epiphany 4.4 - en to nb translation catalogue (779 entries)

en: Web
nb: Internett

en: Browse the web
nb: Se på nettsider

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
nb: Nettleser for GNOME. Har tett integrasjon mot skrivebordet og et enkelt og intuitivt brukergrensesnitt som lar deg fokusere på nettsidene. Hvis du ser etter en enkel, ryddig og vakker visning av nettet så er dette nettleseren for deg.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
nb: Nettleser refereres ofte til med kodenavnet Epiphany.

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: Web Browser
nb: Nettleser

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
nb: nett;nettleser;internett;epiphany;

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: New Incognito Window
nb: Nytt inkognitovindu

en: Browse with caret
nb: Surf med markør

en: Home page
nb: Hjemmeside

en: Address of the user’s home page.
nb: Adresse til brukers hjemmeside.

en: New tab page.
nb: Side for ny fane.

en: Default search engine.
nb: Forvalgt søkemotor.

en: Name of the search engine selected by default.
nb: Navn på søkemotor som er satt som forvalg.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
nb: Utdatert. Vennligst bruk search-engine-providers i stedet.

note: TRANSLATORS: These are the prepopulated search engines. You should add country-specific URL query parameters if appropriate or change the domain name's TLD. The different query parameters to be used for each engine is as follows: - DuckDuckGo: kl=country-language (see https://duckduckgo.com/params) 
en: [
    					{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?q=%s&t=epiphany'>, 'bang': <'!ddg'>},
    					{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!g'>},
    					{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!b'>}
    				]
nb: \t\t\t\t\t{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?q="
    "%s&t=epiphany'>, 'bang': <'!ddg'>},\n"
    "\t\t\t\t\t{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?q="
    "%s'>, 'bang': <'!g'>},\n"
    "\t\t\t\t\t{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?q=%s'>, "
    "'bang': <'!b'>}\n"
    "\t\t\t\t]"

en: List of the search engines.
nb: Liste med søkemotorer.

en: Enable Google Search Suggestions
nb: Slå på Google søkeforslag

en: Force new windows to be opened in tabs
nb: Tving nye vinduer til å åpnes i faner

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
nb: Tving forespørsler om nye vinduer til å åpnes i faner i stedet for nytt vindu.

en: Whether to automatically restore the last session
nb: Hvorvidt forrige økt skal gjenopprettes automatisk

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
nb: Bestemmer hvordan programøkter skal gjenopprettes ved oppstart. Gyldige verdier er «always» (forrige økt gjenopprettes alltid), «crashed» (forrige økt gjenopprettes hvis programmet krasjet).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
nb: Om innlasting av faner som ikke er umiddelbart synlige ved gjenopprettelse av økt skal utsettes

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
nb: Hvis dette valget har positiv verdi («true»), lastes ikke faner inn under gjenopprettelse av økt før brukeren bytter til dem.

en: List of adblock filters
nb: Liste med filtre for blokkering av reklame

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
nb: Hvis dette valget har positiv verdi («true»), vil nettleser spørre om å få bli standard nettleser hvis den ikke allerede er det.

en: Start in incognito mode
nb: Start i inkognitomodus

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
nb: Hvis dette valget har positiv verdi («true») vil nettleser alltid starte i inkognito modus.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
nb: Utvid størrelse på faner slik at de fyller tilgjengelig plass på fanelinjen.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
nb: Hvis denne aktiveres vil faner utvides så de fyller all tilgjengelig plass på fanelinjen. Denne innstillingen ignoreres på Pantheon skrivebordet.

en: The visibility policy for the tabs bar.
nb: Synlighetsregler for fanelinjen.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
nb: Bestemmer når fanelinjen vises. Bruk «always» for å alltid vise fanelinjen, «more-than-one» for å vise linjen når det finnes to eller flere faner og «never» for å aldri vise fanelinjen. Denne innstillingen ignoreres på Pantheon skrivebordet og da brukes «always» verdien.

en: Keep window open when closing last tab
nb: Behold vinduet åpent når man lukker siste fane

en: Minimum font size
nb: Minste skriftstørrelse

en: Use GNOME fonts
nb: Bruk skrifter fra GNOME

en: Use GNOME font settings.
nb: Bruk innstillinger for skrifter fra GNOME.

en: Custom sans-serif font
nb: Egendefinert sans-serif skrift

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets sans-serif-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Custom serif font
nb: Egendefinert serif skrift

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets serif-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Custom monospace font
nb: Egendefinert skrift med fast bredde

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets monospace-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Use a custom CSS
nb: Bruk egendefinert CSS

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
nb: Bruk egen CSS-fil til å endre nettstedets egen CSS.

en: Use a custom JS
nb: Bruk egendefinert JS

en: Use a custom JS file to modify websites.
nb: Bruk egendefinert JS-fil til å endre nettsteder.

en: Enable spell checking
nb: Slå på stavekontroll

en: Spell check any text typed in editable areas.
nb: Kjør stavekontroll for all tekst som skrives inn i redigerbare områder.

en: Default encoding
nb: Forvalgt koding

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
nb: Forvalgt koding. Godkjente verdier er de samme som WebKitGTK kan forstå.

en: Languages
nb: Språk

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
nb: Foretrukne språk. Tabell med koder eller «system» for å bruke nåværende språk.

en: Allow popups
nb: Tillat oppsprettvinduer

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
nb: Tillat sider å åpne nye vinduer med JavaScript (hvis JavaScript er slått på).

en: User agent
nb: Brukeragent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
nb: Streng som skal brukes som brukeragent for å identifisere nettleseren overfor tjenere.

en: Enable adblock
nb: Slå på blokkering av reklame

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
nb: Om innebygde annonser som vises på nettsider skal blokkeres.

en: Remember passwords
nb: Husk passord

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
nb: Hvorvidt passord skal lagres og forhåndsutfylles på nettsteder.

en: Enable safe browsing
nb: Slå på trygg nettlesing

en: Enable autosearch
nb: Slå på automatisk søk

en: Last upload directory
nb: Velg en katalog for opplasting

en: Keep track of last upload directory
nb: Husk siste katalog for opplasting

en: Last download directory
nb: Siste katalog for nedlasting

en: Keep track of last download directory
nb: Husk siste katalog for nedlasting

en: Hardware acceleration policy
nb: Regelsett for maskinvareaksellerasjon

en: Always ask for download directory
nb: Alltid spør etter nedlastingskatalog

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
nb: Hvorvidt man skal bytte til en ny fane automatisk.

en: Enable WebExtensions
nb: Slå på nettutvidelser

en: Active WebExtensions
nb: Aktive nettutvidelser

en: The list of URLs that should be opened by the web application
nb: Liste med URLer som skal åpnes av nettleser

en: Run in background
nb: Kjør i bakgrunnen

en: The downloads folder
nb: Nedlastingsmappe

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
nb: Sti til mappe hvor nedlastinger skal lagres. Bruk verdien «Downloads» for å bruke standard nedlastingsmappe, eller «Desktop» for skrivebordsmappe.

en: Window position
nb: Vindusposisjon

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
nb: Posisjon som skal brukes for et nytt vindu som ikke er gjenopprettet fra en tidligere økt.

en: Window size
nb: Vindustørrelse

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
nb: Størrelse som skal brukes for et nytt vindu som ikke er gjenopprettet fra en tidligere økt.

en: Is maximized
nb: Er maksimert

en: Firefox Sync Token Server URL
nb: URL til server for Firefox synkroniseringstegn

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
nb: URL til en egendefinert server for Firefox synkroniseringstegn

en: Firefox Sync Accounts Server URL
nb: URL for synkronisering av Firefox-kontoer

en: Currently signed in sync user
nb: Synkroniseringskonto som er logget inn

en: The email linked to the Firefox Account used to sync data with Mozilla’s servers.
nb: E-postadressen som er koblet til Firefox-kontoen som brukes til å synkronisere data med Mozilla sine servere.

en: Last sync timestamp
nb: Tidsstempel for siste synkronisering

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
nb: UNIX-tid for siste synkronisering i sekunder.

en: Sync device ID
nb: ID for synkroniserings-ID

en: The sync device ID of the current device.
nb: Synkroniseringsenhets-ID for denne enheten.

en: Sync device name
nb: Navn på synkroniseringsenhet

en: The sync device name of the current device.
nb: Enhetsnavn for aktiv synkroniseringsenhet.

en: The sync frequency in minutes
nb: Synkroniseringsfrekvens i minutter

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
nb: Antall minutter mellom to etterfølgende synkroniseringer.

en: Sync data with Firefox
nb: Synkroniser data med Firefox

en: Enable bookmarks sync
nb: Slå på synkronisering av bokmerker

en: Bookmarks sync timestamp
nb: Tidsstempel for synkronisering av bokmerker

en: Initial sync or normal sync
nb: Første synk eller vanlig synk

en: Enable passwords sync
nb: Slå på synkronisering av passord

en: Passwords sync timestamp
nb: Tidsstempel for synkronisering av passord

en: History sync timestamp
nb: Tidsstempel for synkronisering av historikk

en: Enable open tabs sync
nb: Slå på synkronisering av åpne faner

en: Open tabs sync timestamp
nb: Tidsstempel for synkronisering av åpne faner

en: Memory usage
nb: Minnebruk

en: Version %s
nb: Versjon %s

en: About Web
nb: Om Nettleser

en: Epiphany Technology Preview
nb: Epiphany teknologiforhåndsvisning

en: A simple, clean, beautiful view of the web
nb: Enkel, vakker visning av nettet

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
nb: Nettprogrammer

en: List of installed web apps
nb: Liste med installerte nettprogrammer

en: Delete
nb: Slett

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
nb: Installert:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
nb: Du kan legge til ditt favorittnettsted ved å klikke på <b>Installer som nettstedsapplikasjon …</b> i sidemenyen.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
nb: Velkommen til Nettleser

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
nb: De mest besøkte sidene vil vises her etter hvert som du bruker nettleseren.

en: Remove from overview
nb: Fjern fra oversikt

en: Private Browsing
nb: Privat nettlesing

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
nb: Du bruker nå nettleser i inkognitomodus. Sider som vises blir ikke synlig i nettleserhistorikken, og all lagret informasjon fjernes når du lukker vinduet. Filer du laster ned beholdes.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
nb: Inkognitomodus skjuler kun din aktivitet fra personer som bruker denne datamaskinen.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
nb: Dette skjuler ikke aktiviteten din fra arbeidsgiver hvis du er på jobb. Internett-tjenestetilbydere, lokale myndigheter, andre myndigheter, nettstedene du besøker, og de som har reklame på disse nettsidene kan fremdeles spore deg.

en: Select a Directory
nb: Velg en katalog

en: Select the Destination
nb: Velg mål

en: Download Requested
nb: Nedlasting forespurt

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Download
nb: Last ne_d

note: Source
en: Source: %s
nb: Kilde: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
nb: Hvor vil du lagre filen?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
nb: Nedlasting av %s fullført

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
nb: Nedlasting fullført

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
nb: Trykk %s for å forlate fullskjerm

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
nb: Nettleser kontrolleres av automatisering.

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
nb: URI %s er ikke autorisert til å aksessere Epihany-ressurs %s

en: Send an email message to “%s”
nb: Send e-post til «%s»

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
nb: , «%s»

en: Blank page
nb: Tom side

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
nb: Ny fane

en: Arabic (_IBM-864)
nb: Arabisk (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
nb: Arabisk (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
nb: Arabisk (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
nb: Arabisk (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
nb: Baltisk (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
nb: Baltisk (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
nb: Baltisk (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
nb: _Armensk (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
nb: _Georgisk (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
nb: Sentraleuropeisk (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
nb: Sentraleuropeisk (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
nb: Sentraleuropeisk (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
nb: Sentraleuropeisk (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
nb: Kinesisk, forenklet (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
nb: Kinesisk, forenklet (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
nb: Kinesisk, forenklet (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
nb: Kinesisk, forenklet (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
nb: Kinesisk, forenklet (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
nb: Kinesisk, tradisjonell (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
nb: Kyrillisk (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
nb: Kyrillisk (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
nb: Kyrillisk (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
nb: Kyrillisk (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
nb: Kyrillisk (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
nb: Kyrillisk (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
nb: Kyrillisk/_Russisk (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
nb: Gresk (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
nb: Gresk (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
nb: Gresk (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
nb: Hebraisk (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
nb: Hebraisk (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
nb: Hebraisk (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
nb: Hebraisk (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
nb: _Visuelt hebraisk (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
nb: Japansk (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
nb: Japansk (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
nb: Japansk (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
nb: Koreansk (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
nb: Koreansk (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
nb: Koreansk (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
nb: Koreansk (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
nb: _Keltisk (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
nb: _Islandsk (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
nb: _Nordisk (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
nb: _Persisk (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
nb: Kroatisk (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
nb: _Rumensk (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
nb: R_umensk (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
nb: Sør_europeisk (ISO-8859-3)

en: Turkish (_IBM-857)
nb: Tyrkisk (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
nb: Tyrkisk (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
nb: Tyrkisk (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
nb: Tyrkisk (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
nb: Kyrillisk/Ukrainsk (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
nb: Kyrillisk/Ukrainsk (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
nb: Vietnamesisk (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
nb: Vietnamesisk (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
nb: Vietnamesisk (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
nb: Vietnamesisk (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
nb: Vestlig (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
nb: Vestlig (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
nb: Vestlig (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
nb: Vestlig (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
nb: Vestlig (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
nb: Engelsk (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

en: Type to search…
nb: Skriv for å søke …

en: Find previous occurrence of the search string
nb: Finn forrige forekomst av søketeksten

en: Find next occurrence of the search string
nb: Finn neste forekomst av søketeksten

en: %s is not a valid URI
nb: %s er ikke en gyldig URI

en: Text not found
nb: Fant ikke teksten

en: Search wrapped back to the top
nb: Søket gikk tilbake til toppen

en: All files
nb: Alle filer

en: All supported types
nb: Alle støttede typer

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
nb: Dette skjemaet er ikke sikkert - passord vil ikke være private

en: _Dismiss
nb: _Forkast

en: Web process crashed
nb: Nettleserprosessen krasjet

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
nb: Nettleserprosessen avsluttet på grunn av overstigelse av minnegrensen

en: Web process terminated by API request
nb: Nettleserprosessen avsluttet av API-forespørsel

en: Page Unresponsive
nb: Siden svarer ikke

en: The current page “%s” is not responding
nb: Aktiv side «%s» svarer ikke

en: _Wait
nb: _Vent

en: Force _Stop
nb: Tvungen av_slutning

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
nb: Laster inn «%s» …

en: Loading…
nb: Laster inn …

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
nb: Nettstedet presenterte identifikasjon som tilhører et annet nettsted.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
nb: Nettstedets identifikasjon er for gammel til å stole på. Sjekk datoen på datamaskinens kalender.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
nb: Nettstedets identifikasjon er ikke utstedt av en pålitelig organisasjon.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
nb: Klarte ikke å behandle nettstedets identifikasjon. Den kan være korrupt.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
nb: Nettstedets identifikasjon har blitt trukket tilbake av den tiltrodde organisasjonen som utstedte den.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
nb: Dette nettstedets identifikasjon er upålitelig, fordi det bruker en meget svak krypteringsmetode.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
nb: Nettstedets identifikasjon er kun gyldig for dato i fremtiden. Sjekk datoen på datamaskinens kalender.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
nb: Problem ved lasting av side

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
nb: Kan ikke vise dette nettstedet

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
nb: Nettstedet på %s ser ut til å være utilgjengelig.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
nb: Det kan være midlertidig utilgjengelig eller ha flyttet til en ny adresse. Ikke glem å sjekke at tilkoblingen til internett fungerer.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
nb: Eksakt feilmelding var: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: reload-access-key]
note: Mnemonic for the Reload button on browser error pages.
en: R
nb: L

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
nb: Oops! Det kan være problemer

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
nb: Nettstedet på %s kan ha forårsaket at Nettleser ble lukket på uventet vis.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
nb: Vennligst rapporter dette til utviklerene for %s hvis dette skjer igjen.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
nb: Problem ved visning av side

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
nb: Noe gikk galt under visning av denne siden. Vennligst last den på nytt eller gå til et annet nettsted for å fortsette.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
nb: Siden svarer ikke

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
nb: Å nei!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
nb: Denne siden har ikke svart innen tidsfristen. Vennligst last den på nytt eller gå til en annen side for å fortsette.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
nb: Sikkerhetsbrudd

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
nb: Denne tilkoblingen er ikke sikker

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
nb: Dette ser ikke ut som den virkelige %s. Det kan hende at noen prøver å stjele eller forandre informasjonen som går til eller fra dette nettstedet.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on unsafe browsing error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
nb: Gå tilbake

[ctx: back-access-key]
note: Mnemonic for the Go Back button on the invalid TLS certificate error page. Mnemonic for the Go Back button on the unsafe browsing error page. Mnemonic for the Go Back button on the no such file error page.
en: B
nb: T

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here. The hidden button on the unsafe browsing error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
nb: Godta risiko og fortsett

[ctx: proceed-anyway-access-key]
note: Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the invalid TLS certificate error page. Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the unsafe browsing error page.
en: P
nb: F

note: Page title when a site is flagged by Google Safe Browsing verification.
en: Security Warning
nb: Sikkerhetsvarsel

note: Message title on the unsafe browsing error page.
en: Unsafe website detected!
nb: Utrygt nettsted oppdaget!

en: Visiting %s may harm your computer. This page appears to contain malicious code that could be downloaded to your computer without your consent.
nb: Du kan skade datamaskinen din ved å besøke %s. Denne siden inneholder ondsinnet kode som kan bli lastet ned til din datamaskin uten ditt samtykke.

en: You can learn more about harmful web content including viruses and other malicious code and how to protect your computer at %s.
nb: Du kan lære mer om skadelig innhold på nettet, som virus og annen ondsinnet kode, og hvordan du beskytter datamaskinen din på %s.

en: Attackers on %s may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).
nb: Angripere på %s kan lure deg til å gjøre noe farlig som å installere programvare eller å få tak i din personlige informasjon (for eksempel passord, telefonnummer eller kredittkort).

en: You can find out more about social engineering (phishing) at %s or from %s.
nb: Du kan finne ut mer om sosial manipulering (phishing) på %s eller fra %s.

en: %s may contain harmful programs. Attackers might attempt to trick you into installing programs that harm your browsing experience (for example, by changing your homepage or showing extra ads on sites you visit).
nb: %s kan inneholde skadelige programmer. Angripere kan forsøke å lure deg til å installere programmer som skader din nettleseropplevelse (for eksempel ved å endre din hjemmeside eller å vise ekstra reklame på sider du besøker).

en: You can learn more about unwanted software at %s.
nb: Du kan lære mer om uønsket programvare på %s.

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
nb: Fant ikke filen

en: %s could not be found.
nb: %s ble ikke funnet.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
nb: Vennligst sjekk om det er store/små bokstaver eller annet som er skrevet feil i filnavnet. Sjekk også om den har blitt flyttet, endret navn eller blit slettet.

en: None specified
nb: Ingen valgt

en: Technical information
nb: Teknisk informasjon

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Web pages
nb: Nettsider

en: Images
nb: Bilder

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
nb: Nedlastinger

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Home
nb: Hjem

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
nb: Klarte ikke å lage midlertidig mappe i «%s».

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
nb: Filen «%s» eksisterer. Vennligst flytt den.

en: Failed to create directory “%s”.
nb: Klarte ikke å lage mappe «%s».

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
nb: %s sin GNOME nettleser på %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
nb: I dag %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
nb: I dag %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
nb: I går %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
nb: I går %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
nb: %a %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
nb: %a %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
nb: %d %b %H.%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
nb: %d %b %H.%M

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
nb: Klarte ikke å hente navn på skrivebordsfil for webapp id %s

en: Failed to install desktop file %s:
nb: Klarte ikke å installere skrivebordsfil %s:

en: Profile directory %s already exists
nb: Profilmappe %s eksisterer allerede

en: Failed to create directory %s
nb: Klarte ikke å lage mappe «%s».

en: Failed to create .app file: %s
nb: Klarte ikke å lage .app-fil: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
nb: Kan ikke lage tilkobling til SQLite. Lukk nettleser og prøv igjen.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
nb: Nettlesers bokmerkedatabase kunne ikke åpnes. Lukk nettleser og prøv igjen.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
nb: Passord for %s i et skjema i %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
nb: Passord i et skjema i %s

en: Failed to obtain storage credentials.
nb: Klarte ikke å hente påloggingsinformasjon for lagring.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
nb: Gå til Firefox Sync og logg inn igjen for å fortsette synkroniseringsprosessen.

en: The password of your Firefox account seems to have been changed.
nb: Passordet for din Firefox-konto ser ut til å ha blitt endret.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
nb: Gå til Firefox Sync og logg inn med det nye passordet for å fortsette synkroniseringsprosessen.

en: Failed to obtain signed certificate.
nb: Klarte ikke å hente signert sertifikat.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
nb: Fant ikke synkroniseringshemmelighet for innlogget bruker.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
nb: Synkroniseringshemmelighet for aktiv bruker er ugyldig.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
nb: Synkroniseringshemmelighet for %s

en: Failed to upload client record.
nb: Klarte ikke å laste opp klientoppføring.

en: Failed to upload crypto/keys record.
nb: Klarte ikke å laste opp krypto-/nøkkeloppføring.

en: Failed to retrieve crypto keys.
nb: Klarte ikke å hente krypteringsnøkler.

en: Failed to upload meta/global record.
nb: Klarte ikke å laste opp meta/global post.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Firefox Account uses storage version %d. Web only supports version %d.
nb: Din Firefox-konto bruker lagerversjon %d. Nettleser støtter bare versjon %d.

en: Failed to verify storage version.
nb: Klarte ikke å verifisere lagerversjon.

en: Failed to upload device info
nb: Klarte ikke å laste opp informasjon om enheten

en: Failed to retrieve the Sync Key
nb: Klarte ikke å hente synkroniseringsnøkkel

en: Bookmark Properties
nb: Egenskaper for bokmerke

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
nb: Filen er ikke en gyldig bokmerkefil for Epiphany: mangler tabell for etiketter

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
nb: Filen er ikke en gyldig bokmerkefil for Epiphany: mangler bokmerketabell

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
nb: Firefox bokmerkedatabase kunne ikke åpnes. Lukk Firefox og prøv igjen.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
nb: Bokmerker fra Firefox kunne ikke hentes!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
nb: HTML bokmerkedatabase kunne ikke åpnes: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
nb: HTML bokmerkedatabase kunne ikke leses.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
nb: HTML bokmerkedatabase kunne ikke tolkes: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
nb: Bokmerkefil kunne ikke tolkes:

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Mobile
nb: Mobil

en: Save Link As
nb: Lagre lenke som

en: Save Image As
nb: Lagre bilde som

en: Save Media As
nb: Lagre medie som

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
nb: Lag bokmerke for siden

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
nb: Rediger bokmerke

en: Stop
nb: Stopp

en: The certificate does not match this website
nb: Sertifikatet stemmer ikke overens med dette nettstedet

en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet har utløpt

en: The signing certificate authority is not known
nb: Signerende sertifikatmyndighet er ikke kjent

en: The certificate contains errors
nb: Sertifikatet inneholder feil

en: The certificate has been revoked
nb: Sertifikatet er tilbaketrukket

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
nb: Sertifikatet er signert med en svak signaturalgoritme

en: The certificate activation time is still in the future
nb: Sertifikatets aktiveringstid er fremdeles i fremtiden

en: The identity of this website has been verified.
nb: Identiteten for dette nettstedet er verifisert

en: The identity of this website has not been verified.
nb: Identiteten for dette nettstedet er ikke verifisert

note: Message on certificte dialog ertificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
nb: Fant ingen problemer med din tilkobling.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
nb: Dette sertifikatet er gyldig, men noen ressurser på siden ble sendt på usikker måte.

en: _Clear All
nb: F_jern alt

en: %d second left | %d seconds left
nb[0]: %d sekund igjen
nb[1]: %d sekunder igjen

en: %d minute left | %d minutes left
nb[0]: %d minutt igjen
nb[1]: %d minutter igjen

en: %d hour left | %d hours left
nb[0]: %d time igjen
nb[1]: %d timer igjen

en: %d day left | %d days left
nb[0]: %d dag igjen
nb[1]: %d dager igjen

en: %d week left | %d weeks left
nb[0]: %d uke igjen
nb[1]: %d uke igjen

en: %d month left | %d months left
nb[0]: %d måned igjen
nb[1]: %d måneder igjen

en: Finished
nb: Fullført

en: Moved or deleted
nb: Flyttet eller slettet

en: Error downloading: %s
nb: Feil under nedlasting: %s

en: Cancelling…
nb: Avbryter …

en: Starting…
nb: Starter …

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
nb: Sist synkronisert: %s

en: Something went wrong, please try again later.
nb: Noe gikk galt. Prøv igjen senere.

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
nb: Last denne siden på nytt

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Stop loading the current page
nb: Stopp lasting av denne siden

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
nb: Det er ikke mulig å endre historikken nå du er i inkognitomodus.

en: Remove the selected pages from history
nb: Fjern valgte sider fra historikken

en: Copy URL
nb: Kopier URL

en: Clear Browsing History?
nb: Tøm nettleserens historikk?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
nb: Tømming av historikken fjerner alle lenker permanent.

en: Cl_ear
nb: Tø_m

en: Remove all history
nb: Fjern all historikk

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
nb: Forespørsel om varsling

en: Camera Request
nb: Forespørsel om tilgang til kamera

en: Microphone Request
nb: Forespørsel om tilgang til mikrofon

en: Location Request
nb: Forespørsel om tilgang til lokasjon

en: Webcam and Microphone Request
nb: Forespørsel om tilgang til kamera og mikrofon

en: Permission Request
nb: Forespørsel om rettigheter

en: Open a new browser window instead of a new tab
nb: Åpne et nytt nettleservindu i stedet for en ny fane

en: Load the given session state file
nb: Last inn valgt øktfil

en: FILE
nb: FIL

en: Start an instance with user data read-only
nb: Start en instans med skrivebeskyttede brukerdata

en: Start a private instance with separate user data
nb: Start en privat instans med separate brukerdata

en: Start a private instance in web application mode
nb: Start en privat instans i applikasjonsmodus

en: Start a private instance for WebDriver control
nb: Start en privat instans for kontroll med WebDriver

en: Custom profile directory for private instance
nb: Egendefinert profilkatalog for privat instans

en: DIR
nb: KAT

en: Web options
nb: Alternativer for Nettleser

en: The page at “%s” would like to send you notifications
nb: Siden på «%s» ønsker å sende deg varslinger

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
nb: Foresplrsel om tilgang til lokasjon

en: The page at “%s” would like to know your location
nb: Siden på «%s» vil vite hvor du befinner deg

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
nb: Forespørsel om tilgang til mikrofon

en: The page at “%s” would like to use your microphone
nb: Siden på «%s» ønsker å bruke mikrofonen din

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
nb: Forespørsel om tilgang til kamera

en: The page at “%s” would like to use your webcam
nb: Siden på «%s» ønsker å bruke nettkameraet ditt

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
nb: Forespørsel om tilgang til kamera og mikrofon

en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
nb: Siden på «%s» ønsker å bruke kameraet og mikrofonen din

note: Translators: Cookie policy for a specific site.
en: Third-party Cookies Request
nb: Forespørsel om tredjeparts informasjonskapsel

en: The page at “%s” would like to use cookies while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity.
nb: Siden på «%s» ønsker å bruke informasjonskapsler mens «%s» vises. Dette vil gjøre det mulig for «%s» å spore din aktivitet.

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
nb: Digitale identifikasjon for dette nettstedet er upålitelig. Du kan ha koblet til en angriper som utgir seg for å være %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
nb: Dette nettstedet er usikret. En angriper kan se all informasjon du sender, og kontrollere innholdet du mottar.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
nb: Denne nettsiden har ikke sikret tilkoblingen din skikkelig.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
nb: Tilkoblingen din ser ut til å være sikker.

en: _View Certificate…
nb: _Vis sertifikat …

en: Allow
nb: Tillat

en: Deny
nb: Nekt

en: Ask
nb: Spør

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Advertisements
nb: Annonser

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Password saving
nb: Lagring av passord

en: Location access
nb: Tilgang til lokasjon

en: Microphone access
nb: Tilgang til mikrofon

en: Webcam access
nb: Tilgang til kamera

en: Media autoplay
nb: Automatisk avspilling av medier

en: Without Sound
nb: Uten lyd

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
nb: Åpne en ny fane

note: Undo, redo.
en: _Undo
nb: _Angre

en: Re_do
nb: G_jør om

note: Edit.
en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: Li_m inn

en: _Paste Text Only
nb: _Lim inn kun tekst

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: S_end Link by Email…
nb: S_end lenke i e-post …

en: _Reload
nb: _Last om

en: _Back
nb: Til_bake

en: _Forward
nb: _Fremover

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
nb: Legg til bo_kmerke …

note: Links.
en: Open Link in New _Window
nb: Åpne lenke i nytt _vindu

en: Open Link in New _Tab
nb: Åpne lenke i ny _fane

en: Open Link in I_ncognito Window
nb: Åpne lenke i i_nkognitovindu

en: _Save Link As…
nb: _Lagre lenke som …

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkens adresse

en: _Copy E-mail Address
nb: _Kopier e-postadresse

note: Images.
en: View _Image in New Tab
nb: Vis b_ilde i ny fane

en: Copy I_mage Address
nb: Ko_pier adressen til bildet

en: _Save Image As…
nb: _Lagre bilde som …

en: Set as _Wallpaper
nb: Sett som _bakgrunn

note: Video.
en: Open Video in New _Window
nb: Åpne video i nytt _vindu

en: Open Video in New _Tab
nb: Åpne video i ny _fane

en: _Save Video As…
nb: _Lagre video som …

en: _Copy Video Address
nb: _Kopier adresse til video

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
nb: Åpne lyd i nytt _vindu

en: Open Audio in New _Tab
nb: Åpne lyd i ny _fane

en: _Save Audio As…
nb: _Lagre lyd som …

en: _Copy Audio Address
nb: _Kopier adresse til lyd

en: Save Pa_ge As…
nb: _Lagre siden som …

en: _Take Screenshot…
nb: _Ta skjermbilde

en: _Page Source
nb: _Sidens kildekode

en: Search the Web for “%s”
nb: Søk etter «%s» på nettet

en: Open Link
nb: Åpne lenke

en: Open Link In New Tab
nb: Åpne lenke i ny fane

en: Open Link In New Window
nb: Åpne lenke i nytt vindu

en: Open Link In Incognito Window
nb: Åpne lenke i inkognitovindu

en: _Ask Later
nb: S_pør senere

en: _Deny
nb: _Nekt

en: _Allow
nb: _Tillat

en: Leave Website?
nb: Forlat nettsted?

en: A form was modified and has not been submitted
nb: Et skjema ble endret og er ikke sendt inn

en: _Discard Form
nb: _Forkast skjema

en: Download operation
nb: Nedlastingsoperasjon

en: Show details
nb: Vis detaljer

en: %d download operation active | %d download operations active
nb[0]: %d nedlastingsoperasjon aktiv
nb[1]: %d nedlastingsoperasjoner aktive

en: Set as Default Browser?
nb: Sett som din forvalgte nettleser?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
nb: Bruk Nettleser som din forvalgte nettleser og til å åpne eksterne lenker

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
nb: Sett Epiphany teknologiforhåndsvisning som din forvalgte nettleser og for å åpne eksterne lenker?

en: _Ask Again Later
nb: S_pør igjen senere

en: _No
nb: _Nei

en: _Yes
nb: _Ja

note: Translators: tooltip for the tab switcher menu button
en: View open tabs
nb: Vis åpne faner

en: Save login?
nb: Lagre pålogging?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
nb: Passord lagres kun på din enhet og kan fjernes når som helst under Brukervalg

en: Not Now
nb: Ikke nå

en: Never Save
nb: Aldri lagre

en: Save
nb: Lagre

en: Close Multiple Tabs?
nb: Lukk flere faner?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
nb: Hvis du lukker dette vinduet vil alle fanene bli borte

en: C_lose Tabs
nb: _Lukk faner

en: New tab opened
nb: Ny fane åpnet

en: Switch
nb: Bytt

en: Cookies
nb: Informasjonskapsler

en: HTTP disk cache
nb: HTTP diskbuffer

en: Local storage data
nb: Data i lokal lagring

en: Offline web application cache
nb: Buffer for nettleserprogrammer for frakoblet bruk

en: IndexedDB databases
nb: IndexedDB-databaser

en: HSTS policies cache
nb: HSTS policybuffer

en: Intelligent Tracking Prevention data
nb: Intelligente data for å forhindre sporing

en: New search engine
nb: Ny søkemotor

en: A_dd Search Engine…
nb: Le_gg til søkemotor …

en: This field is required
nb: Dette feltet er obligatorisk

en: Address must start with either http:// or https://
nb: Adressen starter ikke med enten http:// eller https://

en: Address must contain the search term represented by %s
nb: Adressen må inneholde søkebegrepet som representeres av %s

en: Address should not contain the search term several times
nb: Adressen skal ikke inneholde søkebegrepet flere ganger

en: Address is not a valid URI
nb: Adressen er ikke en gyldig URI

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
nb: Adressen er ikke en gyldig URL. Adressen skal se ut slik https:///www.eksempel.no/søk=q=%s

en: This shortcut is already used.
nb: Denne snarveien er allerede i bruk.

en: Search shortcuts must not contain any space.
nb: Snarveier til søk kan ikke inneholde mellomrom

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
nb: Snarveier til søk bør starte med et symbol slik som !, # eller @.

en: A name is required
nb: Du må oppgi et navn

en: This search engine already exists
nb: Denne søkemotoren finnes allerede

en: Remove Extension
nb: Fjern utvidelse

en: Do you really want to remove this extension?
nb: Vil du virkelig fjerne denne utvidelsen?

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Delete All Passwords?
nb: Slett alle passord?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
nb: Dette vil tømme alle lokalt lagrede passord og kan ikke angres.

en: _Delete
nb: _Slett

en: Copy password
nb: Kopier passord

en: Username
nb: Brukernavn

en: Copy username
nb: Kopier brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Remove Password
nb: Fjern passord

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
nb: Åpne fil (manifest.json/xpi)

en: Add Language
nb: Legg til språk

en: System language (%s) | System languages (%s)
nb[0]: Systemspråk [%s]
nb[1]: Systemspråk [%s]

en: Supported Image Files
nb: Støttede bildefiler

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Blank
nb: Tom

en: Executes only the n-th migration step
nb: Kjører bare n'te flyttesteg

en: Specifies the required version for the migrator
nb: Velger nødvendig versjon for flyttefunksjon

en: Specifies the profile where the migrator should run
nb: Velger  hvilken profil som skal flyttes

en: Web profile migrator
nb: Profilflytting for Nettleser

en: Web profile migrator options
nb: Alternativer for profilflytting for Nettleser

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
nb: Utvidelser

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
nb: Tilbake

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
nb: Fremover

en: Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: _Name
nb: _Navn

en: _Address
nb: _Adresse

en: Tags
nb: Etiketter

en: Add Tag…
nb: Legg til etikett …

en: _Add
nb: _Legg til

en: All
nb: Alle

en: No Bookmarks
nb: Ingen bokmerker

en: Bookmarked pages will appear here
nb: Sider som har bokmerker vil vises her

en: Website Data
nb: Nettstedsdata

en: _Clear Data
nb: _Tøm data

en: Remove selected website data
nb: Fjern valgte data for nettsider

en: Search website data
nb: Søk i nettstedsdata

en: There is no Website Data
nb: Det finnes ingen nettstedsdata

en: Website data will be listed here
nb: Nettstedsdata vil vises her

en: Clear selected website data:
nb: Fjern valgte nettstedsdata:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
nb: Du kan ikke angre denne handlingen. Data du sletter vil bli fjernet for alltid.

en: Search
nb: Søk

en: No Results Found
nb: Fant ingen resultater

en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Text Encoding
nb: Tekstkoding

en: Use the encoding specified by the document
nb: Bruk koding som spesifisert av dokumentet

en: Recent encodings
nb: Nylig brukte kodinger

en: Related encodings
nb: Relaterte kodinger

en: Show all…
nb: Vis alle …

en: Open _Inspector
nb: Åpne _inspektør

en: Author
nb: Utvikler

en: Version
nb: Versjon

en: Enabled
nb: Slått på

en: Firefox Sync
nb: Firefox synkronisering

en: Sign in with your Firefox account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
nb: Logg inn med din Firefox-konto for å synkronisere dine data med Nettleser og Firefox på andre datamaskiner. Nettleser er ikke Firefox, og er ikke laget eller godkjent av Mozilla.

en: Firefox Account
nb: Firefox-konto

en: Logged in
nb: Logget inn

en: Sign _out
nb: Logg _ut

en: Sync Options
nb: Alternativer for synkronisering

en: Sync _Bookmarks
nb: Synkroniser _bokmerker

en: Sync _Passwords
nb: Synkroniser _passord

en: Sync _History
nb: Synkroniser _historikk

en: Sync Open _Tabs
nb: Synkroniser åpne _faner

en: S_ynced tabs
nb: S_ynkroniserte faner

en: Frequency
nb: Frekvens

en: Sync _now
nb: Synkroniser _nå

en: Device name
nb: Enhetsnavn

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Change
nb: _Endre

en: History
nb: Historikk

en: Select Items
nb: Velg oppføringer

en: Search history
nb: Søk i historikk

en: The History is Empty
nb: Historikken er tom

en: Visited pages will be listed here
nb: Besøkte sider vil vises her

en: _Open
nb: _Åpne

en: Delete language
nb: Slett språk

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
nb: Søk etter nettsteder, bokmerker og åpne faner

en: Website Security Status and Permissions
nb: Sikkerhetsstatus og rettigheter for nettstedet

en: Reader Mode
nb: Lesemodus

en: View available passwords
nb: Vis tilgjengelige passord

en: _Redo
nb: _Gjenopprett

en: Paste and _Go
nb: Lim inn og _åpne

en: R_eload
nb: L_ast på nytt

en: Reload _All Tabs
nb: Last alle _faner på nytt

en: _Duplicate
nb: _Dupliser

en: P_in Tab
nb: _Fest fane

en: Unp_in Tab
nb: Løs_ne fane

en: _Mute Tab
nb: _Demp fane

en: Close Tabs to the _Left
nb: Lukk faner til _venstre

en: Close Tabs to the _Right
nb: Lukk faner til høy_re

en: Close _Other Tabs
nb: Lukk _andre faner

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Run in Background
nb: Kjø_r i bakgrunnen

en: _New Window
nb: _Nytt vindu

en: New _Incognito Window
nb: Nytt _inkognitovindu

en: Reopen Closed _Tab
nb: Gjenåpne lukket _fane

en: Histo_ry
nb: Histo_rikk

en: I_mport and Export
nb: I_mport og eksport

en: I_mport Bookmarks…
nb: I_mporter bokmerker …

en: E_xport Bookmarks…
nb: E_ksporter bokmerker …

en: Import _Passwords…
nb: Importer _passord …

en: Install as _Web App…
nb: Installer som nettsideprogr_am …

en: Manag_e Web Apps
nb: Håndt_er nettsideprogrammer

en: Text Enco_ding…
nb: Tekstko_ding …

en: Pr_eferences
nb: Bruk_ervalg

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About Web
nb: _Om Nettleser

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Restore Zoom
nb: Gjenopprett zoom

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Find…
nb: Finn …

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Close
nb: Lukk

en: Tabs
nb: Faner

en: Passwords
nb: Passord

en: Remove all passwords
nb: Fjern alle passord

en: Search passwords
nb: Søk i passord

en: There are no Passwords
nb: Du har ingen passord

en: Saved passwords will be listed here
nb: Lagrede passord vil vises her

en: _Copy Password
nb: _Kopier passord

en: C_opy Username
nb: K_opier brukernavn

en: Appearance
nb: Utseende

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Use Custom Fonts
nb: Bruk egendefinerte skrifttyper

en: Sans serif font
nb: Sans serif skrifttype

en: Serif font
nb: Serif skrifttype

en: Monospace font
nb: Skrifttype med fast bredde

en: Font Style
nb: Skriftstil

en: Color Scheme
nb: Fargepalett

en: Style
nb: Stil

en: Use Custom Stylesheet
nb: Bruk egendefinert stilark

en: Use Custom JavaScript
nb: Bruk egendefinert JavaScript

en: Default Zoom Level
nb: Forvalgt zoom-nivå

en: Add New Extension
nb: Legg til nye utvidelser

en: Extensions must be installed manually from their files
nb: Utvidelser må installeres manuelt via filer

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
nb: Epiphany er kompatibel med nettsideutvidelser for Mozilla Firefox. For å finne og legge til nettsideutvidelser kan du gå til <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No extensions installed
nb: Ingen utvidelser installert

en: General
nb: Generelt

en: Web App
nb: Nettsideapplikasjoner

en: _Icon
nb: _Ikon

en: _Homepage
nb: _Hjemmeside

en: _Title
nb: _Tittel

en: _Manage Additional URLs
nb: _Håndter ekstra URLer

en: Web Content
nb: Nettinnhold

en: Block _Advertisements
nb: Blokker _annonser

en: Block _Popup Windows
nb: Blokker o_ppsprettvinduer

en: Most _Visited Pages
nb: Mest _besøkte sider

en: _Blank Page
nb: _Tom side

en: _Custom
nb: _Egendefinert

en: New Tab Page
nb: Ny side for fane

en: Ask o_n Download
nb: Spør _ved nedlasting

en: _Download Folder
nb: Ne_dlastingsmappe

en: Search Engines
nb: Søkemotorer

en: Session
nb: Økt

en: Start in _Incognito Mode
nb: Start i _inkognitomodus

en: _Restore Tabs on Startup
nb: Gjenopp_rett faner ved oppstart

en: Browsing
nb: Nettlesing

en: Mouse _Gestures
nb: Musgester

en: S_witch Immediately to New Tabs
nb: B_ytt til nye faner umiddelbart

en: _Spell Checking
nb: _Stavekontroll

en: Choose a language:
nb: Velg et språk:

en: Privacy
nb: Personvern

en: Web Safety
nb: Nettsikkerhet

en: Block Dangerous Web_sites
nb: Blokker farlige nett_steder

en: Web Tracking
nb: Nettsidesporing

en: Intelligent _Tracking Prevention
nb: Intelligent _hindring av sporing

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data.
nb: La nettsteder lagre informasjonskapsler, databaser og data på lokal lagring.

en: _Website Data Storage
nb: Datalagring for _nettsted

en: Search Suggestions
nb: Søkeforslag

en: Enable search suggestions in the URL entry.
nb: Slå på søkeforslag i URL-oppføringen.

en: _Google Search Suggestions
nb: _Google søk forslag

en: Personal Data
nb: Personlige data

en: Clear Website _Data
nb: Fjern nettsteds_data

en: _Passwords
nb: _Passord

en: _Remember Passwords
nb: Husk passo_rd

en: Selects the default search engine
nb: Velger forvalgt søkemotor

en: Name
nb: Navn

en: Address
nb: Adresse

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s.
nb: Utfør et søk med søkemotoren du vil legge til og erstatt søkebegrepet med %s for å bestemme søkeadressen.

en: R_emove Search Engine
nb: Fj_ern søkemotor

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: New window
nb: Nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: New incognito window
nb: Nytt inkognitovindu

[ctx: shortcut window]
en: Open file
nb: Åpne fil

[ctx: shortcut window]
en: Save page
nb: Lagre side

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

[ctx: shortcut window]
en: Print page
nb: Skriv ut side

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
nb: Åpne meny

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
nb: Snarveier

[ctx: shortcut window]
en: Show downloads list
nb: Vis liste med nedlastinger

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
nb: Navigasjon

[ctx: shortcut window]
en: Go to homepage
nb: Gå til hjemmesiden

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
nb: Last denne siden på nytt

[ctx: shortcut window]
en: Reload bypassing cache
nb: Last på nytt uten bruk av mellomlager

[ctx: shortcut window]
en: Stop loading current page
nb: Stopp lasting av denne siden

[ctx: shortcut window]
en: Go back to the previous page
nb: Gå tilbake til forrige side

[ctx: shortcut window]
en: Go forward to the next page
nb: Gå frem til neste side

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
nb: Faner

[ctx: shortcut window]
en: New tab
nb: Ny fane

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
nb: Lukk aktiv fane

[ctx: shortcut window]
en: Reopen closed tab
nb: Gjenåpne lukket fane

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next tab
nb: Gå til neste fane

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous tab
nb: Gå til forrige fane

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the left
nb: Flytt denne fanen til venstre

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the right
nb: Flytt denne fanen til høyre

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate current tab
nb: Dupliser denne fanen

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

[ctx: shortcut window]
en: History
nb: Historikk

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
nb: Brukervalg

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current page
nb: Lag bokmerke for aktiv side

[ctx: shortcut window]
en: Show bookmarks list
nb: Vis liste med bokmerker

[ctx: shortcut window]
en: Import bookmarks
nb: Importer bokmerker

[ctx: shortcut window]
en: Export bookmarks
nb: Eksporter bokmerker

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret browsing
nb: Slå på/av markør i nettleser

[ctx: shortcut window]
en: Web app
nb: Nettsideapplikasjon

[ctx: shortcut window]
en: Install site as web app
nb: Installer nettsted som nettsideapplikasjon

[ctx: shortcut window]
en: View
nb: Vis

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nb: Zoom inn

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nb: Zoom ut

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
nb: Nullstill zoom

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: View page source
nb: Vis sidens kildekode

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inspector
nb: Slå på/av inspektør

[ctx: shortcut window]
en: Toggle reader mode
nb: Slå av/på lesemodus

[ctx: shortcut window]
en: Editing
nb: Redigering

[ctx: shortcut window]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: shortcut window]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: shortcut window]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: shortcut window]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: shortcut window]
en: Redo
nb: Gjenopprett

[ctx: shortcut window]
en: Select all
nb: Velg alt

[ctx: shortcut window]
en: Select page URL
nb: Velg URL for siden

[ctx: shortcut window]
en: Search with default search engine
nb: Søk med forvalgt søkemotor

[ctx: shortcut window]
en: Find
nb: Finn

[ctx: shortcut window]
en: Next find result
nb: Neste søkeresultat

[ctx: shortcut window]
en: Previous find result
nb: Forrige søkeresultat

en: Synced Tabs
nb: Synkroniserte faner

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
nb: Under ser du de åpne synkroniserte fanene på dine enheter som bruker Firefox Synkronisering med denne kontoen. Åpne en fane ved å dobbeltklikke på navnet. Faner under Lokale faner kan ikke åpnes.

en: Additional URLs
nb: Flere URLer

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
nb: En URL som starter med en av tilleggs-URLene vil åpnes av nettsideapplikasjonen. Hvis du utelater URL schema vil dette gjenbrukes fra nåværende URL.

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
nb: Adresse

en: Add new URL
nb: Legg til en ny adresse

en: Remove the selected URLs
nb: Fjern valgte adresser

en: C_lear All
nb: F_jern alt

en: Search the web for “%s”
nb: Søk etter «%s» på nettet

en: Load “%s”
nb: Last «%s»

en: Local Tabs
nb: Lokale faner

en: The install_token is required for the Install() method
nb: install_token kreves for Install() metoden

en: The url passed was not valid: ‘%s’
nb: URL som ble sendt var ikke gyldig: '%s'

en: The name passed was not valid
nb: Navnet som ble sendt var ikke gyldig

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
nb: Installasjon av nettsideapplikasjon '%s' (%s) feilet: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
nb: ID for skrivebordsfil som ble sendt '%s' var ikke gyldig

en: The web application ‘%s’ does not exist
nb: Nettsideapplikasjon '%s' eksisterer ikke

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
nb: Nettsideapplikasjon '%s' kunne ikke slettes

en: Options for %s
nb: Alternativer for %s

en: GVDB File
nb: GVDB-fil

en: HTML File
nb: HTML-fil

en: Ch_oose File
nb: Velg _fil

en: I_mport
nb: I_mporter

en: Bookmarks successfully imported!
nb: Bokmerkene er importert!

en: Select Profile
nb: Velg profil

en: _Select
nb: _Velg

en: Choose File
nb: Velg fil

en: Import Bookmarks
nb: Importer bokmerker

en: From:
nb: Fra:

en: Bookmarks successfully exported!
nb: Bokmerkene er eksportert!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
nb: bokmerker.html

en: Passwords successfully imported!
nb: Passord er importert!

en: Import Passwords
nb: Importer passord

en: Epiphany Canary
nb: Epiphany kanari

en: Reload Website?
nb: Last nettsted på nytt?

en: The application “%s” is ready to be used
nb: Programmet «%s» er klart til bruk

en: The application “%s” could not be created: %s
nb: Klarte ikke å lage applikasjonen «%s»: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
nb: Start

en: Replace Existing Web App?
nb: Erstatte eksisterende nettsideapplikasjon?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
nb: Det finnes allerede et program med navnet «%s». Hvis du erstatter det, blir det overskrevet.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Enable Caret Browsing Mode?
nb: Slå på markør i nettleser?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
nb: Hvis du trykker F7 slår du av/på bruk av markør. Denne funksjonen gir deg en bevegelig markør på nettsidene som lar deg flytte rundt med tastaturet. Vil du slå på markørmodus?

en: _Enable
nb: _Slå på
