epiphany - en to ug translation catalogue (539 entries)

en: Search the web
ug: تورنى ئىزدە

en: Web
ug: تور

en: Web Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Epiphany Web Browser
ug: Epiphany توركۆرگۈ

en: Browse the web
ug: توربەت كۆرۈش پروگراممىسى

en: web;browser;internet;
ug: web;browser;internet;توربەت;توركۆرگۈ;ئىنتېرنېت;

en: Browse with caret
ug: نۇربەلگىسىدە كۆرۈش

en: URL Search
ug: URL ئىزدە

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
ug: ئادرېس بالدىقىغا كىرگۈزۈلگەن تېكىستنى ئىزدەيدۇ.

en: User agent
ug: ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
ug: ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى سۈپىتىدە ئىشلىتىدىغان تېكىست بولۇپ، تور مۇلازىمېتىرى توركۆرگۈنى پەرق قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىدۇ.

en: Automatic downloads
ug: ئاپتوماتىك چۈشۈرسۇن

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
ug: توركۆرگۈ ھۆججەتنى كۆرسىتەلمىسە ئۇنى ئاپتوماتىك چۈشۈرۈپ، چۈشۈرۈلمىلەر قىسقۇچىغا ساقلايدۇ ۋە مۇۋاپىق پروگرامما ئارقىلىق ئاچىدۇ.

en: Force new windows to be opened in tabs
ug: بەتكۈچلەردە يېڭى كۆزنەك مەجبۇرىي ئېچىلسۇن

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
ug: يېڭى كۆزنەك ئىلتىماسى كەلگەندە يېڭى كۆزنەك ئاچماي يېڭى بەتكۈچنى ئاچىدۇ.

en: Remember passwords
ug: ئىمنى ئەستە تۇتسۇن

en: Whether to store and prefill passwords in web sites.
ug: ئىمنى ئەستە تۇتۇپ ماس يەرگە ئالدىن تولدۇرىدۇ.

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
ug: توردا يوق ھالەتنى NetworkManager دا ئاپتوماتىك باشقۇرسۇن

en: Enable smooth scrolling
ug: راۋان سىيرىلىشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Don't use an external application to view page source.
ug: بەتنىڭ ئەسلى كودىنى سىرتقى پروگراممىدا كۆرمىسۇن.

en: Whether to automatically restore the last session
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەنى ئاپتوماتىك ئەسلىگە كەلتۈرسۇنمۇ

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are 'always' (the previous state of the application is always restored), 'crashed' (the session is only restored if the application crashes) and 'never' (the homepage is always shown).
ug: قوزغالغاندا ئەڭگىمەنى قانداق ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى دەپ بېرىدۇ. قىممەتلەر: ‹ھەمىشە›(پروگراممىنىڭ ئالدىنقى قېتىمقى ھالىتى ئەسلى كەلتۈرۈلىدۇ)،‹بۇزۇلغان›(ئالدىنقى قېتىم پروگرامما نورمال ئاخىرلاشمىغان بولسا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ) ۋە ‹زادىلا›(بۇنىڭدا ھەمىشە ئۆزىڭىز بەلگىلىگەن تورتۇرا ئېچىلىدۇ).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
ug: بەتكۈچلەرنىڭ ئوقۇلۇشىنى كېچىكتۈرۈپ، ئۇنى ئەڭگىمە ئەسلىگە كەلتۈرۈلگەندە شۇ ھامان كۆرسەتمەيدىغان قىلامدۇ

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
ug: مەزكۇر تاللانما true قىلىپ بەلگىلەنسە، ئەڭگىمە ئەسلىگە كەلتۈرۈلگەندە، ئىشلەتكۈچى بەتكۈچكە ئالماشمىغۇچە، ئۇلار ئوقۇلمايدۇ.

en: Show toolbars by default
ug: قورال بالداقنى كۆرسەتسۇن(كۆڭۈلدىكىسى)

en: Toolbar style
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
ug: قورال بالدا ئۇسلۇبى. قىممەتلەر: ««(گىنومنىڭ كۆڭۈلدىكى ئۇسلۇبى)»، «تېكىست ۋە سىنبەلگىلەر»، «ئىككىلىسى توغرا يۆنىلىشتە»(تېكىست يېنىدا سىنبەلگىلەر)،«سىنبەلگىلەر» ۋە «تېكىست»».

en: [Deprecated]
ug: [تاشلىۋېتىلگەن]

en: [Deprecated] This setting is deprecated, use 'tabs-bar-visibility-policy' instead.
ug: [تاشلىۋېتىلگەن] بۇ تەڭشەك تاشلىۋېتىلگەن، ئورنىغا ‹tabs-bar-visibility-policy› نى ئىشلىتىڭ.

en: Visibility of the downloads window
ug: چۈشۈرۈلمىلەر كۆزنىكىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقى

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
ug: چۈشۈرۈلمىلەر كۆزنىكىنى يوشۇرىدۇ ياكى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر يوشۇرۇنغان بولسا، چۈشۈرۈش باشلانغاندا ئۇقتۇرۇش چىقىرىدۇ.

en: The visibility policy for the tabs bar.
ug: بەتكۈچلەر بالدىقىنى كۆرسىتىش پرىنسىپى.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are 'always' (the tabs bar is always shown), 'more-than-one' (the tabs bar is only shown if there's two or more tabs) and 'never' (the tabs bar is never shown).
ug: بەتكۈچلەر بالدىقىنى قانداق ۋاقىتتا كۆرسىتىدىغانلىقنى كونترول قىلىدۇ. قىممەتلەر: ‹ھەمىشە›(بەتكۈچلەر بالدىقى ھەمىشە كۆرۈنۈپ تۇرىدۇ)، ‹بىردىن كوپ بولغاندا›(بەتكۈچلەرنىڭ سانى بىردىن كۆپ بولغاندا كۆرۈنىدۇ) ۋە ‹زادىلا›(بەتكۈچلەر بالدىقىنى زادىلا كۆرسەتمەيدۇ).

en: Minimum font size
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى

en: Use GNOME fonts
ug: گىنوم خەت نۇسخىسى ئىشلەتسۇن

en: Use GNOME desktop wide font configuration.
ug: گىنومنىڭ ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخا سەپلىمىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Custom sans-serif font
ug: ئىختىيارى sans-serif خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا sans-serif ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Custom serif font
ug: ئىختىيارى serif خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا serif ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Custom monospace font
ug: ئىختىيارى تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا monospace(تەڭ كەڭلىكتىكى) ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Use own colors
ug: ئۆزىنىڭ رەڭلىرىنى ئىشلەتسۇن

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
ug: بەت ئىلتىماس قىلغان رەڭلەرنى ئەمەس ئۆزىنىڭ رەڭلىرىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Use own fonts
ug: ئۆزىنىڭ خەت نۇسخىلىرىنى ئىشلەتسۇن

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
ug: بەت ئىلتىماس قىلغان خەت نۇسخىلىرىنى ئەمەس ئۆزىنىڭ خەت نۇسخىلىرىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Use a custom CSS
ug: ئىختىيارى CSS نى ئىشلەتسۇن

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
ug: ئىختىيارى CSS ھۆججىتىنى ئىشلىتىپ توربەتنىڭ ئۆزىنىڭ CSS نى ئۆزگەرتىۋېتىدۇ.

en: Enable spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش ئىناۋەتلىك بولسۇن

en: Spell check any text typed in editable areas.
ug: تەھرىرلەش رايونلىرىغا كىرگۈزۈلگەن تېكىستلەرنىڭ ئىماسىنى تەكشۈرىدۇ.

en: Default encoding
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK+ can understand.
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش. بۇنىڭ قىممەتلىرىنى WebKitGTK+ چۈشىنىدىغان بولۇشى كېرەك.

en: Size of disk cache
ug: دىسكا غەملىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of disk cache, in MB.
ug: دىسكا غەملىكىنىڭ چوڭلۇقى، بىرلىكى مېگابايت

en: Languages
ug: تىللار

en: Preferred languages, two letter codes.
ug: ئامراق تىللارنىڭ ئىككى ھەرپلىك كودلىرى.

en: Cookie accept
ug: كۇكى(Cookie)لارنى قوبۇل قىلىش

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
ug: قەيەردىن كەلگەن كۇكى(Cookie)لارنى قوبۇل قىلىدىغانلىقنى بەلگىلەيدۇ. قىممەتلەر:«ھەرقانداق يەردىن», «نۆۋەتتىكى تورتۇرادىن» ۋە «ھېچ قانداق يەردىن».

en: Image animation mode
ug: سۈرەتنى ھەرىكەت قىلدۇرۇش ئۇسۇلى

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
ug: ھازىرقى ھەرىكەتلىك سۈرەتنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقنى بەلگىلەيدۇ. قىممەتلەر: «نورمال»،«بىرلا قېتىم»، ۋە «چەكلەنگەن»

en: Allow popups
ug: سەكرىمە كۆزنەكلەرگە ئىجازەت

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
ug: يېڭى كۆزنەكلەرنى JavaScript ئارقىلىق ئېچىشقا ئىجازەت بېرىدۇ(JavaScript ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا).

en: Enable Plugins
ug: قىستۇرمىلارنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable JavaScript
ug: JavaScript نى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable WebGL
ug: WebGL  نى ئىناۋەتلىك قىل

en: Whether to enable support for WebGL contexts.
ug: WebGL مەزمۇنلىرىنى قوللاش ئىناۋەتلىكمۇ ئەمەس.

en: Enable WebAudio
ug:  WebAudio  نى ئىناۋەتلىك قىل

en: Whether to enable support for WebAudio.
ug: WebAudio نى قوللاش ئىناۋەتلىكمۇ ئەمەس.

en: Do Not Track
ug: ئىزلىما

en: Whether to tell websites that we do not wish to be tracked. Please note that web pages are not forced to follow this setting.
ug: تور تۇرالارغا ئىزلىنىشنى خالىمايدىغانلىقىڭىزنى ئۇقتۇرىدۇ. شۇنىڭغا دىققەت قىلىش كېرەككى، تور بەتلىرىنى چوقۇم مۇشۇنىڭغا بويسۇنۇشقا مەجبۇرلىغىلى بولمايدۇ.

en: Enable Adblock
ug:  Adblock  نى ئىناۋەتلىك قىل

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
ug: سىڭدۈرۈلگەن ئېلانلارنى چەكلەمدۇ يوق.

en: The downloads folder
ug: چۈشۈرۈلمىلەر قىسقۇچى

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
ug: چۈشۈرۈلگەن ھۆججەتلەرنى ساقلايدىغان قىسقۇچنىڭ يولى. قىممەتلەر: «چۈشۈرۈلمىلەر» بولسا ئادەتتە چۈشۈرۈلمىلەر قىسقۇچىنى ئىشلىتىدۇ. ياكى «ئۈستەلئۈستى» بولسا ئۈستەلئۈستى قىسقۇچىنى ئىشلىتىدۇ.

en: History pages time range
ug: كۆرۈلگەن بەتلەرنىڭ ۋاقىت دائىرىسى

en: Whether to show the title column in the history window.
ug: ئىزلار كۆزنىكىدە ماۋزۇ ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether to show the address column in the history window.
ug: ئىزلار كۆزنىكىدە ئادرېس ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether to show the date-time column in the history window.
ug: ئىزلار كۆزنىكىدە چېسلا-ۋاقىت ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether to show the title column in the bookmarks window.
ug: خەتكۈشلەر كۆزنىكىدە ماۋزۇ ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether to show the address column in the bookmarks window.
ug: خەتكۈشلەر كۆزنىكىدە ئادرېس ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Installed plugins
ug: ئورنىتىلغان قىستۇرمىلار

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

note: webkit_plugin_get_enabled (plugin)
en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: MIME type
ug: MIME تىپى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Suffixes
ug: كەينى قوشۇلغۇچى

en: Memory usage
ug: ئىشلىتىلگەن ئەسلەك

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: List of installed web applications
ug: ئورنىتىلغان تور پروگراممىلىرىنىڭ تىزىمى

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
ug: ئورنىتىلغان ۋاقتى:

en: Private Browsing
ug: شەخسىي كۆرۈش

en: You are currently browsing <em>incognito</em>. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window.
ug: سىز ھازىر <em>سالاھىيىتى يوشۇرۇن</em> ھالەتتە كۆرۈۋاتىسىز. بۇ خىل ھالەتتە تور بەتلەرنى كۆرسە ئىزلار ساقلانمايدۇ ۋە شۇنداقلا بارلىق ساقلانغان ئۇچۇرلار كۆرۈش تاماملانغاندا ئاپتوماتىك تازىلىنىپ كېتىدۇ.

en: Press %s to exit fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چىقىش ئۈچۈن %s نى بېسىڭ

en: Web Inspector
ug: تور تەكشۈرگۈچ

en: Epiphany can't be used now. Initialization failed.
ug: ھازىر Epiphany نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. دەسلەپلەشتۈرەلمىدى.

en: Send an email message to “%s”
ug: «%s» غا ئېلخەت يوللا

en: Arabic (_IBM-864)
ug: ئەرەبچە (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
ug: ئەرەبچە (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
ug: ئەرەبچە (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
ug: ئەرەبچە (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
ug: بالتىق (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
ug: بالتىق (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
ug: بالتىق (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
ug: ئەرمەنچە (_ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
ug: جورجىيەچە (_GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
ug: سلاۋيانچە (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
ug: سلاۋيانچە (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
ug: سلاۋيانچە (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
ug: سلاۋيانچە (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
ug: سلاۋيانچە (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
ug: سلاۋيانچە (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
ug: سلاۋيانچە/رۇسچە (IBM-866)(_R)

en: Greek (_ISO-8859-7)
ug: گىرېكچە (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
ug: گىرېكچە (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
ug: گىرېكچە (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
ug: گۇجاراتچە (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
ug: گۇرمۇكىچە (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
ug: ھىندىچە (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
ug: ئىبرانىچە (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
ug: ئىبرانىچە (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
ug: ئىبرانىچە (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
ug: ئىبرانىچە (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ug: كۆرۈنۈشچان ئىبرانىچە (ISO-8859-8)(_V)

en: Japanese (_EUC-JP)
ug: ياپونچە (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
ug: ياپونچە (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
ug: ياپونچە (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
ug: كورېيەچە (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
ug: كورېيەچە (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
ug: كورېيەچە (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
ug: كورېيەچە (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
ug: كېلتىك (ISO-8859-14)(_C)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
ug: ئىسلاندىيە (Mac_Icelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
ug: گېرمانچە (ISO-8859-10)(_N)

en: _Persian (MacFarsi)
ug: پارىسچە (MacFarsi)(_P)

en: Croatian (Mac_Croatian)
ug: خورۋاتچە (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
ug: رۇمىنىيەچە (Mac_Romanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
ug: رۇمىنىيەچە (IS_O-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
ug: جەنۇبى ياۋروپا (ISO-8859-3)(_E)

en: Thai (TIS-_620)
ug: تايلاندچە (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
ug: تايلاندچە (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
ug: تايلاندچە (Windows-874)(_T)

en: Turkish (_IBM-857)
ug: تۈركچە (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
ug: تۈركچە (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
ug: تۈركچە (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
ug: تۈركچە (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
ug: يۇنىكود (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
ug: ۋىيېتنامچە (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
ug: ۋىيېتنامچە (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
ug: ۋىيېتنامچە (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
ug: ۋىيېتنامچە (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
ug: غەربچە (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
ug: غەربچە (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
ug: غەربچە (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
ug: غەربچە (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
ug: غەربچە (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
ug: ئىنگلىزچە (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
ug: يۇنىكود (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
ug: يۇنىكود (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
ug: يۇنىكود (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
ug: يۇنىكود (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
ug: نامەلۇم (%s)

en: Most Visited
ug: ئەڭ كۆپ زىيارەت قىلىنغانلىرى

note: characters
en: Blank page
ug: بوش بەت

en: Not now
ug: ھازىرچە ياق

en: Store password
ug: ئىم ساقلا

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: <big>Would you like to store the password for <b>%s</b> in <b>%s</b>?</big>
ug: <big>سىز <b>%2$s</b> غا <b>%1$s</b>نىڭ ئىمنى ساقلامسىز؟</big>

en: Deny
ug: رەت قىل

en: Allow
ug: ئىجازەت

en: The page at <b>%s</b> wants to know your location.
ug: <b>%s</b> دىكى بەت ئورنىڭىزنى بىلمەكچى.

en: None specified
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Oops! Error loading %s
ug: ئاپلا! %s  نى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Oops! It was not possible to show this website
ug: ئاپلا! مەزكۇر بەتنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: <p>The website at <strong>%s</strong> seems to be unavailable. The precise error was:</p><p><em>%s</em></p><p>It could be temporarily switched off or moved to a new address. Don't forget to check that your internet connection is working correctly.</p>
ug: <p>تورتۇرا<strong>%s</strong> نى ئىشلەتكىلى بولمايدىغاندەك قىلىدۇ. ئېنىق بولغان  خاتالىق:</p><p><em>%s</em></p><p>بۇ تورتۇرا ۋاقىتلىق تاقالغان ياكى ئادرېسى ئۆزگەرگەن. ئىنتېرنېت باغلىنىشىڭىز نورمالمۇ-ئەمەسمۇ تەكشۈرۈشنىمۇ ئۇنتۇماڭ.</p>

en: Try again
ug: قايتا سىنا

en: Oops! This site might have caused the web browser to close unexpectedly
ug: ئاپلا! تورتۇرا ئويلىمىغان يەردىن توركۆرگۈنى يېپىۋەتتى ئەمەسمۇ

en: <p>This page was loading when the web browser closed unexpectedly.</p><p>This might happen again if you reload the page. If it does, please report the problem to the <strong>%s</strong> developers.</p>
ug: <p>مەزكۇر بەت، توركۆرگۈ ئويلىمىغان يەردىن يېپىلىپ قالغاندا ئوقۇلغان.</p><p>مەزكۇر بەتنى قايتا ئوقۇسىڭىز يەنە ئوخشاشلا يېپىلىپ قېلىشى مۇمكىن. ئەگەر ئۇنداق بولمىسا، مەسىلىنى ئىجادىيەتچىلەر <strong>%s</strong> گە مەلۇم قىلىڭ.</p>

en: Load again anyway
ug: قايتا ئوقۇۋەرسۇن

en: Oops! Something went wrong displaying %s
ug: ئاپلا! %s نى كۆرسىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Oops!
ug: ئاپلا!

en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
ug: ئاپلا! بۇ بەتنى كۆرسىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. قايتا ئوقۇتۇپ كۆرۈڭ ياكى باشقا بەتلەرنى كۆرۈڭ.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
ug: ئوقۇۋاتقىنى «%s» …

en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

note: Translators: this is the directory name to store auxilary files * when saving html files.
en: %s Files
ug: %s ھۆججەت

en: All supported types
ug: قوللايدىغان ھەممە تىپلار

en: Web pages
ug: تور بەت

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
ug: چۈشۈرۈلمىلەر

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
ug: «%s» دا ۋاقىتلىق مۇندەرىجە قۇرالمىدى.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
ug: «%s» ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى يۆتكىۋېتىڭ.

en: Failed to create directory “%s”.
ug: «%s» مۇندەرىجە قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Directory “%s” is not writable
ug: «%s» مۇندەرىجىگە يازغىلى بولمايدۇ

en: You do not have permission to create files in this directory.
ug: بۇ مۇندەرىجىدە ھۆججەت قۇرۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Directory not Writable
ug: مۇندەرىجىگە يازغىلى بولمايدۇ

en: Cannot overwrite existing file “%s”
ug: مەۋجۇت ھۆججەت «%s» نى قاپلىيالمايدۇ

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
ug: ئوخشاش ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت، ئۇنى قاپلىۋېتىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Cannot Overwrite File
ug: ھۆججەتنى قاپلىيالمايدۇ

en: Could not display help: %s
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمەيدۇ: %s

en: Master password needed
ug: ئاساسىي ئىم زۆرۈر

en: The passwords from the previous version (Gecko) are locked with a master password. If you want Epiphany to import them, please enter your master password below.
ug: ئالدىنقى نەشرىدىكى (Gecko)دىن كەلگەن بۇ ئىملار بىر ئاساسىي ئىم بىلەن قۇلۇپلانغان. ئەگەر Epiphany نىڭ ئۇلارنى ئەكىرىشىنى خالىسىڭىز، تۆۋەندە ئاساسىي ئىمنى كىرگۈزۈڭ.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
ug: Mozilla دىن cookies نى كۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Epiphany 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/epiphany
ug: مەزكۇر مۇندەرىجە Epiphany 3.6 دا تاشلىۋېتىلگەن بولۇپ، شۇڭا مەزكۇر سەپلىمىنى ~/.config/epiphany گە كۆچۈرىدۇ.

en: Executes only the n-th migration step
ug: پەقەت n-قېتىملىق كۆچۈرۈش باسقۇچىنىلا ئىجرا قىلسۇن

en: Specifies the required version for the migrator
ug: كۆچۈرگۈچنىڭ زۆرۈر بولغان نەشرىنى كۆرسەتسۇن

en: Specifies the profile where the migrator should run
ug: سەپلەك(profile) كۆچۈرگۈچ ئىجرا قىلىدىغان نىشاندىكى سەپلەكنى كۆرسەتسۇن

en: Epiphany profile migrator
ug: Epiphany سەپلەك(profile) كۆچۈرگۈچ

en: Epiphany profile migrator options
ug: Epiphany سەپلەك(profile) كۆچۈرگۈچ تاللانمىلىرى

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
ug: جەدۋەل %2$s نىڭدىكى %1$s نىڭ ئىمى

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
ug: بۈگۈن %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
ug: تۈنۈگۈن %I:%M %p

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Others
ug: باشقىلار

en: Local files
ug: يەرلىك ھۆججەت

en: The certificate does not match the expected identity
ug: مەزكۇر گۇۋاھنامە بىلەن كىملىك ماس كەلمىدى

en: The certificate has expired
ug: بۇ گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن

en: The signing certificate authority is not known
ug: گۇۋاھنامىگە ئىمزا قويغان ئورگان ناتونۇش

en: The certificate contains errors
ug: گۇۋاھنامىدە خاتالىقلار بار

en: The certificate has been revoked
ug: بۇ گۇۋاھنامە بىكار قىلىنغان

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسىغا ئاجىز ئىمزا ھېسابلاش ئۇسۇلى ئىشلىتىلگەن

en: The certificate activation time is still in the future
ug: گۇۋاھنامىنى ئاكتىپلاش ۋاقتى تېخى يېتىپ كەلمەپتۇ

en: The identity of this website has been verified
ug: مەزكۇر تور بەتنىڭ سالاھىيەت تەكشۈرۈلمىگەن

en: The identity of this website has not been verified
ug: بۇ تور بەتنىڭ سالاھىيىتى دەلىللەنمىگەن

en: %u:%02u hour left | %u:%02u hours left
ug[0]: %u:%02u سائەت قالدى

en: %u hour left | %u hours left
ug[0]: %u سائەت قالدى

en: %u:%02u minute left | %u:%02u minutes left
ug[0]: %u:%02u مىنۇت قالدى

en: %u second left | %u seconds left
ug[0]: %u سېكۇنت قالدى

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Error downloading: %s
ug: چۈشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Open
ug: ئاچ

en: Show in folder
ug: قىسقۇچتا كۆرسەت

en: Starting…
ug: باشلاۋاتىدۇ…

en: All sites
ug: بارلىق تورتۇرالار

en: Sites
ug: بېكەتلەر

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
ug: تازىلا(_E)

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
ug: بۇ سىنبەلگىنى سۆرەپ بۇ بەتنىڭ ئۇلانمىسىنى قۇرغىلى بولىدۇ

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Address
ug: ئادرېس

en: Date
ug: چېسلا

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d _Similar | %d _Similar
ug[0]: %d ئوخشاش(_S)

en: _Unify With %d Identical Bookmark | _Unify With %d Identical Bookmarks
ug[0]: %d تەڭداش خەتكۈش بىلەن بىرلەشتۈر(_U)

en: Show “%s”
ug: «%s» كۆرسەت

en: “%s” Properties
ug: «%s» خاسلىق

en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):

en: A_ddress:
ug: مەنزىل(_D):

en: T_opics:
ug: باش تېما(_O):

en: Sho_w all topics
ug: ھەممە باش تېمىنى كۆرسەت(_W)

en: Entertainment
ug: كۆڭۈل ئېچىش

en: News
ug: خەۋەر

en: Shopping
ug: مال سېتىۋېلىش

en: Sports
ug: تەنتەربىيە

en: Travel
ug: ساياھەت

en: Work
ug: ئىش

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
ug: ھەممىسى

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
ug: يەرلىك تور بېكەت

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Remove from this topic
ug: بۇ باش تېمىدىن چىقىرىۋەت

note: Toplevel
en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: File Menu
en: _New Topic
ug: يېڭى باش تېما(_N)

en: Create a new topic
ug: يېڭى باش تېما قۇر

note: File Menu
en: Open in New _Window | Open in New _Windows
ug[0]: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open the selected bookmark in a new window
ug: تاللانغان خەتكۈشنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
ug[0]: يېڭى بەتكۈچلەردە ئاچ(_T)

en: Open the selected bookmark in a new tab
ug: تاللانغان خەتكۈشنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: _Rename…
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتىش(_R)…

en: Rename the selected bookmark or topic
ug: تاللانغان خەتكۈش ياكى باش تېما ئاتىنى ئۆزگەرت

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: View or modify the properties of the selected bookmark
ug: تاللانغان بەتكۈچنىڭ خاسلىقىنى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: _Import Bookmarks…
ug: خەتكۈچلەرنى ئەكىر(_I)…

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
ug: باشقا توركۆرگۈ ياكى خەتكۈش ھۆججەتتىن خەتكۈچلەرنى ئىمپورت قىلىدۇ

en: _Export Bookmarks…
ug: خەتكۈچلەرنى چىقار(_E)…

en: Export bookmarks to a file
ug: خەتكۈچلەرنى ھۆججەتكە ئېكسپورت قىل

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Close the bookmarks window
ug: خەتكۈچلەر كۆزنىكىنى ياپ

note: Edit Menu
en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Delete the selected bookmark or topic
ug: تاللانغان خەتكۈش ياكى باش تېمىنى ئۆچۈر

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select all bookmarks or text
ug: ھەممە خەتكۈش ياكى تېكىستنى تاللا

note: Help Menu
en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Display bookmarks help
ug: خەتكۈش ياردەمنى كۆرسەت

note: Help.
en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Display credits for the web browser creators
ug: توركۆرگۈ قۇرغۇچىلىرىغا بولغان تەشەككۈرلەرنى كۆرسىتىدۇ

note: View Menu
en: _Title
ug: ماۋزۇ (_T)

en: Show the title column
ug: ماۋزۇ ئىستوننى كۆرسەت

en: Show the address column
ug: مەنزىل ئىستوننى كۆرسەت

en: Type a topic
ug: باش تېمىنى كىرگۈزۈڭ

en: Delete topic “%s”?
ug: «%s» باش تېمىنى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Delete this topic?
ug: بۇ باش تېمىنى ئۆچۈر؟

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
ug: بۇ باش تېما ئۆچۈرۈلسە بۇ باش تېما ئاستىدىكى ھەممە خەتكۈچلەر تۈرگە ئايرىلمىغان ھالەتكە ئۆزگىرىدۇ، بۇ خەتكۈچلەر باشقا باش تېمىغا تەۋە بولسا بۇ باشقا گەپ. خەتكۈچلەر ئۆچۈرۈلمەيدۇ.

en: _Delete Topic
ug: باش تېما ئۆچۈر(_D)

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
ug: Mozilla «%s» سەپلىمە ھۆججەت

en: Import failed
ug: ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Import Failed
ug: ئەكىرەلمىدى

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
ug: «%s» دىن كەلگەن خەتكۈچلەرنى ئەكىرەلمىدى چۈنكى ھۆججەت بۇزۇلغان ياكى تىپىنى قوللىمايدۇ.

en: Import Bookmarks from File
ug: ھۆججەتتىن خەتكۈچلەرنى ئىمپورت قىلىش

en: Firefox/Mozilla bookmarks
ug: Firefox/Mozilla خەتكۈچلىرى

en: Galeon/Konqueror bookmarks
ug: Galeon/Konqueror خەتكۈچلىرى

en: Epiphany bookmarks
ug: Epiphany خەتكۈچلىرى

en: Export Bookmarks
ug: خەتكۈچلەرنى ئېكسپورت قىل

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
ug: ھۆججەت فورماتى(_O):

en: Import Bookmarks
ug: خەتكۈچلەرنى ئىمپورت قىلىش

en: I_mport
ug: ئەكىر(_M)

en: Import bookmarks from:
ug: خەتكۈش ئىمپورت قىلىش ئورنى:

en: File
ug: ھۆججەت

en: _Copy Address
ug: ئادرېس كۆچۈر(_C)

en: Topics
ug: باش تېما

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
ug: يېڭى بەتكۈچلەردە ئاچ(_T)

en: Open the bookmarks in this topic in new tabs
ug: بۇ باش تېمىدىكى خەتكۈچلەرنى يېڭى بەتكۈچلەردە ئاچىدۇ

en: Create topic “%s”
ug: «%s» باش تېما قۇر

note: File actions.
en: _New Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_N)

en: New _Incognito Window
ug: يېڭى يوشۇرۇن كۆزنەك(&I)

en: Reopen Closed _Tab
ug: يېپىلغان بەتكۈچلەرنى قايتا ئاچ(_T)

note: Toplevel
en: _Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(_B)

en: _History
ug: ئىز(_H)

en: Personal Data
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇمات

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: Cookie properties
ug: Cookie خاسلىقلىرى

en: Content:
ug: مەزمۇنى:

en: Path:
ug: يول:

en: Send for:
ug: ئەۋەتىدىغان يەر:

en: Expires:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى:

en: Text Encoding
ug: تېكىست كودلىنىشى

en: <b>_Automatic</b>
ug: <b>ئۆزلۈكىدىن(_A)</b>

en: Use the encoding specified by the document
ug: پۈتۈك بەلگىلىگەن كودلاشنى ئىشلىتىدۇ

en: <b>_Use a different encoding:</b>
ug: <b>ئوخشىمىغان كودلاش ئىشلەت(_U):</b>

en: _Show passwords
ug: ئىم كۆرسەت(_S)

en: Passwords
ug: ئىم

en: Add Language
ug: تىل قوشۇش

en: Choose a l_anguage:
ug: بىر تىل تاللاڭ(_A):

en: _Download folder:
ug: چۈشۈرىدىغان قىسقۇچ(_D):

en: A_utomatically open downloaded files
ug: چۈشۈرۈلگەن ھۆججەتلەرنى ئۆزلۈكىدىن ئاچ(_U)

en: Web Content
ug: توربەت مەزمۇنى

en: Allow popup _windows
ug: قاڭقىش كۆزنىكىگە يول قوي(_W)

en: Allow _advertisements
ug: ئېلانلارغا ئىجازەت(_A)

en: Enable _plugins
ug: قىستۇرما قوزغات(_E)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: _Use system fonts
ug: سىستېما خەت نۇسخىلىرىنى ئىشلەت(_U)

en: Sans serif font:
ug: Sans serif خەت نۇسخا:

en: Serif font:
ug: Serif خەت نۇسخا:

en: Monospace font:
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخا:

en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Use custom _stylesheet
ug: ئىختىيارى ئۇسلۇب جەدۋىلى ئىشلەت(_S)

en: _Edit Stylesheet…
ug: ئۇسلۇب جەدۋەل تەھرىر(_E)…

en: Fonts & Style
ug: خەت نۇسخا ۋە ئۇسلۇب

en: _Always accept
ug: ھەمىشە قوشۇل(_A)

en: Only _from sites you visit
ug: سىز زىيارەت قىلغان بەتتىنلا(_F)

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
ug: <small>مەسىلەن، بۇ تور بېكەتلەردىكى ئېلان سودىگەرلىرىنىڭ Cookie نى قوبۇل قىلمايدۇ</small>

en: _Never accept
ug: ھەرگىز قوشۇلما(_N)

en: Tracking
ug: ئىزلاش

en: _Tell web sites I do not want to be tracked
ug: تور تۇراغا ئۆزۈڭنىڭ ئىزلىنىشنى خالىمايدىغانلىقىڭنى بىلدۈر(_T)

en: _Remember passwords
ug: ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: Temporary Files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەر

en: _Disk space:
ug: دىسكا بوشلۇقى(_D):

en: MB
ug: مېگابايت

en: Privacy
ug: شەخسىيەت

en: Encodings
ug: كودلاش

en: De_fault:
ug: كۆڭۈلدىكى(_F):

en: Spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: _Enable spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈشنى ئىشلەت(_E)

en: Language
ug: تىل

en: Stop
ug: توختا

en: Stop current data transfer
ug: نۆۋەتتىكى سانلىق مەلۇمات يوللاشنى توختىتىدۇ

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: Display the latest content of the current page
ug: نۆۋەتتىكى بەتنىڭ ئاخىرقى مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Other…
ug: باشقا(_O)…

en: Other encodings
ug: باشقا كودلاش

en: _Automatic
ug: ئۆزلۈكىدىن(_A)

en: Text not found
ug: تېكىست تېپىلمىدى

en: Search wrapped back to the top
ug: باشقا قايتىپ ئىزدەيدۇ

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش قىسمىدا كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Find next occurrence of the search string
ug: كەينىدە كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Open the selected history link in a new window
ug: تاللانغان تارىخى  ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچىدۇ

en: Open the selected history link in a new tab
ug: تاللانغان تارىخى  ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچىدۇ

en: Add _Bookmark…
ug: خەتكۈش قوش(_B)...

en: Bookmark the selected history link
ug: تاللانغان تارىخى ئۇلانمىنى خەتكۈچكە قوشىدۇ

en: Close the history window
ug: ئىز  كۆزنىكىنى ياپىدۇ

en: Delete the selected history link
ug: تاللانغان تارىخى ئۇلانمىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Select all history links or text
ug: ھەممە تارىخى ئۇلانما ياكى تېكىستنى تاللايدۇ

en: Clear _History
ug: تارىخنى تازىلا(&H)

en: Clear your browsing history
ug: زىيارەت تارىخىڭىزنى ئۆچۈرىدۇ

en: Display history help
ug: تارىخ ياردىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Address
ug: ئادرېس(_A)

en: _Date and Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت(_D)

en: Show the date and time column
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ

en: Clear browsing history?
ug: زىيارەت تارىخىنى تازىلىسۇنمۇ؟

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
ug: زىيارەت تارىخى تازىلانسا ھەممە تارىخىي ئۇلانمىلار مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Clear History
ug: تارىخنى تازىلاش

en: Last 30 minutes
ug: ئاخىرقى 30 مىنۇت

en: Today
ug: بۈگۈن

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's * HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
ug[0]: ئاخىرقى %d كۈن

en: All history
ug: بارلىق ئىزلار

en: History
ug: ئىز

en: Open a new tab in an existing browser window
ug: مەۋجۇت توركۆرگۈ كۆزنىكىدە يېڭى بەتكۈچ ئاچ

en: Open a new browser window
ug: يېڭى بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىدە ئاچ

en: Import bookmarks from the given file
ug: بېرىلگەن ھۆججەتتىن خەتكۈچلەرنى ئىمپورت قىلىدۇ

en: Load the given session file
ug: بېرىلگەن ئەڭگىمە ھۆججەتنى يۈكلە

en: Add a bookmark
ug: خەتكۈچتىن بىرنى قوش

en: Start a private instance
ug: شەخسىي ئۈلگىدىن بىرنى باشلا

en: Start an instance in incognito mode
ug: يېڭى بىر ئۈلگىنى incognito ھالىتىدە باشلا

en: Start an instance in netbank mode
ug: يېڭى بىر ئۈلگىنى netbank ھالىتىدە باشلا

en: Start the browser in application mode
ug: توركۆرگۈنى قوللىنىشچان پروگرامما ھالىتىدە قوزغات

en: Profile directory to use in the private instance
ug: شەخسىي ئۈلگىدە ئىشلىتىدىغان سەپلىمە ھۆججەت مۇندەرىجىسى

en: Could not start Web
ug: تورنى باشلىغىلى بولمىدى

en: Startup failed because of the following error:
    %s
ug: قوزغىتالمىدى سەۋەبى تۆۋەندىكى خاتالىق:
    %s

en: Web options
ug: تور تاللانمىلىرى

en: Close tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: _Open…
ug: ئاچ(_O)…

en: Save _As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save As _Web Application…
ug: تور پروگراممىسى سۈپىتىدە ساقلا(_W)

en: _Print…
ug: باس(_P)…

en: S_end Link by Email…
ug: ئۇلانمىنى ئېلخەتتە يوللا(_E)…

note: Edit actions.
en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: Re_do
ug: تەكرارلا(_D)

en: _Find…
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find Ne_xt
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(_X)

en: Find Pre_vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_V)

en: Edit _Bookmarks
ug: خەتكۈش تەھرىرلە(_B)

note: View actions.
en: _Stop
ug: توختا (&S)

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Zoom O_ut
ug: كىچىكلەت(_U)

en: _Normal Size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقى(_N)

en: Text _Encoding
ug: تېكىست كودلىنىشى(_E)

en: _Page Source
ug: بەتنىڭ مەنبە كودى(_P)

note: Bookmarks actions.
en: _Add Bookmark…
ug: خەتكۈش قوش(_A)

note: Go actions.
en: _Location…
ug: ئورنى(_L)…

note: Tabs actions.
en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: _Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئايرىۋەت(_D)

note: File actions.
en: _Work Offline
ug: تورسىز خىزمەت(_W)

note: View actions.
en: _Downloads Bar
ug: چۈشۈرۈش بالداق(_D)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: Popup _Windows
ug: كۆزنەكنى قاڭقىتىش(_W)

en: Selection Caret
ug: نۇربەلگىسى تاللاش

note: Document.
en: Add Boo_kmark…
ug: خەتكۈش قوش(_K)...

note: Links.
en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: Open Link in New _Window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open Link in New _Tab
ug: ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: _Download Link
ug: ئۇلانمىنى چۈشۈر(_D)

en: _Save Link As…
ug: ئۇلانمىنى باشقا ئاتتا ساقلا_S)…

en: _Bookmark Link…
ug: ئۇلانمىنى خەتكۈچكە قوش(_B)…

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: _Copy E-mail Address
ug: ئېلخەت ئادرېس كۆچۈر(_C)

note: Images.
en: Open _Image
ug: سۈرەت ئاچ(_I)

en: _Save Image As…
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Use Image As Background
ug: سۈرەتنى تەگلىككە ئىشلەت(_U)

en: Copy I_mage Address
ug: سۈرەت ئادرېسىنى كۆچۈر(_M)

en: St_art Animation
ug: جانلاندۇرۇمنى باشلا(_A)

en: St_op Animation
ug: جانلاندۇرۇمنى توختات(_O)

note: Inspector.
en: Inspect _Element
ug: ئېلېمېنتلارنى تەكشۈر(_E)

en: There are unsubmitted changes to form elements
ug: جەدۋەل ئېلېمېنتىغا تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگەرتىشلەر بار

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
ug: ئەگەر پۈتۈكنى يېپىۋەرسىڭىز، ئۇ ئۇچۇرلارنى يوقىتىسىز.

en: Close _Document
ug: پۈتۈك ياپ(_D)

en: There are ongoing downloads in this window
ug: بۇ كۆزنەكتە ئىجرا قىلىنىۋاتقان چۈشۈرۈش بار

en: If you close this window, the downloads will be cancelled
ug: ئەگەر بۇ كۆزنەكنى ياپسىڭىز، چۈشۈرۈشتىن ۋاز كېچىدۇ.

en: Close window and cancel downloads
ug: كۆزنەكنى يېپىپ چۈشۈرۈشتىن ۋاز كەچ

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save As Application
ug: پروگرامما سۈپىتىدە ساقلا

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Bookmark
ug: خەتكۈش

en: Find
ug: ئىزدە

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
ug: چوڭراق

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
ug: كىچىكرەك

en: Back
ug: كەينى

en: Forward
ug: ئالدى

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: Go to most visited
ug: ئەڭ كۆپ كۆرۈلگىنىگە يۆتكەل

en: <b>Select the personal data you want to clear</b>
ug: <b>تازىلايدىغان خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇماتنى تاللاڭ</b>

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Before proceeding, check the types of information that you want to remove:
ug: زىيارەت قىلغان تور بەتكە ئائىت شەخسىيەت سانلىق مەلۇماتى ساقلانغان ئۇچۇرلارنى تازىلايدۇ. باشلاشتىن ئىلگىرى سىز چىقىرىۋەتمەكچى بولغان ئۇچۇرلارنىڭ تىپىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Clear All Personal Data
ug: ھەممە شەخسىي سانلىق مەلۇماتنى تازىلا

note: Passwords
en: Saved _passwords
ug: ساقلانغان ئىملار(_P)

note: History
en: Hi_story
ug: تارىخ(_S)

note: Cache
en: _Temporary files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەر(_T)

en: <small><i><b>Note:</b> You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be deleted forever.</i></small>
ug: <small><i><b>دىققەت:</b> بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالالمايسىز. تازىلاش ئۈچۈن تاللىغان سانلىق مەلۇماتلىرىڭىز مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.</i></small>

en: Encrypted connections only
ug: شىفىرلانغان باغلىنىشلا

en: Any type of connection
ug: خالىغان باغلىنىش

note: Session cookie
en: End of current session
ug: نۆۋەتتىكى ئەڭگىمە ئاخىرى

en: Domain
ug: دائىرە

en: Name
ug: ئاتى

en: Host
ug: ماشىنا

en: User Name
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: User Password
ug: ئىشلەتكۈچى ئىم

en: Download Link
ug: ئۇلانما چۈشۈرۈش

en: Save Link As
ug: ئۇلانمىنى باشقا ئاتتا ساقلاش

en: Save Image As
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلاش

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
ug: ئىشلەتكۈچى ئېنىقلىمىسى(%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
ug[0]: سىستېما تىلى (%s)

en: Select a Directory
ug: مۇندەرىجە تاللاش

en: Save
ug: ساقلا

en: A web application named '%s' already exists. Do you want to replace it?
ug: ئاتى «%s»  بولغان تور پروگراممىسى مەۋجۇت. قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
ug: ئوخشاش ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت، ئۇنى ئالماشتۇرسىڭىز قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: The application '%s' is ready to be used
ug: پروگرامما ‹%s› ئىشلىتىشكە تەييار بولدى

en: The application '%s' could not be created
ug: پروگرامما «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى

en: Launch
ug: ئىجرا قىل

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
ug: تور پروگراممىسى ياساش

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Web is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ Web ئەركىن يۇمشاق دېتال بولۇپ، ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ماددىلىرىغا ئەمەل قىلىپ بۇ يۇمشاق دېتالنى ئۆزگەرتىپ ۋە قايتا ئېلان قىلسىڭىز بولىدۇ. ياكى ئىجازەتنامىنىڭ 2- نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز ۋە ياكى (تاللىشىڭىزغا ئاساسەن) خالىغان يېڭى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: The GNOME Web Browser is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: گىنوم توركۆرگۈنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with the GNOME Web Browser; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ug: سىز گىنوم توركۆرگۈنى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسىگە خەت يېزىڭ. مەنزىل:  51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: Contact us at:
ug: بىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ:

en: Contributors:
ug: تۆھپىكارلار:

en: Past developers:
ug: ئىلگىرىكى ئىجادكارلار:

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKit %d.%d.%d
ug: ئاددىي، پاكىز، ئۇز توربەت كۆرگۈ.
    بۇنىڭغا WebKit %d.%d.%d ئىشلىتىلگەن

en: Web Website
ug: تورتۇرا

en: Enable caret browsing mode?
ug: نۇربەلگە بىلەن كۆرۈش ھالىتىنى قوزغاتسۇنمۇ؟

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing on?
ug: F7 بېسىلسا نۇربەلگە يولباشچى كۆز يۈگۈرتۈشنى قوزغىتىڭ ياكى چەكلەڭ. بۇ ئالاھىدىلىكتە تور بەتتە يۆتكىلىدىغان نۇربەلگىدىن بىرى قويۇلۇپ كۇنۇپكا تاختىسىنى ئىشلىتىپ تېكىست تاللاشقا ئىشلىتىلىدۇ. بۇ ئالاھىدىلىكنى قوزغىتامسىز؟

en: _Enable
ug: قوزغات(_E)
