epiphany - en to sr translation catalogue (935 entries)

en: Web
sr: Веб

en: Browse the web
sr: Разгледајте веб странице

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
sr: Веб прегледач за Гном је направљен тако да се уклопи у радну површину. Његов једноставан и паметно осмишљен изглед омогућава да се боље усредсредите на веб странице. Ако желите једноставан и леп прегледач веб страница, онда је ово прави програм за вас.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
sr: Веб се често назива Спознаја (Epiphany) по свом кодном имену.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: Web Browser
sr: Веб прегледач

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
sr: веб;прегледник;прегледач;интернет;браузер;епифани;спознаја;veb;preglednik;pregledač;internet;brauzer;epifani;spoznaja;web;internet;browser;epiphany

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New Incognito Window
sr: Нови тајни прозор

en: Browse with caret
sr: Разгледање са показивачем

en: Home page
sr: Почетна страница

en: Address of the user’s home page.
sr: Адреса корисникове почетне странице.

en: Default search engine.
sr: Основни погон претраге.

en: Name of the search engine selected by default.
sr: Назив погона претраге који се бира по основи.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
sr: Застарело. Користите „search-engine-providers“.

en: List of the search engines.
sr: Списак погона претраге.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
sr: Списак погона претраге. То је низ вердикта где сваки одговара погону претраге, и са следећим подржаним кључевима: – „name“ je nазив погона претраге. „url“ je УРЛ претраге са појмом претраге замењеним са „%s“. „bang“ је одјек (реч пречице) погона претраге.

en: Enable Google Search Suggestions
sr: Укључи предлоге Гугл претраге

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
sr: Да ли ће бити приказан предлог Гугл претраге у уносу адресе.

en: Force new windows to be opened in tabs
sr: Приморава отварање нових прозора у језичцима

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
sr: Приморава отварање нових страница у језичцима уместо у новом прозору.

en: Whether to automatically restore the last session
sr: Да ли да програм поврати последњу сесију

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
sr: Одређује како ће сесија бити повраћена за време покретања. Дозвољене вредности су „always“ (увек враћа претходно стање програма), „crashed“ (враћа сесију само у случају пада програма).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
sr: Да ли да одложи учитавање језичака који нису одмах видљиви при повраћају сесије

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
sr: Када је ово изабрано, језичци неће започети са учитавањем све док се корисник не пребаци на њих, након повраћаја сесије.

en: List of adblock filters
sr: Списак филтера блокирања реклама

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
sr: Списак адреса са правилима филтрирања у JSON формату које ће се користити за блокирање реклама.

en: Whether to ask for setting browser as default
sr: Да ли да пита за подешавање подразумеваног прегледача веба

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
sr: Када је изабрано, веб прегледач ће вас питати да га поставите као подразумевани програм (уколико већ није).

en: Start in incognito mode
sr: Покрени у тајном режиму

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
sr: Када је изабрано, прегледач ће увек бити покренут у тајном режиму

en: Active clear data items.
sr: Активно чишћење ставки података.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
sr: Избор (битмаска) који чисти ставке података треба бити активан по основи. 1 = Колачићи, 2 = ХТТП остава диска, 4 = Подаци локалног смештаја, 8 = Ван мрежна остава веб програма, 16 = Базе података ИндексБП, 32 = Базе података ВебСКуЛ-а, 64 = Подаци прикључака, 128 = Остава HSTS политика, 256 = Подаци паметног спречавања праћења.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
sr: Повећава језичке тако да попуне доступно мести на траци са језичцима.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
sr: Уколико је омогућено, језичци ће се раширити тако да попуне сво доступно мето на траци за језичке. Ово подешавање се занемарује у Пантеон графичком окружењу.

en: The visibility policy for the tabs bar.
sr: Видљивост траке с језичцима.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
sr: Одређује када ће бити приказана трака с језичцима. Могуће вредности су „always“ (увек приказује траку с језичцима), „more-than-one“ (приказује траку када су отворена два или више језичка) и „never“ (скрива траку с језичцима). Ово подешавање се занемарује у Пантеон графичком окружењу и вредност „always“ се користи.

en: Keep window open when closing last tab
sr: Остави прозор отвореним при затварању последњег језичка

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
sr: Ако је омогућено, прозор програма ће остати отворен након затварања последњег језичка.

en: Reader mode article font style.
sr: Стил фонта за текст у режиму за читање.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
sr: Изабери стил главног тела текста за чланке у режиму за читање. Могуће вредности су „санс“ и „сериф“.

en: Reader mode color scheme.
sr: Шема боја у режиму за читање.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
sr: Бира стил боја за чланке приказане у режиму за читање. Могуће вредности су „светла“ (таман текст на светлој позадини) и „тамна“ (светли текст на тамној позадини). Ова поставка је занемарена на системима који обезбеђују свеопштесистемску поставку тамног стила, као што је Гном 42 и новији.

en: Minimum font size
sr: Најмања величина фонта

en: Use GNOME fonts
sr: Коришћење Гномових фонтова

en: Use GNOME font settings.
sr: Користиће подешавања из Гномових фонтова.

en: Custom sans-serif font
sr: Произвољни без-серифни фонт

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која се користи за замену без-серифног фонта радне површи када је изабрана опција „use-gnome-fonts“ (користи гномове фонтове).

en: Custom serif font
sr: Произвољни серифни фонт

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која се користи за замену серифног фонта радне површи када је изабрана опција „use-gnome-fonts“ (користи гномове фонтове).

en: Custom monospace font
sr: Произвољни фонт утврђене ширине

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која се користи за замену фонта радне површи утврђене ширине када је изабрана опција „use-gnome-fonts“ (користи гномове фонтове).

en: Use a custom CSS
sr: Користи произвољни ЦСС

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
sr: Коришћење произвољне ЦСС датотеке уместо ЦСС стила веб сајтова.

en: Use a custom JS
sr: Користи произвољни ЈС

en: Use a custom JS file to modify websites.
sr: Користи произвољну ЈС датотеку за промену веб страница.

en: Enable spell checking
sr: Укључује проверу правописа

en: Spell check any text typed in editable areas.
sr: Провераваће исправност сваког текста уписаног у пољима за уређивање.

en: Default encoding
sr: Основно кодирање

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
sr: Основно кодирање. Прихваћене вредности су оне које ВебКитГТК може да разуме.

en: Languages
sr: Језици

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
sr: Жељени језици. Списак кодирања језика или „system“ за коришћење текућег језика.

en: Allow popups
sr: Допуштање искачућих прозора

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозвољава страницама да отварају нове прозоре помоћу ЈаваСкрипте (уколико су ЈаваСкрипте омогућене).

en: User agent
sr: Кориснички агент

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
sr: Ниска која се користи за представљање прегледача на веб серверима.

en: Enable adblock
sr: Укључује блокирање огласа

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
sr: Одређује да ли да блокира угњеждене огласе које би веб странице могле да прикажу.

en: Remember passwords
sr: Памћење лозинки

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
sr: Одређује да ли ће лозинке бити сачуване и унапред унете на веб стране.

en: Autofill form data
sr: Аутомарско попуњавање поља

en: Whether to auto fill form data in websites.
sr: Одређује да ли се подаци у пољима уносе аутоматски на веб страницама.

en: Enable site-specific quirks
sr: Омогућава квирк режим сајта

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
sr: Укључује квирк режим за сваку веб страницу ради њеног бољег приказа. Уколико желите да потражите грешке на сајту, најпре онемогућите ову опцију.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
sr: Омогући паметно спречавање праћења (ПСП)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
sr: Да ли треба омогућити паметно спречавање праћења.

en: Allow websites to store local website data
sr: Дозволи веб страницама да чувају локалне податке веб странице

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
sr: Да ли треба дозволити веб страницама да чувају колачиће, податке на локалном складишту, и IndexedDB базе података. Онемогућавање може сломити многе веб странице.

en: Default zoom level for new pages
sr: Подразумевани ниво увећања нових страница

en: Enable autosearch
sr: Омогући самосталну претрагу

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
sr: Да ли треба аутоматски претраживати веб када се унесе у поље за адресу нешто што не изгледа као адреса. Ако је ово подешавање онемогућено, све ће бити учитано као адреса осим ако се експлицитно не изабере претраживач из падајућег изборника.

en: Enable mouse gestures
sr: Омогући гестове миша

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
sr: Да ли треба омогућити гестове миша. Гестови миша су засновани на понашању Опера прегледача и покрећу се коришћењем средњег клика миша и геста.

en: Enable navigation gestures
sr: Омогући гестове за навигацију

en: Whether to enable back and forward navigation gestures.
sr: Да ли су омогућени гестови за навигацију напред и назад.

en: Last upload directory
sr: Последња фасцикла за отпремања

en: Keep track of last upload directory
sr: Запамти последњу фасциклу за отпремања

en: Last download directory
sr: Последња фасцикла за преузимања

en: Keep track of last download directory
sr: Запамти последњу фасциклу за преузимања

en: Hardware acceleration policy
sr: Политика хардверског убрзања

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
sr: Да ли треба омогућити хардверско убрзање. Могуће вредности су „always“ (увек) и „never“ (никада). Хардверско убрзање је можда потребно зарад постизања прихватљивих перформанси на малим, угнежђеним уређајима али оно може повећати коришћење меморије и може изазвати озбиљне грешке у графичком драјверу које су посебне за тај хардвер.

en: Always ask for download directory
sr: Питај за фасциклу за преузимања

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
sr: Одређује да ли се отвара прозорчић за избор фасцикле за чување сваког појединачног преузимања.

en: Enable immediately switch to new open tab
sr: Омогући тренутно пребацивање на нови отворени језичак

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
sr: Да ли самостално треба пребацити на нови отворени језичак.

en: Enable WebExtensions
sr: Укључује Веб проширења

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
sr: Да ли ће укључити Веб проширења. Веб проширења је више прегледнички систем за проширења.

en: Active WebExtensions
sr: Активна Веб проширења

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
sr: Указује која Веб проширења су постављена на активна.

en: Show developer actions
sr: Прикажи радње развоја

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
sr: Приказује мени развојних радњи. Ово омогућава употребу изворног кода странице и радњи инспекцијских елемената.

en: Web application additional URLs
sr: Додатне адресе веб програма

en: The list of URLs that should be opened by the web application
sr: Списак адреса које треба отварати у веб програмима

en: Show navigation buttons in WebApp
sr: Приказује дугмад навигације у Веб програму

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
sr: Да ли ће приказати дугмад за навигацију у Веб програму.

en: Run in background
sr: Ради у позадини

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
sr: Ако је омогућено, програм ће наставити са радом у позадини након затварања прозора.

en: WebApp is system-wide
sr: Веб програм је свеопште системски

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
sr: Ако је укључено, програм се не може уређивати или уколнити.

en: The downloads folder
sr: Фасцикла за преузето

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
sr: Поставља путању фасцикле за смештање преузетих датотеке. Можете изабрати „Downloads“ за подразумевану фасциклу или „Desktop“ за фасциклу радне површи.

en: Window position
sr: Положај прозора

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
sr: Положај који ће се користити за нови прозор који није враћен из претходне сесије.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
sr: Величина која ће се користити за нови прозор који није враћен из претходне сесије.

en: Is maximized
sr: Да ли је увећан

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
sr: Да ли нови прозор који није враћен из претходне сесије треба на почетку да буде увећан.

en: Disable forward and back buttons
sr: Искључи дугмад за напред и назад

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
sr: Ако је изабрано, дугмад напред и назад су онемогућена, онемогућа спречавајући приступ тренутној историји прегледања

en: Firefox Sync Token Server URL
sr: Firefox Sync адреса жетонског сервера

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
sr: Адреса ка прилагођеном Firefox Sync жетонском серверу.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
sr: Адреса Firefox Sync сервера налога

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
sr: Адреса ка прилагођеном Firefox sync серверу налога.

en: Currently signed in sync user
sr: Тренутно пријављени на усаглашавање корисника

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
sr: Е-пошта повезана са Мозила налогом који се користи за усаглашавање података са Мозилиним серверима.

en: Last sync timestamp
sr: Временска ознака усаглашавања

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
sr: Временска ознака која показује време последњег усаглашавања у секундама.

en: Sync device ID
sr: Идентификација уређаја за усаглашавање

en: The sync device ID of the current device.
sr: Идентификација за усаглашавања са овог уређаја.

en: Sync device name
sr: Назив уређаја за усаглашавање

en: The sync device name of the current device.
sr: Назив уређаја за усаглашавање са овог уређаја.

en: The sync frequency in minutes
sr: Учесталост усаглашавања у минутима

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
sr: Број протеклих минута између два узастопна усаглашавања.

en: Sync data with Firefox
sr: Синхронизација са програмом Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите са збирка Спознаје буде усаглашена са програмом Firefox, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Enable bookmarks sync
sr: Омогући усаглашавање обележивача

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усаглашавате списак обележивача, у супротном поставите на „FALSE“ (погрешно).

en: Bookmarks sync timestamp
sr: Временска ознака усаглашавања обележивача

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
sr: Временска ознака која показује време последњег усаглашавања обележивача.

en: Initial sync or normal sync
sr: Првобитно или уобичајено усаглашавање

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите збирка обележивача по први пут, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Enable passwords sync
sr: Омогући усаглашавање лозинки

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите лозинке, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Passwords sync timestamp
sr: Временска ознака усаглашавања лозинки

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
sr: Временска ознака која показује време последњег усаглашавања лозинки.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите збирку лозинки по први пут, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Enable history sync
sr: Омогући усаглашавање историје

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите историју посете страницама, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: History sync timestamp
sr: Временска ознака усаглашавања историје

en: The timestamp at which last history sync was made.
sr: Временска ознака која показује време последњег усаглашавања историјата.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите историјат посете страницама по први пут, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Enable open tabs sync
sr: Омогући усаглашавање отворених језичака

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Поставите на „TRUE“ (тачно) уколико желите да усагласите отворене језичке између прегледача, у супротном поставите на „FALSE“ (нетачно).

en: Open tabs sync timestamp
sr: Временска ознака усаглашавања отворених језичака

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
sr: Временска ознака која показује време последњег усаглашавања отворених језичака.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за микрофон

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења приступа корисничком микрофону. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) му говоре да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за геоположај

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења приступа корисничком положају. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) му говоре да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за обавештењима

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења за приказивање обавештења. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) му говоре да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за чување лозинке

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења за чување лозинки. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) му говоре да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за веб камерицу

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења приступа корисничкој веб камерици. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) му говоре да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи овлашћења за рекламе

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења за приказивање реклама. Основно „undecided“ (није одређено) значи да прегледач треба да пита корисника за овлашћења, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) говоре прегледачу да сам донесе одлуку на захтев.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
sr: Одлучује о примени када овај домаћин затражи политику самосталног пуштања

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
sr: Ова опција се користи за чување када се датом домаћину дају овлашћења за самостално пуштање. Основно „undecided“ (није одређено) значи да треба самостално пуштати утишане медије, док „allow“ (допусти) и „deny“ (забрани) говоре прегледачу да треба допустити или забранити самостално пуштање медија.

en: Memory usage
sr: Искоришћеност меморије

en: Version %s
sr: Издање %s

en: About Web
sr: О Вебу

en: Epiphany Technology Preview
sr: Преглед технологије Спознаје

en: A simple, clean, beautiful view of the web
sr: Једноставан, чист, одличан преглед веба

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
sr: Апликације

en: List of installed web apps
sr: Списак инсталираних веб апликација

en: Delete
sr: Обриши

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
sr: Инсталиран је:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
sr: Можете додати вашу омиљену веб страницу избором <b>Инсталирај као веб програм…</b> из менија унутар ове странице.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
sr: Добро дошли у Веб

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
sr: Започните разгледање интернета и ваше омиљене странице ће се појавити овде.

en: Remove from overview
sr: Уклони из прегледа

en: Private Browsing
sr: Приватно прегледање

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
sr: Тренутно разгледате странице у тајном режиму. Овако отворене странице неће бити приказане у историјату и сви подаци ће бити очишћени када затворите прозор. Датотеке које сте преузели биће задржане.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
sr: Тајни режим скрива вашу активност само од људи који користе овај рачунар.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
sr: То неће сакрити вашу активност од послодавца ако сте на радном месту. Достављач интернет услуге, влада, посећени сајтови или њихове рекламне агенције још увек да вас прате.

en: PIN required
sr: Пин код је потребан

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
sr: Молим унесите ПИН за %s, за пријаву на %s:%d.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Login
sr: _Логовање

en: Select certificate
sr: Изабери сертификат

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
sr: Веб страница %s:%d захтева сертификат за пријављивање на %s.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
sr: Веб страница %s:%d захтева сертификат за пријављивање.

en: _Select
sr: _Изабери

en: Select a Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select the Destination
sr: Изаберите одредиште

en: Download Requested
sr: Преузимање је затражено

en: _Download
sr: _Преузми

note: Type
en: Type: %s (%s)
sr: Врста: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
sr: Ивор: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
sr: Где желите да сачувате датотеку?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
sr: Завршио сам преузимање ставке „%s“

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
sr: Преузимање је завршено

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
sr: Притисните „%s“ да напустите цео екран

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
sr: Аутоматизација управља програмом Веб

en: Autofill All Fields
sr: Сам попуни сва поља

en: Autofill Personal Fields
sr: Сам попљуни лична поља

en: Fill This Field
sr: Попуни ово поље

en: Do Not Autofill
sr: Не попуњавај сам

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
sr: Путања „%s“ није овлашћена да приступи Спознајином изворишту „%s“

en: Send an email message to “%s”
sr: Пошаљи е-поруку на адресу „%s“

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
sr: , „%s“

en: Blank page
sr: Празна страница

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
sr: Нови језичак

en: Arabic (_IBM-864)
sr: Арапски (_ИБМ-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
sr: Арапски (И_СО-8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
sr: Арапски (_Мек)

en: Arabic (_Windows-1256)
sr: Арапски (_Виндоус-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
sr: Балтички (И_СО-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
sr: Балтички (И_СО-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
sr: Балтички (_Виндоус-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
sr: Јерменски (_АРМЕСКИИ-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
sr: Грузијски (_ГЕОСТД8)

en: Central European (_IBM-852)
sr: Централноевропски (_ИБМ-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
sr: Централноевропски (И_СО-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
sr: Централноевропски (_Мек)

en: Central European (_Windows-1250)
sr: Централноевропски (_Виндоуз-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
sr: Кинески поједностављени (Г_Б18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
sr: Кинески поједностављени (ГБ_2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
sr: Кинески поједностављени (ГБ_К)

en: Chinese Simplified (_HZ)
sr: Кинески поједностављени (_ХЗ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
sr: Кинески поједностављени (И_СО-2022-ЦН)

en: Chinese Traditional (Big_5)
sr: Кинески традиционални (_Биг5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
sr: Кинески традиционални (Б_иг5-ХКСЦС)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
sr: Кинески традиционални (_ЕУЦ-ТВ)

en: Cyrillic (_IBM-855)
sr: Ћирилица (_ИБМ-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
sr: Ћирилица (И_СО-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
sr: Ћирилица (И_СО-ИР-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
sr: Ћирилица (_КОИ8-Р)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
sr: Ћирилица (_Мек)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
sr: Ћирилица (_Виндоуз-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
sr: Ћирилица/руски (_ИБМ-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
sr: Грчки (И_СО-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
sr: Грчки (_Мек)

en: Greek (_Windows-1253)
sr: Грчки (_Виндоуз-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
sr: Гуџарати (_Мек)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
sr: Гурмуки (_Мек)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
sr: Хинду (_Мек)

en: Hebrew (_IBM-862)
sr: Хебрејски (_ИБМ-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
sr: Хебрејски (И_СО-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
sr: Хебрејски (_Мек)

en: Hebrew (_Windows-1255)
sr: Хебрејски (_Виндоуз-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Визуелни хебрејски (И_СО-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
sr: Јапански (ЕУ_Ц-ЈП)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
sr: Јапански (И_СО-2022-ЈП)

en: Japanese (_Shift-JIS)
sr: Јапански (_Шифт-ЈИС)

en: Korean (_EUC-KR)
sr: Корејски (ЕУЦ-_КР)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
sr: Корејски (И_СО-2022-КР)

en: Korean (_JOHAB)
sr: Корејски (ЈОХА_Б)

en: Korean (_UHC)
sr: Корејски (_УХЦ)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
sr: Келтски (И_СО-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
sr: Исландски (_Мек)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
sr: Нордијски (И_СО-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
sr: Фарси (_Мек)

en: Croatian (Mac_Croatian)
sr: Хрватски (_Мек)

en: _Romanian (MacRomanian)
sr: Румунски (_Мек)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
sr: Румунски (И_СО-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
sr: Јужноевропски (И_СО-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
sr: Тајландски (ТИ_С-620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
sr: Тајландски (И_СО-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
sr: Тајландски (_Виндоуз-874)

en: Turkish (_IBM-857)
sr: Турски (_ИБМ-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
sr: Турски (И_СО-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
sr: Турски (_Мек)

en: Turkish (_Windows-1254)
sr: Турски (_Виндоуз-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
sr: Уникод (УТФ-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
sr: Ћирилица/украјински (КО_И8-У)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
sr: Ћирилица/украјински (_Мек)

en: Vietnamese (_TCVN)
sr: Вијетнамски (Т_ЦВН)

en: Vietnamese (_VISCII)
sr: Вијетнамски (В_ИСЦИИ)

en: Vietnamese (V_PS)
sr: Вијетнамски (В_ПС)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
sr: Вијетнамски (_Виндоуз-1258)

en: Western (_IBM-850)
sr: Западни (_ИБМ-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
sr: Западни (И_СО-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
sr: Западни (И_СО-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
sr: Западни (_Мек)

en: Western (_Windows-1252)
sr: Западни (_Виндоуз-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
sr: Енглески (_АСКРИ)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
sr: Уникод (УТФ-_16 БЕ)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
sr: Уникод (УТФ-1_6 ЛЕ)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
sr: Уникод (УТФ-_32 БЕ)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
sr: Уникод (УТФ-3_2 ЛЕ)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
sr: Непознато (%s)

en: Type to search…
sr: Упишите за претрагу…

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходан израз у низу за претраживање

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећи израз у низу за претраживање

en: %s is not a valid URI
sr: %s није исправан УРИ

en: Text not found
sr: Нисам пронашао текст

en: Search wrapped back to the top
sr: Претрага је враћена на почетак

en: All files
sr: Све датотеке

en: All supported types
sr: Све подржане врсте

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
sr: Овај образац није безбедан - лозинка неће остати приватна.

en: _Dismiss
sr: _Одбаци

en: Web process crashed
sr: Веб процес је пукао

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
sr: Веб процес је окончан зато што је прекорачио ограничење меморије

en: Web process terminated by API request
sr: Веб процес је окончан АПИ захтевом

en: Page Unresponsive
sr: Страница не реагује

en: The current page “%s” is not responding
sr: Текућа страница „%s“ не реагује

en: _Wait
sr: _Сачекај

en: Force _Stop
sr: _Заустави насилно

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
sr: Учитавам „%s“…

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Delete Web App?
sr: Да обришем веб апликацију?

en: “%s” will be removed. You will have to re-install the website as an app from the menu to use it again.
sr: „%s“ ће бити уклоњен. Мораћете да поново инсталирате веб страницу као апликацију из менија како би је поново користили.

en: _Delete
sr: _Обриши

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
sr: Овај веб страница се лажно представља као друга страница.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Уверење са ове веб странице је превише старо да бисте јој веровали. Проверите датум на календару вашег рачунара.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: Уверење са ове веб странице није издала поверљива организација.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: Уверење са ове веб странице не може бити обрађено. Можда је оштећено.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: Уверење са ове веб странице је повукла поверљива организација која ју је издала.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: Уверењу са ове веб странице се не може веровати јер користи врло слабо шифровање.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Уверење са ове веб странице је издато на датум у будућности. Проверите датум на календару вашег рачунара.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
sr: Проблем приликом учитавања странице

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
sr: Не могу да прикажем ову веб страницу

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
sr: Изгледа да није доступан сајт на „%s“.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
sr: Можда је привремено недоступна или пребачена на нову адресу. Не заборавите да проверите да ли сте повезани на интернет.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
sr: Тачан опис грешке: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
sr: Освежи

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
sr: Упс! Изгледа да постоји неки проблем

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
sr: Страница „%s“ је можда изазвала неочекивано затварање веб прегледача.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
sr: Ако се ово понови, обавестите програмере „%s“ о томе.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
sr: Проблем приликом приказивања странице

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
sr: Упс!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Догодила се грешка приликом приказивања ове странице. Поново је учитајте или посетите неку другу страницу да наставите.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
sr: Страница не даје одзив

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
sr: Ух-бре!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Ова страница не даје одзив превише дуго. Поново је учитајте или посетите неку другу страницу да наставите.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
sr: Кршење сигурносних правила

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
sr: Ова веза није безбедна

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
sr: Изгледа да ово није права „%s“. Могуће је да нападачи покушавају да украду или измене податке који долазе са ове странице (на пример приватне поруке, податке о платним картицама или лозинке).

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
sr: Врати ме назад

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
sr: Настави, прихватам ризик

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
sr: Датотека није пронађена

en: %s could not be found.
sr: %s није пронађена.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
sr: Проверите назив датотеке, обратите пажњу на велика и мала слова и уверите се да датотека није померена, преименована или обрисана.

en: None specified
sr: Ништа није одређено

en: Technical information
sr: Технички подаци

en: Unspecified
sr: Није наведено

en: Web pages
sr: Веб странице

en: Images
sr: Слике

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
sr: Преузимања

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
sr: Радна површ

en: Home
sr: Почетна

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
sr: Не могу да направим привремени директоријум „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
sr: Већ постоји датотека „%s“. Уклоните је са тог места.

en: Failed to create directory “%s”.
sr: Не могу да направим директоријум „%s“.

en: Error removing file %s: %s
sr: Грешка приликом уклањања датотеке %s: %s

en: Error removing directory %s: %s
sr: Грешка при уклањању директоријума %s: %s

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
sr: Гномов Веб корисника %s на уређају %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
sr: Данас у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
sr: Данас у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
sr: Јуче у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
sr: Јуче у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
sr: %d. %b у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
sr: %d. %b у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
sr: Непознато

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
sr: Нисам успео да добавим назив датотеке радне површи за веб програм са ИБ-јем %s

en: Failed to install desktop file %s:
sr: Нисам успео да инсталирам датотеку радне површи %s:

en: Profile directory %s already exists
sr: Директоријум профила %s већ постоји

en: Failed to create directory %s
sr: Не могу да направим директоријум „%s“

en: Failed to create .app file: %s
sr: Не могу да направим .app датотеку: %s

en: Error in exporting passwords to a CSV file
sr: Грешка приликом извоза лозинки у CSV датотеку

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
sr: Не могу направити SQLite везу. Затворите прегледач и покушајте поново.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
sr: Не могу да отворим базу података са лозинкама прегледача. Затворите прегледач и покушајте поново.

en: Error in reading CSV file
sr: Грешка приликом читања CSV датотеке

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
sr: Лозинка за „%s“ у обрасцу на %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
sr: Лозинка у обрасцу на %s

en: Response body is empty, do you need to install glib-networking?
sr: Тело одговора је празно, можда glib-networking није инсталиран?

en: Failed to obtain storage credentials.
sr: Не могу да добијем овлашћења за приступ складишту.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
sr: Посетите Фајерфоксово усаглашавање и поново се пријавите да наставите усаглашавање.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
sr: Изгледа да је измењена лозинка вашег Мозила налога.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
sr: Посетите Фајерфоксово усаглашавање и пријавите се са новом лозинком да наставите усаглашавање.

en: Failed to obtain signed certificate.
sr: Не могу да добијем потписани сертификат.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid: %s
sr: Нису исправна овлашћења за усклађивање тренутног корисника: %s

en: The sync secrets for the current sync user are not valid JSON: %s
sr: Овлашћења за усаглашавања тренутног корисника нису у исправном ЈСОН облику: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user: %s
sr: Не могу да нађем овлашћења за усаглашавања тренутног корисника: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
sr: Не могу да нађем овлашћења за усаглашавања тренутног корисника.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
sr: Неуспело чување тајни за синхронизацију (дали је сервис или портал за тајне сломљен?):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
sr: Овлашћења за усаглашавања корисника %s

en: Failed to upload client record.
sr: Не могу да пошаљем запис о клијенту.

en: Failed to upload crypto/keys record.
sr: Не могу да пошаљем запис шифрарника/кључева.

en: Failed to retrieve crypto keys.
sr: Не могу да преузмем шифрарник кључева.

en: Failed to upload meta/global record.
sr: Не могу да пошаљем мета/глобалне податке.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
sr: Ваш Мозила налог користи верзију складишта %d. Веб подржава само верзију %d.

en: Failed to verify storage version.
sr: Не могу да проверим верзију складишта.

en: Failed to upload device info
sr: Не могу да пошаљем податке о уређају

en: Failed to retrieve the Sync Key
sr: Не могу да преузмем кључеве за усклађивање

en: Select current tag
sr: Изабери тренутну ознаку

en: Remove current tag
sr: Уклони тренутну ознаку

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
sr: Датотека није исправна датотека обележивача Спознаје: недостаје табела ознака

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
sr: Датотека није исправна датотека обележивача Спознаје: недостаје табела обележивача

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
sr: Не могу да отворим базу података обележивача Firefocx. Затворите Firefox и пробајте поново.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
sr: Не могу да довучем обележиваче из програма Firefox!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
sr: Не могу да отворим базу података са ХТМЛ обележивачима: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
sr: Не могу да прочитам базу података са ХТМЛ обележивачима.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
sr: База података са ХТМЛ обележивачима се не може обрадити: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
sr: Датотека са обележивачима се не може обрадити:

en: Favorites
sr: Омиљени

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Save Link As
sr: Сачувај везу као

en: Save Image As
sr: Сачувај слику као

en: Save Media As
sr: Сачувај медијум као

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
sr: Сачувајте страницу

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
sr: Уреди Обележиваче

en: Stop
sr: Заустави

en: Show More
sr: Прикажи више

en: The certificate does not match this website
sr: Уверење не одговара овој веб страници

en: The certificate has expired
sr: Уверење је истекло

en: The signing certificate authority is not known
sr: Издавач потписујућег уверења није познат

en: The certificate contains errors
sr: Уверење садржи грепке

en: The certificate has been revoked
sr: Уверење је повучено

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
sr: Уверење је потписано коришћењем несигурног алгоритма

en: The certificate activation time is still in the future
sr: Време активације уверења је још увек у будућности

en: The identity of this website has been verified.
sr: Идентитет овог веб сајта је проверен.

en: The identity of this website has not been verified.
sr: Идентитет овог веб сајта није проверен.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
sr: Нису уочени проблеми са вашом интернет везом.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
sr: Ово уверење је исправно. Ипак, неки ресурси на овој страници су послати небезбедно.

en: _Clear All
sr: Очисти _све

en: %d second left | %d seconds left
sr[0]: Преостаје још %d секунда
sr[1]: Преостају још %d секунде
sr[2]: Преостаје још %d секунди
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d minute left | %d minutes left
sr[0]: Преостаје још %d минут
sr[1]: Преостаје још %d минута
sr[2]: Преостаје још %d минути
sr[3]: Преостаје још %d минут

en: %d hour left | %d hours left
sr[0]: Преостаје још %d сат
sr[1]: Преостаје још %d сата
sr[2]: Преостаје још %d сати
sr[3]: Преостаје још %d сат

en: %d day left | %d days left
sr[0]: Преостаје још %d дан
sr[1]: Преостају још %d дана
sr[2]: Преостаје још %d дана
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d week left | %d weeks left
sr[0]: Преостаје још %d недеља
sr[1]: Преостају још %d недеље
sr[2]: Преостаје још %d недеља
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d month left | %d months left
sr[0]: Преостаје још %d месец
sr[1]: Преостају још %d месеца
sr[2]: Преостаје још %d месеци
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: Finished
sr: Завршено

en: Moved or deleted
sr: Премештено или обрисано

en: Error downloading: %s
sr: Грешка у преузимању: %s

en: Cancelling…
sr: Отказујем…

en: Starting…
sr: Покрећем…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
sr: Последње усаглашавање: %s

en: Something went wrong, please try again later.
sr: Нешто је пошло наопако, покушајте поново.

en: %u min | %u mins
sr[0]: %u минут
sr[1]: %u минута
sr[2]: %u минута
sr[3]: %u минут

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
sr: Освежите тренутну страницу

en: Exit Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Stop loading the current page
sr: Зауставите учитавање текуће странице

en: Link copied
sr: Веза је копирана

en: Remove the selected pages from history
sr: Уклоните изабране странице из историјата

en: Copy URL
sr: Копирај адресу

en: Clear Browsing History?
sr: Да очистим сторију прегледа?

en: All links will be permanently deleted
sr: Све везе ће бити трајно обрисане

en: Cl_ear
sr: _Очисти

en: Unavailable in Incognito Mode
sr: Није доступно у тајном режиму

en: Remove All History
sr: Уклони сав историјат

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
sr: Захтев за обавештења

en: Camera Request
sr: Захтев за камеру

en: Microphone Request
sr: Захтев за микрофон

en: Location Request
sr: Захтев за локацију

en: Webcam and Microphone Request
sr: Захтев за камеру и микрофон

en: Permission Request
sr: Захтев за дозволу

en: Open a new browser window instead of a new tab
sr: Отвара нови прозор прегледача уместо новог језичка

en: Load the given session state file
sr: Учитај задату датотеку стања сесије

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Start an instance with user data read-only
sr: Покрени примерак програма са корисничким подацима у режиму само за читање

en: Start a private instance with separate user data
sr: Покрени приватни примерак са одвојеним корисничким подацима

en: Start a private instance in web application mode
sr: Покрени приватни примерак у режиму веб програма

en: Start a private instance for WebDriver control
sr: Покрени приватни примерак за Веб драјвер управљање

en: Custom profile directory for private instance
sr: Произвољна
     фасцикла профила за приватни примерак

en: DIR
sr: ДИР

en: URL …
sr: Адреса…

en: Web options
sr: Опције Веба

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
sr: Страница „%s“ жели да вам шање обавештења

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
sr: Захтев за приступ локацији

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
sr: Страница „%s“ жели да сазна где се тренутно налазите

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
sr: Захтев за приступ микрофону

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
sr: Страница „%s“ жели да користи ваш микрофон

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
sr: Захтев за приступ камери

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
sr: Страница „%s“ жели да користи вашу камеру

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
sr: Захтев за приступ камери и микрофону

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
sr: Страница „%s“ жели да користи вашу камеру и микрофон

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
sr: Захтев за податке веб странице

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
sr: Страница “%s” захтева приступ својим подацима (укључујући колачиће) током претраге “%s”. Ово ће омогућити “%s” праћење активности на “%s”.

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
sr: Захтев за приступ клипборду

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
sr: Страница %s жели да користи ваш клипборд.

en: Blocked trackers on this site
sr: Спречени пратиоци на овој страници

en: Sites this tracker was found on
sr: Странице на којима су пронађени ови пратиоци

en: GNOME Web prevented %u tracker from following you across websites | GNOME Web prevented %u trackers from following you across websites
sr[0]: Гномов Веб је спречио %u пратиоца да вас прати на веб страницама
sr[1]: Гномов Веб је спречио %u пратиоца да вас прате на веб страницама
sr[2]: Гномов Веб је спречио %u пратиоца да вас прате на веб страницама
sr[3]: Гномов Веб је спречио пратиоца да вас прати на веб страницама

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
sr: Дигитално уверење са овог веб сајта није поверљиво. Можда сте повезани са нападачем који се представља као „%s“.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
sr: Ова страница није безбедна. Нападач може видети све податке које пошаљете или може управљати садржајем који видите.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
sr: Ова веб страница није исправно обезбедила вашу везу.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
sr: Изгледа да је ваша веза безбедна.

en: _View Certificate…
sr: Погледај _уверење…

en: Allow
sr: Прихвати

en: Deny
sr: Забрани

en: Ask
sr: Питај

en: Permissions
sr: Дозволе

en: Advertisements
sr: Рекламе

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Password saving
sr: Чување лозинке

en: Location access
sr: Приступ локацији

en: Microphone access
sr: Приступ микрофону

en: Webcam access
sr: Приступ камери

en: Media autoplay
sr: Самопуштање медија

en: Without Sound
sr: Без звука

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
sr: Отворите нови језичак

note: Undo, redo.
en: _Undo
sr: _Опозови

en: Re_do
sr: _Понови

note: Edit.
en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Paste Text Only
sr: У_баци само текст

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: S_end Link by Email…
sr: Пошаљи везу _е-поштом…

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Back
sr: На_зад

en: _Forward
sr: На_пред

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
sr: Додај _обележивач…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
sr: Отвори везу у новом _прозору

en: Open Link in New _Tab
sr: Отвори везу у новом _језичку

en: Open Link in I_ncognito Window
sr: Отвори везу у _тајном прозору

en: _Save Link As…
sr: _Сачувај везу као…

en: _Copy Link Address
sr: _Копирај адресу везе

en: _Copy E-mail Address
sr: _Копирај адресу е-поште

note: Images.
en: View _Image in New Tab
sr: Пргледај слику у _новом језичку

en: Copy I_mage Address
sr: Копирај адресу сли_ке

en: _Save Image As…
sr: Сачувај слику _као…

en: Set as _Wallpaper
sr: Постави за _позадину

note: Video.
en: Open Video in New _Window
sr: Отвори видео у новом _прозору

en: Open Video in New _Tab
sr: Отвори видео у новом _језичку

en: _Save Video As…
sr: Сачувај _видео као…

en: _Copy Video Address
sr: Копирај _адресу видеа

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
sr: Отвори аудио у новом _прозору

en: Open Audio in New _Tab
sr: Отвори аудио у новом _језичку

en: _Save Audio As…
sr: Сачувај _аудио као…

en: _Copy Audio Address
sr: Копирај _адресу звука

en: Save Pa_ge As…
sr: Сачувај страницу _као…

en: _Take Screenshot…
sr: Ухва_ти снимак екрана…

en: _Page Source
sr: _Изворни код странице

en: Search the Web for “%s”
sr: Потражи „%s“ на вебу

en: Open Link
sr: Отвори везу

en: Open Link In New Tab
sr: Отвори везу у новом језичку

en: Open Link In New Window
sr: Отвори везу у новом прозору

en: Open Link In Incognito Window
sr: Отвори везу у тајном прозору

en: _Ask Later
sr: _Питај кацније

en: _Deny
sr: _Забрани

en: _Allow
sr: _Прихвати

en: Leave Website?
sr: Напусти веб страницу?

en: A form was modified and has not been submitted
sr: Образац који сте изменили није послат

en: _Discard Form
sr: _Одбаци образац

en: Download operation
sr: Преузимања

en: Show details
sr: Прикажи детаље

en: %d download operation active | %d download operations active
sr[0]: У току је %d преузимање
sr[1]: У току су %d преузимања
sr[2]: У току је %d преузимања
sr[3]: Преузимање је у току

en: Set as Default Browser?
sr: Постави као подразумевани прегледник?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
sr: Користи Веб као подразумевани прегледник и за отварање екстерних веза

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
sr: Користи Веб као подразумевани прегледник и за отварање екстерних веза

en: _Ask Again Later
sr: _Питај касније

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

en: Save password?
sr: Сачувај лозинку?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
sr: Лозинка се било кад може уклонити у Поставкама

en: Not Now
sr: Не сад

en: Never Save
sr: Никад не чувај

en: Save
sr: Сачувај

en: Close Multiple Tabs?
sr: Затвори остале језичке?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
sr: Уколико затворите овај прозор, сви отворени језичци ће бити изгубљени

en: C_lose Tabs
sr: Ц_затворите језичке

en: New tab opened
sr: Нови језичак отворен

en: Switch
sr: Пребаци

en: Delete All Entries?
sr: Да обришем све уносе?

en: This will clear all locally stored entries, and can not be undone.
sr: Ова радња ће обрисати све локално сачуване уносе и нећете моћи да је опозовете.

en: Cookies
sr: Колачићи

en: HTTP disk cache
sr: ХТТП остава диска

en: Local storage data
sr: Месни смештајни подаци

en: Offline web application cache
sr: Остава ванмрежних веб програма

en: IndexedDB databases
sr: „IndexedDB“ базе података

en: HSTS policies cache
sr: Кеш ХСТС полиса

en: Intelligent Tracking Prevention data
sr: Подаци о паметном спречавању праћења

en: New search engine
sr: Наредни погон претраге

en: A_dd Search Engine
sr: Додај _погон претраге

en: This field is required
sr: Ово поље је обавезно

en: Address must start with either http:// or https://
sr: Адреса мора почети или са „http://“ или „https://“

en: Address must contain the search term represented by %s
sr: Адреса мора да садржи термин претраге који је представљен са „%s“

en: Address should not contain the search term several times
sr: Адреса не треба да садржи термин претраге неколико пута

en: Address is not a valid URI
sr: Адреса није исправна путања

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
sr: Адреса није исправан јединствени ресурсни локатор. Адреса треба да изгледа као „https://www.example.com/search?q=%s“

en: This shortcut is already used.
sr: Ова пречица је већ у употреби.

en: Search shortcuts must not contain any space.
sr: Пречице претраге не смеју да садрже размаке.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
sr: Пречице претраге треба да почну симболом као што је !, # или @.

en: A name is required
sr: Назив је потребан

en: This search engine already exists
sr: Овај погон претраге већ постоји

en: Remove Extension
sr: Уклони проширење

en: Do you really want to remove this extension?
sr: Да ли заиста желите да уклоните ово проширење?

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Password copied
sr: Лозинка је копирана

en: Delete All Passwords?
sr: Обрисати све лозинке?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
sr: Ова радња чисти све локално сачуване лозинке и не може се опозвати.

en: Copy password
sr: Копирај лозинку

en: Username
sr: Корисничко име

en: Copy username
sr: Копирај корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Remove Password
sr: Уклони лозинку

en: Sans
sr: Санс

en: Serif
sr: Сериф

en: Light
sr: Светла

en: Dark
sr: Таман

en: Install WebExtension?
sr: Да ли да инсталирам ВебПроширење?

en: Do you want to install `%s`?
sr: Да ли желите да инсталирате „%s“?

en: Cancel
sr: Откажи

en: Install
sr: Инсталирај

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
sr: Отворите датотеку (manifest.json/xpi)

en: Add Language
sr: Додај језик

en: System language (%s) | System languages (%s)
sr[0]: Језик на систему (%s)
sr[1]: Језици на систему (%s)
sr[2]: Језици на систему (%s)
sr[3]: Језик на систему (%s)

en: Supported Image Files
sr: Подржане датотеке са сликама

en: Executes only the n-th migration step
sr: Извршава само у н-том кораку премештања

en: Specifies the required version for the migrator
sr: Одређује потребно издање за премештање

en: Specifies the profile where the migrator should run
sr: Одређује профил у коме треба покренути премештање

en: Web profile migrator
sr: Премештање профила за Веб

en: Web profile migrator options
sr: Опције премештања профила за Веб

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
sr: Проширења

en: View Open Tabs
sr: Прикажи отворене језичке

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
sr: Обележивачи

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
sr: Назад

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
sr: Напред

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
sr: Матична страница

en: Autofill Data
sr: Сам попуни податке

en: Personal
sr: Лични подаци

en: First Name
sr: Име

en: Last Name
sr: Презиме

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: Contact
sr: Контакт

en: User Name
sr: Корисничко име

en: E-Mail
sr: Е-пошта

en: Phone
sr: Телефон

en: Address
sr: Адреса

en: Street
sr: Адреса

en: Organization
sr: Предузеће

en: Postal Code
sr: Поштанска адреса

en: State
sr: Земља

en: City
sr: Град

en: Country
sr: Држава

en: Credit Card
sr: Кредитна картица

en: Type
sr: Врста

en: Owner
sr: Власник

en: Number
sr: Број

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Name
sr: Назив

en: Tags
sr: Ознаке

en: Remove
sr: Уклони

en: Add Tag
sr: Додај ознаку

en: Add new tag
sr: Додај нову ознаку

en: Search bookmarks
sr: Претражи ознаке

en: No Bookmarks
sr: Без обележивач

en: Bookmarked pages will appear here
sr: Обележене странице ће бити приказане овде

en: Website Data
sr: Подаци веб странице

en: _Clear Data
sr: Очи_сти податке

en: Remove selected website data
sr: Уклони изабране податке веб страница

en: Search website data
sr: Претражи податке веб страница

en: No Website Data Found
sr: Подаци веб странице нису пронађени

en: Website data will be listed here
sr: Подаци веб страница биће приказани овде

en: Clear selected website data:
sr: Очисти изабране податке веб страница:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
sr: Ову радњу не можете да опозовете. Подаци које бирате за чишћење биће уклоњени заувек.

en: Search
sr: Потражи

en: No Results Found
sr: Није пронађено

en: Try a different search
sr: Покушајте другачију претрагу

en: Text Encoding
sr: Кодирање текста

en: Use Encoding Specified by Document
sr: Користи кодирање које је одредио документ

en: Recent Encodings
sr: Скорашња кодирања

en: Related Encodings
sr: Сродни кодни распореди

en: Show All…
sr: Прикажи све…

en: Open _Inspector
sr: Отвори _инспектора

en: Author
sr: Аутор

en: Version
sr: Издање

en: Enabled
sr: Укључен

en: Remove Extension…
sr: Уклони проширење…

en: Firefox Sync
sr: Firefox усаглашавање

en: Sync _Now
sr: Усагласи _сада

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
sr: Пријавите се са вашим Мозила налогом ради усаглашавања података између Гномовог Веба и Фајерфокса на другим рачунарима. Гномов Веб прегледач није Фајерфокс и не производи га, нити препоручује Мозила.

en: Mozilla Account
sr: Мозила налог

en: Logged in
sr: Пријављени сте

en: Sign _Out
sr: Одјави _ме

en: Sync Options
sr: Опције усаглашавања

en: Sync _Bookmarks
sr: Усаглашавање _обележивача

en: Sync _Passwords
sr: Усаглашавање _лозинки

en: Sync _History
sr: Усаглашавање _историјата

en: Sync Open _Tabs
sr: Усаглашавање отворених _језичака

en: S_ynced Tabs
sr: У_саглашени језичци

en: Frequency
sr: Учесталост

en: Device name
sr: Назив уређаја

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Change
sr: _Измени

en: History
sr: Историјат

en: Clear
sr: Очисти

en: Select Items
sr: Изабери ставке

en: Search history
sr: Историјат претраге

en: No History Found
sr: Није пронађена историја прегледа

en: Visited pages will be listed here
sr: Странице које сте посетили се приказују овде

en: _Open
sr: _Отвори

en: Delete Language
sr: Обриши језик

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
sr: Претражи веб странице, обележиваче и отворене језичке

en: Website Security Status and Permissions
sr: Сигурносна статистика и дозволе за страницу

en: Reader Mode
sr: Режим за читање

en: View Available Passwords
sr: Прегледај доступне лозинке

en: _Redo
sr: _Понови

en: Paste and _Go
sr: Убаци и _иди

en: R_eload
sr: Ос_вежи

en: Reload _All Tabs
sr: Поново учит_ај све језичке

en: _Duplicate
sr: У_двостручи

en: P_in Tab
sr: Зака_чи језичак

en: Unp_in Tab
sr: От_качи језичак

en: _Mute Tab
sr: _Утишај језичак

en: Close Tabs to the _Left
sr: Затвори језичке на _лево

en: Close Tabs to the _Right
sr: Затвори језичке на _десно

en: Close _Other Tabs
sr: Затвори _остале језичке

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Run in Background
sr: Пок_рени у позадини

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: New _Incognito Window
sr: Нови _тајни прозор

en: Reopen Closed _Tab
sr: Поново отвори затворени _језичак

en: Histo_ry
sr: _Историјат

en: I_mport and Export
sr: Увоз и _извоз

en: I_mport Bookmarks…
sr: Увез_и обележиваче…

en: E_xport Bookmarks…
sr: Изв_ези обележиваче…

en: Import _Passwords…
sr: Увези _лозинке…

en: Export _Passwords…
sr: Извези _лозинке…

en: _Web Apps
sr: _Веб апликација

en: Install as _Web App…
sr: Инсталирај као _веб програм…

en: Manag_e Web Apps
sr: У_реди веб програме

en: Text Enco_ding…
sr: К_одирање текста…

en: Pri_vacy Report
sr: Извештај о _приватности

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Web
sr: _О Вебу

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Restore Zoom
sr: Поврати увећање

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
sr: Увећај

en: Print…
sr: Штампај…

en: Find…
sr: Нађи…

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Save Login?
sr: Сачувај пријаву?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
sr: Лозинке се чувају само на вашем уређају и могу се уклонити било када у Поставкама

en: _Never Save
sr: _Никад не чувај

en: N_ot Now
sr: Не _сада

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Remove All Passwords
sr: Уклони све лозинке

en: Search passwords
sr: Потражи лозинке

en: No Passwords Found
sr: Лозинке нису пронађене

en: Saved passwords will be listed here
sr: Сачуване лозинке биће приказане овде

en: _Copy Password
sr: _Копирај лозинку

en: C_opy Username
sr: Копирај _корисничко име

en: Appearance
sr: Изглед

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Use Custom Fonts
sr: Користи произвољне фонтове

en: Sans Serif Font
sr: Санс серифни фонт

en: Serif Font
sr: Серифни фонт

en: Monospace Font
sr: Фонт утврђене ширине

en: Font Style
sr: Стил фонта

en: Color Scheme
sr: Шема боје

en: Style
sr: Стил

en: Use Custom Stylesheet
sr: Користи произвољни стил приказа

en: Use Custom JavaScript
sr: Користи прилагођени јаваскрипт

en: Default Zoom Level
sr: Подразумевани ниво увећања

en: Add New Extension
sr: Додај проширења

en: Extensions must be installed manually from their files
sr: Проширења се морају инсталирати из својих посебних датотека

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
sr: Веб је компатибилан са веб проширењима за Мозила Фајерфокс. Да би пронашли и додали проширења, посетите <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No Extensions Installed
sr: Нема инсталираних проширења

en: General
sr: Опште

en: Web App
sr: Веб апликација

en: _Icon
sr: _Иконица

en: _Homepage
sr: _Почетна страница

en: _Title
sr: _Наслов

en: Additional _URLs
sr: Додатне а_дресе

en: Web Content
sr: Садржај веба

en: Block _Advertisements
sr: Блокир_ај огласе

en: Block _Popup Windows
sr: Блокирај искачуће _прозоре

en: Most _Visited Pages
sr: Најпосећеније _странице

en: _Blank Page
sr: Празна _страница

en: _Custom
sr: _Произвољно

en: Ask o_n Download
sr: Питај _приликом преузимања

en: _Download Folder
sr: _Фасцикла преузимања

en: Search Engines
sr: Погони претраге

en: Session
sr: Сесија

en: Start in _Incognito Mode
sr: Покрен_и у тајном режиму

en: _Restore Tabs on Startup
sr: Обнови језичке п_ри покретању

en: Browsing
sr: Прегледање

en: Mouse _Gestures
sr: _Гестови миша

en: S_witch Immediately to New Tabs
sr: Одмах преба_ци на нове језичке

en: Touch _Navigation Gestures
sr: Гестови навигације _додиром

en: _Spell Checking
sr: Провера пи_сања

en: Developer
sr: Програмер

en: Show D_eveloper Actions
sr: Прикажи развојне ра_дње

en: _Add
sr: _Додај

en: Choose a language
sr: Изаберите језик

en: Privacy
sr: Приватност

en: Web Tracking
sr: Веб праћење

en: Intelligent _Tracking Prevention
sr: Паме_тно спречавање праћења

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data. Disabling website data storage will break many websites.
sr: Дозволи веб страницама да чувају колачиће, базе података и да локално складише податке. Онемогућавање може да онемогући рад многих веб страница.

en: _Website Data Storage
sr: Складиштење података _веб страница

en: Search Suggestions
sr: Предлози претраге

en: Enable search suggestions in the URL entry
sr: Укључите предлоге претраге у поље за унос адресе

en: _Google Search Suggestions
sr: _Предлози Гугл претраге

en: Personal Data
sr: Лични подаци

en: Clear Website _Data
sr: Очисти по_датке веб страница

en: _Passwords
sr: Лозин_ке

en: _Remember Passwords
sr: _Запамти лозинке

en: Forms and Autofill
sr: Поља и аутоматско попуњавање

en: _Autofill Forms
sr: _Сам попуни поља

en: Autofill _Data
sr: С_ам попуни податке

en: Privacy Report
sr: Извештај о приватности

en: _Websites
sr: _Веб странице

en: _Trackers
sr: _Пратиоци

en: No Trackers Blocked
sr: Нису спречени пратиоци

en: Trackers that tried to collect personal information across websites will appear here
sr: Пратиоци који су покушали да прикупе ваше личне податке са веб страница ће се појавити овде

en: Details
sr: Појединости

en: Selects Default Search Engine
sr: Изаберите основни претраживач

en: Shortcut
sr: Пречица

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
sr: Да бисте утврдили адресу претраге, извршите претрагу користећи жељни претраживач и замените термин претраге са „%s“

en: R_emove Search Engine
sr: _Уклони погон претраге

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
sr: Нови тајни прозор

[ctx: shortcut window]
en: Open File
sr: Отвори датотеку

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
sr: Сачувај страницу

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
sr: Направи снимак екрана

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
sr: Штампај страницу

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Изађи

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Отвори мени

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
sr: Прикажи списак преузимања

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
sr: Иди на почетну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
sr: Освежи тренутну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
sr: Поново учитај заобилазећи кеш

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
sr: Заустави учитавање странице

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
sr: Иди на претходну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
sr: Иди на наредну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Језичци

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sr: Нови језичак

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
sr: Затворите тренутни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
sr: Поново отвори затворени језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
sr: Иди на наредни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
sr: Иди на претходни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
sr: Помери тренутни језичак улево

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
sr: Помери тренутни језичак удесно

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
sr: Дуплирајте тренутни језичак

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
sr: Прикажи отворене језичке

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
sr: Остало

[ctx: shortcut window]
en: History
sr: Историјат

[ctx: shortcut window]
en: Clear Website Data
sr: Очисти податке за веб странице

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Поставке

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
sr: Обележи тренутну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
sr: Прикажи списак обележивача

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
sr: Увези обележиваче

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
sr: Извези обележиваче

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
sr: Укључи разгледање са показивачем

[ctx: shortcut window]
en: Web App
sr: Веб апликација

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
sr: Инсталирај сајт као веб програм

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sr: Увећај

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sr: Умањи

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sr: Поништи увећање

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Постави преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
sr: Прикажи изворни код странице

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
sr: Укључуње инспектора

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
sr: Режим за читање

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Копирај

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Убаци

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sr: Изабери све

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
sr: Изабери адресу странице

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
sr: Потражи подразумеваним претраживачем

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Проналажење

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
sr: Наредни резултат претраге

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
sr: Претходни резултат претраге

en: Synced Tabs
sr: Усаглашени језичци

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
sr: Испод се налазе отворени језичци који су усаглашени са другим уређајима који користе Firefox усаглашавање на овом корисничком налогу. Отворите језичак тако што ћете два пута кликнути на његово име (овде не можете отворити Локалне језичке).

en: Additional URLs
sr: Додатне адресе

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
sr: Адреса која почиње са било којом додатном адресом ће бити отворена у веб програму. Ако изоставите шему адресе, биће коришћена шема из тренутно учитане адресе.

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
sr: Адреса

en: Add New URL
sr: Додај нову адресу

en: Remove Selected URLs
sr: Уклони изабране адресе

en: C_lear All
sr: Очисти _све

en: Search the web for “%s”
sr: Потражи „%s“ на вебу

en: Load “%s”
sr: Учитај „%s“

en: Local Tabs
sr: Локални језичци

en: The install_token is required for the Install() method
sr: Потребан је install_token за Install() методу

en: The url passed was not valid: ‘%s’
sr: Достављена адреса није исправна: „%s“

en: The name passed was not valid
sr: Достављени назив није исправан

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
sr: Инсталирање веб програма „%s“ (%s) није успело: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
sr: Достављени ИБ датотеке радне површи „%s“ није исправан

en: The web application ‘%s’ does not exist
sr: Веб програм „%s“ не постоји

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
sr: Веб програм „%s“ се не може обрисати

en: Options for %s
sr: Опције за %s

en: manifest.json not found
sr: Није пронађен manifest.json

en: Failed to parse manifest.json: %s
sr: Не могу да обрадим manifest.json: %s

en: manifest.json invalid
sr: Није исправан manifest.json

en: Only manifest_version 2 is supported
sr: Подржана је само2. верзија за manifest_version

en: Missing name or version
sr: Недостаје име или верзија

en: Failed to determine initiating URI
sr: Не могу да одредим УРЛ за покретање

en: HTML File
sr: HTML датотека

en: Chrome
sr: Хром (Chrome)

en: Chromium
sr: Хромијум (Chromium)

en: Ch_oose File
sr: _Изабери датотеку

en: I_mport
sr: У_вези

en: Bookmarks successfully imported!
sr: Обележивачи су успешно увезени!

en: Select Profile
sr: Изабери профил

en: Choose File
sr: Изаберите датотеку

en: Import Bookmarks
sr: Увези обележиваче

en: From:
sr: Из:

en: Bookmarks successfully exported!
sr: Обележивачи су успешно извезени!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
sr: обележивач.html

en: CSV File
sr: CSV датотека

en: Passwords successfully imported!
sr: Лозинке су успешно увезене!

en: Import Passwords
sr: Увези лозинке

en: Passwords successfully exported!
sr: Лозинке су успешно увезене!

note: Translators: Only translate the part before ".csv" (e.g. "passwords")
en: passwords.csv
sr: лозинке.csv

en: Epiphany Canary
sr: Спознаја Канари

en: Reload Website?
sr: Поново учитај?

en: New Web App
sr: Нова веб апликација

en: The application “%s” is ready to be used
sr: Програм „%s“ је спреман за употребу

en: The application “%s” could not be created: %s
sr: Не могу да направим програм „%s“: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
sr: Покрени

en: Replace Existing Web App?
sr: Замени постојећу веб апликацију?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
sr: Програм под називом “%s” већ постоји. Ако га замените, преписаћете његов садржај.

en: _Replace
sr: _Замени

en: Enable Caret Browsing Mode?
sr: Укључи преглед са показивачем?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
sr: Притисак тастера F7 ће укључити/искључити прегледање са показивачем. Ова могућност поставља курсор унутар Интернет страница и омогућава вам да листате садржај помоћу тастатуре. Да ли желите да укључите прегледање са показивачем?

en: _Enable
sr: _Укључи
