epiphany - en to sr translation catalogue (928 entries)

en: Web
sr: Veb

en: Browse the web
sr: Razgledajte veb stranice

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
sr: Veb pregledač za Gnom je napravljen tako da se uklopi u radnu površinu. Njegov jednostavan i pametno osmišljen izgled omogućava da se bolje usredsredite na veb stranice. Ako želite jednostavan i lep pregledač veb stranica, onda je ovo pravi program za vas.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
sr: Veb se često naziva Spoznaja (Epiphany) po svom kodnom imenu.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Projekat Gnom

en: Web Browser
sr: Veb pregledač

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
sr: veb;preglednik;pregledač;internet;brauzer;epifani;spoznaja;veb;preglednik;pregledač;internet;brauzer;epifani;spoznaja;web;internet;browser;epiphany

en: New Window
sr: Novi prozor

en: New Incognito Window
sr: Novi tajni prozor

en: Browse with caret
sr: Razgledanje sa pokazivačem

en: Home page
sr: Početna stranica

en: Address of the user’s home page.
sr: Adresa korisnikove početne stranice.

en: Default search engine.
sr: Osnovni pogon pretrage.

en: Name of the search engine selected by default.
sr: Naziv pogona pretrage koji se bira po osnovi.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
sr: Zastarelo. Koristite „search-engine-providers“.

en: List of the search engines.
sr: Spisak pogona pretrage.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
sr: Spisak pogona pretrage. To je niz verdikta gde svaki odgovara pogonu pretrage, i sa sledećim podržanim ključevima: – „name“ je naziv pogona pretrage. „url“ je URL pretrage sa pojmom pretrage zamenjenim sa „%s“. „bang“ je odjek (reč prečice) pogona pretrage.

en: Enable Google Search Suggestions
sr: Uključi predloge Gugl pretrage

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
sr: Da li će biti prikazan predlog Gugl pretrage u unosu adrese.

en: Force new windows to be opened in tabs
sr: Primorava otvaranje novih prozora u jezičcima

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
sr: Primorava otvaranje novih stranica u jezičcima umesto u novom prozoru.

en: Whether to automatically restore the last session
sr: Da li da program povrati poslednju sesiju

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
sr: Određuje kako će sesija biti povraćena za vreme pokretanja. Dozvoljene vrednosti su „always“ (uvek vraća prethodno stanje programa), „crashed“ (vraća sesiju samo u slučaju pada programa).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
sr: Da li da odloži učitavanje jezičaka koji nisu odmah vidljivi pri povraćaju sesije

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
sr: Kada je ovo izabrano, jezičci neće započeti sa učitavanjem sve dok se korisnik ne prebaci na njih, nakon povraćaja sesije.

en: List of adblock filters
sr: Spisak filtera blokiranja reklama

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
sr: Spisak adresa sa pravilima filtriranja u JSON formatu koje će se koristiti za blokiranje reklama.

en: Whether to ask for setting browser as default
sr: Da li da pita za podešavanje podrazumevanog pregledača veba

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
sr: Kada je izabrano, veb pregledač će vas pitati da ga postavite kao podrazumevani program (ukoliko već nije).

en: Start in incognito mode
sr: Pokreni u tajnom režimu

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
sr: Kada je izabrano, pregledač će uvek biti pokrenut u tajnom režimu

en: Active clear data items.
sr: Aktivno čišćenje stavki podataka.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
sr: Izbor (bitmaska) koji čisti stavke podataka treba biti aktivan po osnovi. 1 = Kolačići, 2 = HTTP ostava diska, 4 = Podaci lokalnog smeštaja, 8 = Van mrežna ostava veb programa, 16 = Baze podataka IndeksBP, 32 = Baze podataka VebSKuL-a, 64 = Podaci priključaka, 128 = Ostava HSTS politika, 256 = Podaci pametnog sprečavanja praćenja.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
sr: Povećava jezičke tako da popune dostupno mesti na traci sa jezičcima.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
sr: Ukoliko je omogućeno, jezičci će se raširiti tako da popune svo dostupno meto na traci za jezičke. Ovo podešavanje se zanemaruje u Panteon grafičkom okruženju.

en: The visibility policy for the tabs bar.
sr: Vidljivost trake s jezičcima.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
sr: Određuje kada će biti prikazana traka s jezičcima. Moguće vrednosti su „always“ (uvek prikazuje traku s jezičcima), „more-than-one“ (prikazuje traku kada su otvorena dva ili više jezička) i „never“ (skriva traku s jezičcima). Ovo podešavanje se zanemaruje u Panteon grafičkom okruženju i vrednost „always“ se koristi.

en: Keep window open when closing last tab
sr: Ostavi prozor otvorenim pri zatvaranju poslednjeg jezička

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
sr: Ako je omogućeno, prozor programa će ostati otvoren nakon zatvaranja poslednjeg jezička.

en: Reader mode article font style.
sr: Stil fonta za tekst u režimu za čitanje.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
sr: Izaberi stil glavnog tela teksta za članke u režimu za čitanje. Moguće vrednosti su „sans“ i „serif“.

en: Reader mode color scheme.
sr: Šema boja u režimu za čitanje.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
sr: Bira stil boja za članke prikazane u režimu za čitanje. Moguće vrednosti su „svetla“ (taman tekst na svetloj pozadini) i „tamna“ (svetli tekst na tamnoj pozadini). Ova postavka je zanemarena na sistemima koji obezbeđuju sveopštesistemsku postavku tamnog stila, kao što je Gnom 42 i noviji.

en: Minimum font size
sr: Najmanja veličina fonta

en: Use GNOME fonts
sr: Korišćenje Gnomovih fontova

en: Use GNOME font settings.
sr: Koristiće podešavanja iz Gnomovih fontova.

en: Custom sans-serif font
sr: Proizvoljni bez-serifni font

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja se koristi za zamenu bez-serifnog fonta radne površi kada je izabrana opcija „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove fontove).

en: Custom serif font
sr: Proizvoljni serifni font

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja se koristi za zamenu serifnog fonta radne površi kada je izabrana opcija „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove fontove).

en: Custom monospace font
sr: Proizvoljni font utvrđene širine

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja se koristi za zamenu fonta radne površi utvrđene širine kada je izabrana opcija „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove fontove).

en: Use a custom CSS
sr: Koristi proizvoljni CSS

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
sr: Korišćenje proizvoljne CSS datoteke umesto CSS stila veb sajtova.

en: Use a custom JS
sr: Koristi proizvoljni JS

en: Use a custom JS file to modify websites.
sr: Koristi proizvoljnu JS datoteku za promenu veb stranica.

en: Enable spell checking
sr: Uključuje proveru pravopisa

en: Spell check any text typed in editable areas.
sr: Proveravaće ispravnost svakog teksta upisanog u poljima za uređivanje.

en: Default encoding
sr: Osnovno kodiranje

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
sr: Osnovno kodiranje. Prihvaćene vrednosti su one koje VebKitGTK može da razume.

en: Languages
sr: Jezici

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
sr: Željeni jezici. Spisak kodiranja jezika ili „system“ za korišćenje tekućeg jezika.

en: Allow popups
sr: Dopuštanje iskačućih prozora

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Dozvoljava stranicama da otvaraju nove prozore pomoću JavaSkripte (ukoliko su JavaSkripte omogućene).

en: User agent
sr: Korisnički agent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
sr: Niska koja se koristi za predstavljanje pregledača na veb serverima.

en: Enable adblock
sr: Uključuje blokiranje oglasa

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
sr: Određuje da li da blokira ugnježdene oglase koje bi veb stranice mogle da prikažu.

en: Remember passwords
sr: Pamćenje lozinki

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
sr: Određuje da li će lozinke biti sačuvane i unapred unete na veb strane.

en: Autofill form data
sr: Automarsko popunjavanje polja

en: Whether to auto fill form data in websites.
sr: Određuje da li se podaci u poljima unose automatski na veb stranicama.

en: Enable site-specific quirks
sr: Omogućava kvirk režim sajta

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
sr: Uključuje kvirk režim za svaku veb stranicu radi njenog boljeg prikaza. Ukoliko želite da potražite greške na sajtu, najpre onemogućite ovu opciju.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
sr: Omogući pametno sprečavanje praćenja (PSP)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
sr: Da li treba omogućiti pametno sprečavanje praćenja.

en: Allow websites to store local website data
sr: Dozvoli veb stranicama da čuvaju lokalne podatke veb stranice

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
sr: Da li treba dozvoliti veb stranicama da čuvaju kolačiće, podatke na lokalnom skladištu, i IndexedDB baze podataka. Onemogućavanje može slomiti mnoge veb stranice.

en: Default zoom level for new pages
sr: Podrazumevani nivo uvećanja novih stranica

en: Enable autosearch
sr: Omogući samostalnu pretragu

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
sr: Da li treba automatski pretraživati veb kada se unese u polje za adresu nešto što ne izgleda kao adresa. Ako je ovo podešavanje onemogućeno, sve će biti učitano kao adresa osim ako se eksplicitno ne izabere pretraživač iz padajućeg izbornika.

en: Enable mouse gestures
sr: Omogući gestove miša

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
sr: Da li treba omogućiti gestove miša. Gestovi miša su zasnovani na ponašanju Opera pregledača i pokreću se korišćenjem srednjeg klika miša i gesta.

en: Enable navigation gestures
sr: Omogući gestove za navigaciju

en: Whether to enable back and forward navigation gestures.
sr: Da li su omogućeni gestovi za navigaciju napred i nazad.

en: Last upload directory
sr: Poslednja fascikla za otpremanja

en: Keep track of last upload directory
sr: Zapamti poslednju fasciklu za otpremanja

en: Last download directory
sr: Poslednja fascikla za preuzimanja

en: Keep track of last download directory
sr: Zapamti poslednju fasciklu za preuzimanja

en: Hardware acceleration policy
sr: Politika hardverskog ubrzanja

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
sr: Da li treba omogućiti hardversko ubrzanje. Moguće vrednosti su „always“ (uvek) i „never“ (nikada). Hardversko ubrzanje je možda potrebno zarad postizanja prihvatljivih performansi na malim, ugnežđenim uređajima ali ono može povećati korišćenje memorije i može izazvati ozbiljne greške u grafičkom drajveru koje su posebne za taj hardver.

en: Always ask for download directory
sr: Pitaj za fasciklu za preuzimanja

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
sr: Određuje da li se otvara prozorčić za izbor fascikle za čuvanje svakog pojedinačnog preuzimanja.

en: Enable immediately switch to new open tab
sr: Omogući trenutno prebacivanje na novi otvoreni jezičak

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
sr: Da li samostalno treba prebaciti na novi otvoreni jezičak.

en: Enable WebExtensions
sr: Uključuje Veb proširenja

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
sr: Da li će uključiti Veb proširenja. Veb proširenja je više preglednički sistem za proširenja.

en: Active WebExtensions
sr: Aktivna Veb proširenja

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
sr: Ukazuje koja Veb proširenja su postavljena na aktivna.

en: Show developer actions
sr: Prikaži radnje razvoja

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
sr: Prikazuje meni razvojnih radnji. Ovo omogućava upotrebu izvornog koda stranice i radnji inspekcijskih elemenata.

en: Web application additional URLs
sr: Dodatne adrese veb programa

en: The list of URLs that should be opened by the web application
sr: Spisak adresa koje treba otvarati u veb programima

en: Show navigation buttons in WebApp
sr: Prikazuje dugmad navigacije u Veb programu

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
sr: Da li će prikazati dugmad za navigaciju u Veb programu.

en: Run in background
sr: Radi u pozadini

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
sr: Ako je omogućeno, program će nastaviti sa radom u pozadini nakon zatvaranja prozora.

en: WebApp is system-wide
sr: Veb program je sveopšte sistemski

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
sr: Ako je uključeno, program se ne može uređivati ili ukolniti.

en: The downloads folder
sr: Fascikla za preuzeto

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
sr: Postavlja putanju fascikle za smeštanje preuzetih datoteke. Možete izabrati „Downloads“ za podrazumevanu fasciklu ili „Desktop“ za fasciklu radne površi.

en: Window position
sr: Položaj prozora

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
sr: Položaj koji će se koristiti za novi prozor koji nije vraćen iz prethodne sesije.

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
sr: Veličina koja će se koristiti za novi prozor koji nije vraćen iz prethodne sesije.

en: Is maximized
sr: Da li je uvećan

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
sr: Da li novi prozor koji nije vraćen iz prethodne sesije treba na početku da bude uvećan.

en: Disable forward and back buttons
sr: Isključi dugmad za napred i nazad

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
sr: Ako je izabrano, dugmad napred i nazad su onemogućena, onemoguća sprečavajući pristup trenutnoj istoriji pregledanja

en: Firefox Sync Token Server URL
sr: Firefox Sync adresa žetonskog servera

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
sr: Adresa ka prilagođenom Firefox Sync žetonskom serveru.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
sr: Adresa Firefox Sync servera naloga

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
sr: Adresa ka prilagođenom Firefox sync serveru naloga.

en: Currently signed in sync user
sr: Trenutno prijavljeni na usaglašavanje korisnika

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
sr: E-pošta povezana sa Mozila nalogom koji se koristi za usaglašavanje podataka sa Mozilinim serverima.

en: Last sync timestamp
sr: Vremenska oznaka usaglašavanja

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
sr: Vremenska oznaka koja pokazuje vreme poslednjeg usaglašavanja u sekundama.

en: Sync device ID
sr: Identifikacija uređaja za usaglašavanje

en: The sync device ID of the current device.
sr: Identifikacija za usaglašavanja sa ovog uređaja.

en: Sync device name
sr: Naziv uređaja za usaglašavanje

en: The sync device name of the current device.
sr: Naziv uređaja za usaglašavanje sa ovog uređaja.

en: The sync frequency in minutes
sr: Učestalost usaglašavanja u minutima

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
sr: Broj proteklih minuta između dva uzastopna usaglašavanja.

en: Sync data with Firefox
sr: Sinhronizacija sa programom Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite sa zbirka Spoznaje bude usaglašena sa programom Firefox, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Enable bookmarks sync
sr: Omogući usaglašavanje obeleživača

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglašavate spisak obeleživača, u suprotnom postavite na „FALSE“ (pogrešno).

en: Bookmarks sync timestamp
sr: Vremenska oznaka usaglašavanja obeleživača

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
sr: Vremenska oznaka koja pokazuje vreme poslednjeg usaglašavanja obeleživača.

en: Initial sync or normal sync
sr: Prvobitno ili uobičajeno usaglašavanje

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite zbirka obeleživača po prvi put, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Enable passwords sync
sr: Omogući usaglašavanje lozinki

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite lozinke, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Passwords sync timestamp
sr: Vremenska oznaka usaglašavanja lozinki

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
sr: Vremenska oznaka koja pokazuje vreme poslednjeg usaglašavanja lozinki.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite zbirku lozinki po prvi put, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Enable history sync
sr: Omogući usaglašavanje istorije

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite istoriju posete stranicama, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: History sync timestamp
sr: Vremenska oznaka usaglašavanja istorije

en: The timestamp at which last history sync was made.
sr: Vremenska oznaka koja pokazuje vreme poslednjeg usaglašavanja istorijata.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite istorijat posete stranicama po prvi put, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Enable open tabs sync
sr: Omogući usaglašavanje otvorenih jezičaka

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
sr: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko želite da usaglasite otvorene jezičke između pregledača, u suprotnom postavite na „FALSE“ (netačno).

en: Open tabs sync timestamp
sr: Vremenska oznaka usaglašavanja otvorenih jezičaka

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
sr: Vremenska oznaka koja pokazuje vreme poslednjeg usaglašavanja otvorenih jezičaka.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za mikrofon

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja pristupa korisničkom mikrofonu. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) mu govore da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za geopoložaj

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja pristupa korisničkom položaju. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) mu govore da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za obaveštenjima

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja za prikazivanje obaveštenja. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) mu govore da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za čuvanje lozinke

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja za čuvanje lozinki. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) mu govore da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za veb kamericu

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja pristupa korisničkoj veb kamerici. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) mu govore da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži ovlašćenja za reklame

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja za prikazivanje reklama. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da pregledač treba da pita korisnika za ovlašćenja, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) govore pregledaču da sam donese odluku na zahtev.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
sr: Odlučuje o primeni kada ovaj domaćin zatraži politiku samostalnog puštanja

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
sr: Ova opcija se koristi za čuvanje kada se datom domaćinu daju ovlašćenja za samostalno puštanje. Osnovno „undecided“ (nije određeno) znači da treba samostalno puštati utišane medije, dok „allow“ (dopusti) i „deny“ (zabrani) govore pregledaču da treba dopustiti ili zabraniti samostalno puštanje medija.

en: Memory usage
sr: Iskorišćenost memorije

en: Version %s
sr: Izdanje %s

en: About Web
sr: O Vebu

en: Epiphany Technology Preview
sr: Pregled tehnologije Spoznaje

en: A simple, clean, beautiful view of the web
sr: Jednostavan, čist, odličan pregled veba

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
sr: Aplikacije

en: List of installed web apps
sr: Spisak instaliranih veb aplikacija

en: Delete
sr: Obriši

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
sr: Instaliran je:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
sr: Možete dodati vašu omiljenu veb stranicu izborom <b>Instaliraj kao veb program…</b> iz menija unutar ove stranice.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
sr: Dobro došli u Veb

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
sr: Započnite razgledanje interneta i vaše omiljene stranice će se pojaviti ovde.

en: Remove from overview
sr: Ukloni iz pregleda

en: Private Browsing
sr: Privatno pregledanje

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
sr: Trenutno razgledate stranice u tajnom režimu. Ovako otvorene stranice neće biti prikazane u istorijatu i svi podaci će biti očišćeni kada zatvorite prozor. Datoteke koje ste preuzeli biće zadržane.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
sr: Tajni režim skriva vašu aktivnost samo od ljudi koji koriste ovaj računar.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
sr: To neće sakriti vašu aktivnost od poslodavca ako ste na radnom mestu. Dostavljač internet usluge, vlada, posećeni sajtovi ili njihove reklamne agencije još uvek da vas prate.

en: PIN required
sr: Pin kod je potreban

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
sr: Molim unesite PIN za %s, za prijavu na %s:%d.

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Login
sr: _Logovanje

en: Select certificate
sr: Izaberi sertifikat

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
sr: Veb stranica %s:%d zahteva sertifikat za prijavljivanje na %s.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
sr: Veb stranica %s:%d zahteva sertifikat za prijavljivanje.

en: _Select
sr: _Izaberi

en: Select a Directory
sr: Izaberite direktorijum

en: Select the Destination
sr: Izaberite odredište

en: Download Requested
sr: Preuzimanje je zatraženo

en: _Download
sr: _Preuzmi

note: Type
en: Type: %s (%s)
sr: Vrsta: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
sr: Ivor: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
sr: Gde želite da sačuvate datoteku?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
sr: Završio sam preuzimanje stavke „%s“

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
sr: Preuzimanje je završeno

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
sr: Pritisnite „%s“ da napustite ceo ekran

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
sr: Automatizacija upravlja programom Veb

en: Autofill All Fields
sr: Sam popuni sva polja

en: Autofill Personal Fields
sr: Sam popljuni lična polja

en: Fill This Field
sr: Popuni ovo polje

en: Do Not Autofill
sr: Ne popunjavaj sam

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
sr: Putanja „%s“ nije ovlašćena da pristupi Spoznajinom izvorištu „%s“

en: Send an email message to “%s”
sr: Pošalji e-poruku na adresu „%s“

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
sr: , „%s“

en: Blank page
sr: Prazna stranica

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
sr: Novi jezičak

en: Arabic (_IBM-864)
sr: Arapski (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
sr: Arapski (I_SO-8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
sr: Arapski (_Mek)

en: Arabic (_Windows-1256)
sr: Arapski (_Vindous-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
sr: Baltički (I_SO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
sr: Baltički (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
sr: Baltički (_Vindous-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
sr: Jermenski (_ARMESKII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
sr: Gruzijski (_GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
sr: Centralnoevropski (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
sr: Centralnoevropski (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
sr: Centralnoevropski (_Mek)

en: Central European (_Windows-1250)
sr: Centralnoevropski (_Vindouz-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
sr: Kineski pojednostavljeni (G_B18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
sr: Kineski pojednostavljeni (GB_2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
sr: Kineski pojednostavljeni (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
sr: Kineski pojednostavljeni (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
sr: Kineski pojednostavljeni (I_SO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
sr: Kineski tradicionalni (_Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
sr: Kineski tradicionalni (B_ig5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
sr: Kineski tradicionalni (_EUC-TV)

en: Cyrillic (_IBM-855)
sr: Ćirilica (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
sr: Ćirilica (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
sr: Ćirilica (I_SO-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
sr: Ćirilica (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
sr: Ćirilica (_Mek)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
sr: Ćirilica (_Vindouz-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
sr: Ćirilica/ruski (_IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
sr: Grčki (I_SO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
sr: Grčki (_Mek)

en: Greek (_Windows-1253)
sr: Grčki (_Vindouz-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
sr: Gudžarati (_Mek)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
sr: Gurmuki (_Mek)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
sr: Hindu (_Mek)

en: Hebrew (_IBM-862)
sr: Hebrejski (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
sr: Hebrejski (I_SO-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
sr: Hebrejski (_Mek)

en: Hebrew (_Windows-1255)
sr: Hebrejski (_Vindouz-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Vizuelni hebrejski (I_SO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
sr: Japanski (EU_C-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
sr: Japanski (I_SO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
sr: Japanski (_Šift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
sr: Korejski (EUC-_KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
sr: Korejski (I_SO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
sr: Korejski (JOHA_B)

en: Korean (_UHC)
sr: Korejski (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
sr: Keltski (I_SO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
sr: Islandski (_Mek)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
sr: Nordijski (I_SO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
sr: Farsi (_Mek)

en: Croatian (Mac_Croatian)
sr: Hrvatski (_Mek)

en: _Romanian (MacRomanian)
sr: Rumunski (_Mek)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
sr: Rumunski (I_SO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
sr: Južnoevropski (I_SO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
sr: Tajlandski (TI_S-620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
sr: Tajlandski (I_SO-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
sr: Tajlandski (_Vindouz-874)

en: Turkish (_IBM-857)
sr: Turski (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
sr: Turski (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
sr: Turski (_Mek)

en: Turkish (_Windows-1254)
sr: Turski (_Vindouz-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
sr: Unikod (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
sr: Ćirilica/ukrajinski (KO_I8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
sr: Ćirilica/ukrajinski (_Mek)

en: Vietnamese (_TCVN)
sr: Vijetnamski (T_CVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
sr: Vijetnamski (V_ISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
sr: Vijetnamski (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
sr: Vijetnamski (_Vindouz-1258)

en: Western (_IBM-850)
sr: Zapadni (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
sr: Zapadni (I_SO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
sr: Zapadni (I_SO-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
sr: Zapadni (_Mek)

en: Western (_Windows-1252)
sr: Zapadni (_Vindouz-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
sr: Engleski (_ASKRI)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
sr: Unikod (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
sr: Unikod (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
sr: Unikod (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
sr: Unikod (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
sr: Nepoznato (%s)

en: Type to search…
sr: Upišite za pretragu…

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Pronađite prethodan izraz u nizu za pretraživanje

en: Find next occurrence of the search string
sr: Pronađite sledeći izraz u nizu za pretraživanje

en: %s is not a valid URI
sr: %s nije ispravan URI

en: Text not found
sr: Nisam pronašao tekst

en: Search wrapped back to the top
sr: Pretraga je vraćena na početak

en: All files
sr: Sve datoteke

en: All supported types
sr: Sve podržane vrste

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
sr: Ovaj obrazac nije bezbedan - lozinka neće ostati privatna.

en: _Dismiss
sr: _Odbaci

en: Web process crashed
sr: Veb proces je pukao

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
sr: Veb proces je okončan zato što je prekoračio ograničenje memorije

en: Web process terminated by API request
sr: Veb proces je okončan API zahtevom

en: Page Unresponsive
sr: Stranica ne reaguje

en: The current page “%s” is not responding
sr: Tekuća stranica „%s“ ne reaguje

en: _Wait
sr: _Sačekaj

en: Force _Stop
sr: _Zaustavi nasilno

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
sr: Učitavam „%s“…

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Delete Web App?
sr: Da obrišem veb aplikaciju?

en: "%s" will be removed. You will have to re-install the website as an app from the menu to use it again.
sr: „%s“ će biti uklonjen. Moraćete da ponovo instalirate veb stranicu kao aplikaciju iz menija kako bi je ponovo koristili.

en: _Delete
sr: _Obriši

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
sr: Ovaj veb stranica se lažno predstavlja kao druga stranica.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Uverenje sa ove veb stranice je previše staro da biste joj verovali. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: Uverenje sa ove veb stranice nije izdala poverljiva organizacija.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: Uverenje sa ove veb stranice ne može biti obrađeno. Možda je oštećeno.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: Uverenje sa ove veb stranice je povukla poverljiva organizacija koja ju je izdala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: Uverenju sa ove veb stranice se ne može verovati jer koristi vrlo slabo šifrovanje.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Uverenje sa ove veb stranice je izdato na datum u budućnosti. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
sr: Problem prilikom učitavanja stranice

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
sr: Ne mogu da prikažem ovu veb stranicu

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
sr: Izgleda da nije dostupan sajt na „%s“.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
sr: Možda je privremeno nedostupna ili prebačena na novu adresu. Ne zaboravite da proverite da li ste povezani na internet.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
sr: Tačan opis greške: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
sr: Osveži

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
sr: Ups! Izgleda da postoji neki problem

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
sr: Stranica „%s“ je možda izazvala neočekivano zatvaranje veb pregledača.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
sr: Ako se ovo ponovi, obavestite programere „%s“ o tome.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
sr: Problem prilikom prikazivanja stranice

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
sr: Ups!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Dogodila se greška prilikom prikazivanja ove stranice. Ponovo je učitajte ili posetite neku drugu stranicu da nastavite.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
sr: Stranica ne daje odziv

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
sr: Uh-bre!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Ova stranica ne daje odziv previše dugo. Ponovo je učitajte ili posetite neku drugu stranicu da nastavite.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
sr: Kršenje sigurnosnih pravila

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
sr: Ova veza nije bezbedna

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
sr: Izgleda da ovo nije prava „%s“. Moguće je da napadači pokušavaju da ukradu ili izmene podatke koji dolaze sa ove stranice (na primer privatne poruke, podatke o platnim karticama ili lozinke).

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
sr: Vrati me nazad

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
sr: Nastavi, prihvatam rizik

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
sr: Datoteka nije pronađena

en: %s could not be found.
sr: %s nije pronađena.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
sr: Proverite naziv datoteke, obratite pažnju na velika i mala slova i uverite se da datoteka nije pomerena, preimenovana ili obrisana.

en: None specified
sr: Ništa nije određeno

en: Technical information
sr: Tehnički podaci

en: Unspecified
sr: Nije navedeno

en: Web pages
sr: Veb stranice

en: Images
sr: Slike

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
sr: Preuzimanja

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
sr: Radna površ

en: Home
sr: Početna

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
sr: Već postoji datoteka „%s“. Uklonite je sa tog mesta.

en: Failed to create directory “%s”.
sr: Ne mogu da napravim direktorijum „%s“.

en: Error removing file %s: %s
sr: Greška prilikom uklanjanja datoteke %s: %s

en: Error removing directory %s: %s
sr: Greška pri uklanjanju direktorijuma %s: %s

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
sr: Gnomov Veb korisnika %s na uređaju %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
sr: Danas u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
sr: Danas u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
sr: Juče u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
sr: Juče u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
sr: %d. %b u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
sr: %d. %b u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
sr: Nisam uspeo da dobavim naziv datoteke radne površi za veb program sa IB-jem %s

en: Failed to install desktop file %s:
sr: Nisam uspeo da instaliram datoteku radne površi %s:

en: Profile directory %s already exists
sr: Direktorijum profila %s već postoji

en: Failed to create directory %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum „%s“

en: Failed to create .app file: %s
sr: Ne mogu da napravim .app datoteku: %s

en: Error in exporting passwords to a CSV file
sr: Greška prilikom izvoza lozinki u CSV datoteku

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
sr: Ne mogu napraviti SQLite vezu. Zatvorite pregledač i pokušajte ponovo.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
sr: Ne mogu da otvorim bazu podataka sa lozinkama pregledača. Zatvorite pregledač i pokušajte ponovo.

en: Error in reading CSV file
sr: Greška prilikom čitanja CSV datoteke

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
sr: Lozinka za „%s“ u obrascu na %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
sr: Lozinka u obrascu na %s

en: Response body is empty, do you need to install glib-networking?
sr: Telo odgovora je prazno, možda glib-networking nije instaliran?

en: Failed to obtain storage credentials.
sr: Ne mogu da dobijem ovlašćenja za pristup skladištu.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
sr: Posetite Fajerfoksovo usaglašavanje i ponovo se prijavite da nastavite usaglašavanje.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
sr: Izgleda da je izmenjena lozinka vašeg Mozila naloga.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
sr: Posetite Fajerfoksovo usaglašavanje i prijavite se sa novom lozinkom da nastavite usaglašavanje.

en: Failed to obtain signed certificate.
sr: Ne mogu da dobijem potpisani sertifikat.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid: %s
sr: Nisu ispravna ovlašćenja za usklađivanje trenutnog korisnika: %s

en: The sync secrets for the current sync user are not valid JSON: %s
sr: Ovlašćenja za usaglašavanja trenutnog korisnika nisu u ispravnom JSON obliku: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user: %s
sr: Ne mogu da nađem ovlašćenja za usaglašavanja trenutnog korisnika: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
sr: Ne mogu da nađem ovlašćenja za usaglašavanja trenutnog korisnika.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
sr: Neuspelo čuvanje tajni za sinhronizaciju (dali je servis ili portal za tajne slomljen?):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
sr: Ovlašćenja za usaglašavanja korisnika %s

en: Failed to upload client record.
sr: Ne mogu da pošaljem zapis o klijentu.

en: Failed to upload crypto/keys record.
sr: Ne mogu da pošaljem zapis šifrarnika/ključeva.

en: Failed to retrieve crypto keys.
sr: Ne mogu da preuzmem šifrarnik ključeva.

en: Failed to upload meta/global record.
sr: Ne mogu da pošaljem meta/globalne podatke.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
sr: Vaš Mozila nalog koristi verziju skladišta %d. Veb podržava samo verziju %d.

en: Failed to verify storage version.
sr: Ne mogu da proverim verziju skladišta.

en: Failed to upload device info
sr: Ne mogu da pošaljem podatke o uređaju

en: Failed to retrieve the Sync Key
sr: Ne mogu da preuzmem ključeve za usklađivanje

en: Select current tag
sr: Izaberi trenutnu oznaku

en: Remove current tag
sr: Ukloni trenutnu oznaku

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
sr: Datoteka nije ispravna datoteka obeleživača Spoznaje: nedostaje tabela oznaka

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
sr: Datoteka nije ispravna datoteka obeleživača Spoznaje: nedostaje tabela obeleživača

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
sr: Ne mogu da otvorim bazu podataka obeleživača Firefocx. Zatvorite Firefox i probajte ponovo.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
sr: Ne mogu da dovučem obeleživače iz programa Firefox!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
sr: Ne mogu da otvorim bazu podataka sa HTML obeleživačima: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
sr: Ne mogu da pročitam bazu podataka sa HTML obeleživačima.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
sr: Baza podataka sa HTML obeleživačima se ne može obraditi: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
sr: Datoteka sa obeleživačima se ne može obraditi:

en: Favorites
sr: Omiljeni

en: Mobile
sr: Mobilni

en: Save Link As
sr: Sačuvaj vezu kao

en: Save Image As
sr: Sačuvaj sliku kao

en: Save Media As
sr: Sačuvaj medijum kao

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
sr: Sačuvajte stranicu

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
sr: Uredi Obeleživače

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Show More
sr: Prikaži više

en: The certificate does not match this website
sr: Uverenje ne odgovara ovoj veb stranici

en: The certificate has expired
sr: Uverenje je isteklo

en: The signing certificate authority is not known
sr: Izdavač potpisujućeg uverenja nije poznat

en: The certificate contains errors
sr: Uverenje sadrži grepke

en: The certificate has been revoked
sr: Uverenje je povučeno

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
sr: Uverenje je potpisano korišćenjem nesigurnog algoritma

en: The certificate activation time is still in the future
sr: Vreme aktivacije uverenja je još uvek u budućnosti

en: The identity of this website has been verified.
sr: Identitet ovog veb sajta je proveren.

en: The identity of this website has not been verified.
sr: Identitet ovog veb sajta nije proveren.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
sr: Nisu uočeni problemi sa vašom internet vezom.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
sr: Ovo uverenje je ispravno. Ipak, neki resursi na ovoj stranici su poslati nebezbedno.

en: _Clear All
sr: Očisti _sve

en: %d second left | %d seconds left
sr[0]: Preostaje još %d sekunda
sr[1]: Preostaju još %d sekunde
sr[2]: Preostaje još %d sekundi
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d minute left | %d minutes left
sr[0]: Preostaje još %d minut
sr[1]: Preostaje još %d minuta
sr[2]: Preostaje još %d minuti
sr[3]: Preostaje još %d minut

en: %d hour left | %d hours left
sr[0]: Preostaje još %d sat
sr[1]: Preostaje još %d sata
sr[2]: Preostaje još %d sati
sr[3]: Preostaje još %d sat

en: %d day left | %d days left
sr[0]: Preostaje još %d dan
sr[1]: Preostaju još %d dana
sr[2]: Preostaje još %d dana
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d week left | %d weeks left
sr[0]: Preostaje još %d nedelja
sr[1]: Preostaju još %d nedelje
sr[2]: Preostaje još %d nedelja
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d month left | %d months left
sr[0]: Preostaje još %d mesec
sr[1]: Preostaju još %d meseca
sr[2]: Preostaje još %d meseci
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: Finished
sr: Završeno

en: Moved or deleted
sr: Premešteno ili obrisano

en: Error downloading: %s
sr: Greška u preuzimanju: %s

en: Cancelling…
sr: Otkazujem…

en: Starting…
sr: Pokrećem…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
sr: Poslednje usaglašavanje: %s

en: Something went wrong, please try again later.
sr: Nešto je pošlo naopako, pokušajte ponovo.

en: %u min | %u mins
sr[0]: %u minut
sr[1]: %u minuta
sr[2]: %u minuta
sr[3]: %u minut

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
sr: Osvežite trenutnu stranicu

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: Stop loading the current page
sr: Zaustavite učitavanje tekuće stranice

en: Unavailable in Incognito Mode
sr: Nije dostupno u tajnom režimu

en: Remove the selected pages from history
sr: Uklonite izabrane stranice iz istorijata

en: Copy URL
sr: Kopiraj adresu

en: Clear Browsing History?
sr: Da očistim storiju pregleda?

en: All links will be permanently deleted
sr: Sve veze će biti trajno obrisane

en: Cl_ear
sr: _Očisti

en: Remove All History
sr: Ukloni sav istorijat

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
sr: Zahtev za obaveštenja

en: Camera Request
sr: Zahtev za kameru

en: Microphone Request
sr: Zahtev za mikrofon

en: Location Request
sr: Zahtev za lokaciju

en: Webcam and Microphone Request
sr: Zahtev za kameru i mikrofon

en: Permission Request
sr: Zahtev za dozvolu

en: Open a new browser window instead of a new tab
sr: Otvara novi prozor pregledača umesto novog jezička

en: Load the given session state file
sr: Učitaj zadatu datoteku stanja sesije

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Start an instance with user data read-only
sr: Pokreni primerak programa sa korisničkim podacima u režimu samo za čitanje

en: Start a private instance with separate user data
sr: Pokreni privatni primerak sa odvojenim korisničkim podacima

en: Start a private instance in web application mode
sr: Pokreni privatni primerak u režimu veb programa

en: Start a private instance for WebDriver control
sr: Pokreni privatni primerak za Veb drajver upravljanje

en: Custom profile directory for private instance
sr: Proizvoljna
     fascikla profila za privatni primerak

en: URL …
sr: Adresa…

en: Web options
sr: Opcije Veba

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
sr: Stranica „%s“ želi da vam šanje obaveštenja

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
sr: Zahtev za pristup lokaciji

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
sr: Stranica „%s“ želi da sazna gde se trenutno nalazite

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
sr: Zahtev za pristup mikrofonu

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
sr: Stranica „%s“ želi da koristi vaš mikrofon

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
sr: Zahtev za pristup kameri

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
sr: Stranica „%s“ želi da koristi vašu kameru

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
sr: Zahtev za pristup kameri i mikrofonu

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
sr: Stranica „%s“ želi da koristi vašu kameru i mikrofon

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
sr: Zahtev za podatke veb stranice

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
sr: Stranica “%s” zahteva pristup svojim podacima (uključujući kolačiće) tokom pretrage “%s”. Ovo će omogućiti “%s” praćenje aktivnosti na “%s”.

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
sr: Zahtev za pristup klipbordu

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
sr: Stranica %s želi da koristi vaš klipbord.

en: Blocked trackers on this site
sr: Sprečeni pratioci na ovoj stranici

en: Sites this tracker was found on
sr: Stranice na kojima su pronađeni ovi pratioci

en: GNOME Web prevented %u tracker from following you across websites | GNOME Web prevented %u trackers from following you across websites
sr[0]: Gnomov Veb je sprečio %u pratioca da vas prati na veb stranicama
sr[1]: Gnomov Veb je sprečio %u pratioca da vas prate na veb stranicama
sr[2]: Gnomov Veb je sprečio %u pratioca da vas prate na veb stranicama
sr[3]: Gnomov Veb je sprečio pratioca da vas prati na veb stranicama

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
sr: Digitalno uverenje sa ovog veb sajta nije poverljivo. Možda ste povezani sa napadačem koji se predstavlja kao „%s“.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
sr: Ova stranica nije bezbedna. Napadač može videti sve podatke koje pošaljete ili može upravljati sadržajem koji vidite.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
sr: Ova veb stranica nije ispravno obezbedila vašu vezu.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
sr: Izgleda da je vaša veza bezbedna.

en: _View Certificate…
sr: Pogledaj _uverenje…

en: Allow
sr: Prihvati

en: Deny
sr: Zabrani

en: Ask
sr: Pitaj

en: Permissions
sr: Dozvole

en: Advertisements
sr: Reklame

en: Notifications
sr: Obaveštenja

en: Password saving
sr: Čuvanje lozinke

en: Location access
sr: Pristup lokaciji

en: Microphone access
sr: Pristup mikrofonu

en: Webcam access
sr: Pristup kameri

en: Media autoplay
sr: Samopuštanje medija

en: Without Sound
sr: Bez zvuka

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
sr: Otvorite novi jezičak

note: Undo, redo.
en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Re_do
sr: _Ponovi

note: Edit.
en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: _Paste Text Only
sr: U_baci samo tekst

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: S_end Link by Email…
sr: Pošalji vezu _e-poštom…

en: _Reload
sr: _Osveži

en: _Back
sr: Na_zad

en: _Forward
sr: Na_pred

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
sr: Dodaj _obeleživač…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
sr: Otvori vezu u novom _prozoru

en: Open Link in New _Tab
sr: Otvori vezu u novom _jezičku

en: Open Link in I_ncognito Window
sr: Otvori vezu u _tajnom prozoru

en: _Save Link As…
sr: _Sačuvaj vezu kao…

en: _Copy Link Address
sr: _Kopiraj adresu veze

en: _Copy E-mail Address
sr: _Kopiraj adresu e-pošte

note: Images.
en: View _Image in New Tab
sr: Prgledaj sliku u _novom jezičku

en: Copy I_mage Address
sr: Kopiraj adresu sli_ke

en: _Save Image As…
sr: Sačuvaj sliku _kao…

en: Set as _Wallpaper
sr: Postavi za _pozadinu

note: Video.
en: Open Video in New _Window
sr: Otvori video u novom _prozoru

en: Open Video in New _Tab
sr: Otvori video u novom _jezičku

en: _Save Video As…
sr: Sačuvaj _video kao…

en: _Copy Video Address
sr: Kopiraj _adresu videa

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
sr: Otvori audio u novom _prozoru

en: Open Audio in New _Tab
sr: Otvori audio u novom _jezičku

en: _Save Audio As…
sr: Sačuvaj _audio kao…

en: _Copy Audio Address
sr: Kopiraj _adresu zvuka

en: Save Pa_ge As…
sr: Sačuvaj stranicu _kao…

en: _Take Screenshot…
sr: Uhva_ti snimak ekrana…

en: _Page Source
sr: _Izvorni kod stranice

en: Search the Web for “%s”
sr: Potraži „%s“ na vebu

en: Open Link
sr: Otvori vezu

en: Open Link In New Tab
sr: Otvori vezu u novom jezičku

en: Open Link In New Window
sr: Otvori vezu u novom prozoru

en: Open Link In Incognito Window
sr: Otvori vezu u tajnom prozoru

en: _Ask Later
sr: _Pitaj kacnije

en: _Deny
sr: _Zabrani

en: _Allow
sr: _Prihvati

en: Leave Website?
sr: Napusti veb stranicu?

en: A form was modified and has not been submitted
sr: Obrazac koji ste izmenili nije poslat

en: _Discard Form
sr: _Odbaci obrazac

en: Download operation
sr: Preuzimanja

en: Show details
sr: Prikaži detalje

en: %d download operation active | %d download operations active
sr[0]: U toku je %d preuzimanje
sr[1]: U toku su %d preuzimanja
sr[2]: U toku je %d preuzimanja
sr[3]: Preuzimanje je u toku

en: Set as Default Browser?
sr: Postavi kao podrazumevani preglednik?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
sr: Koristi Veb kao podrazumevani preglednik i za otvaranje eksternih veza

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
sr: Koristi Veb kao podrazumevani preglednik i za otvaranje eksternih veza

en: _Ask Again Later
sr: _Pitaj kasnije

en: _No
sr: _Ne

en: _Yes
sr: _Da

en: Save password?
sr: Sačuvaj lozinku?

en: Passwords can be removed at any time in Preferences
sr: Lozinka se bilo kad može ukloniti u Postavkama

en: Not Now
sr: Ne sad

en: Never Save
sr: Nikad ne čuvaj

en: Save
sr: Sačuvaj

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Close Multiple Tabs?
sr: Zatvori ostale jezičke?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
sr: Ukoliko zatvorite ovaj prozor, svi otvoreni jezičci će biti izgubljeni

en: C_lose Tabs
sr: C_zatvorite jezičke

en: New tab opened
sr: Novi jezičak otvoren

en: Switch
sr: Prebaci

en: Delete All Entries?
sr: Da obrišem sve unose?

en: This will clear all locally stored entries, and can not be undone.
sr: Ova radnja će obrisati sve lokalno sačuvane unose i nećete moći da je opozovete.

en: Cookies
sr: Kolačići

en: HTTP disk cache
sr: HTTP ostava diska

en: Local storage data
sr: Mesni smeštajni podaci

en: Offline web application cache
sr: Ostava vanmrežnih veb programa

en: IndexedDB databases
sr: „IndexedDB“ baze podataka

en: HSTS policies cache
sr: Keš HSTS polisa

en: Intelligent Tracking Prevention data
sr: Podaci o pametnom sprečavanju praćenja

en: New search engine
sr: Naredni pogon pretrage

en: A_dd Search Engine
sr: Dodaj _pogon pretrage

en: This field is required
sr: Ovo polje je obavezno

en: Address must start with either http:// or https://
sr: Adresa mora početi ili sa „http://“ ili „https://“

en: Address must contain the search term represented by %s
sr: Adresa mora da sadrži termin pretrage koji je predstavljen sa „%s“

en: Address should not contain the search term several times
sr: Adresa ne treba da sadrži termin pretrage nekoliko puta

en: Address is not a valid URI
sr: Adresa nije ispravna putanja

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
sr: Adresa nije ispravan jedinstveni resursni lokator. Adresa treba da izgleda kao „https://www.example.com/search?q=%s“

en: This shortcut is already used.
sr: Ova prečica je već u upotrebi.

en: Search shortcuts must not contain any space.
sr: Prečice pretrage ne smeju da sadrže razmake.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
sr: Prečice pretrage treba da počnu simbolom kao što je !, # ili @.

en: A name is required
sr: Naziv je potreban

en: This search engine already exists
sr: Ovaj pogon pretrage već postoji

en: Remove Extension
sr: Ukloni proširenje

en: Do you really want to remove this extension?
sr: Da li zaista želite da uklonite ovo proširenje?

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Delete All Passwords?
sr: Obrisati sve lozinke?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
sr: Ova radnja čisti sve lokalno sačuvane lozinke i ne može se opozvati.

en: Copy password
sr: Kopiraj lozinku

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Copy username
sr: Kopiraj korisničko ime

en: Password
sr: Lozinka

en: Remove Password
sr: Ukloni lozinku

en: Light
sr: Svetla

en: Dark
sr: Taman

en: Install WebExtension?
sr: Da li da instaliram VebProširenje?

en: Do you want to install `%s`?
sr: Da li želite da instalirate „%s“?

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Install
sr: Instaliraj

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
sr: Otvorite datoteku (manifest.json/xpi)

en: Add Language
sr: Dodaj jezik

en: System language (%s) | System languages (%s)
sr[0]: Jezik na sistemu (%s)
sr[1]: Jezici na sistemu (%s)
sr[2]: Jezici na sistemu (%s)
sr[3]: Jezik na sistemu (%s)

en: Supported Image Files
sr: Podržane datoteke sa slikama

en: Executes only the n-th migration step
sr: Izvršava samo u n-tom koraku premeštanja

en: Specifies the required version for the migrator
sr: Određuje potrebno izdanje za premeštanje

en: Specifies the profile where the migrator should run
sr: Određuje profil u kome treba pokrenuti premeštanje

en: Web profile migrator
sr: Premeštanje profila za Veb

en: Web profile migrator options
sr: Opcije premeštanja profila za Veb

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
sr: Proširenja

en: View Open Tabs
sr: Prikaži otvorene jezičke

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
sr: Nazad

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
sr: Napred

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
sr: Matična stranica

en: Autofill Data
sr: Sam popuni podatke

en: Personal
sr: Lični podaci

en: First Name
sr: Ime

en: Last Name
sr: Prezime

en: Full Name
sr: Ime i prezime

en: Contact
sr: Kontakt

en: User Name
sr: Korisničko ime

en: E-Mail
sr: E-pošta

en: Phone
sr: Telefon

en: Address
sr: Adresa

en: Street
sr: Adresa

en: Organization
sr: Preduzeće

en: Postal Code
sr: Poštanska adresa

en: State
sr: Zemlja

en: City
sr: Grad

en: Country
sr: Država

en: Credit Card
sr: Kreditna kartica

en: Type
sr: Vrsta

en: Owner
sr: Vlasnik

en: Number
sr: Broj

en: Bookmark
sr: Obeleživač

en: Name
sr: Naziv

en: Tags
sr: Oznake

en: Remove
sr: Ukloni

en: Add Tag
sr: Dodaj oznaku

en: Add new tag
sr: Dodaj novu oznaku

en: Search bookmarks
sr: Pretraži oznake

en: No Bookmarks
sr: Bez obeleživač

en: Bookmarked pages will appear here
sr: Obeležene stranice će biti prikazane ovde

en: Website Data
sr: Podaci veb stranice

en: _Clear Data
sr: Oči_sti podatke

en: Remove selected website data
sr: Ukloni izabrane podatke veb stranica

en: Search website data
sr: Pretraži podatke veb stranica

en: No Website Data Found
sr: Podaci veb stranice nisu pronađeni

en: Website data will be listed here
sr: Podaci veb stranica biće prikazani ovde

en: Clear selected website data:
sr: Očisti izabrane podatke veb stranica:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
sr: Ovu radnju ne možete da opozovete. Podaci koje birate za čišćenje biće uklonjeni zauvek.

en: Search
sr: Potraži

en: No Results Found
sr: Nije pronađeno

en: Try a different search
sr: Pokušajte drugačiju pretragu

en: Text Encoding
sr: Kodiranje teksta

en: Use Encoding Specified by Document
sr: Koristi kodiranje koje je odredio dokument

en: Recent Encodings
sr: Skorašnja kodiranja

en: Related Encodings
sr: Srodni kodni rasporedi

en: Show All…
sr: Prikaži sve…

en: Open _Inspector
sr: Otvori _inspektora

en: Author
sr: Autor

en: Version
sr: Izdanje

en: Enabled
sr: Uključen

en: Remove Extension…
sr: Ukloni proširenje…

en: Firefox Sync
sr: Firefox usaglašavanje

en: Sync _Now
sr: Usaglasi _sada

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
sr: Prijavite se sa vašim Mozila nalogom radi usaglašavanja podataka između Gnomovog Veba i Fajerfoksa na drugim računarima. Gnomov Veb pregledač nije Fajerfoks i ne proizvodi ga, niti preporučuje Mozila.

en: Mozilla Account
sr: Mozila nalog

en: Logged in
sr: Prijavljeni ste

en: Sign _Out
sr: Odjavi _me

en: Sync Options
sr: Opcije usaglašavanja

en: Sync _Bookmarks
sr: Usaglašavanje _obeleživača

en: Sync _Passwords
sr: Usaglašavanje _lozinki

en: Sync _History
sr: Usaglašavanje _istorijata

en: Sync Open _Tabs
sr: Usaglašavanje otvorenih _jezičaka

en: S_ynced Tabs
sr: U_saglašeni jezičci

en: Frequency
sr: Učestalost

en: Device name
sr: Naziv uređaja

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Change
sr: _Izmeni

en: History
sr: Istorijat

en: Clear
sr: Očisti

en: Select Items
sr: Izaberi stavke

en: Search history
sr: Istorijat pretrage

en: No History Found
sr: Nije pronađena istorija pregleda

en: Visited pages will be listed here
sr: Stranice koje ste posetili se prikazuju ovde

en: _Open
sr: _Otvori

en: Delete Language
sr: Obriši jezik

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
sr: Pretraži veb stranice, obeleživače i otvorene jezičke

en: Website Security Status and Permissions
sr: Sigurnosna statistika i dozvole za stranicu

en: Reader Mode
sr: Režim za čitanje

en: View Available Passwords
sr: Pregledaj dostupne lozinke

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: Paste and _Go
sr: Ubaci i _idi

en: R_eload
sr: Os_veži

en: Reload _All Tabs
sr: Ponovo učit_aj sve jezičke

en: _Duplicate
sr: U_dvostruči

en: P_in Tab
sr: Zaka_či jezičak

en: Unp_in Tab
sr: Ot_kači jezičak

en: _Mute Tab
sr: _Utišaj jezičak

en: Close Tabs to the _Left
sr: Zatvori jezičke na _levo

en: Close Tabs to the _Right
sr: Zatvori jezičke na _desno

en: Close _Other Tabs
sr: Zatvori _ostale jezičke

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Run in Background
sr: Pok_reni u pozadini

en: _New Window
sr: _Novi prozor

en: New _Incognito Window
sr: Novi _tajni prozor

en: Reopen Closed _Tab
sr: Ponovo otvori zatvoreni _jezičak

en: Histo_ry
sr: _Istorijat

en: I_mport and Export
sr: Uvoz i _izvoz

en: I_mport Bookmarks…
sr: Uvez_i obeleživače…

en: E_xport Bookmarks…
sr: Izv_ezi obeleživače…

en: Import _Passwords…
sr: Uvezi _lozinke…

en: Export _Passwords…
sr: Izvezi _lozinke…

en: _Web Apps
sr: _Veb aplikacija

en: Install as _Web App…
sr: Instaliraj kao _veb program…

en: Manag_e Web Apps
sr: U_redi veb programe

en: Text Enco_ding…
sr: K_odiranje teksta…

en: Pri_vacy Report
sr: Izveštaj o _privatnosti

en: Pr_eferences
sr: _Postavke

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice _tastature

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About Web
sr: _O Vebu

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
sr: Umanji

en: Restore Zoom
sr: Povrati uvećanje

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
sr: Uvećaj

en: Print…
sr: Štampaj…

en: Find…
sr: Nađi…

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

en: Save Login?
sr: Sačuvaj prijavu?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
sr: Lozinke se čuvaju samo na vašem uređaju i mogu se ukloniti bilo kada u Postavkama

en: _Never Save
sr: _Nikad ne čuvaj

en: N_ot Now
sr: Ne _sada

en: Passwords
sr: Lozinke

en: Remove All Passwords
sr: Ukloni sve lozinke

en: Search passwords
sr: Potraži lozinke

en: No Passwords Found
sr: Lozinke nisu pronađene

en: Saved passwords will be listed here
sr: Sačuvane lozinke biće prikazane ovde

en: _Copy Password
sr: _Kopiraj lozinku

en: C_opy Username
sr: Kopiraj _korisničko ime

en: Appearance
sr: Izgled

en: Fonts
sr: Fontovi

en: Use Custom Fonts
sr: Koristi proizvoljne fontove

en: Sans Serif Font
sr: Sans serifni font

en: Serif Font
sr: Serifni font

en: Monospace Font
sr: Font utvrđene širine

en: Font Style
sr: Stil fonta

en: Color Scheme
sr: Šema boje

en: Style
sr: Stil

en: Use Custom Stylesheet
sr: Koristi proizvoljni stil prikaza

en: Use Custom JavaScript
sr: Koristi prilagođeni javaskript

en: Default Zoom Level
sr: Podrazumevani nivo uvećanja

en: Add New Extension
sr: Dodaj proširenja

en: Extensions must be installed manually from their files
sr: Proširenja se moraju instalirati iz svojih posebnih datoteka

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
sr: Veb je kompatibilan sa veb proširenjima za Mozila Fajerfoks. Da bi pronašli i dodali proširenja, posetite <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>

en: No Extensions Installed
sr: Nema instaliranih proširenja

en: General
sr: Opšte

en: Web App
sr: Veb aplikacija

en: _Icon
sr: _Ikonica

en: _Homepage
sr: _Početna stranica

en: _Title
sr: _Naslov

en: _Manage Additional URLs
sr: Upravljaj dodatni_m adresama

en: Web Content
sr: Sadržaj veba

en: Block _Advertisements
sr: Blokir_aj oglase

en: Block _Popup Windows
sr: Blokiraj iskačuće _prozore

en: Most _Visited Pages
sr: Najposećenije _stranice

en: _Blank Page
sr: Prazna _stranica

en: _Custom
sr: _Proizvoljno

en: Ask o_n Download
sr: Pitaj _prilikom preuzimanja

en: _Download Folder
sr: _Fascikla preuzimanja

en: Search Engines
sr: Pogoni pretrage

en: Session
sr: Sesija

en: Start in _Incognito Mode
sr: Pokren_i u tajnom režimu

en: _Restore Tabs on Startup
sr: Obnovi jezičke p_ri pokretanju

en: Browsing
sr: Pregledanje

en: Mouse _Gestures
sr: _Gestovi miša

en: S_witch Immediately to New Tabs
sr: Odmah preba_ci na nove jezičke

en: Touch _Navigation Gestures
sr: Gestovi navigacije _dodirom

en: _Spell Checking
sr: Provera pi_sanja

en: Developer
sr: Programer

en: Show D_eveloper Actions
sr: Prikaži razvojne ra_dnje

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Choose a language
sr: Izaberite jezik

en: Privacy
sr: Privatnost

en: Web Tracking
sr: Veb praćenje

en: Intelligent _Tracking Prevention
sr: Pame_tno sprečavanje praćenja

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data
sr: Dozvoli veb stranicama da čuvaju kolačiće, baze podataka i da čuvaju podatke lokalno

en: _Website Data Storage
sr: Skladištenje podataka _veb stranica

en: Search Suggestions
sr: Predlozi pretrage

en: Enable search suggestions in the URL entry
sr: Uključite predloge pretrage u polje za unos adrese

en: _Google Search Suggestions
sr: _Predlozi Gugl pretrage

en: Personal Data
sr: Lični podaci

en: Clear Website _Data
sr: Očisti po_datke veb stranica

en: _Passwords
sr: Lozin_ke

en: _Remember Passwords
sr: _Zapamti lozinke

en: Forms and Autofill
sr: Polja i automatsko popunjavanje

en: _Autofill Forms
sr: _Sam popuni polja

en: Autofill _Data
sr: S_am popuni podatke

en: Overview
sr: Pregled

en: Privacy Report
sr: Izveštaj o privatnosti

en: _Websites
sr: _Veb stranice

en: _Trackers
sr: _Pratioci

en: Details
sr: Detanji

en: Selects Default Search Engine
sr: Izaberite osnovni pretraživač

en: Shortcut
sr: Prečica

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
sr: Da biste utvrdili adresu pretrage, izvršite pretragu koristeći željni pretraživač i zamenite termin pretrage sa „%s“

en: R_emove Search Engine
sr: _Ukloni pogon pretrage

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: New Incognito Window
sr: Novi tajni prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open File
sr: Otvori datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save Page
sr: Sačuvaj stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Print Page
sr: Štampaj stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izađi

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Otvori meni

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Prečice

[ctx: shortcut window]
en: Show Downloads List
sr: Prikaži spisak preuzimanja

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go to Homepage
sr: Idi na početnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Reload Current Page
sr: Osveži trenutnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Reload Bypassing Cache
sr: Ponovo učitaj zaobilazeći keš

[ctx: shortcut window]
en: Stop Loading Current Page
sr: Zaustavi učitavanje stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go Back to Previous Page
sr: Idi na prethodnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward to Next Page
sr: Idi na narednu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Jezičci

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sr: Novi jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Close Current Tab
sr: Zatvorite trenutni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Closed Tab
sr: Ponovo otvori zatvoreni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to Next Tab
sr: Idi na naredni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to Previous Tab
sr: Idi na prethodni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Left
sr: Pomeri trenutni jezičak ulevo

[ctx: shortcut window]
en: Move Current Tab to the Right
sr: Pomeri trenutni jezičak udesno

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate Current Tab
sr: Duplirajte trenutni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: View Open Tabs
sr: Prikaži otvorene jezičke

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
sr: Ostalo

[ctx: shortcut window]
en: History
sr: Istorijat

[ctx: shortcut window]
en: Clear Website Data
sr: Očisti podatke za veb stranice

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Postavke

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark Current Page
sr: Obeleži trenutnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Show Bookmarks List
sr: Prikaži spisak obeleživača

[ctx: shortcut window]
en: Import Bookmarks
sr: Uvezi obeleživače

[ctx: shortcut window]
en: Export Bookmarks
sr: Izvezi obeleživače

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Caret Browsing
sr: Uključi razgledanje sa pokazivačem

[ctx: shortcut window]
en: Web App
sr: Veb aplikacija

[ctx: shortcut window]
en: Install Site as Web App
sr: Instaliraj sajt kao veb program

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sr: Umanji

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sr: Poništi uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Postavi preko celog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: View Page Source
sr: Prikaži izvorni kod stranice

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Inspector
sr: Uključunje inspektora

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Reader Mode
sr: Režim za čitanje

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Ubaci

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Opozovi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sr: Izaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Select Page URL
sr: Izaberi adresu stranice

[ctx: shortcut window]
en: Search With Default Search Engine
sr: Potraži podrazumevanim pretraživačem

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Pronalaženje

[ctx: shortcut window]
en: Next Find Result
sr: Naredni rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Previous Find Result
sr: Prethodni rezultat pretrage

en: Synced Tabs
sr: Usaglašeni jezičci

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
sr: Ispod se nalaze otvoreni jezičci koji su usaglašeni sa drugim uređajima koji koriste Firefox usaglašavanje na ovom korisničkom nalogu. Otvorite jezičak tako što ćete dva puta kliknuti na njegovo ime (ovde ne možete otvoriti Lokalne jezičke).

en: Additional URLs
sr: Dodatne adrese

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
sr: Adresa koja počinje sa bilo kojom dodatnom adresom će biti otvorena u veb programu. Ako izostavite šemu adrese, biće korišćena šema iz trenutno učitane adrese.

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
sr: Adresa

en: Add New URL
sr: Dodaj novu adresu

en: Remove Selected URLs
sr: Ukloni izabrane adrese

en: C_lear All
sr: Očisti _sve

en: Search the web for “%s”
sr: Potraži „%s“ na vebu

en: Load “%s”
sr: Učitaj „%s“

en: Local Tabs
sr: Lokalni jezičci

en: The install_token is required for the Install() method
sr: Potreban je install_token za Install() metodu

en: The url passed was not valid: ‘%s’
sr: Dostavljena adresa nije ispravna: „%s“

en: The name passed was not valid
sr: Dostavljeni naziv nije ispravan

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
sr: Instaliranje veb programa „%s“ (%s) nije uspelo: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
sr: Dostavljeni IB datoteke radne površi „%s“ nije ispravan

en: The web application ‘%s’ does not exist
sr: Veb program „%s“ ne postoji

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
sr: Veb program „%s“ se ne može obrisati

en: Options for %s
sr: Opcije za %s

en: manifest.json not found
sr: Nije pronađen manifest.json

en: Failed to parse manifest.json: %s
sr: Ne mogu da obradim manifest.json: %s

en: manifest.json invalid
sr: Nije ispravan manifest.json

en: Only manifest_version 2 is supported
sr: Podržana je samo2. verzija za manifest_version

en: Missing name or version
sr: Nedostaje ime ili verzija

en: Failed to determine initiating URI
sr: Ne mogu da odredim URL za pokretanje

en: GVDB File
sr: GVDB datoteka

en: HTML File
sr: HTML datoteka

en: Chrome
sr: Hrom (Chrome)

en: Chromium
sr: Hromijum (Chromium)

en: Ch_oose File
sr: _Izaberi datoteku

en: I_mport
sr: U_vezi

en: Bookmarks successfully imported!
sr: Obeleživači su uspešno uvezeni!

en: Select Profile
sr: Izaberi profil

en: Choose File
sr: Izaberite datoteku

en: Import Bookmarks
sr: Uvezi obeleživače

en: From:
sr: Iz:

en: Bookmarks successfully exported!
sr: Obeleživači su uspešno izvezeni!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
sr: obeleživač.html

en: CSV File
sr: CSV datoteka

en: Passwords successfully imported!
sr: Lozinke su uspešno uvezene!

en: Import Passwords
sr: Uvezi lozinke

en: Passwords successfully exported!
sr: Lozinke su uspešno uvezene!

note: Translators: Only translate the part before ".csv" (e.g. "passwords")
en: passwords.csv
sr: lozinke.csv

en: Epiphany Canary
sr: Spoznaja Kanari

en: Reload Website?
sr: Ponovo učitaj?

en: The application “%s” is ready to be used
sr: Program „%s“ je spreman za upotrebu

en: The application “%s” could not be created: %s
sr: Ne mogu da napravim program „%s“: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
sr: Pokreni

en: Replace Existing Web App?
sr: Zameni postojeću veb aplikaciju?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
sr: Program pod nazivom “%s” već postoji. Ako ga zamenite, prepisaćete njegov sadržaj.

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Enable Caret Browsing Mode?
sr: Uključi pregled sa pokazivačem?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
sr: Pritisak tastera F7 će uključiti/isključiti pregledanje sa pokazivačem. Ova mogućnost postavlja kursor unutar Internet stranica i omogućava vam da listate sadržaj pomoću tastature. Da li želite da uključite pregledanje sa pokazivačem?

en: _Enable
sr: _Uključi
