empathy - en to ca translation catalogue (843 entries)

en: Browse the web
ca: Navega per la web

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
ca: El navegador web del GNOME, amb una estreta integració amb l'escriptori i una interfície d'usuari simple i intuïtiva que us permet centrar-vos en les pàgines web. Si busqueu una visualització senzilla, neta i bonica de la web, aquest és el vostre navegador.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
ca: La web és sovint referida pel seu nom en clau, Epiphany.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Web Browser
ca: Navegador web

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
ca: web;navegador;Internet;epiphany;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: New Incognito Window
ca: Finestra d'incògnit nova

en: Browse with caret
ca: Navega amb el cursor

en: Home page
ca: Pàgina d'inici

en: Address of the user’s home page.
ca: Adreça de la pàgina d'inici de l'usuari.

en: Default search engine.
ca: Motor de cerca per defecte.

en: Name of the search engine selected by default.
ca: Nom del motor de cerca seleccionat per defecte.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
ca: Obsolet. Utilitzeu els proveïdors de motors de cerca.

en: List of the search engines.
ca: Llistat dels cercadors.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
ca: Llista dels motors de cerca. Es tracta d'una sèrie de vardicts amb cada vardict corresponent a un motor de cerca, i amb les següents claus admeses: - «name»: el nom del motor de cerca - «url»: l'URL de cerca amb el terme de cerca substituït per %s. - bang: el «bang» (paraula de drecera) del motor de cerca.

en: Enable Google Search Suggestions
ca: Habilita els suggeriments de cerca de Google

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
ca: Si s'ha de mostrar el suggeriment de cerca de Google al desplegable d'entrada url.

en: Force new windows to be opened in tabs
ca: Força les finestres noves a obrir-se en pestanyes

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
ca: Força les peticions de finestres noves a obrir-se en pestanyes en lloc de finestres noves.

en: Whether to automatically restore the last session
ca: Si s'ha de restaurar de forma automàtica la darrera sessió

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
ca: Defineix com es restaurarà la sessió durant l'inici. Els valors permesos són «always» (l'estat previ de l'aplicació sempre es restaura), «crashed» (la sessió només es restaura si l'aplicació falla).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
ca: Si s'ha de retardar la càrrega de pestanyes que no són visibles immediatament a la sessió restaurada

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
ca: Quan aquesta opció s'habilita com certa, les pestanyes no començaran a carregar-se fins que l'usuari ho marqui, una vegada que la sessió hagi estat restaurada.

en: List of adblock filters
ca: Llista de filtres de bloqueig publicitari

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
ca: Llista d'URL amb regles de filtrat en format JSON a usar per al filtre de bloqueig publicitari.

en: Whether to ask for setting browser as default
ca: Si s'ha de demanar si es vol configurar el navegador com a navegador per defecte

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
ca: Quan aquesta opció s'estableix com certa, el navegador demanarà si s'ha de configurar com a navegador per defecte si encara no ho és.

en: Start in incognito mode
ca: Inicia en mode d'incògnit

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
ca: Quan aquesta opció s'habilita com certa, el navegador s'iniciarà sempre en mode d'incògnit

en: Active clear data items.
ca: Activa la neteja d'elements de dades.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
ca: Selecció (màscara de bits) que neteja els elements de dades haurien d'estar actius per defecte. 1 = galetes, 2 = memòria cau de disc HTTP, 4 = dades d'emmagatzematge local, 8 = memòria cau d'aplicacions web fora de línia, 16 = bases de dades d'IndexDB, 32 = bases de dades WebSQL, 64 = dades dels connectors, 128 = memòria cau de polítiques HSTS, 256 = dades de prevenció del seguiment intel·ligent.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
ca: Expandeix la mida de les pestanyes per a omplir l'espai disponible a la barra de pestanyes.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
ca: Si l'habilitació de les pestanyes permetrà l'ús de tot l'espai disponible a la barra de pestanyes. Aquesta configuració s'ignora a l'escriptori Pantheon.

en: The visibility policy for the tabs bar.
ca: La política de visibilitat de la barra de pestanyes.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
ca: Com es mostraran els controls a la barra de pestanyes. Els valors possibles són «sempre» (sempre es mostra la barra de pestanyes), «més d'una» (la barra de pestanyes només es mostra si hi ha dues o més pestanyes) i «mai» (la barra de pestanyes no és mostra mai). Aquesta configuració s'ignora a l'escriptori Pantheon, i s'usa el valor «sempre».

en: Keep window open when closing last tab
ca: Mantén la finestra oberta quan es tanqui l'última pestanya

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
ca: Si s'habilita la finestra d'aplicació es manté quan es tanqui l'última pestanya.

en: Reader mode article font style.
ca: Estil del tipus de lletra pels articles en mode de lectura.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
ca: Tria l'estil del text del cos principal pels articles en mode de lectura. Els valors possibles són «sans» i «serif».

en: Reader mode color scheme.
ca: Esquema de colors en model de lectura.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
ca: Selecciona l'estil de colors per als articles que es mostren en mode lector. Els valors possibles són «clar» (text fosc sobre fons clar) i «fosc» (text clar sobre fons fosc). Aquesta configuració s'ignora als sistemes que proporcionen una preferència d'estil fosc per a tot el sistema, com ara GNOME 42 i posteriors.

en: Minimum font size
ca: Mida mínima del tipus de lletra

en: Use GNOME fonts
ca: Useu tipus de lletra GNOME

en: Use GNOME font settings.
ca: Useu paràmetres del tipus de lletra GNOME.

en: Custom sans-serif font
ca: Personalitza el tipus de lletra Sans-serif

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: Un valor que s'utilitzarà per a sobreescriure el tipus de lletra d'escriptori sans-serif quan es configuri usa-tipus de lletra-gnome.

en: Custom serif font
ca: Personalitza el tipus de lletra serif

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: Un valor que s'utilitzarà per a sobreescriure el tipus de lletra d'escriptori serif quan es configuri usa-tipus de lletra-gnome.

en: Custom monospace font
ca: Personalitza el tipus de lletra monospace

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: Un valor que s'utilitzarà per a sobreescriure el tipus de lletra d'escriptori monospace quan es configuri usa-tipus de lletra-gnome.

en: Use a custom CSS
ca: Usa un CSS personalitzat

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
ca: Useu un fitxer CSS personalitzat per a modificar llocs web propis de CSS.

en: Use a custom JS
ca: Usa un JS personalitzat

en: Use a custom JS file to modify websites.
ca: Useu un JS personalitzat per a modificar llocs web.

en: Enable spell checking
ca: Habilita el verificador ortogràfic

en: Spell check any text typed in editable areas.
ca: Corregeix l'ortografia de qualsevol text escrit en àrees editables.

en: Default encoding
ca: Codificació per defecte

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
ca: Codificació per defecte. Els valors acceptats són els que WebKitGTK+ pot entendre.

en: Languages
ca: Llengües

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
ca: Llengües preferides. Matriu amb els codis localitzats o «sistema» per a usar com localització actual.

en: Allow popups
ca: Habilita finestres emergents

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
ca: Permet als llocs que obrin finestres noves usant JavaScript (si JavaScript està habilitat).

en: User agent
ca: Agent d'usuari

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
ca: Cadena que s'usarà com agent d'usuari per a identificar el navegador als servidors web.

en: Enable adblock
ca: Habilita el bloqueig publicitari

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
ca: Si s'ha de bloquejar els advertiments incrustats que les pàgines web poden mostrar.

en: Remember passwords
ca: Recorda les contrasenyes

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
ca: Si s'han d'emmagatzemar i pre-omplir contrasenyes en llocs web.

en: Autofill form data
ca: Omple automàticament les dades dels formularis

en: Whether to auto fill form data in websites.
ca: Si s'han d'omplir automàticament els formularis dels llocs web.

en: Enable site-specific quirks
ca: Habilita peculiaritats en llocs web específics

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
ca: Habilita peculiaritats per a fer que llocs web específics treballin millor. És possible que vulgueu desactivar aquest paràmetre si depureu un problema específic.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
ca: Habilita la Prevenció de Seguiment Intel·ligent (PSI)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
ca: Si s'ha d'habilitar la Prevenció de Seguiment Intel·ligent (PSI).

en: Allow websites to store local website data
ca: Permet que els llocs web emmagatzemin dades locals web

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
ca: Si els llocs web poden emmagatzemar galetes, dades locals i bases de dades IndexedDB. Si no es permet, molts llocs no funcionaran bé.

en: Default zoom level for new pages
ca: Nivell de zoom predeterminat per a pàgines noves

en: Enable autosearch
ca: Habilita la cerca automàtica

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
ca: Si s'ha de cercar automàticament al web quan s'introdueixi a la barra d'adreces alguna cosa que no sembli un URL. Si aquest paràmetre està desactivat tot es carregarà com a URL tret que se seleccioni explícitament un motor de cerca des del menú desplegable.

en: Enable mouse gestures
ca: Habilita els gestos del ratolí

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
ca: Si s'han d'habilitar els gestos del ratolí. Estan basats en el comportament de l'Opera i es poden habilitar utilitzant el botó central del ratolí més el gest corresponent.

en: Enable navigation gestures
ca: Habilita els gestos de navegació

en: Whether to enable back and forward navigation gestures.
ca: Si s'han d'activar els gestos de navegació endavant i endarrere.

en: Last upload directory
ca: Últim directori de pujada

en: Keep track of last upload directory
ca: Fes un seguiment de l'últim directori de pujada

en: Last download directory
ca: Últim directori de descàrrega

en: Keep track of last download directory
ca: Fes un seguiment de l'últim directori de baixada

en: Hardware acceleration policy
ca: Política d'acceleració de maquinari

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
ca: Si s'ha d'habilitar l'acceleració del maquinari. Els valors possibles són «always» i «never». L'acceleració del maquinari pot ser necessària per a aconseguir un rendiment acceptable en dispositius incrustats, però augmenta els requisits d'ús de la memòria i pot exposar errors greus de controladors gràfics específics del maquinari.

en: Always ask for download directory
ca: Pregunta sempre pel directori de baixada

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
ca: Si s'ha de mostrar el diàleg per a escollir directori a cada baixada.

en: Enable immediately switch to new open tab
ca: Activa immediatament el canvi a una pestanya oberta nova

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
ca: Si s'ha de canviar automàticament a una pestanya oberta nova.

en: Enable WebExtensions
ca: Habilita les extensions web

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
ca: Si s'han d'habilitar les extensions Web. Les WebExtensions són un sistema d'extensions independent del navegador.

en: Active WebExtensions
ca: Extensions web actives

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
ca: Indica quines extensions web estan actives.

en: Show developer actions
ca: Mostra les accions per a desenvolupadors

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
ca: Si cal mostrar les accions del menú contextual per als desenvolupadors. Això permet l'ús de les accions Codi font de la pàgina i Inspecciona l'element.

en: Web application additional URLs
ca: URL addicionals de l'aplicació web

en: The list of URLs that should be opened by the web application
ca: Llista d'URL que han de ser obertes per l'aplicació web

en: Show navigation buttons in WebApp
ca: Mostra els botons de navegació a WebApp

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
ca: Si s'han de mostrar els botons de navegació a WebApp.

en: Run in background
ca: Executa en segon pla

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
ca: Si està habilitat, l'aplicació continua executant-se en segon pla després de tancar la finestra.

en: WebApp is system-wide
ca: WebApp és de tot el sistema

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
ca: Si s'habilita, l'aplicació no es pot editar ni eliminar.

en: The downloads folder
ca: La carpeta de baixades

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
ca: El camí de la carpeta on es baixaran els fitxers; o «Baixades» per a usar la carpeta de baixades per defecte, o «Escriptori» per a usar la carpeta de l'escriptori.

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
ca: La posició per a usar una finestra nova que no es restaura des d'una sessió prèvia.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
ca: La mida a usar per a una finestra nova que no restaura des d'una sessió prèvia.

en: Is maximized
ca: Està maximitzada

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
ca: Si s'hauria de permetre que una finestra nova que no ha estat restaurada des d'una sessió prèvia estigui maximitzada inicialment.

en: Disable forward and back buttons
ca: Inhabilita els botons següent i enrere

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
ca: Si s'estableix «true», els botons següent i enrere estan inhabilitats, prevenint que els usuaris puguin accedir a l'històric de navegació recent

en: Firefox Sync Token Server URL
ca: URL del servidor de testimonis de sincronització del Firefox

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
ca: URL a un servidor de testimonis personalitzat del Firefox Sync.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
ca: URL del servidor de comptes del Firefox Sync

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
ca: URL a un servidor de comptes del Firefox Sync personalitzat.

en: Currently signed in sync user
ca: S'ha iniciat la sessió en la sincronització de l'usuari

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
ca: El correu electrònic enllaçat al compte de Mozilla utilitzat per a sincronitzar dades amb els servidors de Mozilla.

en: Last sync timestamp
ca: Marca horària de la darrera sincronització

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
ca: L'hora UNIX en segons a la qual es va fer la darrera sincronització.

en: Sync device ID
ca: ID del dispositiu sincronitzat

en: The sync device ID of the current device.
ca: L'ID del dispositiu sincronitzat del dispositiu actual.

en: Sync device name
ca: Nom del dispositiu sincronitzat

en: The sync device name of the current device.
ca: El nom del dispositiu sincronitzat del dispositiu actual.

en: The sync frequency in minutes
ca: La freqüència de sincronització en minuts

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
ca: El nombre de minuts entre dues sincronitzacions consecutives.

en: Sync data with Firefox
ca: Sincronitza les dades amb Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
ca: CERT si les col·leccions d'Ephy s'han de sincronitzar amb les col·leccions de Firefox, FALS en cas contrari.

en: Enable bookmarks sync
ca: Habilita la sincronització de les adreces d'interès

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció d'adreces d'interès ha de ser sincronitzada, FALS en cas contrari.

en: Bookmarks sync timestamp
ca: Marca horària de la sincronització de les adreces d'interès

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
ca: La marca horària a la qual les darreres adreces d'interès van ser sincronitzades.

en: Initial sync or normal sync
ca: Sincronització inicial o sincronització normal

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si les col·leccions d'adreces d'interès necessiten ser sincronitzades per primera vegada, FALS en cas contrari.

en: Enable passwords sync
ca: Habilita la sincronització de contrasenyes

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de contrasenyes han de ser sincronitzades, FALS en cas contrari.

en: Passwords sync timestamp
ca: Marca horària de la sincronització de contrasenyes

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
ca: La marca horària a la qual les darreres contrasenyes es van sincronitzar.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de contrasenyes necessiten sincronitzar-se per primera vegada, FALS en cas contrari.

en: Enable history sync
ca: Habilita la sincronització de l'historial

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de l'historial s'ha de sincronitzar, FALS en cas contrari.

en: History sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de l'historial

en: The timestamp at which last history sync was made.
ca: La marca horària a la qual el darrer historial va ser sincronitzat.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de l'historial ha de ser sincronitzada per primera vegada, FALS en cas contrari.

en: Enable open tabs sync
ca: Habilita la sincronització de les pestanyes obertes

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de pestanyes obertes ha de ser sincronitzada, FALS en cas contrari.

en: Open tabs sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de les pestanyes obertes

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
ca: La marca horària a la qual es va sincronitzar per última vegada les pestanyes obertes.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana el permís del micròfon per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor determinat ha rebut permís per a accedir al micròfon de l'usuari. Per defecte «No decidit» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «Permet» i «Denega», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan se sol·liciti el permís de geolocalització per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor determinat ha rebut permís per a accedir a la ubicació de l'usuari. L'opció «No decidit» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «Permet» i «Denega», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de notificació per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor determinat ha rebut permís per a mostrar notificacions. L'opció «No decidit» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «Permet» i «Denega», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana el permís de desar la contrasenya per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor ha rebut permís per a desar contrasenyes. L'opció «No decidit» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «Permet» i «Denega», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana el permís per la càmera web per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor ha rebut permís per a accedir a la càmera web. L'opció «No decidit» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «Permet» i «Denega», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana el permís per a publicitat web per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor determinat ha rebut permís per a mostrar notificacions. L'opció «undecided» vol dir que el navegador necessita demanar permís a l'usuari, mentre que «allow» i «deny», vol dir que prendrà la decisió automàticament sota demanda.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de notificació per a aquest servidor

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
ca: Aquesta opció s'utilitza per a desar si un servidor determinat ha rebut permís per a mostrar notificacions. L'opció «undecided» vol dir permetre la reproducció automàtica de suports silenciats, mentre que «allow» i «deny», vol dir permetre o denegar totes les sol·licituds per a reproduir automàticament els suports.

en: Memory usage
ca: Ús de la memòria

en: Version %s
ca: Versió %s

en: About Web
ca: Quant al Web

en: Epiphany Technology Preview
ca: Tecnologia de previsualització Epiphany

en: A simple, clean, beautiful view of the web
ca: Una visualització senzilla, neta i bonica de la web

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
ca: Aplicacions

en: List of installed web apps
ca: Llista d'aplicacions web instal·lades

en: Delete
ca: Suprimeix

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
ca: Instal·lat a:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
ca: Podeu afegir un lloc web preferit fent clic a <b>Instal·la el lloc com una aplicació web…</b> en el menú de pàgina.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
ca: Us donem la benvinguda al Web

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
ca: Comenceu a navegar i els llocs més visitats apareixeran aquí.

en: Remove from overview
ca: Suprimeix del resum

en: Private Browsing
ca: Navegació privada

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
ca: Actualment esteu navegant en mode incògnit. Les pàgines que es visualitzin en aquest mode no es mostraran a l'historial de navegació i es netejarà tota la informació emmagatzemada quan es tanqui la finestra. Els arxius que baixeu es conservaran.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
ca: El mode d'incògnit només oculta la vostra activitat de les persones que utilitzen aquest ordinador.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
ca: No amagarà la vostra activitat del vostre patró si esteu al lloc de treball. El vostre proveïdor de serveis d'Internet, el vostre govern, altres governs, els llocs web que visiteu i els anunciants d'aquests llocs web encara us poden rastrejar.

en: PIN required
ca: PIN obligatori

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
ca: Introduïu el PIN per a %s, per a autenticar-vos a %s:%d.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Login
ca: _Inici de sessió

en: Select certificate
ca: Selecciona un certificat

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
ca: El lloc web %s:%d sol·licita que proporcioneu un certificat per a l'autenticació de %s.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
ca: El lloc web %s:%d sol·licita que  proporcioneu un certificat per a l'autenticació.

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Select a Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select the Destination
ca: Seleccioneu un directori

en: Download Requested
ca: Baixada sol·licitada

en: _Download
ca: _Baixada

note: Type
en: Type: %s (%s)
ca: Tipus: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
ca: Origen: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
ca: On voleu desar aquest fitxer?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
ca: Descàrrega finalitzada %s

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
ca: Descàrrega finalitzada

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
ca: Premeu %s per a sortir de la pantalla completa

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
ca: Web està sent controlat per automatització

en: Autofill All Fields
ca: Omple automàticament tots els camps

en: Autofill Personal Fields
ca: Omple automàticament els camps personals

en: Fill This Field
ca: Omple aquest camp

en: Do Not Autofill
ca: No omplis automàticament

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
ca: L'URI %s no està autoritzat a accedir al recurs de l'Epiphany %s

en: Send an email message to “%s”
ca: Envieu un missatge de correu a «%s»

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
ca: , «%s»

en: Blank page
ca: Pàgina en blanc

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: Arabic (_IBM-864)
ca: Àrab (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
ca: Àrab (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
ca: Àrab (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
ca: Àrab (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
ca: Bàltic (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
ca: Bàltic (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
ca: Bàltic (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
ca: _Armeni (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
ca: _Georgià (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
ca: Europeu central (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
ca: Europeu central (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
ca: Europeu central (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
ca: Europeu central (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
ca: Xinès simplificat (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
ca: Xinès simplificat (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
ca: Xinès simplificat (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
ca: Xinès simplificat (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
ca: Xinès simplificat (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
ca: Xinès tradicional (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
ca: Xinès tradicional (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
ca: Xinès tradicional (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
ca: Ciríl·lic (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
ca: Ciríl·lic (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
ca: Ciríl·lic (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
ca: Ciríl·lic/_Rus (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
ca: Grec (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
ca: Grec (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
ca: Grec (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
ca: Hebreu (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
ca: Hebreu (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
ca: Hebreu (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
ca: Hebreu (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu _visual (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
ca: Japonès (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
ca: Japonès (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
ca: Japonès (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
ca: Coreà (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
ca: Coreà (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
ca: Coreà (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
ca: Coreà (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
ca: _Cèltic (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
ca: _Islandès (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
ca: _Nòrdic (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
ca: _Persa (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
ca: Croat (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
ca: _Moldau (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
ca: M_oldau (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
ca: _Europeu del sud (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
ca: Tai (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
ca: Tai (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
ca: _Tai (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
ca: Turc (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
ca: Turc (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
ca: Turc (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
ca: Turc (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
ca: Vietnamita (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
ca: Vietnamita (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
ca: Vietnamita (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
ca: Vietnamita (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
ca: Occidental (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
ca: Occidental (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
ca: Occidental (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
ca: Occidental (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
ca: Occidental (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
ca: Anglès (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
ca: Desconegut (%s)

en: Type to search…
ca: Escriviu per a cercar…

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Troba l'ocurrència prèvia de les cadenes cercades

en: Find next occurrence of the search string
ca: Troba l'ocurrència següent de les cadenes cercades

en: %s is not a valid URI
ca: «%s» no és un URI vàlid

en: Text not found
ca: No s'ha trobat el text

en: Search wrapped back to the top
ca: Cerca ajustada a la part superior

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All supported types
ca: Tots els tipus suportats

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
ca: Aquest formulari no és segur. Les contrasenyes no es mantindran privades

en: _Dismiss
ca: _Descarta

en: Web process crashed
ca: El procés Web ha fallat

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
ca: S'ha finalitzat el procés Web perquè s'ha superat el límit de memòria

en: Web process terminated by API request
ca: S'ha finalitzat el procés Web per una petició API

en: Page Unresponsive
ca: La pàgina no respon

en: The current page “%s” is not responding
ca: La pàgina actual «%s» no respon

en: _Wait
ca: _Espera

en: Force _Stop
ca: _Força l'aturada

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
ca: S'està carregant «%s»…

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Delete Web App?
ca: Voleu suprimir l'aplicació web?

en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
ca: Aquest lloc web presenta una identificació que pertany a un lloc web diferent.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
ca: La identificació d'aquest lloc web és massa antiga per a confiar-hi. Consulteu la data al calendari del vostre ordinador.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
ca: La identificació d'aquest lloc web no ha estat emesa per una organització de confiança.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
ca: La identificació d'aquest lloc web no es pot processar. Tal vegada està danyada.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
ca: La identificació del lloc web ha estat revocada per l'autoritat de certificació que el va emetre.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
ca: La identificació del lloc web no és confiable perquè usa xifrat molt dèbil.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
ca: La identificació del lloc web només és vàlida per a dates futures. Comproveu la data del calendari del vostre ordinador.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
ca: Problema carregant la pàgina

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
ca: No es pot visualitzar aquest lloc web

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
ca: El lloc %s sembla no estar disponible.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
ca: Pot ser inaccessible temporalment o haver-se traslladat a una adreça nova. És possible que vulgueu verificar que la vostra connexió a Internet funcioni correctament.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
ca: L'error concret ha estat: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
ca: Torna a carregar

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
ca: Vaja! Sembla que hi ha un problema

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
ca: La pàgina %s pot haver fet que el Web es tanqui inesperadament.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
ca: Si això passa de nou, informeu del problema a l'equip de desenvolupament de %s.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
ca: Problema mostrant la pàgina

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
ca: Error!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
ca: Alguna cosa no ha anat bé quan s'intentava mostrar aquesta pàgina. Torneu-la a carregar o aneu a una altra pàgina per a continuar.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
ca: La pàgina no respon

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
ca: Vaja!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
ca: Aquesta pàgina no respon des de fa massa temps. Torneu a carregar-la o visiteu una pàgina diferent per a continuar.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
ca: Violació de seguretat

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
ca: Aquesta connexió NO és segura

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
ca: Això no sembla el %s real. Pot ser que els atacants estiguin intentant robar o alterar la informació que s'entra a aquest lloc o des d'aquest lloc.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
ca: Torna enrere

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
ca: Accepta el risc i procedeix

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: %s could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar %s.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
ca: Comproveu que el nom de fitxer no conté errors de capitalització o altres errors tipogràfics. Comproveu també que no s'hagi mogut, canviat el nom o suprimit.

en: None specified
ca: Res especificat

en: Technical information
ca: Informació tècnica

en: Unspecified
ca: Sense especificar

en: Web pages
ca: Pàgines web

en: Images
ca: Imatges

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
ca: Baixades

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Home
ca: Inici

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal a «%s».

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
ca: El fitxer «%s» ja existeix. Moveu-lo fora del camí.

en: Failed to create directory “%s”.
ca: No s'han pogut crear el directori «%s».

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
ca: %s de GNOME Web a %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
ca: Avui %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
ca: Avui %-H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
ca: Ahir %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
ca: Ahir %-H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
ca: %a a les %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
ca: %a a les %-H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
ca: %-d %b %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
ca: %-d %b %-H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ca: %-d %b del %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nom del fitxer d'escriptori per l'aplicació web amb ID %s

en: Failed to install desktop file %s:
ca: No s'ha pogut instal·lar el fitxer d'escriptori %s:

en: Profile directory %s already exists
ca: Directori del perfil %s ja existeix

en: Failed to create directory %s
ca: No s'han pogut crear el directori «%s»

en: Failed to create .app file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer .app: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
ca: No es pot crear la connexió SQLite. Tanca el navegador i torna-ho a provar.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades de contrasenyes. Tanca el navegador i torna-ho a provar.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
ca: Contrasenya per a %s en un formulari a %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
ca: Contrasenya en un formulari a %s

en: Response body is empty, do you need to install glib-networking?
ca: El cos de la resposta està buit, necessiteu instal·lar glib-networking?

en: Failed to obtain storage credentials.
ca: No s'han pogut obtenir les credencials per l'emmagatzematge.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
ca: Aneu a la Sincronització de Firefox i inicieu la sessió de nou per a seguir sincronitzant.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
ca: La contrasenya del vostre compte de Mozilla sembla haver canviat.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
ca: Aneu a la Sincronització de Firefox i inicieu la sessió amb la nova contrasenya per a seguir sincronitzant.

en: Failed to obtain signed certificate.
ca: No s'ha pogut obtenir un certificat signat.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
ca: No s'han pogut trobar els secrets de sincronització per l'usuari sincronitzat actualment.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
ca: No s'han pogut emmagatzemar els secrets de sincronització (s'ha trencat el servei secret o el portal de secrets?):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
ca: Els secrets de sincronització de %s

en: Failed to upload client record.
ca: No s'han pogut pujar les dades del client.

en: Failed to upload crypto/keys record.
ca: No s'han pogut pujar la dada xifrada/claus.

en: Failed to retrieve crypto keys.
ca: No s'han pogut recuperar les claus xifrades.

en: Failed to upload meta/global record.
ca: Error en pujar dades meta/globals.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
ca: El vostre compte de Mozilla utilitza la versió d'emmagatzematge %d. El Web només suporta la versió %d.

en: Failed to verify storage version.
ca: No s'han pogut verificar la versió d'emmagatzematge.

en: Failed to upload device info
ca: No s'han pogut pujar la informació del dispositiu

en: Failed to retrieve the Sync Key
ca: No s'han pogut recuperar la clau de sincronització

en: Select current tag
ca: Selecciona l'etiqueta actual

en: Remove current tag
ca: Suprimeix l'etiqueta actual

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
ca: El fitxer no és un fitxer vàlid d'adreça d'interès d'Epiphany: manca la taula d'etiquetes

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
ca: El fitxer no és un fitxer vàlid d'adreça d'interès d'Epiphany: manca la taula d'adreces d'interès

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades d'adreces d'interès de Firefox. Tanca Firefox i torna-ho a provar.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
ca: No s'han pogut recuperar les adreces d'interès del Firefox!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades d'adreces d'interès HTML: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir la base de dades d'adreces d'interès HTML.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
ca: No s'ha pogut analitzar la base de dades d'adreces d'interès HTML: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
ca: No s'han pogut analitzar les adreces d'interès:

en: Favorites
ca: Preferits

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Save Link As
ca: Anomena i desa l'enllaç

en: Save Image As
ca: Anomena i desa la imatge

en: Save Media As
ca: Anomena i desa el multimèdia

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
ca: Afegeix la pàgina a les adreces d'interès

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
ca: Edita l'adreça d'interès

en: Stop
ca: Atura

en: The certificate does not match this website
ca: El certificat no concorda en aquest lloc web

en: The certificate has expired
ca: El certificat ha vençut

en: The signing certificate authority is not known
ca: L'autoritat que signa el certificat és desconeguda

en: The certificate contains errors
ca: El certificat conte errors

en: The certificate has been revoked
ca: S'ha revocat el certificat

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
ca: El certificat està signat usant un algoritme feble

en: The certificate activation time is still in the future
ca: El temps d'activació del certificat és encara al futur

en: The identity of this website has been verified.
ca: La identitat d'aquest lloc web ha sigut verificada.

en: The identity of this website has not been verified.
ca: No s'ha pogut verificar la identitat d'aquest lloc web.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
ca: No s'han trobat problemes en la vostra connexió.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
ca: Aquest certificat és vàlid. No obstant això, els recursos d'aquesta pàgina web s'han enviat de manera insegura.

en: _Clear All
ca: _Neteja-ho tot

en: %d second left | %d seconds left
ca[0]: %d segon restant
ca[1]: %d segons restants

en: %d minute left | %d minutes left
ca[0]: %d minut restant
ca[1]: %d minuts restants

en: %d hour left | %d hours left
ca[0]: %d hora restant
ca[1]: %d hores restants

en: %d day left | %d days left
ca[0]: %d dia restant
ca[1]: %d dies restants

en: %d week left | %d weeks left
ca[0]: %d setmana restant
ca[1]: %d setmanes restants

en: %d month left | %d months left
ca[0]: %d mes restant
ca[1]: %d mesos restants

en: Finished
ca: Acabat

en: Moved or deleted
ca: Mogut o esborrat

en: Error downloading: %s
ca: S'ha produït un error en descarregar: %s

en: Cancelling…
ca: S'està cancel·lant…

en: Starting…
ca: S'està iniciant…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
ca: Darrera sincronització: %s

en: Something went wrong, please try again later.
ca: Alguna cosa ha anat malament, torneu-ho a intentar en un moment.

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
ca: Torna a carregar la pàgina actual

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Stop loading the current page
ca: Atura la càrrega de la pàgina actual

en: Unavailable in Incognito Mode
ca: No està disponible en el mode d'incògnit

en: Remove the selected pages from history
ca: Suprimeix les pàgines seleccionades de l'historial

en: Copy URL
ca: Copia l'URL

en: Clear Browsing History?
ca: Voleu esborrar l'historial de navegació?

en: Cl_ear
ca: _Esborra

en: Remove All History
ca: Suprimeix tot l'historial

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
ca: Sol·licitud de notificació

en: Camera Request
ca: Sol·licitud de càmera

en: Microphone Request
ca: Sol·licitud de micròfon

en: Location Request
ca: Sol·licitud d'ubicació

en: Webcam and Microphone Request
ca: Sol·licitud de càmera web i micròfon

en: Permission Request
ca: Sol·licitud de permís

en: Open a new browser window instead of a new tab
ca: Obre una finestra de navegador nova en comptes d'una pestanya nova

en: Load the given session state file
ca: Carrega el fitxer d'estat de sessió especificat

en: FILE
ca: FITXER

en: Start an instance with user data read-only
ca: Inicia una instància amb les dades d'usuari de només lectura

en: Start a private instance with separate user data
ca: Inicia una instància privada amb les dades d'usuari separades

en: Start a private instance in web application mode
ca: Inicia una instància privada en mode aplicació d'aplicació

en: Start a private instance for WebDriver control
ca: Inicia una instància privada pel control de WebDriver

en: Custom profile directory for private instance
ca: Directori del perfil personalitzat a usar en la instància privada

en: Web options
ca: Opcions web

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
ca: La pàgina «%s» vol enviar-vos notificacions a l'escriptori

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
ca: Sol·licitud d'accés a la ubicació

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
ca: La pàgina «%s» vol saber la vostra ubicació

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
ca: Sol·licitud d'accés al micròfon

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
ca: La pàgina «%s» vol utilitzar el vostre micròfon

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
ca: Sol·licitud d'accés a la càmera web

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
ca: La pàgina «%s» vol utilitzar la vostra càmera web

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
ca: Sol·licitud d'accés a la càmera web i al micròfon

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
ca: La pàgina «%s» vol utilitzar la càmera i el micròfon

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
ca: Sol·licitud d'accés a les dades del lloc web

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
ca: A la pàgina «%s» li agradaria accedir a les seves pròpies dades (incloses les galetes) mentre navega «%s». Això permetrà que «%s» faci un seguiment de la vostra activitat en «%s».

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
ca: Sol·licitud d'accés al porta-retalls

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
ca: La pàgina «%s» vol accedir al porta-retalls

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
ca: La identificació digital d'aquest lloc web no és de confiança. És possible que us hàgiu connectat a un atacant que pretén ser %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
ca: Aquest lloc no té seguretat. Un atacant podria veure la informació que envieu o controlar el contingut que veieu.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
ca: Aquest lloc web no ha protegit correctament la vostra connexió.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
ca: La vostra connexió sembla ser segura.

en: _View Certificate…
ca: _Mostra el certificat…

en: Allow
ca: Permet

en: Deny
ca: Denega

en: Ask
ca: Pregunta

en: Permissions
ca: Permisos

en: Advertisements
ca: Anuncis

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Password saving
ca: Desa la contrasenya

en: Location access
ca: Accés a la ubicació

en: Microphone access
ca: Accés al micròfon

en: Webcam access
ca: Accés a la càmera web

en: Media autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Without Sound
ca: Sense so

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
ca: Obre una pestanya nova

note: Undo, redo.
en: _Undo
ca: _Desfés

en: Re_do
ca: _Refés

note: Edit.
en: Cu_t
ca: _Retalla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Paste Text Only
ca: _Enganxa només text

en: Select _All
ca: _Selecciona-ho tot

en: S_end Link by Email…
ca: Envia l'_enllaç per correu electrònic…

en: _Reload
ca: _Torna a carregar

en: _Back
ca: E_nrere

en: _Forward
ca: Se_güent

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
ca: Afege_ix una adreça d'interès…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
ca: Obre l'enllaç en una _finestra nova

en: Open Link in New _Tab
ca: Obre l'enllaç en una _pestanya nova

en: Open Link in I_ncognito Window
ca: Obre l'enllaç en una finestra _incògnita

en: _Save Link As…
ca: De_sa l'enllaç com a…

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Copy E-mail Address
ca: _Copia l'adreça del correu

note: Images.
en: View _Image in New Tab
ca: Mostra la _imatge en una pestanya nova

en: Copy I_mage Address
ca: Copia l'adreça de la _imatge

en: _Save Image As…
ca: _Desa la imatge com a…

en: Set as _Wallpaper
ca: Estableix com _fons de pantalla

note: Video.
en: Open Video in New _Window
ca: Obre el vídeo en una _finestra nova

en: Open Video in New _Tab
ca: Obre el vídeo en una _pestanya nova

en: _Save Video As…
ca: De_sa el vídeo com a…

en: _Copy Video Address
ca: _Copia l'adreça del vídeo

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
ca: Obre l'àudio en una _finestra nova

en: Open Audio in New _Tab
ca: Obre l'àudio en una _pestanya nova

en: _Save Audio As…
ca: De_sa l'àudio com a…

en: _Copy Audio Address
ca: _Copia l'adreça de l'àudio

en: Save Pa_ge As…
ca: Anomena i de_sa la pàgina…

en: _Take Screenshot…
ca: _Pren una captura de pantalla…

en: _Page Source
ca: Codi font de la _pàgina

en: Search the Web for “%s”
ca: Cerca al web «%s»

en: Open Link
ca: Obre l'enllaç

en: Open Link In New Tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open Link In New Window
ca: Obre l'enllaç en una finestra nova

en: Open Link In Incognito Window
ca: Obre l'enllaç en una d'incògnit nova

en: _Ask Later
ca: _Pregunta-ho més tard

en: _Deny
ca: _Denega

en: _Allow
ca: _Permet

en: Leave Website?
ca: Voleu sortir del lloc web?

en: A form was modified and has not been submitted
ca: Un formulari modificat no ha estat enviat

en: _Discard Form
ca: _Descarta el formulari

en: Download operation
ca: Operació de baixada

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: %d download operation active | %d download operations active
ca[0]: %d operació de baixada activa
ca[1]: %d operacions de baixada actives

en: Set as Default Browser?
ca: Configurar-ho com el navegador per defecte?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
ca: Utilitzeu el Web com a navegador web per defecte i per a obrir enllaços externs

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
ca: Utilitzeu la versió preliminar de la tecnologia Epiphany com a navegador web predeterminat i per a obrir enllaços externs

en: _Ask Again Later
ca: _Pregunta-ho més tard

en: _Yes
ca: _Sí

en: Save password?
ca: Voleu desar la contrasenya?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
ca: Les contrasenyes es poden suprimir en qualsevol moment a les preferències

en: Not Now
ca: _Ara no

en: Never Save
ca: No ho desis mai

en: Save
ca: Desa

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Close Multiple Tabs?
ca: Voleu tancar múltiples pestanyes?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
ca: Si tanqueu aquesta finestra, totes les pestanyes obertes es perdran

en: C_lose Tabs
ca: _Tanca les pestanyes

en: New tab opened
ca: S'ha obert una pestanya nova

en: Switch
ca: Commuta

en: Delete All Entries?
ca: Suprimeix totes les entrades?

en: Cookies
ca: Galetes

en: HTTP disk cache
ca: Memòria cau de disc HTTP

en: Local storage data
ca: Dades d'emmagatzematge local

en: Offline web application cache
ca: Memòria cau d'aplicacions web fora de línia

en: IndexedDB databases
ca: Bases de dades IndexedDB

en: HSTS policies cache
ca: Memòria cau de polítiques HSTS

en: Intelligent Tracking Prevention data
ca: Dades de la Prevenció de Seguiment Intel·ligent

en: New search engine
ca: Motor de cerca nou

en: This field is required
ca: Aquest camp és obligatori

en: Address must start with either http:// or https://
ca: L'adreça ha de començar amb http:// o https://

en: Address must contain the search term represented by %s
ca: L'adreça ha de contenir el terme de cerca representat per %s

en: Address should not contain the search term several times
ca: L'adreça no ha de contenir el terme de cerca diverses vegades

en: Address is not a valid URI
ca: L'adreça no és un URI vàlid

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
ca: L'adreça no és un URL vàlid. Hauria de tenir un format https://www.example.com/search?q=%s

en: This shortcut is already used.
ca: Aquesta drecera ja s'utilitza.

en: Search shortcuts must not contain any space.
ca: Les dreceres de cerca no poden contenir cap espai.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
ca: Les dreceres de cerca han de començar amb un símbol com !, # o @.

en: A name is required
ca: El nom és obligatori

en: This search engine already exists
ca: Aquest motor de cerca ja existeix

en: Remove Extension
ca: Elimina l'extensió

en: Do you really want to remove this extension?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta extensió?

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Delete All Passwords?
ca: Suprimeix totes les contrasenyes?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
ca: Això netejarà totes les contrasenyes emmagatzemades localment i no es pot desfer.

en: Copy password
ca: Copia la contrasenya

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Copy username
ca: Copia el nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Remove Password
ca: Suprimeix la contrasenya

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
ca: Obre el fitxer (manifest.json/xpi)

en: Add Language
ca: Afegeix llengua

en: System language (%s) | System languages (%s)
ca[0]: Llengua del sistema (%s)
ca[1]: Llengües del sistema (%s)

en: Supported Image Files
ca: Fitxers d'imatge admesos

en: Executes only the n-th migration step
ca: Executa només el pas enèsim de la migració

en: Specifies the required version for the migrator
ca: Especifica la versió necessària per al migrador

en: Specifies the profile where the migrator should run
ca: Especifica el perfil que hauria d'executar el migrador

en: Web profile migrator
ca: Migrador de perfils web

en: Web profile migrator options
ca: Opcions del migrador de perfils web

en: View Open Tabs
ca: Mostra les pestanyes obertes

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
ca: Enrere

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
ca: Següent

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Bookmark
ca: Adreça d'interès

en: Name
ca: Nom

en: Address
ca: Adreça

en: Tags
ca: Etiquetes

en: No Bookmarks
ca: Cap adreça d'interès

en: Bookmarked pages will appear here
ca: Les pàgines de les adreces d'interès apareixeran aquí

en: Website Data
ca: Dades del lloc web

en: _Clear Data
ca: _Neteja les dades

en: Remove selected website data
ca: Suprimeix les dades del lloc web seleccionades

en: Search website data
ca: Cerca en les dades del lloc web

en: No Website Data Found
ca: No s'han trobat dades del lloc web

en: Website data will be listed here
ca: Les dades del lloc web es llistaran aquí

en: Clear selected website data:
ca: Neteja les dades del lloc web seleccionades:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
ca: No podeu desfer aquesta acció. Les dades que seleccioneu netejar s'eliminaran per sempre.

en: Search
ca: Cerca

en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Try a different search
ca: Proveu una cerca diferent

en: Text Encoding
ca: Codificació del text

en: Use Encoding Specified by Document
ca: Utilitza la Codificació Especificada pel Document

en: Recent Encodings
ca: Codificacions Recents

en: Related Encodings
ca: Codificacions Relacionades

en: Show All…
ca: Mostra-ho tot…

en: Open _Inspector
ca: Obr_e l'Inspector

en: Author
ca: Autor

en: Version
ca: Versió

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Firefox Sync
ca: Sincronització de Firefox

en: Sync _Now
ca: Sincronitza_ara

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
ca: Inicieu la sessió amb el vostre compte del Mozilla per a sincronitzar les vostres dades amb el GNOME Web i el Firefox en altres ordinadors. El GNOME Web no és Firefox i Mozilla no el produeix ni en dona suport.

en: Mozilla Account
ca: Compte de Mozilla

en: Logged in
ca: Sessió iniciada

en: Sign _Out
ca: Tan_ca la sessió

en: Sync Options
ca: Opcions de sincronització

en: Sync _Bookmarks
ca: _Sincronitza adreces d'interès

en: Sync _Passwords
ca: Si_ncronitza les contrasenyes

en: Sync _History
ca: Sinc_ronitza l'historial

en: Sync Open _Tabs
ca: Sincr_onitza les pestanyes obertes

en: S_ynced Tabs
ca: Pestan_yes sincronitzades

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Device name
ca: Nom de dispositiu

en: _Save
ca: De_sa

en: _Change
ca: _Canvia

en: History
ca: Historial

en: Select Items
ca: Selecciona elements

en: Search history
ca: Cerca historial

en: No History Found
ca: No s'ha trobat cap historial

en: Visited pages will be listed here
ca: Les pàgines visitades es llistaran aquí

en: _Open
ca: _Obre

en: Delete Language
ca: Suprimeix Llengua

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
ca: Cerqueu llocs web, adreces d'interès i pestanyes obertes

en: Website Security Status and Permissions
ca: Estat de seguretat i permisos del lloc web

en: Reader Mode
ca: Mode de lectura

en: View Available Passwords
ca: Mostra les Contrasenyes Disponibles

en: _Redo
ca: _Refés

en: Paste and _Go
ca: Enganxa i _ves

en: R_eload
ca: Ac_tualitza

en: Reload _All Tabs
ca: _Torna a carregar totes les pestanyes

en: _Duplicate
ca: _Duplica

en: P_in Tab
ca: _Fixa la pestanya

en: Unp_in Tab
ca: No f_ixis la pestanya

en: _Mute Tab
ca: _Silencia la pestanya

en: Close Tabs to the _Left
ca: Mou la pestanya a l'_esquerra

en: Close Tabs to the _Right
ca: Mou la pestanya a la d_reta

en: Close _Other Tabs
ca: _Tanca les altres pestanyes

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Run in Background
ca: _Executa en segon pla

en: _New Window
ca: Finestra _nova

en: New _Incognito Window
ca: _Finestra d'incògnit nova

en: Reopen Closed _Tab
ca: Torna a obrir la _pestanya tancada

en: Histo_ry
ca: _Historial

en: I_mport and Export
ca: _Importa i exporta

en: I_mport Bookmarks…
ca: I_mporta adreces d'interès…

en: E_xport Bookmarks…
ca: E_xporta adreces d'interès…

en: Import _Passwords…
ca: Im_porta contrasenyes…

en: Install as _Web App…
ca: Instal·la com una _aplicació web…

en: Manag_e Web Apps
ca: _Gestiona les aplicacions web

en: Text Enco_ding…
ca: _Codificació del text…

en: Pr_eferences
ca: Pr_eferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Web
ca: _Quant al Web

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Restore Zoom
ca: Restaura el zoom

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
ca: Apropa

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Find…
ca: Cerca…

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Save Login?
ca: Voleu desar l'inici de sessió?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
ca: Les contrasenyes només es desen al dispositiu i es poden eliminar en qualsevol moment a les preferències

en: _Never Save
ca: _No ho desis mai

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Remove All Passwords
ca: Suprimeix totes les contrasenyes

en: Search passwords
ca: Cerca les contrasenyes

en: No Passwords Found
ca: No s'ha trobat cap contrasenya

en: Saved passwords will be listed here
ca: Les contrasenyes desades es llistaran aquí

en: _Copy Password
ca: _Copia la contrasenya

en: C_opy Username
ca: C_opia el nom d'usuari

en: Appearance
ca: Aparença

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Use Custom Fonts
ca: Utilitza tipus de lletra personalitzats

en: Sans Serif Font
ca: Tipus de lletra Sans Serif

en: Serif Font
ca: Tipus de lletra Serif

en: Monospace Font
ca: Tipus de lletra de mida fixa

en: Font Style
ca: Estil de la tipografia

en: Color Scheme
ca: Esquema de colors

en: Style
ca: Estil

en: Use Custom Stylesheet
ca: Usa un full d'estil personalitzat

en: Use Custom JavaScript
ca: Utilitza JavaScript personalitzat

en: Default Zoom Level
ca: Nivell de zoom predeterminat

en: Add New Extension
ca: Afegeix una extensió nova

en: Extensions must be installed manually from their files
ca: Les extensions s'han d'instal·lar manualment des dels seus fitxers

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
ca: Epiphany és compatible amb extensions web per a Mozilla Firefox. Per a trobar i afegir extensions web, visiteu <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No Extensions Installed
ca: No hi ha extensions instal·lades

en: Web App
ca: Aplicació Web

en: _Icon
ca: _Icona

en: _Homepage
ca: _Pàgina d'inici

en: _Title
ca: _Títol

en: _Manage Additional URLs
ca: _Gestiona URL addicionals

en: Web Content
ca: Contingut web

en: Block _Advertisements
ca: Bloqueja els _anuncis

en: Block _Popup Windows
ca: Bloqueja les _finestres emergents

en: Most _Visited Pages
ca: _Pàgines més visitades

en: _Blank Page
ca: Pàgina en _blanc

en: _Custom
ca: _Personalitzada

en: Ask o_n Download
ca: Pregunta _en fer baixades

en: _Download Folder
ca: Carpeta de _baixades

en: Search Engines
ca: Motors de cerca

en: Session
ca: Sessió

en: Start in _Incognito Mode
ca: _Inicia en mode d'incògnit

en: _Restore Tabs on Startup
ca: _Restaura les pestanyes a l'inici

en: Browsing
ca: Navegació

en: Mouse _Gestures
ca: _Gestos del ratolí

en: S_witch Immediately to New Tabs
ca: Ca_nvia immediatament a les pestanyes noves

en: _Spell Checking
ca: _Verificació ortogràfica

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Show D_eveloper Actions
ca: Mostra les accions per a _desenvolupadors

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Web Tracking
ca: Seguiment web

en: Intelligent _Tracking Prevention
ca: Prevenció de _Seguiment Intel·ligent

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data
ca: Permet que els llocs web emmagatzemin galetes, bases de dades i dades locals

en: _Website Data Storage
ca: Dades emmagatzemades dels llocs _web

en: Search Suggestions
ca: Suggeriments de cerca

en: Enable search suggestions in the URL entry
ca: Activa els suggeriments de cerca a l'entrada URL

en: _Google Search Suggestions
ca: _Suggeriments de cerca de Google

en: Personal Data
ca: Dades personals

en: Clear Website _Data
ca: _Suprimeix les dades del lloc web

en: _Passwords
ca: _Contrasenyes

en: _Remember Passwords
ca: _Recorda les contrasenyes

en: Selects Default Search Engine
ca: Selecciona el motor de cerca per defecte

en: Shortcut
ca: Drecera

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
ca: Per a determinar l'adreça de cerca, realitzeu una cerca mitjançant el motor de cerca que voleu afegir i reemplaceu el terme de cerca per %s

en: R_emove Search Engine
ca: Suprim_eix el motor de cerca

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
ca: Finestra d'incògnit nova

[ctx: shortcut window]
en: Open File
ca: Obre el fitxer

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
ca: Desa la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
ca: Pren una captura de pantalla

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
ca: Imprimeix la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
ca: Mostra la llista de descàrregues

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
ca: Aneu a la pàgina d'inici

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
ca: Torna a carregar la pàgina actual

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
ca: Torna a carregar ignorant la memòria cau

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
ca: Atura la càrrega de la pàgina actual

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
ca: Torna a la pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
ca: Avança a la pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
ca: Pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
ca: Tanca la pestanya actual

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
ca: Torna a obrir la pestanya tancada

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
ca: Avança a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
ca: Torna a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
ca: Mou la pestanya actual a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
ca: Mou la pestanya actual a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
ca: Duplica la pestanya actual

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
ca: Mostra les pestanyes obertes

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: shortcut window]
en: History
ca: Historial

[ctx: shortcut window]
en: Clear Website Data
ca: Suprimeix les dades del lloc web

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
ca: Afegeix la pàgina actual a les adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
ca: Mostra les adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
ca: Importa les adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
ca: Exporta les adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
ca: Commuta la navegació per cursor

[ctx: shortcut window]
en: Web App
ca: Aplicació Web

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
ca: Instal·la el lloc com una aplicació web

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Mostra

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
ca: Reinicia l'ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
ca: Mostra el codi font de la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
ca: Commuta l'inspector

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
ca: Commuta el mode de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
ca: Selecciona l'URL de la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
ca: Cerca amb el motor de cerca per defecte

[ctx: shortcut window]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
ca: Següent resultat de la cerca

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
ca: Anterior resultat de la cerca

en: Synced Tabs
ca: Pestanyes sincronitzades

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
ca: A sota es mostren les pestanyes obertes sincronitzades dels altres dispositius que utilitzen Firefox Sync amb aquest compte. Obriu una pestanya fent doble clic al seu nom (les pestanyes locals no es poden obrir).

en: Additional URLs
ca: URL addicionals

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
ca: L'aplicació web obrirà un URL que comenci amb qualsevol dels URL addicionals. Si ometeu l'esquema d'URL, s'utilitzarà el de l'URL carregat.

en: Add New URL
ca: Afegeix un URL nou

en: Remove Selected URLs
ca: Suprimeix els URL seleccionats

en: C_lear All
ca: _Neteja-ho tot

en: Search the web for “%s”
ca: Cerca «%s» al web

en: Load “%s”
ca: Carrega «%s»

en: Local Tabs
ca: Pestanyes locals

en: The install_token is required for the Install() method
ca: Cal el _testimoni d'instal·lació per al mètode Install()

en: The url passed was not valid: ‘%s’
ca: L'URL passat no era vàlid: «%s»

en: The name passed was not valid
ca: El nom passat no era vàlid

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
ca: La instal·lació de l'aplicació web «%s» (%s) ha fallat: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
ca: L'ID del fitxer d'escriptori passat «%s» no era vàlid

en: The web application ‘%s’ does not exist
ca: L'aplicació web «%s» no existeix

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir l'aplicació web «%s»

en: Options for %s
ca: Opcions per a %s

en: GVDB File
ca: Fitxer GVDB

en: HTML File
ca: Fitxer HTML

en: Ch_oose File
ca: _Tria un fitxer

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Bookmarks successfully imported!
ca: S'han importat amb èxit les adreces d'interès!

en: Select Profile
ca: Selecciona un perfil

en: Choose File
ca: Tria un fitxer

en: Import Bookmarks
ca: Importa adreces d'interès

en: From:
ca: Des de:

en: Bookmarks successfully exported!
ca: S'han exportat amb èxit les adreces d'interès!

en: Passwords successfully imported!
ca: S'han importat amb èxit les contrasenyes!

en: Import Passwords
ca: Importa les contrasenyes

note: Translators: Only translate the part before ".csv" (e.g. "passwords")
en: passwords.csv
ca: contrasenyes.csv

en: Epiphany Canary
ca: Versions de prova de l'Epiphany

en: Reload Website?
ca: Voleu tornar a carregar el lloc web?

en: The application “%s” is ready to be used
ca: L'aplicació «%s» està llesta per a ser usada

en: The application “%s” could not be created: %s
ca: No s'ha pogut crear l'aplicació «%s»: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
ca: Llança

en: Replace Existing Web App?
ca: Substitueix l'aplicació web existent?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
ca: Ja existeix una aplicació anomenada «%s», en substituir-la se sobreescriurà

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Enable Caret Browsing Mode?
ca: Habilita el mode de navegació amb el cursor?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
ca: Si premeu F7, activeu o desactiveu la navegació amb el cursor. Aquesta característica col·loca un cursor mòbil a les pàgines web que us permet moure's amb el vostre teclat. Voleu habilitar la navegació amb el cursor?

en: _Enable
ca: _Habilita
