epiphany - en to fi translation catalogue (786 entries)

en: Web
fi: Verkko

en: Browse the web
fi: Selaa verkkosivuja

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
fi: Selain Gnome-työpöydälle, jonka selkeän käyttöliittymän avustuksella pystyt keskittyä tärkeimpään, eli sivujen sisältöön. Jos etsit helppokäyttöistä ja selkeää selainta, löysit sen juuri.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
fi: Gnomen verkkoselaimesta käytetään usein myös sen alkuperäistä nimeä Epiphany.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fi: Gnome-projekti

en: Web Browser
fi: WWW-selain

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
fi: web;browser;internet;epiphany;netti;selain;verkkoselain;

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: New Incognito Window
fi: Uusi incognito-ikkuna

en: Browse with caret
fi: Selaa kohdistinselaustilassa

en: Home page
fi: Kotisivu

en: Address of the user’s home page.
fi: Käyttäjän kotisivun osoite.

en: Default search engine.
fi: Oletushakukone.

en: Name of the search engine selected by default.
fi: Oletuksena käytettävän hakukoneen nimi.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
fi: Vanhennettu. Käytä sen sijaan search-engine-providers.

en: List of the search engines.
fi: Luettelo hakukoneista.

en: Enable Google Search Suggestions
fi: Käytä Google-hakuehdotuksia

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
fi: Näytetäänkö Google-hakuehdotuksia osoiterivillä.

en: Force new windows to be opened in tabs
fi: Pakota uudet ikkunat avautumaan välilehtiin

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
fi: Pakota uusien ikkunoiden avauspyynnöt avaamaan välilehden uuden ikkunan sijaan.

en: Whether to automatically restore the last session
fi: Palautetaanko viimeisin istunto automaattisesti

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
fi: Viivästetäänkö niiden välilehtien lataamista, jotka eivät ole välittömästi nähtävissä istunnon palautuksen jälkeen

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
fi: Kun tämä valinta on tosi, välilehtiä ei ladata istunnonpalautuksen yhteydessä, ennen kuin käyttäjä vaihtaa haluttuun välilehteen.

en: List of adblock filters
fi: Luettelo AdBlock-suodattimista

en: Whether to ask for setting browser as default
fi: Kysytäänkö oletusselaimeksi asettamista

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
fi: Kun tämä valinta on tosi, selain kysyy ollakseen oletus jos ei ole jo asetettu oletusselaimeksi.

en: Start in incognito mode
fi: Käynnistä incognito-tilassa

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
fi: Kun tämä valinta on tosi, selain käynnistyy aina incognito-tilassa

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
fi: Laajenna välilehtien kokoa siten, että ne täyttävät välilehtipalkissa käytettävissä olevan tilan.

en: The visibility policy for the tabs bar.
fi: Välilehtipalkin näkyvyyskäytäntö.

en: Keep window open when closing last tab
fi: Pidä ikkuna avoinna viimeisen välilehden sulkemisen myötä

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
fi: Jos käytössä, sovelluksen ikkuna pidetään avoinna kun viimeinen välilehti suljetaan.

en: Reader mode article font style.
fi: Lukunäkymän artikkelin fonttityyli.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
fi: Määrittää päärungon tekstin tyylin artikkeleissa lukunäkymää käyttäessä. Mahdolliset vaihtoehdot ovat “sans” ja “serif”.

en: Reader mode color scheme.
fi: Lukunäkymän väriteema.

en: Minimum font size
fi: Fontin vähimmäiskoko

en: Use GNOME fonts
fi: Käytä järjestelmän fontteja

en: Use GNOME font settings.
fi: Käytä Gnomen fonttiasetuksia.

en: Custom sans-serif font
fi: Omavalintainen pääteviivaton fontti

en: Custom serif font
fi: Omavalintainen päätteellinen fontti

en: Custom monospace font
fi: Omavalintainen tasalevyinen fontti

en: Use a custom CSS
fi: Käytä omavalintaisia tyylejä

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
fi: Käytä omavalintaista CSS-tiedostoa verkkosivuston CSS-tiedoston lisäksi.

en: Use a custom JS
fi: Käytä omavalintaista JS:iä

en: Use a custom JS file to modify websites.
fi: Käytä omavalintaista JS-tiedostoa verkkosivuston muokkaamiseksi.

en: Enable spell checking
fi: Ota oikoluku käyttöön

en: Spell check any text typed in editable areas.
fi: Oikolue mikä tahansa muokattaville alueille kirjoitettu teksti.

en: Default encoding
fi: Oletusmerkistö

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
fi: Oletusmerkistökoodaus. Hyväkstytyt arvot ovat ne, joita WebKitGTK ymmärtää.

en: Languages
fi: Kielet

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
fi: Ensisijaiset kielet. Jono maa-asetusten locale-koodeja tai "system" käyttääksesi järjestelmän maa-asetustoa.

en: Allow popups
fi: Salli ponnahdusikkunat

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
fi: Salli sivustojen avata ponnahdusikkunoita JavaScriptiä käyttäen (jos JavaScript on sallittu)

en: User agent
fi: Käyttäjätunniste (user-agent)

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
fi: Selaimen tunniste, jonka avulla verkkopalvelimet tunnistavat selaimen.

en: Enable adblock
fi: Käytä mainossuodatusta (Adblock)

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
fi: Estetäänkö upotetut mainokset, joita verkkosivustot saattavat näyttää.

en: Remember passwords
fi: Muista salasanat

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
fi: Tallennetaanko sivustojen salasanat ja käytetäänkö salasanakenttien automaattitäyttöä.

en: Enable site-specific quirks
fi: Käytä sivustokohtaisia kikkoja

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
fi: Käytetäänkö älykästä seurannan suojausta (ITP).

en: Allow websites to store local website data
fi: Salli verkkosivustojen tallentaa paikallista verkkosivuston dataa

en: Default zoom level for new pages
fi: Uusien sivujen zoomauksen oletustaso

en: Enable autosearch
fi: Käytä automaattihakua

en: Enable mouse gestures
fi: Käytä hiirieleitä

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
fi: Käytetäänkö hiirieleitä. Hiirieleet pohjautuvat Operan toimintaan, ja eleet aktivoidaan käyttäen hiiren keskimmäistä painiketta sekä hiirielettä.

en: Last upload directory
fi: Viimeisin lähetyskansio

en: Keep track of last upload directory
fi: Pidä kirjaa viimeisimmästä lähetyskansiosta

en: Last download directory
fi: Viimeisin latauskansio

en: Keep track of last download directory
fi: Muista viimeisin latauskansio

en: Hardware acceleration policy
fi: Laitteistokiihdytyksen käytäntö

en: Always ask for download directory
fi: Kysy aina latauskansiota

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
fi: Esitetäänkö jokaisen latauksen yhteydessä kansiovalitsin.

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
fi: Vaihdetaanko automaattisesti uuteen välilehteen.

en: Enable WebExtensions
fi: Käytä WebExtensionsia

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
fi: Käytetäänkö WebExtensionsia. WebExtensions on selainyhteinen järjestelmä laajennuksille.

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
fi: Ilmaisee mitkä WebExtensionsit on asetettu aktiiviseksi.

en: Show developer actions
fi: Näytä kehittäjätoiminnot

en: Web application additional URLs
fi: Verkkosovelluksen lisäosoitteet

en: The list of URLs that should be opened by the web application
fi: Luettelo osoitteista, jotka tulee avata verkkosovelluksella

en: Show navigation buttons in WebApp
fi: Näytä liikkumispainikkeet WebAppissa

en: Run in background
fi: Suorita taustalla

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
fi: Jos käytössä, sovellus pidetään käynnissä taustalla kun ikkuna suljetaan.

en: WebApp is system-wide
fi: WebApp on järjestelmänlaajuinen

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
fi: Jos käytössä, sovellusta ei voi muokata tai poistaa.

en: The downloads folder
fi: Latauskansio

en: Window position
fi: Ikkunan sijainti

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
fi: Uuden ikkunan, ei aiemmasta istunnosta palautetun, sijainti näytöllä.

en: Window size
fi: Ikkunan koko

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
fi: Koko mitä käytetään uudelle ikkunalle, jota ei palauteta edellisestä istunnosta.

en: Is maximized
fi: On suurennettu

en: Disable forward and back buttons
fi: Poista käytöstä eteen- ja taaksepäinpainikkeet

en: Firefox Sync Token Server URL
fi: Firefox Sync -polettipalvelimen URL

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
fi: Omavalintaisen Firefox Sync -polettipalvelimen URL-osoite.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
fi: Firefox Sync -tilien palvelimen URL

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
fi: Omavalintaisen Firefox Sync -tilipalvelimen URL-osoite.

en: Currently signed in sync user
fi: Parhaillaan sisäänkirjautuneena oleva synkronointikäyttäjä

en: Last sync timestamp
fi: Viimeisimmän synkronoinnin aikaleima

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
fi: UNIX-aika, jolloin viimeisin synkronointi tehtiin, sekunneissa.

en: Sync device ID
fi: Synkronointilaitteen tunniste

en: The sync device ID of the current device.
fi: Nykyisen laitteen synkronointilaitetunniste (sync device ID).

en: Sync device name
fi: Synkronointilaitteen nimi

en: The sync device name of the current device.
fi: Nykyisen laitteen synkronointilaitenimi.

en: The sync frequency in minutes
fi: Synkronointiväli minuuteissa

en: Sync data with Firefox
fi: Synkronoi tiedot Firefoxin kanssa

en: Enable bookmarks sync
fi: Käytä kirjanmerkkien synkronointia

en: Bookmarks sync timestamp
fi: Kirjanmerkkien synkronoinnin aikaleima

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
fi: Aikaleima milloin kirjanmerkkien viimeisin synkronointi tehtiin.

en: Enable passwords sync
fi: Käytä salasanojen synkronointia

en: Passwords sync timestamp
fi: Salasanojen synkronoinnin aikaleima

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
fi: Aikaleima milloin salasanojen viimeisin synkronointi tehtiin.

en: Enable history sync
fi: Käytä historian synkronointia

en: History sync timestamp
fi: Historian synkronoinnin aikaleima

en: The timestamp at which last history sync was made.
fi: Aikaleima milloin historian viimeisin synkronointi tehtiin.

en: Enable open tabs sync
fi: Käytä avoimien välilehtien synkronointia

en: Open tabs sync timestamp
fi: Avoimien välilehtien synkronoinnin aikaleima

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
fi: Aikaleima milloin avoimien välilehtien viimeisin synkronointi tehtiin.

en: Memory usage
fi: Muistinkulutus

en: Version %s
fi: Versio %s

en: About Web
fi: Tietoja

en: Epiphany Technology Preview
fi: Epiphanyn teknologiaesiversio

en: A simple, clean, beautiful view of the web
fi: Selkeä ja nätti näkymä internetiin

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
fi: Sovellukset

en: List of installed web apps
fi: Luettelo asennetuista web app -sovelluksista

en: Delete
fi: Poista

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
fi: Asennettu:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
fi: Voit lisätä suosikkisivustosi napsauttamalla sivuvalikosta <b>Asenna sivu web app -sovelluksena…</b>.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
fi: Tervetuloa verkkoselaimen pariin

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
fi: Aloita selaaminen, useimmin vieraillut sivut ilmestyvät tähän.

en: Remove from overview
fi: Poista yleisnäkymästä

en: Private Browsing
fi: Yksityinen selaus

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
fi: Selaat verkkoa parhaillaan incognito-tilassa. Tässä tilassa selatut sivut eivät näy selaushistoriassa, ja kaikki selaukseen liittyvät tiedot katoavat sulkiessasi selainikkunan. Lataamasi tiedostot säilyvät.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
fi: Incognito-tila piilottaa tekemisesi vain muilta tämän tietokoneen käyttäjiltä.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
fi: Se ei piilota tekemiäsi työnantajaltasi, internetpalveluntarjoajaltasi, hallitukselta tai vierailemiltasi sivustoilta.

en: PIN required
fi: PIN-koodi vaaditaan

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Login
fi: _Kirjaudu

en: Select certificate
fi: Valitse varmenne

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
fi: Verkkosivusto %s:%d vaatii, että annat varmenteen tunnistautumista varten.

en: _Select
fi: _Valitse

en: Select a Directory
fi: Valitse kansio

en: Select the Destination
fi: Valitse sijainti

en: Download Requested
fi: Lataus pyydetty

en: _Download
fi: _Lataa

note: Type
en: Type: %s (%s)
fi: Tyyppi: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
fi: Lähde: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
fi: Mihin haluan tallentaa tiedoston?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
fi: Lataus %s valmistui

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
fi: Lataus valmistui

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
fi: Paina %s poistuaksesi koko näytön tilasta

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
fi: Verkkoselainta ohjataan automaation toimesta

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
fi: URI %s ei ole valtuutettu käyttämään Epiphanyn resurssia %s

en: Send an email message to “%s”
fi: Lähetä sähköposti osoitteeseen ”%s”

en: Blank page
fi: Tyhjä sivu

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: Arabic (_IBM-864)
fi: Arabialainen (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
fi: Arabialainen (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
fi: Arabialainen (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
fi: Arabialainen (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
fi: Balttilainen (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
fi: Balttilainen (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
fi: Balttilainen (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
fi: _Armenialainen (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
fi: _Georgialainen (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
fi: Keskieurooppalainen (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
fi: Keskieurooppalainen (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
fi: Keskieurooppalainen (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
fi: Keskieurooppalainen (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
fi: Kiinalainen, perinteinen (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
fi: Kiinalainen, perinteinen (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
fi: Kiinalainen, perinteinen (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
fi: Kyrillinen/Venäläinen (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
fi: Kyrillinen/_Venäläinen (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
fi: Kreikkalainen (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
fi: Kreikkalainen (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
fi: Kreikkalainen (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
fi: Heprealainen (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
fi: Heprealainen (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
fi: Heprealainen (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
fi: Heprealainen (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
fi: _Visuaalinen heprea (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
fi: Japanilainen (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
fi: Japanilainen (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
fi: Japanilainen (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
fi: Korealainen (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
fi: Korealainen (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
fi: Korealainen (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
fi: Korealainen (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
fi: _Kelttiläinen (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
fi: _Islantilainen (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
fi: Pohjoismaalai_nen (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
fi: _Persialainen (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
fi: Kroatialainen (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
fi: _Romanialainen (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
fi: R_omanialainen (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
fi: Etelä_eurooppalainen (ISO-8859-3)

en: Thai (IS_O-8859-11)
fi: Balttilainen (IS_O-8859-13)

en: Turkish (_IBM-857)
fi: Turkkilainen (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
fi: Turkkilainen (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
fi: Turkkilainen (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
fi: Turkkilainen (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
fi: Kyrillinen/Ukrainalainen (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
fi: Kyrillinen/Ukrainalainen (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
fi: Vietnamilainen (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
fi: Vietnamilainen (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
fi: Vietnamilainen (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
fi: Vietnamilainen (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
fi: Läntinen (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
fi: Läntinen (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
fi: Läntinen (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
fi: Läntinen (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
fi: Läntinen (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
fi: Englantilainen (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
fi: Tuntematon (%s)

en: Type to search…
fi: Kirjoita hakeaksesi…

en: Find previous occurrence of the search string
fi: Etsi haettavan merkkijonon edellinen esiintymä

en: Find next occurrence of the search string
fi: Etsi haettavan merkkijonon seuraava esiintymä

en: %s is not a valid URI
fi: %s ei ole kelvollinen URI

en: Text not found
fi: Tekstiä ei löytynyt

en: Search wrapped back to the top
fi: Haku palautui takaisin sivun yläosaan

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: All supported types
fi: Kaikki tuetut tyypit

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
fi: Tämä lomake ei ole salattu ‒ jos kirjoitat salasanan, se näkyy mahdollisesti myös muille

en: _Dismiss
fi: _Hylkää

en: Web process crashed
fi: Web-prosessi kaatui

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
fi: Web-prosessi lopetettiin koska se ylitti muistirajan

en: Web process terminated by API request
fi: Web-prosessi lopetettiin rajapintapyynnön toimesta

en: Page Unresponsive
fi: Sivu ei vastaa

en: The current page “%s” is not responding
fi: Nykyinen sivu “%s” ei vastaa

en: _Wait
fi: _Odota

en: Force _Stop
fi: _Pakota pysäytys

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
fi: Ladataan ”%s”…

en: Loading…
fi: Ladataan…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
fi: Tämä verkkosivusto esitti toiselle sivustolle kuuluvan tunnisteen.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
fi: Tämän sivuston tunniste on liian vanha, jotta siihen voisi luottaa. Varmista, että tietokoneesi aika ja päivä ovat oikein.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
fi: Tämän sivuston tunnistetta ei myönnetty luotetun organisaation toimesta.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
fi: Tämän sivuston tunnistetta ei voitu käsitellä. Tunniste saattaa olla rikki.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
fi: Tämän sivuston tunniste on kumottu tunnisteen myöntäneen tahon toimesta.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
fi: Tämän sivuston tunnisteeseen ei voida luottaa, koska se käyttää heikkoa salausta.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
fi: Tämän sivuston tunniste on kelvollinen vain tulevaisuudessa. Varmista, että tietokoneesi aika ja päivä ovat oikein.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
fi: Ongelma sivua ladatessa

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
fi: Tämän sivun esittäminen epäonnistui

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
fi: Sivu osoitteessa %s ei vaikuta olevan käytettävissä.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
fi: Se voi olla tilapäisesti pois käytöstä tai siirretty uuteen osoitteeseen. Varmistathan myös, että internetyhteytesi toimii oikein.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
fi: Tarkka virhe: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
fi: Päivitä

[ctx: reload-access-key]
note: Mnemonic for the Reload button on browser error pages.
en: R
fi: L

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
fi: Hups! Mahdollinen ongelma

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
fi: Sivu %s saattoi aiheuttaa verkkoselaimen odottamattoman sulkeutumisen.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
fi: Jos tämä tapahtuu uudelleen, ilmoita ongelmasta %s-kehittäjille.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
fi: Ongelma sivua näyttäessä

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
fi: Hups!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
fi: Jokin meni pieleen sivua näyttäessä. Lataa sivu uudelleen tai siirry toiselle sivulle jatkaaksesi.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
fi: Sivu ei vastaa

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
fi: Voihan!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
fi: Tämä sivu on ollut vastaamatta liian kauan. Lataa sivu uudelleen tai siirry toiselle sivulle jatkaaksesi.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
fi: Tietoturvaloukkaus

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
fi: Tämä yhteys ei ole turvallinen

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
fi: Tämä ei vaikuta olevan oikea %s. Hyökkääjät saattavat yrittää varastaa tai muuttaa tälle sivustolle menevää tai sivustolta tulevaa liikennettä.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
fi: Siirry takaisin

[ctx: back-access-key]
note: Mnemonic for the Go Back button on the invalid TLS certificate error page. Mnemonic for the Go Back button on the no such file error page.
en: B
fi: T

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
fi: Hyväksy riski ja jatka

[ctx: proceed-anyway-access-key]
note: Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the invalid TLS certificate error page.
en: P
fi: J

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: %s could not be found.
fi: %s ei löytynyt.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
fi: Tarkista tiedoston nimi kirjoitusvirheiden varalta. Tarkista myös, onko tiedosto siirretty, nimetty uudelleen tai poistettu.

en: None specified
fi: Ei määritetty

en: Technical information
fi: Tekniset tiedot

en: Unspecified
fi: Ei määritetty

en: Web pages
fi: WWW-sivut

en: Images
fi: Kuvat

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
fi: Lataukset

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Home
fi: Koti

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
fi: Väliaikaiskansiota hakemistoon ”%s” ei voi luoda.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
fi: Tiedosto ”%s” on jo olemassa, siirrä se pois tieltä.

en: Failed to create directory “%s”.
fi: Kansiota ”%s” ei voi luoda.

note: TRANSLATORS: Please modify the main address of duckduckgo in order to match * the version used in your country. For example for the french version : * replace the ".com" with ".fr" :  "https://duckduckgo.fr/?q=%s&amp;t=epiphany"
en: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany
fi: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany&amp;kl=fi-fi&amp;kad=fi_FI

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
fi: Käyttäjän %s Gnomen verkkoselain tietokoneella %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
fi: Tänään %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
fi: Tänään %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
fi: Eilen %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
fi: Eilen %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
fi: %a %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
fi: %e. %Bta %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
fi: %e. %Bta %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
fi: %e. %Bta %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Failed to install desktop file %s:
fi: Työpöytätiedoston %s asentaminen epäonnistui:

en: Profile directory %s already exists
fi: Profiilihakemisto %s on jo olemassa

en: Failed to create directory %s
fi: Hakemiston %s luominen epäonnistui

en: Failed to create .app file: %s
fi: .app-tiedoston luominen epäonnistui: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
fi: SQLite-yhteyttä ei voi luoda. Sulje selain ja yritä uudelleen.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
fi: Selaimen salasanatietokantaa ei voitu avata. Sulje selain ja yritä uudelleen.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
fi: Käyttäjän %s salasana lomakkeelle sivustolla %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
fi: Salasana lomakkeessa sivustolla %s

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
fi: Käy Firefox Syncissa ja kirjaudu sisään uudelleen jatkaaksesi synkronointia.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
fi: Mozilla-tilisi salasana vaikuttaa olevan muuttunut.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
fi: Käy Firefox Syncissa ja kirjaudu sisään uudella salasanalla jatkaaksesi synkronointia.

en: Failed to obtain signed certificate.
fi: Allekirjoitetun varmenteen saaminen epäonnistui.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
fi: Nykyisen synkronointikäyttäjän synkronointisalaisuuksia ei löytynyt.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
fi: Nykyisen Sync-käyttäjän synkronointisalaisuudet ovat virheelliset.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
fi: Käyttäjän %s synkronointisalaisuudet

en: Failed to upload crypto/keys record.
fi: Tietueen crypto/keys lähettäminen epäonnistui.

en: Failed to retrieve crypto keys.
fi: Salausavainten noutaminen epäonnistui.

en: Failed to upload meta/global record.
fi: Tietueen meta/global lähettäminen epäonnistui.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
fi: Mozilla-tilisi käyttää tallennustilan versiota %d. Gnomen verkkoselain tukee ainoastaan versiota %d.

en: Failed to verify storage version.
fi: Tallennustilan version vahvistaminen epäonnistui.

en: Failed to upload device info
fi: Laitetietojen lähettäminen epäonnistui

en: Failed to retrieve the Sync Key
fi: Sync-avaimen noutaminen epäonnistui

en: Bookmark Properties
fi: Kirjanmerkin ominaisuudet

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
fi: Tiedosto ei ole kelvollinen Epiphany-kirjanmerkkitiedosto: tunnistetaulu puuttuu

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
fi: Tiedosto ei ole kelvollinen Epiphany-kirjanmerkkitiedosto: kirjanmerkkitaulu puuttuu

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
fi: Firefox-kirjanmerkkitietokantaa ei voitu avata. Sulje Firefox ja yritä uudelleen.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
fi: Firefox-kirjanmerkkejä ei voitu noutaa!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
fi: HTML-kirjanmerkkitietokantaa ei voitu avata: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
fi: HTML-kirjanmerkkitietokantaa ei voitu lukea.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
fi: HTML-kirjanmerkkitietokantaa ei voitu jäsentää: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
fi: Kirjanmerkkejä ei voitu jäsentää:

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Save Link As
fi: Tallenna linkki _nimellä

en: Save Image As
fi: Tallenna kuva nimellä

en: Save Media As
fi: Tallenna media nimellä

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
fi: Lisää sivu kirjanmerkkeihin

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
fi: Muokkaa kirjanmerkkiä

en: Stop
fi: Pysäytä

en: The certificate does not match this website
fi: Varmenne ei vastaa tätä verkkosivustoa

en: The certificate has expired
fi: Varmenne on vanhentunut

en: The signing certificate authority is not known
fi: Varmenteen myöntäjä ei ole tunnettu

en: The certificate contains errors
fi: Varmenne sisältää virheitä

en: The certificate has been revoked
fi: Varmenne on kumottu

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
fi: Varmenne on allekirjoitettu käyttäen heikkoa algoritmia

en: The certificate activation time is still in the future
fi: Varmenteen aktivointiaika on tulevaisuudessa

en: The identity of this website has been verified.
fi: Tämän sivuston identiteetti on vahvistettu.

en: The identity of this website has not been verified.
fi: Tämän sivuston identiteettiä ei ole vahvistettu.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
fi: Yhteydessä ei ole havaittu ongelmia.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
fi: Varmenne on kelvollinen. Siitä huolimatta sivuston resurssit lähetettiin turvattomasti.

en: _Clear All
fi: Tyhjenn_ä kaikki

en: %d second left | %d seconds left
fi[0]: %d sekunti jäljellä
fi[1]: %d sekuntia jäljellä

en: %d minute left | %d minutes left
fi[0]: %d minuutti jäljellä
fi[1]: %d minuuttia jäljellä

en: %d hour left | %d hours left
fi[0]: %d tunti jäljellä
fi[1]: %d tuntia jäljellä

en: %d day left | %d days left
fi[0]: %d päivä jäljellä
fi[1]: %d päivää jäljellä

en: %d week left | %d weeks left
fi[0]: %d viikko jäljellä
fi[1]: %d viikkoa jäljellä

en: %d month left | %d months left
fi[0]: %d kuukausi jäljellä
fi[1]: %d kuukautta jäljellä

en: Finished
fi: Valmis

en: Moved or deleted
fi: Siirretty tai poistettu

en: Error downloading: %s
fi: Virhe ladattaessa: %s

en: Cancelling…
fi: Perutaan…

en: Starting…
fi: Käynnistetään…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
fi: Viimeksi synkronoitu: %s

en: Something went wrong, please try again later.
fi: Jokin meni pieleen, yritä myöhemmin uudelleen.

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
fi: Lataa nykyinen sivu uudelleen

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Stop loading the current page
fi: Lopeta nykyisen sivun lataaminen

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
fi: Historian muokkaaminen ei ole mahdollista incognito-tilassa.

en: Remove the selected pages from history
fi: Poista valitut sivut historiasta

en: Copy URL
fi: Kopioi osoite

en: Clear Browsing History?
fi: Tyhjennetäänkö selaushistoria?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
fi: Sivuhistorian tyhjentämisen seurauksena kaikki linkit poistetaan sivuhistoriasta pysyvästi.

en: Cl_ear
fi: T_yhjennä

en: Remove all history
fi: Poista koko historia

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
fi: Ilmoituspyyntö

en: Camera Request
fi: Kamerapyyntö

en: Microphone Request
fi: Mikrofonipyyntö

en: Location Request
fi: Sijaintipyyntö

en: Webcam and Microphone Request
fi: Web-kamera- ja mikrofonipyyntö

en: Permission Request
fi: Oikeuspyyntö

en: Open a new browser window instead of a new tab
fi: Avaa uusi selainikkuna uuden välilehden sijaan

en: Load the given session state file
fi: Lataa määritetty istuntotilan tiedosto

en: FILE
fi: TIEDOSTO

en: Start an instance with user data read-only
fi: Käynnistä yksityisinstanssi käyttäjätietojen ollessa "vain luku"-tilassa

en: Start a private instance with separate user data
fi: Käynnistä yksityisinstanssi erillisillä käyttäjätiedoilla

en: Start a private instance in web application mode
fi: Käynnistä yksityisinstanssi verkkosovellustilassa

en: Start a private instance for WebDriver control
fi: Käynnistä yksityisinstanssi WebDriver-ohjausta varten

en: Custom profile directory for private instance
fi: Yksityistä istuntoa varten käytettävä profiilihakemisto

en: Web options
fi: Verkkoasetukset

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
fi: Sivu “%s” haluaa lähettää sinulle ilmoituksia

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
fi: Sijainnin käyttöpyyntö

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
fi: Sivu “%s” haluaa tietää sijaintisi

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
fi: Mikrofonin käyttöpyyntö

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
fi: Sivu “%s” haluaa käyttää mikrofoniasi

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
fi: Web-kameran käyttöpyyntö

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
fi: Sivu “%s” haluaa käyttää web-kameraasi

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
fi: Web-kameran ja mikrofonin käyttöpyyntö

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
fi: Sivu “%s” haluaa käyttää web-kameraasi ja mikrofoniasi

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
fi: Verkkosivuston datan käyttöpyyntö

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
fi: Sivu “%s” haluaa käyttää sen omaa dataansa (mukaan lukien evästeet) selatessa “%s”. Sen myötä on mahdollista, että “%s” seuraa sinua sivulla "%s".

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
fi: Leikepöydän käyttöpyyntö

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
fi: Sivu “%s” haluaa käyttää leikepöytääsi

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
fi: Tämän verkkosivuston digitaaliseen tunnistautumiseen ei luoteta. Saatat olla yhteydessä hyökkääjään, joka uskottelee olevansa %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
fi: Tämä sivusto ei suojaa yhteyttä. Pahantahtoinen osapuoli voi nähdä lähettämäsi tiedot tai hallita näkemääsi sisältöä.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
fi: Tämä sivusto ei vaikuta turvaavan yhteyttä kunnollisesti.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
fi: Yhteys vaikuttaa turvalliselta.

en: _View Certificate…
fi: _Nä_ytä varmenne…

en: Allow
fi: Salli

en: Deny
fi: Älä salli

en: Ask
fi: Kysy

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Advertisements
fi: Mainokset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Password saving
fi: Salasanan tallennus

en: Location access
fi: Sijainnin käyttö

en: Microphone access
fi: Mikrofonin käyttö

en: Webcam access
fi: Web-kameran käyttö

en: Media autoplay
fi: Median automaattinen toisto

en: Without Sound
fi: Ilman ääntä

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
fi: Avaa uusi välilehti

note: Undo, redo.
en: _Undo
fi: _Kumoa

en: Re_do
fi: _Tee uudelleen

note: Edit.
en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Paste
fi: L_iitä

en: _Paste Text Only
fi: Liitä _vain teksti

en: Select _All
fi: Valitse k_aikki

en: S_end Link by Email…
fi: Lähetä linkki _sähköpostitse…

en: _Reload
fi: Päi_vitä

en: _Back
fi: _Edellinen

en: _Forward
fi: _Seuraava

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
fi: Lisää _kirjanmerkki…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
fi: Avaa linkki _uudessa ikkunassa

en: Open Link in New _Tab
fi: Avaa linkki uudessa _välilehdessä

en: Open Link in I_ncognito Window
fi: Avaa linkki uudessa in_cognito-ikkunassa

en: _Save Link As…
fi: Tallenna linkki _nimellä…

en: _Copy Link Address
fi: _Kopioi linkin osoite

en: _Copy E-mail Address
fi: Kopioi  s_ähköpostiosoite

note: Images.
en: View _Image in New Tab
fi: Näytä _kuva uudessa välilehdessä

en: Copy I_mage Address
fi: Kopioi kuvan _osoite

en: _Save Image As…
fi: _Tallenna kuva nimellä…

en: Set as _Wallpaper
fi: Aseta ta_ustakuvaksi

note: Video.
en: Open Video in New _Window
fi: Avaa video uuteen _ikkunaan

en: Open Video in New _Tab
fi: Avaa video uuteen _välilehteen

en: _Save Video As…
fi: _Tallenna video nimellä…

en: _Copy Video Address
fi: _Kopioi videon osoite

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
fi: Avaa ääni uudessa _ikkunassa

en: Open Audio in New _Tab
fi: Avaa ääni uudessa _välilehdessä

en: _Save Audio As…
fi: _Tallenna äänitiedosto nimellä…

en: _Copy Audio Address
fi: _Kopioi äänen osoite

en: Save Pa_ge As…
fi: Tallenna s_ivu nimellä…

en: _Take Screenshot…
fi: Ota _kuvakaappaus…

en: _Page Source
fi: _Sivun lähdekoodi

en: Search the Web for “%s”
fi: Etsi internetistä haulla “%s”

en: Open Link
fi: Avaa linkki

en: Open Link In New Tab
fi: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Open Link In New Window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Open Link In Incognito Window
fi: Avaa linkki incognito-ikkunassa

en: _Ask Later
fi: _Kysy myöhemmin

en: _Deny
fi: _Estä

en: _Allow
fi: _Salli

en: Leave Website?
fi: Poistutaanko sivustolta?

en: A form was modified and has not been submitted
fi: Lomaketta muokattiin, mutta sitä ei ole lähetetty

en: _Discard Form
fi: _Hylkää lomake

en: Download operation
fi: Lataustoimenpide

en: Show details
fi: Näytä tiedot

en: %d download operation active | %d download operations active
fi[0]: %d lataustoimenpide on käynnissä
fi[1]: %d lataustoimenpidettä on käynnissä

en: Set as Default Browser?
fi: Asetetaanko oletusselaimeksi?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
fi: Käytä Web-verkkoselainta oletusselaimena ja ulkoisten linkkien avaamiseen

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
fi: Käytä Epiphanyn teknologiaesiversiota oletusselaimena ja ulkoisten linkkien avaamiseen

en: _Ask Again Later
fi: _Kysy myöhemmin uudelleen

en: _No
fi: _Ei

en: _Yes
fi: _Kyllä

en: Save password?
fi: Tallennetaanko salasana?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
fi: Salasanat on mahdollista poistaa milloin tahansa asetuksista

en: Not Now
fi: Ei nyt

en: Never Save
fi: Älä tallenna koskaan

en: Save
fi: Tallenna

en: Close Multiple Tabs?
fi: Suljetaanko useita välilehtiä?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
fi: Jos suljet tämän ikkunan, kaikki välilehdet suljetaan

en: C_lose Tabs
fi: _Sulje välilehdet

en: New tab opened
fi: Uusi välilehti avattu

en: Switch
fi: Vaihda

en: Cookies
fi: Evästeet

en: HTTP disk cache
fi: HTTP-levyvälimuisti

en: Local storage data
fi: Paikallisen tallennustilan tiedot

en: Offline web application cache
fi: Offline-tilan verkkosovellusten välimuisti

en: IndexedDB databases
fi: IndexedDB-tietokannat

en: HSTS policies cache
fi: HSTS-käytäntöjen välimuisti

en: Intelligent Tracking Prevention data
fi: Älykkään seurannan suojauksen tiedot

en: New search engine
fi: Uusi hakukone

en: A_dd Search Engine…
fi: Lisää _hakukone…

en: This field is required
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: Address must start with either http:// or https://
fi: Osoitteen tulee alkaa joko http:// tai https://

en: Address must contain the search term represented by %s
fi: Osoitteen tulee sisältää hakuehto merkinnällä %s

en: Address should not contain the search term several times
fi: Osoitteen ei tule sisältää hakuehtoa useaan kertaan

en: Address is not a valid URI
fi: Osoite ei ole kelvollinen URI

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
fi: Osoite ei ole kelvollinen URL-osoite. Osoitteen tulee näyttää seuraavanlaiselta https://www.example.com/search?q=%s

en: This shortcut is already used.
fi: Tämä pikanäppäin on jo käytössä.

en: Search shortcuts must not contain any space.
fi: Hakujen pikanäppäimet eivät saa sisältää yhtäkään välilyöntiä.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
fi: Hakujen pikanäppäinten tulee alkaa symbolilla kuten !, # tai @.

en: A name is required
fi: Nimi vaaditaan

en: This search engine already exists
fi: Tämä hakukone on jo olemassa

en: Remove Extension
fi: Poista laajennus

en: Do you really want to remove this extension?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän laajennuksen?

en: _Remove
fi: _Poista

en: Delete All Passwords?
fi: Haluatko poistaa kaikki salasanat?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
fi: Tämä tyhjentää kaikki paikallisesti tallennetut salasanat. Toimintoa ei voi perua.

en: _Delete
fi: _Poista

en: Copy password
fi: Kopioi salasana

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Copy username
fi: Kopioi käyttäjätunnus

en: Password
fi: Salasana

en: Remove Password
fi: Poista salasana

en: Sans
fi: Päätteetön

en: Serif
fi: Päätteellinen

en: Light
fi: Vaalea

en: Dark
fi: Tumma

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
fi: Avaa tiedosto (manifest.json/xpi)

en: Add Language
fi: Lisää kieli

en: System language (%s) | System languages (%s)
fi[0]: Järjestelmän kieli (%s)
fi[1]: Järjestelmän kielet (%s)

en: Supported Image Files
fi: Tuetut kuvatiedostot

en: Specifies the required version for the migrator
fi: Määrittää vaaditun version muuttajalle

en: Web profile migrator
fi: Profiilin muuttaja

en: Web profile migrator options
fi: Profiilin muuttajan valinnat

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
fi: Laajennukset

en: View Open Tabs
fi: Näytä avoimet välilehdet

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
fi: Edellinen

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
fi: Seuraava

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: _Name
fi: _Nimi

en: _Address
fi: _Osoite

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Add Tag…
fi: Lisää _tunniste…

en: _Add
fi: _Lisää

en: All
fi: Kaikki

en: No Bookmarks
fi: Ei kirjanmerkkejä

en: Bookmarked pages will appear here
fi: Kirjanmerkkeihin lisätyt sivut näkyvät täällä

en: Website Data
fi: Verkkosivuston tiedot

en: _Clear Data
fi: Tyhjennä tie_dot

en: Remove selected website data
fi: Poista valitut verkkosivuston tiedot

en: Search website data
fi: Etsi verkkosivuston tietoja

en: No Website Data Found
fi: Verkkosivuston tietoja ei löytynyt

en: Website data will be listed here
fi: Verkkosivustojen tiedot tulevat näkyviin tänne

en: Clear selected website data:
fi: Poista valitut verkkosivustojen tiedot:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
fi: Et voi perua tätä toimintoa. Tiedot, jotka valitset tyhjennettäväksi, poistetaan pysyvästi.

en: Search
fi: Haku

en: No Results Found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Try a different search
fi: Yritä eri hakuehdoilla

en: Text Encoding
fi: Tekstin merkistö

en: Use Encoding Specified by Document
fi: Käytä asiakirjan määrittelemää merkistöä

en: Recent Encodings
fi: Viimeisimmät merkistöt

en: Related Encodings
fi: Liittyvät merkistöt

en: Show All…
fi: Näytä kaikki…

en: Open _Inspector
fi: Avaa _tarkistin

en: Author
fi: Tekijä

en: Version
fi: Versio

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Sync _Now
fi: Synkronoi _nyt

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
fi: Kirjaudu sisään Mozilla-tililläsi synkronoidaksesi tiedot muiden koneiden Gnomen verkkoselaimen sekä Firefoxin kanssa. Gnomen verkkoselain ei ole Firefox, eikä myöskään Mozillan valmistama tai tukema.

en: Mozilla Account
fi: Mozilla-tili

en: Logged in
fi: Sisäänkirjautuneena

en: Sign _Out
fi: Kirjau_du ulos

en: Sync Options
fi: Synkronointivalinnat

en: Sync _Bookmarks
fi: Synkronoi _kirjanmerkit

en: Sync _Passwords
fi: Synkronoi _salasanat

en: Sync _History
fi: Synkronoi _historia

en: Sync Open _Tabs
fi: Synkronoi avoimet _välilehdet

en: S_ynced Tabs
fi: Synkronoidut _välilehdet

en: Frequency
fi: Aikaväli

en: Device name
fi: Laitenimi

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Change
fi: _Muuta

en: History
fi: Sivuhistoria

en: Select Items
fi: Valitse kohteet

en: Search history
fi: Etsi historiasta

en: No History Found
fi: Historiaa ei löytynyt

en: Visited pages will be listed here
fi: Vieraillut sivut tulevat näkyviin tänne

en: _Open
fi: _Avaa

en: Delete Language
fi: Poista kieli

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
fi: Etsi verkkosivustoja, kirjanmerkkejä ja avoimia välilehtiä

en: Website Security Status and Permissions
fi: Sivuston turvallisuuden tila ja oikeudet

en: Reader Mode
fi: Lukunäkymä

en: View Available Passwords
fi: Näytä käytettävissä olevat salasanat

en: _Redo
fi: _Tee uudelleen

en: Paste and _Go
fi: Liitä ja sii_rry

en: R_eload
fi: _Päivitä

en: Reload _All Tabs
fi: Päivitä kaikki vä_lilehdet

en: _Duplicate
fi: _Monista

en: P_in Tab
fi: Kiinnitä _välilehti

en: Unp_in Tab
fi: P_oista välilehden kiinnitys

en: _Mute Tab
fi: M_ykistä välilehti

en: Close Tabs to the _Left
fi: Siirrä _vasemmalla olevat välilehdet

en: Close Tabs to the _Right
fi: Siirrä _oikealla olevat välilehdet

en: Close _Other Tabs
fi: Sulje _muut välilehdet

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Run in Background
fi: _Suorita taustalla

en: _New Window
fi: Uusi _ikkuna

en: New _Incognito Window
fi: Uusi _incognito-ikkuna

en: Reopen Closed _Tab
fi: A_vaa uudelleen suljetut välilehdet

en: Histo_ry
fi: Histo_ria

en: I_mport and Export
fi: _Tuo ja vie

en: I_mport Bookmarks…
fi: _Tuo kirjanmerkit…

en: E_xport Bookmarks…
fi: _Vie kirjanmerkit…

en: Import _Passwords…
fi: _Tuo salasanoja…

en: Install as _Web App…
fi: Asenna sivu _web app -sovelluksena…

en: Manag_e Web Apps
fi: Hallits_e Web App -sovelluksia

en: Text Enco_ding…
fi: Tekstin _merkistö…

en: Pr_eferences
fi: _Asetukset

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _Help
fi: O_hje

en: _About Web
fi: _Tietoja - Verkko

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
fi: Loitonna

en: Restore Zoom
fi: Palauta mittakaava

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
fi: Lähennä

en: Print…
fi: Tulosta…

en: Find…
fi: Etsi…

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Save Login?
fi: Tallennetaanko kirjautumistieto?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
fi: Salasanat tallennetaan vain laitteellesi, ja ne on mahdollista poistaa milloin tahansa asetuksista

en: _Never Save
fi: _Älä tallenna koskaan

en: Passwords
fi: Salasanat

en: Remove All Passwords
fi: Poista kaikki salasanat

en: Search passwords
fi: Etsi salasanoja

en: No Passwords Found
fi: Salasanoja ei löytynyt

en: Saved passwords will be listed here
fi: Tallennetut salasanat tulevat näkyviin tänne

en: _Copy Password
fi: _Kopioi salasana

en: C_opy Username
fi: K_opioi käyttäjätunnus

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Fonts
fi: Fontit

en: Use Custom Fonts
fi: Käytä mukautettuja fontteja

en: Sans Serif Font
fi: Pääteviivaton fontti

en: Serif Font
fi: Päätteellinen fontti

en: Monospace Font
fi: Tasalevyinen fontti

en: Font Style
fi: Fonttityyli

en: Color Scheme
fi: Väriteema

en: Style
fi: Tyyli

en: Use Custom Stylesheet
fi: Käytä mukautettua tyylipohjaa

en: Use Custom JavaScript
fi: Käytä mukautettua JS:iä

en: Default Zoom Level
fi: Lähennyksen oletustaso

en: Add New Extension
fi: Lisää uusi laajennus

en: Extensions must be installed manually from their files
fi: Laajennukset tulee asentaa manuaalisesti niiden tiedostoista

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
fi: Epiphany on yhteensopiva Mozilla Firefox -laajennusten kanssa. Löydät laajennuksia osoitteesta <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No Extensions Installed
fi: Laajennuksia ei ole asennettu

en: General
fi: Yleiset

en: Web App
fi: Web App -sovellus

en: _Icon
fi: _Kuvake

en: _Homepage
fi: _Kotisivu

en: _Title
fi: _Otsikko

en: _Manage Additional URLs
fi: _Hallitse lisäosoitteita

en: Web Content
fi: WWW-sisältö

en: Block _Advertisements
fi: _Estä mainokset

en: Block _Popup Windows
fi: Estä _ponnahdusikkunat

en: Most _Visited Pages
fi: Useimmin vieraillut _sivut

en: _Blank Page
fi: _Tyhjä sivu

en: _Custom
fi: _Omavalintainen

en: Ask o_n Download
fi: K_ysy aina latauksen yhteydessä

en: _Download Folder
fi: _Latauskansio

en: Search Engines
fi: Hakukoneet

en: Session
fi: Istunto

en: Start in _Incognito Mode
fi: Käynnistä in_cognito-tilassa

en: _Restore Tabs on Startup
fi: _Palauta aiemmat välilehdet käynnistyessä

en: Browsing
fi: Selaus

en: Mouse _Gestures
fi: _Hiirieleet

en: S_witch Immediately to New Tabs
fi: Vaihda v_älittömästi uusiin välilehtiin

en: _Spell Checking
fi: _Oikoluku

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Show D_eveloper Actions
fi: Näytä k_ehittäjätoiminnot

en: Add Language…
fi: Lisää kieli…

en: Choose a language:
fi: Valitse kieli:

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Web Tracking
fi: Seuranta verkossa

en: Intelligent _Tracking Prevention
fi: Älykäs _seurannan suojaus

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data
fi: Salli verkkosivustojen tallettaa evästeitä, tietokantoja ja local storage -tietoa

en: _Website Data Storage
fi: _Verkkosivuston tietojen tallennustila

en: Search Suggestions
fi: Hakuehdotukset

en: Enable search suggestions in the URL entry
fi: Ota käyttöön hakuehdotukset osoitekentässä

en: _Google Search Suggestions
fi: _Google-hakuehdotukset

en: Personal Data
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Clear Website _Data
fi: Tyhjennä verkkosivuston _tiedot

en: _Passwords
fi: Sa_lasanat

en: _Remember Passwords
fi: _Muista salasanat

en: Selects Default Search Engine
fi: Valitsee oletusarvoisen hakukoneen

en: Name
fi: Nimi

en: Address
fi: Osoite

en: Shortcut
fi: Pikanäppäin

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
fi: Voit päätellä hakukoneen osoitteen suorittamalla haun sillä hakukoneella, jonka haluat lisätä, ja tarkistaa hausta muodostuvan osoitteen. Poista hakuehto muodostuneesta osoitteesta ja korvaa se käyttäen merkintää %s

en: R_emove Search Engine
fi: _Poista hakukone

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fi: Uusi ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
fi: Uusi incognito-ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: Open File
fi: Avaa tiedosto

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
fi: Tallenna sivu

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
fi: Tulosta sivu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fi: Lopeta

[ctx: shortcut window]
en: Help
fi: Ohje

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
fi: Avaa valikko

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
fi: Näytä latausluettelo

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fi: Liikkuminen

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
fi: Siirry kotisivulle

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
fi: Lataa nykyinen sivu uudelleen

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
fi: Lataa sivu uudelleen ohittaen välimuisti

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
fi: Lopeta nykyisen sivun lataaminen

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
fi: Siirry takaisin edelliselle sivulle

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
fi: Siirry eteenpäin seuraavalle sivulle

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fi: Välilehdet

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
fi: Uusi välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
fi: Sulje nykyinen välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
fi: Avaa uudelleen suljettu välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
fi: Siirry seuraavaan välilehteen

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
fi: Siirry edelliseen välilehteen

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
fi: Siirrä nykyinen välilehti vasemmalle

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
fi: Siirrä nykyinen välilehti oikealle

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
fi: Kahdenna nykyinen välilehti

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
fi: Näytä avoimet välilehdet

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
fi: Muut

[ctx: shortcut window]
en: History
fi: Sivuhistoria

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fi: Asetukset

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
fi: Lisää nykyinen sivu kirjanmerkkeihin

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
fi: Näytä kirjanmerkkiluettelo

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
fi: Tuo kirjanmerkit

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
fi: Vie kirjanmerkit

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
fi: Kohdistinselaustila päälle/pois

[ctx: shortcut window]
en: Web App
fi: Web App -sovellus

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
fi: Asenna sivu Web App -sovelluksena

[ctx: shortcut window]
en: View
fi: Näkymä

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fi: Lähennä

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fi: Loitonna

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fi: Palauta mittakaava

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
fi: Näytä sivun lähdekoodi

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
fi: Näytä/piilota tarkistin

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
fi: Lukunäkymä päälle/pois

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fi: Muokkaaminen

[ctx: shortcut window]
en: Cut
fi: Leikkaa

[ctx: shortcut window]
en: Copy
fi: Kopioi

[ctx: shortcut window]
en: Paste
fi: Liitä

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fi: Kumoa

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fi: Tee uudelleen

[ctx: shortcut window]
en: Select All
fi: Valitse kaikki

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
fi: Valitse sivun osoite

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
fi: Etsi oletushakukonella

[ctx: shortcut window]
en: Find
fi: Haku

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
fi: Seuraava hakutulos

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
fi: Edellinen hakutulos

en: Synced Tabs
fi: Synkronoidut välilehdet

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
fi: Alla näet synkronoidut avoimet välilehdet muilta samaa Firefox Sync -tiliä käyttäviltä laitteilta. Avaa välilehti kaksoisnapsauttamalla sen nimeä. Paikalliset välilehdet -otsakkeen alla olevia välilehtiä ei voi avata.

en: Additional URLs
fi: Lisäosoitteet

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
fi: Osoite

en: Add New URL
fi: Lisää uusi osoite

en: Remove Selected URLs
fi: Poista valitut osoitteet

en: C_lear All
fi: Tyhjenn_ä kaikki

en: Search the web for “%s”
fi: Etsi internetistä haulla “%s”

en: Load “%s”
fi: Lataa “%s”

en: Local Tabs
fi: Paikalliset välilehdet

en: The url passed was not valid: ‘%s’
fi: Välitetty URL-osoite ei ollut kelvollinen: ‘%s’

en: The name passed was not valid
fi: Välitetty nimi ei ollut kelvollinen

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
fi: Verkkosovelluksen ‘%s’ (%s) asentaminen epäonnistui: %s

en: The web application ‘%s’ does not exist
fi: Verkkosovellusta ‘%s’ ei ole olemassa

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
fi: Verkkosovellusta ‘%s’ ei voitu poistaa

en: Options for %s
fi: Asetukset - %s

en: GVDB File
fi: GVDB-tiedosto

en: HTML File
fi: HTML-tiedosto

en: Ch_oose File
fi: _Valitse tiedosto

en: I_mport
fi: T_uo

en: Bookmarks successfully imported!
fi: Kirjanmerkit tuotu onnistuneesti!

en: Select Profile
fi: Valitse profiili

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Import Bookmarks
fi: Tuo kirjanmerkit

en: From:
fi: Lähde:

en: Bookmarks successfully exported!
fi: Kirjanmerkit viety onnistuneesti!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
fi: kirjanmerkit.html

en: Passwords successfully imported!
fi: Salasanat tuotu onnistuneesti!!

en: Import Passwords
fi: Tuo salasanat

en: Reload Website?
fi: Ladataanko sivu uudelleen?

en: The application “%s” is ready to be used
fi: Sovellus “%s” on valmiina käytettäväksi

en: The application “%s” could not be created: %s
fi: Sovellusta “%s” ei voitu luoda: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
fi: Käynnistä

en: Replace Existing Web App?
fi: Korvataanko olemassa oleva Web App -sovellus?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
fi: Sovellus nimeltä “%s” on jo olemassa, korvaaminen ylikirjoittaa sen

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: Enable Caret Browsing Mode?
fi: Käytetäänkö kohdistinselaustilaa?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
fi: F7-näppäimen painaminen kytkee nuolilla liikkumisen käyttöön tai pois käytöstä. Näin sivuille asetetaan liikuteltava kursori, jonka avulla sivulla on mahdollista liikkua. Haluatko ottaa nuolilla liikkumisen käyttöön?

en: _Enable
fi: _Käytä
