu: Gehitu hizkuntza

en: System language (%s) | System languages (%s)
eu[0]: Sistemaren hizkuntza (%s)
eu[1]: Sistemaren hizkuntzak (%s)

en: Supported Image Files
eu: Onartutako irudi-fitxategiak

en: Executes only the n-th migration step
eu: Migrazioaren n. urratsa soilik exekutatzen du

en: Specifies the required version for the migrator
eu: Migratzailearen beharrezko bertsioa zehazten du

en: Specifies the profile where the migrator should run
eu: Migratzailea zein profiletan exekutatu behar duen zehazten du

en: Web profile migrator
eu: Web-aren profilaren migratzailea

en: Web profile migrator options
eu: Web-aren profilaren migratzailearen aukerak

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
eu: Hedapenak

en: View Open Tabs
eu: Ikusi irekitako fitxak

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
eu: Atzera

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
eu: Aurrera

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
eu: Webgune nagusia

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: _Name
eu: _Izena

en: _Address
eu: _Helbidea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Add Tag…
eu: Gehitu etiketa…

en: _Add
eu: _Gehitu

en: All
eu: Denak

en: No Bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: Bookmarked pages will appear here
eu: Laster-marka duten orriak hemen agertuko dira

en: Website Data
eu: Webguneen datuak

en: _Clear Data
eu: _Garbitu datuak

en: Remove selected website data
eu: Kendu hautatutako webguneen datuak

en: Search website data
eu: Bilatu webguneen datuak

en: No Website Data Found
eu: Ez da webgunearen daturik aurkitu

en: Website data will be listed here
eu: Webguneen datuak hemen zerrendatuko dira

en: Clear selected website data:
eu: Garbitu hautatutako webguneen datuak:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
eu: Ezin duzu ekintza hau desegin. Garbitu nahi dituzun datuak betiko kenduko dira.

en: Search
eu: Bilatu

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: Text Encoding
eu: Testu kodeketa

en: Use Encoding Specified by Document
eu: Erabili dokumentuak zehaztutako kodeketa

en: Recent Encodings
eu: Azken aldiko kodeketak

en: Related Encodings
eu: Erlazionatutako kodeketak

en: Show All…
eu: Erakutsi denak…

en: Open _Inspector
eu: Ireki _ikuskatzailea

en: Author
eu: Egilea

en: Version
eu: Bertsioa

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Firefox Sync
eu: Firefoxen sinkronizazioa

en: Sync _Now
eu: Sinkronizatu _orain

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
eu: Hasi saioa zure Mozilla kontuan GNOME Weben eta Firefoxen dituzun datuak beste ordenagailu batzuekin sinkronizatzeko. GNOME Web ez da Firefox eta ez du Mozillak ekoizten edo sustatzen.

en: Mozilla Account
eu: Mozilla kontua

en: Logged in
eu: Saioan sartuta

en: Sign _Out
eu: _Amaitu saioa

en: Sync Options
eu: Sinkronizazioaren aukerak

en: Sync _Bookmarks
eu: Sinkronizatu _laster-markak

en: Sync _Passwords
eu: Sinkronizatu _pasahitzak

en: Sync _History
eu: Sinkronizatu _historia

en: Sync Open _Tabs
eu: Sinkronizatu _fitxa irekiak

en: S_ynced Tabs
eu: _Sinkronizatutako fitxak

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Change
eu: _Aldatu

en: History
eu: Historia

en: Select Items
eu: Hautatu elementuak

en: Search history
eu: Garbitu historia

en: No History Found
eu: Ez da historiarik aurkitu

en: Visited pages will be listed here
eu: Bisitatutako orriak hemen zerrendatuko dira

en: _Open
eu: _Ireki

en: Delete Language
eu: Ezabatu hizkuntza

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
eu: Bilatu webguneetan, laster-marketan eta irekitako fitxetan

en: Website Security Status and Permissions
eu: Webgunearen segurtasun-egoera eta baimenak

en: Reader Mode
eu: Irakurle modua

en: View Available Passwords
eu: Ikusi erabilgarri dauden pasahitzak

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Paste and _Go
eu: Itsatsi eta _joan

en: R_eload
eu: _Birkargatu

en: Reload _All Tabs
eu: Birkargatu _fitxa guztiak

en: _Duplicate
eu: _Bikoiztu

en: P_in Tab
eu: _Finkatu fitxa

en: Unp_in Tab
eu: _Askatu fitxa

en: _Mute Tab
eu: _Mututu fitxa

en: Close Tabs to the _Left
eu: Itxi e_zkerreko fitxak

en: Close Tabs to the _Right
eu: Itxi e_skuineko fitxak

en: Close _Other Tabs
eu: Itxi _beste fitxak

en: _Close
eu: It_xi

en: _Run in Background
eu: _Exekutatu atzeko planoan

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: New _Incognito Window
eu: Isilpeko leiho berria

en: Reopen Closed _Tab
eu: Ireki berriro itxitako _fitxa

en: Histo_ry
eu: Histor_ia

en: Firefox _Sync
eu: _Firefox Sync

en: I_mport and Export
eu: I_nportatu eta esportatu

en: I_mport Bookmarks…
eu: I_nportatu laster-markak…

en: E_xport Bookmarks…
eu: E_sportatu laster-markak…

en: Import _Passwords…
eu: Inportatu _pasahitzak…

en: Install as _Web App…
eu: Instalatu _web-aplikazio gisa…

en: Manag_e Web Apps
eu: _Kudeatu web-aplikazioak

en: Text Enco_ding…
eu: Test_u-kodeketa…

en: Pr_eferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Web
eu: _Weba aplikazioari buruz

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Restore Zoom
eu: Leheneratu zooma

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Print…
eu: Inprimatu…

en: Find…
eu: Bilatu…

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Save Login?
eu: Gorde saio-hasiera?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
eu: Pasahitzak zure gailuan soilik gordeko dira eta edozein momentutan ezabatu daitezke hobespenetara joanda

en: _Never Save
eu: Ez gorde _inoiz

en: Passwords
eu: Pasahitzak

en: Remove All Passwords
eu: Kendu pasahitz guztiak

en: Search passwords
eu: Bilatu pasahitzak

en: No Passwords Found
eu: Ez da pasahitzik aurkitu

en: Saved passwords will be listed here
eu: Gordetako pasahitzak hemen zerrendatuko dira

en: _Copy Password
eu: Kopiatu _pasahitza

en: C_opy Username
eu: Kopiatu _erabiltzaile-izena

en: Appearance
eu: Itxura

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Use Custom Fonts
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatuak

en: Sans Serif Font
eu: Sans serif letra-tipoa

en: Serif Font
eu: Serif letra-tipoa

en: Monospace Font
eu: Tarte bakarreko letra-tipoa

en: Font Style
eu: Letra-tipoaren estiloa

en: Color Scheme
eu: Kolore-eskema

en: Style
eu: Estiloa

en: Use Custom Stylesheet
eu: Erabili estilo-orri pertsonalizatua

en: Use Custom JavaScript
eu: Erabili JavaScript pertsonalizatua

en: Default Zoom Level
eu: Zommaren maila lehenetsia

en: Add New Extension
eu: Gehitu hedapen berria

en: Extensions must be installed manually from their files
eu: Hedapenak eskuz instalatu behar dira fitxategietatik

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
eu: Epiphany Mozilla Firefox aplikazioaren web-hedapenekin bateragarria da. Web-hedapenak aurkitu eta gehitzeko, bisitatu <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>.

en: No Extensions Installed
eu: Ez dago hedapenik instalatuta

en: General
eu: Orokorra

en: Web App
eu: Web-aplikazioa

en: _Icon
eu: _Ikonoa

en: _Homepage
eu: _Hasierako orria

en: _Title
eu: _Titulua

en: _Manage Additional URLs
eu: _Kudeatu URL gehigarriak

en: Web Content
eu: Web edukia

en: Block _Advertisements
eu: Blokeatu _iragarkiak

en: Block _Popup Windows
eu: Blokeatu _laster-leihoak

en: Most _Visited Pages
eu: Orri _bisitatuenak

en: _Blank Page
eu: Orri _hutsa

en: _Custom
eu: _Pertsonalizatu

en: Ask o_n Download
eu: Galdetu d_eskargatzean

en: _Download Folder
eu: _Deskargen karpeta

en: Search Engines
eu: Bilaketako motorrak

en: Session
eu: Saioa

en: Start in _Incognito Mode
eu: Abiarazi _isilpeko moduan

en: _Restore Tabs on Startup
eu: Berrezarri _fitxak abioan

en: Browsing
eu: Nabigatzea

en: Mouse _Gestures
eu: Sagu-_keinuak

en: S_witch Immediately to New Tabs
eu: Joan berehala fitxa _berrira

en: _Spell Checking
eu: O_rtografia-egiaztapena

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Show D_eveloper Actions
eu: Erakutsi _garatzaile-ekintzak

en: Add Language…
eu: Gehitu hizkuntza…

en: Choose a language:
eu: Aukeratu hizkuntza bat:

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Web Tracking
eu: Web jarraipena

en: Intelligent _Tracking Prevention
eu: _Jarraipenaren prebentzio adimentsua

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data
eu: Onartu webguneek cookie-ak, datu-baseak eta datuen biltegiratze lokalak gorde ditzaten

en: _Website Data Storage
eu: _Webguneen datu-biltegiratzea

en: Search Suggestions
eu: Bilatu iradokizunak

en: Enable search suggestions in the URL entry
eu: Gaitu bilaketa-iradokizunak URLen sarreran

en: _Google Search Suggestions
eu: _Google bilaketen iradokizunak

en: Personal Data
eu: Datu pertsonalak

en: Clear Website _Data
eu: Garbitu webguneen _datuak

en: _Passwords
eu: _Pasahitzak

en: _Remember Passwords
eu: _Gogoratu pasahitzak

en: Selects Default Search Engine
eu: Bilaketa-motor lehenetsia hautatzen du

en: Name
eu: Izena

en: Address
eu: Helbidea

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
eu: Bilaketaren helbidea zehazteko, egin bilaketa bat gehitu nahi duzun bilaketa-motorra erabiliz, eta ordeztu bilaketa-terminoa %s katearekin

en: R_emove Search Engine
eu: _Kendu bilaketa-motorra

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
eu: Isilpeko leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Open File
eu: Ireki fitxategia

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
eu: Gorde orria

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
eu: Egin pantaila-argazkia

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
eu: Inprimatu orria

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
eu: Erakutsi deskargen zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
eu: Joan orri nagusira

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
eu: Birkargatu uneko orrialdea

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
eu: Birkargatu cachea saihestuta

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
eu: Gelditu uneko orriaren karga

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
eu: Itzuli aurreko orrira

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
eu: Joan hurrengo orrira

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Fitxak

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
eu: Fitxa berria

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
eu: Itxi uneko fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
eu: Ireki berriro itxitako fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
eu: Joan hurrengo fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
eu: Joan aurreko fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
eu: Eraman uneko fitxa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
eu: Eraman uneko fitxa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
eu: Bizkoitu uneko fitxa

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
eu: Ikusi irekitako fitxak

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

[ctx: shortcut window]
en: History
eu: Historia

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
eu: Egin uneko orriaren laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
eu: Erakutsi laster-marken zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
eu: Inportatu laster-markak

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
eu: Esportatu laster-markak

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
eu: Txandakatu kurtsore bidezko arakatzea

[ctx: shortcut window]
en: Web App
eu: Web-aplikazioa

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
eu: Instalatu gunea web-aplikazio gisa

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
eu: Ikusi orriaren iturburua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
eu: Txandakatu ikuskatzailea

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
eu: Txandakatu irakurle modua

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: shortcut window]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
eu: Hautatu orriaren URLa

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
eu: Bilatu bilaketa-motor lehenetsia erabilita

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Aurkitu

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
eu: Bilaketaren hurrengo emaitza

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
eu: Bilaketaren aurreko emaitza

en: Synced Tabs
eu: Sinkronizatutako fitxak

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
eu: Kontu honekin Firefox Sync erabiltzen duten zure beste gailuetan irekita dauden sinkronizatutako fitxak ageri dira azpian. Ireki fitxa bat bere izenaren gainean klik bikoitza eginez ('Fitxa lokalak'  atalekoak ezin dira ireki).

en: Additional URLs
eu: URL gehigarriak

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
eu: URL gehigarrietako edozeinekin hasten den URL bat irekiko da web-aplikazioan. URL eskema ezikusten baduzu, unean kargatutako URLko bat erabiliko da.

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
eu: URLa

en: Add New URL
eu: Gehitu beste URL bat

en: Remove Selected URLs
eu: Kendu hautatutako URLak

en: C_lear All
eu: Garbitu _denak

en: Search the web for “%s”
eu: Bilatu '%s' webean

en: Load “%s”
eu: Kargatu “%s”

en: Local Tabs
eu: Fitxa lokalak

en: The install_token is required for the Install() method
eu: Install() metodoak instalazio-to_kena behar du

en: The url passed was not valid: ‘%s’
eu: Pasatutako URLa ez da baliozkoa: ‘%s’

en: The name passed was not valid
eu: Pasatutako izena ez da baliozkoa

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ (%s) web-aplikazioaren instalazioak: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
eu: Pasatutako mahaigaineko fitxategiaren IDa, ‘%s’, ez da baliozkoa

en: The web application ‘%s’ does not exist
eu: ‘%s’ web-aplikaziorik ez dago

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
eu: ‘%s’ web-aplikazioa ezin da ezabatu

en: Options for %s
eu: Aukerak honetarako: %s

en: GVDB File
eu: GVDB fitxategia

en: HTML File
eu: HTML fitxategia

en: Ch_oose File
eu: _Aukeratu fitxategia

en: I_mport
eu: _Inportatu

en: Bookmarks successfully imported!
eu: Laster-markak ongi inportatu dira.

en: Select Profile
eu: Hautatu profila

en: Choose File
eu: Aukeratu fitxategia

en: Import Bookmarks
eu: Inportatu laster-markak

en: From:
eu: Nondik:

en: Bookmarks successfully exported!
eu: Laster-markak ongi esportatu dira.

en: Passwords successfully imported!
eu: Pasahitzak ongi inportatu dira!

en: Import Passwords
eu: Inportatu pasahitzak

en: Reload Website?
eu: Birkargatu webgunea?

en: The application “%s” is ready to be used
eu: '%s' aplikazioa prest dago erabiltzeko

en: The application “%s” could not be created: %s
eu: “%s” aplikazioa ezin da sortu: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
eu: Abiarazi

en: Replace Existing Web App?
eu: Ordeztu lehendik dagoen web-aplikazioa?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
eu: Badago lehendik "%s" deritzon aplikazio bat. Hura ordezten bada, gainidatzi egingo da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Enable Caret Browsing Mode?
eu: Gaitu kurtsore bidezko arakatzea?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
eu: F7 sakatzeak kurtsorearen bidezko nabigazioa aktibatzen eta desaktibatzen du. Eginbide honek kurtsore mugikor bat kokatzen du web-orrietan, haren barruan mugitzeko aukera eskainiz. Kurtsorearen bidezko nabigazioa aktibatu nahi duzu?

en: _Enable
eu: _Gaitu
