evolution master - en to fur translation catalogue (829 entries)

en: Browse the web
fur: Navighe pal web

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
fur: Il navigadôr web par GNOME, che cuntune strete integrazion cul scritori e une semplice e intuitive interface utent, al permet di concentrâsi su lis pagjinis web. Se tu stâs cirint une semplice, nete e biele visualizazion dal web, chest navigadôr al fâs par te.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
fur: Tantis voltis si fâs riferiment a Web cul so non in codiç, Epiphany.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Web Browser
fur: Navigadôr web

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
fur: web;browser;navigadôr;internet;epiphany;

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: New Incognito Window
fur: Gnûf barcon segret

en: Browse with caret
fur: Navighe cul cursôr

en: Home page
fur: Pagjine web

en: Address of the user’s home page.
fur: Direzion de pagjine iniziâl dal utent.

en: Default search engine.
fur: Motôr di ricercje predefinît.

en: Name of the search engine selected by default.
fur: Non dal motôr di ricercje selezionât come predefinît.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
fur: Deplorade. Dopre invezit search-engine-providers.

note: TRANSLATORS: These are the prepopulated search engines. You should add country-specific URL query parameters if appropriate or change the domain name's TLD. The different query parameters to be used for each engine is as follows: - DuckDuckGo: kl=country-language (see https://duckduckgo.com/params) 
en: [
    					{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?q=%s&t=epiphany'>, 'bang': <'!ddg'>},
    					{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!g'>},
    					{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!b'>}
    				]
fur: [
    					{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?q=%s&t=epiphany&kl=it-it'>, 'bang': <'!ddg'>},
    					{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?q=%s&hl=it'>, 'bang': <'!g'>},
    					{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?q=%s&cc=IT'>, 'bang': <'!b'>}
    				]

en: List of the search engines.
fur: Liste di motôrs di ricercje.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
fur: Liste di motôrs di ricercje. Al è un array di vardicts dulà che ogni vardict al corispuint a un motôr di ricercje e cun chestis clâfs supuartadis: "name" al è il non dal motôr di ricercje. "url" al è l'URL di ricercje cul tiermin di ricercje sostituît cuntun %s. "bang" e je une peraule di scurte (bang) dal motôr di ricercje.

en: Enable Google Search Suggestions
fur: Abilite sugjeriments di ricercje di Google

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
fur: Indiche se mostrâ i sugjeriments di ricercje di Google intes casele di imission a tende dal url.

en: Force new windows to be opened in tabs
fur: Sfuarce i gnûfs barcons a vierzisi intes schedis

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
fur: Sfuarce lis richiestis di gnûfs barcons a jessi viertis intes schedis invezit che doprâ un gnûf barcon.

en: Whether to automatically restore the last session
fur: Indiche se tornâ a meti in automatic la ultime session

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
fur: Al definìs cemût ripristinâ la session tal inviament dal program. I valôrs pussibii a son “always” (al ven simpri ripristinât il stât precedent de aplicazion) e “crashed” (la session e ven ripristinade nome se se la aplicazion e colasse).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
fur: Indiche se tardâ il cjariament des schedis che no son subite visibilis te restaurazion de session

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
fur: Cuant che cheste opzion e je metude a vêr, lis schedis no si cjariaran tal moment de restaurazion de session, a vignaran cjariadis nome se l'utent al larà a viodilis.

en: List of adblock filters
fur: Liste di filtris adblock

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
fur: Liste di URL, cun regulis di filtrament contignût in formât JSON, di fâ doprâ al bloc pai anuncis publicitaris.

en: Whether to ask for setting browser as default
fur: Indiche se domandâ par stabilî il navigadôr come predefinît

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
fur: Cuant che cheste opzion e je metude a vêr, il navigadôr al domandarà se jessi chel predefinît, se nol è za stât stabilît cussì.

en: Start in incognito mode
fur: Invie in modalitât segrete

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
fur: Cuant che cheste opzion e je metude a vêr, il navigadôr si inviarà simpri in modalitât segrete

en: Active clear data items.
fur: Ative i elements di dâts clârs.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
fur: Selezion (mascare di bit) che di chê i elements di dâts clârs a àn di jessi atîfs in maniere predefinide. 1 = Cookies, 2 = cache di disc HTTP, 4 = dâts di archivis locâi, 8 = cache di aplicazion web fûr rêt, 16 = base di dâts IndexDB, 32 = base di dâts WebSQL, 64 = dâts di plugins, 128 = cache di politichis HSTS, 256 = dâts di prevenzion inteligjente de racuelte des sdrassis (tracking).

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
fur: Pant la largjece des schedis fintremai a jemplâ il spazi disponibil te sbare des schedis.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
fur: Se abilitât li schedis si pandaran in mût di doprâ dut il spazi disponibil te sbare des schedis. Cheste impostazion e ven ignorade sul scritori Pantheon.

en: The visibility policy for the tabs bar.
fur: La politiche di visibilitât de sbare des schedis.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
fur: Al controle cuant che la sbare des schedis e ven mostrade. I valôrs pussibii a son “always” (la sbare des schedis e ven mostrade simpri), “more-than-one” (la sbare des schedis e ven mostrade dome se si à dôs o plui schedis) e “never” (la sbare des schedis no ven mai mostrade). Cheste impostazion e ven ignorade sui scritoris Pantheon dulà che si doprarà il valôr “always”.

en: Keep window open when closing last tab
fur: Ten il barcon viert cuant che si siere la ultime schede

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
fur: Se abilitât, il barcon de aplicazion al ven tignût viert cuant che si siere la ultime schede.

en: Reader mode article font style.
fur: Stîl dal caratar dal articul de modalitât leture.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
fur: Al sielç il stîl dal test dal cuarp principâl pai articui in modalitât leture. I valôrs pussibii a son “sans” e “serif”.

en: Reader mode color scheme.
fur: Scheme colôrs de modalitât leture.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
fur: Al selezione il stîl di colôrs pai articui mostrât in modalitât leture. I valôrs pussibii a son “light” (test scûr su fonts clâr) e “dark” (test clâr su fonts scûr). Cheste impostazion e ven ignorade sui sistemis che a doprin su dut il sisteme un stîl scûr, come par esempli GNOME 42 e plui resints.

en: Minimum font size
fur: Dimension minime caratars

en: Use GNOME fonts
fur: Dopre caratars di GNOME

en: Use GNOME font settings.
fur: Dopre lis impostazions dai caratars di GNOME.

en: Custom sans-serif font
fur: Caratar sans-serif personalizât

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
fur: Un valôr di doprâ par sorescrivi il caratar di scritori sans-serif cuant che use-gnome-fonts al è stabilît.

en: Custom serif font
fur: Caratar serif personalizât

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
fur: Un valôr di doprâ par sorescrivi il caratar di scritori serif cuant che use-gnome-fonts al è stabilît.

en: Custom monospace font
fur: Caratar a spazis fis personalizât

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
fur: Un valôr di doprâ par sorescrivi il caratar di scritori a spazis fis cuant che use-gnome-fonts al è stabilît.

en: Use a custom CSS
fur: Dopre un CSS personalizât

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
fur: Dopre un file CSS personalizât par modificâ il CSS dai sîts web.

en: Use a custom JS
fur: Dopre un JS personalizât

en: Use a custom JS file to modify websites.
fur: Dopre un file JS personalizât par modificâ i sîts web.

en: Enable spell checking
fur: Abilitâ control ortografic

en: Spell check any text typed in editable areas.
fur: Controle la ortografie di cualsisei test scrit intes areis modificabilis.

en: Default encoding
fur: Codifiche predefinide

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
fur: Codifiche predefinide. I valôrs acetâts a son chei che WebKitGTK al capìs.

en: Languages
fur: Lenghis

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
fur: Lenghis preferidis. Array di codiçs di localizazion o “system” par doprâ la localizazion atuâl.

en: Allow popups
fur: Permet i barcons a comparse

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
fur: Permet ai sîts di vierzi gnûfs barcons doprant JavaScript (se JavaScript al è abilitât).

en: User agent
fur: Agjent utent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
fur: Stringhe che e vignarà doprade come agjent utent, par identificâ il navigadôr tai servidôrs web.

en: Enable adblock
fur: Abilitâ adblock

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
fur: Indiche se blocâ la publicitât incorporade che lis pagjinis a podaressin mostrâ.

en: Remember passwords
fur: Visâsi lis password

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
fur: Indiche se memorizâ e inserî in automatic lis password tai sîts web.

en: Enable site-specific quirks
fur: Abilite sghiribiçs specifics dal sît

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
fur: Abilite i sghiribiçs par fâ lavorâ miôr cualchi specific sît web. Si podarès volê disabilitâ cheste impostazion se si fâs il debug di un probleme specific.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
fur: Abilite Intelligent Tracking Prevention (prevenzion inteligjente de racuelte des sdrassis)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
fur: Indiche se abilitâ la prevenzion inteligjente de racuelte des sdrassis (Intelligent Tracking Prevention).

en: Allow websites to store local website data
fur: Permet ai sîts web di archiviâ in locâl dâts dal sît web

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
fur: Indiche se permeti ai sîts web di archiviâ cookie, dâts di archiviazion locâi e basis di dâts IndexedDB. Se si disabilite tancj sîts web no funzionaran.

en: Default zoom level for new pages
fur: Nivel di ingrandiment predefinît pes gnovis pagjinis

en: Enable autosearch
fur: Abilite ricercje automatiche

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
fur: Indiche se cirî in automatic tal web cuant che alc che nol somee un URL al ven scrit te sbare de direzion. Se cheste impostazion e je disabilitade, dut al vignarà cjariât come che al fos un URL a mancul che un motôr di ricercje al sedi selezionât in maniere esplicite dal menù a tende.

en: Enable mouse gestures
fur: Abilite lis mossis di mouse

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
fur: Indiche se abilitâ lis mossis di mouse. Lis mossis di mouse a son basadis sul compuartament di Opera e a vegnin ativadis doprant il boton centrâl dal mouse + la mosse.

en: Last upload directory
fur: La ultime cartele par cjariâ sù

en: Keep track of last upload directory
fur: Ten iniments la ultime cartele par cjariâ sù

en: Last download directory
fur: La ultime cartele pal discjariament

en: Keep track of last download directory
fur: Ten iniments la ultime cartele pal discjariament

en: Hardware acceleration policy
fur: Politiche de acelerazion hardware

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
fur: Indiche se abilitâ la acelerazion in hardware. I valôrs pussibii a son “always” e “never”. La acelerazion in hardware e podarès coventâ par rivâ a vê prestazions suficientis in dispositîfs incorporâts, ma al aumente i recuisîts de memorie doprade e al podarès fâ capitâ erôrs pesants relatîfs al driver grafic specific dal hardware.

en: Always ask for download directory
fur: Domande simpri la cartele pal discjariament

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
fur: Indiche se presentâ par ogni discjariament, un dialic par sielzi la cartele.

en: Enable immediately switch to new open tab
fur: Abilite il passâ daurman ae gnove schede vierte

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
fur: Indiche se si à di passâ in automatic ae gnove schede vierte.

en: Enable WebExtensions
fur: Abilite WebExtensions

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
fur: Indiche se abilitâ WebExtensions. WebExtensions al è un sisteme multi-navigadôr pes estensions.

en: Active WebExtensions
fur: Ative WebExtensions

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
fur: Al indiche cualis WebExtensions si à stabilît di ativâ.

en: Show developer actions
fur: Mostre azions dal svilupadôr

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
fur: Indiche se mostra lis azions dal menù contestuâl dal svilupadôr. Chest al permet la utilizazion des azions Pagjine sorzint e Ispezione element.

en: Web application additional URLs
fur: URL adizionâi de aplicazion web

en: The list of URLs that should be opened by the web application
fur: La liste dai URL che a àn di sei vierts de aplicazion web

en: Show navigation buttons in WebApp
fur: Mostre i botons di navigazion te WebApp

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
fur: Indiche se mostrâ i botons pe navigazion te WebApp.

en: Run in background
fur: Eseguìs in sotfont

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
fur: Se abilitât, la aplicazion e continue a zirâ in sotfont dopo vê sierât il barcon.

en: WebApp is system-wide
fur: La WebApp e je a nivel di sisteme

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
fur: Se abilitât, nol è pussibil modificâ o gjavâ la aplicazion.

en: The downloads folder
fur: La cartele dai discjariaments

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
fur: Il percors de cartele dulà discjariâ i files; o “Discjariâts” par doprâ la cartele predefinide dai scjariaments, o “Scritori” par doprâ la cartele dal scritori.

en: Window position
fur: Posizion dal barcon

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
fur: La posizion di doprâ par un gnûf barcon che nol è stât ripristinât di une session precedente.

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
fur: La dimension di doprâ par un gnûf barcon che nol è stât ripristinât di une session precedente.

en: Is maximized
fur: Al è slargjât

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
fur: Indiche se un gnûf barcon, che nol è stât ripristinât di une session precedente, al à di jessi tal inprin slargjât.

en: Disable forward and back buttons
fur: Disabilite i botons indenant e indaûr

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
fur: Se metût a “true”, i botons indenant e indaûr a son disabilitâts, impedint cussì ai utent di doprâ la cronologjie dal navigadôr apene creade

en: Firefox Sync Token Server URL
fur: URL dal servidôr dal token di Firefox Sync

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
fur: URL a un servidôr di token personalizât di Firefox Sync.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
fur: URL dal servidôr dai account di Firefox Sync

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
fur: URL a un servidôr personalizât di account par Firefox Sync.

en: Currently signed in sync user
fur: Utent de sincronizazion atualmentri regjistrât

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
fur: La e-mail colegade al account di Mozilla doprât par sincronizâ i dâts cui servidôrs di Mozilla.

en: Last sync timestamp
fur: Date ultime sincronizazion

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
fur: La ore UNIX in seconts di cuant che e je stade fate la ultime sincronizazion.

en: Sync device ID
fur: ID dal dispositîf di sincronizâ

en: The sync device ID of the current device.
fur: ID dal dispositîf de sincronizazion dal dispositîf atuâl.

en: Sync device name
fur: Non dispositîf de sincronizazion

en: The sync device name of the current device.
fur: Il non dal dispositîf de sincronizazion dal dispositîf atuâl.

en: The sync frequency in minutes
fur: La frecuence di sincronizazion in minûts

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
fur: Il numar di minûts tra dôs sincronizazions consecutivis.

en: Sync data with Firefox
fur: Sincronize dâts cun Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si à di sincronizâ lis colezions di Ephy cun chês di Firefox, al contrari FALS.

en: Enable bookmarks sync
fur: Abilite la sincronizazion dai segnelibris

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si à di sincronizâ la colezion di segnelibris, al contrari FALS.

en: Bookmarks sync timestamp
fur: Date sincronizazion segnelibris

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
fur: La date di cuant che e je stade fate la ultime sincronizazion dai segnelibris.

en: Initial sync or normal sync
fur: Sincronizazion iniziâl o normâl

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si scugne sincronizâ pe prime volte la colezion di segnelibris, al contrari FALS.

en: Enable passwords sync
fur: Abilite sincronizazion des password

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si à di sincronizâ la colezion des passwords, al contrari FALS.

en: Passwords sync timestamp
fur: Date/ore sincronizazion des password

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
fur: La date di cuant che e je stade fate la ultime sincronizazion des password.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si scugne sincronizâ pe prime volte la colezion des passwords, al contrari FALS.

en: Enable history sync
fur: Abilite sincronizazion cronologjie

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si scugne sincronizâ la colezion de cronologjie, al contrari FALS.

en: History sync timestamp
fur: Date sincronizazion cornologjie

en: The timestamp at which last history sync was made.
fur: La date di cuant che e je stade fate la ultime sincronizazion de cronologjie.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si scugne sincronizâ pe prime volte la colezion de cronologjie, al contrari FALS.

en: Enable open tabs sync
fur: Abilite sincronizazion schedis viertis

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
fur: VÊR se si à di sincronizâ la colezion des schedis viertis, al contrari FALS.

en: Open tabs sync timestamp
fur: Date sincronizazion schedis viertis

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
fur: La date di cuant che e je stade fate la ultime sincronizazion des schedis viertis.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che al ven domandât il permès pal microfon

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès di doprâ il microfon dal utent. Il predefinît “undecided” al significhe che il navigadôr al à di domandâ al utent pal permès, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che al ven domandât.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che al ven domandât il permès pe posizion gjeografiche

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès di doprâ la posizion dal utent. Il predefinît “undecided” al significhe che il navigadôr al à di domandâ al utent pal permès, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che al ven domandât.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che al ven domandât il permès par notificâ

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès par mostrâ notifichis. Il predefinît “undecided” al significhe che il navigadôr al à di domandâ al utent pal permès, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che al ven domandât.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che il permès di salvâ la password al ven domandât

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès par salvâ password. Il predefinît “undecided” al significhe che il navigadôr al à di domandâ al utent pal permès, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che al ven domandât.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che al ven domandât il permès pe webcam

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès di doprâ la webcam dal utent. Il predefinît “undecided” al significhe che il navigadôr al à di domandâ al utent pal permès, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che al ven domandât.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
fur: Decision di aplicâ cuant che a vegnin domandâts i permès pe publicitât par chest host

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès par mostrâ publicitâts. Il predefinît “undecided” al significhe che e ven doprade la impostazion globâl dal navigadôr, invezit “allow” e “deny” i disin di cjapâ la decision in automatic cuant che si presente la richieste.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
fur: Decision di aplicâ par chest host cuant che e ven domandade la politiche pe riproduzion automatiche

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
fur: Cheste opzion e je doprade par salvâ se a un determinât host al è stât dât il permès pe riproduzion automatiche. Il predefinît “undecided” al significhe permeti la riproduzion automatiche dai media cence sunôr, invezit “allow” e “deny” i disin di permeti, o dineâ, dutis lis richiestis di auto-riproduzion dai media.

en: Memory usage
fur: Consum di memorie

en: About Web
fur: Informazions su Web

en: Epiphany Technology Preview
fur: Anteprime di tecnologjie di Epiphany

en: A simple, clean, beautiful view of the web
fur: Une semplice, nete e biele visualizazion dal web

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
fur: Aplicazions

en: List of installed web apps
fur: Liste di aplicazions web instaladis

en: Delete
fur: Elimine

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
fur: Instalade il:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
fur: Tu puedis zontâ i tiei sîts web preferîts fasint clic su <b>Instale come aplicazion web…</b> tal menù de pagjine.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
fur: Benvignûts su Web

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
fur: Tache navighe e i sîts plui visitâts a vignaran fûr chi.

en: Remove from overview
fur: Gjave de panoramiche

en: Private Browsing
fur: Navigazion privade

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
fur: Cumò si sta navigant in segret. Lis pagjinis viodudis in cheste modalitât no vignaran fûr te cronologjie e dutis lis informazions memorizadis a vignaran scanceladis cuant che si sierarà il barcon. I files che si discjariarà a saran tignûts.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
fur: La modalitât segrete e plate lis tôs ativitâts nome des personis che a doprin chest computer.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
fur: Nol platarà lis tôs ativitâts dal to datôr di lavôr se tu sês a vore. Il to furnidôr di servizis internet, il guvier, altris aministrazions, i sîts che tu visitis e chei che a publichin publicitât a puedin ancjemò regjistrâ ce che tu fasis.

en: PIN required
fur: PIN necessari

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
fur: Inserìs il PIN par %s, par autenticati su %s:%d.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Login
fur: _Acès

en: Select certificate
fur: Selezione certificât

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
fur: Il sît web %s:%d al domante che tu indichedis un certificât pe autenticazion par %s.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
fur: Il sît web %s:%d al domande che tu indichedis un certificât pe autenticazion.

en: _Select
fur: _Selezione

en: Select a Directory
fur: Selezione une cartele

en: Select the Destination
fur: Selezione la destinazion

en: Download Requested
fur: Discjariament domandât

en: _Download
fur: _Discjarie

note: Type
en: Type: %s (%s)
fur: Gjenar: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
fur: Sorzint: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
fur: Dulà si desiderie salvâ il file?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
fur: Discjariament di %s finît

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
fur: Discjariament finît

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
fur: Frache %s par vignî fûr de modalitât a plen visôr

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
fur: Web al è controlât di une automazion

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
fur: L'URI %s nol è autorizât a acedi ae risorse di Epiphany %s

en: Send an email message to “%s”
fur: Invie un messaç e-mail a "%s"

en: Blank page
fur: Pagjine vueide

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
fur: Gnove schede

en: Arabic (_IBM-864)
fur: Arap (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
fur: Arap (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
fur: Arap (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
fur: Arap (_Windows-1256)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
fur: _Armen (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
fur: _Gjeorgjian (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
fur: European Centrâl (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
fur: European Centrâl (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
fur: European Centrâl (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
fur: European Centrâl (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
fur: Cinês Semplificât (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
fur: Cinês Semplificât (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
fur: Cinês Semplificât (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
fur: Cinês Semplificât (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
fur: Cinês Semplificât (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
fur: Cinês Tradizionâl (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
fur: Cinês Tradizionâl (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
fur: Cinês Tradizionâl (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
fur: Cirilic (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
fur: Cirilic (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
fur: Cirilic (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
fur: Cirilic (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
fur: Cirilic (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
fur: Cirilic (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
fur: Cirilic/_Rus (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
fur: Grêc (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
fur: Grêc (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
fur: Grêc (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
fur: Ebraic (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
fur: Ebraic (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
fur: Ebraic (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
fur: Ebraic (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
fur: Ebraic _Visuâl (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
fur: Gjaponês (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
fur: Gjaponês (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
fur: Gjaponês (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
fur: Corean (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
fur: Corean (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
fur: Corean (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
fur: Corean (_UHC)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
fur: _Islandês (MacIcelandic)

en: Croatian (Mac_Croatian)
fur: Cravuat (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
fur: _Rumen (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
fur: R_umen (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
fur: Sud _European (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
fur: Tailandês (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
fur: Tailandês (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
fur: _Tailandês (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
fur: _Tailandês (Windows-874)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
fur: Turc (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
fur: Turc (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
fur: Turc (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
fur: Cirilic/Ucrain (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
fur: Cirilic/Ucrain (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
fur: Vietnamite (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
fur: Vietnamite (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
fur: Vietnamite (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
fur: Vietnamite (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
fur: Ocidentâl (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
fur: Ocidentâl (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
fur: Ocidentâl (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
fur: Ocidentâl (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
fur: Ocidentâl (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
fur: Inglês (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
fur: No cognossût (%s)

en: Type to search…
fur: Scrîf par cirî…

en: Find previous occurrence of the search string
fur: Cjate il precedent câs de stringhe di ricercje

en: Find next occurrence of the search string
fur: Cjate il sucessîf câs de stringhe di ricercje

en: %s is not a valid URI
fur: %s nol è un URI valit

en: Text not found
fur: Test no cjatât

en: Search wrapped back to the top
fur: Ricercje tornade tal inizi

en: All files
fur: Ducj i files

en: All supported types
fur: Ducj i gjenars supuartâts

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
fur: Chest formulari nol è sigûr ‒ lis passwords no vignaran tignudis privadis

en: _Dismiss
fur: _Scarte

en: Web process crashed
fur: Procès Web colassât

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
fur: Il procès Web si è terminât par vie dal superament dal limit di memorie

en: Web process terminated by API request
fur: Il procès Web al è stât terminât di une richieste API

en: Page Unresponsive
fur: La pagjine no rispuint

en: The current page “%s” is not responding
fur: Cheste pagjine '%s' no rispuint

en: _Wait
fur: _Spiete

en: Force _Stop
fur: Sfuarce il _Fermâ

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
fur: Daûr a cjamâ “%s”…

en: Loading…
fur: Daûr a cjariâ…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
fur: La identificazion che e à presentât chest sît e aparten a un sît diviers.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
fur: La identificazion dal sît web e je masse vecje par jessi atendibile. Controle la date tal calendari dal to computer.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
fur: La identificazion dal sît web no jere stade mandade fûr di une organizazion fidade.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
fur: Nol è pussibil elaborâ la identificazion dal sît web. E podarès jessi corote.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
fur: La identificazion di chest sît web e je stade revocade de organizazion fidade che le à mandade fûr.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
fur: Nol è pussibil fidâsi de identificazion di chest sît web parcè che e dopre une cifradure une vore debile.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
fur: La identificazion di chest sît web e je valide nome par datis futuris. Controle la date sul calendari dal to computer.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
fur: Probleme tal cjariâ la pagjine

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
fur: Impussibil mostrâ chest sît web

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
fur: Il sît su %s nol somee jessi disponibil.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
fur: Al podarès jessi no acessibil in maniere temporanie opûr vê cambiât direzion. Verifiche ancje che la conession e stedi funzionant ben.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
fur: L'erôr precîs al jere: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
fur: Torne cjarie

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
fur: Orpo! Al podarès jessi un probleme

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
fur: La pagjine %s e podarès vê causât la sieradure inspietade di Web.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
fur: Se al torne a capitâ, par plasê segnale il probleme ai svilupadôrs di %s.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
fur: Probleme tal mostrâ la pagjine

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
fur: Orpo!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
fur: Alc al è lât stuart tal mostrâ cheste pagjine. Torne cjarie o visite une pagjine divierse par continuâ.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
fur: Pagjine che no rispuint

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
fur: Orpo!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
fur: Cheste pagjine no rispuint di masse timp. Torne cjarie o visite une pagjine divierse par continuâ.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
fur: Violazion di sigurece

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
fur: Cheste conession No je sigure

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
fur: Chest nol somee il vêr %s. I agressôrs a podaressin cirî di robâti o alterâ lis informazions inviadis o ricevudis di chest sît.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
fur: Va indaûr

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
fur: O aceti il pericul e o voi indenant

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
fur: File no cjatât

en: %s could not be found.
fur: Impussibil cjatâ %s.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
fur: Controle il non dal file pes maiusculis o par altris erôrs di batidure. Controle ancje che nol sedi stât mot, cambiât di non o eliminât.

en: None specified
fur: Nissun specificât

en: Technical information
fur: Informazions tecnichis

en: Unspecified
fur: No specificât

en: Web pages
fur: Pagjinis web

en: Images
fur: Imagjins

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
fur: Discjariâts

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
fur: Scritori

en: Home
fur: Cjase

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
fur: Impussibil creâ une cartele temporanie in “%s”.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
fur: Il file "%s" al esist. Spostilu di une altre bande.

en: Failed to create directory “%s”.
fur: Creazion de cartele "%s" falide.

note: TRANSLATORS: Please modify the main address of duckduckgo in order to match * the version used in your country. For example for the french version : * replace the ".com" with ".fr" :  "https://duckduckgo.fr/?q=%s&amp;t=epiphany"
en: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany
fur: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany&amp;kl=it-it

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
fur: GNOME Web di %s su %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
fur: Vuê aes %l:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
fur: Vuê aes %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
fur: Îr aes %l:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
fur: Îr aes %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
fur: %a %l:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
fur: %a aes %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
fur: %d di %b aes %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
fur: %d di %b aes %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
fur: %e di %b dal %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
fur: Impussibil otignî il non dal file desktop pal id %s de aplicazion web

en: Failed to install desktop file %s:
fur: Impussibil instalâ il file desktop %s:

en: Profile directory %s already exists
fur: La cartele dal profîl %s e esist za

en: Failed to create directory %s
fur: Impussibil creâ la cartele %s

en: Failed to create .app file: %s
fur: Impussibil creâ il file .app: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
fur: Impussibil creâ la conession SQLite. Siere il navigadôr e torne prove.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
fur: Nol è pussibil vierzi la base di dâts des passwords. Siere il navigadôr e torne prove.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
fur: Password di %s intun modul di %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
fur: Password intun modul di %s

en: Failed to obtain storage credentials.
fur: No si è rivâts a otignî lis credenziâls dal archivi.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
fur: Par plasê visite Firefox Sync e torne jentre par continuâ la sincronizazion.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
fur: Al somee che la password dal to account Mozilla e sedi stade cambiade.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
fur: Par plasê visite Firefox Sync e jentre cun la gnove password par continuâ la sincronizazion.

en: Failed to obtain signed certificate.
fur: No si è rivâts a otignî il certificât firmât.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
fur: Impussibil cjatâ i segrets de sincronizazion pal atuâl utent colegât.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
fur: I segrets de sincronizazion pal atuâl utent colegât no son valits.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
fur: Impussibil memorizâ i segrets di sincronizazion (isal rot il servizi dai segrets o il portâl dai segrets?):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
fur: I segrets de sincronizazion di %s

en: Failed to upload client record.
fur: No si è rivâts a cjariâ sù il regjistri dal client.

en: Failed to upload crypto/keys record.
fur: No si è rivâts a cjariâ la regjistrazion crypto/keys.

en: Failed to retrieve crypto keys.
fur: No si è rivâts a recuperâ lis clâfs di cifradure.

en: Failed to upload meta/global record.
fur: No si è rivâts a cjariâ la regjistrazion meta/global.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
fur: Il to account Mozilla al dopre la version di archiviazion %d. Web al supuarte dome la version %d.

en: Failed to verify storage version.
fur: No si è rivâts a verificâ la version di archiviazion.

en: Failed to upload device info
fur: No si è rivâts a cjariâ sù lis informazions dal dispositîf

en: Failed to retrieve the Sync Key
fur: No si è rivâts a recuperâ la clâf di sincronizazion

en: Bookmark Properties
fur: Propietâts segnelibri

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
fur: Il file nol è un file di segnelibris di Epiphany valit: e mancje la tabele des etichetis

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
fur: Il file nol è un file di segnelibris di Evolution valit: e mancje la tabele dai segnelibris

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
fur: Nol è pussibil vierzi la base di dâts dai segnelibris di Firefox. Siere Firefox e torne prove.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
fur: Impussibil recuperâ i segnelibris di Firefox!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
fur: Nol è stât pussibil vierzi la base di dâts dai segnelibris HTML: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
fur: Nol è stât pussibil lei la base di dâts dai segnelibris HTML.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
fur: Nol è stât pussibil analizâ la base di dâts dai segnelibris HTML: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
fur: Nol è stât pussibil analizâ il file dai segnelibris:

en: Favorites
fur: Preferîts

en: Mobile
fur: Mobil

en: Save Link As
fur: Salve colegament come

en: Save Image As
fur: Salve imagjin come

en: Save Media As
fur: Salve file multimediâl come

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
fur: Met la pagjine tai segnelibris

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
fur: Modifiche segnelibri

en: Stop
fur: Ferme

en: The certificate does not match this website
fur: Il certificât nol corispuint a chest sît web

en: The certificate has expired
fur: Il certificât al è scjadût

en: The signing certificate authority is not known
fur: La autoritât dal certificât de firme no je cognossude

en: The certificate contains errors
fur: Il certificât al à erôrs

en: The certificate has been revoked
fur: Il certificât al è stât revocât

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
fur: Il certificât al è stât firmât doprant un algoritmi di firme debil

en: The certificate activation time is still in the future
fur: La date di ativazion dal certificât e je ancjemò in divignî

en: The identity of this website has been verified.
fur: La identitât di chest sît web e je stade verificade.

en: The identity of this website has not been verified.
fur: La identitât di chest sît web no je stade verificade.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
fur: Nissun probleme al è stât rilevât cun la conession.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
fur: Chest certificât al è valit. Dut câs, lis risorsis di cheste pagjine a son stadis inviadis in maniere no sigure.

en: _Clear All
fur: _Nete dut

en: %d second left | %d seconds left
fur[0]: al mancje %d secont
fur[1]: a mancjin %d seconts

en: %d minute left | %d minutes left
fur[0]: al mancje %d minût
fur[1]: a mancjin %d minûts

en: %d hour left | %d hours left
fur[0]: e mancje %d ore
fur[1]: a mancjin %d oris

en: %d day left | %d days left
fur[0]: al mancje %d dì
fur[1]: a mancjin %d dîs

en: %d week left | %d weeks left
fur[0]: e mancje %d setemane
fur[1]: a mancjin %d setemanis

en: %d month left | %d months left
fur[0]: al mancje %d mês
fur[1]: a mancjin %d mês

en: Finished
fur: Finît

en: Moved or deleted
fur: Spostât o eliminât

en: Error downloading: %s
fur: Al è vignût fûr un erôr tal discjariament: %s

en: Cancelling…
fur: Anulament…

en: Starting…
fur: Daûr a tacâ…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
fur: Ultime volte sincronizât: %s

en: Something went wrong, please try again later.
fur: Alc al è lât stuart, torne prove plui tart.

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
fur: Torne cjarie cheste pagjine

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Stop loading the current page
fur: Ferme di cjariâ cheste pagjine

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
fur: Nol è pussibil modificâ la cronologjie cuant che si è in modalitât segrete.

en: Remove the selected pages from history
fur: Gjave la pagjine selezionade de cronologjie

en: Copy URL
fur: Copie URL

en: Clear Browsing History?
fur: Netâ la cronologjie di navigazion?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
fur: Netant la cronologjie di navigazion tu eliminarâs par simpri i colegaments de cronologjie.

en: Cl_ear
fur: Ne_te

en: Remove all history
fur: Elimine dute la cronologjie

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
fur: Richieste di notifiche

en: Camera Request
fur: Richieste di fotocjamare

en: Microphone Request
fur: Richieste di microfon

en: Location Request
fur: Richieste di posizion

en: Webcam and Microphone Request
fur: Richieste di webcam e microfon

en: Permission Request
fur: Richieste di permès

en: Open a new browser window instead of a new tab
fur: Vierç un gnûf barcon di navigazion invezit di une gnove schede

en: Load the given session state file
fur: Cjarie il file di stât di session specificât

en: Start an instance with user data read-only
fur: Tache une istance cun dâts di utent in dome-leture

en: Start a private instance with separate user data
fur: Tache une istance privade cun dâts utent separâts

en: Start a private instance in web application mode
fur: Tache une istance privade in modalitât aplicazion web

en: Start a private instance for WebDriver control
fur: Tache une istance privade pal control WebDriver

en: Custom profile directory for private instance
fur: Cartele di profîi personalizade pe istance privade

en: Web options
fur: Opzions Web

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
fur: La pagjine “%s” e vûl mandâti notifichis

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
fur: Richieste di acès ae posizion

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
fur: La pagjine “%s” e vûl cognossi la tô posizion

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
fur: Richieste di acès al microfon

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
fur: La pagjine “%s” e vûl doprâ il to microfon

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
fur: Richieste di acès ae webcam

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
fur: La pagjine “%s” e vûl doprâ la tô webcam

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
fur: Richieste di acès a webcam e microfon

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
fur: La pagjine “%s” e vûl doprâ la tô webcam e il to microfon

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
fur: Richieste di acès ai dâts dal sît web

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
fur: La pagjine “%s” e vûl acedi ai siei dâts (includûts i cookies) intant che tu navighis su “%s”. Chest al permetarà a “%s” di sta daûr aes tôs ativitâts su “%s”.

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
fur: Richieste di acès aes notis

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
fur: La pagjine “%s” e vûl acedi aes tôs notis

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
fur: La identificazion digjitâl di chest sît web no je atendibile. Al è pussibil jessisi colegâts a un atacant che al fâs fente di sei %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
fur: Chest sît nol à nissune sigurece. Un utent malintenzionât al podarès viodi cualsisei informazion che tu inviis o controlâ ce che tu stâs viodint.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
fur: Chest sît web nol pues meti in sigurece, inte juste maniere, la conession.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
fur: La tô conession e somee jessi sigure.

en: _View Certificate…
fur: _Viôt certificât…

en: Allow
fur: Pemet

en: Deny
fur: Dinee

en: Ask
fur: Domande

en: Permissions
fur: Permès

en: Advertisements
fur: Publicitâts

en: Notifications
fur: Notifichis

en: Password saving
fur: Salvament password

en: Location access
fur: Acès ae posizion

en: Microphone access
fur: Acès al microfon

en: Webcam access
fur: Acès ae webcam

en: Media autoplay
fur: Auto-riproduzion dai media

en: Without Sound
fur: Cence sunôr

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
fur: Viezi une gnove schede

note: Undo, redo.
en: _Undo
fur: _Disfe

en: Re_do
fur: _Torne fâs

note: Edit.
en: Cu_t
fur: Ta_ie

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Paste Text Only
fur: _Tache dome il test

en: Select _All
fur: Selezione _dut

en: S_end Link by Email…
fur: Invi_e colegament par e-mail…

en: _Reload
fur: _Torne cjarie

en: _Back
fur: _Indaûr

en: _Forward
fur: _Mande indenant

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
fur: Zonte segne_libri…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
fur: Vierç colegament intun gnûf _barcon

en: Open Link in New _Tab
fur: Vierç colegament intune gnove _schede

en: Open Link in I_ncognito Window
fur: Vierç colegament intun barcon se_gret

en: _Save Link As…
fur: _Salve colegament come…

en: _Copy Link Address
fur: _Copie direzion colegament

en: _Copy E-mail Address
fur: _Copie direzion e-mail

note: Images.
en: View _Image in New Tab
fur: Vierç _imagjin intune gnove schede

en: Copy I_mage Address
fur: Copie direzion i_magjin

en: _Save Image As…
fur: _Salve imagjin come…

en: Set as _Wallpaper
fur: Dopre come _fondâl

note: Video.
en: Open Video in New _Window
fur: Vierç video intun gnûf _barcon

en: Open Video in New _Tab
fur: Vierç video intune gnove _schede

en: _Save Video As…
fur: _Salve video come…

en: _Copy Video Address
fur: _Copie direzion video

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
fur: Vierç audio intun gnûf _barcon

en: Open Audio in New _Tab
fur: Vierç audio intune gnove _schede

en: _Save Audio As…
fur: _Salve audio come…

en: _Copy Audio Address
fur: _Copie direzion audio

en: Save Pa_ge As…
fur: Salve pa_gjine come…

en: _Take Screenshot…
fur: Ca_ture videade…

en: _Page Source
fur: Sorzint _pagjine

en: Search the Web for “%s”
fur: Cîr “%s” tal web

en: Open Link
fur: Vierç colegament

en: Open Link In New Tab
fur: Vierç colegament intune gnove schede

en: Open Link In New Window
fur: Vierç colegament intun gnûf barcon

en: Open Link In Incognito Window
fur: Vierç colegament intun barcon segret

en: _Ask Later
fur: Domande plui _tart

en: _Deny
fur: _Dinee

en: _Allow
fur: _Pemet

en: Leave Website?
fur: Lâ vie dal sît web?

en: A form was modified and has not been submitted
fur: Al è stât modificât un formulari e nol è stât inviât

en: _Discard Form
fur: _Scarte formulari

en: Download operation
fur: Operazion di discjariament

en: Show details
fur: Mostre detais

en: %d download operation active | %d download operations active
fur[0]: %d operazion di discjariament ative
fur[1]: %d operazions di discjariament ativis

en: Set as Default Browser?
fur: Meti come navigadôr predefinît?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
fur: Dopre Web come to navigadôr predefinît e par vierzi colegaments esternis

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
fur: Met Anteprime di Tecnologjie di Epiphany come navigadôr web predefinît e par vierzi colegaments esternis

en: _Ask Again Later
fur: _Domande di gnûf plui tart

en: _Yes
fur: _Sì

en: Save password?
fur: Salvâ la password?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
fur: Al è pussibil gjavâ lis passwords in cualsisei moment tes Preferencis

en: Not Now
fur: No cumò

en: Never Save
fur: No salvâ mai

en: Save
fur: Salve

en: Close Multiple Tabs?
fur: Sierâ schedis multiplis?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
fur: Se chest barcon al ven sierât, dutis lis schedis viertis a laran pierdudis

en: C_lose Tabs
fur: Sie_re schedis

en: New tab opened
fur: Gnove schede vierte

en: Switch
fur: Passe

en: Cookies
fur: Cookie

en: HTTP disk cache
fur: Cache disc HTTP

en: Local storage data
fur: Dâts di archivi locâl

en: Offline web application cache
fur: Cache aplicazion web fûr rêt

en: IndexedDB databases
fur: Base di dâts IndexedDB

en: HSTS policies cache
fur: Cache politichis HSTS

en: Intelligent Tracking Prevention data
fur: Dâts de prevenzion inteligjente de racuelte des sdrassis (ITP)

en: New search engine
fur: Gnûf motôr di ricercje

en: A_dd Search Engine…
fur: _Zonte motôr di ricercje…

en: This field is required
fur: Al covente chest cjamp

en: Address must start with either http:// or https://
fur: La direzion e scugne tacâ o cun http:// o cun https://

en: Address must contain the search term represented by %s
fur: La direzion e à di contignî il tiermin di ricercje rapresentât di %s

en: Address should not contain the search term several times
fur: La direzion no à di contignî plui voltis il tiermin di ricercje

en: Address is not a valid URI
fur: La direzion no je un URI valit

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
fur: La direzion no je un valit URL. La direzion e à di someâ a https://www.example.com/search?q=%s

en: This shortcut is already used.
fur: La scurte e je za doprade.

en: Search shortcuts must not contain any space.
fur: Lis scurtis di ricercje no àn di contignî nissun spazi.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
fur: Lis scurtis di ricercje a scugnin scomençâ cuntun simbul come !, # o @.

en: A name is required
fur: Al covente un non

en: This search engine already exists
fur: Il motôr di ricercje al esist za

en: Remove Extension
fur: Gjave estension

en: Do you really want to remove this extension?
fur: Gjavâ pardabon cheste estension?

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Delete All Passwords?
fur: Eliminâ dutis lis password?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
fur: Chest al netarà dutis lis passwords archiviadis in locâl e no si podarà tornâ indaûr.

en: _Delete
fur: Eli_mine

en: Copy password
fur: Copie password

en: Username
fur: Non utent

en: Copy username
fur: Copie non utent

en: Remove Password
fur: Gjave password

en: Light
fur: Clâr

en: Dark
fur: Scûr

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
fur: Vierç file (manifest.json/xpi)

en: Add Language
fur: Zonte lenghe

en: System language (%s) | System languages (%s)
fur[0]: Lenghe di sisteme (%s)
fur[1]: Lenghis di sisteme (%s)

en: Supported Image Files
fur: Files imagjin supuartâts

en: Executes only the n-th migration step
fur: Eseguî nome l'enesim pas de migrazion

en: Specifies the required version for the migrator
fur: Specificâ la version domandade pal migradôr

en: Specifies the profile where the migrator should run
fur: Specificâ il profîl dulà che il migradôr al scugne jessi eseguît

en: Web profile migrator
fur: Migradôr profîi Web

en: Web profile migrator options
fur: Opzions migradôr profîi Web

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
fur: Estensions

en: View Open Tabs
fur: Viôt schedis viertis

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
fur: Segnelibris

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
fur: Indaûr

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
fur: Mande indenant

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
fur: Pagjine principâl

en: Bookmark
fur: Segnelibri

en: _Name
fur: _Non

en: _Address
fur: _Direzion

en: Tags
fur: Etichetis

en: Add Tag…
fur: Zonte etichete…

en: _Add
fur: _Zonte

en: All
fur: Dutis

en: No Bookmarks
fur: Nissun segnelibri

en: Bookmarked pages will appear here
fur: Lis pagjinis metudis tai segnelibris a vignaran fûr achì

en: Website Data
fur: Dâts di sît web

en: _Clear Data
fur: _Nete dâts

en: Remove selected website data
fur: Elimine i dâts dal sît web selezionât

en: Search website data
fur: Cîr dâts di sîts web

en: No Website Data Found
fur: Nissun dât di sît web cjatât

en: Website data will be listed here
fur: I dâts dai sîts web a vignaran listâts achì

en: Clear selected website data:
fur: Nete i dâts dai sîts web selezionâts:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
fur: No tu puedis anulâ cheste azion. I dâts ce tu âs sielt di netâ a vignaran eliminâts par simpri.

en: Search
fur: Cîr

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Try a different search
fur: Prove cuntune ricercje diferente

en: Text Encoding
fur: Codifiche dal test

en: Use Encoding Specified by Document
fur: Dopre la codifiche specificade dal document

en: Recent Encodings
fur: Codifichis resintis

en: Related Encodings
fur: Codifichis coreladis

en: Show All…
fur: Mostre dutis…

en: Open _Inspector
fur: Vierç _ispetôr

en: Author
fur: Autôr

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Sync _Now
fur: Sincronize _cumò

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
fur: Jentre cul to account Mozilla par sincronizâ i tiei dâts cun GNOME Web e Firefox su altris computers. GNOME Web nol è Firefox e nol ven prodot o aprovât di Mozilla.

en: Mozilla Account
fur: Account Mozilla

en: Logged in
fur: Acès eseguît

en: Sign _Out
fur: Disc_oleghe

en: Sync Options
fur: Opzions di sincronizazion

en: Sync _Bookmarks
fur: Sincronize _segnelibris

en: Sync _Passwords
fur: Sincronize _password

en: Sync _History
fur: Sincronize _cronologjie

en: Sync Open _Tabs
fur: Sincronize _schedis viertis

en: S_ynced Tabs
fur: Schedis s_incronizadis

en: Frequency
fur: Frecuence

en: Device name
fur: Non dispositîf

en: _Save
fur: _Salve

en: _Change
fur: _Cambie

en: History
fur: Cronologjie

en: Select Items
fur: Selezione elements

en: Search history
fur: Cîr cronologjie

en: No History Found
fur: Nissune cronologjie cjatade

en: Visited pages will be listed here
fur: Lis pagjinis visitadis a vignaran fûr achì

en: _Open
fur: _Vierç

en: Delete Language
fur: Elimine lenghe

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
fur: Cîr sîts web, segnelibris e schedis viertis

en: Website Security Status and Permissions
fur: Stât e permès de sigurece dai sîts web

en: Reader Mode
fur: Modalitât leture

en: View Available Passwords
fur: Visualize lis passwords disponibilis

en: _Redo
fur: _Torne fâs

en: Paste and _Go
fur: Tache e _va

en: R_eload
fur: Torn_e cjarie

en: Reload _All Tabs
fur: Torne cjarie _dutis lis schedis

en: _Duplicate
fur: _Dupliche

en: P_in Tab
fur: F_isse schede

en: Unp_in Tab
fur: Mo_le schede

en: _Mute Tab
fur: _Cidine la schede

en: Close Tabs to the _Left
fur: Siere schedis a _çampe

en: Close Tabs to the _Right
fur: Siere schedis a _drete

en: Close _Other Tabs
fur: Siere lis _altris schedis

en: _Close
fur: _Siere

en: _Run in Background
fur: _Eseguìs in sotfont

en: _New Window
fur: _Gnûf Barcon

en: New _Incognito Window
fur: Gnûf barcon _segret

en: Reopen Closed _Tab
fur: Torne vierç _schede sierade

en: Histo_ry
fur: C_ronologjie

en: I_mport and Export
fur: I_mpuarte e espuarte

en: I_mport Bookmarks…
fur: I_mpuarte segnelibris…

en: E_xport Bookmarks…
fur: E_spuarte segnelibris…

en: Import _Passwords…
fur: Impuarte _passwords…

en: Install as _Web App…
fur: Instale come aplicazion _web…

en: Manag_e Web Apps
fur: Gj_estìs aplicazions web

en: Text Enco_ding…
fur: Co_difiche dal test…

en: Pr_eferences
fur: Pr_eferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Web
fur: _Informazions su Web

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
fur: Impiçulî

en: Restore Zoom
fur: Ripristine ingrandiment

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
fur: Ingrandî

en: Print…
fur: Stampe…

en: Find…
fur: Cjate…

en: Fullscreen
fur: Plen visôr

en: Save Login?
fur: Salvâ lis credenziâls?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
fur: Lis passowrds a vegnin salvadis nome sul to dispositîf e al è pussibil gjavâlis in cualsisei moment tes Preferencis

en: _Never Save
fur: _No salvâ mai

en: Passwords
fur: Password

en: Remove All Passwords
fur: Gjave vie dutis lis passwords

en: Search passwords
fur: Cîr password

en: No Passwords Found
fur: Nissune password cjatade

en: Saved passwords will be listed here
fur: Lis passwords a vignaran listadis achì

en: _Copy Password
fur: _Copie password

en: C_opy Username
fur: C_opie non utent

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Fonts
fur: Caratars

en: Use Custom Fonts
fur: Dopre caratars personalizâts

en: Sans Serif Font
fur: Caratar sans-serif

en: Serif Font
fur: Caratar serif

en: Monospace Font
fur: Caratar a spazis fis

en: Font Style
fur: Stîl caratar

en: Color Scheme
fur: Scheme colôrs

en: Style
fur: Stîl

en: Use Custom Stylesheet
fur: Dopre sfuei di stîl personalizât

en: Use Custom JavaScript
fur: Dopre JavaScript personalizât

en: Default Zoom Level
fur: Nivel di ingrandiment predefinît

en: Add New Extension
fur: Zonte gnove estension

en: Extensions must be installed manually from their files
fur: Si scugne instalâ a man lis estensions dai lôr files

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
fur: Epiphany al è compatibil cu lis estensions web par Mozilla Firefox. Par cjatâ e zontâ estensions web, visite <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No Extensions Installed
fur: Nissune estension instalade

en: General
fur: Gjenerâl

en: Web App
fur: Aplicazion web

en: _Icon
fur: _Icone

en: _Homepage
fur: _Pagjine iniziâl

en: _Title
fur: _Titul

en: _Manage Additional URLs
fur: _Gjestìs URL adizionâi

en: Web Content
fur: Contignût web

en: Block _Advertisements
fur: Bloche lis _publicitâts

en: Block _Popup Windows
fur: Bloche i _barcons a comparse

en: Most _Visited Pages
fur: Pagjinis plui _visitâdis

en: _Blank Page
fur: Pagjine _vueide

en: _Custom
fur: _Personalize

en: Ask o_n Download
fur: Domande _al discjariament

en: _Download Folder
fur: Cartele dai _discjariaments

en: Search Engines
fur: Motôrs di ricercje

en: Start in _Incognito Mode
fur: Invie in modalitât _segrete

en: _Restore Tabs on Startup
fur: _Ripristine schedis al inviament

en: Browsing
fur: Navigazion

en: Mouse _Gestures
fur: _Mossis di mouse

en: S_witch Immediately to New Tabs
fur: P_asse daurman aes gnovis schedis

en: _Spell Checking
fur: Control _ortografic

en: Developer
fur: Svilupadôr

en: Show D_eveloper Actions
fur: Mostre azions svil_upadôr

en: Add Language…
fur: Zonte lenghe…

en: Choose a language:
fur: Sielç une lenghe:

en: Web Tracking
fur: Regjistrazion ativitâts web

en: Intelligent _Tracking Prevention
fur: Prevenzion in_teligjente de racuelte des sdrassis

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data
fur: Permet ai sîts web di archiviâ cookie, basis di dâts e dâts di archiviazion locâi

en: _Website Data Storage
fur: Archivi dâts dal sît _web

en: Search Suggestions
fur: Sugjeriments di ricercje

en: Enable search suggestions in the URL entry
fur: Abilite i sugjeriments di ricercje te casele dal URL

en: _Google Search Suggestions
fur: Sugjeriments di ricercje _Google

en: Personal Data
fur: Dâts personâi

en: Clear Website _Data
fur: Nete _dâts di sît web

en: _Passwords
fur: _Password

en: _Remember Passwords
fur: _Visâsi lis password

en: Selects Default Search Engine
fur: Al selezione il motôr di ricercje predefinît

en: Name
fur: Non

en: Address
fur: Direzion

en: Shortcut
fur: Scurte

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
fur: Par determinâ la direzion di ricercje, fâs une ricercje doprant il motôr di ricercje che tu vuelis zontâ e sostituìs il tiermin di ricercje cun %s

en: R_emove Search Engine
fur: Gjav_e motôr di ricercje

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fur: Gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
fur: Gnûf barcon segret

[ctx: shortcut window]
en: Open File
fur: Vierç file

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
fur: Salve pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
fur: Cature videade

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
fur: Stampe pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fur: Scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
fur: Mostre la liste dai discjariâts

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
fur: Va ae pagjine iniziâl

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
fur: Torne cjame cheste pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
fur: Torne cjame ignorant la cache

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
fur: Interomp il cjariament di cheste pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
fur: Torne indaûr ae pagjine precedente

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
fur: Va indenant ae pagjine sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fur: Schedis

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
fur: Gnove schede

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
fur: Siere cheste schede

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
fur: Torne vierç schede sierade

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
fur: Va ae prossime schede

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
fur: Va ae schede precedente

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
fur: Môf cheste schede a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
fur: Môf cheste schede a drete

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
fur: Dupliche cheste schede

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
fur: Viôt schedis viertis

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
fur: Misture

[ctx: shortcut window]
en: History
fur: Cronologjie

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
fur: Met tai segnelibris cheste pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
fur: Mostre liste dai segnelibris

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
fur: Impuarte segnelibris

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
fur: Espuarte segnelibris

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
fur: Comutâ navigazion cun cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Web App
fur: Aplicazion web

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
fur: Instale sît come aplicazion web

[ctx: shortcut window]
en: View
fur: Visualize

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fur: Azere ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
fur: Plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
fur: Viôt il sorzint de pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
fur: Comute ispetôr

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
fur: Comute modalitât leture

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fur: Modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Cut
fur: Taie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
fur: Copie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
fur: Tache

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fur: Disfe

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fur: Torne fâs

[ctx: shortcut window]
en: Select All
fur: Selezione dut

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
fur: Selezione URL de pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
fur: Cîr cul motôr di ricercje predefinît

[ctx: shortcut window]
en: Find
fur: Cjate

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
fur: Prossim risultât cjatât

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
fur: Risultât precedent cjatât

en: Synced Tabs
fur: Schedis sincronizadis

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
fur: Chi sot a son lis schedis viertis dai tiei altris dispositîfs che a doprin Firefox Sync cun chest account. Vierç une schede fasint dopli clic sul so non (nol è pussibil vierzi lis schedis sot Schedis locâls).

en: Additional URLs
fur: URL adizionâi

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
fur: Un URL, che al tache cuntun dai URL adizionâi, al vignarà viert de aplicazion web. Se si omet il scheme URL, al vignarà doprât chel dal URL apene cjariât.

en: Add New URL
fur: Zonte gnûf URL

en: Remove Selected URLs
fur: Gjave i URLs selezionâts

en: C_lear All
fur: _Nete dut

en: Search the web for “%s”
fur: Cîr “%s” tal web

en: Load “%s”
fur: Cjarie “%s”

en: Local Tabs
fur: Schedis locâls

en: The install_token is required for the Install() method
fur: Il install_token al è necessari pal metodi Install()

en: The url passed was not valid: ‘%s’
fur: L'url furnît nol jere valit: ‘%s’

en: The name passed was not valid
fur: Il non indicât nol jere valit

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
fur: Nol è stât pussibil instalâ la aplicazion web ‘%s’ (%s): %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
fur: Il ID dal file desktop indicât ‘%s’ nol jere valit

en: The web application ‘%s’ does not exist
fur: La aplicazion web ‘%s’ no esist

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
fur: Nol è stât pussibil eliminâ la aplicazion web ‘%s’

en: Options for %s
fur: Opzions par %s

en: GVDB File
fur: File GVDB

en: HTML File
fur: File HTML

en: Ch_oose File
fur: Si_elç file

en: I_mport
fur: I_mpuarte

en: Bookmarks successfully imported!
fur: Segnelibris impuartâts cun sucès!

en: Select Profile
fur: Selezione profîl

en: Choose File
fur: Sielç file

en: Import Bookmarks
fur: Impuarte segnelibris

en: From:
fur: Di:

en: Bookmarks successfully exported!
fur: Segnelibris espuartâts cun sucès!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
fur: segnelibris.html

en: Passwords successfully imported!
fur: Password impuartadis cun sucès!

en: Import Passwords
fur: Impuarte lis password

en: Reload Website?
fur: Tornâ a cjariâ il sît web?

en: The application “%s” is ready to be used
fur: La aplicazion “%s” e je pronte

en: The application “%s” could not be created: %s
fur: Nol è stât pussibil creâ la aplicazion “%s”: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
fur: Eseguìs

en: Replace Existing Web App?
fur: Sostituî la aplicazion web esistente?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
fur: Une aplicazion clamade “%s” e esist za, se tu le sostituissis e vignarà sorescrite

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Enable Caret Browsing Mode?
fur: Abilitâ la modalitât di navigazion cun cursôr?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
fur: Fracant F7 si ative o disative la navigazion cun cursôr. Cheste funzionalitât al place un cursôr mobil te pagjine web, permetint di movisi tor ator cun la tastiere. Abilitâ la navigazion cun cursôr?

en: _Enable
fur: _Abilite
