epiphany 0 - en to hr translation catalogue (840 entries)

en: Web browser for GNOME
hr: Internetski preglednik za GNOME

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
hr: Internetski preglednik za GNOME radno okruženje, ima jednostavno i intuitivno sučelje koje vam omogućuje da se potpuno usredotočite na svoje web stranice. Ako tražite jednostavan, pregledan i ugodan prikaz web stranica, ovo je pravi preglednik za vas.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
hr: Web se često naziva po svojem kôdnom nazivu, Epiphany.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Web Browser
hr: Web preglednik

en: Browse the web
hr: Pregledavanje weba

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;
hr: web;preglednik;internet;

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New Incognito Window
hr: Novi anonimni prozor

en: Browse with caret
hr: Pregledavanje pokazivačem

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Address of the user’s home page.
hr: Adresa korisnikove naslovne stranice.

en: Default search engine.
hr: Zadani pretraživač.

en: Name of the search engine selected by default.
hr: Naziv odabranog zadanog pretraživača.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
hr: Zastarjelo. Umjesto koristite search-engine-providers.

en: List of the search engines.
hr: Popis pretraživača.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
hr: Popis pretraživača. To je niz vardicta sa svakim vardictom koji odgovara pretraživaču i sa sljedećim podržanim ključevima: "name" naziv pretraživača. "url" pretrage s izrazom pretrage zamijenjen sa %s. "bang" (riječ prečice) pretraživača.

en: Enable Google Search Suggestions
hr: Omogući prijedloge Google pretrage

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
hr: Treba li prikazati prijedloge Google pretrage u unosu padajućeg prozora.

en: Force new windows to be opened in tabs
hr: Prisili nove prozore da se otvore u kartici

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
hr: Prisili zahtjeve novog prozora da se otvore u karticama umjesto da koriste novi prozor.

en: Whether to automatically restore the last session
hr: Treba li automatski obnoviti posljednju sesiju

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
hr: Određuje kako će se sesija obnoviti pri pokretanju. Dopuštene vrijednosti su “always” (prijašnje stanje aplikacije je uvijek obnovljeno), “crashed” (sesija se samo obnavlja ako se aplikacija sruši).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
hr: Treba li odgoditi učitavanje kartica koje nisu odmah vidljive pri obnovi sesije

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
hr: Kada je ova mogućnost postavljena na istina, kartice se neće početi učitavati dok se korisnik ne prebaci na njih, nakon obnove sesije.

en: List of adblock filters
hr: Popis adblock filtra

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
hr: Popis URL-ova s pravilima za filtriranje sadržaja u JSON formatu koje koristi adblock.

en: Whether to ask for setting browser as default
hr: Treba li upitati je li zadani preglednik

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
hr: Kada je ova mogućnost postavljena na istina, preglednik će upitati je li zadan sustavom, ako već nije postavljen.

en: Start in incognito mode
hr: Pokreni primjerak u anonimnom načinu

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
hr: Kada je ova mogućnost postavljena na istina, preglednik će se uvijek pokrenuti u anonimnom načinu

en: Active clear data items.
hr: Aktivno uklanjanje stavki podataka.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
hr: Odabir (bitmaska) koja stavka uklanjanja podatka bi trebala biti aktivna po zadanome. 1 = Kolačići, 2 = HTTP predmemorija diska, 4 = Lokalno spremljeni podaci, 8 = Izvanmrežna predmemorija web aplikacije, 16 = IndexDB baza podataka, 32 = WebSQL baza podataka, 64 = Podaci priključka, 128 = HSTS predmemorija pravila, 256 = Podaci inteligentnog sprječavanje praćenja.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
hr: Proširi veličinu kartica kako bi se popunio dostupni prostor u traci kartica.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
hr: Ako je omogućeno kartice će se proširiti kako bi se koristio cjelokupni dostupni prostor u traci kartica. Ova postavka je zanemarena u Pantheon radnoj površini.

en: The visibility policy for the tabs bar.
hr: Pravilo vidljivosti za traku kartica.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
hr: Upravlja gdje će se traka kartica prikazati. Moguće vrijednosti su “always” (traka kartica je uvijek prikazana), “more-than-one” (traka kartica je samo prikazana ako su prisutne dvije ili više stranica) i “never” (traka kartica neće biti prikazana). Ova postavka je zanemarena u Pantheon radnoj površini i“always” vrijednost se koristi.

en: Keep window open when closing last tab
hr: Zadrži prozor otvorenim kada se zatvara posljednja kartica

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
hr: Ako je omogućeno prozor aplikacije ostaje otvoren kada se zatvara posljednja kartica.

en: Reader mode article font style.
hr: Izgled slova načina rada čitanja.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
hr: Odabir izgleda teksta glavnog tijela za članke u načinu rada čitanja.

en: Reader mode color scheme.
hr: Shema boja načina rada čitanja.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
hr: Odabir izgleda boja za članke prikazane u načinu rada čitanja. Moguće vrijednosti su “light” (tamni tekst na svijetloj pozadini) i “dark” (svijetli tekst na tamnoj pozadini). Ova postavka je zanemarena na sustavima koji pružaju sustavom zadan tamni izgled, poput GNOMA 42 i novijeg.

en: Minimum font size
hr: Najmanja veličina slova

en: Use GNOME fonts
hr: Koristi GNOME slova

en: Use GNOME font settings.
hr: Koristi postavke GNOME slova.

en: Custom sans-serif font
hr: Prilagođeno sans-serif slovo

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
hr: Vrijednost koja će se koristiti za zaobilaženje sans-serif slova radne površine kada je use-gnome-fonts postavljeno.

en: Custom serif font
hr: Prilagođeno serif slovo

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
hr: Vrijednost koja će se koristiti za zaobilaženje serif slova radne površine kada je use-gnome-fonts postavljeno.

en: Custom monospace font
hr: Prilagođeno monospace slovo

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
hr: Vrijednost koja će se koristiti za zaobilaženje monospace slova radne površine kada je use-gnome-fonts postavljeno.

en: Use a custom CSS
hr: Koristi prilagođeni CSS

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
hr: Koristi prilagođenu CSS datoteku za promjenu CSS-a web stranica.

en: Use a custom JS
hr: Koristi prilagođeni JS

en: Use a custom JS file to modify websites.
hr: Koristi prilagođenu JS datoteku za promjenu web stranica.

en: Enable spell checking
hr: Omogući provjeru pravopisa

en: Spell check any text typed in editable areas.
hr: Provjera pravopisa i upisivanje teksta u područja uređivanja.

en: Default encoding
hr: Zadano kôdiranje

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
hr: Zadano kôdiranje. Prihvatljive vrijednosti su one koje WebKitGTK može razumjeti.

en: Languages
hr: Jezici

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
hr: Željeni jezici. Niz lokalnih kôdova ili "system" za korištenje trenutne lokalizacije.

en: Allow popups
hr: Dopusti skočne prozore

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
hr: Dopusti stranicama otvaranje novih prozora pomoću JavaScripta (ako je JavaScript omogućen).

en: User agent
hr: Korisnikov agent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
hr: Niz koji će se koristiti kao korisnikov agent, za identifikaciju preglednika na web poslužiteljima.

en: Enable adblock
hr: Omogući adblock

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
hr: Treba li blokirati ugrađeno oglašavanje koje web stranica želi prikazati.

en: Remember passwords
hr: Zapamti lozinke

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
hr: Treba li spremiti ili nadopuniti lozinke u web stranicama.

en: Enable site-specific quirks
hr: Omogući za stranice određene prilagodbe

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
hr: Omogući određene prilagodbe kako bi web stranice radile bolje. Možda želite onemogućiti ovu postavku za otklanjanje grešaka određenog problema.

en: Enable safe browsing
hr: Omogući sigurno pregledavanje

en: Whether to enable safe browsing. Safe browsing operates via Google Safe Browsing API v4.
hr: Treba li omogućiti sigurno pregledavanje. Sigurno pregledavanje radi pomoću Google Safe Browsing API v4.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
hr: Omogući inteligentno sprječavanje praćenja (ITP)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
hr: Treba li omogućiti inteligentno sprječavanje praćenja.

en: Allow websites to store local website data
hr: Dopusti web stanicama lokalno spremanje web podataka

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
hr: Treba li dopustiti web stranicama spremanje kolačića, lokalno spremanje podataka i IndexedDB baza podataka. Onemogućavanje će slomiti mnoge web stranice.

en: Default zoom level for new pages
hr: Zadana razina uvećanja za nove stranice

en: Enable autosearch
hr: Omogući automatsku pretragu

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
hr: Treba li automatski pretraživati web kada je nešto što ne nalikuje na URL upisano u adresnu traku. Ako je ova postavka onemogućena, sve će biti učitano kao URL osim ako pretraživač nije izričito odabran iz padajućeg izbornika.

en: Enable mouse gestures
hr: Omogući pokrete miša

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
hr: Treba li omogućiti pokrete miša. Pokreti miša su temeljeni na ponašanju u Opera web pregledniku i aktiviraju se kombinacijom srednje tipke miša + pokret.

en: Last upload directory
hr: Posljednji direktorij slanja

en: Keep track of last upload directory
hr: Nastavi pratiti posljednji direktorij slanja

en: Last download directory
hr: Posljednji direktorij preuzimanja

en: Keep track of last download directory
hr: Nastavi pratiti posljednji direktorij preuzimanja

en: Hardware acceleration policy
hr: Pravila hardverskog ubrzanja

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “on-demand”, “always”, and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs. When the policy is “on-demand”, hardware acceleration will be used only when required to display 3D transforms.
hr: Treba li omogućiti hardversko ubrzanje. Moguće vrijednosti su “on-demand”, “always”, i “never”. Hardversko ubrzanje može biti potrebno za postizanje prihvatljivih performansa na ugrađenim uređajima, ali povećava korištenje memorije i može prouzročiti nekoliko hardverski specifičnih grešaka grafičkih upravljačkih programa. Kada je pravilo postavljeno na “on-demand”, hardversko ubrzanje će se koristiti samo kada je potrebno prikazati 3D preobrazbu.

en: Always ask for download directory
hr: Uvijek upitaj za direktorij preuzimanja

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
hr: Treba li prikazati dijalog odabira direktorija pri svakom preuzimanju.

en: Enable immediately switch to new open tab
hr: Omogući prebacivanje na novu otvorenu karticu

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
hr: Treba li automatski prebaciti na novu otvorenu karticu.

en: Enable WebExtensions
hr: Omogući Web proširenja

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
hr: Treba li omogućiti web proširenja. Web proširenje je višeplatformski sustav preglednika za proširenja.

en: Active WebExtensions
hr: Aktivna web proširenja

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
hr: Označuje koja su web proširenja aktivna.

en: Web application additional URLs
hr: Dodatni URL-ovi web aplikacije

en: The list of URLs that should be opened by the web application
hr: Popis URL-ova koji bi se trebali otvoriti web aplikacijom

en: Show navigation buttons in WebApp
hr: Prikaži tipku navigacije u web aplikaciji

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
hr: Treba li prikazati tipke za navigaciju u web apikaciji.

en: Run in background
hr: Pokreni u pozadini

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
hr: Ako je omogućeno, aplikacija se nastavlja izvoditi u pozadini nakon zatvaranja prozora.

en: WebApp is system-wide
hr: Web aplikacija je podržana širom sustava

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
hr: Ako je omogućeno, aplikacija se ne može urediti ili ukloniti.

en: The downloads folder
hr: Mapa preuzimanja

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
hr: Putanja mape za preuzimanje datoteka; ili "Preuzimanja" za korištenje uobičajene mape, ili "Radna površina" za korištenje mape radne površine.

en: Window position
hr: Položaj prozora

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
hr: Položaj koji će se koristiti za nove prozore koji nisu obnovljeni iz prijašnje sesije.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
hr: Veličina koja će se koristiti za nove prozore koji nisu obnovljeni iz prijašnje sesije.

en: Is maximized
hr: Je uvećan

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
hr: Treba li novi prozor koji nije obnovljen iz prijašnje sesije početno biti uvećan.

en: Disable forward and back buttons
hr: Onemogući tipke za natrag i naprijed

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
hr: Ako je odabrano, tipke za natrag i naprijed su onemogućene, čime se korisnicima onemogućava pristup neposrednoj povijesti pregleda

en: Firefox Sync Token Server URL
hr: URL poslužitelja tokena Firefox usklađivanja

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
hr: URL za prilagođeni poslužitelj tokena Firefox usklađivanja.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
hr: URL poslužitelja računa Firefox usklađivanja

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
hr: URL za prilagođeni poslužitelj Firefox Sync računa.

en: Currently signed in sync user
hr: Trenutno potpisan korisnik usklađivanja

en: The email linked to the Firefox Account used to sync data with Mozilla’s servers.
hr: E-pošta povezana s Firefox računom korištena za usklađivanje podataka s Mozilla poslužiteljima.

en: Last sync timestamp
hr: Vrijeme posljednjeg usklađivanja

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
hr: UNIX vrijeme kada je izvršeno posljednje usklađivanje u sekundama.

en: Sync device ID
hr: ID uređaja usklađivanja

en: The sync device ID of the current device.
hr: ID uređaja usklađivanja trenutnog uređaja.

en: Sync device name
hr: Naziv uređaja usklađivanja

en: The sync device name of the current device.
hr: Naziv uređaja usklađivanja trenutnog uređaja.

en: The sync frequency in minutes
hr: Učestalost usklađivanja u minutama

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
hr: Broj minuta između dva uzastopna usklađivanja.

en: Sync data with Firefox
hr: Uskladi podatke s Firefoxom

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako Epiphany treba biti usklađena s Firefoxovom kolekcijom, u suprotnom je LAŽ.

en: Enable bookmarks sync
hr: Omogući usklađivanje zabilješki

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija zabilješki treba biti usklađena, u suprotnom je LAŽ.

en: Bookmarks sync timestamp
hr: Vrijeme usklađivanja zabilješki

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
hr: Vrijeme kada je izvršeno posljednje usklađivanje.

en: Initial sync or normal sync
hr: Početno usklađivanje ili uobičajeno usklađivanje

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija zabilješki treba biti usklađena prvi puta, u suprotnom je LAŽ.

en: Enable passwords sync
hr: Omogući usklađivanje lozinka

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija lozinka treba biti usklađena, u suprotnom je LAŽ.

en: Passwords sync timestamp
hr: Vrijeme usklađivanja lozinka

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
hr: Vrijeme kada je izvršeno posljednje usklađivanje lozinka.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija lozinka treba biti usklađena prvi puta, u suprotnom je LAŽ.

en: Enable history sync
hr: Omogući usklađivanje povijesti

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija povijesti treba biti usklađena, u suprotnom je LAŽ.

en: History sync timestamp
hr: Vrijeme usklađivanja povijesti

en: The timestamp at which last history sync was made.
hr: Vrijeme kada je izvršeno posljednje usklađivanje povijesti.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija povijesti treba biti usklađena prvi puta, u suprotnom je LAŽ.

en: Enable open tabs sync
hr: Omogući usklađivanje otvorenih kartica

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
hr: ISTINA ako kolekcija otvorenih kartica treba biti usklađena, u suprotnom je LAŽ.

en: Open tabs sync timestamp
hr: Vrijeme usklađivanja otvorenih kartica

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
hr: Vrijeme kada je izvršeno posljednje usklađivanje otvorenih kartica.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola mikrofona za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole pristupa mikrofonu na ovom računalu.“undecided” je zadano a znači da preglednik upita korisnika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola geoografske lokacije za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole pristupa geografskoj lokaciji na ovom računalu.“undecided” je zadano a znači da preglednik upita korisnika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola obavijesti za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole pristupa prikazu obavijesti na ovom računalu.“undecided” je zadano a znači da preglednik upita korisnika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola spremanja lozinke za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole spremanja lozinke na ovom računalu.“undecided” je zadano a znači da preglednik upita korisnika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola web kamere za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole pristupa web kameri na ovom računalu.“undecided” je zadano a znači da preglednik upita korisnika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola oglašavanja za ovaj poslužitelj

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole oglašavanja za zadani poslužitelj.“undecided” je zadano a znači da se koriste globalne mogućnosti preglednika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
hr: Odluka za primjenjivanje kada je zahtjevana dozvola automatske reprodukcije za ovo računalo

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
hr: Ova mogućnost se koristi za spremanje upita dozvole automatske reprodukcije za zadani poslužitelj.“undecided” je zadano a znači da se koriste globalne mogućnosti preglednika za dozvolu, dok “allow” i “deny” automatski donosi odluku ovisno o zahtjevu.

en: Memory usage
hr: Upotreba memorije

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: About Web
hr: O Web

en: Epiphany Technology Preview
hr: Pregled Epiphany Tehnologije

en: A simple, clean, beautiful view of the web
hr: Jednostavan, pregledan i prekrasan prikaz weba

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Applications
hr: Aplikacije

en: List of installed web applications
hr: Popis instaliranih web aplikacija

en: Delete
hr: Obriši

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
hr: Instalirano:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install Site as Web Application…</b> within the page menu.
hr: Možete dodati svoju omiljenu web stranicu klikom na <b>Instaliraj stranicu kao Web aplikaciju…</b> unutar izbornika stranice.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
hr: Dobrodošli u Web

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
hr: Započnite pregledavanje i vaše najposjećenije stranice će se pojaviti ovdje.

en: Remove from overview
hr: Ukloni iz pregleda

en: Private Browsing
hr: Privatno pretraživanje

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
hr: Trenutno pregledavate anonimno. Stranice pregledavane u ovom načinu neće se pojaviti u vašoj povijesti pretrage i sve spremljene informacije biti će obrisane kada zatvorite prozor. Datoteke koje ste preuzeli biti će zadržane.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
hr: Anoniman način sakriva vašu aktivnost samo od ljudi koji koriste ovo računalo.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
hr: Neće sakriti vašu aktivnost od vašeg poslodavca ako ste na poslu. Vaš pružatelj usluge pristupu internetu, vaša vlada, ostale vlade, web stranica koju posjećujete, i oglašivači na tim stranicama još vas uvijek mogu pratiti.

en: Select a Directory
hr: Odaberi direktorij

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Select the Destination
hr: Odaberi odredište

en: Download requested
hr: Zatraženo je preuzimanje

en: _Download
hr: _Preuzmi

en: Type: %s (%s)
hr: Vrsta: %s (%s)

note: From
en: From: %s
hr: Od: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
hr: Gdje želite spremiti datoteku?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
hr: Završeno preuzimanje: %s

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
hr: Preuzimanje završeno

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
hr: Pritisni %s za napuštanje cjelozaslonskog prikaza

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation.
hr: Webom se upravlja automatski.

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
hr: URI %s nije ovjeren za pristup Epiphany resursu %s

en: Send an email message to “%s”
hr: Pošalji poruku e-pošte “%s”

en: Blank page
hr: Prazna stranica

note: Title for the blank page
en: New Tab
hr: Nova kartica

en: Arabic (_IBM-864)
hr: Arapski (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
hr: Arapski (ISO-8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
hr: Arapski (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
hr: Arapski (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
hr: Baltički (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
hr: Baltički (ISO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
hr: Baltički (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
hr: _Armenijski (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
hr: _Gruzijski (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
hr: Srednjo europski (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
hr: Srednjo europski (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
hr: Srednjo europski (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
hr: Srednjo europski (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
hr: Kineski pojednostavljeni (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
hr: Kineski pojednostavljeni (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
hr: Kineski pojednostavljeni (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
hr: Kineski pojednostavljeni (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
hr: Kineski pojednostavljeni (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
hr: Kineski tradicionalni (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
hr: Kineski tradicionalni (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
hr: Kineski tradicionalni (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
hr: Ćirilica (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
hr: Ćirilica (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
hr: Ćirilica (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
hr: Ćirilica (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
hr: Ćirilica (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
hr: Ćirilica (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
hr: Ćirilica/_Ruski (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
hr: Grčki (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
hr: Grčki (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
hr: Grčki (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
hr: Gudžarati (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
hr: Gurmuki (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
hr: Hindu (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
hr: Hebrejski (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
hr: Hebrejski (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
hr: Hebrejski (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
hr: Hebrejski (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
hr: _Vizualni Hebrejski (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
hr: Japanski (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
hr: Japanski (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
hr: Japanski (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
hr: Korejski (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
hr: Korejski (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
hr: Korejski (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
hr: Korejski (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
hr: _Keltski (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
hr: _Islandski (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
hr: _Nordijski (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
hr: _Perzijski (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
hr: Hrvatski (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
hr: _Rumunjski (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
hr: R_umunjski (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
hr: Južno _europska (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
hr: Tajlandski (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
hr: Tajlandski (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
hr: _Tajlandski (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
hr: Turski (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
hr: Turski (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
hr: Turski (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
hr: Turski (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
hr: Unikôd (UTF-8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
hr: Ćirilica/Ukrajinski (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
hr: Ćirilica/Ukrajinski (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
hr: Vijetnamski (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
hr: Vijetnamski (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
hr: Vijetnamski (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
hr: Vijetnamski (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
hr: Zapadni (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
hr: Zapadni (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
hr: Zapadni (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
hr: Zapadni (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
hr: Zapadni (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
hr: Engleski (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
hr: Unikôd (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
hr: Unikôd (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
hr: Unikôd (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
hr: Unikôd (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)

en: Text not found
hr: Tekst nije pronađen

en: Search wrapped back to the top
hr: Pretraži prijelom natrag na vrh

en: Type to search…
hr: Upiši za pretragu…

en: Find previous occurrence of the search string
hr: Pretraži prijašnje pojavljivanje traženog pojma

en: Find next occurrence of the search string
hr: Pretraži sljedeće pojavljivanje traženog pojma

en: %s is not a valid URI
hr: %s nije valjan URI

en: Open
hr: Otvori

en: Not No_w
hr: Ne s_ada

en: _Never Save
hr: _Nikada ne spremaj

en: _Save
hr: _Spremi

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
hr: Želite li spremiti svoju lozinku za “%s”?

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: Heads-up: this form is not secure. If you type your password, it will not be kept private.
hr: Pamet u glavu: ovaj oblik nije siguran. Ako upišete svoju lozinku, ona neće ostati privatna.

en: Web process crashed
hr: Web proces se srušio

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
hr: Web proces je prekinut zbog nedostatka memorije

en: Web process terminated by API request
hr: Web proces je prekinut zbog API zahtjeva

en: The current page '%s' is unresponsive
hr: Trenutna stranica '%s' ne reagira

en: _Wait
hr: _Čekaj

en: _Kill
hr: _Ubij

en: Deny
hr: Uskrati

en: Allow
hr: Dopusti

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at %s wants to show desktop notifications.
hr: Stranica %s želi prikazati obavijesti radne površine.

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at %s wants to know your location.
hr: Stranica %s želi znati vašu lokaciju.

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your microphone.
hr: Stranica %s želi koristiti vaš mikrofon.

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your webcam.
hr: Stranica %s želi koristiti vašu web kameru.

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your webcam and microphone.
hr: Stranica %s želi koristiti vašu web kameru i mikrofon.

en: Do you want to allow “%s” to use cookies while browsing “%s”?
hr: Želite li dopustiti “%s” da koristi kolačiće pri pregledu “%s”?

en: This will allow “%s” to track your activity.
hr: To će dopustiti “%s” da prati vaše aktivnosti.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
hr: Učitavam “%s”…

en: Loading…
hr: Učitavanje…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
hr: Ova web stranica predstavlja identifikaciju koja pripada drugoj web stranici.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
hr: Identifikacija ove stranice je prestara da bi joj se vjerovalo. Provjerite datum na kalendaru vašeg računala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
hr: Identifikacija ove stranice nije izdana od strane pouzdane organizacije.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
hr: Identifikacija ove stranice se ne može obraditi. Možda je oštećena.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
hr: Identifikacija ove stranice je opozvana od strane pouzdane organizacije koja ju je izdala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
hr: Identifikaciji ove stranice se ne može vjerovati jer sadrži vrlo slabo šifriranje.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
hr: Identifikacija ove stranice je samo valjana za buduće datume. Provjerite datum na kalendaru vašeg računala.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
hr: Problem učitavanja stranice

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
hr: Nemoguć prikaz web stranice

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
hr: Izgleda da je stranica %s nedostupna.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
hr: Možda je privremeno nedostupna ili je premještena na novu adresu. Možda želite provjeriti ispravnost vašeg pristupa internetu.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
hr: Točna greška je bila: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Reload
hr: Učitaj ponovno

[ctx: reload-access-key]
note: Mnemonic for the Reload button on browser error pages.
en: R
hr: U

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
hr: Ups! Možda je došlo do problema

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
hr: Stranica %s je prouzrokovala neočekivano zatvaranje Weba.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
hr: Ako se ovo ponovi, prijavite problem na %s razvijateljima.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
hr: Problem prikaza stranice

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
hr: Ups!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu ove stranice. Ponovno učitajte ili posjetite drugu stranicu za nastavak.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
hr: Stranica koja ne reagira

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
hr: Ups!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
hr: Stranica predugo ne reagira. Ponovno učitajte ili posjetite drugu stranicu za nastavak.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
hr: Sigurnosno upozorenje

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
hr: Ovo povezivanje nije sigurno

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
hr: Ovo ne izgleda kao stvarno %s. Napadač možda pokušava ukrasti ili promijeniti informacije koje se šalju ili primaju s ove stranice.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on unsafe browsing error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
hr: Idi natrag

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here. The hidden button on the unsafe browsing error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
hr: Prihvati rizik i nastavi

note: Page title when a site is flagged by Google Safe Browsing verification.
en: Security Warning
hr: Sigurnosno upozorenje

note: Message title on the unsafe browsing error page.
en: Unsafe website detected!
hr: Nesigurna web stranica otkrivena!

en: Visiting %s may harm your computer. This page appears to contain malicious code that could be downloaded to your computer without your consent.
hr: Posjeta %s može naštetiti vašem računalu. Čini se da ova stranica sadrži zlonamjeran kôd koji se može preuzeti na vaše računalo bez vašeg pristanka.

en: You can learn more about harmful web content including viruses and other malicious code and how to protect your computer at %s.
hr: Više možete naučiti o štetnom web sadržaju uključujući viruse i ostali zlonamjeran kôd i kako zaštititi svoje računalo na %s.

en: Attackers on %s may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).
hr: Napadač na %s vas može prevariti da napravite nešto opasno poput instaliranja softvera ili otkrivanja vaših osobnih informacija (na primjer: lozinka, brojeva telefona ili kreditnih kartica).

en: You can find out more about social engineering (phishing) at %s or from %s.
hr: Više možete saznati o društvenom inžinjeringu (phishing) na %s ili s %s.

en: %s may contain harmful programs. Attackers might attempt to trick you into installing programs that harm your browsing experience (for example, by changing your homepage or showing extra ads on sites you visit).
hr: %s možda sadrži zlonamjerne programe. Napadač vas može prevariti da instalirate programe koji mogu narušiti vaše iskustvo surfanja internetom (na primjer: promjenom vaše naslovne stranice ili prikazivanjem dodatnih oglasa na stranicama koje posjetite).

en: You can learn more about unwanted software at %s.
hr: Više možete naučiti o neželjenom softveru na %s.

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: %s could not be found.
hr: %s se ne može pronaći.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
hr: Provjerite velika i mala slova i pravopisne greške naziva datoteke. Još provjerite je li datoteka premještena, preimenovana ili obrisana.

en: None specified
hr: Neodređeno

en: Technical information
hr: Tehničke pojedinosti

en: _OK
hr: _U redu

en: Unspecified
hr: Neodređeno

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
hr: Preuzimanja

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
hr: Radna površina

en: Home
hr: _Naslovnica

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
hr: Nemoguće stvaranje privremenog direktorija u "%s".

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
hr: Datoteka "%s" već postoji. Preimenujte ju ili preselite u drugu mapu.

en: Failed to create directory “%s”.
hr: Neuspjelo stvaranje direktorija "%s".

en: Could not display help: %s
hr: Nemoguć prikaz pomoći: %s

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
hr: %s GNOME Web na %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
hr: Danas %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
hr: Danas %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
hr: Jučer  %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
hr: Jučer  %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
hr: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
hr: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
hr: %d %b %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
hr: %d %b %H:%M

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
hr: Neuspjelo dobivanje naziva .desktop datoteke za web aplikaciju %s

en: Failed to install desktop file %s:
hr: Neuspjela instalacija .desktop datoteke %s:

en: Profile directory %s already exists
hr: Direktorij profila %s već postoji

en: Failed to create directory %s
hr: Neuspjelo stvaranje direktorija %s

en: Failed to create .app file: %s
hr: Neuspjelo stvaranje .app datoteke: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
hr: Nemoguće stvaranje SQLite povezivanja. Zatvorite svoj preglednik i pokušajte ponovno.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
hr: Baza podataka lozinka preglednika se ne može otvoriti. Zatvorite preglednik i pokušajte ponovno.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
hr: Lozinka za %s u obliku %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
hr: Lozinka u obliku %s

en: Failed to obtain storage credentials.
hr: Neuspjelo dobavljanje vjerodajnica pohrane.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
hr: Posjetite Firefox Sinkronizaciju i prijavite se ponovno za nastavak usklađivanja.

en: The password of your Firefox account seems to have been changed.
hr: Izgleda da je lozinka za vaš Firefox račun promijenjena.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
hr: Posjetite Firefox Sinkronizaciju i prijavite se s novom lozinkom za nastavak usklađivanja.

en: Failed to obtain signed certificate.
hr: Neuspjelo dobavljanje potpisane vjerodajnice.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
hr: Nemoguć pronalazak tajni usklađivanja za trenutnog korisnika usklađivanja.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
hr: Tajne usklađivanja za trenutnog korisnika usklađivanja su neispravne.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
hr: Tajne usklađivanja za %s

en: Failed to upload client record.
hr: Neuspjelo slanje klijenta snimanja.

en: Failed to upload crypto/keys record.
hr: Neuspjelo slanje kripto/ključeva snimanja.

en: Failed to retrieve crypto keys.
hr: Neuspjelo primanje kripto ključeva.

en: Failed to upload meta/global record.
hr: Neuspjelo slanje globalnih/meta snimanja.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Firefox Account uses storage version %d. Web only supports version %d.
hr: Vašeg Firefox korisničkog računa pohrane inačica %d. Web samo podržava inačicu %d.

en: Failed to verify storage version.
hr: Neuspjela provjera inačice pohrane.

en: Failed to upload device info
hr: Neuspjelo slanje informacija uređaja

en: Failed to retrieve the Sync Key
hr: Neuspjelo primanje ključa usklađivanja

en: The certificate does not match this website
hr: Vjerodajnica se ne podudara s ovom web stranicom

en: The certificate has expired
hr: Vjerodajnica je istekla

en: The signing certificate authority is not known
hr: Ustanova potpisivanja vjerodajnice nije poznata

en: The certificate contains errors
hr: Vjerodajnica sadrži greške

en: The certificate has been revoked
hr: Vjerodajnica je opozvana

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
hr: Vjerodajnica je potpisana pomoću slabog algoritma potpisa

en: The certificate activation time is still in the future
hr: Vrijeme aktivacije vjerodajnice je još u budućnosti

en: The identity of this website has been verified.
hr: Identitet ove web stranice je provjeren.

en: The identity of this website has not been verified.
hr: Identitet ove web stranice još nije provjeren.

note: Message on certificte dialog ertificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
hr: Nema otkrivenih problema u vašem pristupu internetu.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
hr: Vjerodajnica je valjana. Ipak, sadržaj sa ove stranice je poslan nesigurno.

en: _Clear All
hr: _Obriši sve

en: %d second left | %d seconds left
hr[0]: %d sekunda preostala
hr[1]: %d sekunde preostale
hr[2]: %d sekundi preostalo

en: %d minute left | %d minutes left
hr[0]: %d minuta preostala
hr[1]: %d minute preostale
hr[2]: %d minuta preostalo

en: %d hour left | %d hours left
hr[0]: %d sat preostao
hr[1]: %d sata preostalo
hr[2]: %d sati preostalo

en: %d day left | %d days left
hr[0]: %d dan preostao
hr[1]: %d dana preostala
hr[2]: %d dana preostalo

en: %d week left | %d weeks left
hr[0]: %d tjedan preostao
hr[1]: %d tjedna preostala
hr[2]: %d tjedana preostalo

en: %d month left | %d months left
hr[0]: %d godina preostala
hr[1]: %d godine preostale
hr[2]: %d godina preostalo

en: Finished
hr: Završeno

en: Moved or deleted
hr: Premješteno ili obrisano

en: Error downloading: %s
hr: Greška preuzimanja: %s

en: Cancelling…
hr: Prekidanje…

en: Starting…
hr: Pokretanje…

en: _Open
hr: _Otvori

en: All supported types
hr: Sve podržane vrste

en: Web pages
hr: Web stranice

en: Images
hr: Slike

en: All files
hr: Sve datoteke

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
hr: Ob_riši

en: Paste and _Go
hr: Zalijepi i _idi

note: Undo, redo.
en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Show website security status and permissions
hr: Prikaži dozvole i sigurnosno stanje web stranice

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
hr: Pretraži web stranice, zabilješke i otvorene kartice

en: Toggle reader mode
hr: Uklj/Isklj način čitanja

en: Bookmark this page
hr: Zabilježi trenutnu stranicu

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
hr: Digitalna identifikacija ove web stranice nije pouzdana. Možda ste povezani s napadačem koji se pretvara da je %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
hr: Stranica nije sigurna. Napadač može vidjeti sve informacije koje pošaljete, ili upravljati sadržajem koji vidite.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
hr: Ova web stranica nije ispravno osigurala vaše povezivanje.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
hr: Čini se da je vaše povezivanje sigurno.

en: _View Certificate…
hr: _Prikaži vjerodajnicu…

en: Ask
hr: Upitaj

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Advertisements
hr: Oglašavanje

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Password saving
hr: Spremanje lozinke

en: Location access
hr: Pristup lokaciji

en: Microphone access
hr: Pristup mikrofonu

en: Webcam access
hr: Pristup web kameri

en: Media autoplay
hr: Automatska reprodukcija medija

en: Without Sound
hr: Bez zvuka

en: Bookmark Properties
hr: Svojstva zabilješke

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
hr: Datoteka nije valjana Epiphany datoteka zabilješke: nedostaje tablica oznaka

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
hr: Datoteka nije valjana Epiphany datoteka zabilješke: nedostaje tablica zabilješki

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
hr: Firefox baza podataka zabilješki se ne može otvoriti. Zatvorite Firefox i pokušajte ponovno.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
hr: Firefox zabilješke se ne mogu otvoriti!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
hr: HTML baza podataka zabilješki se ne može otvoriti: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
hr: HTML baza podataka zabilješki se ne mogže očitati.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
hr: HTML baza podataka zabilješki se ne može obraditi: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
hr: Datoteka zabilješki se ne može obraditi:

en: Favorites
hr: Omiljeno

en: Mobile
hr: Mobilno

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
hr: Ponovno učitaj trenutnu stranicu

en: Stop loading the current page
hr: Zaustavi učitavanje trenutne stranice

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
hr: Posljednje usklađivanje: %s

en: Something went wrong, please try again later.
hr: Nešto je pošlo po krivu, pokušajte ponovno kasnije.

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
hr: Nije moguće mijenjati povijest kada ste u anonimnom načinu rada.

en: Remove the selected pages from history
hr: Ukloni odabrane stranice iz povijesti

en: Copy URL
hr: Kopiraj URL

en: Clear browsing history?
hr: Obriši povijest pregledavanja?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
hr: Brisanje povijesti pregledavanja će trajno ukloniti sve poveznice iz povijesti.

en: Remove all history
hr: Ukloni svu povijest

en: Open a new browser window instead of a new tab
hr: Otvori novi prozor preglednika umjesto nove kartice

en: Load the given session state file
hr: Učitaj zadanu datoteku stanja sesije

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Start an instance with user data read-only
hr: Pokreni primjerak s podacima korisnika samo s dozvolm čitanja

en: Start a private instance with separate user data
hr: Pokreni privatni primjerak s odvojenim podacima korisnika

en: Start a private instance in web application mode
hr: Pokreni privatni primjerak u načinu web aplikacije

en: Start a private instance for WebDriver control
hr: Pokreni privatni primjerak za WebDriver upravljanje

en: Custom profile directory for private instance
hr: Prilagođeni direktorij profila koji će se koristiti za privatni primjerak

en: Web options
hr: Web mogućnosti

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
hr: Otvori novu karticu

en: Do you really want to remove this extension?
hr: Želite li stvarno ukloniti ovo proširenje?

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Version
hr: Inačica

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Open _Inspector
hr: Otvori inspektora

en: Open Inspector for debugging Background Page
hr: Otvori inspektora za otklanjanje grešaka pozadinske stranice

en: Remove selected WebExtension
hr: Ukloni odabrano web proširenje

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
hr: Otvori datoteku (manifest.json/xpi)

en: Re_do
hr: Po_novi

note: Edit.
en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Paste Text Only
hr: _Zalijepi samo tekst

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: S_end Link by Email…
hr: Pošalji poveznicu putem e-pošte…

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Forward
hr: _Naprijed

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
hr: Dodaj za_bilješku…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
hr: Otvori poveznicu u novom _prozoru

en: Open Link in New _Tab
hr: Otvori poveznicu u novoj _kartici

en: Open Link in I_ncognito Window
hr: Otvori poveznicu u novom anonimnom _prozoru

en: _Save Link As…
hr: _Spremi poveznicu kao…

en: _Copy Link Address
hr: _Kopiraj adresu poveznice

en: _Copy E-mail Address
hr: _Kopiraj adresu e-pošte

note: Images.
en: View _Image in New Tab
hr: Prikaži _sliku u novoj kartici

en: Copy I_mage Address
hr: Kopiraj a_dresu slike

en: _Save Image As…
hr: _Spremi sliku kao…

en: Set as _Wallpaper
hr: Postavi kao _pozadinu

note: Video.
en: Open Video in New _Window
hr: Otvori video snimku u novom _prozoru

en: Open Video in New _Tab
hr: Otvori video snimku u novoj _kartici

en: _Save Video As…
hr: _Spremi video snimku kao…

en: _Copy Video Address
hr: _Kopiraj adresu video snimke

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
hr: Otvori zvučni zapisu novom _prozoru

en: Open Audio in New _Tab
hr: Otvori zvučni zapisu novoj _kartici

en: _Save Audio As…
hr: _Spremi zvučni zapis kao…

en: _Copy Audio Address
hr: _Kopiraj adresu zvučnog zapisa

en: Save Pa_ge As…
hr: Spremi st_ranicu kao…

en: _Take Screenshot…
hr: _Uslikaj…

en: _Page Source
hr: _Izvorni kôd stranice

en: Search the Web for “%s”
hr: Pretraži web za “%s”

en: Open Link
hr: Otvoti _poveznicu

en: Open Link In New Tab
hr: Otvori poveznicu u novoj kartici

en: Open Link In New Window
hr: Otvori poveznicu u novom prozoru

en: Open Link In Incognito Window
hr: Otvori poveznicu u novom anonimnom prozoru

en: Do you want to leave this website?
hr: Želite li napustiti ovu web stranicu?

en: A form you modified has not been submitted.
hr: Obrazac koji ste promijenili nije poslan.

en: _Discard form
hr: _Odbaci obrazac

en: Download operation
hr: Radnja preuzimanja

en: Show details
hr: Prikaži pojedinosti

en: %d download operation active | %d download operations active
hr[0]: %d radnja preuzimanja aktivna
hr[1]: %d radnje preuzimanja aktivno
hr[2]: %d radnji preuzimanja aktivno

note: Translators: tooltip for the tab switcher menu button
en: View open tabs
hr: Prikaži otvorene kartice

en: Set Web as your default browser?
hr: Postavi Web kao svoj zadani preglednik?

en: Set Epiphany Technology Preview as your default browser?
hr: Postavi Pregled Epiphany Tehnologije kao svoj zadani preglednik?

en: _Yes
hr: _Da

en: _No
hr: _Ne

en: There are multiple tabs open.
hr: Trenutno ima više otvorenih kartica.

en: If you close this window, all open tabs will be lost
hr: Ako zatvorite prozor, sve otvorene kartice će biti izgubljene

en: C_lose tabs
hr: Z_atvori kartice

en: Save Link As
hr: Spremi poveznicu kao

en: Save Image As
hr: Spremi sliku kao

en: Save Media As
hr: Spremi medij kao

en: Cookies
hr: Kolačići

en: HTTP disk cache
hr: HTTP diskovna priručna memorije

en: Local storage data
hr: Lokalna pohrana podataka

en: Offline web application cache
hr: Priručne memorija izvanmrežnog rada web aplikacija

en: IndexedDB databases
hr: IndexedDB baza podataka

en: WebSQL databases
hr: WebSQL baza podataka

en: Plugins data
hr: Podaci priključaka

en: HSTS policies cache
hr: Predmemorija HTTP pravila

en: Intelligent Tracking Prevention data
hr: Podaci inteligentnog sprječavanja praćenja

en: New search engine
hr: Novi pretraživač

en: A_dd Search Engine…
hr: D_odaj pretraživač…

en: This field is required
hr: Ovo polje je potrebno

en: Address must start with either http:// or https://
hr: Adresa mora započeti s http:// ili https://

en: Address must contain the search term represented by %s
hr: Adresa mora sadržavati izraz pretrage predstavljen s %s

en: Address should not contain the search term several times
hr: Adresa ne bi trebala sadržavati izraz pretrage po nekoliko puta

en: Address is not a valid URI
hr: Adresa nije valjan URI

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
hr: Adresa nije valjan URI. Adresa treba izgledati ovako: https://www.example.com/search?q=%s

en: This shortcut is already used.
hr: Ovaj prečac se već koristi.

en: Search shortcuts must not contain any space.
hr: Prečaci pretrage ne smiju koristiti razmak.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
hr: Prečaci pretrage moraju započeti sa simbolom poput !, # ili @.

en: A name is required
hr: Naziv je potreban

en: This search engine already exists
hr: Ovaj pretraživač već postoji

en: Delete All Passwords?
hr: Ukloni sve lozinke?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
hr: Ovo će ukloniti sve lokalno spremljene lozinke, biti će trajno uklonjene.

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Copy password
hr: Kopiraj lozinku

en: Username
hr: Ime korisnika

en: Copy username
hr: Kopiraj ime korisnika

en: Password
hr: Lozinka

en: Reveal password
hr: Prikaži lozinku

en: Remove Password
hr: Ukloni lozinku

en: Light
hr: Svijetlo

en: Dark
hr: Tamno

en: Add Language
hr: Dodaj jezik

en: System language (%s) | System languages (%s)
hr[0]: Jezik sustava (%s)
hr[1]: Jezici sustava (%s)
hr[2]: Jezici sustava (%s)

en: Web Application Icon
hr: Ikona web aplikacije

en: Supported Image Files
hr: Podržane slikovne datoteke

en: Executes only the n-th migration step
hr: Izvrši samo n-ti korak migracije

en: Specifies the required version for the migrator
hr: Određuje potrebnu inačicu migratora

en: Specifies the profile where the migrator should run
hr: Određuje na kojem će se profilu pokrenuti migrator

en: Web profile migrator
hr: Migrator Web profila

en: Web profile migrator options
hr: Mogućnosti migratora Web profila

note: Translators: tooltip for the downloads button
en: View downloads
hr: Prikaz preuzimanja

note: Translators: tooltip for the bookmark button
en: Bookmark page
hr: Zabilježi stranicu

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: View and manage your bookmarks
hr: Pregledaj i organiziraj svoje zabilješke

note: Translators: tooltip for the back button
en: Go back to the previous page
hr: Idi natrag na prijašnju stranicu

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Go forward to the next page
hr: Idi naprijed na sljedeću stranicu

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Go to your homepage
hr: Idi na svoju naslovnu stranicu

note: Translators: tooltip for the page switcher button
en: View open pages
hr: Prikaži otvorene stranice

en: Bookmark
hr: Zabilješke

en: _Name
hr: _Naziv

en: _Address
hr: _Adresa

en: Tags
hr: Oznake

en: Add Tag…
hr: Dodaj oznaku…

en: _Add
hr: _Dodaj

en: All
hr: Sve

en: No bookmarks yet?
hr: Još nema zabilješki?

en: Bookmark some webpages to view them here.
hr: Zabilježite nekoliko web stranica kako bi ih vidjeli ovdje.

en: Website Data
hr: Podaci web stranice

en: _Clear Data
hr: _Ukloni podatke

en: Remove selected website data
hr: Ukloni odabrane podatke web stranice

en: Search website data
hr: Pretraži podatke web stranice

en: There is no Website Data
hr: Nema dostupnih podataka web stranice

en: Website data will be listed here
hr: Podaci web stranice će biti navedeni ovdje

en: Clear selected website data:
hr: Ukloni odabrane podatke web stranice:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
hr: Ne možete poništiti ovu radnju. Podaci koje ste odabrali za brisanje biti će trajno uklonjeni.

en: Search
hr: Pretraga

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: Text Encoding
hr: Kôdiranje teksta

en: Use the encoding specified by the document
hr: Koristi kôdiranje određeno dokumentom

en: Recent encodings
hr: Nedavna kôdiranja

en: Related encodings
hr: Povezana kôdiranja

en: Show all…
hr: Prikaži sve…

en: Firefox Sync
hr: Firefox usklađivanje

en: Sign in with your Firefox account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
hr: Prijavite se na svoj Firefox račun kako bi uskladili vaše podatke sa GNOME Webom i Firefoxom na drugim računalima. GNOME Web nije dio Mozille i nije proizveden ili podržavan od strane Mozille.

en: Firefox Account
hr: Firefox račun

en: Logged in
hr: Prijavljen

en: Sign _out
hr: O_djava

en: Sync Options
hr: Mogućnosti usklađivanja

en: Sync _Bookmarks
hr: Uskladi _zabilješke

en: Sync _Passwords
hr: Uskladi _lozinke

en: Sync _History
hr: Uskladi _povijest

en: Sync Open _Tabs
hr: Uskladi _otvorene kartice

en: S_ynced tabs
hr: U_sklađene kartice

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Sync _now
hr: Uskladi _odmah

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: _Change
hr: _Promijeni

en: History
hr: Povijest

en: Select Items
hr: Odaberi stavke

en: Search history
hr: Pretraži povijest

en: The History is Empty
hr: Povijest je prazna

en: Visited pages will be listed here
hr: Posjećene stranice će biti navedene ovdje

en: Delete language
hr: Ukloni jezik

en: R_eload
hr: U_čitaj ponovno

en: Reload _All Tabs
hr: Učitaj _sve kartice

en: _Duplicate
hr: _Udvostruči

en: P_in Tab
hr: _Zakači karticu

en: Unp_in Tab
hr: Otkači _u karticu

en: _Mute Tab
hr: _Utišaj karticu

en: Close Tabs to the _Left
hr: Zatvori kartice s _lijeva

en: Close Tabs to the _Right
hr: Zatvori kartice s _desna

en: Close _Other Tabs
hr: Zatvori _ostale kartice

en: _Close
hr: _Zatvori

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
hr: Udalji

en: Restore Zoom
hr: Vrati uobičajeno uvećanje

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
hr: Približi

en: Print…
hr: Ispis…

en: Find…
hr: Pretraga…

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: _Run in Background
hr: _Pokreni u pozadini

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: New _Incognito Window
hr: _Novi anonimni prozor

en: Reopen Closed _Tab
hr: Ponovno otvori prije zatvorenu _karticu

en: _History
hr: _Povijest

en: Firefox _Sync
hr: Firefox _Sinkronizacija

en: I_mport and Export
hr: U_vezi i izvezi

en: Install Site as Web _Application…
hr: Instaliraj stranicu kao Web _aplikaciju…

en: Open Appli_cation Manager
hr: Otvori _upravitelja aplikacija

en: E_xtensions
hr: P_roširenja

en: _Override Text Encoding…
hr: _Zaobilaženje kôdiranja teksta…

en: Pr_eferences
hr: Os_obitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Web
hr: _O Webu

en: Import and Export
hr: Uvoz i izvoz

en: I_mport Bookmarks…
hr: U_vezi oznake…

en: E_xport Bookmarks…
hr: I_zvezi oznake…

en: Import _Passwords…
hr: Uvezi _lozinke…

en: Close page
hr: Zatvori stranicu

en: Tabs
hr: Kartice

en: Passwords
hr: Lozinke

en: Remove all passwords
hr: Ukloni sve lozinke

en: Search passwords
hr: Pretraži lozinke

en: There are no Passwords
hr: Nema dostupnih lozinka

en: Saved passwords will be listed here
hr: Spremljene lozinke biti će navedene ovdje

en: _Copy Password
hr: _Kopiraj lozinku

en: C_opy Username
hr: K_opiraj ime korisnika

en: Appearance
hr: Izgled

en: Fonts
hr: Slova

en: Use Custom Fonts
hr: Koristi prilagođena slova

en: Sans serif font
hr: Sans serif slova

en: Serif font
hr: Serif slova

en: Monospace font
hr: Monospace slova

en: Reader Mode
hr: Način čitanja

en: Font Style
hr: Izgled slova

en: Color Scheme
hr: Shema boja

en: Style
hr: Izgled

en: Use Custom Stylesheet
hr: Koristi prilagođeni predložak izgleda

en: Use Custom JavaScript
hr: Koristi prilagođena JavaScriptu

en: Default Zoom Level
hr: Zadana razina uvećanja

en: General
hr: Općenito

en: Web Application
hr: Web aplikacije

en: _Icon
hr: _Ikona

en: _Homepage
hr: _Naslovnica

en: _Title
hr: _Naslov

en: _Manage Additional URLs
hr: _Upravljanje dodatnim URL-ovima

en: Web Content
hr: Web sadržaj

en: Block _Advertisements
hr: Blokiraj _oglašavanja

en: Block _Popup Windows
hr: Blokiraj _skočne prozore

en: Most _Visited Pages
hr: Najposjećenije _stranice

en: _Blank Page
hr: _Prazna stranica

en: _Custom
hr: _Prilagođeno

en: Ask o_n Download
hr: Upitaj pri _preuzimanju

en: _Download Folder
hr: _Mapa preuzimanja

en: Search Engines
hr: Pretraživači

en: Session
hr: Sesija

en: Start in _Incognito Mode
hr: Pokreni u _anonimnom načinu

en: _Restore Tabs on Startup
hr: _Obnovi kartice pri pokretanju

en: Browsing
hr: Pretraživanje

en: Mouse _Gestures
hr: Pokreti _miša

en: S_witch Immediately to New Tabs
hr: P_rebaci odmah na novu karticu

en: _Spell Checking
hr: _Provjera pravopisa

en: Choose a language:
hr: Odaberi jezik:

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Web Safety
hr: Web sigurnost

en: Block Dangerous Web_sites
hr: Blokiraj opasne web _stranice

en: Web Tracking
hr: Web praćenje

en: Intelligent _Tracking Prevention
hr: Inteligentno _sprječavanje praćenja

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data.
hr: Dopusti web stranicama spremanje kolačića, baza podataka i lokalno spremanje podataka.

en: _Website Data Storage
hr: _Pohrana podataka web stranica

en: Search Suggestions
hr: Prijedlozi pretrage

en: Enable search suggestions in the URL entry.
hr: Omogući prijedloge pretrage u URL unosu.

en: _Google Search Suggestions
hr: _Google prijedlozi pretrage

en: Personal Data
hr: Osobni podaci

en: Clear Website _Data
hr: Ukloni podatke web _stranice

en: _Passwords
hr: _Lozinke

en: _Remember Passwords
hr: _Zapamti lozinke

en: Selects the default search engine
hr: Odabir zadanog pretraživača

en: Name
hr: Naziv

en: Address
hr: Adresa

en: Shortcut
hr: Prečac

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s.
hr: Kako bi otkrili adrese pretrage, obavite pretragu koristeći pretraživač koji želite dodati i zamijenite izraz pretrage s %s.

en: R_emove Search Engine
hr: _Uklanjanje pretraživača

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: New window
hr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: New incognito window
hr: Novi anonimni prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open file
hr: Otvori datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save page
hr: Spremi stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
hr: Uslikaj

[ctx: shortcut window]
en: Print page
hr: Ispiši stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Help
hr: Priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hr: Prečaci

[ctx: shortcut window]
en: Show downloads list
hr: Prikaži popis preuzimanja

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go to homepage
hr: Idi na naslovnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
hr: Ponovno učitaj trenutnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Reload bypassing cache
hr: Ponovno učitaj zaobilaženjem predmemorije

[ctx: shortcut window]
en: Stop loading current page
hr: Zaustavi učitavanje trenutne stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go back to the previous page
hr: Idi natrag na prijašnju stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go forward to the next page
hr: Idi naprijed na sljedeću stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
hr: Kartice

[ctx: shortcut window]
en: New tab
hr: Nova kartica

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
hr: Zatvori trenutnu karticu

[ctx: shortcut window]
en: Reopen closed tab
hr: Ponovno otvori zatvorenu karticu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next tab
hr: Idi na sljedeću karticu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous tab
hr: Idi na prijašnju karticu

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the left
hr: Pomakni trenutnu karticu lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the right
hr: Pomakni trenutnu karticu desno

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate current tab
hr: Udvostruči trenutnu karticu

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
hr: Ostalo

[ctx: shortcut window]
en: History
hr: Povijest

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current page
hr: Zabilježi trenutnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Show bookmarks list
hr: Prikaži popis zabilješki

[ctx: shortcut window]
en: Import bookmarks
hr: Uvezi oznake

[ctx: shortcut window]
en: Export bookmarks
hr: Izvezi oznake

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret browsing
hr: Uklj/Isklj pregledavanje pokazivačem

[ctx: shortcut window]
en: Web application
hr: Web aplikacija

[ctx: shortcut window]
en: Install site as web application
hr: Instaliraj stranicu kao Web aplikaciju

[ctx: shortcut window]
en: View
hr: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Približi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Udalji

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
hr: Vrati uobičajeno uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

[ctx: shortcut window]
en: View page source
hr: Prikaži izvorni kôd stranice

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inspector
hr: Uklj/Isklj inspektora

[ctx: shortcut window]
en: Toggle reader mode
hr: Uklj/Isklj način čitanja

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: shortcut window]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Vrati

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Select page URL
hr: Odaberi URL stranice

[ctx: shortcut window]
en: Search with default search engine
hr: Pretraži sa zadanim pretraživačem

[ctx: shortcut window]
en: Find
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Next find result
hr: Sljedeći rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Previous find result
hr: Prijašnji rezultat pretrage

en: Synced Tabs
hr: Usklađene kartice

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
hr: Ispod su usklađene otvorene kartice vaših drugih uređaja koji koriste Firefox usklađivanje sa ovim računom. Otvorite krticu dvostrukim klikom na njegov naziv (kartice u Lokalnim karticama se ne mogu otvoriti)

en: Additional URLs
hr: Dodatni URL-ovi

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
hr: URL koji započinje s jednim od dodatnih URL-ova će biti otvoren u web aplikaciji. Ako izostavite URL shemu, jedna iz trenutno učitanog URL-a će se koristiti.

en: Add new URL
hr: Dodaj novi URL

en: Remove the selected URLs
hr: Ukloni odabrane URL-ove

en: C_lear All
hr: O_briši sve

en: Extensions
hr: Proširenja

en: _Add…
hr: _Dodaj…

en: No Extensions Installed
hr: Nema instaliranih proširenja

en: Add some extensions to display them here.
hr: Dodajte nekoliko proširenja kako bi ih vidjeli ovdje.

en: Search the web for “%s”
hr: Pretraži web za “%s”

en: Load “%s”
hr: Učitavam “%s”

en: Local Tabs
hr: Lokalne kartice

en: The install_token is required for the Install() method
hr: install_token je potreban za Install() način

en: The url passed was not valid: ‘%s’
hr: Proslijeđeni url nije valjan: ‘%s’

en: The name passed was not valid
hr: Proslijeđeni naziv nije valjan

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
hr: Instalacija web aplikacije ‘%s’ (%s) je neuspjela: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
hr: Proslijeđeni ID .desktop datoteke ‘%s’ nije valjan

en: The web application ‘%s’ does not exist
hr: Web aplikacija ‘%s’ ne postoji

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
hr: Web aplikacija ‘%s’ se ne može obrisati

en: Options for %s
hr: Mogućnosti za %s

en: GVDB File
hr: GVDB datoteka

en: HTML File
hr: HTML datoteka

en: Ch_oose File
hr: Od_aberi datoteku

en: I_mport
hr: U_vezi

en: Bookmarks successfully imported!
hr: Zabilješke su uspješno uvezene!

en: Select Profile
hr: Odaberi profil

en: Choose File
hr: Odaberi datoteku

en: Import Bookmarks
hr: Uvoz oznaka

en: From:
hr: Od:

en: Bookmarks successfully exported!
hr: Zabilješke su uspješno izvezene!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
hr: zabilješke.html

en: Passwords successfully imported!
hr: Lozinke su uspješno uvezene!

en: Import Passwords
hr: Uvezi lozinke

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKitGTK %d.%d.%d
hr: Jednostavan, pregledan, prekrasan prikaz weba.
    Pogonjen WebKitGTK %d.%d.%d

en: Epiphany Canary
hr: Epiphany kanarinac

en: Website
hr: Web stranica

en: Do you want to reload this website?
hr: Želite li ponovno učitati ovu web stranicu?

en: The application “%s” is ready to be used
hr: Aplikacija “%s” je spremna za korištenje

en: The application “%s” could not be created: %s
hr: Aplikacija "%s" se ne može stvoriti: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
hr: Pokreni

en: A web application named “%s” already exists. Do you want to replace it?
hr: Web aplikacija naziva “%s” već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: Cancel
hr: Odustani

en: Replace
hr: Zamijeni

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
hr: Datoteka istog naziva već postoji. Zamjena će ju prebrisati.

en: Save
hr: Spremi

en: Enable caret browsing mode?
hr: Omogući način pregledavanja pokazivačem?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
hr: Pritisak tipke F7 isključuje ili uključuje pregledavanje pokazivačem. Ova značajka smješta pomični pokazivač u web stranicama, dopuštajući vam pomicanje vašom tipkovnicom. Želite li omogućiti pregledavanje pokazivačem?

en: _Enable
hr: _Omogući
