Gnome - en to gv translation catalogue (624 entries)

en: Epiphany Web Bookmarks
gv: Epiphany Liorvarkyn eddyr-voggyl

en: Web Bookmarks
gv: Lioarvarkyn eddyr-voggyl

en: Search the web
gv: Shirrey yn eddyr-voggyl

en: Browse the web
gv: Jeeagh trooid yn eddyr-voggyl

en: Epiphany Web Browser
gv: Epiphany Jeeagheyder Eddyr-voggyl

note: sets the name to appear in the window list applet when grouping windows
en: Web Browser
gv: Jeeagheyder Eddyr-voggyl

en: Disable JavaScript chrome control
gv: Cur bac kied er Javascript stuirey chrome

en: Disable JavaScript's control over window chrome.
gv: Cur bac er yn stuirey Javascript jeh'n Uinnag chrome

en: Disable all historical information by disabling back and forward navigation, not allowing the history dialog and hiding the most used bookmarks list.
gv: Cur bac er oilley ny fysseree shennaghys liorish cur bac er yn stuirey erash as er oaie,Cur bac er yn screeu shennaghys as follaghey yn Rolley lioarvark ta jannoo ymmyd jeh'n cooid smoo.

en: Disable bookmark editing
gv: Cur bac er caghlaa ny lioaryn Vark

en: Disable history
gv: Cur bac er shennaghys

en: Disable the user's ability to add or edit bookmarks.
gv: Cur bac er yn ablid jeh'n ymmydeyr dy croo ny caghlaa lioaryn vark.

en: Disable the user's ability to edit toolbars.
gv: Cur vac er yn ablid jeh'n ymmydeyr dy caghlaa yn barr greie

en: Disable the user's ability to type in a URL to Epiphany.
gv: Cur bac er yn ablid jeh'n ymmydeyr dy screeu stiagh ny URL ayns Epiphany.

en: Disable toolbar editing
gv: Cur bac er caghlaa yn barr greie

en: Disable unsafe protocols
gv: Cur bac er Protocolyn cha nel Sauchey

en: Disables loading of content from unsafe protocols. Safe protocols are http and https.
gv: Cur bac er yn laadey jeh stoo voish protocolyn cha nel sauchey

en: Epiphany cannot quit
gv: Cha nod oo faagail Epiphany

en: Hide menubar by default
gv: Follaghey  baar menu dy cadjin

en: Hide the menubar by default.
gv: Follaghey yn barr menu dy cadjin.

en: Lock in fullscreen mode
gv: Glass ayns mod uinnag lane

en: Locks Epiphany in fullscreen mode.
gv: Glass Epiphany ayns mod uinnag lane.

en: User is not allowed to close Epiphany
gv: Cha nod yn ymmydeyr dooney Epiphany

en: Active extensions
gv: sheeyntagh gastey

en: Address of the user's home page.
gv: Enmys jeh'n duillag thaie jeh'n ymmydeyr

en: Allow popups
gv: Lhiggey da frapp heose

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
gv: Cur kied da ny ynnyd-eggeyn dy foasley uinnaghyn noa jeannoo ymmyd jeh Java script(Myr ta java script lowit)

en: Always show the tab bar
gv: Soilshaghey dagh traa yn barr tab

en: Automatic downloads
gv: Redyn ta laadey neose hene

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
gv: Gyn smooniaght stuirey yn fysseree ass rolley lesh yn stuiredeyr eddyr-voggyl

en: Browse with caret
gv: Jeagh er lesh cowrey

en: Cookie accept
gv: Lhiggey da cookieyn

en: Default encoding
gv: Coadagh cadjin

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
gv: Coadagh cadjin. Ta'n towse cadjin  "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".

en: Enable JavaScript
gv: Cur kied da Javascript

en: Enable Plugins
gv: Cur kied da pluginyn

en: Enable Web Inspector
gv: Cur kied da scruteyr eddyr-voggyl

en: Enable smooth scrolling
gv: Cur kied da scrolley bud

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
gv: Niartaghey ta'n uinnag noa gearree v'rh foshlit ayns ny tab cha nel jeannoo ymmyd jeh uinnag noa.

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
gv: Follaghey ny soilshaghey yn uinnag stoo laadey neose. Tra teh follaghit bee notey cheet traa ta'n stoo laadey neose goaill toshiaght.

en: History pages time range
gv: Yn reayn traa duillagheyn shennaghys

en: Home page
gv: Ynnyd eggey thaie

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
gv: Cren aght dy soilshaghey jalloyn bioyrit. Ta ny towsyn leah "normal", "once" and "disabled".

en: How to print pages containing frames. Allowed values are "normal", "separately" and "selected".
gv: Yn aght dy prental ny frameyn  cummal. Ta ny towsyn lowit "normal", "separately" and "selected".

en: Image animation mode
gv: Mod jalloo Biorit

en: Languages
gv: Chengaghyn

en: Lists the active extensions.
gv: Jeannoo rolley jeh ny sheeyney cummit seose.

en: Middle click to open the web page pointed to by the currently selected text
gv: Click sy vean dy fosley yn ynnyd eggey ta soilshaghey yn teks ta ec y traa ta'yn reiht

en: Middle clicking on the main view pane will open the web page pointed to by the currently selected text.
gv: Click sy vean er yn kerrin reayrt cadjin dy fosley yn ynnyd eggey ta soilshit liorish yn teks ta reih nish.

en: Minimum font size
gv: Yn moodit tobbyr vashtee cooid sloo

en: Preferred languages, two letter codes.
gv: Chengaghyn reih, coad daa lettyryn

en: Remember passwords
gv: Cooinaghtyn ny fockle follit

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
gv: Shirrey streng son 	Fockleoghey currit stiagh sy Barr URL

en: Show bookmarks bar by default
gv: Soilshaghey ny lioaryn vark dy cadjin

en: Show statusbar by default
gv: Soilshaghey yn barr staydys  dy cadjin

en: Show the history pages visited "ever", "last_two_days", "last_three_days", "today".
gv: Soilshaghey yn duillagheyn shennaghys lesh shilley  "ever", "last_two_days", "last_three_days", "today".

en: Show toolbars by default
gv: Soilshaghey barryn greie dy cadjin

en: Size of disk cache
gv: Yn moodit jeh'n tashtey disk

en: Size of disk cache, in MB.
gv: Yn moodit jeh'n tashtey disk, ayns MB

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
gv: Yn streng bee soilshaghey yn ymmydeyr obbree, dy feddyn yn Jeaghydeyr eddyr-voggyl magh liorish ny servyn eddyr-voggyl

en: The bookmark information shown in the editor view
gv: Yn fysseree lioarvark ta solshit ayns yn reayrt greie caghlaa

en: The bookmark information shown in the editor view. Valid values in the list are "address" and "title".
gv: Yn fysseree lioarvark soilshit syn reayrt greie caghlaa

en: The currently selected fonts language
gv: Yn Chengey tobbyr vashtee reiht

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
gv: Yn Chengey tobbyr vashtee. Ta ny towsyn kiart  "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).

en: The downloads folder
gv: Yn coodagh stoo laadey neose

en: The page information shown in the history view
gv: Ta'n duillag shoh soilshaghey fysseree soilshit ayns yn reayrt shennaghys

en: The page information shown in the history view. Valid values in the list are "ViewTitle", "ViewAddress" and "ViewDateTime".
gv: Yn fysseree duillag soilshit ayns yn reayrt shennaghys. Ta ny towsyn er yn rolley "ViewTitle", "ViewAddress" and "ViewDateTime".

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
gv: Yn raad jeh'n coodaghdy laadey neose ny coadanyn dys; ny "stoo laadit neose" dy jannoo ymmyd jeh yn coodagh laadey neose cadjin , ny yn "yn claare buird" dy jannoo ymmyd jeh yn coodagh claare buird.

en: Toolbar style
gv: Aght barr greie

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
gv: Aght barr greie. Ta ny towsyn lowit "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".

en: URL Search
gv: Shirredys Url

en: Use own colors
gv: Jeannoo ymmyd jeh ny daaghyn ayd's

en: Use own fonts
gv: Jeannoo ymmyd jeh'n tobbyr vashtee ayd's

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
gv: Jeannoo ymmyd jeh ny daaghyn ayd's as cha nel ny daaghyn ta'n duillag gearree.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
gv: Jeannoo ymmyd jeh ny tobbyr vashteeyn ayd's ayn ynnyd jeh ny tobbyr vashtee ta'n duillag gearree

en: User agent
gv: Ymmydeyr obbree

en: Visibility of the downloads window
gv: yn leayrid jeh yn uinnag stoo laadey neose

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
gv: Tra cha nel ny coadanyn er v'eh foshlit liorish yn jeaghydeyr eddyr-voggyl ta'd currit hene dys yn coodagh laadey neose as foshlit lesh yn claare kiart.

en: Whether to print the background color
gv: Lhisagh eh prental yn daa cooylrey

en: Whether to print the background images
gv: Lhisagh eh prental ny jalloyn  cooylrey

en: Whether to print the page address in the header
gv: Lhisagh eh prental yn duillag sy'n kione

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer
gv: Lhiagh epiphany prental yn earroo dy duillagheyn (x jeh ard-sym) sy'n cass

en: Whether to print the page title in the header
gv: Lhisagh epiphany prental yn duillag ayns yn kione graue sy'n cass

en: Whether to store and prefill passwords in web sites.
gv: Lhisagh epiphany stoyral as lhieeney roish ny fockleyn follit ayns ynnydyn-eggey

en: x-western
gv: x-heear

en: <b>Fingerprints</b>
gv: <b>Mairlaf</b>

en: <b>Issued By</b>
gv: <b>Currit magh liorish</b>

en: <b>Issued To</b>
gv: <b>Currit magh Dys</b>

en: <b>Validity</b>
gv: <b>Shickyrys</b>

en: Certificate _Fields
gv: Magher_Teisht

en: Certificate _Hierarchy
gv: Teisht_Keimoilaght

en: Common Name:
gv: Ennym Cadjin:

en: Details
gv: Mynphointyn

en: Expires On:
gv: Cheet gys jerrey Er:

en: Field _Value
gv: Towse_Marghey

en: General
gv: Cadjin

en: Issued On:
gv: Currit magh Er:

en: MD5 Fingerprint:
gv: Mairlaf MD5:

en: Organization:
gv:  Reagheydys

en: Organizational Unit:
gv:  Unnid Reagheydys:

en: SHA1 Fingerprint:
gv: Mairlaf SHA1:

en: <b>_Automatic</b>
gv: <b>Hene</b>

en: <b>_Use a different encoding:</b>
gv: <b>_Jannoo ymmyd jeh coadagh elley:</b>

en: Clear _All...
gv: Geaddyn reh_lesh dy choilley red

en: Cookies
gv:  Brishtagyn

note: The name of the default downloads folder
en: Downloads
gv: Stoo laadey neose

en: Passwords
gv: Fockle follityn

en: Personal Data
gv: Fysseree persoonagh

en: Text Encoding
gv: Coadagh Teks

en: Use the encoding specified by the document
gv: Jannoo ymmyd jeh yn coadagh reiht jeh yn docmaid

en: _Show passwords
gv: _Soilshaghey ny Fockle Follit

en: To confirm that you want to sign the above text, choose a certificate to sign the text with and enter its password below.
gv: Dy jannoo shickyr dy vel oo gearree cur yn ennym ayd's er yn teks erskyn, Reih teisht dy cur yn ennym ayd's er as cur stiagh yn fockle follit echey fo.

en: _Certificate:
gv: _Teisht:

en: _Password:
gv: _Fockle follit:

en: <b>Cookies</b>
gv: <b>Brishtaghyn</b>

en: <b>Downloads</b>
gv: <b>Stoo laadey neose</b>

en: <b>Encodings</b>
gv: <b>Coadagh</b>

en: <b>Home page</b>
gv: <b>Ynnyd Eggey Thaie</b>

en: <b>Languages</b>
gv: <b>Chengaghyn</b>

en: <b>Passwords</b>
gv: <b>Fockle follityn</b>

en: <b>Temporary Files</b>
gv: <b>Coadanyn Tammyltagh</b>

en: <b>Web Content</b>
gv: <b>Stoo Eddyr-voggyl</b>

en: <b>Web Development</b>
gv: <b>Troggaldhys Eddyr-voggyl</b>

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
gv: <small>myr sampleyr, cha nel ny soilsheeneyder jeh ny ynnydyn-eggey shoh</small>

en: A_utomatically download and open files
gv: Laadey neose coadanyn as foshil coadanyn H_ene

en: Add Language
gv: Cur Chengey Elley Er

en: Allow popup _windows
gv: Lhiggey da _uinnagheyn frap heose

en: Choose a l_anguage:
gv: Reih C_hengey:

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
gv: Do_ll magh

en: De_fault:
gv: Ca_djin

en: Enable Java_Script
gv: Cur kied da Java_Script

en: Enable _Plugins
gv: Cur kied da _Pluginyn

en: Fonts & Style
gv: Tobbyr vashtee & Aght

en: Language
gv: Chengey

en: Let web pages specify their own _fonts
gv: Lhiggey da ynnydyn eggey gra ny _tobbyr vashteeyn hene

en: Let web pages specify their own c_olors
gv: Lhiggey da ynnydyn eggey gra ny d_aaghhyn ock

en: Only _from sites you visit
gv: Just _jeh ny ynnydyn eggey t'ow goll er

en: Preferences
gv: Reihghyn

en: Privacy
gv: preevaadjys

en: Set to Current _Page
gv: Cur er duillag_troa

en: Set to _Blank Page
gv: Cur er _duillag Follym

en: Use custom _stylesheet
gv: Jannoo ymmyd jeh _duillagaght

en: _Address:
gv: _Enmys:

en: _Always accept
gv: _Lowit da dagh traa

en: _Disk space:
gv: _Boayl Disk:

en: _Download folder:
gv: _Coodagh stoo laadit neose:

en: _Minimum size:
gv: _Moodit chooid sloo:

en: _Never accept
gv: _Ny jean riaue lowit

en: _Remember passwords
gv: _Cooinaghtyn ny Fockle follit

en: <b>Background</b>
gv: <b>Cooylrey</b>

en: <b>Footers</b>
gv: <b>Chassan</b>

en: <b>Frames</b>
gv: <b>Framey</b>

en: <b>Headers</b>
gv: <b>Kione</b>

en: As laid out on the _screen
gv: Myr currit magh er y_ fastee

en: O_nly the selected frame
gv: Just ny framey reiht

en: P_age title
gv: Enmey d_uillag

en: Page _numbers
gv: Earroo dy _duillagheyn

en: Print background c_olors
gv: Prental d_aaghyn cooylrey

en: Print background i_mages
gv: Prental J_alloyn cooylreyr

en: _Page address
gv: _Enmys Ynnyd eggey

note: this opens the downloader window, or brings it to the foreground if already open
en: _Show Downloads
gv: _Soilshaghey ny stoo laadey neose

en: _Pause
gv: _Scuirr

en: _Resume
gv: _Goll er

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
gv: Cha nel fys

en: The file “%s” has been downloaded.
gv: Va'n Coadan  “%s” er v'eh laadit neose

en: Download finished
gv: Stoo laadey neose Jeant

note: translators: first %s is filename, "%s of %s" is current/total file size
en: %s
    %s of %s
gv: %s
    %s jeh %s

en: %d download | %d downloads
gv[0]: %d red laadey neose
gv[1]: %d redyn laadey neose
gv[2]: %d redyn laadey neose

en: The file “%s” has been added to the downloads queue.
gv: Ta'n Coadan "%s" er veh currit er yn rolley stoo laadey neose

en: Download started
gv: Laadey neose goll toshiaght

[ctx: download status]
en: Unknown
gv: Cha nel fys

[ctx: download status]
en: Failed
gv: Cha row eh gobraghey

[ctx: download status]
en: Cancelled
gv: Currit ass

en: File
gv: Coadan

en: Remaining
gv: Dy goll

en: Save
gv: Sauail

[ctx: file type]
en: Unknown
gv: Cha nel fys

en: Download this potentially unsafe file?
gv: Vel oo gearree cur yn coadan foddee cha nel sautchey dy laadey neose?

note: translators: First %s is the file type description, second %s is the * file name
en: File Type: “%s”.
    
    It is unsafe to open “%s” as it could potentially damage your documents or invade your privacy. You can download it instead.
gv: Sortch coadan: “%s”.
    
    Cha nel eh sautchey dy fosley "%s"  as foddee bee eh jannoo broc jeh'n co`earrooder ayd's ny jeaghyn er eh. Tow abyl dy laadey neose ayns ynnyd jeh.

en: Open this file?
gv: Foshley yn Coadan shoh

note: translators: First %s is the file type description, second %s is the * file name, third %s is the application used to open the file
en: File Type: “%s”.
    
    You can open “%s” using “%s” or save it.
gv: Sortch Coadan: "%s".
    
    Tow abyl dy foshley "%s" jannoo ymmyd jeh "%s"

en: Download this file?
gv: Laadey neose yn yn coadan shoh?

note: translators: First %s is the file type description, second %s is the * file name
en: File Type: “%s”.
    
    You have no application able to open “%s”. You can download it instead.
gv: Sortch Coadan "%s".
    
    Cha nel claare  ayd's dy foshley "%s". Tow abyl dy laadey neose eh  ayns ynnyd jeh.

en: Web Inspector
gv: Scruteyr Eddyr-voggyl

en: CA Certificates file we should use was not found, all SSL sites will be considered to have a broken certificate.
gv: Cha nel Teisht CA  coadan er  veh feddynit, bee oilley ny SSl ynnydyn eggey veh smooniaght dy vel teisht Broc ock.

en: Send an email message to “%s”
gv: Cur chaghteragh email dys "%s"

en: Arabic (_IBM-864)
gv:  Arabish (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
gv:  Arabish (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
gv: Arabish (_ArabishMac)

en: Arabic (_Windows-1256)
gv: Arabish  (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
gv: Baltagh (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
gv: Baltagh (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
gv: Baltagh  (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
gv: _Armeanagh (ARMSCII-8)

en: Central European (_IBM-852)
gv: Europey Meanagh

en: Central European (I_SO-8859-2)
gv: Europey Meanagh (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
gv: Europey veanagh (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
gv: Europey Meanagh (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
gv: Sheenish Aashagh (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
gv: Sheenish Aashagh (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
gv: Sheenish Aashagh (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
gv: Sheenish Aashagh (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
gv: Sheenish Aashagh (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
gv: Sheenish Tradishoonagh (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
gv: Sheenish Tradishoonagh (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
gv: Sheenish Tradishoonagh (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
gv: Kyrillagh (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
gv: Kyrillagh (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
gv: Kyrillagh (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
gv: Kyrillagh (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
gv: Kyrillagh  (kyrillaghMac)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
gv: Kyrillagh (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
gv: Kyrillagh/_ Rooshish (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
gv:  Greagish (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
gv:  Greagish (_GreagishMac)

en: Greek (_Windows-1253)
gv:  Greagish (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
gv:  Ewnish (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
gv:  Ewnish (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
gv:  Ewnish (_EwnishMac)

en: Hebrew (_Windows-1255)
gv: Ewnish (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
gv: _Ewnish reayrtagh (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
gv:  Shapaanish (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
gv: Shapaanish  (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
gv: Shapaanish  (_Shift-JIS)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
gv:  _Celtish  (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
gv: Eeslynnish(EeslynnishMac )

en: _Nordic (ISO-8859-10)
gv:  Nordagh (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
gv: Pershish (MacFarsi)

en: _Romanian (MacRomanian)
gv: _Roomainagh (RoomainaghMac)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
gv: R_oomainagh (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
gv: _Europey Jiass  (ISO-8859-3)

en: Turkish (_IBM-857)
gv: Turkagh (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
gv: Turkagh  (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
gv: Turkagh (_TurkaghMac)

en: Turkish (_Windows-1254)
gv: Turkagh (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
gv: Kyrillagh/Ookraanish (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
gv: Kyrillagh/Ookraanish (Ookraanish_Mac)

en: Western (_IBM-850)
gv: Heear (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
gv: Heear  (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
gv: Heear (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
gv: Heear (_RomanaghMac)

en: Western (_Windows-1252)
gv: Heear (_Windows-1252)

note: the following encodings are so rarely used that we don't want to pollute the "related" * part of the encodings menu with them, so we set the language group to 0 here
en: English (_US-ASCII)
gv: Baarle (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
gv: Unicoad (UTF-_16 BE

note: translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
gv: Cha nel fys  (%s)

en: All
gv: Oilley

en: Others
gv: Stoo elley

en: Local files
gv: Coadanyn ynnydagh

note: characters ms RELOAD_DELAY * RELOAD_DELAY_MAX_TICKS = 10 s
en: Blank page
gv: Dhullag follym

en: Not now
gv: Cha nel sy traa ta'yn

en: Store password
gv: Freayll yn fockle follit

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: <big>Would you like to store the password for <b>%s</b> in <b>%s</b>?</big>
gv: <big>Vel oo gearree freayll yn fockle follit son <b>%s</b> ayns <b>%s</b>?</big>

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
gv: Laadey“%s”…

en: Loading…
gv: Laadey...

note: Translators: this is the directory name to store auxilary files * when saving html files.
en: %s Files
gv: %s Coadanyn

en: GConf error:
      %s
gv: Doilleeid GConf :
      %s

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gv: Cha nel fysseree er yn sortch coadan desktop '%s'

en: Starting %s
gv: Goll toshiaght  %s

en: Application does not accept documents on command line
gv: Cha nel yn claa lhiggey da docmaidyn er y liney sarey.

en: Unrecognized launch option: %d
gv: Cha nel fysseree mychoine yn reih fosley: %d

en: Not a launchable item
gv: Chcha nel yn red shoh v'eh abyl dy v'eh foshlit

en: Disable connection to session manager
gv: Cur bac er yn cochianglee dys yn reireyder quaiyl

en: Specify file containing saved configuration
gv: Reih yn coadan lesh  ny reihghyn sauit

en: FILE
gv: COADAN

en: Specify session management ID
gv: Reih yn caart enmey son yn reireyder quaiyl.

en: ID
gv: Caart enmey

en: Session management options:
gv: Reihghyn reireydys quaiyl:

en: Show session management options
gv: Soilshaghey ny reihghyn jeh'n reireydys quaiyl

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
gv: Soilshaghey “_%s”

en: _Move on Toolbar
gv: _Gleashageyr er yn barrgreie

en: Move the selected item on the toolbar
gv: Gleashagheyr yn nhee reih't er yn barrgreie

en: _Remove from Toolbar
gv: _Doll magh vosih barrgreie

en: Remove the selected item from the toolbar
gv: Doll magh yn nhee reih't voish yn barrgreie

en: _Delete Toolbar
gv: _Doll magh yn barrgreie

en: Remove the selected toolbar
gv: Doll magh yn barrgreie reih't

en: Separator
gv: Scarreyder

en: All supported types
gv: Oilley ny coadanyn beaghey

en: Web pages
gv: Ynnydyn Eggey

en: Images
gv: Jalloyn

en: All files
gv: Oilley ny Coadanyn

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
gv: Cha nod Epiphany croo ny lioar enmey tammyltagh ayns "%s."

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
gv: Ta'n coadan "%s" ayn. Gleashagheyr eh magh as yn raad my-sailltch

en: Failed to create directory “%s”.
gv: Doalleid lesh croo yn lioar enmey "%s".

en: Directory “%s” is not writable
gv: Cha nod Epiphany screeu yn lioar enmey "%s"

en: You do not have permission to create files in this directory.
gv: Cha nel kied ayd dy croo coadanyn sy'n lioar enmey shoh.

en: Directory not Writable
gv: Cha nel oo abyl dy screeu er yn lioar enmey shoh

en: Cannot overwrite existing file “%s”
gv: Cha nod Epiphany screeu harrisg yn coadan "%s" ta ayn hannah.

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
gv: Ta coadan lesh yn ennym shoh ayn hannah as cha nel kied ayd dy screeu harrish eh.

en: Cannot Overwrite File
gv: Cha nod Epiphany screeu harrish yn coadan

en: Could not display help: %s
gv: Cha nod Epiphany soilshaghey yn cooney:%s

en: Master password needed
gv: Ta feym ayds er fockle follit mainshtagh

en: The passwords from the previous version (Gecko) are locked with a master password. If you want Epiphany to import them, please enter your master password below.
gv: Ta ny focklyn follit voish yn sorçh (Gecko) roish shoh fo ghlass lesh fockle follit mainshtagh. Myr tow gearree Epiphany dy cur eh stiagh, cur yn fockle follit mainshtagh stiagh fo mysailltch.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
gv: Va doalleid lesh jannoo coip j'eh coadan brishtaghyn voish Mozilla.

en: Failed to read latest migration marker, aborting profile migration.
gv: %d_Gorrish shoh

en: Popup Windows
gv: Uinnaghyn frap heose

en: History
gv: Shennaghys

en: Bookmark
gv: Lioarvark

en: Bookmarks
gv: Lioarvarkyn

en: Address Entry
gv: Entreilys Enmys

en: _Download
gv: _Laadey neose

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
gv: Jiu %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
gv: jea %I:%M %p

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
gv: Tarn as lhieggey neose yn jallo veg shoh dy croo kiangley dys yn dhullag shoh

en: Clear
gv: Geaddyn rea

en: Executes the script “%s”
gv: Cur jerrey er yn script "%s"

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d _Similar | %d _Similar
gv[0]: %d_gorrish shoh
gv[1]: %d_gorrish shoh
gv[2]: %d_gorrish shoh

en: _Unify With %d Identical Bookmark | _Unify With %d Identical Bookmarks
gv[0]: _Cur ry-cheilley  lesh %d lioarvark cheddin
gv[1]: _Cur ry-cheilley  lesh %d lioarynvark cheddin
gv[2]: _Cur ry-cheilley  lesh %d lioarynvark cheddin

en: Show “%s”
gv: Soilshaghey "%s"

en: “%s” Properties
gv: "%s" Reihghyn

en: _Title:
gv: _Enmys

en: A_ddress:
gv: E_nmys

en: T_opics:
gv: C_ooish

en: Sho_w all topics
gv: Soilshaghe_y oilley ny cooishyn

en: Entertainment
gv: Farrail

en: News
gv: Niaght

en: Shopping
gv: Kionaghey

en: Sports
gv: spoyrt

en: Travel
gv: Troailtys

en: Work
gv: Obbyr

note: translators: the %s is the title of the bookmark
en: Update bookmark “%s”?
gv: Cur yn lioarvark "%s" noa?

note: translators: the %s is a URL
en: The bookmarked page has moved to “%s”.
gv: Va'n ynnyd-eggey lesh lioarvark er v'eh gleashit dys "%s".

en: _Don't Update
gv: _Ny jean cur noa

en: _Update
gv: _Cur noa

en: Update Bookmark?
gv: Cur lioarvark noa er?

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
gv: Oilley

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the most used bookmarks
en: Most Visited
gv: Cur shillit er chooid smoo

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
gv: Cha nel lesh Rhenk.

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
gv: Ynnydyn-eggeyfaggys da

en: Untitled
gv: Gyn ennym

en: Remove from this topic
gv: Cur ersooyl voish yn cooish shoh

note: Toplevel
en: _File
gv: _Coadan

en: _Edit
gv: C_aghlaa

en: _View
gv: _Jeeagh

en: _Help
gv: Co_oney

note: File Menu
en: _New Topic
gv: _Cooish Noa

en: Create a new topic
gv: Jannoo cooish noa

note: FIXME ngettext File Menu
en: Open in New _Window | Open in New _Windows
gv[0]: Fosley ayns Uinnag_Noa
gv[1]: Fosley ayns Uinnagyn_Noa
gv[2]: Fosley ayns Uinnagyn_Noa

en: Open the selected bookmark in a new window
gv: Fosley yn lioarvark reih't ayns uinnag noa

en: Open the selected bookmark in a new tab
gv: Fosley yn lioarvark ayns tab noa

en: _Rename…
gv: _Caghlaa yn ennym

en: Rename the selected bookmark or topic
gv: Cur ennym noa er yn lioarvark reih't ny yn cooish

note: Add popup menu actions that are specific to the bookmark widgets
en: _Properties
gv: _Reihghyn

en: View or modify the properties of the selected bookmark
gv: Jeaghyn er ny caghlaa ny reihghyn jeh'n lioarvark reih't

en: _Import Bookmarks…
gv: _Cur stiagh lioaryn vark...

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
gv: Cur lioarvarkyn stiagh voish jeaghydeyr eddyr-voggyl elly ny coish coadan lioarvark

en: Export bookmarks to a file
gv: Cur yn lioaryn vark dys coadan

en: _Close
gv: _Dooiney

en: Close the bookmarks window
gv: Dooiney yn uinnag lioaryn vark

note: Edit Menu
en: Cu_t
gv: G_iarrey

en: Cut the selection
gv: Giarrey ny reihghyn

en: _Copy
gv: _Jean Coip

en: Copy the selection
gv: Jeannoo coip jeh ny reihghyn

en: _Paste
gv: _Cur stiagh

en: Paste the clipboard
gv: Cur stiagh yn boayrdcroymmag

en: _Delete
gv: _Doll magh

en: Delete the selected bookmark or topic
gv: Doll magh yn lioarvark yn yn cooish reih't

en: Select _All
gv: Reih _Oilley

en: Select all bookmarks or text
gv: Reih oilley ny lioaryn vark ny teks.

note: Help Menu Help menu
en: _Contents
gv: _Cummal

en: Display bookmarks help
gv: Soilsaghey yn cooney son lioaryn bark.

en: _About
gv: _Mychoine

en: Display credits for the web browser creators
gv: Soilshaghey ny credjalyn son ny crooedeyryn jeh'n jeaghydeyr e

en: _Show on Toolbar
gv: _Soilshaghey er barrgreie

en: Show the selected bookmark on a toolbar
gv: Soilshaghey yn lioarvark reiht er barrgreie

note: View Menu
en: _Title
gv: _Enmys

en: Show only the title column
gv: Soilsaghye just yn kione graue as calloo enmys

en: T_itle and Address
gv: K_ione graue as Enmys

en: Show both the title and address columns
gv: Soilshaghey yn enmys as calloo enmysyn

en: Type a topic
gv: Screeu ny cooish

en: Delete topic “%s”?
gv: Doll magh cooish "%s"

en: Delete this topic?
gv: Doll magh yn cooish shoh?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
gv: Myr tow doll magh yn  cooish shoh be oilley ny lioaryn vark echey v'eh gyn rhenk, myr cha nel ad bentyn da cooishyn elley. Cha bee ny lioaryn vark dollit magh.

en: _Delete Topic
gv: _Doll magh yn coosih

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
gv: Reihghyn Mozilla "%s"

en: Import failed
gv: Cha ren yn cur stiagh gobbraghey

en: Import Failed
gv: Cha ren yn Cur stiagh Gobbraghey

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
gv: Cha dod ny lioaryn vark voish "%s" er v'eh currit stiagh er yn faa ta'n coadan gobraghey ny cha nelyn coadan abyl dy beaghey.

en: Import Bookmarks from File
gv: Cur stiagh lioaryn vark vosih Coadan

en: Firefox/Mozilla bookmarks
gv: Lioaryn vark voish Firefox/Mozilla

en: Galeon/Konqueror bookmarks
gv: Lioaryn vark voish Galeon/Konqueror

en: Epiphany bookmarks
gv: Lioaryn vark voish Epiphany

en: Export Bookmarks
gv: Cur ny lioaryn vark nmagh

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
gv: S_orch Coadan:

en: Import Bookmarks
gv: Cur stiagh lioaryn vark

en: I_mport
gv: Cur_stiagh

en: Import bookmarks from:
gv: Cur stiagh lioaryn vark voish:

en: _Copy Address
gv: _Jannoo coip jeh'n enmys

en: _Search:
gv: _Shirrey

en: Topics
gv: Cooishyn

en: Title
gv: Enmys

en: Address
gv: Enmys

en: Show properties for this bookmark
gv: Soilshaghey ny reihghyn jeh'n lioarvark shoh

en: Open this bookmark in a new tab
gv: Fosley yn lioarvark shoh ayns tab noa

en: Open this bookmark in a new window
gv: Fosley yn lioarvark shoh ayns uinnag noa

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
gv: Fosley ayns _Tabyn noa

en: Related
gv: Mychoine shoh

en: Topic
gv: Cooish

en: Create topic “%s”
gv: Croo coish "%s”

en: Encodings
gv: Coadaghyn

en: _Other…
gv: _Tooiley

en: Other encodings
gv: Coadaghyn elley

en: _Automatic
gv: _Hene

en: Not found
gv: Cha row eh feddynit

en: Wrapped
gv: Fillit

en: Find:
gv: Feddyn:

note: Create a menu item, and sync it Case sensitivity
en: _Case sensitive
gv: _Cooish mioyral

en: Find Previous
gv: Feddyn yn fer's jerree

en: Find previous occurrence of the search string
gv: Feddyn taghyrt erash jeh'n streng shirrey

en: Find Next
gv: Feddyn yn fer er oaie

en: Find next occurrence of the search string
gv: Feddyn yn taghyrt er oaie jeh'n streng shirrey

note: exit button
en: Leave Fullscreen
gv: Faagail ayns Fastee lane

en: Go
gv: Goll

en: Open the selected history link in a new window
gv: Fosley yn kiangley shennaghys reiht ayns uinnag noa

en: Add _Bookmark…
gv: Croo _Lioarvark...

en: Bookmark the selected history link
gv: Jannoo lioarvark jeh'n ynnyd-eggey reiht.

en: Close the history window
gv: Dooiney yn uinnag shennaghys

en: Delete the selected history link
gv: Doll magh yn kiangley shennaghys reuht

en: Clear _History
gv: Doll magh yn _shennaghys

en: Clear your browsing history
gv: Geddyn rea lesh yn shennaghys eddyr-voggyl ayds

en: Display history help
gv: Soilshaghey cooney shennaghys

en: Show the title column
gv: Soilshaghey yn kione graue colloo

en: _Address
gv: _Enmys

en: Show the address column
gv: Soilshaghey yn colloo enmys

en: _Date and Time
gv: _Dait as Traa

en: Show the date and time column
gv: Soilshaghey yn colloo dait as traa

en: Clear browsing history?
gv: Geddyn reih lesh yn shennaghys eddyr-voggyl?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
gv: Myr tow geddyn reh lesh yn shennaghys eddyr-voggyl be oilley ny kianglaghyn shennaghys v'eh dollit magh son dy bragh.

en: Clear History
gv: Doll magh yn shennaghys

en: Last 30 minutes
gv: Ny 30 minidyn s'jerrey

en: Today
gv: Jiu

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
gv[0]: %d laa jerree
gv[1]: %d laaghyn jerree
gv[2]: %d laaghyn jerree

en: Sites
gv: Ynnydyn-eggey

en: Date
gv: Dait

en: GNOME Web Browser
gv: GNOME jeaghydeyr eddyr-voggyl

en: Open a new tab in an existing browser window
gv: Fosley tab noa ayns uinnag jeaghydeyr eddyr-voggyl ta ayn hannah

en: Open a new browser window
gv: Fosley ayns uinnag jeaghydeyr eddyr-voggyl noa

en: Launch the bookmarks editor
gv: Laadey yn reagheyder lioaryn vark

en: Import bookmarks from the given file
gv: Cur stiagh lioaryn vark voish yn coadan currrit stiagh

en: Load the given session file
gv: Laadey yn coadan quaiyl currit stiagh

en: Add a bookmark
gv: Croo lioarvark

en: Start a private instance
gv: Cur bun er trow preevaadjagh

en: Profile directory to use in the private instance
gv: Enmys reihghyn persoonagh dy jannoo ymmyd jeh ayns trow preevaadjagh

en: Could not start GNOME Web Browser
gv: Cha noddym ladey Jeaghydeyr eddyr-voggyl GNOME

en: Startup failed because of the following error:
    %s
gv: Va doilleeid laadey er yn faa va'n doilleid shoh taghyrt:
    %s

en: GNOME Web Browser options
gv: Reihghyn jeaghydeyr eddyr-voggyl GNOME

en: Close tab
gv: Dooiney yn tab

en: Downloads will be aborted and logout proceed in %d second. | Downloads will be aborted and logout proceed in %d seconds.
gv[0]: Be ny redyn laadey neose currit er jerrey as be yn co`earrooder goll magh ayns %d grig.
gv[1]: Be ny redyn laadey neose currit er jerrey as be yn co`earrooder goll magh ayns %d grigyn.
gv[2]: Be ny redyn laadey neose currit er jerrey as be yn co`earrooder goll magh ayns %d grigyn.

en: Abort pending downloads?
gv: Cur jerrey er redyn laadey neose ry-heet

en: There are still downloads pending. If you log out, they will be aborted and lost.
gv: Ta ny redyn laadey neose foast er. myr tow goll magh, bee ad currit er jerrey as caillt.

en: _Cancel Logout
gv: _Ny jean Goll Magh

en: _Abort Downloads
gv: Cur jerrey er ny stoo laadey neose

en: Do you want to recover the previous browser windows and tabs?
gv: Fosley ny uinnaghyn as tabyn jeaghydeyr eddyr-voggyl haie reesht?

note: Translators: %s refers to the LSB distributor ID, for instance MandrivaLinux
en: This page was loading when the web browser closed unexpectedly. This might happen again if you reload the page. If it does, please report the problem to the %s developers.
gv: Va'n ynnyd-eggey shoh laadey traa va'n jeaghydyer eddyr-voggyl dooiney gyn  resoon. Foddee be shen taghyrt reesht. Myr t'eh, cur yn doilleid dys ny  troggeydyn %s .

en: _Back
gv: _Erash

en: Go to the previous visited page
gv: Goll dys yn ynnyd-eggey s'jerree

note: this is the tooltip on the Back button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'back' to
en: Back history
gv: Shennaghys erash

en: _Forward
gv: _Er oaie

en: Go to the next visited page
gv: Goll dys yn ynnyd-eggey er oaie

note: this is the tooltip on the Forward button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'forward' to
en: Forward history
gv: Shennaghys er oaie

en: _Up
gv: _Heose

en: Go up one level
gv: Goll heose ny corrym

note: this is the tooltip on the Up button's drop-down arrow, which will show * a menu with al sites you can go 'up' to
en: List of upper levels
gv: Rolley j'eh ny corrymyn heose

en: Enter a web address to open, or a phrase to search for
gv: Screeu stiagh enmys dy fosley, ny ny raa dy shirrey son

en: Adjust the text size
gv: Caghlaa yn moodys teks

en: Go to the address entered in the address entry
gv: Goll dys yn enmys currit stiagh ayns yn enmys beeal

en: _Home
gv: _Thaie

en: Go to the home page
gv: Goll dys yn ynnyd-eggey thaie

en: New _Tab
gv: _Tab Noa

en: Open a new tab
gv: Fosley ayns tab noa

en: _New Window
gv: _Uinnag Noa

en: Open a new window
gv: Fosley ayns uinnag noa

[ctx: toolbar style]
en: Default
gv: Cadjin

[ctx: toolbar style]
en: Text beside icons
gv: Teks rish ny jallooyn veg

en: Toolbar Editor
gv: Reagheyder Barrcheu

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar _button labels:
gv: _ Crammag Lipaidyn, barrcheu:

en: _Add a New Toolbar
gv: _Croo ny barrgreie

en: _Bookmarks
gv: Lioarynvarkyn

en: _Go
gv: _Goll

en: T_ools
gv: G_reieyn

en: _Tabs
gv: _Tabyn

en: _Toolbars
gv: _Barryngreie

note: File menu
en: _Open…
gv: _Fosley...

en: Open a file
gv: Fosley Coadan

en: Save _As…
gv: Sauail _myr...

en: Save the current page
gv: Sauail yn ynnyd-eggey shoh

en: Page Set_up
gv:  Soiaghey Dhullag

en: Setup the page settings for printing
gv: Reih ny reihghyn dhullag son  prental

en: Print Pre_view
gv: Roie-haishbynys Pren_tal

en: Print preview
gv: oie-haishbynys Prental

en: _Print…
gv: _Prental

en: Print the current page
gv: Prental yn dhullag shoh

en: S_end Link by Email…
gv: Cur yn kiangley liorish chaghteragh

en: Send a link of the current page
gv: Cur kiangley j'eh yn dhullag shoh ayns chaghteragh

note: Edit menu
en: _Undo
gv: _Feaysley

en: Undo the last action
gv: Feaysley yn  jantys jerree

en: Re_do
gv: Jannoo_reesht

en: Redo the last undone action
gv: Jannoo yn jantys feashlit s'jerree reesht

en: Paste clipboard
gv: Jannoo coip j'eh Boayrdcroymmag

en: Delete text
gv: Doll magh teks

en: Select the entire page
gv: Reih yn clen dhullag

en: _Find…
gv: _Feddyn...

en: Find a word or phrase in the page
gv: Feddyn ny fockle ny raa sy dhullag

en: Find Ne_xt
gv: Feddyn er oaie

en: Find next occurrence of the word or phrase
gv: Feddyn yn taghyrt er oaie jeh'n fockle ny raa

en: Find Pre_vious
gv: Feddyn yn fer s'jerree

en: Find previous occurrence of the word or phrase
gv: Feddyn yn taghyrt erash jeh'n fockle ny raa

en: P_ersonal Data
gv: Fysseree P_ersoonagh

en: View and remove cookies and passwords
gv: Jeaghyn er as geddyn reh lesh brishtaghyn as focleyn follit

en: Certificate_s
gv: Teishty_n

en: Manage Certificates
gv: Reirey Teishtyn

en: P_references
gv: R_eigyn

en: Configure the web browser
gv: Caghlaa ny reihghyn jeh'n jeaghydeyr ynnyd-eggey

note: View menu
en: _Customize Toolbars…
gv: _Caghlaa ny reihghyn jeh'n barryn cheu...

en: Customize toolbars
gv: Caghlaa ny reighyn jeh'n barryn cheu

en: _Stop
gv: _Scuirr

en: Stop current data transfer
gv: Cur jerrey jeh'n livreys harrish fysseree shoh

en: _Reload
gv: Laadey reesht

en: Display the latest content of the current page
gv: Soilshaghey yn cummal s'jerree jeh'n dhullag shoh

en: _Larger Text
gv: _Screeu ny smoo

en: Increase the text size
gv: Jannoo yn moodys teks ny smoo

en: S_maller Text
gv: Teks ny_sloo

en: Decrease the text size
gv: Jannoo yn moodys teks ny sloo

en: _Normal Size
gv: _Moodys Cadjin

en: Use the normal text size
gv: Jannoo ymmyd jeh moodys teks cadjin

en: Text _Encoding
gv: _Coadagh Teks

en: Change the text encoding
gv: Caghlaa yn coadagh teks

en: _Page Source
gv: _Dhullag bun

en: View the source code of the page
gv: Jeagh er yn coad bun yn ynnyd-eggey

en: Page _Security Information
gv: Fysseree Sauçhys yn ynnyd-eggey

en: Display security information for the web page
gv: Soilshaghey yn Fysseree Sauçhys son yn ynnyd-eggey

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark…
gv: _Croo Lioar vark...

en: Add a bookmark for the current page
gv: Croo lioar vark son yn dhullag shoh

en: _Edit Bookmarks
gv: _Caghlaa ny lioaryn vark

en: Open the bookmarks window
gv: Fosley yn uinnag lioaryn vark

note: Go menu
en: _Location…
gv: _Boayl

en: Go to a specified location
gv: Goll dys boayl reiht

note: History
en: Hi_story
gv: Skeal Hi_

en: Open the history window
gv: Fosley yn uinnag shennaghyts

en: _Next Tab
gv: Tab er oaie

en: Display web browser help
gv: Soilshaghey yn cooney yn jeaghydeyr eddyr-voggyl

note: File Menu
en: _Work Offline
gv: _Gobbraghey gyn eddyr-voggyl

en: Switch to offline mode
gv: Caghlaa dys mod gyn eddyr-voggyl

note: View Menu
en: _Hide Toolbars
gv: _Follaghey ny Barryngreie

en: Show or hide toolbar
gv: Soilshaghey ny follaghey yn barrgreie

en: _Fullscreen
gv: _Fasteelane

en: Browse at full screen
gv: Jeagh er lesh fastee lane

en: Popup _Windows
gv: _Uinnaghyn Frapheose

en: Show or hide unrequested popup windows from this site
gv: Soilshaghey ny follaghey Uinnaghyn frap heose cha row oo briaght son voish yn ynnyd-eggey shoh

en: Selection Caret
gv: Reigyn Cowrey

note: Document
en: Add Boo_kmark…
gv: Croo lioar_vark...

note: Framed document
en: Show Only _This Frame
gv: Soilshaghey just_ yn fraamey shoh

en: Show only this frame in this window
gv: Soilshaghey just yn fraamey ayns yn uinnag shoh

note: Links
en: _Open Link
gv: _Foasley Kiangley

en: Open link in this window
gv: Fosley kiangley sy'n uinnag shoh.

en: Open Link in New _Window
gv: Fosley kiangley ayns uinnag_noa.

en: Open link in a new window
gv: Fosley kiangkey ayns uinnag noa

en: Open Link in New _Tab
gv: Fosley kiangley ayns tab_noa

en: Open link in a new tab
gv: Fosley kiangkey ayns tab noa

en: _Download Link
gv: _Laadey neose kianley

en: _Save Link As…
gv: _Sauail kiangley Myr...

en: Save link with a different name
gv: Sauail kiangley lesh ennym elley

en: _Bookmark Link…
gv: _Jannoo lioarvark jeh'n kaingley...

en: _Copy Link Address
gv: _Jannoo coip jeh enmys kiangley

note: Email links This is on the context menu on a mailto: link and opens the mail program
en: _Send Email…
gv: _Cur chaghteragh...

note: Images
en: Open _Image
gv: Fosley _Jalloo

en: _Save Image As…
gv: _Sauail Jalloo Myr...

en: _Use Image As Background
gv: _Jannoo ymmyd jeh yn jalloo myr cooylrey

en: Copy I_mage Address
gv: Jannoo coip jeh enmys yn j_alloo

en: St_art Animation
gv: Cur Annymaght er_Toshiaghy

en: St_op Animation
gv: Sc_uirr yn Annymaght

note: Inspector
en: Inspect _Element
gv: Jeaghyn er yn nhee

en: There are unsubmitted changes to form elements
gv: Ta caghlaaghyn cha nel oo abyl dy cur magh er yn furrym

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
gv: Myr tow dooiney yn docmaid aght erbee, bee yn fysseree shen goll.

en: Close _Document
gv: Dooiney yn _Docmaid

en: Open
gv: Fosley

en: Save As
gv: Sauail myr

en: Print
gv: Prenta;

en: Find
gv: Feddyn

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
gv: Ny smoo

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
gv: Ny sloo

en: Insecure
gv: Anshickyr

en: Broken
gv: Brishit

en: Low
gv: Dowin

en: High
gv: Ard

en: Security level: %s
gv: Chesmad  shickyrys: %s

en: Open image “%s”
gv: Foashle Jalloo "%s"

en: Use as desktop background “%s”
gv: Jannoo ymmyd j'eh myr cooylrey desktop "%s"

en: Save image “%s”
gv: Sauail jalloo myr "%s"

en: Copy image address “%s”
gv: Jannoo coip j'eh enmys jalloo "%s"

en: Send email to address “%s”
gv: Cur chaghteragh dys enmys "%s"

en: Copy email address “%s”
gv: Jannoo coip jeh enmys chaghteragh "%s"

en: Save link “%s”
gv: Sauail kiangley "%s"

en: Bookmark link “%s”
gv: Jannoo lioarvark j'eh kiangley "%s"

en: Copy link's address “%s”
gv: Jannoo coip jeh'n enmys kiangley "%s"

en: <b>Select the personal data you want to clear</b>
gv: <b> Reih yn fysseree persoonagh tow gearree geddyn reh lesh </b>

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Before proceeding, check the types of information that you want to remove:
gv: Tow goll dy geddyn rea lesh oilley ny fysseree persoonagh ta tashtit mygeayrt ny ynnydyn-eggey tow er veh er. Roish tow goll er , jeagh trooid ny sorchyn dy fysseree tow gearee geddyn rea lesh.

en: Clear All Personal Data
gv: Geddyn rea lesh oilley ny fysseree persoonagh

note: Cookies
en: C_ookies
gv: B_rishtaghyn

note: Passwords
en: Saved _passwords
gv: Sauail ny_Fockleyn follit

note: Cache
en: _Temporary files
gv: Coadanyn _tammyltagh

en: <small><i><b>Note:</b> You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be deleted forever.</i></small>
gv: <small><i><b>Screeuyn:</b>Cha nod oo feaysley yn taghyrt shoh. Be'n fysseree tow gearree geddyn rea lesh v'eh dollit magh son dy braaghr.</i></small>

en: Cookie Properties
gv: Reighyn Brishtaghyn

en: Content:
gv: Cummal:

en: Path:
gv: Raad:

en: Send for:
gv: Cur son:

en: Encrypted connections only
gv: just Co-chiangleyn coadagh

en: Any type of connection
gv: Dy choilley sorch dy co-chiangley

en: Expires:
gv: çheet gys jerrey:

note: Session cookie
en: End of current session
gv: Jerrey jeh'n quaiyl shoh

en: Domain
gv: Stayd

en: Name
gv: Ennym

en: Host
gv: Cuirreyder

en: User Name
gv: Ennym ynnydeyr

en: User Password
gv: Fockle follit ynnydeyr

en: Download Link
gv: Laadey neose kiangley

en: Save Link As
gv: Sauail Kiangley Myr

en: Save Image As
gv: Sauail Jalloo myr

en: System language (%s) | System languages (%s)
gv[0]: çhengey Corys  (%s)
gv[1]: çhengaghyn Corys (%s)
gv[2]: çhengaghyn Corys (%s)

en: Select a Directory
gv: Reih ny Enmys

en: Contact us at:
gv: Loayrt gys shingyn er:

en: Contributors:
gv: Cohoyrtaghyn:

en: Past developers:
gv: Troggeyderyn s'jeree:

en: Lets you view web pages and find information on the internet.
    Powered by WebKit
gv: Lhiggey da us jeaghyn er ynnydyn-eggey as feddyn fysseree er yn eddyr-voggyl.
    Poorit liorish  WebKit

en: GNOME Web Browser Website
gv: Yn ynnyd-eggey GNOME jeaghydeyr eddyr-voggyl
